gelden in deposito verleenen credieten w RadiosraM Weerbericht. AGENDA. De diplomatieke herstel- conferentie te Den Haag. Binnenland Marktberichten Woensdag 31 Juli. 2 uur, Cinema Americain, Kinder- en fami- lievoorstelling. Hoofdnummer: Dood en Le- ven ind e Poolstreken. 7.30 uur, Cinema Americain: De carna- vaisprins (voor elken leeftijd.) 7.30 uur, A. B. T.: Vrouw Zorg (voor el ken leeftijd.) 7.30 uur, Victoria Theater: Het brandmerk {boven 18 jaar.) 8 uur, Stedelijke Muziektuin, vocaal-con ;ert. Medewerkendengemengd koor Halle lujah te Broek op Langendijk, idem Looft den Heer te Sint-Pancras en mannenkoor De Lofstem te Broek op Langendijk, alle on- der leiding van den heer P. Kok. Kermis Heiloo. In de Rustende Jager op- treden humorist; bal. Donderdag 1 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: De carna- valsprins (voor elken leeftijd.) 7 30 uur, A. B. T Vrouw Zorg (voor el ken leeftijd.) 7.30 uur, Victoria Theater: Het brandmerk (boven 18 jaar.) 8.45 uur, Stedelijke Muziektuin, Extra concert met de Chystalphone distributor. Kermis Heiloo. In de Rustende Jager op- treden humorist; bal. ELLIS-EILAND. Muiterij van uitgewezen immigranten. Konderd zes-en-zeventig immigranten, die 3oor de Amerikaansche autoriteiten riiet in de Vereenigde Staten werden toegelaten en daar- om tijdelijk werden ondergebracht op Ellis- Island, zijn op de veerboot tusschen Jersey- City en Ellis-Island in opstand geraakt. Een Duitsche immigrante, Dora Peters, sloeg een venster stuk en trachtte den immigratie-in- specteur zijn dienstrevolver te ontdukken. Zij verwondde verscheidene beambten, die haar trachtten tegen te houden. Een Syrisch? vrouw trachtte met een schaar zelfmoord te plegen. Een Italiaan was reeds in het obser- vatie-gebouw uit een raam gesprongen en ge- vlucht. Hij kon echter gearresteerd worden. Een groot aantal immigranten maakte zich aan verzet schuldig. Waarschijnlijk zijn zij daartoe aangezet door ongunstige elementen aan boord, aangezien zich veertig misdadi- gers onder de voor Ellis-Island bestemde pas- sagiers bevonden. DE ENGELSCH-AMERIKAANSCHE BESPREKINGEN. Hoover vol vertrouwen. Volgens personen, die in nauw contact staan met het Witte huis, streeft Hoover er naar, dat nog voor het einde des jaars te Lon den een maritieme ontwapeningsconferentie zal worden gehouden. Hoover zou vol ver trouwen zijn, dat de huidige besprekingen sue- :es zullen opleveren en zullen leiden tot een beperking der bewapening ter zee. Wellicht zou de conferentie te Londen medewerken tot het welslagen van die, welke in 1931 ingevol- ge het accoord van Washington zal worden gehouden. - RUSLAND. BUITENLANDSCHE TECHNICI IN RUSSISCHE ST ATSBEDRIJ VEN. In het hoofdbestuur van de sectie der tech- fiici van den Russischen mijnwerkersbond is dezer dagen verslag uitgebracht over de po- sitie der buitenlandsche technici in de Russi- sche mijnindustrie. Volgens dit verslag wer ken er op het oogenblik in dezen bedrijfstak meer dan 100 buitenlandsche technici, en het oordeel is, dat zulks voor de productie van het grootste belang is en dat de buitenlanders zoo gunstig mogelijke levensvoorwaarden dienen te krijgen en op dit plaatsen te werk moeten worden gesteld, waar in de produc tie het meest te bereiken is. De praktijk is ech ter „op sommige plaatsen", zooals dat in de vergadertaal heet, niet in overeenstemming met deze stellingen. Men haalde als voorbeeld aan het lot van een Duitschen ingenieur Hoffmann, die op een der kolenmijnen in den Oeral tewerk was gesteld en er den eersten nacht heelemaal geen onderdak kon vinden, en dien dus in het bosch moest doorbrengen, den tweeden nacht een kamer toegewezen kreeg, waarin drie bedden stonden, die echter alle drie reeds be- zet waren. Tenslotte is het hem gelukt een slaapplaats te vinden doordat hij zich liet aanwerven als arbeider in de nachtploeg, en zoo het bed kon krijgen overdag, waarin een ander's nachts geslapen had. Andere buiten landsche technici verkeerden, door tegenwer- king van de afdeeling technisch personeel der vakvereenigingen, in moeilijke financieele om- standigheden, daar zij door die tegenwer- king geen voldoende salaris krijgen. Ten slotte kregen alle plaatselijke afdee lingen de opdracht om overal de positie van buitenlandsch technisch personeel nauwkeu- rig te controleeren en te zorgen, dat deze in specties periodiek herhaald werden. De sec ties in den Oeral en het Moskousche kolen- bekken, vanwaar de meeste klachten kwamen, kregen bovendien opdracht alle klachten nauwkeurig te osderzoeken. Omgekeerd klagen de Russen over buiten landswe technici. Zoo had het bestuur van een der mijnen in het Dongebied een overeen komst gesloten met een Duitscher Landgreber om een volledig ontwerp te maken voor een nieuwe mijn, hetgeen ingediend en behoorlijk gehonoreerd werd. Bij onderzoek van het pro jest in de vergadering van experts van Gi proschacht, de organisatie voor het ontwei- pen van nieuwe mijnen, bleek het ingedien- de echter geen project te zijn, doch waren het copien van teekeningen uit een bekend studieboek op het gebied van den mijnbouw. Het is dus zaak, zoo meent het Russisch jlad, om bij die „buitenlandsche specialis- len" de oogen goed open te houden. ROEMENIe. EEN NIEUW ONGELUK IN HET PETROLEUMGEBIED VAN MORENI. Vijf arbeiders onder instortende aaramassa's bedolven. Verscheidene gewonden. Men zal zich, misschien nog herinneren. dat er twee maanden geleden brand is uitge broken in een van de putten van het petro leumgebied van Moreni. Tot dusver is men er xWg niet geslaagd om het vuur te dooven. Om hiertoe te geraken was men bezig rond den brandenden put een gracht te graven. Eergis teren was men zoover gekomen, dat men kon beginnen het uitstroomende gas af te leiden. Toen men dat wilde doen stortten de wanden van de gracht echter in tengevolge van een gasontploffing, die met een donderend ge- weld gepaard ging. Vijf van de arbeiders ter plaatse werden onder de aardmassa bedolven en verscheidene anderen zwaar gewond. Een van de arbeiders kreeg een zenuwtoeval. Te Moreni brak een paniek uit, die tot het aan- breken van den dag voortduurde. Het blusschingswerk is voorloopig ge- staakt. Naar vernomen wordt is thans het ver- zoek bij de Nederlandsche regeering ontvangen om te den Haag de diplo matieke herstelconferentie te houden. Evenwel is nog geen datum genoemd, zoodat men nog in het onzekere ver- keert wanneer de conferentie zal aan- vangen. Omtrent den begindatum wor den verschillende meeningen geuit, doch blijkbaar zijn de betrokken mogend- heden daaromtrent zelf nog niet tot overeenstemming gekomen, wijl men wellicht zelf nog niet weet wanneer het mogelijk zal zijn bijeen te komen. Verwacht wordt intusschen, dat er slechts zeer weinig openbare zittingen zullen worden gehouden. Daairvoor heeft men, zooals reeds Zaterdagavond ge- meld werd, het gebouw der Tweede Ka mer op het oog. terwijl voor de pers een deel der grafelijke zalen zal worden ingeruimd. Vanwege de Franscho autoriteiten is het verzoek ingekomen om haar eigen telegraaf- en telefoontoestellen voor de directe verbinding met Parijs via de rijkskabels te mogen medebrengen, doch ten aanzien van dit verzoek is nog geen beslissing genomen. Het onderdak der Engelsche delegatie. Uit Den Haag wordt gemeld: In hotel de Bellevue zijn appartementen gereserveerd voor een deel der Engelsche de legatie Sir Cecil Hirst o.a. zou daar zijn in- trek nemen. Briand zou Maandag te Den Haag arriveeren. Briand, de minister-president, en de overi- ge leden van de delegatie naar de internatio- nale conferentie te Den Haag, zullen volgens den „Intransigeant" Maandagmorgen uit Pa rijs vertrekken en om zes uur 's avonds te' Den Haag aankomen. Het antwoord onzer Regeering. De Nederlandsche regeering heeft aan de betrokken gezanten in antwoord op hun stap- pen doen weten, dat het haar aangenaam zal zijn, de conferentie nopens de schadever- goeding te 's-Gravenhage te ontvangen. Zij heeft daarbij den wensch uitgesproken dat de korte termijn van voorbereiding die haar wordt gelaten, haar in staat zal stellen, alle maatregelen te nemen die nuttig kunnen zijn om den gang van zaken der conferentie te bevorderen. Opening op 6 Augustus. De opening der regeeringsherstelcon- ferentie in Den Haag zal, naar de F ansche pers verklaart, op Dinsdag 6 Augustus geschieden. Het betreft hier de 33st- conferentie sedert den wapen- stilstand, ongetwijfeld een der belang- rijkste. Henderson op het einde der week naar Den Haag. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Henderson, zal op het einde dezer week als leider der politieke afdeeling der Britsche delegatie ter Haagsche conferentie uit Londen naar Den Haag vertrekken. Waarschijnlijk zal hij van den Haag rechtstreeks naar Geneve doorreizen om deel te nemen aan de herfstzitting van den Volken- bond. BURGEMEESTER VAN ST. KRUIS. t Te Aardenbrg is plotseling overleden de heer L. Smet,. sedert 1909 burgemeester van de gemeente St. Kruis. WEDERZIJDSCHE VRIJSTELLING VAN WEGENBELASTING. Adres van den A. N. W. B. aan den minister. Met vreugde is in de kringen der auto-toe- risten vernomen, dat een regeling is verkre gen, waardoor Nederlandsche en Deensche automobilisten over en weer vrijstelling van belasting genieten voor een tijdvak van drie achtereenvolgende maanden. In verband hiermede heeft de A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, andermaal een request gericht tot den minister van Fi- nancien, met verzoek om ook aan automobi listen uit Engeland, Zwitserland en Italie vrijstelling van .wegenbelasting te verleenen voor de periode gedurende welke Nederlan- ders in die landen ziin vrijgesteld. De A. N. W. B. herinnert aan de reeds eer- der hieromtrent tot den minister gerichte verzoekschriften en wijst er op, dat de ge- vraagde vrijstelling in het bijzonder geldt voor Engelsche automobilisten, aangezien in Engeland aan Nederlanders vijstelling van belasting wordt gegeven voor d?n tijd van vier maanden, terwijl de Belgische regeering reeds lang een dergelijke vriistelling verleent, hetgeen ongetwijfeld Engelschen automobilis ten aanleiding zal geven eerder naar Belgie dan naar Nederland over te steken op hun tochten naar het vasteland. Bovendien wordt eraan herinnerd, dat Ita lie aan Nederlanders gedurende drie maan den vrijstelling geeft en dat Zwitserland in het geheel geen belasting heft van buiten landsche automobilisten. ten uit Duitschland, Engeland en Frankrijk zullen inleidingen houden over het orgelspe- len en het organistenvak. De congressisten zullen zoo mogelijk officieel ten stadhuize worden ontvangen. Op het programma staat o.m. belangrijk orgelconcert, feestmaaltijd, rondyaart door de havens en een bedevaart naar het graf van J. P. Sweelinck. LANDARBEIDERS IN GRONINGEN NOG NIET AAN HET WERK. In den Johannes Kerkhovenpolder is de ar- ioeid niet hervat. Het bemiddelingsvoorstel van den heer Buiskool, burgetneester van Delfziil, kreeg geen groote meerderheid. Daardoor ontstond oneenigheid onder de ar beiders. Het gevolg zal zijn, dat de arbeid niet wordt hervat voor de eischen volkomen zijn ingewilligd. Het besluit der arbeiders te Woldendorp moet worden herroepen. Op de groote landbouwbedrijven van de gemeente Groningen is vrij veel verloren ge- gaan. Het aantal dienstmeisjes, dat haar betrek- king verliet, bedraagt te Finsterwolde zes, doch te Nieuw-Beerta beduidende meer. Op vele wegen en bruggen in Oost-Gro- ningen wordt door vele stakers gepost om zoo mogelijk te voorkomen, dat Duitsche werkwilligen ons land binnenkomen. JUBILEUM NED. ORGANISTEN- VEREENIGING. Naar de Tel. verneemt is het in Januari 1930 veertig jaar geleden, dat de Ned. Orga- nisten Ver. door Jos. A. Verheyen werd op- gericht. Dit feit zal in Augustus 1930 feeste- lijk herdacht worden met het organiseeren van een driedaagsche internationale confe rentie, welke onder presidium van den heer W. de Vries uit Nijmegen te Amsterdam zal worden gehouden. Vooraanstaande organis- VOERMAN ONDER ZIJN EIGEN WAGEN. Toen de zoon van den sleeper Bruins gis- temorgen met twee wagens getrokken door een span paarden, onder Herxen reed, sloeg een aer paarden eensklaps op hoi. De jon- gen viel van den voorsten wagen en kreeg de wielen van beide wagens over het lichaam. Met zware inwendige kneuzingen werd hij opgenomen en naar het R.K. ziekenhuis te Zwolle overgebracht. EEN ONDERZEER IN ZIJN TUIG! Men meldt uit Urk aan de Telg.: Een niet alledaagsch avontuur over- kwam den motorbotter U.K. 95, schipper P. Baarsen, dat gelukkig goed is afge- loopen. Onder het visschen op de Noord- zee, ter hoogte van Terschelling, liep een onderzeeer in het korretuig. Daar men aan toord van het marine-var.rtuig be- merkte, dat er iets niet in orde was, kwam men aan de oppervlakte. De U.K. 95 werd daardoor beschadigd aan bak- boordzijde, bekwam een gat boven de waterlijn en gebroken berghout, terwijl een davit werd verzet. Op een scheeps- werf te Den Heldar ordt de schade her- steld voor rekenin"- van de Marine. WIJ NEMEN en ALKMAAR. Telefoon 120. VIER GEWONDEN NOG NIET BUITEN GEVAAR. Zooals gemeld, is de arbeider Koetje, slachtoffer van de ramp in de dextrine- fabriek te Veendam, overleden, zoodat het aantal slachtoffers tot zeven is ge- stegen. Bij informatie gistermiddag in het R.K. ziekenhuis te Winschoten deelde men aan de Tel. mede, dat de patient Lamain vooruitgaat; de toestand van de vier overige patienten moet nog ern- stig genoemd worden. De burgemeester van Veendam, de heer De Zee, heeft gistermorgen tele- grafisch ge'informeerd naar den toe- stand van de verpleegden in het zieken huis te Winschoten. R.K. Volkspartij wordt genoemd, terwijl ge- noemde heer geen bestuursfunctie in de partij vervult. Eenige bestuursleden zien in deze berieht- geving het opwerpen van moeilijkheden bij voorbaat om een eventueele terugkomst on- mogelijk te maken. Noch van de zijde van het bestuur, noch van de zijde van mr. P. .Arts is een dergelijk voorstel te verwachten. Op het congres van 11 Augustus a.s. te Utrecht zal, naar de Tel. meldt, aan de vergadering de vraag worden gesteld1: Hoe zal de gedrags- lijn zijn in de toekomst? En naar dat be sluit zal gehandeld worden. KORTE BERICHTEN. Na een vrij langdurige ongesteldheid is te Nijmegen in den ouderdom van ruim 57 jaar overleden do bekende katholieke gees- telijke pater A. B. H. Gielen S. J. Ppovincsaal nieuws WINKEL. De bouwvakarbeiders te Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp en Winkel, aangesloten bij den modernen bond, hebben naar de N. R Ct. meldt den patroons een ultimatum ge steld om het loon van 55 cent op 69 cent per uur te brengen, benevens invoering van va- cantie enz. Als daaraan niet wordt voldaan, zal op 5 Augustus de staking worden gepro- clameerd. HIJ NAM HET VOOR EENIGE MEISJES OP. Maandagavond om elf uur wandelden in de Nigellestraat drie meisjes naar huis, terwijl op eenigen afstand een paar opgeschoten bengels liepen, die alles be- halve nette en aangename dingen zei- den. Toen de bengels de meisjes lastig vielen, nam een andere jongen van 17 jaar het voor de meisjes op. De jongens dienden hem een pak slaag toe en een hunner stak hem onverhoeds met een mes in de zijde. De getroffene zakte in- een en moest per auto van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd wor den. Bij onderzoek bleek dat gelukkig geen edele deelen geraakt waren. De jongen is ter verpleging opgenomen; zijn toestand is niet ernstig. Naar den laffen dader wordt door de politie een onderzoek ingesteld. STAKING IN HET VEENBEDRIJF. Maandag hebben te Lmmen de Duitsch- Nederlandsche arbeiderorganisaties in het veenbedrijf te Schoningsdorff van de Olden- burger Torfproduktenwerke te Groningen, de staking geproclameerd omdat de directie dier maatschappij in de haar gegeven acht dagen bedenktijd geen beslissing heeft geno men omtrent den inhoud van het te sluiten collectief contract. Thans wordt te Scho ningsdorff in drie groote veenderijen ge- staakt en ook de strooiselfabriek van de 01- denburger Torfproductenwerke staat stil. GEEN OPHEFFING DER R.K. VOLKSPARTIJ. In een onderhoud met het hoofdbestuurs- lid van de R.-K. Volkspartij, den heer F Donders, deelde deze mede, dat de berichten in sommige dagbladen aangaande de ophef- fing van de R.K. Volkspartij of terugkeer tot de R.K. Staatspartij niet juist zijn. Frap- pant en teekenend voor de onjuistheid is wel, aldus de heer Donders, dat in die berichten de heer mr. P. Arts als voorzitter van de HEILOO. Mej. J. M. G. Langedijk alhier slaagde te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken. KENNEMERLAND. De aardbeiencampagne behoort weer tot het verleden, al worden hier en daar nog kleine kwanturns aangevoerd. Tot het laatst bleven de prijzen op peil, die in cle afgeloopen week varieerden van 75 tot 82 per 100 K.G. We zullen niet herhalen dat de teelt een mislukking is geweest, een 20 a 25 pet. van een normal e oogst is bitter wei nig en dan kan de hooge prijs het niet goed maken. De aanvoer van zwarte bessen was in de afgeloopen week vrij groot. Overal zitten de struiken rijk beladen en de vrucht is mooi. Wat de prijzen der zwar te bessen betreft deze waren laag, hoe- wel iets hooger dan die der vorige week; de noteering was 24 a 28.50 per 100 K.G. Roode bessen beginnen ook los te ko men en de handel was vrij vlug met re- delijke prijzen, vooral voor de groot- vruchtige soorten. We noteerden voor kleine roode bessen 18 a 26 en voor groote idem 30 38 per 100 K.G. De aanvoer van frambozen begint aan te komen en de vrucht was gewild, al- thans de mooie kwaliteit, de noteering was 0.45 a 0.65 per slof. De stemming in den handel van groente was gedurende de warme dagen ver van rooskleurig en ook in het begin van deze week nog niet zooals anders. Doperwten en boonen moesten het ont- gelden, de eerste omdat de vrucht dan spoedig dik wordt en veel van zijn waarde verliest en boonen omdat er te veel kwam voo: de dagelijksche con- sumptie en te weinig om de fabrieken te laten werken en deze overgangsperio- de was voor de prijzen noodlottig. We hebben nog doperwten zien gaan voor IK per K.G. en mooie dunne boonen voor f 11.50 per 100 K.G. Gelukkig heb ben de prijzen zich eenigszins hersteld, al verwachten we geen hooge prijzen. De noteering der boonen was: snijboo- nen 26 33, dikke boonen 15 h f 20 en dunne boonen 28 h f 32 per 100 K.G. De aanvoer van peulen, tuinboonen, doperwten en raspers begint af te zakken en de prijzen waren laag. We noteerden voor tuinboonen 2.50 a 4.50, peulen 4 8.50, doperwten 6 13, ras pers 18 a 30 en capucijners f 20 k f 33 per 100 K.G. Spinazie en postelein gold bitter wei nig, vooral de laatste. We noteerden voor spinazie 30 0.65 en voor poste lein 0.10 a 0.30 per kist, wat niet weg neemt dat enkele partijtjes iets meer opbrachten. Bloemkool zat geheel in de put. De warme dagen zijn niet bevorderlijk voor den groei van mooie kool en de aanvoer van lste soort was gering. We noteerden voor lste soort bloemkool 13 5, 18 en 2e en 3e soort 4.50 5. /'9 50 per 100 stuks. De aanvoer van komkommers was heel groot en de prijzen liepen vrijwel op het doode punt. Wel gold lste soort nog een prijsje, doch 2de soort wilde men niet; de noteering was dan ook laag varieerend van 1.50 tot 4.50 per 100 stuks. Wortelen was het eenige artikel dat gewild was en waarin een vlugge han del bestond, 't is trouwens ook een ar tikel dat weinig met warmte of koude heeft uit te staan. Gelukkig bleven de prijzen ook vrij goed, de noteering was 10 a 16 per 100 bos. Een buitengewoon luie handel gaf sla te zien en prijzen zoo laag dat het de productiekosten niet dekt, de noteering was 0.50 h f 1.50 per 100 stuks, terwijl 2de soort onverkoopbaar was. De handel in aardaopelen wordt ze- kerder en dat is verklaarbaar. De par- tijen waren nog niet rij.p en voor de consumptie minder geschikt, wat de laatste dagen wel het geval is Gelukkig zijn de priizen ook iets beter, althans voor bekende kwaliteit, de noteering was voor muizen 3.50 h f 4.50, blauwen 3.50 h f 4.75 en blanken 3.25 k f 4.50 per 100 K.G. naar waarnemingen, verricht in den morgeF van 31 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764 0 te Lacoruna Laagste barometerstand 740.8 te Malin- head. Verwachting, geldig tot den avond van 1 Aug.: Aanvankelijk stormachtige tot krachtige, later afnemende Zuidelijke tot Westelijken wind; meest betrokken of zwaar bewolkt; waarschijnlijk regenbuien; aanvankelijk wei nig of geen verandering in temperatuur; la-> ter iets warmer. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt hedenmorgen 9.50 uur aan alle posten: Weest op Uw hoede! BURGERLIJKE STAND. GETROUWD Peter Meijberg en Klasina van Lienen, Sietse Hartland en Trijntje Klijn. GEBOREN: EelkjeWilhelmina d.v. Albertus Teitsma en Elisabeth Baas. Jacob Frederik z.v. Ja cob Kindt en Anna van Lienen. Klasina Margaretha d.v. Gerrit Jonker en Cornelia Jonker. Dirk z. v. Jacob Booij en Aaltje Re- nooij. Jacobus Hubertus z.v. Pieter Botman en Dorothea Karels. Klein is de mug, maar groot het leed. Veroorzaakt door een muggebeet. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 31 Juli 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren dt prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen zijnde 283 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 31 Juli 1929. Op de h* den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 263 vette kalveren, le kw. 1—/ 1.08; 2e kw. 0.86—/ 0.98; 3e kw 0.740.86 52 Nuchtere kalveren 12 20; 580 Varkens, Holl. le kw. 1.06— 108; Holl 2e kw 1.0!f 105; Overz. en Geld, le kw. 1.061.08; vette var kens 1.04—/ 1.05. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Juli 1929. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool les. 2039.20; Bloemkool 2e s. f 4.80 f 15.90 per 100 stuks; Roode Kool le s. 11.50f 14.80; Gele Kool 15; Witte Kool 8.60— f 9.70; Drielingen 5.50 5.90; Zilvernep f 17.80—/ 19.20; Slaboo- nen f 18.6020.60; Snijboonen 21.20 f 25; Aardappelen: Schotsche muizen 2 30 3.90; Schoolmeesters f 2.60; Eigenhei- mers 3.204.20; Drielingen 2.60 f 3.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 9500 stuks Bloemkool; 70000 K.G. Roode Kool; 650 K.G. Gele Kool; 1400 K.G. Witte Kool; 1750 K.G. Uien; 325 KG. Slabocnen; 20 K.G. Snijboonen en 230000 K.G. Aardappelen. COOP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 30 Juli 1929. (Weekbericht). 92013 stuks Eendeneieren f 5.605.80 per 100^ 90552 stuks Kippeneieren waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 7.408.60, 65—66 f 7—/ 7.30; 63—6-4 6.70— f 7; 60 —62 f 6.30 —f 6.80; 58—59 6 30—670; 56—57 f 6.10—/ 6.40; 53—55 5 80— 6.10; 50—52 f 5.20—/ 5.70. PURMEREND, 30 Juli 192^ „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken". Aardappelen 0.721.22 per zak, 25 K.G.Kleine Aardappelen 0.54 0.84 per zak, 25 K.G.; Slaboonen 2.90 3.05 per zak, 15 K G.; Snijboonen 1.95 3.90 per zak, 15 K.G.; Tuinboonen 0-83 0.99 per zak, 15 K G.; Peulen 8.50 p. zak, 50 K.G.Doperwten 3—/ 7.50 per zak, 50 K.G.; Roode Aalbessen 1747 per 100 K G.Zwarte bessen 3441 per 100 K.G.Klapbessen 1.303 per 100 K.G.Aardbeien 0.82 per K.G.; Bl. kool 8—/ 26 per 100; Uien (drielingen) 2.75 per 25 K.G. COOP. CENTR. EIERVEILING. PURMEREND, 30 Juli 1929. (Weekber.) Oude kippen 1.401.70; Jonge Hanen 0.10—/ 1.50; Oude Eenden 0.25, alles per stuk: Oude kippen 0.70075; Jonge Hanen 0.70—/ 0.90 alles per K.G. WARMENHUIZEN, 30 Juli 1929. Schot sche Muizen 3.10—/ 4.50; Drielingen 2.70—/ 3.30; Grove 2.90—/ 3.10; Eigenheimers 2.50—/ 3.70; Blauwe Aard appelen 3.60—/ 4.40; Bloemkool le s. 2844.90; Bloemkool 2e s. 11.50 12.80; Tomaten: A 12; B 7.80; C 7.30; CC 2; Zilvernep 17.50—/ 18.60; Zilveruien 3.90; Zilver (drielingen) 4.10 5.80. Aanvoer: 72616 K.G. Aardappelen; 6500 K.G. Roode Kool; 2965 K.G. Zilveruien; 315 K G. Tomaten en 1075 stuks Bloemkool. NOpRDSCHARWOUDE, 30 Juli 1929. Schotsche Muizen 2.804.40; Bl. Eigen heimers 3.90—/ 4.60; Drielingen 2.60— 3.70; Zilveruien 3.10—/ 3.30; Drielin gen 6.90—/ 7.50; Zilvernep 16.30— 19; Sperciebooneu 20.1022.10; Roo de Kool 9.70—/ 12.70; Witte Kool 8.10 11.20; alles per 100 K.G.; Boswortelen 2.70—/ 3 per 100 bos; Bloemkool le s. 19.50—/ 31.70; Bloemkool 2e s. 2.70— 4.40 per 100 stuks. Aanvoer: 226800 K.G. Aardappelen; 5600 K.G. Uien; 200 K.G. Spercieboonen; 8500 K.G. Roode Kool; 7300 K.G. Witte Kool; 1660 bos Boswortelen; 2500 stuks Bloem kool. BOVENKARSPEL, 30 Juli 1929. „De Tuinbouw". Heder besteedde men voor: Bp koo:l le s. 2038; Roode Kool 8— 13.50; Witte Kool 5.50-/ 9; Aardappe len: Gr. Schotsche muizen 1 50—1.80; Kl. Schotsche muizen 11.80; Ideaal i,40l_1.60; Blauwe 1.65—/ 2.10. BEVERW1JK, 30 Juli 1929. Aardbeien. Aan de Vrije Veiling gaven de fabrikanten per 100 K.G. 75-/ 81.50. Zwarte bessen. Aan de blocvc.ling werd per 100 K.G, genoteerd 27.50—/ 28 50.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2