Kampeeren Stadsnieuws Binnenland Ome Kolonien. staande't programma er 30 aangaf We verraofiden tengevolge van een arukfout? Trouwens, de jongeluit hebben zich kra nig geweerd. Wei hadden ze in het springnummer te kampen mqt het door de regen gladgeworden terrein en war. dit op de druf der paarden van invloed, doch in't carouselrijden en ook in 't spring- concours bleek toeh hoe onder de goede lei- ding van den heer C. Aarsen was vooruitge- gaan sedert 't vorig jaar. Ook deden de mooie reiscostumes goed aan. 't Lijkt ons iets zeer rooois toe om deelnemer of deelneemster aan deze sport te zijn. Een aardig nummer was de stoelenrace. Schreven we een voorgaand jaar deze ver- eeniging gaarne in Schoorl terug te zien, des te sterker herhalen we dit thans, dat „West- Friesland" in 1930 weder van de partij moge zijn!" 't Is een onmisbaar nummer in de reeks van feestelijkheden. Vermakelijk waren de volksspelen: de voet- balrace voor dames, en't tobbespel voor da mes en heeren. Deze twee spelen waren tot groot vermaak van de thans talrijke aanwe zigen. Op den avond, zoo tusschen't balcham- petre door concerteerde nog Schoorl's Ge 'mengd Koor en Schoorl's Jongeren Koor on der de leiding van den heer Corn. Jonker Eenige mooie nummers werden ten beste ge- geven en vielen ten zeerste in de smaak. Een druk gebruik werd weder van de mooie dansvloer gemaakt tot't einde van het feest. Ongeveer 10.30 uur werd't vuurwerk af- gestoken dat vorige jaren zoo in de smaak viel en waarbij ce verwachtingen daardoor Hij volgde den nieer gebruikelijken weg. door te verklaren dat zijn vroegere bekentenissen hem door de politie op hardhandige wijze waren afgcdwongen. Natuurliik bleek deze bewering absoluut uit de lucht gegrepen. De Landraad ver- cordeelde nem tot vijftien jaar gevange- nisstraf. LAID- EI YI11BOI W. DE AARDAPPELZIEKTE. Doordat in de weersomstandigheden na d? uitzending van het vorige bericht over de aardappelziekte een wijziging was opgetre- den, waardoor deze voor de ontwikkeling de- zer ziekte weer minder gunstig waren gewor- den, heeft de ziekte zich nog slechts zeer weinig uitgebreid. Op versehillende plaatsen is zij echter aanwezig en nu de weersomstandigheden zoo zijn geworden, dat de ontwikkeling der ziekte voortgang kan hebben, wordt hierop weder- om de aandacht der aardappeltelers geves- tigd. Aanbevolen wordt de velden die nog met met Bourgondische of Bordeauxsche pap be- spoten zijn, thans te bespuiten, en dit eenige malen, al naar de vatbaarheid van de soort te herhalen, daar de ervaring heeft geleerd, dat voor een voldoende bestrijding der aard appelziekte in de knollen herhaalde bespui- ting, soms tot laat in het seizoen, noodig Is. Aardappelvelden, die reeds een, of twee- maal bespoten zijn, kunnen thans voor de tweede of derde maal bespoten worden. Daar het seizoen al vrij ver gevorderd is, zullen geen berichten over het bespuiten van het aardappelgewas ter bestrijding van de weer hoog waren gespannen. Ook nu ^ri I aardappelziekte door den Plantenzlektenkun- het weer met minder dan voorheen en deed het de goede roep die er vanuit ging, eer aan Dank zij de Noordwesteiijke windrichting, die de rook den juisten kant heen deed gaan was alles weer een genot om te zien, vooral 't slotstuk „Wordt alien lid van de V. V. V." geflankeerd door draaiende zonnen en vuur- peilen, voldeed ten En hiermede was officieel't Zomerfeest ten einde. We gelooven wel dat't weer evengoed heeft voldaan dan hare voorgangers. 't Is we der een heel aardig feest geweest en't bezoek, vooral ook met't vuurwerk was zeer groot. De volgende bekroningen en prijzen wer den behaald: 1. Bij het bloemencorso. le rubriek, rijtu;- gerf: lste prijs J. Korver met ..schilderij"; 2e pr. 't personeel van de kweekerij „Sursum Corda" met „oude Raadhuis". 2. Rubriek rijwielen. lste pr. P. Rietveld (fam. Hopman), aan dit nummer viel tevens de gouden medaille van het gemeentebestuur ten deel ;2e pr. kinderen Opdam3e pr. kin deren Moermans met „de Hooibouw"; 4e pr. J. Krop; 5e pr. mej. Koosdes en 6e pr. Roeltje Swaan. 3e aid. Groepen. lste pr. Rozenkoningin" da mes van Essen en Duin, 2e pr. Dames Keete, 'Jansen en Bouman; 3e pr. Dames de Vet en de Rooij. 4e afd. Kinderwerken. lste pr. kinderen Meurs, 2e pr. G. Hoogvorst en 3e pr. kinde ren Timmer. Verder verwierf de firma Scheep- maker uit Alkmaar den lsten pr. voor 't fraaie nummer vliegmachine, den 2en pr. paardrijders mej. S. Bruijn en Jacob Korver Bij de gehouden kinderspelen: (Bal op blaadje), meisjes van 7—10 jaar, lste pr. Trijntje Stam; 2e pr. Jetje Mulder en 3e pr. G. de Vet. (Slofloopen), meisjes van 1014 jaar: lste pr. Gre Schouten, 2e pr. S. Nieuwland en 3e pr. Lucie de Vriendt. (Houtjesrapen), jongens 7JO jaar: lste pr. J. Neefkes, 2e pr. B. Dekker, 3e pr. J Koordes. (Zakloopen), jcngens 10—14 jaar: lste pr. A. de Vet, 2e pr. Joh. de Jong en 3e pr. J oh. Mulder. Bij de Sportspelen: „Olympia" Schoorl, lste pr. dameswed- strijden, 2e pr. heeren, 2e pr. meisjes, 2e pr. jongenswedstrijden. „Be Quik" Bergen: 3e pr. dames; 3e pr heeren, lste pr. meisjes en lste pr. jongens wedstrijden. Tobbespel voor heeren en dames: lste pr. de heer L. Schotvanger, 2e pr. mej. Stap; 3e or. mej. SchotvangerGeerens. Voetbalrace voor dames: lste pr. mej. Nelly Duin, 2e pr. mej. Eriks en 3e pr. mej SchotvangerGeerers. Basmasque: lste pr. no. 17, Varkentjes; 2e pr. no. 14 Baby, 3e pr. no. 2, 4 Haremdames; 4e pr. no 5 Kerstboom en Kerstman; 5e pr. no. 18 Beer met Moe; lste troostprijs no. 16 Diaco- nie vrouwtje; 2e troostprijs no. 4 Vredesduif; 3e troostprijs no. 6 trommelslager; 4e troost prijs no. 7 telefoonjuffrouw; Juryprijs no. 15 2 Chineezen en een prijs door onbekende ge ver aan no. 2 Bananenverkoopers. SLAPENDE VOERMAN OP BEEST- ACHTIGE WIJZE VERMOORD De dader tot 15 jaar veroordeeld. De „Locomotief" maakt melding van de veroordeeling van den inlander Saim, den dader van den gruwelijken roof- moord, die niaanden geleden werd ge- pleegd op den Buitenzorgschen weg, bij paal 17. digen Dienst meer gepubliceerd worden. Ter vcrzHchting en geiiezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, zonnebrand, ontvellingen, muggebeteD, schrijnen en smetten, moet men steeds voorzien zijn van een doos of tube Doos 30, 60, tube 80 ct. PUROL INGEKOMEN PERSONEN. G. Prijs, N.H., z.b., van Amsterdam, Nic. Witsenkade 10. A. Wiese-Sloot, O.C., van Egmond aan Zee, Overdiestraat 44. A. Wipplinger, R.K., dienstbode van Wee- nen, Laat 119. Jac. Constant en echtgen. R.K., schipper van Kerkrade, Fnidsen 87. A. de Jong, R.K., z.b., van Akersloot, Nieuw- landersingel 10. M. v. d. Idsert, R.K., on- derwijzeres van Amersfoort, Hofstraat 25. J. M. Lith, H.A., naaister, van Utrecht, St. Anthoniusstraat 11. G. Rentenaar, N.H., verpleegster, van Zij - pe naar Wilhelminalaan 11. H. Geijten beek-Nonker, N.H., verpleegster, van Nijme- gen naar Wilhelminalaan 11. M. R. Th. Bodenstaff, R.K., verpleegster, van Egmonnd aan Zee naar Wilhelminalaan 11. A. Fray, N.H., zonder, van Bergen naar Baan straat 3. W. A. J. M. Nel, R.K., priester, van Nijmegen naar Nassaulaan 4. J. F P. Geels, geen, O. 1. ambt. van Makasser naar Baangracht 15. A. M. M. Plijter, R.K., dienstbode, van Amsterdam naar Von delstr. 2. K. Spaan, geen, leerl. mach. N. S., van Hoorn naar Tuinstr. 39. G. Engeringh, R.K., dienstbode, v. Zuid-Schar- woude naar Breedstr. 33. A. Kuyper Bakker, R.K., huishoudster, van Graft naar De oudste van Ce twee, een Duitscher van 24 jaar, bekende de koffers nit de auto weggenoxnen te hebben. Hij was claarmee naar een logement op den Zee- tlijk gegaan, waar hij een twee jaar jon geren landgei.oot ontmoette die hier- heen gekomen was om wsrk te zoeken. De oudste deed het voorkomen, alsof hij van de artikclen in de koffers een agent- schap had en bond zijn landgenoot aan, met hem tezamen voor den verkoop te zorgen. De ander ging op dat aanbod in, geheel te goeder trouw. Beide Duitschers zijn aangehouden: de jongsto zal vvaarschijnlijk over de grens gezet worden; de oudste zal we- gens diefstal moeten terecht staan. DE RAMP TE VEENDAM. Nog een gewonde overleden. De fabrieksramp te Veendam heeft nog een slachtoffer geeiscnt. Uit Winschoten is het bericht ontvangen, dat in het ziekenhuis al- daar gisteravond is overleden de bij den brand zwaar gewonde arbeider O. Koetje, gehuwd en vader van twee kinderen, wonen- de te Zuidwending. Het aantal dooden is daardoor gestegen tot zeven. De toestand van de drie zwaargewonden, die zijn opgeno- men in het ziekenhuis te Winschoten, is nog steeds ernstig. WERKWILLIGEN BEDENKEN ZICH. Men meldt uit Winschoten aan het Hbld.: Van de honderd werkwillige Christelijke arbeiders, gisteren met autobussen aangeko- men, zijn gistermorgen twaalf weer vertrok- ken, na door de stakers van reisgeld te zijn voorzien. HOOG EN LAAG W/UER TE BERGEN AAN ZEE. (la Zcmertijdf luli. Hoog water Laag watei Dn t v in nam. v m nam. 31 10.59 11.31 7.07 7 39 Augustus 1 0 14 8.19 8 58 2 0.49 1.34 9.40 1019 3 2.03 2.40 10 53 11.X 4 3 02 3.37 11.54 5 3.57 4.30 0.26 0 55 6 4.46 5.19 1.21 1 45 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). J u 1 i. Aangenomen kan worden, dat de practijk Overdiepad 46. Blaauboer, D.G., huis- voor dit jaar voldoende is voorgelicht. i houdster, van Amersfoort naar Kenn.straat- Z~ m mm j weg 30. G. E. Lorenz, R.K., dienstbode, Llldscnpiften j Metiusgracht 22 van Duitschland. W. J. i Kors, R.K., dienstbode, Oostwijk 26 van NEDERLANDSCH FABRIK \AT. >s Qravenhage. F. A. R. Schuitema, Rem., In de Juli-aflevering van het tijd- Landstraat 51 van Deventer. A. van der schrift der Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat' treffen wij allereerst aan een mededeeling omtrent de algemeene ver- gadering, welke op 28 Augustus a.s. te Dordrecht zal plaats hebben, waarvan het programma zeer zeker veler belang- stelling zal opwekken. Bijl, G.K., Wilhelminalaan 11 van Amster-' dam. T. C. J. Strijder, N.H., Wilhelmina laan 11 van Amsterdam. M. P. J. Kraak- man, R.K., Kennemerstraatweg 19 van 's Gravenhage. C. J. van Buchem, R. K., Kanaalkade 46 van Maastricht. B. Renko, N.I., z.b., Langestraat 36 van Arnhem. De teekenaar Job Deijs vestigt, als - q de Does, R.K., verpleegster, Wilhelmina naar gewoonte, in een vlotte teekening ]aan u van Den Helder. A. P. H. Itn de aandacht op het Nederlandsch fabri In het artikel „Onze kunstnijverheid" wordt de ontwikkelingsgeschiedenis van de Nederlandsche moderne kunstnijver heid vervolgd. ken, D.G., leerling-verpleegster, Wilhelmina laan 11 van Edam. S. A. Frowijn, R.K bouwkundige, C. W. Bruinvisstraat 4a van Utrecht. M. E. L. van Balkum, N.H., leerl. v:rpleegster, Wilhelminalaan 11 van Arnhem. L. H. M. Muris, R.K., leeraar Wat de vereeniging in de laatste met vrouw en 3 kinderen, Houtweg 15 van maand deed" geeft als naar gewoonte een helderen, overzichtelijken indruk van wat er al zoo voor haar te doen was. „Over levering van Nederlandsch Fa brikaat naar Nederlandsch Indie" geeft eenige behartenswaardige opmerkingen, op dat gebied betrekking hebbende, ter- wijl zeer veel aandacht ongetwijfeld zal trekken de uitvoerige beschouwing, wel ke de heer E. F. Suringar wijdt aan het onderwerp „Handelsbeweging van Cu racao". „Wist U?" bevat als naar gewoonte tal van korte, aardige belangwekkende mededeelingen, terwijl ten slotte nog uit den veelzijdigen inhoud zij vermeld de vlotte teekening van een damestoilet door den Nederlandschen mode-ont- werper Joan Praetorius Jr. „ASTRA", NEDERLAND'S EERSTE GEILL. MAGAZINE. DIERENBESCHERMING. Het rapport over het 2e kwartaal van den inspecteur van de afdeeling Alkmaar en Om- streken van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren, luidt als volgt: De markten en de laad- en losplaatsen en Saim, in de kampong berucht wegens I werden regelmatig bezocht. zijn misdadigen aanleg, ging op een avond op roof uit. Hij was leeglooper en moest op die wijze aan den kost komen. Op den Buitenzorgschen weg deed zich voor hem een prachtgelegenheid voor, om zonder gevaar voor zichzelf zijn slag Op het laden, lossen en het vervoer van vee waren over het algemeen weinig bemer- kingen. De trekhonden werden gecontroleerd. Een klacht werd ontvangen over het plaat sen van kattenvallen. Van een kat was o.a. Nieuwer Amstel. W. H. Romijn, N.H., Uitweg 3 van Haarlemmermeer. J. Veldt, N.H., werfknecht, Dijkgraafstraat 56 van Groningen. J. Wijnker, R.K., schilder, Noorderkade 9 van Spanbroek. J. M. Wijngaards en echtgen. J. Miedema, N.H., Tienenwal 7 van Apeldoorn. F. G. Roo- beek, R.K., arbeider, Keizerstraat 22 van Nijmegen. D. J. H. van Lier, N.H., huis houdster, Uitenboschstraat 43 van Almelo. A. Brugman, N.H., dienstbode, Scharloo 13 van Hoogkarspel. T. Bargmann, N.H., meubelmaker met echtgen. en zoon Zocher- straat 32a van Amsterdam. C. van Vlie- gen, N.H., inspecteur Levensverz., Stations- weg 33 van Utrecht. L. Trinko, R.K., werkstser, Bloemstraat 48 van Den Haag. J. P. Makkink, E.L., z. b., Wilhelminalaan 24 van Winschoten. W. E. Penning, echt gen. L. Paauwels, z.b., Achterom 11 van Zwolle. A. J. Korz, R.K., banketbakker, Spoorstraat 24 van Zaandam. VERTROKKEN PERSONEN. C. Rijkers en echtgenoote, geen, scha renslijper, van Tulpstraat 11 naar Eg mond-Binnen. N. M. Swan, R.K., z.b., van Ritsevoort 34 naar Hoogwoud. J- Pont—Kater, N.H., z.b., van Nassauplein 2 naar Apeldoorn. G. G. de Koni.ig, R.K., z.b., van Schermerweg 11 naar Bergen. T. de Haan, N.H., dienstbode, van Corfstraat 1, naar Anna Paulowna. J. de Hoog, N.H., z.b., van Eikelen- bergstraat 23, naar Vlissingen. J. W. Wimmers, G.K., hulp in de huishouding, van Kennemerstraatweg 127, naar St. Pancras. A. Holl, R.K., dienstbode, van Nassaunlein 13 naar Haarlem. W. M Schut, R.K., z.b., van Uitenboschstraat 40, naar Amsterdam. E. Lantinga, Bapt., scheepsbouwer, van Boezemsingel 4 naar Purmerend. R. Gill, N.H., vul- caniseering, van Verdronkenoord 33, naar Eindhoven. C. Ruiter, R.K., z.o van Verdronkenoord 12, naar Tilhu-r. J. J. Umans en echtgenoote, R.K., boekdrukker, van Bruinvisstraat 20, n Haarlem. A. Prins, N.I., musicus, van Kennemerpark 5, naar Haarlem. W J. Dijf, D.G., z.b., van Westerweg 36, naar Texel. H. Szakalski, D.E., dienstbode van Kennemerstraatweg 11 n. Duitsc— land. J. Paaij en echtgenoot, R.K ooperman, van Tulpstraat 19 naar Hei- loo. E. van Zutphen, R.K., z.b., van Vischerslaan 35, naar Amsterdam. S. Hopjes, geen, vrijwilliger bij de mari ne, van St. Annastraat 43a, naar Vlissin gen. A. Spaans, N.H., onderwijzeres van Westerweg 9, naar den Helder. A. Lampers, D.G., schoenmaker, van Langestraat 99 naar Velsen. B. C Cevat, N.H., dienstbode, van Stuartstr 9, naar Amsterdam. te slaan. Er passeerde namelijk een de geheele staart afgeslagen en totaal ver- houtgrobak met den eigenaar slapende minkt, echter door te weinig gegevens kan in zijn leege kar. Saim trok zonder zich dit geval niet verder onderzocht worden. te bedenken, zijn kapmes, slachtte den slapenden man op gruwelijke wijze af, »n beroofde hem van het geld, dat hij lien dag met hout verkoopen had ver- liend, een bedrag van ongeveer 5. Het grobakbiekje vond op eigen gele- genheid zijn weg naar huis, en bleef met het lijk van zijn meester in het voertuig voor zijn stal staan, uren achtereen, tot- dat eenige kamponglui zich *met de zaak kwamen bemoeien. De moordenaar bevond zich toen onder deze lieden. De zaak lekte uit. Saim legde bij het I Yweemaal werd hulp verleend bij het red- vooronderzoek een volledige bekentenis den van katten uit riolen af. Thans voor den Landraad ontkende I Circulates Redding van vee bij brand in hij iets van den moord af le weteu- fallen'' werden oo de markten verspreid. Een slecht verblijf van een hond heb ik doen ruimen. Aanmerkingen werden er gemaakt op losse oogkleppen bij paarden. Een oude trekhond te Bergen, die te ziek was om naar Alkmaar vervoerd te worden, werd voor rekening van de vereeniging door den dierenarts gedood. Drie zwervende katten met schurft werden afgemaakt. Zeven zwervende honden en katten werden geplaatst. Hoog water Laag watei Dat v m nam v m nam. 31 10.56 11.28 655 7.27 A u g u stus. 1 0.11 8.07 846 2 0.46 1.31 928 1007 3 2.00 2.37 10.41 11 15 4 2.59 3.34 11.42 5 3 54 4.27 0.14 0.40 6 4.43 5.16 1.09 1 33 DIEFSTAL VAN HORLOGES. Twee Duitschers aangehouden. Dezer dagen werden uit een auto, die voor een huis op de Keizersgracht te Amsterdam eenigen tijd onbeheerd had gestaan, twee koffers met horloges, wek- kers en barometers ontvreemd. De politie toog op onderzoek uit, en tvelara bleek, dat twee jonge mannen op den Zeedijk en omgeving trachtten dergelijke artikelen aan den man te brengen. Ze werden aangehouden en in het bezit van de beide koffers bevonden. Een klein gedeelte van den inhoud had- cfen ze reeds verkocht, het overgroote deel van den vooraad was echter nog aanwezig. EEN OVERDREVEN BERICHT. „De Maasbode" van Maandagavond zoo schrijft het Hbl. bracht een zeer alarmee- rend bericht over te vreezen communistische aanslagen te Eindhoven, patrouilleerendc marechaussees in auto's, politie-bewaking bij de Philipsfabrieken en de gasfabriek en de gasfabriek en ontslag van een groot aantal communisten bij de eerstgenoemde firma. Bij informatie te Einhoven bleek ons, dat inderdaad, in verband met mogelijke commu nistische agitatie op 1 Augustus a.s., de poli tie met rijkspolitie is versterkt. Maar dat is dan ook alles. Van de firma Philips vernamen wij, dat geen enkele werknemer om zijn poli- tieke overtuiging is ontslagen; dat de directie geen politie-bewaking heeft aangevraagd en dat extra-bewakingsmaatregelen door eigen ■sersoneel worden uitgevoerd. Het bericht blijkt zeer overdreven te zijn. Ook van jatrouilleeren per auto in Eindhoven's sha ven is niets bekend. BEZOEK UIT BROOKLYN. Zaterdag a.s. komt een deputatie uit het gemeentebestuur van Brooklyn (Am.) in Rot terdam aan. Dinsdag zullen Rotterd., Delft en Leiden bezocht worden en Zondag Den ffaag en Scheveningen. Dien avond komt het gezelschap in Amsterdam aan en Maandag gaat het door per autocar naar Breukelen waar het door het gemeentebestuur wordt ont vangen en o.a. een zijden vlag wordt aange- ijoden. De reis gaat dan verder naar Utrecht waar eveneens het gemeentebestuur de heeren zal ontvangen. BRAND. Gisternacht is een cafe te Strijp bij Eind hoven uitgebrand. De bewoners waren reeds naar bed, toen zij werden gewekt door het sjilpen der vogels. In allerijl konden de be woners, man, vrouw en drie kinderen, zich uit het brandende huis redden. Toen de brand- weer ter plaatse kwam, bestond er van het huis niet meer dan een puinhoop. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. DE KADE DOORGESTOKEN. Een bestuurslid van het waterschap Loen- der Veen heeft, om een einde aan het waterge- brek in zijn weiland te maken, de kade van de Drecht doorgestoken. ERNSTIG ONGELUK. Gistermorgen heeft, naar de Telg. meldt, te Rotterdam bij de in aanbouw zijnde hefbrug over de Delftschevaart een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, dat den 24-jarigen monteur J. Stout uit Hendrik-Ido-Ambacht het leven kostte. De firma Kloos, die den bovenbouw van deze brug uitvoert, had een zwaren ijze- ren balk die als hoofdlegger moest dienst doen en ruim 6000 K.G. weegt, per schuit aangevoerd. Het gevaarte werd omhoog getakeld en de balk werd onderstopt met hout, om hem daardoor gemakkelij- ker op de rails, die men op den wal had liggen, te kunnen krijgen. De lichter, welke den balk vervoerde, is gaan schommelen met het gevolg, dat de zware balk ging schuiven. De monteur Stout, die naast den balk stond, greep zich daaraan beet en stortte even later met het gevaarte overboord. Onmiddel- lijk rukten de reddingsbrigade van de brandweer en de geneeskundige dienst uit, terwijl een groot aantal agenten be- gon met dreggen. Na veel moeite geluk- te het te bepalen, cat de man onder den zwaren balk was terecht gekomen en verdronken. Gistermiddag zou een bok iii de Delftschevaart den zwaren balk lichten, waarna dan een duiker het lijk van den monteur naar boven zou bren gen. IN DE KNIE GESCHOTEN. Bij het afrekenen kregen eenige lom- penkooplieden Maandagavond te 's-Gra- venhage ruzie in het pakhuis van K. in de Leeghwaterstraat. Toen een agent van politie wilde ingrijpen door hen te scheiden, werd 6en van hen zoo boos, dat hij met een vuilnisemmer tal van ruiten inwierp. De man nam een zoo dreigende houding aan, dat de agent zich genood- zaakt zag met zijn revolver in de lucht te schieten. Ook dat hielp niets. Want een der mannen, de 41-jarige v. d. H., kwam in gebogen houding op den agent af met de kennelijke bedoeling hem aan te vallen. Daarop schoot de agent in de laagte en trof den man in de knie. Toen ztit clc schrik er bij de vechtlustigen wel in en konden zij naar het politiebureau worden overgebracht. V. d. H. werd naar het clekenhuis gebracht, waar bleek, dat de kogel de knie aan den achter- kant weer verlaten had, zoodat hij niet behoefde te worden verwijderd. Daai v. d. H. weigerde in het ziekenhuis te blijven, is hij, na op het politiebureau gehoord te zijn, tegen middernacht naar huis gegaan. DE GEHEIMZINNIGE ZIEKTE - TE ROTTERDAM. In verband met de geheimzinnige ziekte, die zich sinds enkele dagen te Rotterdam voordoet, en als alastrim is herkend, ver- ueemt de Telegr. nog, dat de meeste geval- len van deze ziekte voorkomen in Spangen, een der nieuwe woonwijken van Rotterdam. Wel zijn ook enkele gevallen aan den linker Maasoever geconstateerd, doch het aanta menschen, dat aan den overkant aan dezi ziekte lijdt, is veel geringer dan in het Wes telijk stadsdeel. Zijn het aan den linker Maas oever bijna uitsluitend kinderen, die door alastrim zijn aangetast, in Spangen daaren tegen werden ook volwassenen door de nieu we ziekte getroffen. De toestand van de pa- tienten is over het algemeen niet van ernsti- gen aard. Opname in een der ziekenhuizen is niet noodig. Alle patienten konden tot nu toe thuis verpleegd worden. Vele ouders, wier kinderen aan alastrim lijden, meenen, dat het waterpokken zijn, zoodat zij zich niet onge- rust maken. Naar bij informatie van den Gem. Genees- kundigen en Gezondheidsdienst te Amster dam werd vernomen, zijn daar ter stede geen gevallen voorgekomen van alastrim. GECOMPLICEERD VERKEERS- ONGEVAL OP HET KONINGSPLEIN. Op het Koningsplein te Amsterdam heeft gistermiddag tegen vijf uur een gecompliceerd verkeersongeval plaats gehad. De koetsier van een sleeperswa- gen van Van Gend en Loos, die de Regu- liersdwarsstraat wilde inrijden, stale daartoe, na met de hand het verelschte teeken te hebben gegeven, de rails over. Een achter dezen wagen rijdenden per- sonenauto stopte onmiddellijk en zoo wilde ook de bestuurder van een trara- wagen van lijn 2 doen, die weer achter den auto kwam aanrijden. De tramwa- gen gleed echter door, raakte het linker- achterspatbord van den auto en vervol- gens het achterste gedeelte van den sleeperswagen, die hoog met kisten was geladen. De wagen sloeg geheel om, met het gevolg dat de straat in een oogwenk in een chaos van kisten herschapen was. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Van den tramwagen brak de voorruit. Het verkeer ondervopd onge veer 15 minuten vertraging. DE HERSTELCONFERENTIE EN D' LUCHTVERBINDINGEN VAN EN NAAR NEDERLAND. Het is van belang voor ons land da) wanneer de herstelconferentie te Den Haag bijeen komt, er uitstekende vlieg- diensten met het buitcnland bestaan. waarmede personen, post en goederen kunnen werden vervoerd. Zoo zijn ei per dag 4 vliegdiensten in elke richting tusschen Nederland en Londen, 3 in elke richting tusschen ons land, Brussel en Parijs, 2 van en naar Berlijn, en 1 naar en van Bazel en Zurich. Ongetwijfeld zullen de diplomaten en koeriers hun v-oordeel met deze snelle verbinding doen. HET SPLENDOR- EN PHILIPS- CONFLICT. Mededeelingen van de zijde der. Splendor-fabrieken. Naar aanleiding van het bericht be- treffende een aanklacht tegen een der employe's der N. V. Splendor Gloeilam- penfabneken te Nijmegen door de N. V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eind hoven, deelt de directie van de Splendor te Nijmegen mede: Uit het fcit dat naar buiten het be staan van i bepaalde machine in de fabriek van splendor bekenr geworden was, concludeerde de directie van Splen dor, dat er onder haar personeel iemand moest zijn, die mededeelingen over de fabriek aan derden verstrekte. Door een toevallige samenloop van omstandig- heden is de directie van Splendor er in geslaagd, eenige dagen nadat de justitie haar employe verhoord had, den man te ontdekken, die deze mededeelingen naar buiten had doorgegeven. Deze man was vroeger in dienst eener concurreerende firma geweest. Op dezen man werd door de politie een brief gevonden van een der em ploye's eener groote concurreerende firma, waarin hem werd opgedragen om bepaalde schetsen van machines enz. ten spoedigste te maken en op te sturen. Alle gegevens omtrent deze en een an- dere dergelijke zaak zijn in handen der i justitie gesteld tot nader onderzoek. De poolreiziger Christian Leden begint in het j Augustus-nummer van „Astra" te vertellen van zijn avonturen in het koele Noorden. Piet Kloppers geeft college in 't doen van een hu- welijks-aanzoek, Frans Hulleman vervolgt zijn voordracht-reizen, Mr. J. A. Leerink vertelt over beroemde dirigenten, bij een groot aantal portretten en caricaturen. Aan versehillende bekende Nederlanders heeft (le „Astra"-redactie de vraag gesteld: wat boeit U het meest aan het strand? Bij aar dige kiekjes geven, als antwoord op deze vraag, Cor van der Lugt Melsert, Martin Monnicken- dam, minister J. B. Kan, Edo Bergsma en Louis Saalborn hun strandoverpeinzingen. Oud-minis- ter de Visser stuurde een typeerende brief- kaart, die, bij een portret van den staatsman, in fascimile wordt gereproduceerd. Als altijd zijn er spannende en amusante ver- halen, goede illustraties van bekende Neder landsche teekenaars en veel foto's, o.a. van den zanger Richard Tauber; van Trude Kollin uit de Marischka-revue; van Gunther, die de „dia- monds Sculls" won; van den Staatsboschbe- heer-directeur E. D. van Dissel; van Ir. J. A. Kalff en Ir. E. C. W. van Dijk, den ouden en den nieuwen directeur van de Nederlandsche Spoorwegen.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6