Binnenland Rechtszaken RSarktberichten De heer R e n t e n aa r sloot zich hierbij aan. Spr. was er natuurlijk niet tegen deze zaak nader te bekijken. De voorzitter was het eens met den heer Englander waar hij den handel eerlijk wilde houden. Doch men heeft te maken met kooplui Inzake het voorontwerp van huisarbeiders, wet, critiseerde de voorzitter't feit, dat bij de nieuwe wet de huiarbeider zijn gang wel kan gaan. Spr. had gehoopt dat er krach- tig toe medegewerkt zou worden den huisar- beid af te schaffen. De secretaris wilde, dat de afgevaar- digde er vooral den nadruk op zou leggen, dat de werkgever geen verantwoording voor den huiarbeid kan dragen, waar alle contro- le absoluut gemist wordt. De voorzitter vroeg oi de vergadering het met het bestuur eens was, een of twee afgevaardigden te benoemen. Hiermede verklaarde men zich accoord. Desecretaris stelde voor met het oog op de G.A.M.I.T., die veel werk eischt en omdat de zaak zeer kostbaar is, slechts een afgevaardigde te benoemen. De penningmeester, de heer De Ja- ger, sloot zich uit financieeel oogpunt bij den vorigen spreker aan. De heer Englander, die den voorzitter de aangewezen persoon voor afgevaardigde achtte, wilde wel twee personen afvaardigen. De secretaris oordeelde eveneens de voorzitter de aangewezen persoon om als af gevaardigde gekozen te worden. Deze werd dan ook bij acclamatie be- noemd. Mededeelingen betreffende de O. A. M. I. T. De secretaris leidde dit punt in aan de hand van een viertal groote teekeningen. In de dancing der Harmonie komt een stand van huishoudelijke artikelen, radio, enz. De groote zaal in het hoofdgebouw der ten toonstelling, waarin vele stands worden on- dergebracht, evenals in de foyer. Vanaf de foyer geven twee overdekte gangen een in- en uitgang toegang tot het groote ten- toonstellingsterrein op het Doelenveld. Het binnenterrein is omgeven door overdekte stands en een groot restaurant, met een 10 M. hoogen toren en 6 M. hooge lichttoren De overdekte gang loopt langs het restau rant. Midden achter het restaurant wordt een groote dansvloer gelegd, waaromheen zitplaatsen aangebracht zullen worden, waar- van zoowel bij mooi als bij regenachtig weer gebruik gemaakt kan worden. Tenslotte komt men aan de Tuinzaal, de eenige zaal die nog niet verhuurd wordt, doch waarin, naar het bestuur hoopt, een bij- eondere attractie aangebracht zal worden. Verder zijn vele nooddeuren geplaatst. Het geheel wordt wit beschilderd, afgezet met in sprekende kleuren geschilderde ban- den, terwijl verder de versiering fraai ver- zorgd wordt. In vergelijking met de vorige G. A. M. I. T. die 18000 bezoekers heeft gehad, is deze ten- toonstelling veel grooter en voor Alkmaar van bijzonder veel belang. Laten we hopen, zoo eindigde spr., dat deze grootsche exposi tie Alkmaar nog meer zal maken tot't cen trum van Holland's Noorderkwartier. De voorzitter prees de groote werk- kracht van den secretaris, die voor deze ten- toonstelling reeds zooveel werk verrichtte en stelde hiema de discussies over dit punt open. In antwoord op eenige vragen deelde de voorzitter mede, dat inzake een wacht- lokaal voor de vrijwillige brandweer reeds een schikking is getroffen. Voor electriciteit moeten de standhouders 24 cts. per K.W. uur betalen en ook voor gas heeft men geen verlaagd tarief kunnen verkrijgen, hoewel men van het gemeentebe- Btuur bijzonder veel medewerking had onder- vonden. De secretaris legde er den nadruk op, dat de standhouders een juiste opgave doen van hetgeen zij noodig hebben. Een derde vraag beantwoordde de v o o r- z i t t e r met de mededeeling, dat zooveel mogelijk Alkmaarsche ingezetenen met de werkzaamheden op de G. A. M. I. T. belast zullen worden. De aannemer was reeds een Alkmaarder, terwijl op het tentoonstellingsterrein ook van Alkmaarders gebruik gemaakt zou worden Inzake de levering van muziek, e. d. hing echter veel af van de voorwaarden, die door personen in en uit Alkmaar gesteld worden. Na rondvraag volgde sluiting. TRACTOR GEGREPEN DOOR EEN STOOMTRAM. Een ongeval, dat goed afliep. Uit Roosendaal wordt aan de Telg. gemeld: Dinsdagmorgen vroeg, toen de chauffeur W. de Bruyn uit Steenbergen, met tractor en aanhangwagen het terrein van de fa. M. v. d. Biggelaar, aan de Veemarktstraat te Roosen daal, kwam afrijden, passeerde juist de aan het station te Roosendaal binnenkomende stoomtram, waardoor de tractor werd gegre- !>en en vernield. Gelukkig wisten de chauf- eur en de machinist zich tijdig in veiligheid te brengen, zoodat zij met den schrik vrijkwa- men. VERSTERKING DER GRENS- BEWAKING. De grensbewaking in het Zuiden van Lim- burg en wel hoofdzakelijk bij Heerlen en Kerkrade wordt versterkt met rijksveldwacht en marechaussee. O.a. zijn uit Roermond en Weert rijksveldwachters vertrokken De reden schiint te zijn onrust in bet Aakensche in- dusrriegebied. DE OPDRACHT AAN JHR. RUYS DE BEERENBROUCK. Gistermiddag had de heer Ruys de Beeren- brouck in verband met de kabinetscrisis in het Tweede-Kamergebouw een conference met de heeren Nolens en Aalberse van de R.K., de heeren Colijn en Beumer van de A.R. en met de heeren Schokking en Snoeck jdenkemans van de C.H.-fractie. DF. GEVREESDE ZIEKTE TE ROTTERDAM. Een geneeskundige dienst van een groote stad behoort op de hoogie te zijn van be- paalde ziektegevallen, welke zich in andere •teden voordoen en daaram zcct de Tfiegr. is Dinsdag de plaatsvervangend directeur van den Amsterdamschen Geneeskundigen en Gezondheidsdienst, dr. C. J. Brenkman, ver- gezeld van den leider der afd. Volksgezond- heid, dr. H. Peeters en mej. dr. A. C. Ruysch. naar Rotterdam gegaan, ten einde de alastrim, ook wel genaamd witte- of kaffer- pokken te verkennen. Zij werden door den directeur van den Ge neeskundigen dienst aldaar ingelicht omtrent het geval van het kind, dat na een ernstige ziekte in het ziekenhuis was overleden aan alastrim of aan een daaruit ontstane com- plicatie. Dr. Brenkman, zoo vertelt het blad ver der met wien wij gistermorgen, evenals met dr. Peters, een onderhoud hadden, deel de ons mede, dat in aansluiting op dit geval twintig andere zich hadden" voorgedaan, waarvan de lijders gedeeltelijk in het zieken huis aan den Coolsingel, gedeeltelijk in hun woningen verpleegd werden. Behalve de de- legatie van den Amsterdamschen Genees kundigen Dienst, heeft ook het Staatstoezicht de patienten gezien. Algemeen is men het er over eens, dat de gevallen onder de rubriek pokken thuis behooren. Bij sommigen werd een zeer duidelijk beeld van de ziekte waarge- nomen, bij anderen daarentegen was er fen hoogste maar een aanduiding. De lijders hadden drie a vier dagen koorts gehad en voelden zich ook daarna nog vervelend en ziek. Vaccinatie? De maatregelen kenmerken zich door een afwachtend karakter. De vraag, aldus dr. Brenkman, of der bevolking moet worden aangeraden, zich in groote getale te doen vaccineeren is moeilijk te beantwoorden. Vac cinatie heeft de bekende kansen op encephali tis, doch aan den anderen kant is het gevaar der pokken ook niet denkbeeldig. Of de epi- demie haar rustig karakter zal behouden, kan natuurlijk niet met zekerheid gezegd worden. Wel is zulks waarschijnlijk aan te nemen. De ervaringen, daaromtrent in Engeland opge- daan, wijzen op een zekere goedaardigheid met enkele sterfgevallen. De vaccinatie, herhaalde dr. Brenkman, beschermt tegen pokken en zoo ziet u dus, da^ aan beide gevallen een dubieuze kant zit. De bezwaren zijn eigenlijk moeilijk tegen elkaar af te wegen. Doch ik kan u wel zeggen, dat, als deze pokziekte zich in Amsterdam gaat voordoen wat niet uitgesloten zou zijn wij zouden adviseeren tot vaccinatie en re-vaccinatie. Re:vaccinatie kan niet het minst gevaar opleveren en hierbij is encephalitis vrijwel volkomen uitgesloten. Voordat de ziekte hier haar intrede doet en als de gevallen te Rotterdam zich niet uit- breiden, zou ik echter vaccinatie of re-vacci natie niet aanbevelen. De gevallen zelf geven, zooals gezegd, aanleiding tot een zekere hoop, dat de ziekte zich tot betrekkelijk weinig gevallen zal be- perken. Inslructies aan geneeskundigen. Ter perse is thans een circulaire aan alle geneeskundigen te Amsterdam, waarin vrij uitvoerig wordt medegedeeld, wat wij in Rot terdam hebben aangetroffen. Daarmede gaat het verzoek gepaard, verdachte gevallen aan de leiding van den G. G. D. te willen melden. Mocht de epidemiehier haar intrede doe,n dan zullen speciale maatregelen worden ge nomen. Ik voeg er aan toe, zoo besloot dr. Brenk man, dat er ook een maatschappelijke kant aan de zaok zit: de gevaren daaromtrent ver- vallen natuurlijk bij uitgebreide vaccinatie. De toestand in Rotterdam. Uit Rotterdam wordt nog gemeld, dat het aantal gevallen van alastrim zich in de laatste dagen eenigszins heeft uitgebreid, hoewel niet onrustbarend. Er zijn thans on- geveer veertig gevallen bekend, waarvan een vijftiental in het ziekenhuis aan den Coolsin gel en de overige in de stad. De in het zie kenhuis binnengebrachte gevallen hebben daar tot besmetting o.a. van een aantal ver- pleegsters geleid. Verreweg de meeste ge vallen hebben een goedaardig karakter. Er zijn thans twee stergevallen te betreuren, beide van jonge kinderen, die nog niet waren ingeent. Vandaar de raad van den G. G. D en de medici om als voorzorgsmaatregel de koepokinenting toe te passen in de omgeving van de patienten en op de overige personen, die met hen in contact zijn geweet. Twee sterfgevallen. Gisteren, zoo meldt het Hbld. nader, is in den loop van den dag bekend geworden, dat zich tengevolge van de heerschende alas trim twee sterfgevallen hebben voorgedaan bij jonge patientjes, die in het groote zieken huis werden verpleegd. Naar de directeur van het ziekenhuis, dr. H. Burgerhout nader meedeelde, is in het eene geval bij de alas trim longontsteking gekomen, in het andere geval is de dood naar alle waarschijnlijk- heid uitsluitend tengevolge van de nieuwe ziekte ingetreden. In het geheel worden thans zestien patienten in het ziekenhuis verpleegd. Dit zijn alien goedaardige gevallenook heb ben zich onder het verplegend personeel ge vallen van besmetting voorgedaan. Het Hbld. heeft ook navraag gedaan bij den waarnemend directeur van den G.G.D., dr. L. W. v. Beuningen van Helsdingen, in verband met den loop van de ziekte. Volgens dr. van Beuningen zijn er alleen in de stad 25 tot 30 gevallen, waaronder geen enkel zwaar geval. Hierbij zijn niet gerekend de patienten, die in het ziekenhuis aan den Cool singel zijn opgenomen. Ook in de omgeving van Rotterdam doet de ziekte zich voor, voor zoover bekend geldt het hier nog slechts een geval. De waarn.-directeur van den G.G.D. raadt vaccinatie ten zeerste aan. Hij is voorts van plan ieder week een communique te verstrek- ken, waaruit het verloop van de ziekte zal blijken. EEN PROTESTACTIE VAN AMSTERDAMSCHE METAAL- BEWERKERS TEGEN DE VACANTIE- REGELING. Zooals men weet, zegt de Telg., is het col- Iectief contract in de metaalindustrie niet tot stand gekomen. Het gevolg hiervan is, dat o.m. ook de vacantie der in de verschillende bedrijven werkende arbeiders over de geheele linie niet definitief geregeld is. Wij meldden reeds, dat de werkgeversorganisatie, de Metaalbond, eenigen tijd geleden besloot den arbeiders vier dagen zomerverblijf toe te staan. In R'dam zouden de loonen voor de vier vacantiedagen niet ten voile door som- mige werkgevers uitbetaald worden. In ver band daarmede is er thans, gelijk wij ook al mededeelden, een actie gaande bij Wilton en „Feijenoord". Te Amsterdam staat de zaak eenigszins anders. De meeste groote werkgevers zijn be- reid hun personeel ook vier dagen verlof te geven en wel met behoud van loon. Daarmede hebben even wel de plaatselijke besturen van den Alg. Ned. Metaalbewerksbond toch geen instemming betuigd. Er werd n.l. een weeu (zes dagen) vacantie geeischt met vol loon. Voor bedrijven, die dezen eisch niet inwilli- gen, is, naar wij van de zijde der organisaties vernemen, den personeelen nu geadviseerd toch zes dagen te nemen, m. a. w. twee dagen bij wijze van protest te staken. De vacanties in de metaalindustrie loopen voor de groote bedrijven te Amsterdam over een periode van drie weken, aanvangende Maandag a.s. Op dien datum beginnen o.a. ook de verloven van vier dagen voor de arbeiders der Nederland sche Scheepsbouw Mij. en van „Werkspoor" te Amsterdam. VOOR DE ZUIDERZEE-VISSCHERS. Een toekomst voor het Breezand3 Nu de Zuiderzee-visscherij nog hoogstens een vol jaarseizoen door een deel van de vis- schers in beperkte mate zal kunnen worden uitgeoefend, komen van verschillende kanten plannen om die visschers te helpen door hen elders te vestigen als te Oostmahorn, Har- lingen en Den Helder. De „Visscherij-Cou- rant" oppert nu een nieuw plan. „Men is bezig tusschen Kornwerderzand en Wieringen, op het Breezand, een eiland te maken" schrijft het blad. „Dit eiland zal twee havens krijgen, een aan de Noord- en een aan de Zuidzijde en zal ruimte bieden voor een visschersdorp met toebehooren. Het nieuwe eiland zal een uur varen van Wieringen zijn, met het Westen en Oosten verbonden door een rijweg en door een spoorlijn. „Het is zeer wel mogelijk, da zich daa' een belangrijk visscherijcentrum zal ontwik- kelen. Maar dat centrum moet op natuurlijke wijze ontstaan en groeien. Men kan de in- richting van meet af aan geschikt maken, woningen bouwen, voor een visscher geeigend de nevenbedrijven gunstig bij de haven ge- groepeerd. Er moet daar een vrije afslag ko men, havengelden moeten niet geheven wor den. Zeer wel waarschijnlijk lijkt het ons toe dat visschers zich daar dan vrijwillig zullen vestigen. „Een groot belang staat hier mogelijk voor hen op het spel, en daarom is het wenschelijk dat er spoedig meer van de plannen bekend wordt en de visschers zelf hun voile aandacht wijden aan de plaats waar zij zich later zul len vestigen. „Tot dusverre bemoeien zich daarmee nog slechts buitenstaanders". EEN GIDS VOOR JONGE STUDENTEN Over eenige maanden zullen voor hen, die zoo gelukkig waren, met goed gevolg eind- examen H.B.S., Gymnasium of Lyceum te doen, de Valvae Academicae geopend worden. Teneinde de a.s. studenten in hun nieuwe wereld wegwijs te maken zal, evenals het vorige jaar, ook nu weer door den Senaat der Unitas Studiosorum Amstelodamensium in de zomermaanden, voor de inschrijving aan de Universiteit een aanvang neemt, een Eerste-jaarsgids worden uitgegeven, die velerlei wetenswaardigheden zal bevatten op studie- en studentikoos gebied voor hen die zich dit jaar voor de eerste maal aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam als studenten laten inschrijven. Deze Gids zal o.m. een en ander bevatten over de indeeling der studie, opgaven van studieboeken waar dit noodig is, inlichtingen over de verschillende studentenvereenigingen met een religieus, politiek of ander doel, adressen waar men inlichtingen kan verkrij gen over de aan te vangen studie, mededeelin gen voor kamerzoekenden, enz. Deze Eerste-jaargids wordt den a.s. studen ten of hun ouders of voogden, gratis toege- stuurd na schriftelijke aanvraag op het Re dactiebureau, Reguliersgracht 32 te Amster dam-Centrum. KORTE BERICHTEN In de Dinsdag gehouden raadsvergade- ring van Bussum werd een voorstel aange- nomen om gelden beschikbaar te stellen voor de gaslevering van Bussum aan Naarden. De arbeider W. Huisman, wonende te Moerdijk onder Lage Zwaluwe, was bezig met het schoonmaken van een sloot, toen hij tijdens deze werkzaamheden een toeval kreeg. Hij viel in het water en verdronk. De crematie van den heer W. H. J. Oderwald, oud-directeur van de Stoomvaart Mij. „Nederland", heeft gistermiddag te Westerveld onder zeer groote belangstelling plaats gehad. Zondag 28, Maandag 29 en Dinsdag 30 dezer hebben prof. dr. Meinardus, prof, dr. Mortensen en dr. Dorries met een 27-tal studenten, waaronder ook vrouwelijke, uit Gottingen ,de Veluwe bezocht. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (la Zomertijd). Augustus. Hoog water Laag water Dat v.m. nam. vm. nam. 1 014 8.19 8 58 2 0.49 1.34 9.40 10.19 3 2.03 2.40 10.53 11.27 4 3 02 3.37 11.54 5 3.57 4.30 0.26 0 52 6 4.46 5.19 1.21 1.45 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoog water laag water Dat v.m. nam. vm. nam. 1 0.11 8 07 8.46 2 0.46 1.31 9.28 1007 3 2.00 2.37 10.41 11.15 4 2.59 3.34 11.42 5 -354 4.27 0.14 0.40 6 4.43 5.16 1.09 1 33 voor Manke la nden Volgens medisch voorschrift I bereid ALGOHOLIST-PSYCHOPAATH. De Vacantiekamer der Rechtbank te Am sterdam heeft gister uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den man, die op 22 April 1.1. den geldbak van den electriciteitsmeter in zijn woning openbrak en het daarin aanwe- zige geld zich toeeigende. Volgens de deskun- digen is verdachte een chronisch alcoholist en is zijn toerekeningsvatbaarheid verminderd, als gevolg van zijn alcoholisme en van zijn psychopathische karaktereigenschappen. Het O.M. had drie maanden gevangenis- straf gevorderd. De rechtbank veroordeelde hem wegens diefstal met verbreking tot twee weken gevangenisstraf onder aftrek van twee weken preventieve hechtenis en met last, dat hij ter beschikking van de regeering zal wor den gesteld, teneinde van harentwege te wor den verpleegd. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. „De Jonge Albert" Gister deed de Raad voor de Scheepvaart uitspraak in zake het stooten op de Noordpier van IJmuiden door den motorbotter „De Jon ge Albert" UK. 152 tijdens mist en de daarop gevolgde carbidontploffing. De Raad is van oordeel dat het stooten op de blokken van de Noordpier, al moet dit dan in hoofdzaak aan den heerschenden mist worden toegeschreven, toch ook is veroor- zaakt door onvoldoende navigatie en door onoplettendheid. De Raad vermoedt dat d? schipper zich er niet voldoende van heeft overtuigd dat het schip werkelijk Noord voor lag. Wat de ontpleffing betreft, hier is weer met de grootste onvoorzichtigheid gehandeld. De gevallen welke zich in de laatste jaren hebben voorgedaan schijnen nog niet vol doende te zijn doorgedrongen tot hen, die maar steeds voortgaan zich aan de gevaren van carbidontploffingen bloot te stellen. NEDERLANDER VERDACHT VAN HANDEL IN MEISJES. Eind Juni werd op het station te Dussel- dorp een ongeveer veertigjarige Nederlander gearresteerd, die door middel van adverten cies Duitsche jonge meisjes als huispersonee! gezocht had en van plan was met een acht- tienjarig meisje naar Gladbach te reizen. Het meisje had echter de politie gewaarschuwd. De aangehoudene, die geen pas had, bleek te zijn de „batuurgeneeskundige" G. W. uit Roermond. W. werd te Dusseldorp wegens het reizen zonder pas veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. De behandeling der tweede tenlasteleg- ging: overtreding van de emigratie-wet werd afgebroken en verdaagd. Toen W. dezer dagen opnieuw voorgeleid werd, waren drie meisjes als getuigen ver schenen. Uit een rapport van de politie te Roermond bleek dat W. ongunstig bekend staat en niet minder dan vijftigmaal veroor deeld is. Men geloofde echter niet dat hij een handelaar in fclanke slavinnen was, hoewel hij voor jonge meisjes een gevaarlijk heer zou zijn. De verdachte beweerde, dat het rapport niet deugde, daar hij volgens zijn zeggen, slechts tweemaal veroordeeld was, waarvan eenmaa! tot acht jaar. De zaak werd, naar de Telg. meldt, hierop opnieuw verdaagd om alle stulcken betreffen de de veroordeelingen van verdachte op te vragen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 31 Juli 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard- appelen per 100 K.G. 1.50—/ 3.30; Aal- bessen per 100 pond 1125; Andijvie per 100 stuks 1.50—/ 6.50; Augurken per 100 pond 0.050.24; Bloemkool le s. per lOO stuks 18.4026.40; Bloem kool 2e s. per 100 stuks 1216; Dop- erwten per 100 pond 0.040.08; Krop- sla per 100 stuks 1.504.40; Komkom- mers per 100 stuks 1.50—/ 5; Meloenen per 100 stuks 2557; Perziken 12 cent per stuk; Postelein per bakje 1530 cent; Peulen per 100 pond 0.040.15; Rabar- ber per 100 bos 59.30; Selderie p. 100 bos 1.10—/ 3A0; Spinazie per bakje 33 86 cent; Snijboonen per 100 pond 10 14.60;Dubbele Spercieboonen per 100 p. 8.20—/ 10; Tuinboonen per 100 pond 2.50—/ 3.40; Tomaten: A 4.80—/ 5.80; B 5.30; C 3—/ 4. BEVERWIJK, 31 Juli 1929. Vrije veiling. Doppers 1225 cent; Br. Cap. 1828 ct.; Raspers 2032 cent; Peulen 1020 cent; Tuinboonen 5—10 cent; dikke boqnen 1825 cent; Snijboonen 2632 cent; Lnkele Sper- cieboontjes 3034 cent; Tomaten 516 ct. per K.G.; Peen 1016 cent per bos; Poste lein 1035 cent; Sla (gerand) 35—75 ct.; Sla (zuiver) 0.501Andijvie 4570 cent per kist; Bloemkool 820 cent; Kom- kommers 15 cent per stuk; Rijp 0.55— 1Aalbessen 0.651^.30; Zwart 80— 90 cent; Frambozen 12.50; Aardbeien 5062 cent per slof. Bloemenveiiing „'t Centrum". De bloemenveiiing staat thans in het tee- ken der Gladiolen welke per 100 stuks van 0.4(>—/ 1.35 opbrachten Lathrus 612 ct.; Anjers 422 cent; Gipskruid 1020 cent; Statice 916 cent; Koornbloemen 3 6 cent; Goudsbloemen 45 cent; Santoria's 10—18 cent; Riddersporen 7—13 cent; As ters 1016 cent; Alium 914 cent; Leeu- wenbekken 1016 cent; Cyodetia 915 ct. Plumozagroen 8—22 cent; Margrieten wit 6—13 cent; Margrieten geel 5—6 cent; Ane- tnoonen 7 cent; Dahlia's bos. 5—24 cent per Aardappelen. In de veiling werd per 100 K.G. betaald voor: Muizen 3.504.50; Blanke Eigenheimers 44.75; Blauwe Eigenheimers 4f 5; Drielingen 2.75 3.50; Kriel en veevoeder 1.50—/ 2.50; Bonken 23. Aardbeien. Betaald werd per 100 K.O. aan Kennemerland 8082. ZWAAG, 31 Juli 1929. Veiling Bangert en Omstreken. Aardappelen 1.11113; Bloemkool 3138; Wortelen 78; Slaboonen 89; Snijboonen 12 14.30; Gewone Lessen 11—/ 12; Prole- fiek 2223; Druiven 45; Roode Koo! 11—/ 17; Tomaten: A 7.20—/ 7.40; B 6.70; C 7.20; CC 2.30; Zwarte bessen 29 cent per K.G. BOVENKARSPEL, 31 Juli 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 3545; Bloemkool 2e s. 15 36; Roode Kool 9—/ 14.50; Witte Kool 57.50; Aardappelen: Gr. Schot- sche muizen 1.20—/ 1..05; Kl. Schotsche muizen 1.45; Geld. Schotsche muizen 1 20; Ideaal 1.10—/ 1.05; Ninetyfold 1.75—/ 1.50. WARMEHUIZEN, 31 Juli 1929. Schot sche Muizen 2—/ 4.10; Drielingen 2 30 3.40; Eigenheimers 3.60; Blauwe Aardappelen 3.40—/ 3.70; Bloemkool le s 14 90—/ 32.50; Bloemkool 2e s. 2.70 6; Zilvernep 1415.20; Zilveruieit 1.501.80; Uien drielingen 3.60— 4.40; Slaboonen 19.90. Aanvoer: 75600 K.G. Aardappelen; 3575 K.G. Zilveruien; 7 K.G. Slaboonen en 2950 stuks Bloemkool. ZAANDAM, 31 Juli 1929. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 0.40—/ 1.80 p. kist; Andijvie 0.601 per kist; Peen 12 1714 cent per bos; Pieterselie 23 cent per bos; Selderie 610 cent per bos; Prei 12 14 cent per bos; Uien 10 cent per bos; Aardappelen 4.104.30 per 100 K.G.; Citroen en 4 per 100; Kersen 22 cent per pond; Slaboonen 9'A11 cent per pond; Snijboonen 12141534 cent per pond; Tuin boonen 7098 cent per 30 pond; Korakom- mers 2—534 cent per stuk; Rabarber 334 5)4 cent per bos; Postelein 1026 cent per kleine kist; Bieten 334—5 cent per bos; Zil veruien 12341334 cent per pond; Roode Kool 131<$34 cent per stuk; Suiker meloe nen 4688 cent per stuk; Radijs 28 cent per 10 bosProlefieken 26 cent per pond; Trosbessen 20 cent per pond; Klapbessen 1234 cent per pond. WIJDENES, 31 Juli 1929. Veiling „Tuin-< dersbelang". Roode Bessen 1020; Witte Bessen 10—12; Kruisbessen 710; Frambo zen 3436: Haantjesperen 710; Slaboo nen 79; Snijboonen 710; Blauwe Aard appelen 3—/ 3.10; Roode Kool'per stuk 1516; Witte Kool per stuk 68 ct. NOORDSCHARWOUDE, 31 Juli. Schot- sche Muizen 2.104.20; Schoolmeesters 2.30; Eigenheimers 3.50; Bl. dito 3-70 4 50; Drielingen 1.702.50; Zilver uien 2.203; Drielingen 7.50—/ 8.30; Zilvernep 13.6016.10; Spercieboonen 19.10—/ 21.60; Tuinboonen 2.50—/ 3; Roode Kool 10.10—/ 12 60; Witte Koo! 5.60—/ 9.80; Kroten 4, alles per 100 Kg. Boswortelen 4.104.20 p. 100 bos; Bloemkool 22.30—/ 34 p. 100 stuks; dito 2e soort 4 per 100 stuks. Aanvoer: 352600 Kg. Aardappelen; 11800 Kg. Uien; 500 Kg. Spercieboonen; 480 Kg Ttuinboonen; 2600 Kg. Roode Kool; 16300 Kg. Witte Kool; 100 Kg. Kroten; 440 bos Boswortelen; 5900 stuks Bloemkool. PURMEREND, 31 Juli. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen 0.511.18 per zak (25 K.G.); Kleine Aardappelen 0 51—/ 0.89 per zak (25 Kg.); Slaboonen 2.50 tot 2.60 per zak (15 Kg.); Snijboonen 1.80 tot 3.90 per zak (15 Kg.); Tuinboonen 0.86 tot 0.91 per zak (15 Kg.); Doperw- ten 39.50 per zak (50 Kg Roode Aalbessen 16 tot 58 per 100 Kg.); Zwar te Bessen 33 tot 39 per 100 Kg.; Klap bessen 1.60 tot 2.75 per 100 Kg.; Kom- kommers 4 tot 6 per 100; Tomaten A /II tot 14.50 per 100 Kg.; Tomaten B 11 tot 14 per 100 Kg.; Tomaten C 8 tot 11 per 100 Kg.; Tomaten Cc 4 per 100 Kg.; Tomaten Bonken 8 tot 10 per 100 Kg.Augurken: Middel 0.34; Basterd f 0.66; Stek 0.24; Bommen 0.15 per mand (6 Kg.); Bloemkool 18 tot 32 per 100; Roode Kool 18 per 100; Postelein 0.24 tot 0.36 per mnd. (Kg.); Sla 1.60 tot 4.20 per 100 krop; Andijvie 2.40 tot 2.80 per 100 krop; Radijs 2 per 100 bos; Selderij 8 per 100 bos; Rabarber 7 per 100 bos; Wortelen 11 tot 18 per 100 bos. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 Aug. 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 656 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Aug '29. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 2529.90; Bloemkool 2e s. 3.90 6.70 per 100 stuks; Wortelen 3.70— f 5.30 per 100 bos; Roode Kool le s. 9.80 12.80; Gele Kool le s. 16.80; Witte Kool 4.40—/ 6 60; Slaboonen 18.70 f 19.20; Tomaten: A 11.40; B 11.80; C 11-70; CC 5.80; Druiven 62 cent per pond; Aardappelen: Schotsche muizen 2.50—/ 4.10; Schoolmeesters 2.50; Eigenheimers 3.703.90; Drielingen 2.603.50; alles per 100 K.G. Aanvoer: 6000 stuks Bloemkool; 4400 bos Wortelen; 88000 K.G. Roode Kool; 650 K.G. Gele Kool; 8000 K.G. Witte Kool; 500 K.G. Slaboonen; 2500 K.G. Tomaten; 21 K.G. Druiven en 125000 K.G. Aardappelen. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 1 Aug. 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 100492 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: bruin 6.307; wit 5.80 6.40; wit (kleine) 4.10—/ 5.10. SCHAGEN, 1 Aug. 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 19 Stieren 110f 240; 18 Geldekoeien (mag.) 140f 270; 110 Gelv dekoeien (vette) 250420; 12 Kalf< koeien 240—/ 360 8 Pinken 80—/ 110) 77 Nuchtere kalveren 12f 24; 28 Scha- pen (magere) 2227; 112 Sehapen (vette) 30—/ 35; 116 Lammeren 20— 30; 40 Varkens (mag.) 35—/ 50; 30 Varkens (vette) per K.G. 0.90—/ 0.93; 151 Biggen 2535; 162 Ki '.pen 0.80 1.50; Hanen 0.15-/ 1.10; 48 K.O. Boter 1.80—/ 2; 289" stuks E»ndeieren 5.50—/ 5.80; 22 Kalkoeneieren 8.60— f, 8.80. d BOLDOOT 9 Doos 20 ct. Tube 35 ct. I M»..|

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6