Hlkinht i'iiiiit De kroonjuweeleu. Radio-hoekje FEU1LLET0N. No. 180 1929 Henderd een en dertigste Jaargang. li'ljdag 2 Augustus. Zaterdag 3 Augustus. ttuizen, 1875 M. 10.—10.15 Morgenwij ding 12.15—2.— Concert door het A. V. R O.Kwintet. 2— 2.30 Filmpraatje door Max Tak. 2.30—3.30 Aansluiting van het Tu schinki-Theater te Amsterdam. 3.30—4.30 Kurhaus te Scheveningen. The-da-nsant door „The Ramblers". 5.—5.30 Gramofoonmu ziek. 5.306.Boeken-halfuurtje door Dr. p. H. Ritter. 6.01—7.45 Concert door het Stedelijk orkest van Kampen. g.v. A- R- A. Tooneduitz. „Menske 8.30 V. A. R. A. Zang. 10.— V. A. R. A Orkestconcert. 10.20 V. A. R. A. Orkestcon cert. 10.45 V. A. R. A. Liedjes uit het leven 11.15 V. A. R. A. Gramofoonmuziek. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) i(Uitsluiten-d K. R. O.) 11.3012.Gods- dienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.152.Gramofoonmu ziek. 2.3.15 Kinderuurtje 5.5-45 Gramo foonmuziek. 5.45—6.Journalistiek week- overzicth. 6.7.30 Concert. Cinema-orkest 7 30—8.Causerie over: Wat is een film? 8.11.Concert. Orkest en Mannenzang vereen. 9.30 Persberichten. 11.12.Zang en piano. (Voordrachten). Davenlry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Nieuwsberichten. 1.202.20 Orkest concert. 3.50 Concert. Orkest en alt. 5.05 Or- gelconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muzik. Intermezzo. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 'Muzik. Intermezzo. 7.05 Liederen-voordracht Bariton. 7.20 Muzikale causerie. 7.35 Sport praatje. 7.50 Concert. Kwintet, bariton en voordracht. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Le zing. 9.50 Southern Command Tattoo. Mili- taire muziekkorpsen. 10.20 Nieuwsberichten 10.25 Dansmuziek. 11.3012.10 Dansmu ziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 12.50 Gra mofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 5.55 Gra mofoonmuziek. 8.35 Concert. Qrkestmuziek ?n zang. 9.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.207.50 Gramo foonmuziek. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 —12.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 4.20 5.05 Uitzending uit Breslau. Verslag van de wedstrijden om het Duitsche Zwemkampioen schap. 5.55—6.50 Orkestconcert. 8.20 Vroo lijke avond. Daarna nieuwsberichten en tot 1 20 Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 6.1010.50 Berichten 12.201.10 Muziekuitzending voor scholen 1.105.20 Berichten en lezingen 5.20—6.20 Concert. 6.208.15 Berichten en lezingen 8.20 Cabaret. Daarna persberichten en tot 12.50 dansmuziek. Hamburg, 421 M. 4.35 Operettemuziek Orkest en solisten. 6.35 Orkestconcert. 7.20 Mendelssohnconcert. 8.20 Cabaret. Orkest en solisten. 11.20 Concert. Orkest en solisie 12.051.20 Orkestconcert. Brussel, 508 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Muziek en zang. 9.20 Orkestconcetr uit de Kurzaal te Ostende. Daarna Esperanto. Ppovinciaai nieuws WIERINGERWAARD. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden op Woensdagmiddag onder leiding van Dijkgraaf Haringhuizen Afwezig Heemraad Jb. Waiboer met kennis geving van verhindering. In verband met de notulen werd door den heer Groneman opgemerkt, dat in de vorig vergadering werd besloten, dat de heer Nico- lai de wegen op dezelfde manier zou behan- delen als in Koegras is gedaan, doch dat ge bleken is, datdit niet waar is. De dijkgraaf zei- de, dat de behandeling overeenkomt met de be- handeling op den Westfrieschen dijk en ge loofde toch vel, dat we deze wijze van wer- ken kunnen goedkeuren. De heer Groneman constdteerde, dat d weg op't oogenblik npg lang nfet mooi is, waarop de Dijkgraaf antwoordde, dat het ook nog eens over gedaan moet worden. We kre- g n nu nog even een wegenpraatje wat in den loop der vergadering nog werd voortgezet. Van Ged. Staten is ingekomen: a: een afschrift van het Kon. Besluit, waar bij de heer Zijp is herbenoemd als Heemraad en de heer P. Visser als zoodanig is benoemd poor den heer Visser werd de eed afgelegd In de vorige vergadering werden de heeren reeds gelukgewenscht. (The crinkled Crown.) Uw,I-if.eerde vertaling uit het Engelsch ggVan w,'ham le Queux, door Mej. E. H. volo-p Veiilaa1, in lcort verteld, luidde als R!chardson, de Engelsche geheime afgevaardigde, zat in een coupe met twee andere reizigers, die fatsoenlijkemenschen e en te zijn. Ineens waren ze van hun plaat- sen opgevlogen, hadden zich op hem ge- worpen en hem beroofd van al, wat ze maar bemachhgen konden, behalve het paspoort, waaraan ze toch mets hadden. Na hem aldus geplunderd te hebben, hadden ze hem door het portier op den weg geworpen Gelukkig voor hem, reed de trein op dat oogenblik heel langzaam, zoodat deze ruwe behandeling hem slechts een paar kneuzingen had bezorgd. Even-sens gelukkig, had hij een pak brieven in zijn ondergoed genaaid, zoo- oat ze hem toch niet alles ontnomen hadden Zoodra hij zich overtuigd had, dat hij geen ernstig letsel had bekomen, had hij al die mijlen door de sneeuw naar het station ge- stapt, waar hij dan ook neergevallen was van den schok en van de vermoeienis. b. goedkeuring van het besluit inzake stroomlevering. c. goedkeuring op het besluit van Hoofdin gelanden om't crediet bij de Boerenleenbank met 8800 te verhoogen. d. goedkeuring over de wijze van reserve bemaling. e. een verslag van de N. V. Spoor(tram)weg WieringenSchagen. Hierbij werd door den voorzitter medegedeeld, dat de Polder 4 dividend zal ontvangen, benevens 5.91 terugbetaling van het voorschot. Dit bedroeg 15000, zoodat dit over dit jaar nog een aar- dig bedrag werd. Door den heer P. Blaauboer werd rapport uitgebracht van de vergadering der Vennoot schap. Dan werd nog door Ged. Staten goedkeu ring verleend inzake de waterloozing. De dijkgraaf deelde mede, dat de overeen- komst met Anna Paulowna is gesloten. Door Ged. Staten werden nog enkele wenken gege van betreffende den sluisbouw waarvan de tee- kening ter tafel werd gelegd. Door het Dag. bestuur werd aan hoofdinge landen voorgesteld het plan goed te keuren met inachtneming der wenken door Ged. Sta ten gegeven. Dit werd goedgevonden. Van de Vereeniging van den Bond v. Wa terschappen is een schrijven ontvangen inzake het nieuwe ontwerp Provinciaal reglement. Door den bond werd op verschillende arti kelen aanmerkin? gemaakt en wijzigingen voorgesteld aan Ged. Staten. Deze wijzigingen betreffen de artikelen o, 13. 27, 28, 32, 34, 46, 121, 129, 180, 181, 183 en 184 en werden door den voorzitter alien voorgelezen. Na voorlezing zeide de dijkgraaf, dat het dag bestuur wel kan instemmen met deze aange- brachte wijzigingen en vroeg of de vergade ring ook nog andere opmerkingen heeft. De heer Groneman vond o.a.. artikel 7, waarbij werd bepaald, dat b.v. een secretaris of penningmeester of ook bestuursleden tot in den 2den graad geen familie mogen zijn. Het kan toch voorkomen, dat in kleine polders de keuze zoo gering is, dat men bijna niet anders kan. Na eenige discussie hierover werd er door den heer Groneman een voorstel van ge maakt om deze opmerking aan Ged. Staten te maken, welk voorstel met 1 stem tegen 2 bianco werd aangenomen. Ook werd nog besloten voor te stellen aan art. 7 toe te voegen, dat bij gebleken wensche- lijkheid van den persoon ontheffing van het desbetreffend artikel kan worden verleend. In verband met de wegenbelasting werd door Ged. Staten gevraagd om in kennis te worden gesteld met de bedragen welke in 1928 door onzen polder voor wegen en brug- gen zijn betaald. De dijkgraaf deelde mede, dat over 192 een bedrag van 4700 aan den polder is uit- gekeerd. Dijkgraaf en heemraden hebben inmiddels een staat opgemaakt van de uitgaven over 1928. We zullen dus nader wel hooren, hoevee! we zullen krijgen Volgende punt is: Vaststellen te sluiten lee- ning. Door het dag. bestuur werd voorgesteld om, voor zooveel noodig, kasgeld te leenen om later definitief het bedrag vast te stellen. Deze kasgeldleening aan te vragen bij de Boeren leenbank alhier. Aldus besloten. Dan zeide de dijkgr. in verband met linksch en rechtsch verkeer, waaraan door zeer velen reeds werd voldaan, door het dag. bestuur is overwogen om den toegang tot den West-Bar singerweg weder in orde te maken. Er zal dan 'n boom verwijderd moeten worden en de weg ter plaatse verbreed. 't Dag. bestuur vroeg machtiging der hoofdingelanden, om dat werk te doen uitvoeren. Algemeene in stemming. Alsnu werd het wegenpraatje voortgezet, tusschen't dag. bestuur eenerzijds en de hee ren C. J. Blaauboer en Groneman anderzijds De voorzitter begon te zeggen, dat de Mo lenweg over 300 M. onder profiel is gebracht en de Barsingerweg voor een gedeelte is ge teerd. We zouden het reeds geteerde nog eens willen overtreden en daarvoor willen aan- schaffen extra wegenteer b.v. 10000' K.G. be nevens een verwarmingsketel. We heer C. Blaauboer: Dus niet de metho de Koegras? Waarom nu niet? De voorzitter: Deze teer wordt beter geoor deeld dan koolteer. De heer Blaauboer: Ik ben't niet met u eens. De voorzitter: We hebben ook andere des- kundigen gehoord van 't Hoogheemraad schap. De heer Groneman't Hoogheemraadschap teerde ook duurder. De voorzitter: Dat zal de heer Groneman hebben te bewijzen. De heer Groneman: Ik kan 't aantoonen uit hetgeen de dijkgraaf aldaar heeft gezegd en als wij nu weten dat in Koegras alles zoo prefect in orde is, waarom dan nu weer op andere manier te beginnen. Door den dijkgraaf werd nu nog opge merkt, dat we't juist gedaan hebben als in Koegras, waarna de heer Groneman weer zei de, dat ze't daar drie keer met koolteer achter elkaar hebben gedaan. De heer P. Visser zeide, dat de Slikkerdijk met warme teer is gedaan en deze toch zeker schitterend kan worden genoemd. Dit gesprek werd nog voortgezet, waarbij de heer Groneman nog opmerkte meer te ge- looven aan eigen oogen en praktijk, dan aan beweringen van deskundigen over wat we nog niet hebben gezien. De voorzitter zeide, dat de heemraden waarschijnlijk geen bezwaar zullen hebben om dan een gedeelte nog eens een paar maal met koolteer te bewerken. We zien evenwel geen kans om teer te krij gen, dat zoo over den weg gedaan kan wor den, zoodat een verwarmingsketel zeer ge- wenscht is. Ten slotte werd een voorstel van 't dag. be stuur om een verwarmingsketel aan te schaf- fen en nog eens twee proeven te nemen met algemeene stemmen aangenomen. Dan deelde de dijkgraaf nog mede, dat de brug aan't einde van den Teetjesweg is weg- gebroken en de toegang tot dien weg is ver breed. Dit is zeker een groote verbetering en het is gebeurd nog binnen 't bedrag der begroo- ting. De aanbesteding der andere 3 bruggen is ook geschied. Ook dit is, met inbegrip van het grondwerk binnen de begrooting gebleven. Rondvraag. De heer C. Schenk vond 't onbillijk, dat landeigenaren zooveel moeten bijdragen aan de kosten van het wegenonderhoud en vroeg of het niet mogelijk zou zijn, dat b.v. de gemeente subsidie verieende. Ook de heer T. Wonder gevoelde daar veei voor. De dijkgraaf wilde dit wel in gedachten houden en daar ter gelegener tijd op terug komen. De heer Schenk zeide, niet de bedoeling te hebben gehad direct met een voorstel te ko men, doch om het maar eens in bespreking te brengen. De heer C. Blaauboer heeft Zaterdag na de vorige vergadering opgemerkt, dat er's mid- dags geen volk op den weg was. Dit heeft hem verbazend verwonderd. Moet het polderbestuur nu beginnen met een vrijen Zaterdagmiddag. Ik begrijn niet de houding van't dag. bestuur, wat toch voor't meerendeel uit boeren bestaat, om buiten de hoofdingelanden om een vrijen Zaterdagmid dag te geven. De dijkgraaf lichtte toe, dat't dag. bestuur dit na ernstig beraad heeft gedaan. Voor de losse arbeiders is 't verplichtend, zoodat het ten slotte alleen neerkomt voor de 2 vaste ar beiders. We hebben een nieuwe dienstregeling gemaakt. Het aantal diensturen is hetzelfde gebleven. We zullen deze regeling nog moe ten wijzigen, omdat we deze feitelijk te ruim hebben gemaakt. De nieuwe dienstregeling is ter goedkeuring verzonden. Er wordt echter evenveel werk gedaan als voorheen. De heer Blaauboer vond de verhouding tegenover de boerenarbeiders bedroevend, en wil later, wanneer de groote werkzaamheden zijn afgeloopen, wel met een voostel komen om dat weer te veranderen. De heer Groneman vroeg, waarom er op de nieuwe borden staat vermeld: Twee wegen in plaats van Wieringerwaard. De voorzitter zeide, dat dit een abuis is ge- weest van den Wielrijdersbond. Verder vroeg de heer Groneman of de her- stelling aan het Polderhuis reeds gedaan is, waaop toestemmend werd geantwoord. Dan heeft de heer Groneman nog gehoord, zelf heeft hij't niet bij ondervinding, dat het water gedurende de laatste droogperiode niet voldoende is geweest voor het vee. Hierop zei de dijkgraaf, dat hij 't water den laatsten tijd in verband met de droogte steeds boven 2.60 heeft gehouden en meende daarmee goed te hebben gehandeld, wat dan ook door de vergadering werd beaamd. Er volgde nog een uitgebreid waterpraatie tusschen koeboeren en bouwboeren, waarbij de heer P. Visser nog opmerkte: Laten de klagers dan water inmalen, dan kunnen ze zooveel water krijgen als ze willen hebben. Wij malen uit, wat veel meer kosten mee brengt. Dan werd de openbare vergadering opge- heven, om in comit6 nog eenige mededeelingen van den dijkgraaf te vernemen. AKERFLOOT. Woensdag vergaderde de raad dezer ge- meente».in voltallige zitting. Ingekomen stukken, Verslag van den Keuringsdienst voor wa ren over 928. Zal voor de leden ter visie wor den gelegd., zulk een verhaal, al werd dit nu ook met nog zooveel schijn van waarheid verteld. Maar in dit land, waar zoo tallooze misdaden ge- beurden, was berooving van of zelfs moord op reizigers, aan de orde van den dag. „In ieder geval hebben ze uw bagage", zei de stationschef, toen hij bekend was met al de feiten. Hij keek op zijn horloge. „Ik zal een boodschap zenden naar de volgende halte, dat ze den trein daar goed nakijken." Dit deed hij, maar, noch de bagage, noch mannen, die aan de beschrijving beantwoor- den, werden gevonden. Volgens alle waar- schijnlijkheid hadden de roovers de bagage uit den trein geworpen en waren zij ze nage- sprongen. De eenvoudige Rus twijfelde echter niet aan de waarheidsliefde van den reiziger. Het geleide van de Tcheka, onderteekend door den grooten *chef zelven, verbande alle ach- terdocht. Inderdaad was Easterbee uitgestapt bij de laatste halte, toen de trein al langzaam het station uitreed; en hij had dus mijlen ver door de sneeuw gewaad, in een snerpende koude. Vandaar den erbarmelijken staat, waarin hij zich ook in werkelijkheid bevond, toen hij het kantoortje van den stationschef binnen trad. Hij werd nu met een lateren trein meege- stuurd en er werd naar het Kremlin getele- grafeerd, om Lubanoff te waarschuwen, dat de Engelsche in "II ue "-iigciscue vertegenwoordiger, William mi^rhipn ifn er/umi5k chef 1 Richardson, aangekomen was. g gelooi hebben geslagen aan In Moskou werd Easterbee ontvangen door een man met zeer hoffelijke manieren, een beambte van de Sovjet, die een verontschul- diging aanbood voor de afwezigheid van zijn chef, daar deze nog onverwachte zaken had moeten behandelen van zeer dringenden aard Hij reed den onverschrokken jongen man naar het Dresden-hotel, waar die de gast zou zijn van het Gouvernement, zoo lang hij in Mos kou bleef. Een paar uur later zat Easterbee in een sierlijk ingericht vertrek van het Kremlin, de kamer, waarin Lubanoff zijn bezoekers ont- ving. Harold was zeer nieuwsgierig geweest naar den „ijzeren" man, wiens carrifcre dan wel zeer met bloed bevlekt was; wat dit be- treft, zeker volgende op die van den wreeden Dzerzinski zelven. Zijn nieuwsgierigheid kwam hoofdzakelijk daar vandaan, dat die Lubanoff de vereerder en vurige aanbidder was van de bekoorlijke Prinses. Zoo zeer speelt de verbeelding een rol bij de voorstelling, die wij ons maken van de- genen, die wij haten, dat hij verwacht had, een grof, aanmatigend, zinnelijk mensch te zien, wiens gelaat en geheeie voorkomen, duidelijk blijk zouden geven van zijn terugstootenden aard, zoodat hij nu een groote verrassing on- dervond, een verrassing, die hij haast zel- ve niet erkennen wilde. Lubanoff toch had niets van den bruut in zijn uiterlijk. Hij was een bijzonder knappe man, met een haast edei gelaat en een gewelfd voorhoofd, wat wees Verzoek van de Ver. tot bevordering van den arbeid voor onvolwaardige arbeids- krachten om subsidie te verleenen van Y- ct per inwoner. B. en W. nemen in deze geen vast standpunt in maar laten dit verzoek aan den raad over. Nu wordt er rekening gehouden met de grootte der gemeenten, het geen in het vorige gedane verzoek niet het geval was. Gehoord het nuttige der vereeni ging besloot de raad i/2 ct- Per inwoner te verstrekken met ingang van 1 Jan. 1930. Verzoek van de N.H. vereeniging het Witle Kruis om subisidie voor de ontsmettings-in- richtingen en verzoek van de Malariacommis- sie., zal bij de begrooting behandeld worden. Van Gedep. Staten is bericht ontvangen dat om opnieuw vrijstelling te verkrijgen van het vak lichamelijke oefening het verzoek 'n Nov. 1929 herhaald kan worden. Beslissing van den Pensioenraad te 's-Gra- venhage dat voor inkoop pensioen van dr. Schroder de gemeente Akersloot moet beta- len 1628, de gemeente Wieringerwaard 749. De voorzitter deelt mede dat dit be drag volgens de Pensioenwet in 40 annuitei- ten kan worden voldaan. Verzoek eervol ontslag van den heer J. Buijs. Hoofd der school in den Kogerpolder met ingang van 1 Oct. 1929 wegens zijn be- noeming als Hoofd der School te Sliedrecht. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verleenen. Alzoo besloten. Verzoek van dr. G. Zeldenrust om eervol ontslag als gemeentegeneesheer wegens ge- zondheidsredenen met ingang van 1 Aug. a s. B. en W. stellen voor eervol ontslag te ver leenen met ingang van 1 Aug. a.s. Met alge meene stemmen wordt dit ontslag eervol ver leend, hoewel het algemeen betreurd werd onder deze omstandigheden. Dankbetuiging van dr. G. Zeldenrust voor de door den raad verieende tegemoetkoming tijdens zijn ziekte. Voor kennisgeving aan genomen. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Instructie van den gemeentegeneesheer om deze te belasten met inenting en herinenting tegen roodvonk en diphteritus en voor 15 Fe- bruari van ieder jaar een opgave te verstrek ken aan het gemeentebestuur van de patien- ten die behandeld zijn en geleverde medica- menten. Ook voor de statistiek is dit van be- lang. De heer van 't Hof: De dokter ihoet daa: dus bericht van doen. De heer Helder: Sommige menschen wor den soms armlastig doordat zij veel met ziekte hebben te kampen. De voorzitter: Vrijwel ieder is in een zie- kenfonds en die daar niet in zijn worden veelal bedeeld. Wanneer zij armlastig zijn moet de geneesheer een bewijs overleggen van de armbesturen. De wijziging van de instructie werd met al- gemeente stemmen aangenomen Benoeming gemeentegeneesheer. B. en W. stellen voor den waarnemend arts de heer R. A. van der Laan als gemeentege neesheer te benoemen met ingang van 1 Aug. 1929. De raad gaat over deze aangelegen- heid in comite. Na heropening volgt stem ming waarvan de uitslag is dat de heer R. A. van der Laan met algemeene stemmen is benoemd. D5 voorzitter deelt mede dat eenige repa ration aan de woning van den geneesheer moeten gebeuren zooals behangen, schilde- ren en vernieuwen van den gangvloer, waar- voor B. en W. voorstellen een suppl. begr. aan te gaan tot een bedrag van 300. Alzoo besloten. Benoeming commissie van onderzoek voor de gemeenterekening 1928, rekening G.E.B en Burger armbestuur 1928. In deze commis sie werden benoemd de heeren J. Berkhout, J. v. 't Hof en R. Mul, die deze benoeming aanvaarden. Geldleening brandspiiit. De voorz. deelt mede dat hij met den heer Roemer naar Apeldoorn is geweest ter bezich- tiging van een brandspuit. De kosten zijn van een motorspuit op houten wielen 2000, met luchtbanden 2050. Capiciteit 750— 900 liter per minuut. De raad besloot een spuit aan te koopen met cusionbanden en daarvoor een geldleening aan te gaan van maximum 2300, tegen een rente van 5 pCt. aflossing 200 per jaar, te betalen uit de gewone middelen der gemeente. Alzoo beslo ten. B. en W. stellen voor aan de Zuidervaart bij de Smidsbrug een electrische lantaarn aan te brengen. De tijdeljjke verlichting met de werkzaamheden aldaar heeft best voldaan, koodat nu besloten werd aldaar een lan taarn te plaatsen. B. en W stellen voor nu de provincie een kabel door het kanaal legt voor de 50000 volt kabel naar Oterleek dat de gemeente nu een kabel daarbij legt voor eventueele verlich ting van den Westdijk. Als het nu niet ge- beurt is de mogelijkheid uitgesloten. Het P.E. N. is daartoe genegen en de gezamenlijki kosten zullen bedragen 750. Den bewoners aldaar is gevraagd deze kosten te voldoen maar hieraan waren bezwaren verbonden Wanneer nu het contract met de bewoners afgesloten wordt zooals voor de Schermei geldende, zou dit net rendabel zijn. Haast om aan te slutien is er niet. De heer Schut: Boekel zou ook graag elec- tr. verlichting wenschen. De heer SchermerhornOok Kogerpolder is hiervoor. De bepalingen zou ik soepel wil len toepassen. De voorzitter: Ik wil er voor waarschu wen dat men niet overgaat tot aanleggen als het niet rendabel is. Anders krijgen we het zelfde weer van voorheen. Het voorstel van B. en W. werd met alge meene stemmen aangenomen. Bij den post jaarwedde Weth. werd de ze met 100 verhoogd en gebracht van 200 op 300, terwijl voor de. malaria-bestrijding 1 ct. per inwoner zal worden uitgekeerd. Behandeling gemeentebegrooting 1930. De begrooting bedroeg in ontvangsten 54268.62 in uitgaven 56117.05, zoodat on- gedekt is 1848.43, waarbij komt rente en aflossing schoolbouw Schermer en rente en aflossing brandspuit, totaal 2100, wordt dus 3948.43, in welk geval er geen post ii uitgetrokken voor onvoorzfen. Wordt deze post bepaald op 600 dan blijft rond 4500 ongedekt. Dit bedrag is alleen te verkrijgen uit belasting-verhooging. Een heffing van 24/4 pCt. is daardoor noodzakelijk. Enkele posten zijn al, aldus voorzitter, aanmerkelijk verlaagd. Met algem stemmen wedr besloten 2lli pCt. te heffen, terwijl de begrooting werd goedgekeurd. Behandeling begrooting G.E.B. 1930 be- dragende in ontvangst en uitgaaf 14800 kapitaaldienst ontvangst en uitgaaf f 2547.50 Begrooting Burgerlijk Armbestuur 1930 in ontvangst en uitgaaf op 9344.10. Beide be- grootingen werden alzoo vastgesteld. Rondvraag. De heer Schermerhorn: Kan de Kogerpol der niet van waterleiding voorzien wor den? De voorzitter: Ik heb aan de menschen mijn voile niedewcrking toegezgd. Het woon- huis en de school aldaar zouden ook aange- sloten moeten worden. Aan de W.C.'s moeten noodig herstellingen plaats hebben, komt er waterleiding dan kunnen aldaar W.C.'s met waterspoeling gemaakt worden. Dat is af- doende. De reparatie zullen we. aanhouden. De heer Schermerhorn vraagt of de rijks- gebouwen 10 jaar garantie moeten stellen. Dit is met het verloop van personeel ondoen- lijk. De voorzitter: Dit geldt enkel voor veehou- ders. Ingevolge de verordening kan de Water- steeg verplicht worden aan te sluiten. De heer Schut: Ook Hoogegeest en Wes- terweg hadden graag water. B. en W. zullen hieraan denken. Hierna sluiting. op een aanmerkelijke mate van intellect. Zijn manieren waren hoffelijk. Als men hem in hotel Ritz of hotel Savoy in Londen had ont- moet, zou men hem voor den meest beschaaf- den gentleman hebben gehouden. „Zoo weet de duivel zijn geheime hand- langers te vermommen", was de gedachte van Easterbee, die den volledigen catalogus van 's mans slechte daden in het hoofd had, terwijl hij luisterde naar den vriendelijken toon, waarop hij hem verwelkomde, in vloeiend Engelsch. „Wel-kom in de stad Moskou, kameraad Richardson! Ik kan u niet zeggen, hoezeer het mij spijt van uw eerste ongelukkige ont vangst in ons land. Wij kunnen die ellende- lingen niet op het spoor komen. Dit moet u ons vergeven, waarde kameraad. Wij hebben de teugels van het bestuur nog niet lang ge- noeg in handen gehad. Als wij maar eenigs- zins op orde zijn, zal het reizen hier bij ons even veilig wezen, als in uw prachtig geor- ganis-eerd land". Hij lachte even en zijn vol gende opmerking toonde een nauwkeurige kennis van Londen. „U zult weldra even vei lig van Engeland naar Moskou kunnen rei zen, als het in uw eigen land is, om van Charing Cross naar Hampstead te gaan". Easterbee glimlachte minzaam Nu hij een- maal het hoi van den 1-eeuw was binnenge- gaan, genoot hij echt van de situatie. Die Lubanoff, met al zijn hoffelijkheid, had de ge- schiedenis toch maar geslikt, even grif als de eenvoudige stationschef. Er bleef iets van CASTRICUM. Woensdag, tegen acht uur vertrokken dt jongens van de R.K. jongensschool, in drie groote autobussen, met hunne begeleiders naar het Gooi. Alhoewel het weer zich niet al te mooi liet aanzien, heeft men gelukkig niet te veel last gehad van regen en eerst toen de groote speeltuin bij De Gooische Boer werd verlaten, begon het dapper te regenen. Over Haarlem en Amsterdam ging den tocht naar het Muiderslot dat bezichtigd werd. Vervolgens over Naarden, Bussum en Hilversum naar Klein Kivits-dal, waar een verversching werd genoten. Na eenig opont- houd werd weer plaats genomen en ing het over Soestdijk, langs het buiten van M. de Koningin-moeder naar de gedenk- naald van den slag bij Quartre Bras, waar even werd halt gehouden. Vervolgens over Eemnes Laren naar „de Gooische Boer". Hier werd eerst de inwendige mensch versterkt en een versnapering genoten en toen naar harte- ilust gestoeid en geravot in den grooten speel tuin. Na een paar uren daar gezellig te heb ben gespeeld ging het langs Muiden op Amsterdam aan. Eerst werd nog eenigen tijd vertoefd in den speeltuin van Oud Rozen- daal. In de prettigste stemming, niet tegen- staande den aanhoudenden regen, werd we- -derom voor de R.K. school halt gehouden en gingen de jongens opgetogen over hetgeen zij gezien en genoten hadden naar huis. HENSBROEK. De raad dezer gemeente vergaderde op Woensdag des nam. 3 uur, onder voorzitterschap van burgemeester Kooi- man. Zonder bericht van verhindering was afwezig de heer Kamp. Ingekomen waren verschillende ver- slagen o.a. van den euringsdienst van Waren, het West-Friesche Museum, Kamer van Koophandel, de Prov. Noord- Holland, de gem. Hensbroek en van de Volkshuisvesting dezer gemeente. Voorts was ingekomen een dankbetui ging van het oud-hoofd der school de het kind, zoowel als van den bruut, in dit volk. Een inspecteur van Scotland Yard zou onmiddellijk achterdocht hebben opgevat bij die geschiedenis en zoo, door zijn behendig vragen en wedervragen, in minder dan geen tijd het raadsel hebben opgelost. Hij vervulde zijn rol op een manier, die zijn vriend Pennington alle eer zou hebben aangedaan. Maar, in een crisis als deze, zou die goede George toch zijn hoofd verloren hebben. Want hier stond leven en dood op het spel; het was heel wat anders, dan dat een Britsche politieagent je even zou meege- nomen hebben voor een onbeduidend gevalletje. Hij koesterde volstrekt geeri illusies wat betreft dien vriendelijken, zachtaardigen Lu banoff. Ondan-ks dat knappe, goedige gelaat dat bijzonder intellectueele voorhoofd, school er achter dat masker het wreede instinct van den tijger. Een enkel onvoorzichtig woord; een oogenblik zijn zelfbeheersching verloren, en de achterdocht van dien verschrikkelijken man zou gewekt zijn! En dan volgde de ker- kerstraf met alle vreeselijke martelingen van de meedoogenlooze Tcheka. Easterbee zat voorovergebogen. Nooit had hij minder vrees gevoeld, had hij zijn zenu- wen beter onder appel gehad. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5