Binnenland vmkkendehitte heer de Haan; staten van de Vleesch- keuring 2de kwartaal 1929; schrijven van Ged. Staten over de R'jksuitkeering, groot 2045.68; verzoek van den heer Arpcau, waarnemend hoofd der school, om een kleine tegemoetkoming te ver- ileenen voor het gebiuik van zijn auto, gevraagd werd 25 per maand. De voorz. deelde mede, r t het verzoek imniddels weer ingetrokken was. Schrijven van den minister van Ar- beid, handel en nijverheid, inzake aan sluiting bij het Werkeloosheidbesluit 1927. Door B. en W. werd voorgesteld zich als zoodanig bij gmoemd besluit aan te melden. In een der vorige vergaderingen (Augus tus 1928) was op genoemd verzoek afwij- zend beschikt, maar bij nader inzien ook doordat het direct geen kosten met zich voerde, daar die zich ecrst voor- doen, wanneer er een georganiseerde werkelooze om steun bij het gemeente- bestuur aanklopt. Alzoo besloten. Verzoek van de afd. Hensbroek van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstelling en Vac.-kol., om bij eventu- eele uitzending en subsidie te verleenen van /0.25 per verpleegdag per kind. Na toelichting vap den voorzitter alzoo be sloten. Doordat de begrooting cn inschrijving van het nieuw te bouwen brandspuit- huisje in de Wogmeer een te groot ver- schil opleverde, ging de raad in comite. Na heropening werd medegedeeld dat opnieuw ingeschreven zal moeten wor- den, na herziening der verschillende ge- gevens. Het kohier der honden-belasting werd vastgesteld op 95. Vaststelling geschiedde van de pen- stioengrondslagen van G. W. d. Haan, K. A. Dik en C. Evers. Aangeboden werd de gemeente-reke- ning en rekening G. E. B. 1928. Eerst- genoemde rekening had een ontvangst minder te boeken van 6079.01; laatst- genoemde een winstrekening van 1/ 438.49 X. Bij de rondvraag informeerde de heer Schrooder naar de inspectie der schoor- steenen. Spreker meende dai hier meer toezicht noodig was, gezien eigen bevin- dingen. De voorzitter deelde mede, dat de gem.- opzichter in deze reeds een wenk ont- vangen had en zegde verdere medewer- king toe. HEILOO. Het H. A. B.-comite, die de verlevendi- £ing der kermis wilde bevorderen, heeft woensdagmiddag met de diverse wedstrijden succes gehad. Bijna 4 uur lang heeft een tal- rijk publiek zijn belangstelling getoond, ter. wijl het aantal deelnemers buitengewoon groot was. De fanfarecorpsen „Eensgezindheid" en „St. Ceacilia" luisterden de wedstrijden op, terwijl voor de jury verschillende personen hun medewerking verleenden. De heeren P. Bakker Pz. en C. Kamer hadden geen gemak- kelijken taak. Begonnen werd met ringsteken en sleuteltrekken door heeren en dames, ge- zeten in tweewielig rijtuig, aantal deelne mers 18. De prijzen werden behaald voor •heeren door C. Muijs Kz. en N. Zwart, bei- den te Heiloo, van de dames door mej. I. Go- vers te Schermer en R. Bakker Dd. te Heiloo. Daarna begon het blaastrappen voor jon- gens, aantal deelnemers 27. De prijzen wer den behaald door P. Mooij, E. Kaarsmaker en C. Hendriks. Als afwisseling werd nu aan- gevangen met ringsteken door dames en hee ren te paard, aantal deelnemers 19. De prijzen werden gewonnen door de hee ren C. van der Oord, Egmondermeer le prijs en Th. Groen, Heiloo 2e prijs. Voor de dames de le prijs door Mej. T. Muijs Kd. te Hei loo en den 2en prijs door A. Borst Jd. Alk- maar. Voor het ringsteken voor meisjes en jongens gezeten op de fiets bestond groote belangstel ling. Niet minder dan 31 deelnemers kamp- len om de prijzen. De prijzen werden behaald voor meisjes door Truus Hoogland, Heiloo, le prijs en M. van der Veer, Egmond aan den Hoef, 2e prijs. Voor jongens le prijs J. van der Kommer en 2e prijs C. Boon, beiden te Heiloo. Ten slotte Hemdenrace voor jongens, aan tal 14. De prijzen werden behaald door D. Visser, J. v. d. Kommer en C. Spaan, alien te Hei loo. Voor de jongenswedstrijden werden na afloop de prijzen uitgereikt, terwijl's avonds in de zaal van de N. V. „H. O. C. E." door den voorzitter, de heer J. van Gemeren, de andere prijzen, bestaande uit luxe voorwer- pen, werden uitgereikt. WIERINGEN. Het buitenverfwerk aan verschillende ge- fneentegebouwen is door B. en \V. gegund aan den laagsten inschrijver J. S. Nieuw- buurt, voor een totaal van 571. Door B. en W. is besloten de eigenaars van nog niet aangesloten perceelen te wijzen op. hun verplichting tot aansluiting aan de waterleiding. De inwijding van het nieuwe gebouw '..Land in zicht" aan den Oeverdijk alhier, gesticht door het gelijknamige comite, zal plaats vinden op 14 Augustus a.s., des na- niddags 8 uur. STOMPETOREN. Dinsdag j.l. vergaderden de oud-leerlingen tan den alhier gehouden landbouwcursus bij Jen heer Kamsteeg, met het doel, een vereeni- ging van oud-leerlingen op te richten en tc- vens ter tespreking van een te houden ex- cursie. Ongeveer half 9 opende de heer C. Klerk Jz. de besprekingen, waarna de heer Van Sluijs, hoofd der school te Marken-Binnen, die in den afgeloopen winter onderwijs aan den cursus gaf, het groote nu.t van een ver- eeniging van oud-leerlingen in het licht stel- dc. Alle aanwezigen traden toe als lid, waar na het bestuur werd gekozen, dat zal be- staan uit de volgende heeren: C. Klerk Jz. voorz., D. Doornbosch, seer,; P. Wit, pen- ningm.; L. de Groot en R. de Jong, leden. Vervolgens werd besloten op Dinsdag 6 Aug. e.k. een excursie te houden naar Wage ningen onder leiding van den heer Van Slujja. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Donderdagochtend brak aan den Boeweg, hoek Romerkerkweg eene uitslaande brand uit in het perceel van den heer Zuurbier waarin een tabak- en sigarenwinkel gevestigd was. De Beverwijksche brandweer wist het brandje met een slang op de waterleiding te bedwingen, doch kon niet verhinderen dat een bovenverdieping uitbrandde. Daar het een volkrijke buurt betrof be stond er ook met het oog op den Wester- storm die er stond groot gevaar voor de be- lendingen, doch deze beliepen zeer weinig schade. TEXEL. Woensdagmiddag 3 uur vergaclerde de raad der gemeente Texel ten raadhuize. Behalve de heer Henkes waren alle leden present. Na opening en voorlezing der notu- len, kwamen de ingekomen stukken ter tafel. 't Aantal was zeer groot, in hoofdzaak be- vatten ze aanneming van benoemingen, een ontslag-aanvrage van den heer Thurkow als hoofd der school te De Koog, brieven van't Prov. Bestuur van N.-Holland, waaronder een, waarbij de gemeente voor restauratie van den gemeentetoren te den Burg 1460.12 subsidie werd toegezegd, op voorwaarde, dat 't Rijk 4867.07, en de Gemeente 3406.95 bijdragen in de kosten. Ook een verzoekschrift, gezonden door t bestuur van de S.D.A.P. te Oudeschild, om aldaar een vuilnisophaaldienst in te stellen. Over dit punt ontspon zich een langdurige discussie. De voorzitter wilde 't onderzoek naar de bijdragen der inwoners en de overige desbetreffende zaken geven in handen eener neutrale vereeniging voor dorpsbelang "t Raadslid de heer A. Boon (S.D.A.P.) oor- deelde dat 't bestur der S.D.A.P. antwoord diende te ontvangen, omdat van deze partij 't verzoekschrift gezonden is. Tenslotte werd toch volgens't voorstel van den voorzitter besloten, 't onderzoek te stel len in handen van een neutrale vereeniging of een hiertoe door B. en W. benoemde com- missie te Oudeschild. De gemeenterekening 1928, en de rekenin- gen van Weeshuis en Alg. Armbestuur over 't zelfde jaar werden in handen gesteld van verschillende comm. van onderzoek. Aan den landarbeider W. Doom, die ver- zocht om beschikbaarstelling van gelden voor een plaatsje en land volgens de L.A.-wet, werd na langdurige bespreking nog geen medewerking toegezegd. De raad was van oordeel dat de grona, 2600 per H.A.) te duur was. In de plaatselijke bladen zal op voorstel van't raadslid den heer W. Lap een oproep worden gedaan, gronden voor't sticn- ten van plaatsjes en land, als in de L.A.- wet bedoeld. Indien dit rendabel zal blijken te zijn wil de T.E.Mden polder Eierland en 't N.W. gedeelte van polder Waal en Burg van elec- triciteit voorzien. De kosten zijn door de T. E.M. begroot op 55.000. De aangeslotenen in genoemde gedeelte zullen een hooger vast- recht moeten betalen, dan door de overige raad werd besloten, dat in de vergadering van aandeelhouders, de gemeente Texel zal stemmen, voor uitbreiding op de bovenge- noemde voorwaarden. Verder zal de gemeente Texel in de ver gadering van aandeelhouders v. d. T.E.M. stemmen voor 't verkrijgbaar stellen van goedkooperen stroom voor huishoudelijke doeleinden. De stroom zal komen voor dit doel op 5 ct. per K.W.U. Om te voorkomen, dat dure tweetarievenmeters aangeschaft worden, zal voor diegenen, die voor dit doel stroom wen- schen af te nemen, indien dit gewenscht wordt, een nieuw tarief worden ingevoerd. 't Vastrecht wordt dan zooveel verhoogd, dat de afname voor huishoudelijke doeleinden volgens berekening op ongeveer 5 ct. per K. W.U. zullen komen. Verder werd B. en W. een crediet toege- staan van hoogstens 2500 voor 't plaat- sen van een Nortonpomp in de nabijheid van de „Groene plaats", dit met oog op water- voorziening bij brand. Van de onlangs door de gemeente aange- kochte gronden voor 't aanleggen van een weg met hier aangelegen bouwterreinen, werd besloten in de nabijheid van den schil- derweg een perceeltje te verkoopen van 236 M2 voor 767 aan mej. wed. G. Hopman, op voorwaarde dat hierop voor 1 Mei 1930 een huis gebouwd zal worden voor minstens 5000. Bij de rondvraag werd o.a. door den heer W. Lap 't brandgevaar bij kampeeren in de duinen ter sprake gebracht. De heer Lap wil de dit in de nabijheid van badhotel en Koo- gerslag verbieden, doch de heer Epe nam het zoodanjg voor de kampeerders op, dat de beide heeren zeer heftig werden en doordat de vergadering ten einde liep, de voorzitter beiden 't woord ontnam en de vergadering sloot. Of na de sluiting de vrede direct is getee- kend, we kunnen't niet veronderstellen, doch „de pers" mocht niet meer luisteren. POKKENLIJDER OVERLEDEN. Uit Soerabaja wordt aan het Hbld. ge- meld: De pokkenlijder aan boord van de „Siba- jak", de scheepsdokter G. J. Faber, is heden overleden. SLOOPING VAN DE „CHR1STIAN MICHELSEN". Het Noorsche stoomschip „Christian Mi- chelsen", dat door den jongsten November- storm even benoerden het kampeerterrein te Hoek van Holland op het strand werd ge- worpen, is door de verzekeraars aan een Rot- terdamsche scheepvaartfirma verkocht. Het schip is bestemd voor slooping, aangezien berging niet mogelijk is. De voor het sloop- werk benoodigde werktuigen en materialen zijn dezer dagen naar het strand vervoerd. Het afbreken van het schip zal spoedig een aanvang nemen. BRAND. Te Oude Pekela is brand uitgebroken in de dubbele boerenbehuizing, staande aan den Compagniesterdiik, eigenaar de heer P. He- res, en bewoona door de gezinnen Sanders veroorzaakt licht hevige boot dpi jn. Neemt dan, als altijd en Eendvogel. Hoewel drie n assisten- tie verleenden, kon niet belei orden, dat het groote pand geheel in vlamm.n opging. De oorzaak van den brand is onbekend. Verze- kering dekt de schade. PETROLEUMLAMPJE IN ZIJN BEDJE GETROKKEN. Dinsdagavond omstreeks half elf is een kindje van tien maanden van den timmerman F. W. Beeke te Baarn verbrand. De moeder was even op bezoek bij buren, terwijl de va- der beneden de krant zat te lezen. Deze was in den loop van den avond nog een paar maal boven geweest om naar het kind te kij- ken. Om half elf begon het kind ineens luid te gillen, waarop de vader de moeder ging roepen. Op hetzelfde oogenblik kwam de oud ste jongen vertell'en, dat op de slaapkamer van het jongste kindje brand was. Direct vloog de vader naar boven, doch het was reeds te laat. Het kindje was al verbrand. Omtrent de oorzaak van dit tragisch onge- val wordt aan de Telegr. medegedeeld, dat naast het ledikantje van het kind een tafeltje stond, waarop een petroleumlampje brand- de. Het kindje is blijkbaar gaan spelen met het kleedje dat onder het lampje lag en heeft daardoor het lampje in het bed getrokken, waardoor de dekens vlam hebben gevat. Het is inderdaad gelukkig, dat de oudste zoon direct den brand heeft opgemerkt, waardoor deze in den aanvang kon worden gestuit, aangezien in dezelfae kamer waar het bedje van het jongste kind stond, ook een kind van ruim vier jaar te slapen lag. DROEVIG ONGEVAL. Dinsdagmiddag was op een motorsleep- boot, die te Amsterdam aan den steigervoor de Centrale Noord lag, een 17-jarige schip- persknecht bezig met het schoonmaken van de machine. Terwijl hij dit deed vond hij een revolver, eigendom van den schipper. Hij nam het wapen op in de meening dat het niet geladen was. Dit bleek helaas wel zoo te zijn; de revolver ging af en de kogel drong den jongen in het hoofd. De jongen is per ambulance-boot naar het Binnengasthuis vervoerd. Op het oogenblik bestaat er geen levensgevaar meer, doch waarschijnlijk zal hij e6n oog moeten missen DE POGING TOT VORMING VAN EEN KABINET. Naar het Corr.-Bur. verneemt, zou de ver gadering van de voorzitters (ieder vergezeld van een lid hunner fractie) der anti-revol.. chr.-hist. en r.-k. Tweede-Kamerfracties, wel- ke Dinsdag op uitnoodiging van den kabi- netsformateur, minister van Staat jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck gehouden is, heden voortgezet worden. FELLE BRAND TE MOOK. Hotel de Plasmolen verbrand. Gistermiddag tegen twaalf uur ontdekte zooals wij reeds in een deel van ons vorig nummer meldden, een kellner op de derde etage van het bekende hotel de Plasmolen een verstikkenden rook. Direct maakte hij al arm, waarop het personeel toeschoot. Het vuur bleek echter reeds zulk een omvang te hebben aangenomen, dat aan blusschen niet te denken viel. De brandspuiten van Mook en Middelaar waren spoedig ter plaatse, maar de capaciteit van deze ouderwetsche handbrandspuitjes was ten eenenmale on- voldoende. Daarom werd de hulp van de Nij- meegsche brandweer ingeroepen, die spoedig met een groote motorspuit ter plaatse was. De brand had intusschen reeds een enormen omvang aangenomen, Het geheele bovenste gedeelte van het groote hotel stond in lichte laaie. Aangewakkerd door den stormachti- gen wind nam de brand steeds grooter afme- tingen aan. Omstreeks een uur stortte met donderend geraas het dak in. Bij het afzen- den van dit bericht bestond groot gevaar voor explosie van een gasketel. De rijkspolitie en de marechaussee uit Nijmegen hebben het terrein van den brand afgezet. Het hotel was vrijwel geheel bezet. Ruim zestig gasten hid den er verblijf, terwijl het personeel ongeveer twintig man sterk is. De schade wordt door verzekering gedekt, de seizoensschade door bedrij fsverzekering. Van den inventaris heeft men een groot deel in veiligheid gebracht. Vele logeergasten hebben bij den brand goe- deren verloren. De 1 ovenverdiepingen van het hotel zijn vrijwel uitgebrand. Persoonlij- ke ongelukken hebben niet plaats gehad. Over den brand van Hotel „De Plasmolen" wordt door het Hbl. o.a. nog gemeld: De machtige stralen van de Nijmeegsche motorspuit vermochten niets tegen het ont- ketende element. Om 1 uur stortte met don derend geraas het dak in en een oogenblik scheeh het vuur toen in hevigheid te minderen. Even wel, bet was slechts schijn en een nieuwe stormbui wakkerde het vuur aan, dat zijn ver- nielend werk met groote hevigheid voortzette Paniek onder de logeergasten. Begrijpelijk is het, dat de brand onder de talrijke logeergasten het hotel was geheel bezet en er logeerden ongeveer 60 menschen groote ontsteltenis verwekte. Er ontstond een oogenblik een paniek, maar spoedig her- kregen de meesten hun bezinning en tracht- ten van hun have en goed te redden wat er nog te redden viel. Veel is echter verloren ge- gaan, ook doordat men in de haast volgetaste koffers naar buiten wierp, waar de neer stroomende regen alles doorweekte. De red- dingspogingen moesten dan ook spoedig ge- staakt worden. Een critieke toestand ontstond tegen 2 uur, toen ernstig gevaar dreigde voor explosie van de lichtinstallatie. Onder leiding van den districtcommandant van de Kon. Marechaus see te Nijmegen, de le luit. jhr. Bowier, wer den pogingen in het werk gesteld, deze ramp te voorkomen. Omzichtig werd de groote hoe- veelheid carbid verwijderd, waarna men het gas uit den houder liet ontsnappen. Dank zij dit.doortastend optreden is het gelukt het ge vaar bijtijds af te wenden. Omstreeks 3 uur begon het vuur in hevig heid te minderen en was het gevaar voor ver dere uitbreiding geweken. De brandweer be gon toen de bedenkelijk hellende muren om te halen en nam het nablusschingswerk ter hand, dat nog geruimen tijd in beslag nam. De bovenverdiepingen van het hotel zijn nagenoeg geheel afgebrand, de voor eenige jaren gerestaureerde benedenverdieping, kon dank zij de omstandigheid, dat het hecht en stevig gebouwd is, behouden blijven, maar heeft wel zeer ernstige waterschade bekomen. De oorzaak. Omtrent de oorzaak van den brand loopen de meeningen uiteen. Men zegt, dat met het oog op de drukte een tweede fornuis, dat geruimen tijd buiten gebruik geweest was, aangestoken was en men vermoedt, dat de schoorsteen defect was. Van andere zijde werd de veronderstelling geopperd, dat kortsluiting de ocrzaak was. Van heinde en verre waren de nieuwsgieri- gen per auto en rijwiel komen opdagen, om het sdhouwspel van den brand gade te slaan. Rijks- en gemeentepolitie hield de menigte op eerbiedigen afstand. De in hun vacantierust opgeschrikte logeer gasten zochten beschutting tegen het bar slechte weer in de cafe's in de omgeving, van- waar zij den brand gadesloegen en voorberei- dingen troffen om naar huis terug te keeren. Pesoonlijke ongelukken zijn niet voorgeko- men. De schade is zeer aanzienlijk en wordt door verzekering gedekt, terwijl de eigenaar, de heer Van der Grinten, ook voor het seizoen tegen bedrijfsschade verzekerd is. ,De Plasmoleneen gezochte verblijf- plaats. Het hotel „De Plasmolen" trok 's zomers honderden vacantiegangers, die daar een dagje kwamen doorbrengen. Het lag dicht bij mooi bosch en vooral ook bekend door zijn vrij breed water, waar kinderen zich konden amuseeren met spelevaren in bootjes en op waterfietsen. Voor de groote verbouwing. nu al verscheidene jaren geleden, was de heer Van der Grinten, een Duitscher, de exploi- tant. Hij werd meestal Papa-Van der Grinten genoemd in den omtrek. Het oude hotelletje was's avonds meestal gei'llumineerd. Voor den oorlog was het bekend om zijn goede con- sumptie tegen billijke prijzen. Na het over- lijden van den ouden heer Van der Grinten werd diens zoon gerant. Naar de Telg. meldt, verbouwde hij de uitspanning tot een modern hotel-restaurant, dat ook zeer bij vele automo bilisten in trek kwam. Er kwamen steeds ook verscheidene bezoekers per autobus uit Nij megen of met treinen van den Maas-Buurt- spoorweg, welke er nagenoeg alle dagelijks vele malen stoppen. DE INTERNATIONALE TELEFOON- GIDS. Te Kopenhagen is verschenen het eerste nummer van den jaarlijks uit te geven An- nuaire Telephonique International (ATI). Deze gids is ontstaan uit den tegenwoor- dig niet meer te vermijden eisch een practised en gemakkelijk voor onmiddellijk gebruik ge- reed liggend werk samen te stellen ten be- hoeve van het zich steeds sneller ontwik- kelend internationale telefoonverkeer. Deze intemationale telefoongids zal derhalve zoo- wel voor de onderscheidene Rijkstelefoonad- ministraties als voor den internationalen han del in een bestaande behoefte voorzien. In zijn volmaakten vorm, welke spoedig bereikt zal worden, zal de ATI snel en feilloos in- lichting verschaffen omtrent de telefoonnum- mers, die men tot dusver moest opsporen on der honderdduizenden nummers in telefoon- gidsen van vele landen en steden, die vaak in een onverstaanbare taal zijn gesteld. De taak aldus een met alle factoren reke ning houdenden gids samen te stellen, was niet eenvoudig. Met deze eerste uitgave is het vraagstuk nog geenszins ten voile tot op- lossing gebracht. In de richting van een vol- komen oplossing is echter een belangrijke stap gedaan. Indien de ATI reeds bij de eerste uitgave een vasten grondVorm toont en uitvoerige ge- gevens bevat dan is dit te danken aan de of- ficieele telefoonadministraties van de landen, die aan het internationale telefoonnet zijn aangesloten. Al deze administraties hebben voor ATI een levendige belangstelling aan den dag gelegd en in e'k opzicht de uitgifte bevordedr. In hun inleidend woord van den eersten gids spreken de uitgevers hun dank voor deze medewerking uit. Zooals uit de inhoudsopgave blijkt, bevat de ATI gegevens omtrent telefoonvoorschrif- ten en -tarieven van de onderscheidene lan den. Verder branchegroepen met daarbij be- hoorende lijst van branches en een naamlijst van alle ingeschreven firma's enz. De ingeschreven firma's zijn gerangschikt naar de branchegroepen, terwijl de onderver- deeling plaats vindt naar de landen en ste den. Onder de steden zijn de firma's alpha- betisch gerangschikt. Deze wijze van indeeling vereenvoudigt het opsporen van teiefoonnummers en biedt verder het voordeel, dat men snel een over- zicht verkrijgt, welke firma's van een bepaald land en van een bepaalde branche voor den buitenlandschen handel van beteekenis zijn In den ATI-1929 zijn 27 landen en uit elk land en groot aantal firma's vertegenwoor- digd. Deze firma's zijn vanzelfsprekend niet alle, die in den ATI hadden moeten zijn op- genomen. Het omvangrijke crganisatorische werk was evenwel oorzaak, dat men voorloopig voor 1929 zich tot een beperkteR kring moest bepalen. Gaandeweg zal het aantal yertegen- woordigde firma's echter worden uitgebreid,- niet in het minst omdat de belanghebbende firma's zelf zullen inzien, dat het belang van den internationalen relefoondienst en van het internationale handelsverkeer meebrengt, dat alle zakenkantoren, die met het buitenland te- lefoneeren, in den ATI worden vermeld. De uitgever zh. met belangstelling raad- gevingen tegemoet, die verbetering van den gids beoogen. Nu de voorbereidende arbeid voor 1930 reeds is begonnen, is een spoedige mededeeling van deze adviezen gewenscht. Het bureau voor Nederland van den inter nationalen telefoongids is gevestigd in de Re sidence, van Bleiswiikstraat 16 SIGARENZAAK UITGEBRAND TE BEVERWIJK. Gistermorgen te circa 9 uur brak door onbekende oorzaakk plotseling brand uit in het sigarenmagazijn van den heer Z. aan den Boeweg onder de gemeente Wijk aan Zee en Duin. De felle wind wakkerde het vuur zeer snel aan, zoo- dat binnen enkele minuten de vlammen hoog oplaaiden, en groot gevaar voor de belendende perceelen opleverden. De zeer brandbare voorraad gaf het vuur steeds nieuw voedsel, zoodat spoedig ook een belendende kruidenierszaak werd aangetast. De brandweer van Wijk aan Zee en Duin vermocht met haar primitief materieel niets tegen de vuur- zee uit te richttn. Voor de zooveelste maal werd weer eens het dwaze van de grensscheiding tusqschen de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin in het licht ge steld. De grenilijn loopt juist midden over den Rijksweg, zoodat bewoners van dezelfde straat tot twee verschillende gemeenten behooren. Maar hoewel van Beverwijksche zijde onmiddellijk alarm werd gemaakt en politie en brandweer der naburige gemeente werden gewaar- schuwd, moest in Beverwijk de brand weer aanvankelijk werkeloos toezien. Spoedig werd evenwel haar hulp langs officieelen weg ingeroepen. De motor spuit van Bevervvijk was toen spoedig ter r-laatse en met drie krachtige stralen werd het vuur aangevallen en aan dit krachtdadig optreden was het te dan- ken, dat de brand geen noodlottige ge- volgen met zich bracht. Na een half uur harden arbeid, waren de samenwerken- de brandweren het vuur meester. Het sigarenmagazijn was uitgebrand, ter wijl de aangrenzende perceelen brand- en waterschade hadden bekomen. Ver zekering dekt, naar de Telg. meldt, de schade. EEN CONSERVATIEF BURGEMEESTER De telefoon aan een ketting gelegd. De burgemeester van Giessendam heeft in- dertijd hardnekkig geweigerd een telefoon aan te schaffen. De raad echter besloot in meer- derheid om tocH tot het aanleggen van een telefoon over, te gaan en tegen den zin van den burgervader werd het toestel geplaatst. Men had echter buiten den waard, of liever buiten de hardnekkigheid van Giessendam's burgervader gerekend, zoo schrijft „Voor- waarts" thans. Want, toen de aansluiting ge- reed was, haalde Zijne Edelachtbare den haak van het toestel en bond met een kettinkje het handeltje van de bel vast. Nu heeft Giessendam een telefoon, die ech ter niet gebruikt kan worden. AUTO-ONGELUK. Een chauffeur zwaar gewond. Gisternacht is een auto, waarin vijf perso nen zaten, bij de Hulk onder Hoorn tegen een boom gereden. De chauffeur, afkomstig uit Volendam, werd met een gtbroken sleutelbeen en een zware hoofdwond naar het stadszie- kenhuis te Hoorn vervoerd. De anderen be- kwamen lichte verwondingen. De carosserie van de auto is geheel verbrijzeld. Dit ongeval had een nasleep. Terwijl de ziekenauto van de firma Post het slachtoffer haalde, heeft uit de garage te Hoorn een tot nu toe onbekend persoon 'n auto genomen en is daarmee gaan toeren, met het gevolg, dat hij op het Kleine Noord met een huis in bot- sing kwam en een steenen paal op een stoep stuk reed. Hij heeft de auto aan zijn lot over- gelaten, die later door personeel van de gara ge is teruggehaald. ONDER EEN VALLE&DEN BOOM. De chauffeur van een autobus zwaaf gewond. Aan de Haagpoort te Delft is gistermorgen een groote boom omgewaaid en terecht geko- men op een C. A. B.-autobus. De chauffeur werd door een tak getroffen en bleek vrij zwaar gewond. Hij is in bewusteloozen toe- stand naar het gasthuis vervoerd. De overige vier inzittenden bleven ongedeerd. De auto bus is zwaar gehavend. •INBRAAK. Gisternacht is ingeljroken in een perceel aan den Tusschenbeekweg te Beverwijk. De dief drong tot in de slaapkamer door, doch de vrouw des huizes werd wakker en begon te schreeuwen, waarna de dief op de vlucht sloeg. Hij had echter al een gedeelte van het huis doorzocht, doch bleek niets ontvreemd te hebben. j DOOR ZIJN EIGEN KAR OVERREDEN, Woensdagnamiddag is de 35-jarige vracht- rijder J. Offermans, gehuwd en afkomstig van Wehr (D.) even nabij Sittard onder het wiel van zijn kar geraakt, en op slag gedood. De getroffene was vader van 3 kinderen. HET STER-KAMP. Vandaag zegt het Hbld. tintelt Ommert het schilderachtig stedeke aan de Vecht, weet van internationaal leven. Dan spreekt of tracht weer de helft der menschen Engels#h te spreken. De internationale stroom van 48 nationaliteiten komt dan over Ommen, waar heel weinig veranderd is. Het eenig op- vallende is de asalteering van den straatweg van Ommen naar Eerde. In het kamp zelf is de keuken geheel ver- nieuwd, de waterleiding uitgebreid en, wat vooral de kamphgiene ten goede komt, een flinke rioleering aangelegd. Het aantal congressisten bedraagt dit jaar ruim 2800. Een groote bijzonderheid dit jaar is, dat ook niet-leden van de Orde van de Ster zich konden laten inschrijven voor het kamp, een vrijheid, waarvan eenige honderden heb ben gebruik gemaakt. Zondag a.s. loopen er extra-treinen naar Ommen. Speciaal hiervoor is in de lijn Om men—Marienberg een halte geschapen, vlak bij den keukehingang van het kamp. In de vervoerbewijzen is inbegrepen een lunch en diner in het kamp, natuurlijk vegetarisch, een toespraak van Krishnamurti en gelegenheid het kampvuur bij te wonen. Tusschen de zes- en zevenhonderd gegadigden meldden zich reeds aan. Met het oog op de capiciteit van de keuken is het aantal ^»!:miteera op 750. op den orarte band en het Boyerkrui.v Prils 75 da.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6