OAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Honderd m en dertigste laargwm ID iUAAIDAG 5 AUGUSTUS De diplomatieke herstel- conferentie te Ben Haag. Dageiijkscii Gver^ichf. Buitenland No. f§2 Dfl nummer bestaat nit 2 bladea Bflze Conrant word! ELKEN AVOND, bebalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. 'Abonnementsprijs bl] rooruitbetallng per 3 maanden toox Alkmaar 2.—, franco door be! geheele Bfjls 2.S0. AizonderUJk* en bewQsnnmmers S cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTEJOTENI Per regel f 0.25, bi] groote contracten rabai Groote letters naar plaatsroimto. Brieven franco aan de N, V. Boek- en HandelsdrnkktTlj e/h. SERMl ZOON, Voordam C 0. Direr.tearl S, ERAS. Telet.nr, Administratis 3. Telefoonnr. Redactte 33 Postqlro 37060. Hooldredneteari TJ. N. ADEMA. De Amerikaansche waarnemer. G. C. Wilson, eerste secretaris van het Amerikaansche gezantschap te Parijs, is aan- gewezen als officieuze „waarnemer" voor Air.erika bij de Haagsche cpnferentie. Briand zoo noodig een dag naar Parijs. In aansluiting op het bericht in een orjzer vorige bladen over een specialen vliegdienst van de Fransche afgevaardigden, meldt men nog, dat Briand als het noodig is wel een dag naar Parijs zal kunnen gaan om met zijn ambtgenooten besprekingen te houden of ge- zanten te ontvangen. De verkoop van sterken drank Mr. L. J. Plemp v. Duiveland, chef van den Persdienst aan het ministerie van Buitenl Zaken, president van de Commissie van ont- vangst voor de buitenlandsche journalisten ter gelegenheid van de Diplomatieke Confe rence voor Herstel, heeft aan B. en W. van Den Haag verzocht te willen bevorderen, dat een vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebiuik ter plaatse van verkoop worde verleend ten behoeve van de Lairessezaal, de Rolzaal enz., alsmede van de daaronder gelegen lokaliteiten van den (Haagschen Kunstkring, welke localiteiten door de buitenlandsche journalisten tijdens de conferentie in gebruik genomen zullen wor- den. B. en W. zijn bereid aan het verzoek ge- volg te geven door toepassing te vragen om art. 5, lid 1 der Drankwet, krachtens welke bepaling door de Koningin op voorstel van den gemeenteraad, Ged. Staten gehoord, aan bun college machtiging kan worden verstrekt. om van een localiteit, welke deel uitmaakt van een buitengewone inrichting voor maatschao- pelijk verkeer, een vergunning boven het vast- gestelde maximum te verleenen. B. en W. doen in dien geest een voorstel aan den Raad. Wie wordt voorzitter? Naar verluidt zal reeds hedenmiddag de /raag woiden behandeld, wie als voorzitter van de herstelconferentie op zal treden. De Belgische delegatie heeft de bedoeling mi nister-president Jaspar voor deze functie voor te dragen. Ook jaspar zelf koestert den y/ensch het voorzitterschap op zich te nemen. De herstelbank in Berlijn? Naar de B. Z. uit New-York meldt, zou- den de Amerikaansche regeer. en Wallstreet van meening zijn, dat de Herstelbank het best in Berlijn zou kunnen worden gevestigd. Het zal Wilsons taak zijn deze meening op de a.s. conferentie naar voren te brengen. De avondontvangst. Naar het „Vad." verneemt, zal de Konink- lijke Militaire Kape! medewerking verleenen tot de groote avondontvangst, welke de re- geering zich in verband met de Internationale conferentie, voorstelt Dinsdag in de Grafelij- ke Zalen te geven. Verschillende delegaties reeds aan- gekomen. Nadat Gisteravond reeds de Japansche en Aet voornaamste gedeelte der Engeische de legaties naar de Herstelconferentie te 's-Gra- venhage waren aangekomen, werden van- daag in den loop van den dag de gedele- geerden der andere landen verwacht, zooals van Frankrijk, Duitschland, Belgie, Itaiie, Behalve door vertegenwoordigers van hun S^ntschappen hier te lande werden ver schillende afgevaardigden bij hun aankomst i?roet, dooif den minister van buitenland sche zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland. j v.erwachCng bestaat dat nog heden- avond besprekingen zullen plaats hebben tusschen de hoofden der delegaties over de regeling der wti kzaamheden enz. Vermoede- lijk zal morgenochtend elf uur de formeele openingsvergadering plaats hebben. DE HAAGSCHE CONFERENTIE. der bijeenkomst. Ver- scfiiuende beiangtn. De verdee ling der schulden. De houding der deelnemende landen. De dag van opening natiert. Reeds zijn de legates uit verschillende landen in Den Haag gearriveerd, om morgen bij de opening aanwezig te zijn Isaac men zich heiiiiiiert is deze conferen- g£-vol£ van een lecds in September 1928 te Geneve gevailcn bcsluit, dat geno men werd door de gioc<e mogendheaen en Belgie. Het doel der confeientie is in hoofdzaak om tot overeensteminiiig te komen over een vervroegde ontruiming van het Rijnland en een definitie"* °geliug van het herstelvraag- stuk Deze ee kwcsCes grijpen ien nauwste in elkaar en ku-mer? aan ook niet gescheiden gehouden worden. T. de bezetting van het Rijnland toch wordt deor hv. Frankrijk een waarborg gezien voor de .".akoniing van Djjjschlafld's fmancieele verplichtingen. Verschillende belangen zullen er worden verdedigd en botsingen zijn welhaast onver- mijdelijk. Reeds nu valt een en ander te zeg- gen over de voornaamste strijdvragen die aan de orde zullen komen. Terwijl het op politieik terrein tusschen de vroegere geallieerde mogendheden en Duitschland gaan zal om het al of niet per- manente karakter van een in te stellen „com- missie van verzoening en vaststelling" na ontruiming van het nog bezette gebied, zal in het kamp der schuldeischers van Duitsch land onderling, als de voorteekenen niet be- driegen, menig hartig woordje gesproken worden over de wijze van verdeeling van de door Duitschland te betalen annuiteiten. Allereerst door Engeland. Op 26 Juli is door Lloyd George en Snowden in alleszins duidelijke bewoordingen te kennen ge- geven, dat Engeland niet het slachtoffer mocht worden van het feit, dat aan den Duit- schen debiteur lagere eischen gesteld zullen worden, terwijl landen als Frankrijk en Ita iie zich geenerlei beperking van hun aandeel zien opgelegd en ook het leeuwendeel krijgen van de 660 millioen M., welke Duitschland als onbeschermde nnnuiteit in elk geval jaar- lijks zal moeten betalen (behoudens dan in geval van een volkomen bankroet van Duitschland). De toen door den heer Snow den afgelegde belofte, dat de Britsche belan gen op de Conferentie niet uit het oog zou- den worden verloren, heeft nogal de aan- dacht getrokken in de Fransche pers; het Journal des Debats" o.a. concludeerde eruit, dat Frankrijk zich niet alleen zal moeten be- schermen tegen de Duitsche eischen, maar ook tegen de begeerigheid van Engeische zijde. De ontevredenheid over de in het plan- Young voorgestelde verdeelingsschaal be- paalt zich echter niet tot Engeland. Verschil lende kleinere „geallieerden" blijken aller minst geneigd om zich neer te leggen bij wat hun is toebedeeld en om „te prijzen wat de groote heeren wijzen". Griekenland's premier, Venizelos, maakte van zijn reis naar Den Haag gebruik om in de verschillende hoofd- steden de regeeringen uiteen te zetten, dat Griekenland bij zijn slechten financieelen toestand werkelijk niet kan afzien van een deel van het bedrag, dat het plan-Dawes het toewees. Landen als Zuid-Slavie, Roemenie, Tjecho-Slowakije achten zich eveneens ver- plicht zich te verzetten tegen de regeling van het plan-Young, zoodat reeds wordt gespro ken van een bloc van ontevredenen. Frankrijk en Itaiie zullen dus een moeilij- ken strijd te voeren hebben. Met Engeland dient de vrede zooveel mogelijk bewaard te worden en aan den anderen kant dient reke- ning te worden gehouden met de nauwe po- litieke betrekkingen waarin Frankrijk tot de naar zijn meening de verschillende landen staat. De semi-officieele Excelsior" te Parijs, tracht aan den vooravond van de conferentie een overzicht te geven van de houdingen, die verschillende andere protesteerende landen zullen innemen. Voor Frankrijk moet het program der con ferentie streng beperkt worden tot de aan- vaarding van het Youngplan, zooals dit door de deskundigen opgesteld is, evenals tot de bespreking van een mogelijke ontruiming van het Rijnland. Belgie, dat van den aanvang af het aan- vaarden van het ondeelbare Youngplan zal voorstellen, is het in alle opzichten met Frankrijk eens. Ook de Italiaansche regeering zal zich aan de zijde der reeds genoemde landen stel len om de onaantastbaarheid van het Young plan, vooal t. o.v. het verdeelingsschema te verdedigen. De Britsche regeering heeft reeds bij mon- de van den kanselier van den schatkist be- kend gemaakt, dat zij't Youngplan wil veran derd zien inzake de verhouding van het be- schermde en het onbeschermde gedeelte, het voorrecht voor oorlogsschadeloosstellingen, leveringen in natura, zetel en statuten van de Internationale bank en het verdeelingssche ma, zonder intusschen het verdrag der Duit sche schuld te willen veranderen. Bekend is verder, dat Engelanc de onmiddellijke en on- voorwaardelijke ontruiming van het Rijn land voorstaat, op den dag van de inwerking- treding van de nieuwe regeling. Een be waking van de gedemilitariseerde zone wil Duitschland slechts tot 1935 toe- staan ofschoon een demllitarisatietijd van 50 jaren voorzien was. Duitschland stemt principieel in met het Youngplan onder reserve van zekere veran- deringen in de staffeling der annuiteiten, den duur der moratoria en de uitbreiding van het crediet voor de levering in natura. Het meerendeel der regeeringen, die slechts een beperkt interesse in het Youngplan hebben heeft den grooten machten medegedeeld, dat zij de door de deskundigen getroffen regeling van het verdeelingsschema niet kunnen er- kennen. Roemenie, Zuid-Slavie en Grieken land eischen de onbeperkte toepassing van het verdeelingsschema van Spa. Het blad besluit met de opmerking. dat de oneenigheid over de verdeeling der Duitsche betalingen tusschen de schuldeischers, even als de onaantastbaarheid van het plan Young een gevaar voor de volledige en definitiefe regeling der reparaties zou vormen. DUITSCHLAND. -EEN TREINAANSLAG. Niet gelukt. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men gepoogd om een specialen trein waarin studenten van de Academie van Lich. Opvoeding zaten, tusschen Krimitschau en Werdoen (Saksen) door het leggen van dwarsleggers op de rails te laten ontsporen De toeleg mislukte doordat de trein de dwars leggers wegschoof. De spoorwegdirectie heeft 3000 M. uitge- loofd voor het opspooren der daders. EEN KIND DOOR EEN BEER GEDOOD. Te Wandsbeck heeft een beer van een rond- trekkend circus een op het circus-terrein spelend kind aangevallen en zoo ernstig ge- wond, dat het in het ziekenhuis aan de ver- wondingen is overleden. ROEKELOOZE SCHIETPARTIJ. Bij een vechtpartij te Neurenberg tusschen nationaal-socialisten en drie mannen, waar- schijnlijk communisten, die ruzie met hen zochten, is een passeerende vrouw door revol- versehoten op slag gedood en een jonge man, die slechts tot de toeschouwers behoorde, levensgevaarlijk gewond. De politie heeft de onvoorzichtige schutters nog niet gevonden. BELGIE. REVOLVERSCHOTEN TE OOSTENDE. In den nacht van 1 op 2 dezer zijn in de onmiddellijke nabijheid van het koninklijk chalet te Oostende, waar prins Karel en Ma rie Jose vertoeven, enkele revolverschoten ge- lost. Men vermoedt, dat de daders, die tot dusver onbekend bleven, communisten zijn. Volgens een andere lezing zou een ijverig officier de waakzaamheid van de Chaletwacht officier de waakzaamheid van de Chalet wacht willen beproeven. De gouverneur van West-Vlaanderen heeft verontschuldigingen aan den prins over het gebeurde aangebo- den. ERNSTIGE SCHEEPSRAMP BIJ OSTENDE. VISSCHERSBOOT MET TOERISTEN OMVERGEVAREN. Grool aantal vacantiegangers ver- dronken. Reeds tien lijken gebor- gen. Gistermiddag heeft op de reede van Osten- de een vreeselijk ongeTuk plaats gehad. Zoo als op verschillende badplaatsen, die tevens visschersplaatsen zijn dikwijls het geval is, maakte een aantal vacantiegangers een ple- ziertochtje met een visschersboot. De O 21 voer met ruim een zestigtal passagiers aan boord, voornamelijk Franschen en Walen, toen de plezierboot „Stad Knocke" in zee stak. In de vaargeul kwam de O 21 met de plezierboot in botsing. De visschersboot kan- telde en verdween bijna onmiddellija in de diepte. Er was onmiddellijk hulp ter plaatse van verschillende bootjes, die in de buurt waren, zoodat vijf-en-twintig personen, min of meer ernstig gewond, opgenomen konden worden. Zij werden naar Ostende vervoerd en daar in het hospitaal opgenomen. Onder ehn bevindt zich ook de schipper van de O 21, die er zeer ernstig aan toe is. Tot nog toe zijn reeds 10 lijken aangespoeld. Het ongeluk vond hedenmiddag te twee uur plaats. Om- trent het lot van de vermiste personen, waar- schijnlijk nog ruim 25, is nog niets bekend. Het meest waarschijnlijk is, dat ook deze per sonen verdronken zijn, doch de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat sommigen hunner doo; vaartuigen zijn opgepikt. FRANKRIJK. EEN TYPHOON BOVEN INDO-CHINA. De benedendelta van Tonkin getroffen. Volgens Fransche krantenberichten heeft een typhoon enorme schade aangericht en tal- looze slachtoffers geeischt in de benedendel ta van Tonkin. De typhoon ging vergezeld van een vloedgolf. Hanoi en Hciiphong heb ben weinig geleden, doch de voornaamste provinciale centra zijn zwaar getroffen. ENGELAND. DE VERHOUDING TOT EGYPTE. De punten, waarop overeenstem- zou zijn bereikt. De diplomatieke medewerker van de „Dai!y Telegraph" meldt, dat bij de onderhandelin- gen van den Britschen minister van buiten landsche zaken Henderson en den Egypti- schen minister-president Mahmoed pasja om- trent een reeks van punten, die in de nieuwe Engelsch-Egyptische overeenkomst zullen worden opgenomen. Volgens dezen medewer ker zou het echter niet waar zijn, dat er reeds een ontwerpverdrag bestaat. De voorloorice overeen»;->iai reeds door een kabinets-commissie zijn goedgekeurd en zal in de komende week in een zitting van het volledige kabinet worden behandeld. De verschillende punten stemmen echter in hoofd- trekken wel overeen met de publicatie, die het Egyptische blad „E1 Mokattam" dezer dagen gaf van wat volgens dit blad de inhoud van het ontwerp-verdrag tusschen Groot-Brit- tannie en Egypte zou zijn. Volgens de „Daily Telegraph" is op de vol- fende punten overeenstemming bereikt: lo ngeland zal een Egyptisch voorstel steunen inzake Egypte's toetreding tot den Volken- bond; 2o. de Volkenbond of het Permanente Hof te Den Haag worden aangewezen om alle uit de overeenkomst voortvloeiende strijd vragen op te lossen3o. de Britsche bezet- tingstroepen in Egypte worden teruggetrok- ken naar de Suez-Kanaal-zone; 4o. Groot Brittannie ziet af van zijn recht tot bescher- ming der minderheden in Egypte; 5o. terug- keer tot de Engelsch-Egyptische overeenkomst van 1899 ten opzichte van den Soedan; 6o. de Britsche consulaire rechtbanken in Egypte worden opgeheven en vervangen door ge- mengde gerechtshoven, waarin Britsche on- derdanen vertegenwoordigd zijn; 7o. er wordt een Engelsch-Egyptisch defensief verdrag ge- sloten met wederzijdsche steunverleening in geval van oorlog; 8o. wederzijdsche instelling van ambassades OVERSTROOMINGEN IN VOOR-INDIE. De provincie Karatsji geteisterd. Naar de Daily Mail uit Karatsji verneemt, hebben geweldige regenbuien in de geheele provincie groote overstroomingen veroor- zaakt. Vele inboorlingen, die zich op boomen trachten te redden, werden door het water meegesleurd. Ongeveer 30 menschen zijn door het instorten van huizen gedood. De streek wordt daarenboven nog door een cholera- epidemie geteisterd. DE STRIJD IN DE KATOEN- INDUSTRIE. Bemiddeling van twaalf burgemeester's. Zaterdag zijn er nog 80 fabrieken met 13.000 man personeel gesloten, zoodat de staking nu algemeen mag heeten en er 493.000 arbeiders op straat staan. Op een bijeenkomst te Blackburn van de burgemeesters van die stad en van Accring- ton, Preston, Bolton, Bury, Burnley, Colne, Nelson, Todmorden, Haslingden, Oldham en Halifax is een burgemeester-commissie opge- richt, die nog Zaterdagavond zou trachten met beide partijen in contact te komen en offi- cieel haar bemiddeling aan te bieden. De stemming onder de wevers bleef echter om vast te houden aan den eisch: eerst de loons verlaging intrekken, doorwerken en onderwijl onderhandelen. Onderhandelingen Het verluidt, -dat een deel der in het loon- conflict in de katoenindustrie betrokken ar beiders besloten hebben de onderhandelingen met de werkgevers op te nemen. Men hoopt de uitsluiting te kunnen bijleggen met een loonsvermindering van 5 Bemiddeling van twaalf burgemeesters. Zaterdag zijn er nog 80 fabrieken met 13,000 personeel gesloten, zoodat de staking nu algemeen mag heeten en er 493,000 ar beiders op straat staan. Op een bijeenkomst te Blackburn van de burgemeesters van die stad en van Accring- ton, Preston, Bolton, Bury, Burnley, Colne, Nelson, Todmorden, Haslingden, Oldham en Halifax is een burgemeester-commissie opge- richt, die nog gisteravond zou trachten met beide partijen in contact te komen en offici eel haar bemiddeling aan te bieden. De stem ming onder de wevers bleef echter om vast te houden aan den eisch: eerst de loonsverla- ging intrekken, doorwerken en onderwiil on derhandelen. ERNSTIG ONGELUK In het Londensche Lunapark. In het Londensche Lunapark is Zondag een ernstig ongeluk gebeurd. Het schuitje van een luchtcaroussel vloog in voile vaart los en kwam terecht in de omstaande menig- te. 23 personen werden hierdoor deels ern stig verwond. SPANJE. DIEFSTAL UIT HET ESCURIAL. Een Amerikaansch bankier gearres- teerd. In Madrid is een Amerikaan gearresteerd. die beschuldigd wordt in het Escurial een kostbaar stuk porcelein gesto^en te hebben. De gearresteerde, een bankier, maakte met zijn vrouw en drie vrienden een reis door Spanfe. Zij bezochten in het Escuriaal ook de „Casita del Principe", een museum van kost- was, nam de bankier een voorwerp weg en baar porselein. Terwijl de gids aan het woord verborg het onder zijn mantel. Toen de be- zoekers weg waren, werd de diefstal gemerkt De Amerikanen werden gevolgd en bij een kiosk gearresteerd. Alleen de bankier werd in arrest gehouden: hij zit nu gevangen in de gevangenis van het Ff-cnrial en mag alleen zijn vrouw, die in het hotel 2.:i, zien en zijn advocaat,- BULGARIJE. HET CONFLICT MET SERVIe. Het antwoord op de Servische notK De Bulgaarsche regeering heeft aan den Servischen gezant het antwoord ioegezonden op de nota van de Servische regeering tegen de amnestiewet, welke o.a. ook op Radoslawof betrekking heeft. De regeering zegt, dat de amnestie op niemand toepasselijk is, die ge troffen wordt door de artt. 118, 119 en 120 van het verdrag van Neuilly inzake de uitleve- ring van de schuldigen aan den oorlog, zoo dat er van een schennis van dit verdrag geen sprake is- RUSLANDa EEN ANTI-SOWJETISTISCHE SAMEN. ZWERING. Zes menschen ter dood veroordUetd. Te Samara hebben zich 16 personen voor de rechtbank te verantwoorden gehad we- gens het vormen eener anti-sowjetistische ge- meenschap. De leiders der beweging waren geestelijke en onttroonde koelaks. Zij zouden de bijgeloovige bevolking tegen den Sowjet- staat hebben opgehitst en zich aan andere niisdrijven hebben schuldig gemaakt. Zes be- klaagden werden ter dood vcroordeeld, de anderen werden voor enkel jaren verban- nen, QOSTENRIJK. MUNITIE IN BESLAG GENOMEN. In Linz. Een V.D.-bericht uit Weenen meldt, dat Vrijdagmiddag te Linz tien kisten munitie in beslag zijn genomen, waarop vermeld stond: IJzerwaren. De kisten waren geadresseerd aan een der bekende leiders van de Opper- Oostenrijksche Heimwehren. Bij het onaerzoek bleek, dat zich jn de kis ten 16.000 Italiaansche en 3000 Duitsche ge- weerpatronen bevonden en 1000 patronen voor Mausergeweren. De afzender zou, zoo als op de kisten stond aangegeven, de Ween- sche groothandelaar Ueblacker zijn. Deze verklaarde echter, dat hij van de hecle aange- legenheid niets wist en der. geadresseerde in hei geheel niet kende. Hij had nooit in eeni- gerlei relatie met de Heimwehren gestaan. i" AMERIKA. HET GEVANGENISOPROER. De rust hersteld Het Dept. van Justitie deelde mede, dat alle gedetineerden, die aan het oproer in de gevan genis van Leavenworth hebben deelgenomen, zich hebben onderworpen. De rust is hersteld. Een gevangene is gedood, drie zijn er ge- kwetst. In de Sing-Sing-gevangenis zijn spe- ciale voorzorgsmaatregelen genomen om een opstand te voorkomen. Alle wapenen zijn uit het arsenaal verwijderd. VERKEERSONGELUK. Te Trenton in New Jersey is een vracHt- auto omgeslagen. Daarbij ontplofte een ben zine-tank. Personen in de auto en ook om- standers kregen brandwonden. In het geheel zijn er 24 gekwetsten, w.o. vele kindereii. Van een aantal zijn de brandwonden zwaar. EDISON'S OPVOLGER. Wij hebben voor eenigen tijd mcegedeeld, dat Edison een vergelijkend examen heeft af- genomen aan 49 jongelui, van wie de beste een door Edison bekostigde -- cpieiding zou krijgen als uitvinder en eventueel opvol- ger van Edison zelf. Edison heeft dat examen af genomen op een origineele manier. De gelukkige winnaar in het to'jruooi van geestelijke paraatheid is een jongmensch van 16 jaar, zekere W. B. Houston, de zoon vat een Episcopaaisch bisschop. De opleiding van het jongmensch zal viei jaar mogen duren aan een universiteit of tech- nische hoogeschool in eigen keuze. Nog vier jongens krijgen zoo'n gratis op leiding van Edison. jlTALII. WATERKRACHTCENTRALE INGESTORT1 In den afgeloopen nacht werden de bewo- ners van ae streek tusschen Pisa en Livor- no opgesch>ikt door ecu geweldige knal. De groote walerceutrale, die voor de leejrmaling van deze streek bestemd was, was plotseling voor het grootste gedeelte verdwenen. Dt grond waarop de cenirale gebouwd ;ras, was plotseling weggezakf, zoodat de centrale in het tnoeras verzonk. De schade bedraagt 2 millioen lire. JAPAN. BOTSING TUSSCHEN EEN EN'GELSCHE KRUISER EN EEN DUITSCH STOOM- SCHIP. .i:. Uit Londen wordt gemeld: f/f Gister is buiten Woesung (Japan) di 10.000 ton meetend Engeische kruiser Corn wall in botsing gekomen met het 3142 ton metende Duitsche stoomschip. Scheer van de Noord-Duitsche Lloyd, dat op weg vas van Hamburg naar Yokohama. He! Duitsche schip werd zwaar beschadigd aar den boeg, doch gelukkig boven de waterhj?. zoodat het op eigen kracht naar de haven van Woesung kon terugkeeren. 'u ALKMAAKSCHB COURANT WWI Tr.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1