mmm Bargerlijke Stand. Kerk en school Buiienland Onze KoloniSn. Wor tK*a"c rown. De origineele pepermunt Voor moeilijk zal vallen. Het korat nu meer op personen aan. En. die zullen wel gevonden WHet zou ons verwonderen, wanneer niet, misschien met handhaving van enkele altrt- denden, betrekkelijk spoedig een nieuwe be manning voor het schip van staat kon wor- den aangeworven, die in richting, zoover men in dezen van richting kan spreken, met veel van de vorige zal verschillen. Dat zal dan zeker met de oplossing zijn, die men zich zou gewenscht hebben, wij zul len toch wel eens weer naar normale toe- standen, d.w.z. naar een zuivei parlementair ministerie, terug moeten. Maar is een andere dan deze oplossing in de tegenwoordige om- standigheden wel te verwachten. BRANDEN. In de werkplaatsen der spoor, we gen te TUburg. Tegen drie uur heeft Vrijdagmiddag een brand gewoed in de centrale v/erkplaatsen der Ned. Spoorwegen te Tilburg. Door het omstooten van een lamp ontstond de brand in een opslagplaats van eenige vaten ben zine. Daar de geheele brandweer binnen tien minuten ter plaatse was, was men de vlammen een half uur meester. Naar de Tel. meldt, gingen eenige vaten benzine verloren De opslagplaats brandde uit. Vrijdagnacht te een uur brak door onbeken- de oorzaak brand uit in de sigarenfabriek .van de firma Bijsterveld te Gestel. Door flink optreden der brandweer werd bereikt, dat alleen de fabriek uitbrandde en het aan- grenzende woonhuis der firma gespaard bleef. De schade, wellce door verzekering ge- dekt wordt, bedraagt naar raming 10.000. Brand in een kazerne. t In de Nieuwe Kazerne aan de Oranjelaan te Harderwijk, waarin het 20e reg. infanterie .is gehuisvest, ontstond Zaterdagmorgen brand in de exercitieloods waarin een paar honderd bossen stroo lagen opgestapeld (Toen de brand ontdekt werd lekten de vlam men reeds aan de zoldering. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, doch toen deze ter plaatse verscheen waren de militai- ren er reeds in geslaagd den brand te stui ten. De oorzaak is, volgens het Hbl., nog niet bekend. Boerderij afgebrand. 1 Te Finkega (Fr.) is, waarschijnliik door fiooibroei, de boerderij van de wed. Brouwer afgebrand. Van den inboedel kon weinig ge red worden. Alles was verzekerd Door hooibroei. Vermoedelijk ten gevolge van hooibroei is Zaterdag te Tjichtum onder de gemeente Ap- pingedam brand ontstaan in de boerderij van A. Westers. Er hadden geen persoonlijke on- gevallen plaats. Verzekering dekt de schade. Brand te Zaandam In den nacht van Zaterdag op Zondag is door het omvallen van een nachtlichtje brand ontstaan in de woning van den heer J. Jonk aan Het Kalf te Zaandam. Het gezin, be staande uit man, vrouw en twee kinderen, kon zich slechts met groote moeite redden. Huis en inboedel gingen in de vlammen ver loren. Verzekering dekt de schade. Brand in den Groote IJ-polder. Gistermorgen is het woonhuis en de daar- aan grenzende schuur van den landbouwer J. Barendregt, staande in den grooten IJpol der aan den Noorderweg bij het Zij-kanaal F, uitgebrand. Toen de brandweer kwam was er van beide gebouwtjes reeds niet veel meer over. De oorzaak van den brand is onbe- kend. Brand in den Slolerpolder Aan het einde van den Postjesweg begin- nen de warmoezierderijen. Door een breede sloot is hier stad en tuingebied als het ware gescheiden Door enkele kleine hooge voet- bruggetjes zijn de tuinen te bereiken. In dit tuingebied is gisteravond tegen acht uur brand uitgebroken in een loods, toebehooren de aan den heer Wolkers. Met het gewone materiaal kon de brandweer dit als een fakkel brandende gebouwtje, dat opgevuld was met broeiramen niet bereiken. De babyspuit were er heen gebracht, maar wispelturig als baby's zijn, weigerde ook deze na eenigen tijd zijn plicht te doen. Het vele kroos in de sloot, waaruit het water werd gehaald deed he spuitje verstoppen. Toen zag men wat in den tijd van Jan van der Heyden ook gebeurde de brandblusschers in een rijtje staan en el kaar emmers water aangeven en den inhouc op het vuur werpen! Intusschen was de loods al lang bezweken. Dn slotte deed de baby spuit weer haar plicht en werden de resten van het vuur gedoofd. De oorzaak van dit felle brandje is onbekend. Zaterdagmiddag was men voor het laatst in de schuur ge- weest. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. H. M. de Koningin en Prinses Juliana louden heden en morgen een bezoek brengen aan de Zuiderzeewerken. Van Den Oever zullen de vorstelijke bezoeksters Dinsdag om- streeks elf uur per boot aan de Oosterhaven te Medemblik aankomen, vanwaar per auto wordt gereden naar den proefpolder te An- djjk. De iunch zal gebruikt worden in den Ko- ninklijken trein op het stationsemplaceraent te Medemblik. Het programma voor den tocht. Hoewel wijzigingen in het program nog tnogelijk zijn, zal het bezoek van H.M. de koningin aan de Zuiderzeewerken waar- schijnlijk het volgende verloop hebben: H.M. de koningin zou heaen des morgens te ongeveer 10.20 uur per koninklijken trein te Schagen arriveeren vanwaar zij zich per auto langs den afsluitdijk naar Wieringen naar Den Oever begeeft. Aan boord van een der directievaartuigen zou H.M. een tocht maken langs de werken op het Breezand, de Middelgronden en het Korawerderzand, ter- wijl waarschijnlijk ook nog de sluis te Den Oever bezichtigd zal worden. In den namid- dag zou de koningin naar Schagen terugkee- ren, waar de nacht zal worden doorgebracnt in het Koninklijke slaaprijtuig, dat gestation- neerd zal zijn op het stationsemplacernept te Schagen. Morgen vertrekt H.M. te ongeveer acht uur wederom naar Den Oever om vandaar een tocht te maken langs de werken van den afsluitdijk en de V ieringermeerpolders naar Medemblik. Per a no wordt dan een bezoek gebracht aan den proefpolder te Andijk, waarna de koningin naar Medemblik terug-1 keert om met den koninklijken trein, die in- middels van Schagen daar gearrivcerd zal zijn, te vertrekken. VERDRONKEN. Hij logeerde bij zijn grootouders. Vrijdagmiddag ging de zestienjarige J. J. van E., wonende te Den Haag en logeerende bij zijn grootouders met eenige vrienden in de haven van het Hoogovenbedrijf zwemmen. Plotseling verdween de jongen in de diepte. Een padvinder uit IJmuiden, C. de V., slaag- de er met behulp van den jachtopziener J. binnen een kwartier in den knaap te vinden. Ondanks kunstmatige ademhaling, die aan- stonds werd toegepast, slaagde men er niet in de levensgeesten weer op te wekken. Dr. Biiller uit Beverwijk kon slechts den dood constateeren. Als tragi=ehe bijzonderheid kan nog ge- meld word:n, dat juist's middags de moeder van den jongen zou komen, om met hem ver- dere familieletlen te bezoeken. Na een toeval verdronken. Dezer dagen is, naar de Tel. meldt, de 15 jarige V. R. Phaff van den Katendrecht- schen Lagedijk te Rotterdam verdronken. De jongen, die aan toevallen leed, zat in de Tramput aan het einde van den Schulpweg te hengelen. Plotseling kreeg hij een toeval, sloeg voorover en verdween in de diepte. En kele jongens, die het ongeluk zagen gebeuren, haalden hulp, waarop de 52-jarige ploegbaas T Kruidhof van den Schulpweg met een boot den Tramput opvoer. De jongen werd bewus- teloos aan wal gebracht. Eenigen tijd hebben burgers, politie en de G. G. D. kunst matige ademhaling toegepast. De jongen is evenwel overleden. Zijn lijk is naar zijn wo ning vervoerd. Lijk opgehaald. Te Zaandam is uit de Zaan, nabij de Noor- derbrug, het lijk opgehaald van de sedert een paar dagen vermiste 18-jarige Margaretha Bakker uit de Voorststraat aldaar. Op het Paterswoldsche meer is gistermid- dag de 25-jarige student N- uit Groningen, toen hij achter een zeilboot aanzwom ver dronken. Om uit te rusten had hij zich nl. aan de boot vastgebonden en werd, doordat de boot plotseling zwenkte met den stroom meegesleurd. Zijn vriend, die bij hem was, sprong hem onmiddellijk na, doch kon hem met redden. Toen hij aan boord gebracht werd heeft men nog getracht door middel van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, hetgeen echter niet mocht gelukken. STAKINGEN. Het conflict bij de zinkwitjabriek te Maastricht. Zaterdagmorgen, toen de werkwilligen der M.Z.M. zich naar de abriek begaven, hadden zich wederom honderden arbeiders en vrou- wen langs den weg geschaard om te trachten de werkwilligen van hun werk terug te hou- den. Een sterke politiemacht was naar de 1 el. meldt op de been om de orde te handhaven en het verkeer te regelen. Behoudens enkele be- keuringen wegens schelden op de niet-stakers en een kleine mishandeling van een werkwil- lige deden zich geen incidenten voor. Het aantal werkwilligen zou beduidend onder de honderd blijven. De werkwilligen, w.o. eenige ongeorgani- seerdcu staan thans onder leiding van den R.K. Fabrieksarbeidersbond, terwijl de sta king geleid wordt door den Modernen Arbei- dersbond. Naar het Hb'.d. verneemt zijn Zaterdag morgen de werkwiliige Belgen weggebleven en ook heel wat arbeiders uit stad en dorp durfden uit angst niet gaap werken. Door den Neutrale Arbeidersbond is een manifest verspreid, waarin wordt medege- deeld, dat de staking allerminst geeindigd isen dat de directie de R.K. Arbeiders-organs- is en dat de directei de R.K. Arbeiders-orgam- Door de politie zijn uitgebreide maatrege- lcn genomen om bij het uitgaan der fabriek de orde te bewaren. Het conflict in Oostelijk Groningen. De kleine boeren, die niet zijn aangesloten bij den Bond van werkgevers in het land- bouwbedrijf, raken, nu meerdere veldgewas- sen moeten worden gesneden, in steeds groo- ter inoeilijkheden. Zij kunnen wel werkkrach- ten van elders krijgen, doch de zeer hooge loonen, die door de bij den Bond aangesloten landbouwers worden uitgekeerd. zijn voor hen een bezwaar, niettegenstaande zij bereid zijn, de door de stakende landarbeiders ge vraagde loonsverhooging te geven, wil de stakingsleiding niet toestaan, dat de arbei ders van hier bij hen gaan werken, zoodat zij het meesi: worden gedeponeerd. Bij de Kunstzijdefabriek. Het aantal stakers bij de Eerste Ned. Kunst- zijdefabriek te Hillegersberg heeft zich giste- ren uitgebreid tot 900, die zich alien hebben laten inschrijven bij de Ned. Ver. van Fa- brieksarbeiders, die de leiding der staking op zich genomen heeft. FILMVERTOONING AFGELAST. Zaterdagavoftd zou in „Concordia" te Bus- sum de film van de Olympische Spelen wor den vertoond. Toen de directie echter ten oore kwam, dat hierop nog de boycot van den Nederlandschen Bioscoopbond van toepas- sing is, heeft zij de vertooning niet door la ten gaan. D. H. BENJAMINS DOCTOR HONORIS CAUSA. De heer D. H. Benjamins, Directeur der Nederlandsche Handelsbank te Amsterdam, is door de universiteit te Brussel, wegens bij- HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE, (In Zomertqd). Augustus. Dat Hoog water Laag water v.m. nam. vm. nam. 6 4.46 5.19 1.21 1.45 7 5.35 6.07 2.10 2 33 8 6.21 6.49 2.59 3.18 9 7.05 7.32 340 356 10 7.48 8.10 4.20 4.34 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertqd). Augustus. Hoog water iaag water Dat v.m. nam. v m. nam. 6 4.43 5.16 109 1.33 7 5.32 6.04 1.58 2.21 8 6.18 6.46 2.47 3.06 9 7.02 7.29 3.28 3.44 10 7.45 8.07 4 08 4.22 zondere verdiensten op handelsgebied, be- noemd tot Doctor Honoris Causa in de han- delswetenschappen en economie. DE RAMpTFvEENDAM. Weer een der slachtoffers over leden. Gisteravond om half tien is in het R. K. Ziekenhuis te Winschoten overleden de 28-ja- rige Johannes Luken, een van de slachtoffers van den ramp te Veendam, waarmede het aantal dooden is gestegen tot acht. PAKHUIS INGESTORi Gistermorgen om 9 uur, juist nadat een melkkar gepasseerd was, is in de Sophia- stut. Morgen zal tot algeheele slooping van het oude pakhuis worden overgegaan. straat te Groningen een pakhuis plotseling ingestort. Bij onderzoek bleek, dat het te zwaar belast was met een groote hoeveelheid turf, toebehoorende aan een bewoner van de Parklaan. De Sofiastraat werd onmiddellijk afgezet, terwijl het gebouw, waar van een gedeelte nog overeind staat, zoo goed mogelijk wordt ge- WIELRIJDER OVERREDEN. Gistermorgen omstreeks kwart voor twaalf werd de heer J. Bakker uit Bussum, die op zijn rijwiel zat, bij Naarden op den Amers- foortschen straatweg door een uit tegenover- gestelde richting komende auto, die voor de stoomtram moest uitwijken, overreden. Zwaar gewond en in bewusteloozen toestand werd hij naar de Majelle-stichting te Bussum overgebracht. Nader wordt gemeld: De heer J. Bakker uit Bussum, die gister morgen op den Amersfoortschen Straatweg bij Naarden door een auto werd overreden en naar de Majella-stichting te Bussum werd vervoerd, is gisteravond aldaar aan de beko men verwondingen overleden. Hij was ge- huwd en laat een vrouw en 9 kinderen onver- zorgd achter. WIELRIJDER DOOR HET I.EMOEN VAN EEN WAGEN GEWOND. Nabij de schietbaan te Alphen aan den Rijn passeerde Zaterdag de landbouwer M per fiets een gespan, waarvan het paard schichtig werd door het schieten. De wielrij- der kreeg het lemoen tegen het lichaam en werd met een gebroken rib en ernstige in wendige verwondingen opgenomen. Een in- middels gewaarschuwde geneesheer consta- teerde, naar de Tel. meldt, nierscheuring en inwendige verbloeding. De man is in ernsti- gen toestand naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. HET VLOTBRENGEN VAN DE EUGENIA. Het werk vordert. Het werk, voor het vlotbrengen van het op den zeedijk te Den Helder gestrande Griek- sche s.s. „Eugina", vordert langzaam. Se dert eenigen tijd is men bezig, nadat alle po- gingen, om het schip van den dijk te trekken, mislukt waren, de kolossus er af te vijzelen. Behalve een groot aantal handvijzels, zijn er deze week vijf hydraulische persen, die met de handvijzels een gezamenlij'ken druk van bijna 2000 ton op het schip oefenen, in het werk gesteld. Het voorschip is nu ruim een Meter naar zee gebracht en wanneer het werk op dezelfde wijze kan worden voortgezet, hoopt men de Eugenia" over twee weken vlot te hebben. Het wordt trouwens tijd dat het schip van den dijk komt. De bergingsmaatschappij heeft nl. dezer dagen bericht gehad van het depar- tement van Watersiaat, dat het schip vdor 1 September afgebracht moet zijn, daar het anders in beslag zal worden genomen. Hier- over is natuurlijk het laatste woord nog wel niet gesproken, maar toch zal dit dreigement tot nog intensiever arbeid aanzetten en men zal zeker niets onbeproefd laten, om het schip voor dien tijd vlot te hebben. „GELUKS"-TOFFEES. Te Haarlem-Noord werden twee kinderen na het eten van z.g. gelukstoffees ziek. Een onmiddellijk ontboden geneesheer constateer- de, dat de toestand der kleinen geen gevaar opleverde. De kist met toffees is bij den betrokken winkelier in beslag genomen. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN Gistermiddag werd de 37-jarige ongehuw- de arbeider H. Legius, werkzaam op de N.V Spinnerij te Goirle door een drijfriem van een weefgetouw gegrepen. De man werd met kracht tegen het plafond geslingerd. Gruwe- lijk verminkt stortte hij neer. De dood trad onmiddellijk in. BESMETTELIJKE ZIEKTEN-WET. Van toepassing op alastrim" Naar het Hbl. verneemt, is een K. B. in voorbereiding, waarbij eenige artikelen van de Besmettelijke Ziekten-wet van 1872 van toepassing worden verklaard op de ziekte „alastrim". De bedoeling is voor alles, dat door de aangifte van de gevallen het beloop van de ziekte bekend zij. TUSSCHEN TRAM EN PERRON. Te Domburg kwam een 79-jarige vrcuw die haar dochter in de stoomtram had ge bracht en die meende. dat de tram vertrekken ging, toen deze een eindje werd opgetrokken, plotseling uitstappende, te vallen tusschen de tram en het perron. De oude vrouw werd op genomen met een verbrijzeld been terwijl ook net andere been deerlijk verwond was. De on- gelukkige werd per ziekenauto naar het gast- huis te Middelburg overgebracht. DE ONBEWAAKTE OVER WEG BIJ RILLAND—BATH. Een ongeluk dat goed afliep Andermaal is bij wachtpost 20A nabij Ril- land een ernstig ongeluk gebeurd op den on- bewaakten overweg. De sneltrein 138, die om 12 uur Zaterdag dezen overweg in de richting Vlissingen passeert, was deze plaats op onge veer 15 Meter genaderd (toen plotseling de heer L. V. Bastijns uit Antwerpen, de spoor- lijn kwam opgereden. Onmiddellijk zette de machinist alle remmen aan, doch een aanrij- ding was niet meer te voorkomen. De auto reed tegen den trein op en werd in haar flank gegrepen. Doordat krachtig werd geremd, stond de trein zeer vlug stil, doch de auto die ongeveer tien meter was medege- sleurd, werd totaal vernield. Vier gewonden. Het is haast ongeloofelijk, dat hier geen dooden te betreuren zijn. De heer Bastijns kwam er met enkele lichte schrammen ten ge volge van de gebroken ruiten af; de drie in- zittende dames kregen ook eenige verwondin gen. Met behulp van het spoorwegpersoneel werd de gewonden overgebracht naar de hof- stede van den heer F. M. Boot, welke in de nabijheid is gelegen. Dr. Moree uit Rilland, die inmiddellijk ter assistentie werd geroepen, was spoedig ter plaatse en verleende de eerste geneeskundige hulp. Bij onderzoek bleek, dat een der dames een lichte hersenschudding had. Het is mogelijk, dat alien nog Zaterdag- avond naar Antwerpen kunnen worden ver voerd. De vooras en de wielen van de auto zijn, naar het Hbl. vertelt, geheel verwrongen en de linkerzijde is geheel ingedrukt. De bum pers zoowel van voren als van achteren wer den er afgeslagen. Een treeplank van een der wagons van den trein haalde men later tus schen het wrak van den auto uit. De politie heeft de auto in beslag genomen en de justi- tie, die dadelijk was gewaarschuwd, arriveer- de nog't middags om half vier. De rechter- commissaris mr. Zijlstra vergezeld van zijn griffier heeft den bestuurder onmiddellijk een verhoor afgenomen. Met den heer Van Bastijns heeft de Telg nog een kort onderhoud gehad. „Wij kwamen met een snelheid van 20 K.M. aanrijden", zoo deelde hij mede. „Nadat ik mij vergewist had, dat het terrein aan beide zijden veilig was, en geen trein in aantocht was, maakte ik er mijn vrouw opmerkzaam op, dat dit de plaats was waar mijn vriend De Pril met zijn familie den tweeden Pinksterdag ver- ongelukt is. Toen reed ik door. Op tien meter afstond van den overweg naast het wachthuis rijdende, verminderde ik mijn snelheid en reed toen hoogstens nog 10 K.M. Terwijl ik achter het huis was, is de trein yermoedelijk de helling reeds komen afrijden en toen ik hem zag, was ik geen drie meter meer van den overweg verwijderd. Ik had de tegenwoor digheid van geest mijn stuur naar rechts om te gooien en remde uit alle macht. Dit is onze redding geweest, want de trein greep ons toen ter linkerzijde en sleurde ons eenige meters mede. Daarna gaf de trein den auto een ge weldigen klap aan de achterzijde, die ons over de langs de rails staande bielzen smeet en zooals u weet vlak voor de sloot deed terecht komen". Nog zij gemeld, dat het wachthuisje 20 A dat is ontruimd en zou worden gesloopt, tot nog toe onaangeroerd is gebleven. Dit onge luk is als alle voorg. wel degelijk weer aan dit het uitzicht belemmerende huisje te wijten STAKING AAN DE KALKZANDSTEEN FABRIEK OPGEHEVEN. Heden zal het grootste deel van de arbei ders aan de kalkzandsteenfabriek „Loeve steijn" te Vuren het werk hervatten. In den loop der week zullen alle arbeiders hun plaats weer in kunnen nemen, daar de werk- zaamheden voor de regeling der fabriek dan wel gereed zullen zijn. HET S.S. „ADONIS" VERGAAN. De bemanning gered. Wij vernemen, dat't s.s. „Adonis" van de K.N.S.M. eenige mijlen verwijderd van den haven van Oran, aan de Noordkust van Afrika is vergaan. De geheele bemanning zou zijn gerea! Nader vernemen wij, dat bij de directie der K.N.S.M. een telegram is binnengekomen, waarin gemeld wordt, dat de „Adonis" verloren gegaan tusschen de plaatsen Arzov en Oran aan de Noordkust van Afrika. Nadere bijzonderheden onbreken op hei: oogenblik nog, doch wel staat vast dat de be manning van het schip is gered. De „Adonis" is een vrachtstocmschip. da:: ruim 1700 ton bruto meet. Het motorschip „Monte Cervantes* wordt Dinsdag tusschen 4 en 5 uur 's na* ciddags van zijn reis naar het hooge Noor* den te IJmuiden terug verwacht. De opvolger van den heer Colijn in de Eerste Kamer is jhr. S. van Citters, de oud- commissaris der Koningin in de provincie Gelderland. KORTE BERICHTEN EXAMEN HANDTEEKENEN L. O. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het landteekenen L. O. de heer C. H J. Paul te Alkmaar. Op het te Den Haag gehouden examen voor costuumnaaister, 1, 2 en 3 Aug. gehou den, slaagden de dames Trijntje Schoen e« Sautje de Jong te Alkmaar. BULGARIJE. HET CONFLICT MET SERVIe. Het antwoord op de Servische nota. De Bulgaarsche regeering heeft aan den Servischen gezant het antwoord toegezonden op de nota van de Servische regeering tegen de amnestiewet, welke o.a. ook op Radosla- wof betrekking heeft. De regeering zegt, dal de amnestie op niemand toepasselijk is, die getroffen wordt door de artt. 118, 119 en 120 van het verdrag van Neuilly inzake de uit. levering van de schuldigen aan den oorlog, zoodat er van een schennis van dit verdrag geen sprake is. DUITSCHLAND. TWEE TOURISTEN VAN DEN MONTE ROSA GEVALLEN. Zondagmiddag zijn twee touristen uit Stuttgart van den Monte Rosa gevallen en gedood. De beide lijken konden later zonder moeite geborgen worden. EEN TREINAANSLAG. Niet gelukl. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men gepoogd om een specialen trein waarin studenten van de Acaaemie van Lich. Opvoeding zaten, tusschen Krimitschau en Werdoen (Sakscn) door het leggen van dwarsleggers op de rails te laten ontsporen. De toeleg mislukte doordat de trein de dwars leggers wegschoof. De spoorwegdirectie heeft 3000 M. uitge- loofd voor het opsporen der daders. EEN KIND DOOR EEN BEER GEDOOD Te Wandsbeck heeft een beer van een rond- trekkend circus een op het circus-terrein spe- lend kind aangevallen en zoo ernstig gewond dat het in het ziekenhuis aan de verwondin-: gen is overleden. ROEKELOOZE SCHIETPARTIJ Bij een vechtpartij te Neurenberg tussdieit nationaal-socialisten en drie mannen, waar- schijnlijk communisten, die ruzie met hen zochten, is een passeerende vrouw door re- volverschoten op slag gedood en een jonge man, die slechts tot de toeschouwers behoor- de, levensgevaarlijk gewond. De politie heeft de onvoorzichtige" schutters nog niet gevon den. WEER EEN AANSLAG. Het slachtoffer niet ernstig gewond. Uit Palembang wordt door Aneta gemeld: Een Oeloenees heeft een aanslag gepleegd op den heer J. van derBijl, werkzaam bij het pompstation van de Bataafsche Petroleum Maaatschappij te Lembak. De koelie weiger de het hem opgedragen werk te verrichten, waarop de heer Van der Bijl hem op staan- den voet ontsloeg. De koelie greep daarop een mes en stak den heer Van der Bijl in der buik. De gewonde werd naar Pladjoe overge bracht en daar geopereerd. Zijn toestand is niet zorgwekkend. De dader is gearresteerd. HEERHUGOWAARD (Jnll.) G e b o r e n Peter, z. v. G. Koele en K. v. Ommen. Dirk, z. v. A. Kossen en M. N. Ruurds. Johannes, z. v. Paulus Oudeman en Cath. Groot. Kl&as, z. v. Fr. Moeijes en J. Knol. Dirk, z. v. IC Stammis en J. de Boer. Elisabeth, d. van H. Bierman en G. Klerk. Theodo ras, z. v. A. Vader en A. Bloothoofd. Overleden Willemtje Floris, on- gehuwd, 76 j. Jansje Groot, 59 j., echt-, genoote v. P. Beers. Geertje Schilder, ongeh. 29 j. Reinier Merlijn, 71 j.) echtgen. v. H. Jakobsen. Ondertrouwd:D. Olij, te Oterleek en Jennigje Kolk. C. J. G. Stoop te Arnhepti en H. J. Hoedt. Getrouwd:D. Olij en J. Kolk. v SCHERMERHORN (Jul!). G e b o r e n: Floris z. v. Th. Holleoberg en C. Schipper. Cornelia Afra d. v. P. Mul en A. van Diepen. [ID nn Het Jongetje dat geen kens kan doeo. ||j lOcts. perrol 20ctiperon» engros bijFa. J. F. v. LIESHOUT en G. KUIJPER, Alkmaar. T\ eenigen tijd stilligt, zijn gistermorgen zestig R. K. werkwiliige arbeiders weer aan het werk gegaan. Dezer dagen werd besloten tot oprichting eener „Ned. Ver. van Producenten van en Haa delaren in gecondenceerde melk en melkpoe der." Burgemeester J. L. de Raadt van Muiden is Donderdag ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum op hartelijke wijze gehuldigd. Bij de Zinkwitfabriek te Maastricht, die al i

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7