Transpireerende Voeten Sport era wecfstr>£jden. Een wllde Girafenjacht. 11 A t h 1 e t i e k. VOORWEDSTRIJDEN NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Op het Alkmaarsche Sportpark. Goede athletiek. Alkmaar sche successen. In verschillende plaatsen van ons land werden gister voorwedstrijden gehouden voor de Nationale kampioenschappen. Zoo ook op ons Stedelijk Sportpark. Het was daar gistermiddag tusschen 12 en 4 uur een gezellige drukte, beschenen door een wat schuchter zomerzonnetje. Evenals de uitstekende weersgesteldheid, was ook de organisatie heel goed en werden de verschillende nummers niet minder dan 28 in een vlot tempo afgewerkt. Het eenige nadeel hiervan is, dat een athleet, die aan meerdere nummers deelneemt, reeds spoedig na de eene prestatie aan een volgen- den wedstrijd mee moet doen. Wat de Alkmaarsche deelnemers betrett, de leden der A. A. V. 1928, die zich de laatste paar weken onder leiding van den heer Sluis flink getraind hebben voor deze wedstrijden, sloegen gister een kranig figuur en in ver schillende nummers is de overwinning door een stadgenoot behaald. Voor de jonge A. A. V. zijn dit fraaie successen, evenals voor haar enthousiasten leider, die er ongetwijfeld met zijn jongens een aansporing in zal zien met ernst verder te arbeiden aan de athletiek- beoefer.ing in Alkmaar. Werkelijk, de prestaties die hier gister op het sportpark te zien werden gegeven, waren uitstekend en verdienden dan ook de voile be- langstelling van het publielc. En juist dit laat wel wat al te veel te wenschen over. Het blijkt nog maar al te duidelijk, dat voor de athle tiek nog lang niet die interesse bestaat, als men voor deze inderdaad fraaie sport moest kunnen verwachten. Temeer waar we in onze stad zoo'n kranige club athieten bezit- ten, moesten vooral de veie sportbeoefenaars, die zich nu juist niet speciaal op athletiek toe- leggen, toch ook met deze tak van sport ken- nis maken. En wij durven dan wel te ver- zekeren dat deze kennismaking inderdaad een aangename zal zijn. Evenals dat bij een goeden voetbalwed- strijd het geval is ja, zelfs vaak bij een minder belangrijken dient ook bij derge- lijke athletiekwedstrijden een groot aantal be- langstellenden aanwezig te zijn. Ongetwijfeld zal de belangstelling in Alkmaar en omge- ving voor deze sport wel grooter worden, in de eerste plaats omdat de beoefening ervan in onze stad nog betrekkeiijk jong is en in de tweede plaats, omdat we in de A. A. V. 1928 een verceniging bezittJn, die door haar geestdriftige en ernstige athletiekbeoefening een krachtige propaganda is voor deze sport- tak. Bij het 200 M. hardloopen zagen we S. Noom aan het werk, die in zijn serie eerste werd in 24.4 sec. In de finale moest hij loopen met Bleeker uit Assendelft en Schenk uit Wie- ringerwaard. Noom was vlug weg, op den voet gevolgd door Schenk. Het scheen alsof tusschen deze twee de besiissing ging. Vlak naast elkaar ging het op de finish af. Plotseling echter schoot Bleeker naar voren en passeerde vlak voor de eindstreep zijn beide tegenstanders, die met miniem verschil volgden. De tijden van Noom en Schenk waren gelijk en slechts 1/5 sec. beneden dien van no. 1. Op de 1500 M werd de A. A. V. 1928 ver- tegenwoordigd door C. Bakker. Deze nam al spoedig den kop en was na een ronde al meerdere meters op no. 2 uitge- loopen, welk verschil bij het ingaan van de laatste ronde echter tot een halve meter ver- kleind was door W. Effern uit Haarlem. Het was te zien dat Bakker zijn krachten over- schat had en toen Effern hem in de laatste bocht dan ook passeerde, kon hij hiertegen niets doen. Hij bleef 4/5 sec. onder no. 1. Op de 800 M. nam Bakker wederom van den start den kop, onmiddellijk gevolgd door J. Brandenburg uit Haarlem. Deze bleef den Alkmaarder vasthouden tot de laatste bocht iToen deed hij een aanval om zijn tegen- stander te passeeren, doch onder luid ap- plaus van zijn stadgenooten sloeg Bakker dezen aanval af en passeerde hij als eerste de finish, 1/5 sec. voor Brandenburg. Bij het polsstokhoogspringen toonde D van Genne zich n kranige athleet. Hij sprong •keurig tot 3.30 Zonder twijfel zal hij met meerde oefening zijn prestaties nog kunnen verhoogen. Met dezen sprong werd hij tweede, na den Haarlemmer A. v. d. Zee, die een fraaien sprong van 3.45 maakte. Bij het polsstokverspringen werd Van Genne zelfs eerste met een goeden sprong van 8.57J4. Door clubgenoot A. Stins werd 7.80 M. gesprongen, waarmede deze zich derde plaatste. Ook het hoogspringen zonder aanloop was voor Van Genne. Hierbij hield hij een soort afmattingswedstrijd met v. d. Lans uit den Helder. Beiden sprongen 1.35 M en tot 1.40 kon geen van twee het brengen. Tot ten- slotte, na verschillende vergeefsche pogin- gen, de Alkmaarder er in slaagde met een sprong van 1.40 M. den eersten prijs te ver- overen. Het speerwerpen heeren was wederom voor een A A. V.-er. Met een goeden worp van 44.02 H. was dit nummer voor H. de Bakker. Bij de 4 X 100 M. estafette heeren heeft de Alkmaarsche ploeg uitstekend geloopen In haar serie werd zij gemakkelijk eerste voor Lycurgus uit Schagen en Olympia uit Wie ringerwaard. De tijden waren van de eerste twee 48 en 50 sec. In de finale moest geloopen worden tegen de sterke Haarlemsche ploeg en tegen Lycur gus en Volharding uit Purmerend als de nos 2. Met een tijd van 48 2/5 plaatste A. A. V 1928 zich tweede achter Haarlem, dat een tijd maakte van 44 4/5 sec. Bij de damesnummers hebben we jammer genoeg nog geen Alkmaarsche vertegenwoor- digsters aangetroffen. Ongetwijfeld telt onze kaasstad toch wel een aantal goede damesathleten. Laten zij zich haasten het uitstekende voorbeeld der heeren fe volgen, allicht brengen zij ook nog een paar overwinningen naar Alkmaar. Op de 100 M. hardloopen voor dames bleef nej A. Smit uit Wieringerwaard 0 3 sec. be neden het Nedyrl. record, dat met 125 sec op naam stond van mej. Aengenendt Waar er geen drie officieele tijdopnemers waren, komt deze tijd voor erkenning niet in aan- merking. Trouwens, zooals hieronder ver- meld, heeft mej. Aengenendt gister in Delft eveneens 12.6 sec. geloopen, welken tijd als nieuw Ned. record is vastgesteld. De volledige uitslagen laten we hieronder volgen 100 M. hardloopen heeren: 1. A. Benz, H A. V. Haarlem 11 sec.; 2. N. P. Zwikker, Concordia, Zaandam 113/5; 3. W. Bleeker, A. V. V. Assendelft 11 4/5 sec. 200 M. hardloopen heeren: 1. W. Bleeker, Assendelft 24 2/5 sec.; 2. K. Schenk Olympia Wieringerwaard 243/5 sec.; 3. S. Noom A.A V. 1928 Alkmaar 24 3/5 sec. 400 M. hardloopen heeren: 1. A. v Welse- nes H. A. V. Haarlem 53 3/5 sec.2. A. Veen N. H. A. B. 56 sec.; 3. H. Lassen H. A. V Haarlem 56 4/5 sec. 800 M. hardloopen heeren: 1. C. Bakker A. A. V. 1928 Alkmaar 2 m. 12 sec.; 2. J. Bran denburg H. A. V. Haarlem 2 m. 12 1/5 sec.; 3. J. P. Pennekamp N. H. A. B. 2 m. 13 4/5 sec. 1500 M. hardloopen heeren: 1. W. Effern H. A. V. Haarlem 4 m. 25 sec.; 2. C. Bakker A. A. V. 1928 Alkmaar 4 m. 25 4/5 sec.; 3 P. Peper H. A. V. Haarlem 4 m. 35 sec. Polsstokhoogspringen heeren: 1. A. v. d. Zee H. A. V. Haarlem 3 M. 45; 2. D. v. Genne A A. V. 1928 Alkmaar 3 M. 30; 3. A. N. Hartmann H. A. V. Haarlem 3 M. 20. Polsstokverspringen heeren: 1. D. v. Genne A. A. V. 1928 Alkmaar 8 M. 57142. K. Meijer (idem) 7 M. 93; 3. A. Stins (idem) 7 M 80. Verspringen zonder aanloop (h.): 1. B Henneman H. A. V. Haarlem 2 M. S0H; 2. W. J. Hackman Olympia Zaandam 2 M. 79; 3. K. Schenk Olympia Wieringerwaard 2 M. 73 Verspringen met aanloop: 1. A. v Welse- nes H. A. V. Haarlem 6.03 M.; 2. S. v. Mus- schen (idem) 5.9354 M.; 3. W. Bleeker Assen delft 5.66J4 M. Hoogspringen zonder aanloop: 1 D. v Genne A. A. V. 1928 Alkmaar 1.40 M.; 2. J. J. v. Lans Zeemacht Helder 1.35 M. Hoogspringen met aanloop: 1. K. Evel- eens Olympia Aalsmeer 1.72 M.; 2. S C. J Visser H. A. V. Haarlem 1.72 M.; 3. C. v. d. Klinkenberg B. G. V. Bloemendaal 1.67 M. Hink-stap-sprong: 1. C v. d. Klinkenberg Bloemdaal 13.50 M.2. S. v. Musschen H. A. V. Haarlem 13.30 M.3. K. Eveleens Olympia Aalsmeer 12.65 M. Kogelstooten1. W. Effern H. A V. Haar lem 10.68 M.; 2. Th. P. Stam Zeemacht Hel- J. J. v. d. Lans (idem) 10.32 Voetba 1. ALCMARIA—K. F. C. 2-3. 3- Na afloop der athletiekwedstrijden speelde Alcmaria I tegen K. F. C. I. Alcmaria bracht het volgende elftal in't veld: v. Abeele Jonker Ooms Rooting Lengers Klinkhamer Bos Schuit Peereboom Homan Hamstra K. F. C. bracht ondanks het verlies van v. d. Kolf en Boutshoorn een flinke ploeg in 't veld, die enthousiast speelde en soms aar- dig cotnbineerde. K. F. C. zal in de competitie zeker weer een niet te onderschatten tegen- stander blijken. Alcmaria vormde nog geen mooi geheel. De verdediging speelt thans volgens een an- der systeem, dat echter nog lang niet be- heerscht wordt en gisteren in de eerste twin- tig minuten fataal dreigde te worden. K. F. C. scoorde in die periode drie goals. De Alcmaria-aanval kwam daarna meer in actie, doch was niet gelukkig. 't Bleef 3—0 tot rust. In de tweede helft haalde Alcmaria aardig op. Zij maakte twee doelpunten, doch de achterstand geheel inhalen kon zij niet. K. F. C. kwam verder niet tot doelpunten. 't Einde was dus 3—2 voor K. F. C. Men is natuurlijk met medewerking van den nieuwen trainer zoekende naar de beste combinatie voor de komende competitie. Er worden dus proeven genomen, vandaar dat we met nadere besprekingen nog wat zullen wachten. Er zal anders nog heel wat ge- werkt moeten worden om de samenwerking op hooger peil te brengen. Ook de combinatie in de voerhoede kan nog productiever zijn. 3. der 10.53 M Meter. Speerwerpen Alkmaar 44.02 M.; Haarlem 42.10 M 1. H de Bakker A. V. A. 2. J. v. d. Putte H. A. V. 3. J. J. v. d. Lans Zee macht Helder 39.66 M Discuswerpen1. J. Sevenhuijsen A. A. V. 1928 Alkmaar 33.89 M.; 2. A. v. d. Zee H. A. V. Haarlem 32.72 M.; 3. Th. P. Stam Zee macht Helder 32.70 M. 4 X 100 M. estafette: 1. H. A. V. Haarlem 44 4/5 sec.'; 2. A. A. V. 1928 Alkmaar 48 3/5 sec.; 3. Volharding Purmerend 48 4/5 sec. Dames. 100 M. hardloopen: 1. Mej. A. Smit Olympia Wieringerwaard 12 3/5 sec.; 2. mej. R. Berkhout B. G. V. Bloemendaal 13 2/5 sec.; 3. Mej. L. Butter A. H. A. B. 13 4/5 sec. 800 M. hardloopen: 1. Mej. A. Tijm Con cordia Haarlem 2.50 2/5 2. Mej. C. Rol Olympia Wieringerwaard 2.52 3/5; 3 Mej. A. Kramer Concordia Haarlem 3.01 2/5. Hoogspringen met aanloop: 1. Mej. IJ Buisma Olympia Aalsmeer 1.4754 M.; 2. Mej B. Bakker Olympia Wieringerwaard 1.4254 Meter; 3. Mej. M. Bosma U. D. I. W. V. D 1.3754 M. Verspringen met aanloop: 1. Mej. IJ Buis ma Olympia Aalsmeer 4.64 M.2. Mej. A. Smit Olympia W. Waard 4.29 M.; 3 Mej. J. v. d. Berg Hoorn 4.25 M. Kogelstooten: 1. Mej. M. Bosma U. D. I. W. V. D. Hoorn 7.72 M.; 2. Mej. J. v. d. Berg (idem) 7.55 M.; 3. Mej. B. Bakker Olympia W. Waard 7.34 M. 4 X 100 M. estafette: 1. Concordia Haar lem 57 4/5 sec.; 2. B. G. V. Bloemendaal 1 M 3. Olympia Zaandam 1.003/5. Discuswerpen: 1. Mej. M. Bosma Hoorn 22.62 M.; 2. Mej. M. Schagen Hoorn (idem 20.39 M.; 3. Mej. S. Bakker Haarlem 19.2354 Meter. Speerwerpen: 1. Mej. A. Tijm Concordia Haarlem 26.10 M.; 2. Mej. M. Schagen Hoorn 23.75 M.; 3. Mej. M. Bosma (idem) 22.75 M. Vijf records verbeterd. Verder werden er voorwedstrijden gehou- den in Amsterdam, Roermond, Nijmegen, Enschede, Delft en Culemborg. Bij de wedstrijden te Amsterdam slaagde Jan Zeegers er in't Ned. record 4 Eng. mijl te verbeteren en van 24 min. 14 sec. te bren gen op 21,37 3/5. In Enschede bracht mej. Leonhart het Ned record speerwerpen voor dames op 32.0154 Meter. Te Delft wist Baars van Pro Patria het record over 4000 M. staande met 13 min. 4 sec. op naam van Jan Zeegers te brengen op 13 min. 1 sec. Lamorel (D O. S.) bracht het Ned. record polsstok verspringen op 9.44 M. (oud record 9.14 M.). Mej. Aengenendt verbeterde haar eigen record over 100 M. met 0.3 sec. en bracht het op 12.6 sec. HOLLANDSCHE DAMES-ATHLETEN NAAR BRUSSEL. Lawntennis. DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. De beslissingen. Mej. Cou- ,4 qaerque en Timmer behouden den titel. Gister werden de nationale kampioen schappen, te Hilversum gehouden, beeindigd. De kampioenen in het enkelspel, mej. Cou- querque en de heer Timmer wisten voor de derde maal beslag te leggen op den titel en tevens op den zilveren wisselbeker en den zilveren schaal. De uitslagen luiden als volgt: Heeren Enkelspel: Eindstrijd H. Timmer si. J. v. d. Berg 7—5 6—1 6—2. Om den derden prijs zullen t.z.t. de heeren mr. M. C. Sigmond en ir. A. Knappert spe- len. Dames Enkelspel: Eindstrijd mej. M. Rollin Couquerque si .mej. M. Can ters 3—6 64 63. Om den derden prijs: Mej. T. Groenewegen si. mevr. Furnee Onnen 57 64 61. Heeren Dubbelspel: Eindstrijd. H. Timmer en J. Ruys si. ir. R. C. Nauta en Ir. A. Knappert 6—3 57 26 63 61. Om den derden prijs: H. Eilers en G. Scheur- leer si. mr. M. C. Sigmond en G. R. Casten- dijk 5—7 7—5 6—4. Gemengd Dubbelspel: Eind strijd. Mej. M. Rollin Couquerque en G. R. Castendijk si. Mej. Canters en ir. A. Knap pert 63 64. Om den derden prijs: Mevr. FurneeOnnen en J. Knottenbelt w.o. Mevr. Dudok van HeelWijnands en H. Timmer. Wielrennen. OPENINGSWEDSTRIJDEN OP DE NIEUWE WIELERBAAN TE GRONINGEN De uitslagen van de wielerwedstrijden, ge houden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Wieler- en Motorstadion te Gro- ningen zijn de volgende: Sprintwedstrijd, voor tandams, 3 baanron- den: 1. G. Bontekoe-P. Leene, Den Haag; 2. B. Leene-D. v. Dijk, Den Haag; 3. Gebr. Bouquet, Amsterdam; 44. Adam-de Graaf, Amsterdam. Klassementwedstrijd over 10 K.M., 25 baanronden en 5 klassementen1. C. D. Wals, Den Haag 19 pnt.; 2. P. Leene, Den Haag, 14 pnt.; 3. J. van der Heiden, 10 pnt.; 4 G. Bontekce, Den Haag, 4 pnt. Koppelwedstrijd over 30 K.M., 75 baanron den en 5 klassementen1B. Leene-Van Dijk, Den Haag 16 pnt.; 2. Lorje-Wals, Den Haag 12 pnt.; 3. De Graaf-Adam, Amsterdam, 12 pnt.4. P. Leene-Bontekqe, Den Haag 9 pnt. Totaal-uitslag stayers: 1. Leene met Ceu- remans 12 pnt.; 2. Slesker met Van der Meu- len 9 pnt.; 3. Wiersma achter Bontekoe 6pnt.; 4. Wildschut achter Nigten 3 pnt. Z w e m m e n. NED. ZWEMRECORD VERBETERD. Op de nat. zwemwedstrijden te Utrecht. Gistermiddag hadden te Utrecht de jaar- lijksche nationale zwem- en polowedstrijden plaats georganiseerd door de Utrechtsche zwemclub. De deelneming was zeer groot, terwijl ook de kwaliteit der zwemmers en zwemsters uitstekend genoemd mag worden. De Onderlinge Dames-Zwemclub was met haar sterkste ploeg vertegenwoordigd. Zij slaagde er in met de dames Braun, Baron, Grendel en Delwel het Nederlandsch re cord 4 X 50 M. wisselslag estafette te verbe teren en van 2 min. 38 4/5 sec. te brengen op 2 min. 37 sec. Succes der E. N. D. A. T. De Eerste Nederlandsche Dames Athle tiek Toerclub deelt mede, dat zij er in ge- slaagd is negen dames-athleten te doen uitko- men op internationale dames-wedstrijden te Brussel. Deze wedstrijden worden thans voor de 8e maal georganiseerd door de Cercle Athletique Feminin de Schaerbeek; het is echter voor de eerste maal, dat Nederland sche damesathleten daar zullen uitkomen. De deelneemsters zijn: Mevr. A. de JongZondervan, Leeuwar- den, Rie Briejer, Leiden, Lies Aengenendt, Den Haag, Bets ter Horst, Hengelo (O.), Lien Gisolf, Voorburg, Dora Wevers, En schede, Dien Leonhart, Enschede, G. Schoonhoven. Leeuwarden en L. Rombouts, Dordrecht. S c h a k e n. HET TOURNOOI TE KARLSBAD. Zaterdag werden alleen eenige hangpar- tijen gespeeld: Spielmann wint van Griinfeld. Gilg wint van Colle. Rubinstein wint van TreybaL Vierde ronde. Euwe wint van Miss Menchik. De vierde ronde levtrde gisteren de vol gende resultaten op: CapablancaBogoljubow remise. NiemzowitchCanal remise. Griinfeld wint van Thomas. JohnerBecker remise. Mattison verliest van Rubinstein. MarshallTartakower remise. Euwe wint van Miss Menchik. Gilg verliest van Spielmann. Afgebroken zijn: SamischMaroczy, CoT- le—Vidmar, TreybalYates. Spielmann heeft de leiding met 4 punten. Op hem volgen Rubinstein en Euwe met 3 punten. 1 Hij heette Tigris-Heilu, dat zooveel betee- kende als Heilu uit Tigris, het noordelijkst gedeelte van Abessinie, waarvan de bewoners bekend zijn zoowel om hun vermetelheid als om hun avontuurlijken zin. Tigris-Heilu was zeer zeker een der interessantste typen, dien ik in het Abessinische struikgewas leerde ken- nen. Eenmaal een beroemd Nimrod onder zijn stamgenooten, had hij later, tengevolge van een ernstig ongeluk een anderen levensdraai genomen en was karavaan-leider geworden, omdat hij zich nu eenmaal niet los kon maken van zijn vrije zwerversbestaan. Steunend op een stevigen staf, die hem tot een soort van kruk diende, ontwikkelde hij een bewonderenswaardige energie en was, on danks zijn hinkepoot, zoowel in het gaan als te paard krachtiger dan menig ander met ge- zonde botten. Met zijn scherp-gemarkeerde semitisch-hamitische trekken deed hij mij aan een adelaar denken, die met gebroken vleugel rond fladdert. Als men hem naar nadere bij zonderheden vroeg omtrent zijn gebrek, dan sneed hij met een afwerend, kort: „val van een paard" elke verdere vraag af. Maar eens, toen ik met den vroeg-grijzenden Tigris-man bij het kampvuur zat en wij door koffie en Mastika (Grieksche jenever) in de recht stemming gekomen waren, pakte hij uit en vertelde mij van het groote, tragische moment in zijn leven, zoo buitengewoon, zoo vreese- lijk, dat ik het verhaal voor belangstellenden zou willen vastleggen met het volgende: „Een reeks jaren geleden kwam een Duit- scher naar Harar, die wilde dieren voor het land der „frendschi" (Europeanen) opving en inkocht. Als beroepsjager trad ik in zijn dienst en werd spoedig met het opvangen en het temmen van jonge, wilde dieren dermate vertrouwd, dat ik besloot dezen handel in hit klein op eigen houtje te gaan beginnen. Mijn baas ging met mijn plannen volkomen ac- coord; speciaal het veroveren van zeldzaam groot-wild was voor hem van veel belang, zoodat we't eens werden en hij mij tegen dien- overeenkomstige waarborgen de noodzakelijke voorschotten gaf. Zonder veel moeite gelukte het mij een aantal van ouds bekende jachtkameraden voor mijn onderneming te winnen, aangezien een goede belooning voor ons alien viel te verwachten. Na een kwart jaar van zwaar werken had den wij een aanzienlijke collectie jonge zebra's, leeuwen, luipaarden, antilopen en al- lerhand ander gedierte bij elkaar; zelfs een jonge rhinoceros, tam als een kalf, amuseerde ons kamp. Wij mochten niet klagen; tot dus- ver hadden wij inderdaad zeldzaam geboft. Echter was't ons niet gelukt, ondanks de groot ste moeite, een jonge giraffe levend te van- gen. En dit liet mij niet los, want juist op dit stuk wild had mijn baas het extra begrepen en er eenige duizenden daalders voor gebo den. Doch ook het avontuur, de roem, prik- kelde mij tot een dergelijke vangst. Reeds had ik alle hoop opgegeven, want onze tijd liep ten einde en wij troffen ook reeds al de nood zakelijke maatregelen voor het transport van onze wilde dieren naar het naastbij gelegen spoorwegstation. Doch ziet, op den dag v6or onze afreis komt een drijver met zijn kameelen aan ons voorbij en bericht mij, dat hij, ongeveer een half uur van onze plek vandaan, een giraf- fen-mopder met jong in't zicht had gehad. Waar vraag ik en hij wijst mij de richting, Ik vraag hem mij te geleiden. ik zou hem goed beloonen, maar de inboorling schudt het hoofd: zijn kudde kameelen zijn hem van grooter waarde. Ik werp een blik in de richting van de zon, die reeds bedenkelijk in het Westen daalde. Maar lang bedenken is uitgesloten. Van onze eene dozijn jachtpaarden, die wij meegenomen hebben, zijn bijna alle aan de beten van tsetse-vliegen gestorven; twee zijn er nog over en knagen, moe en uitgeput, aan het dorre gras, rond ons kamp. Alleen mijn beproefd jachtpaard uit Wolo, dat men mij kortge- leden uit het gebergte heeft nagezonden, komt in aanmerking. Opzadelen en in't zadel zitten is een. Mijn kleine geweer-drager Wolde Georgio (Abes sinische naam, die beduidt: „de on St. Geor ge's dag geborene") volgt mij op een der ver moeide knollen. Naar mate we al meer en meer de plek naderen, door den drijver ons beschreven, leiden we des te \oorzichtiger onze paarden achter de cchaarsche dekking van lage acacia- boompjes en struiken verder. En ziet, ziet, daar wiegelt, in haastigen telgang, de giraf- fen-moeder heen met haar jong, op een af- stand1 van ongeveer een halven kilometer van ons vandaan; eenige vluchtige struisvogels geven haar het geleide. De wedloop begint. Als een pijl uit den boog schiet mijn renpaard over de vlakte vooruit. Zul'en wij het alleen bolwerken? Op mijn Aschkar, die met zijn knol steeds meer en meer achterblijft, reken ik niet. De giraffen-baby is heelemaal niet meer zoo klein en houdt het dapper naast zijn oudje uit. Maar mijn ros heeft den duivel in zijn corpus, zijn vuur, zijn krachten nemen voortdurend toe. Steeds meer en meer nade ren wij de giraffe, een 400, 300, 200, 100 schreden Een blik achterwaarts, Wolde Georgio is reeds lang uit het gezicht. Maar de afstand tusschen mij en de giraffe kan ik maar niet verminderen. Het jong begrijpt het dreigende gevaar en houdt zich krampachtig aan de zijde der oude. Als een paar niet te be- naderen geesten zweven, geluidloos wiegelend, de beide hyper-slanke vluchtelingen voor m:- uit. Zoo gaat het niet langer op den duur of't een of't ander Ik zet mijn paard tot de allerlaatste spurt; het verrukkelijke dier geeft alles wat hij nog in zich heeft; het Ara- bische bloed laat zich niet verloochenen. Als een roofvogel stormt hij den buit achterna. Reeds zijn wij nog maar op 50 pas af- stands het jong geeft teekenen van ver- moeidheid en zal aanstonds achterop komen. Nu nog even er op los, nog een laatste spurtmijn revolver, want heel lang houdt mijn dier het ook niet meer Ik grijp naar het foudraai; o wee, het is leeg! Bij de razende vaart is het wapen er stellig uitgegleden. Een ding blijft me nog te doen: het jong van de moeder te scheiden en met den strik te vangen; misschien dat het gelukt. Tot op 40, 30, 20, tot op 10 schreden nader ik het jong, dat zich nog maar met de grootste moeite achter de moeder houdt Mijn paard overtreft mijn stoutste verwachtingen Hij lapt't'm; de strik is op 't punt van ge- worpen te worden. Ik ben bijna tot aan het jong genaderd Opeens houdt de moeder stand, midden in haar vaart. Haar reusachtige pooten slaan slingerend achteruit en verpletterend raakt een machtige slag de borst van mijn paard. Wij slaan over den kop, ik val bewusteloos neer Met een dof gevoel in het hoofd word ik wakker; afles danst voor mijn oogen. Het is schemer mijn kleeren zijn van bloed door- drenkt overal niets dan zandwoestenijen mijn paard verdwenen. Oe i, oe i, klinkt angstwekkend it lang-uitgerekte kreet eener hyena ergens vlak- bij. Onwillekeurig grijp ik naar mijn revolver, die is weg! Ach ja, ik had hem bij den dollen rit verloren. Slechts mijn breed mes heb ik nog, 't is niet veel, maar't is altijd iets. Nu wordt me opeens alles duidelijk: bij mijn val heb ik een diepe hoofdwonde opgeloopen, mijn geheele lichaam voelt kapot. Ik moet zoo snel mogelijk weg terug naar het kamp, zoo snel als het maar gaat! Ik wil opstaan, maar een vlijmende pijn doorschokt mijn eene been en kreunend tuimel ik omver. Oe .i oe i, weerklinkt het nu uit verschillende hoeken van de steppe. Daar lig ik nu, alleen, weerloos, met gebroken been, midden in de wildernis, bij nacht, aan de roof- dieren prijsgegevenDuidelijk herken ik de omtrekken van meerdere, kolossale hyena's, die hongbrig om me heen sluipen. Van ontzet- ting rijzen mij de haren te berge. Hoop op eenige hulp bestaat er eigenlijk niet meer. Morgen zal het mijn kameraden, aan de bloedsporen en eenige verscheurde kleeren- resten, duidelijk worden, wat mijn lot is ge- weest Met de vallende schemering worden de hyena's steeds brutaler; aldoor schuifelen zij' nader en nader met hun druipenden muil, on der het vertoon hunner tanden en hun begee- rig-fonkelende nacht-oogen. Een laatste schietgebed! Toen, met den dolk in de hand wacht ik op het einde, want zoo duur als me mogelijk is, zal ik mij leven verkoopen. Reeds speur ik den stinkenden adem van het meest naderbij geslopen beest ik sla met de glinsterende kling om me heen en stoot met moeite enkele snijdende krijgskreten uit. Verbluft wijken de monsters terug. En waak ik of droom ik? daar knalt plotse ling, niet ver verwijderd, een schot. Dat was uit mijn Mauser-geweer. Goeie kerel, heb je op je eentje mij weten te vinden? Nog een maal raap ik al mijn laatste krachten bijeen en zend wanhopige kreten om hulp uit. Dan verlies ik mijn tegenwoordigheid van geest Toen ik ontwaakte, laaide er een vuur op in den nacht, mijn hoofd rustte in den schoot van mijn trouwen geweer-drager. Ondanks mijn lichamelijke pijnen vervulde mij een be- hagelijk gevo.l over het verzorgd zijn. Als door een wonder was ik gered." I®] WIELRIJDERS EN TRAM- VERKEER. Bij het rijden ten opzichte van trams zijn de volgende punten in acht te nemen: 1. Langs een siilstaande tram niet passeeren als er niet voldoende ruimte voor de in- en uitstappende passagiers overblijft. 2.Een tram mag niet links worden ingehaald, als men daardoor op de linkerheiy. van den weg komt. 3. Tusschen twee elkaar voorbij- gaande trams doorglippen, is hoogst gevaarlijk. en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men bebandelen met Purolpoeder, als zljndehet meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet,- Toilet- en Kmderpoeder in Bussen van SO ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten, (N i e t-0 J f i e i e e 1) 451e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 5 Augustus 2e Klasse le Lljst. liooge prlizen: 3503 5000 3594 1000.—. 8654 15468 400.— 288 200. 1280 2178 4129 19153 20736 100.—. Prilzen van 30.—: 28 34 52 60 94 279 299 332 527 556 1008 1028 1110 1227 1247 1401 1449 1502 1516 1591 1670 1750 1871 1917 1939 2123 2298 2330 2388 2397 2606 2646 2666 2759 2769 2860 2864 2866 2896 2917 3114 3142 3150 3166 3176 3313 3324 3420 3434 3471 3621 3690 3783 3830 3873 4055 40S6 4100 4175 4186 4431 4480 4506 4614 4656 4775 4783 4795 4804 4869 5210 5233 5297 5303 5386 5643 5686 5700 5790 5824 6160 6168 6172 6232 6236 6388 6438 6462 6484 6498 6667 6741 6764 ®12 6903 7055 7107 7132 7134 7224 7348 7352 7435 7585 7613 7681 7736 7850 7S57 7858 8025 8137 8212 8235 8241 8345 8431 8434 8482 8499 8659 8726 8740 8906 8949 9123 9154 9253 9373 9376 9500 9501 9532 9563 9572 9684 9744 9777 9835 9846 10086 10130 10163 10169 10235 10355 10521 10532 10601 10692 10748 10758 10839 10891 10908 11011 11017 11018 11098 11324 11545 11566 11570 11796 11834 12042 12113 12153 12196 12283 12386 12395 12419 12432 12467 12609 12660 12673 12710 12817 12S84 12900 12911 12916 12975 13099 13184 13198 13211 13291 13475 1349S 13557 13676 13719 14036 14047 14050 14054 14061 14225 14243 14300 14307 14364 14727 14750 14769 14774 14846 15014 15033 15047 15073 15074 15288 15292 15344 15353 15376 15529 15538 15575 15629 15749 15904 16035 16088 16118 16142 16292 16333 16348 16365 16378 16480 16522 16528 16544 16579 16763 16765 16774 16779 16835 16918 16948 16960 16985 16990 17032 17046 17165 17211 17227 17490 17548 17596 17651 17712 17874 17890 18009 18021 18037 18178 18251 18265 18378 18423 18471 18486 18497 18506 18521 18704 18708 1876! 188U 18821 18943 18982 19057 19069 19075 19271 19461 19531 19533 19560 19813 19833 19849 19S51 19918 20085 20120 20131 20173 20182 20474 20480 20528 20631 20642 20885 20955 1929, 136 147 258 610 925 991 1302 1314 1351, 1621 1639 1650 2047 2078 2108 2402 2424 25 IS 2812 2839 285S 3029 3069 3078 3206 3295 3302 3537 3567 3586 3918 3966 3993 4262 4376 4403 4670 4742 4763 4891 4973 508S 5501 5516 559S 5842 5980 5991 6240 6294 637! 6601 6602 6619 6931 6999 7015 7250 7268 7309 7634 7642 7674 7903 7939 8012 8278 8300 8337, 8596 8621 8641 8981 9060 9065' 93 79 9491 9495 9643 9644 96711 9888 9908 10085 10251 10276 10301! 10704 10724 10746 10945 10963 10971 11336 11433 11536 11850 11887 11915 12290 12305 12315 12477 12489 12555 12828 12840 12858 13021 13038 13057! 13429 13437 13465 13834 13874 14034 14083 14115 14121' 14385 14417 14600 14930 14951 14989 15193 15195 15243 15440 15453 15479 15839 15847 15895 16190 16237 16272 16453 16468 16469 16635 16675 16685 16871 16887 16916 17014 17015 17016 17248 17365 17372 17722 17777 17873 18140 18164 18175. 18445 18453 18456 18588 18606 18682 18891 18909 18918 19109 19133 19209 19567 19581 19810 19948 19958 20073 20202 20406 20459 20646 20679 20686

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8