DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ili HAM &Co. No. £86 t929 UtomumienlsprJJs foij yoornitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsmimte. Brieven franco N.T. Bockr_cn Bandelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. $o. 3. Redactie Xo. 33. VRIJOA6 9 AUGUSTUS De diplomatleke herstel- confereatie te Den Haag. Biaitenland Telefoon 490. Oil Hammer besfaaf uit 2 bladen. rionderd een en flertigste Jaargang Direct eur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Postgiro 37060 De commissies aan den arbeid. Gister begon de formeele werkzaamheid van de conferentie pas in den namiddag. joen debuteerden nl. om vier uur de beide commissies, de financieele en de politieke commissie. De ochtend is gebruikt voor de organisatie der secretariaten, de benoeming der nationa- le vertegenwoordigers en met vertrouwelijke voorbesprekingen, zooals bv. tusschen Bri- and en Stresemann, die in hotel „Des Indes" een uurtje rustig hebben geconfereerd. Over de beide bijeenkomsten der commissies werden gisteravond de volgende twee officiee- le communique's uitgegeven. Officieel communique der finan cieele commissie. De financieele commissie kwam gistermid dag te 4 uur onder presidium van baron Houtart bijeen. Na procedure-aangelegenheden afgehan- deld te hebben ving de commissie met alge- meene beraadslagingen over het plan-young aan, ten vervolge op de discussies, die in de yoltallige vergadering der conferentie had den plaats gevonden. De heer Ulrich (Por tugal) stelde voor, dat de financieele com missie zou overgaan tot het bestudeeren van de algemeene punten van belang voor de ver- schillende landen, aangezien het bovenal noodzakelijk was overeenstemming te berei- ken. Deze punten betroffen: De bank, de ver deeling van de annuiteiten in voorwaardelij- ke en onvoorwaardelijke en de kwesties van de wijziging van de percentages en van de leveringen in natura Hij stelde daarom voor deze verschillende punten in de allereerste plaats te bestudeeren. De heer Titoelescoe behield voor de Roe- meensche delegatie het recht voor om op een later tijdstip de verklaring aan te vullen, die hij in de volledige conferentievergadering had afgelegd. De heer Marinkowitsj (Zuid- Slavie) gaf een uiteenzetting van de bezwa- ren, die zijn regeering ten aanzien van het plan-Young zal formuleeren. De heer Snowden bevestigde opnieuw de onmogelijkheid voor de Britsche regeering het rapport der deskundigen te aanvaarden, tenzij het wijzigingen zou ondergaan, wat be- treft de verdeeling der annuiteiten. Hij legde ook weer den nadruk op het belang voor Groot-Brittannie als een land van veel uit- voer van de kwestie der herstelleveringen in natura. Hij stelde de vorming van een sub- commissie van deskundigen voor, die o.a. de herziening van den verdeelingsgrondslag in overweging zou nemen teneinde haar in overeenstemming te brengen met de bestaan- de regelingen. De heer Cheron verklaarde dat het voor de Fransche delegatie onmogelijk is Snowden's voorstel te aanvaarden. De deskundigen wa- ren benoemd ingevolge de resolutie van Ge neve. Zij hebben hun taak volbracht en vijf van de zes mogendheden hebben hun voor stel goedgekeurd. Door een nieuwe verdee ling der annuiteiten voor te stellen, laat Snowden het plan der deskundigen vastloo pen. Dit voorstel is niet aannemelijk. Over de vraagstukken die het plan ter beoordeeling aan de regeeringen heeft overgelaten is elke discussie mogelijk. Alle denkbeelden, die niet raken aan het mechanisme van het plan kun- i nen in overweging worden genomen, maar er i is geen denken aan een nieuwe verdeeling der annuiteiten te maken en met name weer in debat te brengen, hetzij het aandeel dat Frankrijk krijgt, hetzij de vorm waarin dit aan Frankrijk is toegekend. De Fransche de legatie kan van dit haar standpunt, dat dui delijk en klaar is, niet afwijken. De heer Pirelli gaf een kort overzicht van den door het deskundigencomite onderno- men arbeid. Hij liet het licht vallen op den geest van onpartijdigheid en het grondig karakter van het voltooide werk. Hij bracht de verschillen de oplossingen in herinnering door het comi- te-Young onder de oogen gezien, welke aan- leiding gaven tot discussies en concessies over en weer. Na meer in het bijzonder Italie'spo- sitie behandeld te hebben en na te hebben uiteengezet om welke reden de deskundigen- ccmmissie eenstemmig de Italiaansche ver langens, zij het dan slechts ten deele, aan- vaard had, bracht hij de verkregen voordee- i'n ?erinnerin£ en de opofferingen, die elk land, Italie inbegrepen, zich had moeten getroosten. In antwoord op Snowden's rede maakte hij gewag van de voordeelen, die Groot-Brittannie ingevolge de bepalingen van het plan zou genieten. Hij besloot met een opwekking om het plan eenstemmig aan te nemen en wees op de vruchten, die een verhooging der veiligheid en de algemeene stabilisatie zouden opleve- ren, met als gevolg een ontplooii'ng van den internationalen handel en een "daarmee ge- paard gaande afneming der werkloosheid. De heer Jaspar sloot zich aan bij Pirelli's opwekking om tot overeenstemming te ko- men. Het ware een vergeefsch en onmogelijk werk den arbeid der deskundigen te gaan overdoen. De Belgische delegatie is bereid zekere on- dergeschikte punten in nadere overweging te geven, maar het plan-Young vormt een ge heel dat men onmogelijk kan herzien zonder de grondslagen ineer te doen storten. De heer Jaspar wil niet terugkoraen op de offers, die Belgie gebracht en het leed, dat het doorstaan heeft, welke voldoende erkend en naar waarde geschat zijn. De weg dien de heer Snowden ons wil doen inslaan zou tot een impasse leiden. De heer Jaspar stelt voor den gedelegeerden tijd te laten om na te denken en daarom de voortzetting der alge meene beraadslagingen te verdagen. Te 6 uur 30 namiddag wordt de zitting opgeheven. De volgende bijeenkomst wordt bepaald op Zaterdag 10 Aug. te 10 uur voormiddag. Officieel communique der politie ke commissie. Het officieele communique over de zitting der politieke commissie van gistermiddag luidt als volgt: De politieke commissie is te 4 uur bijeen- gekomen onder voorzitterschap van den heer Henderson. Zij is samengesteld als volgt: Duitschland Stresemann en Wirth; Belgie Hijmans en van Langenhove; Frankrijk Briand en Ber- thelot; Engeland Sir Eric Phipps en Noel Baker; Italie Dino Grandi en de Markies Durazzo; Japan Adatsji en Hirota. De heer Henderson heeft de zitting ge- opend, er aan herinnerende dat de commissie haar werkzaamheden moet baseeren op de re solutie van Geneve van 16 Sept. 1928. Hij heeft den wensch uitgesproken dat de arbeid der commissies snel zal vorderen en den na druk gelegd op het bijzonder belang dat de resultaten voor de toekomst zullen hebben. De heeren Briand en Stresemann hebben elk op hun beurten hun zienswijze uiteenge zet inzake het algemeene vraagstuk der ont- ruiming van het Rijnland en betreffende het verband tusschen den arbeid der politieke en die der financieele commissie. Beiden ge- tuigden van hun wensch om practische be- sluiten tenemen en zoo noodig een beroep te doen op de hulp der deskundigen. De commissie zal heden te vier uur weer bijeen komen. De heeren slapen. De boog kan niet altijd gespannen blijven, ofwel: men kan niet altijd door confereeren. En zoo is er gister een hiaat van een hal- ven dag in de besprekingen gekomen. Pas des middags zou er weer een zitting plaats vinden, nu werd er gedeeltelijk vergaderd in de commissies, en beraadslaagd in interne comite's. Binnen de grafelijke muren is het zeer stil. Er zijn nog geen journalisten te zien. De sfeer van het groote historisceh gebeuren is wel aanwezig op het Binnenhof, de geschie- denis, die wij als het ware zien geschreven worden, maar op dezen stillen, zonnigen mor- gen zijn er noch de gedelegeerden zelf, noch hun trouwe onafscheidelijke trawanten, de journalisten. De Duitschers weten het wel, die logeeren bijna allemaal in Scheveningen en rollen op het oogenblik in de golven van de Noordzee. Er is niemand, die iets komt informeeren op deze leege perskamers. Er valt niets te infor meeren: geen zitting, geen persconferentie. Het eenige wat men zou kunnen vragen is, wat groote staat9iieden doen als zij niets doen. Dikwijls is dat heel veel, want ik verzeker u, dat er koortsachtig gewerkt wordt tus schen de officieele conferenties door. In Hotel des Indes, waar de Nederland- sche en de Fransche vlag broederlijk naast elkaar wapperen, weet men daarover staaltjes te vertellen. Het komt bijna geregeld voor, dat de grijze staatsman Briand pas om een uur naar zijn vertrekken gaat. A.1 dien tijd door heeft hij besprekingen gehad met de le- den van het groote gezelschap, dat in een vleugel van het diplomaten-hotel is onderge- bracht. Zelfs onder het eten door worden za- ken behandeld, volgens de Haagsche Crt Iedere lunch, ieder diner ontvangt hij gasten, met wie hij confereert. De werkkamers staan in onafgebroken verbinding met de Champs Elysees, Parijsden Haag, de afstand daar- tusschen is opeeheven door de eigen iijnen, waarmede de Fransche regeerciers met elkaar spreken. En ondanks het nachtwerk geeft monsieur Briand bevel hem weer vroeg te wekken. Om zes uur was hij gisteren weer bij de hand. Een nachtrust van hog geen 5 uren. Maar gistermorgen heersmte er een diepe rust in het Hotel des Indes, de heer Briand slaapt nog, en hij slaapt zeer lichtdat weet zijn getrouwe valet de chambre te vertellen- Silence, s'il-vous-plait, silence monsieur dortEr klinkt geen gerucht in het heele huis. Het fluisterende personeel fluistert nog zachter dan anders, de voorzichtige s? huwe voetstappen gaan verloren in de breed-? zachte tapijten, ge durft eenvoudig niet hard op pra- ten, en als ge het wagen zoudt in deze hoor- bare stilte opeens te schaterlachen ik ge- loof dat meneer Rey op slag een hartverlam- minsf krijgen zou. Zelfs op straat heerscht deze sfeer van stilte en dit voortdurend herhaalde aanma- nen: Silence! Silence! A1 gaat het hier na- tuurlijk in 't Hollandsch: Stilte alstublieft! Want een verkeersagent houdt de auto's aan die in het luide, haastige rumoer van den dag voorbijschieten. Het Hotel des Indes ligt op een punt van druk autoverkeer. Wilt u geen lawaai maken? Geen sig- nalen!... De automobilisten en chauffeurs zien even verwonderd op van hun stuurrad en begrijpen dan: Monsieur Briand. Zonder een enkel geluid schuiven de auto's voorbij. De stilte wordt door alien in acht genomeo, „Hahaha" grijnst een spitlach in het pu- bliek, dat het gebouw aanstaart als was het er juist verrezen, „wat een overdreven, dwaze zorg''. Wij voelen dat niet zoo Er zit iets in van een zeer hoffelijke, zeer sympathieke geste te- genover onze buitenlandsche gasten en juist omdat wij niets met de conferentie zelve te mak en hebben, omdat wij volkomen neutraal staan tegenover deze geheele bespreking is deze hoffelijkheid van den gastheer tegenover de gasten een beminnelijke vriendelijkheid. Le peuple des chevaliers zal niet kunnen zeggen, dat de Hollanders geen courtoisie bezitten. Een andere lezing is deze, dat de bekende Fransche journalist Jules Sauerwein van de „Matin", die eveneens in Hotel Des Indes lo- geert, zeer op zijn nachtrust gesteld is en dat hij degene geweest zou zijn, die de autoritei- ten op het hazen-slaapje van monsieur Briand attent maakte. De genomen maatre- gelen dragen ten zeerste zijn goedkeuring weg. De heer Briand slaapt goed. De heer Sauerwein nog beter. Op Scheveningen, waar het verkeer niet zoo rumoerig is als in de drukke binnenstad, zijn geen afzonderlijke politiemaatregelen ge nomen. Op het terras van het Oranje-Hotel zit een drietal heeren in druk en levendig gesprek. Ze drinken hun koffie en rooken met aandacht hun sigaar. Het zijn de leden der Yougoslavische delegatie. Marinkowitsj lan ceert een mop, waarom de beide anderen smakelijk lachen. Helaas, wij zijn de Slavi- sche talen niet machtig en kunnen onzen le- zers de grap niet oververtellen. Ook hier is het werken voor korten tijd stopgezet. De fleurige boulevard, het bonte, nu reeds van menschen wemelende strand, de zon-beschenen hotels met hun internationale vlaggentooihet is ook inderdaad niet de ge- schikte sfeer om te arbeiden. En toch Toch ratelen, op de kamers der Duitsche delegatie onafgebroken de schrijfmachines en enkele heeren met lijvige dosiers komen door de gangen aangeloopen. Er wordt hier gewerkt en nog eens gewerkt. Duitsch land heeft het met deze conferentie wellicht drukker aan het bijwerken zijner archieven en bronnen-materiaal dan alle andere rij- ken Pessimisme in de Fransche pers. Gisteren hield de Parijsche pers zich voor- al bezig met de houding en de bedoelingen van Snowden. De „Echo de Paris" betreurt het, dat Briand niet direct het ultimatum heeft gesteld, of dat Snowden het plan-Young aanvaardt, of dat het nuteloos is, de con ferentie voort te zetten. De „Petit Parisien" erkent eveneens, dat Briand het recht had dit te doen, doch juicht het, evenals „Le Jour nal" toe, dat Briand, diplomatischer te werk gaand, de gebeurtenissen zich liet ontwik- kelen. Niettemin voorzien de meeste bladen dat Snowden spoedig een duidelijk besluit zal moeten nemen en zich zal moeten buigen voor den wil van al de andere mogendhe den, of breken, daar in de finacieele commis sie de kwestie categorisch zal worden gesteld alvorens zich in bzionderheden te begeven. De „Matin" stelt vast, dat de lucht er donker uitziet en dat de conferentie zich al bij den tweeden dag in een impasse zou bevinden, indien men geen uitweg vindt tot het voort- zetten van den arbeid van de beide commis sies. De „Matin" hoopt, dat de moeilijkhe- den zullen worden overwonnen, want het blad kan zich niet voorstellen dat ook maar een regeering uit Den Haag zou willen te- rugkeeren beladen met de verantwoordelijk- heid, de conferentie verder onmogelijk te heb ben gemaakt. De „Oeuvre" is nog het meest optimistisch, daar zich wolken lieten voor zien en het onbegrijpelijk zou zijn dat juist de Arbeidersregeering de hoop, in de con ferentie te Den Haag gesteld, zou doen in- eenstorten. Venizelos bij de Fransche delegatie Venizelos heeft gistermorgen eerst een kort en daarna een langdurig bezoek gebracht aan den heer Briand. Naar aanleiding van dit bericht deelt het Corr. Bureau mede, dat Venizelos wel de Fransche delegatie in het Hotel Des Indes be- zocht heeft, doch daar alleen heeft gesproken met de ministers Cheron en Loucheur, met wie hij speciaal de financieele punten behan- delde, welke Griekenland interesseeren. MacDonald niet naar de conferentie? Het bericht over het voornemen van Mac- Donald om in den loop van de volgende week naar Den Haag te gaan, wordt niet beves- tigd. Dagelijksch overzicht. DE COMMISSIES AAN HET WERK. De onderwerpen. Een ultimatum van Snowden in de financieele com missie. Gistermiddag zijn voor de eerste maal de financieele en de politieke commissie bijeenge- komen. In de algemeene beschouwingen heeft ieder der afgevaardigde landen zijn stand punt uiteengezet en thans moet men trachten in deze commissies de verschillen te overbrug- gen. In de financieele commissie komen aan de orde de verdeeling der Duitsche betalingen en de positie van de internationale bank, terwijl in de politieke commissie worden behandeld de opheffing der bezetting van het Rijnland, met de verdere voorwaarden, die Duitschland stellen zal voor zijn belofte om naar beste krachten het plan-Young uit te voeren, en met de eischen, die de geallieerden daar mogelijk tegenover zullen stellen. Beide commissies zijn gelijktijdig aan den arbeid gegaan en hun werk staat los van elkaar, doch de resultaten zijn ten nauwste aan elkaar verbonden. Men kan n.l. niets be- reiken, indien men niet in beide tot overeen stemming geraakt. Naderhand zullen deze commissies de resultaten van hun arbeid weer overleggen aan de plenaire zitting, die daar- van een voor alles aanvaardbaar geheel zal moeten vormen, als een compromis tusschen de tegen elkaar botsende belangen. Het zal echter heel wat overleg kosten al vorens men in de commissies tot overeenstem ming geraakt. In't bijzonder in de financieele commissie, waarin men al dadelijk op een critiek punt is gekomen. Snowden verklaarde n.l., dat hij niet bereid was mede te verken aan het op- stellen van een programma voor deze commis sie, als hij niet vooruit zekerheid had, dat men tegemoet zou komen aan zijn wenschen tot wijziging van het plan-Young betreffende de verdediging van de reparatiegelden, de leve- ranties in natura en de voorwaardelijke en onvoorwaardelijke annuiteiten. Cheron verklaarde hierop wederom, dat Frankrijk niet van het ingenomen standpunt kan afwijken en't voor de Fransche delegatie onmogelijk is, Snowden's voorstel te aanvaar den. Pirelli legde wederom den nadruk op hel standpunt van Italie en Jaspar sloot zich aan bij het hetgeen door de beide vorige sprekers was gezegd. Hier werden dus de besprekingen voortge- zet, die in de algemeene beschouwingen reeds waren aangevangen. Snowden heeft vastge- houden aan de drie punten, die hij bij de be schouwingen ter sprake heeft gebracht, te weten de onveranderlijkheid der te Spa vast- gestelde percentages, 't verschil tusschen de voorwaardelijke en de onvoorwaardelijke an nuiteiten en de leveringen in natura, die een bezwaar vormen voor den Britschen uitvoer- handel en Cheron, Pirelli en Jasvar eischten daartegenover de ongewijzigde aanneming van het plan-Young. Hier staan dus twee partijen recht tegenover elkaar en hoewel uit de redevoeringen van ieder der vertegenwoordigers het streven bleek om naast het geven van een zoo dhidelijk mo- gelijke uiteenzetting te wijzen op de noodza- kelijkheid van een compromis, lijkt het ons ai heel moeilijk om tot 'n alien bevredigende op- lossing te geraken. De commissie zag eveneens in, dat men hier op een dood punt kwam en om den gedelegeer den tijd te laten om na te denken werd be- sioten de algemeene beraadslagingen te ver dagen tot morgenochtend. Pat het met de besprekingen die richting op ging, is des te meer te betreuren, omdat de discussies in de politieke commissie een zeer bevredigend ver- loop hadden. Aangevangen werd hier met de discussie over het eerste punt: de ontruiming van het Rijnland Hierover heeft de heer Briand het eerst het woord gevoerd, waarop de heer Stresemann antwoordde. Vervolgens sprak weer de heer Briand, en daarna weer de heer Stresemann. De discussie beperkte zich dus tot een dialoog tusschen deze beide heeren. Er werd besloten voor de technische vra gen betreffende de ontruiming van het Rijn land een sub-commissie in te stellen, welke zoo spoedig mogelijk aan den arbeid zal gaan en welke zich uitsluitend zal bezig hou- den met vragen als het transport van de troe- pen, de overgave van gebouwen e.d. Hoe de ze commissie zal zijn samengesteld, is nog niet bekend, doch zij zal waarschijnlijk wel beperkt blijven tot de vier betrokken mogend heden: Frankrijk, Belgie, Engeland en Duitschland. Uit het feit, dat deze sub-commissie is inge- steld en zoo spoedig mogelijk aan het werk zal gaan, mag geconcludeerd worden, dat de conferentie de ontruiming van het Rnijland niet slecht gezind is. De geheele conferentie wordt dus momen- teel beheerscht door het financieele verschil tusschen Engeland en zijn vroegere geallieer den. Hoe men uit de situatie moet geraken die ontstaan is door het ultimatum van Snow den, is ons nog niet duidelijk. CHINA EN RUSLAND. De otulerhandelingen te M'antsjoeh afgebroken. Nieuwe spanning. Een telegram uit Mantsjoeli meldt, dat de rechtstreeksche Chineesch-Russische bespre kingen zijn afgebroken. De Chineesche ge delegeerden vertrekken weer naar Nanking. Een telegram uit Charbin meldt, dat de hervatting der Russische vliegdemonstraties te Pogranitsjna en Mantsjoeli wijst op den terugkeer der spanning. Voorts wordt ge- rneld, dat Russische pantser-auto's dreigend langs de grens rijden. VOLKENBOND. POLEN EN LITAUEN. Een nota van Warschau aan den Volkenbond. In een Poolsche nota aan den Volkenbond naar aanleiding van de Litausche klachten van 11 Juni wordt verklaard, dat de Poolsche Regeering alleen met het oog op den Volken- WAAROM? bond de ongegronde beweringen van Litau- en beantwoordt. Polen verklaart, dat het vol doende bewijzen van zijn vriendschappelijke gezindheid jegens Litauen heeft gegeven en protesteert met klem tegen de pogingen der Regeering van Woldemaras, om de Poolsche Regeering verantwoordelijk te stellen voor het bloeaige optreden der Litausche Regee ring tegen haar binnenlandsche vijanden. DUITSCHLAND. OP RIGHTING VAN ARBEITER- SCHUTZWEHREN. Gisteravond is in Halle de grondslag ge legd voor een arbeiders-„Schutzwehr", welke organisatie in de plaats bedoelt te komen van de verboden Roten Frontkampferbund. Bij de oprichting werd verklaard, dat de genoem- de bond te kort geschoten was in zijn taak tot het stichten van ondernemingsgroepen der Roode Frontstrijders, welke taak thans door de arbeiders-Schutzwehr zal worden overge- nomen. Het schijnt niet uitgesloten te zijn, dat de beweging zich over geheel Duitschland zal uitstrekken. EEN NIEUWE RECHTERLIJKE DWALING. De gebroeders Otto en Paul Kung uit Ah lenstein, die in 1922 wegens moord op den houthandelaar Kuchenbecker uit Hohenstein ter dood zijn veroordeeld, maar gratie kre- gen en hun straf in levenslang tuchthuis ver- anderd zagen, hebben een verzoek tot revisie van hun proces ingediend. Zij hebben steeds hun onschuld volgehouden en thans is er on- verwachts hulp voor hen opgedaagd. De Berlijnsche commissaris der recherche Johannes Muller, die onlangs heeft aange- toond, dat de koopman Beginski uit Oost- Pruisen een moord heeft gepleegd, heeft thans geconstateerd, dat er ernstige verden- king bestaat, dat Baginski ook den moord heeft gepleegd, wegens welken de gebroeders Kung reeds jarenlang in het tuchthuis heb ben gezeten. EEN BENDE VALSCHE MUNTERS. ONTDEKT. Volgens de Berliner Zeitung is men A Kassel een bende valsche munters op het spoor gekomen. De politie heeft in 2 dagen 7 menschen in hechtenis genomen, die aan de vervalsching hebben deelgenomen. De verval- schers hebben 5 markstukken gemaakt, die haast niet van de echte te ondersoheiden waren. Het hoofd van de bende is een vroegere rijksweersoldaat, BELGIE. DE SCHEEPSRAMP BIJ OSTENDE. Orove nalatigheid bij de scheep- vaartinspectie. Het onderzoek inzake de scheepsramp te Ostende heeft een grove nalatigheid in het toezicht op de haven aan het licht gebracht. De reddingsboeien van de twee booten waren voor het publiek onbereikbaar en werden ove- rigens ook niet gebruikt. De aangevaren boot bezat geen stoomfluit en de kapitein kon zijn weg niet overzien. Ten bate van de slachtoffers is een inschrij- ving geopend. Er is reeds voor duizenden francs geteekend. HET INCIDENT TE NIEUWPOORT. Een gezelschap intelleclueelen, Het gezelschap Duitsche padvinders, die na het incident te Nieuwpoort niet in Enge land werden toegelaten en van het Belgische parket aanzegging kregen het Belgische grondgebied onmiddellijk te verlaten, be- stond, naar het gerechtelijk onderzoek heefl uitgewezen, hoofdzakelijk uit advocaten, dok ters, apothekers en architecten. Voor hun vertrek naar Keulen werden de leiders der padvinders op de Duitsche Am- bassade ontboden, waar zij wegens hun ge- drag werden berispt. EEN SCHEEPSCONFLICT. Aan boord der „Anversville Aan boord van de Congoboot ,,Anversvil- le", die naar Glasgow moet worden gebracht voor de installatie van nieuwe ketels, is een conflict uitgebroken. De gemonsterde beman- ning eischt 75 francs in plaats van 55. De reederij wenscht niet te zwichten en dreigt ermee de onwillige blanke bemanning door negers te vervangen. FRANKRIJKi STAKING GEEINDIGD. De havenarbeiders te Straatsburg, die set dert 1 Mei staakten, hebben gisterochtend het werk onvoorvva^rdeliik hervafc. Omdat Nash voor een matigen prijs een wagen maakt, die, wat kwali- teit en afwerking betreft, met veel duurdere merkenkan concurreeren

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1