DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. BAD-HOTEL ZEEZIGHT. FIAT Zaterdag 10 en Zondag 11 Augustus LOUIS CONTRAN. R, A. VAN DER LAAN, Arts. A. DAM Co. EGMOND AAN ZEE. Afgewisseld door Viool en Piano. m DANCING. H model .V30 No. 18* 1929 irOTnent-swrfls bij yooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adyertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieven franco N.Y. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9t Tel. Administr. No. 3. RMactie No. 33. zaterda» Een vliegweek voor Alkmaar en Omgeving. De diplomatieke herstel- conferentie te Ben Haag. 10 AUGUSTUS BEKEWDRAH1IG. Gevestigd te AKERSLOOT ALKMAAR. TEL. 490. Dit nomtnei besfaaf ait 3 bladea. Honderd een en dertigste J&argang De tijd gaat snel en de raensch past zich wonderlijk vlug aan bij allerlei nieuwe uit- vindingen. Wij bedenken nauwelijks meer hoe bevoor- recht wij boven andere generaties zijn, dat wij in den tijd geleefd hebben, dat de mensch er in geslaagd is met zware ma chines zijn weg door het luchtruim te zoeken. De tijd, dat een Olieslagers of een Santos Dumont onder belangstelting van een enthou- siaste menigte om een torenspits vlogen, de tijd, dat dagen lang op goed weer gewacht moest worden voor men een dergelijk levens- gevaarlijk experiment durfde wagen, ligt al lang achter ons. Het vliegen is van jaar tot jaar veiliger en gemakkelijker geworden en de tijd is niet ver meer, dat men een reis per vliegmachine als iets heel gewoons zal be- schouwen. Er zijn natuurlijk nog menschen, die zich voor geen geld van de wereld in een vlieg- tuig zouden wagen. Zoo is het altijd geweest en onder onze voorvaderen, die per trekschuit langzaam maar zeker op de plaats van bestemming kwamen, waren er ook heel wat, die zich op geen enkele voorwaarde in een spoortrein zouden wagen, zelfs al reed dat vuurspuwen- de monster met een vaart, die wij tggenwoor- dig een slakkengangetje zouden noemen. Het is alles een kwestie van tijd. Men moet zich aanpassen, men moet wennen aan de gedachte, dat men ook door de lucht kan rei- zen en dat de techniek van het vliegwezen zoo volmaakt is, dat de machines met het op- voeren der snelheid steeds bedrijfszekerder zijn geworden. Wie de statistieken der K. L M. ziet, con- stateert, dat het aantal passagiers van jaar tot jaar vermeerdert. Ook het aantal plei- ziervluchten neemt in buitengewone mate toe en dat wijst er op, dat steeds meerderen er toe komen zich aan onze Fokker vliegtui- gen met hun bekwame piloten toe te ver- trouwen. Daaraan heeft het devies der K. L. M. „Safeiy first" veiligheid boven alles natuurlijk krachtig medegewerkt. Het zou dwaas zijn te ontkennen, dat er nog wel eens ongelukken gebeuren. Maar hoofdzakelijk komt dat bij militaire vliegtui- gen voor, dat wil dus zeggen bij vliegtuigen, die ook nog aan andere eischen moeten vol- doen dan aan veiligheid, welker bestuurders niet steeds in alle opzichten geroutineerd zijn en die bovendien nog een andpre taak hebben dan hun ranke machines veilig van het eene vliegveld naar het andere te expedieeren. Men zal moeten toegeven, dat ongelukken met passagiers-vliegtuigen tot de zeldzaam- heden behooren en in verhouding tot het aan tal gemaakte vluchten niet belangrijk groo- ter zijn dan bij het treinverkeer het geval is De iijd is aangebrcken, dat ieder moet hebben gevlogen. En nu gelooven wij graag, dat de moed daartoe bij velen niet meer ontbreekt, maar wat wel ontbreekt, dat is de gelegenheid. Wie vliegen wil, moet, zoolang elke stad of streek van beteekenis nog geen eigen vlieg veld heeft, naar Schiphol of Waalhaven en het is begrijpelijk, dat dit voor velen gemak kelijker gezegd dan gedaan is. Vandaar dat men' hier de mogelijkheid overwoger, heeft een machine van de K. L. M. te laten komen op een terrein, dat voor de bewoners van Alkmaar en omgeving ge- makkelijk te bereiken zal zijn. De oplossing van dat probleem is buiten- gewoon lastig gebleken, want, gedachtig aan het ^Safety first", stelt de K. L. M. geen machines voor pleiziervluchten beschikbaar of er moet een vliegterrein van voldoende grootte zijn, dat aan alle eischen van veilig heid voldoen kan. De vertegenwoordiger der K. L. M. te Alkmaar, de heer Hohle, Stationsweg 166, heeft reeds maanden lang allerlei terreinen in onze omgeving bekeken en zoo goed als geen enkel daarvan voldoet aan de te stellen eischen. De meeste zijn te klein en waar men aan elkaar grenzende weilanden tot een wil ma- ken, vraagt het dempen van slooten zooveel ge.d, dat men van alle plannen moet afzien. Ten slotte is er nu een terrein ontdekt, dat gemakkelijk te bereiken is en waar men, door net bijeenvoegen van twee aan elkaar gren- zende weilanden, over een oppervlakte van 25 Hectaren kan beschikken. De heer Hohle, die reeds lang het voorne men heeft in onze omgevinj^ een vliegweek te organiseeren, heeft de K. L. M. van zijn ont- dekking kennis gegeven en een der piloten van de Maatschappij is daarop met zijn ma chine op verkenning uitgegaan. Het resultaat van dat onderzoek is gunstig geweest. Slechts werd gerapporteerd, dat het wenschelijk is den hoogspanningskabel, die op 130 Meter afstand van het terrein loopt, tijdens de vliegweek te verwijderen, waartoe de P. E. N. voor een vergoeding van 4000 bereid is gebleken. Waar de K. L. M. slechts voor het be- ichikbaar stcden van een machine voor oas- Directeur: C. KRAK. sagiersvluchten zorgt en dus uitsluitend het risico van veel of weinig passagiers draagt, moet er als de plannen zullen doorgaan een garantiefonds van plus minus 5000 gevormd worden. De heer Hohle is er in ge slaagd een comite uit ingezetenen van Alk maar, Egmond aan Zee en Egmond-Binnen samen te stellen, dat zich voor deze vlieg- plannen interesseert. Het vliegterrein, dat men thans op het oog heeft ligt onder Rinnegom, dicht bij de halte van de tram naar Egmond, zoodat het ook gemakkelijk per auto of rijwiel te bereiken is. De inspectie der Spoorwegen heeft toege- zegd zoo noodig voor extra trams te zullen zorg dragen. Het ligt in het voornemen de vliegweek in September te houden, daar de K. L. M. voor dien tijd geen machine ter beschikking kan stellen. De groote moeilijkheid is natuurlijk eenige zekerheid te krijgen, dat een en ander zooveel zal opbrengen, dat de uitgaven door de inkomsten gedekt worden. Die inkomsten zouden dan bestaan uit subsidies, entree-gel- den, speldjesverkoop, verkoop van program- ma's verpachting van een buffet en van een rijwiel- en autostalling, zoo mogelijk van een dancing of andere attracties. Wanneer het weer meewerkt, is er alle kans, dat de vliegweek een succes zal worden. Wie in Alkmaar of omgeving nog nimmer gevlogen heeft, krijgt hier gelegenheid in een alleszins betrouwbaar passagiersvlieg- tuig met een bekwamen piloot een tochtje bo ven deze streek te maken en wij verwachten, dat velen daarvan zullen profiteeren. Het comite, dat zich hiervoor interesseert zal dezer dagen bij eenkomen om het plan nog eens van alle kanten te bekijken en de levensvatbaarheid daarvan te overwegen. Wij hopen, dat het ook in financieel op- zicht alle gewenschte medewerking zal mogen vinden. Hoofdredactenr Tj. N. ADEMA. Zitting van de politieke commissie Naar gemeld, kwam gistermiddag de poli tieke commissie wederom ter vergadering bijeen. Hierdver werd het volgende officieele communique uitgegeven. De politieke commissie is te 4 uur bijeen- gekomen. De heer Henderson heeft de zitting geopend en uitdrukking gegeven aan den be- vredigenden indruk, dien de besprekingen sinds de vorige vergadering met zijn colle- ga's gevoerd over de ontwikkeling van den arbeid der commissie, hem gegeven hadden De heer B r i a n d heeft de commissie verzekerd van den goeden wil der Fransche delegatie, opmerkende, dat het eindresultaat samenhangt met het succes van den arbeid der financieele commissie. Een algemeene bespreking, waaraan de vertegenwoordigers der verschillende delega tes hebben deelgenomen, is gehouden over de instelling van een commissie van vaststelling en verzoening voor het Rijnland. Besloten is, het vraagstuk voor te leggen aan een sub-commissie van juristen, belast met het onderzoek van de juridische situatie, zooals die voortvloeit uit de verdragen, en de behandeling van de zaak in de commissie te hervatten, als het rapport der subcommissie aan haar zal zijn voorgelegd. De volgende zitting der commissie is vast- gesteld op a.s. Maandag 6 uur. Besprekingen tusschen de lieden. staats Loucheur en Cheron hebben gisteren -een bespreking gehad met Francqui en Houart Briand gebruikte met Zaleski het noenmaal te Scheveningen. Donderdagavond heeft de Italiaansche ge- zant in Den Haag, de heer Marchi, in het Gezantschapsgebouw aan een aantal leden der Italiaansche delegatie ter conferentie een maaltijd aangeboden. Twee-en-twintig perso- nen namen daaraan deel. Onder dl aanzit- tenden waren de gedelegeerden Mosconi, Grandi en Pirelli, voorts ingr. Schioppa, de pauselijke internuntius en eenige experts der delegatie. Uitstapjes voor de journalisten. De gemeente 's-Gravenhage biedt aan de buitenlandsche journalisten de gelegenheid aan, bij groepen van 30 a 40 personen auto tochten door Den Haag en omgeving te ma ken. In overleg met het ontvangstcomite voor de pers zullen deze tochten nader geregeld worden. Het plan is, dat de buitenlandsche journa listen, op uitnoodiging van het Rotterdam- sche Gemeentebestuur, Zaterdag 17 dezer een bezoek aan Rotterdam zullen brengen. Receptie in de Witte Brug. Gisteravond heeft in het hotel de Witte Brug een receptie van het perscomite voor re- geling en ontvangst plaats gehad. Behalve een groot aantal buitenlandsche en Neder- landsche journalisten waren ook verscheidene gedelegeerden ter conferentie en Nederland- sche autoriteiten aanwezig, van wie velen met hun dames. Er waren o.a. alle leden der Duitsche delegatie, behalve de heer Strese- mann; van de Belgische delegatie de heeren Jaspar, Hymans, Francqui, Houtart en graaf de Grunne; van de Engelsche delegatie de heerqn Snowden en Henderson; van de Pool- des avonds 8^4 uur, optreden van Geen entree. Geen consumptieverhooging. sche de heer Zaleski, en van de Italiaansche de heer Mosconi. Onder de Nederlandsche autoriteiten wa ren minister jhr. mr. Beelaerts van Blokland, de vice-president van den Raad van State, graaf van Lynden van Sandenburg; de bur- gemeester der residentie, mr. Patijn, en de gemeentesecretaris, mr. Ter Pelkwijk; de burgemeester van Rotterdam, mr. Drooglee- ver Fortuyn; voorts waren nog aanwezig perschefs der delegaties, de heer ir. Damme, directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie; de directeur van den gemeent. te- lefoondienst, de heer Snijders en de onderdi- recteur van den gem. dienst van kunsten en wetenschappen, dr. Knuttel. De gasten werden ontvangen door den voorzitter van het comite, mr. Plemp van Duiveland; mevr. Plemp van Duiveland; den vice-voorzitter, den heer Henri Dekking, en den secretaris-generaal, dr. Van Blanken- stein. lnternationaal Den Haag. We zijn maar doodgewone Hollanders, er is niets buitenlandsch aan ons te bespeuren. En toch behoeven we maar twee of drie vreemde woorden te gebruiken en onze Haag- sche medeburgers doen alsof we vreemdelin- gen zijn in dit confereerend Jeruzalem aldus een redacteur der Haagsche Courant. Zoo staan we b.v. op het achterbalcon van lijn 8. Er komt een meneer binnen met een groote sigaar in zijn hoofd. Hij heeft het „Berliner Tageblatt" in zijn hand, een acten map onder den arm en een monocle benge- lend op zijn dikke buikje. Misschien is hij een buitenlander, die iets met de conferentie te maken heeft. Misschien ook niet. Vermoedelijk is hij een rustige, eerzame vertegenwoordi ger van een rustig, eerzaam handelshuis over de grens en weet hij van de conferentie even- min iets af, heeft hij er evenmin schuld aan als u of ik. Maar voor ons staat het vast, dat hij een gedelegeerde is. Een Duitsch gedelegeerde op weg naar het Oranjehotel met inlichtin- gen voor Stresemann. Nieuwsgierig kijkt de dikke heer in de voile tram, ziet dan naar zijn sigaar, dan weer naar binnen en weer naar zijn sigaar. „Darf man d'rinnen rauchen?" Nu weet u vast en zeker, dat hij tot de Duitsche delegatie behoort. Geen twijfel meer mogelijk. „Dat ist verboten" en u begint hem duidelijk te maken, dat men in Holland, in Den Haag althans, in den tram wagen niet rookt, alleen op de balcons. U praat Duitsch, omdat hij Duitsch sprak en omdat u wilt laten hooren, dat men in Hol land talen spreekt. En ook een beetje, om dat het aardig is, gesproken te hebben met iemand van de conferentie. Immers: u hadt volkomen kunnen volstaan met een kort en zakelijk: „Nein". Bij de Promenade stapt de meneer met de monocle uit. Hij gaat niet naar het Kurhaus En opeens bekruipt u het teleurstellende ge- voel, dat het eens geen gedelegeerde geweest kan zijn, maar een gewone Duitsche handels- reiziger Half verlegen over u zelf neemt ge een si- garet uit uw koker, uw sigarenaansteker weigert natuurlijk hardnekkig om een vlam te maken, die dingen schijnen er nu eenmaal gegarand-eerd op gemaakt te zijn geen vuur te geven. Maar d-e kleine loopjongen, die twee haltes na den meneer met het monocle is opgestapt en uw Duitsche redevoering in diepe vereering heeft aangehoord, zonder er veel van te begrijpen, grabbed haastig in z'n broekzakken naar lucifers en presenteert u met zijn smerige vingers een vlammetje, vol trots opmerkende: „Bitte! Bitte soehr, mainherr!" Hij houdt u nu voor een Duitsch gedele geerde zooals u het den man met het „8er liner Tageblatt" deedt en u durft hem niet in dien heerlijken waan te storen, want c weet nu zelf hoe teleurstellend de ont- goocheling werktn kan, als dit niet het geva is. Zoo houden we elkaar allemaal een beetje voor den gek. Den leeraar in 't Fransch met z'n joyeuze, Gallische puntbaardje, uit wiens zijzak de kop van „Le Matin' coquet te voorschijn gluurt, houden we allemaal voor een boezemvriend van Briand. Die vergissing berust op onze confereer-grage verbeelding, maar me neer is er zelf niet geheel onschuldig aan, dat we tot zulke vergissingen ge prikkeld worden. Dat is weer zijn ver beelding. Zeker zijn we nooit van onze zaak. De politie-ipspecteur. die hoffelijk salueert Postgiro 37060 voor den kleinen, schuioogigen Aziaat, die in de puntjes gekleed, de actenmap onder den arm, ernstig en gesloten, 1 et Binnenhof komt overgedrenteld, denkt, dat hij een Japansch diplomaat groet, en u denkt nu, dat wij schrijven zullen, dat het een Indonesisch studentje is, die gaat snuffelen bij het boek"nstalletje, maar we weten het zelf o^k -iiet. Het kan ook wel een gedelegee. zijn. Dat is juist het boeiende ia de zaak. Je kunt je vergissen, net als die foto- graaf, die een Hollandsche meneer Holland- adat hij n exoti- rf bleek naar de exotisch nek knock-out sloeg, toen hij op z sche verzoek niet opzij ginj. juist tusschen de camera f sche diplomaat in stond; a< de diplomaat een vergissin Hollandsche meneer was er gedelegeerde, die een klap in z'n kreeg, omdat hij geen Hollcdsch ver- stond. Enfin: we doen allemaal zoo'n beetje internationaal mee en per saldo is het hoffelijker en gezien bovenstaande veiliger bovendien, elkaar dan maar voor vreemdelingen te verslijten. Het is weliswaar een waan; maar is een waan dikwijls niet schooner en romanti- scher dan de werkelijkheidi Pessimisme? Op de x'otonde treffen wij een gezel- schap aan van Duitsche persmenschen, die onder elkaar het verloop der confe rentie bespreken. Er heerscht een zekere zwaarmoedige ernst in den toon van hun gesprek. Haast zou men kunnen zeggen: een zeker pessimisme. ,Snowden's houding is haast onbegrij- pelijk," zegt een hunner. FIAT 520 „is" een wonder „zes". Oude, degelijke Europeesche fabrikaatshoe- danigheden gepaard aan de goede kwa- j liteiten van de Amerikaansche con- structie, ziedaar in 't kort deze Fiat- schepping. De volkomen geruischloosheid van motor, gangwissel en achterbrug; de vingerlichte druk, waarmede men alle bedienings-organen doet functionnee- ren; het bliksemsnelle optrekken; die groote snelheid; het zonder overschake- len kunnen rijden zoowel met topsnel- heid als met den langzamen gang van den wandelaarziedaar eenige ken- merken van dit type. Spreekuren iederen werkdag: v.m. 8'/2 91/3 uur, n.m. I1/, 2 uur. „Toch niet," lacht een ander, „van zijn standpunt „Neen," valt een derde in de rede, „men moet de conferentie zien in het teeken van een algemeen herstel. Een algemeen herstel is alleen mogelijk als men van alle kanten tracht samen te werken. Die samenwerking missen we in de zeer po- sitieve, maar tevens zeer eenzijdige hou ding, waarin Snowden volharden blijft. Over het algemeen zijn de Duitschers weinig over Snowden te spreken; Briand heeft vrij wat meer hun sympathie; diens ernstige woorden, dat uit dezen laatsten oorlog gebleken is, dat een oor- log aan niemand geluk brengt, zelfs niet aan hen, die hem gewonnen hebben, waren er dan ook wel de juiste woorden naar om in de eenigszins gedrukte, ern stige sfeer der Duitschers een sympathie ken weerklank te vinden. „Het taaie vasthouden van Snowden maakt een vruchtbare onderhandeling eigenlijk on- mogelijk", vindt de eerste weer. „Het is, alsof hij het er op aanlegt, de con ferentie te doen mislukken Met die woorden doelt hij op een teer punt. Deze conferentie, die zoo ir.ooi en vol goede bedoelingen begon, kan toch niet als een kaartenhuis ineenstorten. „En het Young-plan dan?" Zeker, Snowden houdt taai vast aan de Engelsche eischen en het is tot op zekere hoogte begrijpelijk, dat hij dat doet, maar men moet toch rekening houden met de toe- komst, het verleden ligt achter ons. „Men zegt wel eens", zegt een der Duit schers zacht, „dat wij Duitschers nooit een nieuw, gezond Duitsohland zullen worden als wij het oude Duitschland niet weten los te laten. Maar hetzelfde geldt ook voor de we- reldpolitiek. En het Young-plan is niet be- stemd voor de politiek van de een wat meer en de ander wat minder, maar van het her stel van een nieuwe wereld. Men zal echter nooit een nieuwe gezonde wereld krijgen, als men de oude wereld niet weet los te laten". „Maar kan Snowden wel van meening ver- anderen?" „Men zegt, dat MacDonatd naar Holland zal komen om besprekingen met Snowden te voeren". „Wellicht kan Snowden zelf eem'gen tijd naar Londen gaan voor ruggespraak met zijn regeering". „Jawel, beste vriend, maar hoeveel tijd gaat daar overheen?" „Goed, weken misschien, maar alles beter dan een mislukking der besprekingen, die een moreele ondermijning zouden zijn van de principes van het Young-plan". Dan buigt zich een der journalisten voor- over. „Hebben jullie gehoord wat de Italia1- nen in het Kurhaus te verte'den weHn?" „Met betrekking op Snowden?" „Ja zeker". De hoofden neigen bij elkaar. Er volgt een zachte zin, waarin alleen twee woorden ver- staanbaar zijnPressieVereenigde Staten. Dan een stilte. Een der ouderen haalt zijn schouders op. „Men vertelt zooveel. 't Is mogelijk. Maar zekerheid heeft niemand". Uitlatingen van ministers. De Gobart een der medewerkers van Le Soir te 's-Gravenhage heeft verscheidene ter conferentie aanwezige ministers om hun oor« deel gevraagd naar aanleiding van de crisis, welke de conferentie thans doorcnaakt. Snow den weigerde ieder interview, omdat hij in beide door hem gehouden redevoeringen al les heeft gezegd, wat hij te zeggen had. Stresemann bleek zenuwachtig te zijn en zeide: „Indien men toch tot geen besluit mocht komen, zou men het best doen maar dadelijk en zonder meer op te doeken". Briand echter blijft optimistisch en ver- klaarde, dat geen enkele regeering verant- woordelijk zal willen zijn voor een dergelij- ke mislukking en vooral niet een linksche re geering als die van MacDonald. Cheron en Loucheur zijn eveneens opti mistisch, de eene op bevel, de andere uit tem perament. Hetzelfde optimisme bezielt Fran- qui, die zeide: „Het is de koorts; men moet ze laten dalen en dan zien, of het abces i? opengebroken. Men zal dan kunnen nagaan of een operatie roodig is. Laat de dokters be- gaan en wacnt!" Pirelli zou liever heengaan en Stresemann in tete a tete laten met Snowden. „Wij heb ben toch altijd nog het plan-Dawes", zeide hij. Een verklaring van Briand Opti- mistische gestemd. De heer Briand heeft gisteren de volgen-, de verklaring gegeven aan de pers: Ofschoon wij vrij ernstige moeilijkheden doormaken, kan ik geen oogenblik aanne- men, dat een conferentie als die van 's-Gra venhage op cen mislukking kan uitloopen. Zij staat immers boven alle financieele ge- zichtspunten, die men in het oog kan vatten. Men kan zeggen, dat zij de vredesverwach- tingen voor Europe en de wereld in den schoot draagt, welke men met zou kunnen teleurstellen, zonder een diepe ontroering on der de volken te scheppen. Het werk van de politieke commissie is in deze conferentie verreweg het gewichtigste voor wat zijn gevolgen betreft. Maar aange- zien zijn welslagen ten nauwste afhankelijk is van het succes van de financieele commis sie, kan men zeggen, dat de geheele verant- woordelijkheid voor een mislukking daar ge< legen is. De toestand is eenvoudig. Zes mogendhe- den, de meest belanghebbenden zijn te Ge neve bijeengekomen en hebben daar met vre- desdoeleinden resoluties aangenomen. Zij hebben op den voorgrond gesteld de •'■Nle- dige en definitieve regeling van herstelbeta- lingen als onmisbare voorwaarde voor een stevige organisatie van den vrede, en om tot een goed resultaat te geraken, hebben zij be sloten, aan deskundigen op te dragen, deze regeling voor haar te ontwerpen. Gedurende maanden hebben de aangewe- zen deskundigen nauwgezet gearbeid. Zij waren onafhankelijk, maar zij hadden een werkplan, en niemand zou mij gelooven, in- dien ik zeide, dat zij geenerlei voeling met hun regeeringen hebben gehad. Na wisseling van hoop en van ongerust- lieid is alles op gelukkige wijze beeindigd. Het plan is geteekend door deskundigen en aan de regeeringen ter bekrachtiging over- gelegd. Hiervoor was een conferentie noodzake- lijk, en deze is het, die hier bijeen is. In de eerste zitting is een algemeene be- raadslaging begonnen; van de zes groote mogendheden, welker deskundigen het plan hebben vastgesteld, hebben er vijf zich be- slist uitgesproken ten gunste van de integra- le aanvaarding daarvan, behoudens de rege ling van enkele detail-punten. Een enkele mogendheid heeft zich in de tegenovergestel- den zin uitgesproken. Zij heeft krachtig haar standpunt verdedigd. Men kan zeggen, dat zij de andere er niet toe heeft gebracht, het hare te wijzigen. De toestand is dus zeker ernstig. Doch zonder remedie? Ik weiger het te gelooven. Ik an niet aannemen, dat, omdat een meening is gerezen tegenover vijf andere daaruit noodzakelijkerwijze een mislukking van de conferentie moet voortvloeien, indien de vijf andere zich niet onderwerpen. Liever wil ik wachten op bevredigende resultaten na de enkele uren van noodzakelijk nadenkeo Gedurende dien tijd heeft Frankrijk, dat ge- hecht blijft aqn het denkbeeld van den vreckr- CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1