DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenland Honderd een en dertigste Jaargang 1929 AfwPUffmenispTfjs Bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieven franco $.V, Bock-en Handelsdr. Y.b. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. RUt.¥DA« 12 AUGUSTUS De diplomatieke herstel- conierentie te Den Haag. Dagelijksch overzicht. No. *><f nutnmer besfaat nit 2 blades. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Posigiro 37960 Zaterdagmorgen heeft de financieele zit- fing weer een vergadering gehouden. Het officieele communique luidt als volgt: De financieele commissie om 10 u. bijeen. De heer Popovitch, de Roemeensche minis ter van financien, vestigde de aandacht op Roemenie's moeilijke positie; hij zelf had in de laatste acht maanden 6 milliard lei nieu- we belastingen moeten heffen. Hij vroeg, als voorwaarde voor het aanvaarden door Roe menie van de vaststelling van de herstelbeta- lingen, dat door de annuiteiten volgens het lYoungplan gedekt zullen worden de betalin- gen onder den titel van intergeallieerde schulden, van een vergoeding voor zijn oor- logsslachtoffers, voor zijn verplichtingen, yoortvloeiende uit de verdragen en voor het nakomen van de leveringscontracten, geslo- ten als gevolg van het Dawesplan en van de totale restitutieovereenkomsten. Roemenie vroeg voorts de toewijzing van de bijkomende herstelbetalingen, verschul- digd door Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije en de betaling, noodig voor de dekking van in beslag enomen eigendommen, de bevrij- dingsschuld en vergoeding voor de oorlogs- slachtoffers, de overeenkomsten en verplich tingen voortvloeiende uit verdragen. De heer Popovitchi eischte verder deelne- ming van Roemenie in het bestuur van de In ternationale Bank. De heer Graham steunde de resolutie, vdorgesteld oor Snowden op 8 Augustus, ter aanvulling van wat deze opgemerkt had over het derde der drie hoofdpunten van het Young-rapport, ten aanzien waarvan de Britsche delegatie een strenge uitzondering maakt, n.l. de leveringen in natura, waarte- gen de delegatie beslist stelling nam. Hij waardeerde het, dat de periode van tien jaar, in het rapport aanbevolen voor den afloop van het stelsel door de experts was be- schouwd als noodzakelijk voor den overgang van het bestaande systeem der herstelbeta lingen gedeeltelijk in geld, gedeeltelijk in natura en het systeem van betaling uit- sluitend in geld. Doch het was de opvatting van de Britsche regeering, dat de overgangs- periode te lang is. Het systeem van leverin gen in natura is een kunstmatige methode van internationalen handel en is in het bij- zonder adeelig voor de Britschen handel. Bovendien geeft het rapport der experts, waar het een leveringsschaal bevat, ruimte voor speciale leveringen binnen de periode van tien jaren en voorziet niet in eenige wer- kelijke garantie voor den afloop van het systeem na tien jaren. Om al deze en andere redenen verklaarcV: Graham, dat de Britsche regeering gevoei- de, dat zii de aanbevelingen van het rapport betreffenae de leveringen in natura niet kon aanvaarden. De heer Cheron constateerde, dat de Brit sche positie, wat het herstel betreft, sinds 1922 altijd gebaseerd is geweest aan den eenen kant op de Balfiurnota en aan den an- deren kant op de percentages van Spa. In een gesprek op 19 October 1928 tusschen Churchill en Poincare is inderdaad de eer- biediging van de percentages van Spa onder het oog gezien. Anderzijds spreekt 'n Britsch memorandum van 2 November 1928 van de annuiteiten, bestemd voor het dekken van de schulden en het herstel, zonder te spreken van vroeger lasten. De percentages van Spa zijn nauwgezet geeerbiedigd wat betreft de annuiteiten, met uitzondering van de vroe- gere lasten. Offers met betrekking tot die vroegere las ten zijn gebracht door Engeland en ook door Frankrijk en de Vereenigde Staten. De Engelsche experts hebben afgezien van de achterstallige bezettingsschulden en een deel van de Belgische schuld oor toepassing van de Balfournota. De schaal der annuiteiten geeft aan Enge land gedurende de eerste jaren belangrijke voordeelen. Dat is het resultaat van het be- ginsel der integrale dekking van schulden en het is in het nadeel van Frankrijk. Als compensate is een deel van de onbeschermde annuiteiten aan Frankrijk toegewezen. Wat de leveringen in natura betreft, wij zijn bereid deze kwestie te regelen, zonder het Young-plan aan te tasftn, op een wijze, welke de Britsche economische belangen be- schermt. Wij hopen, dat Groot-Brittannie om de verdeeling van enkele millioenen marken uit de vroegere schulden het belangrijke werk van den vrede niet in gevaar zai bren- gen. De heer Snowden zeide, dat hij Cheron's rede niet in onderdeelen zou beantwoorden, maar hij aanvaardde geen zijner argumen- ten noch zijner cijfers. Het was zeker, dat Churchil nooit had toegestemd in het opge- ven vantle achterstallige schulden onder de Balfournota. Snowden handhaafde in ieder opzicht de stelling, die hij had ingenomen, en hij drong aan op een zeer spoedige be- spreking van de resoluties, die hij aan de commissie heeft voorgelegd. De finacieele commissie is om 12 uur 15 veraaagd tot a.s. Maandag 10 uur. Een interview met Snowden. De Daily Herald, het officieele orgaan der firbeiderspartij publiceert een interview van een zuuer vertegenwoordigers met den Brit schen kanselier van de schatkist Snowden in Den Haag. Snowden verklaarde, wat wan- neer de conferentie zou mislukken, de verant- woordelijkheid daarvoor niet bij Gr. Brittan- nie ligt. Het feit, dat 5 mogendheden tegen- over een enkele mogendheid staan, beteekent niet, dat noodzakelijkerwijze deze 5 mogend heden gelijk en de eene geisoleere bogendheid ongelijk moet hebben. Op de opmerking, dat in Fransche kringen de neiging bestaat om Snowdens houding als bluf op te vatten, ant- woordde Snowden, dat de menschen die er zoo over dachten dan maar het verdere ver- loop van zaken moeten afwachten. Hier tnengde zich mevrouw Snowden in het gesprek en zeide, dat er in de kringen die er zoo over dachten, haar man in het ge- heel niet kenden. Naar aanleiding van de geruchten, dat Snowden bereid zou zijn, wanneer geen overeenkomst bereikbaar zou blijken te zijn, weer naar Londen terug te keeren, antwoordde de kanselier van de schatkist, dat hij inderdaad erop voorbereid was elk oogenblik uit Den Haag te vertrek- ken, wanneer zijn aanwezigheid daar niet langer zin zou hebben. Zijn oordeel over de vooruitzichten der conferentie vatte Snow den in de volgende woorden samen: Ik kan slechts zeggen, dat de toekomst zooals ik hem zie niet gevaarlijk is. Mevrouw Tilulesco geopereerd. Gisteravond heeft de echtgenoote van den Roemeenschen gedelegeerde Nicolas Titules- co te 's-Gravenhage een vrij ernstige opera- tie ondergaan, die noodig was geworden tengevolge van een plotseling opgetreden middenoorontsteking. De toestand van me vrouw Titulesco was vandaag bevredigend. Dr. Benesj naar den Haag. Naar de „Prager Presse" verneemt zal dr. Benesj president van Tsjecho-Slowakije in het begin van deze week uit Praag vertrok- ken om in den Haag aan de conferentie deel te nemen. Reactie. De Haagsche Crt. schrijft: Crisis. De felle botsing tusschen Snowden's inzichten en het standpunt der anderen ligt als een schaduw over het Binnen- hof. Daar hangt wat in de lucht", zegt de lange agent op het Buitenhof. Da's mis, constateerde de chauf feur van Henderson's auto en hij raakt op een haar na met het linker-voorwiel mr. Stewards sigarette-eindje, De padvinders en de gulden van de Grafelijke zalen kijken somber. Hollandsche journalisten, die in den Kunstkring zitten, doen bedrukt en praten over kunst. En dit is wel het veegste teeken, dat er wat aan den knikker is. Tegen elf uur slenteren een honderd en vijftig journalisten over het Binnenhof en vragen elkaar, wat er nu wel gebeuren gaat. Henderson heeft zijn kamer opgezegd, mompelt er een. Snowden heeft gedreigd a.s. Maandag te zullen vertrekken, meent een ander te weten. Er is vannacht, na afloop van de recep- tie der journalisten door de vijf groote mo gendheden nog het een en ander bekok- stoofd, vult een derde onparlementair aan. Wij weten niets. Niets. Niemand weet wat. Behalve een collega, die gewichtig kijkt. Of- schoon, hij doet altijd gewichtig. Maar mis- schien heeft hij nu wel wat. Wie weet? De „Wichtigtuners" hebben de halve wereld en de brutalen de andere helft. Ik stap op den gewichtigen collega af en presenteer hem een cigaret. Rooken Een beetje vuurzoo druk heveel belangstellingnog nieuws. Ah, hij sluit zijn oogen en blaast den rook peinzend omhoog. - Hij weet wat, hij weet wat, juicht mijn hart, maar mijn huichelachtige lippen mur- melen: ze zeggen, datte Snowden ge dreigd heeft, eh, eh De importante collega hulde, hulde voor zijn inzicht! opent langzaam de oogen ?n antwoordt: mijn jonge vriend, nu tusschen ons beiden, gelooft gij dat Snowden ge dreigd zou hebben, datte.eh, eh? Mijn waarde, wij weten heusch wel beter Gij zult zien, dat de poes weer op haar fluweelen voeten terecht komt. De hoofdredacteur van de „Xmas pictural" heeft mij gisteravond ze'f verzekerd, dat zijn landgenooten nooit naar Vlissingen overgestoken zouden zijn, indien zij niet het voornemen hadden gehad om hier te komeneh, eh De verschijning van een guide uit de Lai- ressezaal met een stapel „Bulletins" opent eenig perspectief, om de verveling de eerste minuten te kunnen verdrijven. Hoofdinspecteur Snethlage heeft een me thode gevonden om een uur lang op dezelfde plek te kunnen staan zonder pijn in de voe ten te krijgen. Hij zocht de oneffenheden in de straatklinkers op en plaatst zijn voeten dus- danig, dat de zolen gesteund worden door de uiteteeksels van den gebakken steen. Een demonstratie van den hoofd-commissaris in- spireert tot navolging. Crisis. De Fransche perschef komt naar buiten en wordt binnen den tijd, dat u deze woorden kunt lezen, bestormd door honderd infor- meerende iournalisten. „Graham heeft gesproken en daarna Cheron en Snowden houdt aan de drie punten vast en heeft gezegd, niet zijn geheele leven in den Haag te willen blijven". Ha, ha. En hij was gisteravond zoo ver- heugd, toen hij zich op de film van Willy Mullens zag. „La seance est finie", zegt een Fransch de- legue met een grafstem. „La conference est finie?" informeert een hardhoorende ontsteld. „Mais non, mon jeune". Maandagochtend gaan wij weer verder. Den verderen Zaterdag en den geheelen Zondag heeft men nog om te kunnen over- leggenen beraden onder vier oogen en langs de telefoonlijnen naar Londen en Parijs. Het week-end zal blijken heilzaam te werken. De Duitsche pers-conferentie van dr. Zech- lin en de Engelsche onder mr. Steward, geven de noodige toelichtingen. Dan gaat de Zaterdagmiddag in en het Binnenhof wordt vrijgegeven aan het publiek. dat zich nu vergapen kan, terwijl wij het de geheele week gedaan hebben. Twee uitersten. Er zijn allerlei typen menschen in de Resi- dentie. Onder deze typen springen er twee in het oog. Het zijn uitersten en daarom plaatsen wij hen tegenover elkaar. Het eene type, vertegenwoordigt, die menschen, die hoogelijk zijn ingenomen met het feit, dat de herstel-conferentie in onze stad wordt ge houden. Zij praten er steeds over. Volgen alle feiten, van beteekenis of niet. Snuffelen alle kranten na of er niet iets moois over de resi dence wordt geschreven, en staan uren op het Buitenhof, voor de poorten van het Binnenhof te wachten, of zij niet een glimp van Briand kunnen zien, als hij weg suist in zijn immense groote roode auto, met schit- terende vernikkelde pantserwielen. Zij zijn geestdriftig en juichen iedereen toe, hetzij ministers, gedelegeerden, secretarissen, jour nalisten, buitenlanders of Hollanders. Het doet er niet toe. Als zij maar van de confe rentie komen. Zij zijn het, die de oorzaak zijn, dat er gunstig gestemde en aardige artikeltjes over ons land in de buitenlandsche pers ver- schijnen. Het tweede type, vertegenwoordigt die der totaal onverschilligen. De conferentie in- teresseert hem in het geheel niet. Laat hen koud! Zij begrijpen toch niet waarom het gaat. Zullen het nooit begrijpen ook! De wereld vrede? Poeh! Als er iets gebeurt, wordt er toch gevochten. Conferences? Ja, alleen in badplaatsen, om eens heerlijk uit te gaan Zij nemen nauwelijks de beleefd'heid in acht tegenover onze buitenlandsche gasten. Als zij een vreemde taal hooren spreken, denken zij er niet om zelfs maar een haar breed te wijken. Zij loopen rechts en al loo- pen die buitenlanders ook rechts, op het- zelfde pad, dat doet er niet toe, dan gaan die maar op den rijweg loopen. Of je loopt ze onderste boven, en snauwt hen nog toe, zoo als wij gisteren op het Plein nog zagen ge beuren en maakt nog aanmerkingen over het toilet van de dame, die nu eenmaal een an dere smaak heeft als wij. Zij zijn het, die een ongunstigen indruk over ons weten te vestigen. Het zijn twee uitersten, die elkaar nooit zullen raken. ONTSPANNING. De zitting der financieele commissie. Een bijeenkomst der „kopstuk- ken". Verheugende verklaringen. Het schijnt dat men uit de impasse zal geraken waarin het ultimatum van Snowden de financieele commissie ge bracht had. Zaterdagmorgen kwam, naar men weet, deze commissie weer in vergade ring bijeen en toen leek het er warem- pel op of de Fransch-Engelsche tegen- stelling zich i.og verscherpte. Volgens de afspraak zou n.l. alleen gesproken worden over het probleem der Duitsche leveringen in natura, een der punten, waarop de Britsche delega tie bezwaar heeft gemaakt tegen het Young-plan. De discussies werden inderdaad door den Engelschen Minister van Handel, Graham, iageleid met een betoog over de moeilijkheden, welke de Britsche in dustrie en de Britsche arbeidsmarkt van kunstmatige Duitsche concurrentie zouden ondervinden. De Fransche minister van Financien Ch6ron nam vervolgens het woord, en tegen de afspraak in hield hij zich in zijn rede bijna uitsluitend bezig met de cijfers, welke bij cen vorig: gelegenheid. door Snowden waren aangegeven en waarmee de Britsche zegsman het be- wijs had willen leveren, dat Engeland eenzijdige offers brengt, wanneer het plan-Young ongewijzigd zou worden aangenomen. De Fransche minister pro- beerde te bewijzen, dat Engeland inte- gendeel m66r in plaats van minder zou ontvangen. Van Engelsche zijde wordt opgemerkt, dat deze berekening berust op de cijfers voor de eerste paar jaren, gedurende welke het plan-Young zal worden toe- gepast. Algeheel genomen zouden de Britsche baten echter minder zijn in- plaats van meer. Het betoog van den Franschman bracht Snowden er toe, om in een vorm die op internationale confe- renties zelden wordt gehoord zijn anto- gonist van antwoord te dienen. Hij druk- te er zijn verbazing over uit, dat de Fransche minister van de afspraak was afgeweken om ditmaal alleen over de leveranties in natura te spreken. Hij verklaarde, dat hij geen enkel argu ment uit het Fransche betoog en geen enkel daarin genoemd cijfer kon aan vaarden. Hij herhaalde met grooten na- druk, dat de Engelsche delegatie aan de commissie de drie punten had voorge legd, waaromtrent zij een nadere dis- cussie verlangde, en betoogde dat hij niet van zins was om nog veel langer te wachten, of om, gelijk hij zeide, „voor de rest van zijn dagen" in Den Haag te blijven. De zitting der commissie, waar ook verschillende andere sprekers het woord voerden. o.a. de Roemeensche vertegen- woordiger, die uiteen zette hoe het plan- Young voor Roemenie eveneens nieuwe begrootingslasten zou beteekenen, werd ten slotte verdaagd tot hedenochtend 10 uur. Het spreekt vanzelf, dat men in dien tusschentijd al het mogelijke in het werk zal stellen om het Fransch-Brit- sche geschil, dat nu steeds onaangena- mer vormen begint aan te nemen, zoo goed mogelijk bij te leggen. Van Engelsche zijde werd reeds ver zekerd, dat Snowden volkomen bereid was om met de Franschen tot 'n vergelijk te komen, wanneer men daar niet, zoo als dit het geval is, weigert om a priori den Britschen wensch tot herziening van een deel van het plan-Young te erkennen. Deze verzekering nu is gister waar gemaakt. Wel werd er geen zitting ge houden van de financieele commissie, daar deze eerst weer hedenmorgen bij een gekomen is, maar da voornaamste gedelegeerden der belangrijkste mo gendheden hebben gisterrmrgen en een gedeelte van den middag gebruikt om in een bijeenkomst te trachteh de „misver- standen" uit den weg te ruimen. En het heeft er alles van, dat men er werkelijk in geslaagd is, de spanning, die zoo lang- zamerhand ontstaan was, wat te doen afnemen. Het ernstigste „misverstand" bestond tusschen Snowden en Cheron, die, zoo als we hierboven schreven, in de zitting van Zaterdagmorgen nog recht tegen over elkaar stonden. Aan de bespreking van gistermiddag, die zulk een verblijdend resultaat had namen deel: Briand, Snowden, Ch6ron, Henderson, Grandi, Mosconi, Jaspar, Hijmans, Houtart en Adatsji. Er werd in deze bijeenkomst besloten de discussies over de leveranties in na tura voort te zettcn, waarna de zitting zou worden gesloten. Alvorens hiertoe werd overgegaan, legde de Snowden de volgende verkla- ring af. Ik stel er prijs op, den heer Cheron opnieuw te verzekeren, dat ik nooit de bedoeling heb gehad hem te kwetsen. De woorden die ik gebezigd heb, zijn woorden die mij in het Lagerhuis vaak over de lippen ziin gekomen. In het La gerhuis heet het van mij, dat ik een zeer scherpe tong maar een goedig hart heb. Wanneer ik gedacht had, dat ik den heer Ch6ron kon kwetsen, had ik zoo nooit gesproken. Minister Cheron antwoordde hierop: Na deze loyale en vriendschappe- lijke verklaring geloof ik, dat het inci dent algeheel geregeld is. De heer Snowden is Engelschman, ik ben Nor- mandier, wij zijn in den loop der eeuwen zoo dikwijls bij elkaar op bezoek ge weest, dat een incident van zoo geringe beteekenis ons niet zou kunnen ver- vreemden. Henderson, die, naar de Crt. meldt, presideerde, sprak hierna de merkwaar- dige woorden: Ik constateer dat de entente cordia- le blijft bestaan. Waarop minister Ch6ron: Zij blijft inderdaad bestaan. Snowden en Ch6ron stonden hierna op en drukten elkaar hartelijk de hand. In dit tafereel werd door Henderson's woordenkeuze, meer gezien dan een iet- wat theatraal voorval. Dit, genomen bij de door Snowden af- gelegde verklaring, dat de Britsche eischen vervuld kunnen worden, binnen de perken van het plan-Young. wijst er ten duidelijkste op, dat men er met ernstigen wil naar streeft, de confe rentie tot een goed einde te brengen. Reeds nu is een duidelijk gevoel van ontspanning ingetreden. Hedenmorgen komt de commissie weer bijeen. Laten we hopen, dat daarin de besprekingen zijn voortgezet in den- zelfden geest, als die, welke de bijeen komst van gister heeft beheerscht. CHINA EN RUSLAND. Japan acht het afbreken der onder-. handelingen niet alarmeerend. In officieele kringen te Tokio acht men het afbreken van de onderhandelingen tusschen China en Rusland niet alarmeerend. Men wijst er op, dat de eigenlijke onderhandelin gen nog niqt begonnen zijn en dat de bespre- kingen te Mantsjoeli in werkelijkheid niet anders waren dan een eerste gedachtenwisse- ling tusschen ondergeschikte personen. Welis- waar kan een oplossing door het mislukken der gehouden besprekingen vertraagd wor den, maar in Japan is men er van overtuigd, dat alsnog een modus vivendi gevonden zal worden. Ook in Britsche diplomatieke kringen te Peking neemt men het mislukken der be sprekingen zeer rustig op. Vrees voor ernstige gebeurtenissen? Yliegmachines en pantserwagens. Een N. T. A.-bericht uit Tokio meldt nader dat het antagonisme tusschen de Chineezen en Russen in Mantsjoerije zich plotseling aanzienlijk heeft verscherpt en dat berichten uit Charbin, Moekden en Mantsjoeki en an- andere centra Vrijdag op een beslist gevaar voor een ernstige ontwikkeling der gebeurte nissen wezen. Gemeld werd dat Russische vliegmachines boven Pogranitsnia kruisten en dat pantserwagens zich dicht bij de grens te Mantsjoeli ophielden. Russische spoorwegbeambten gear- resleerd. Uit Mantsjoeli wordt gemeld, dat de Chi neezen Vrijdag 85 sowjetbeambten van den Chineeschen Oosterspoorweg te Chailair en 56 te Po.koetoe hebben gearresteerd, als voor- zorgsmaatregel in verband met een bedrei- ging met algemeene staking. Uit Peking meldt Reuter, dat de Russische spoorwegbeambten van den spoorweg in grooten getale hun ontslag nemen. Aanslagen op treinen. Veertien wagens vernield. Uit betrouwbare bron te Charbin wordt ge meld, dat eenige mijlen ten W. der stad ten gevolge van savotage een goederentrein in de lucht is gevlogen; 14 wagons werden ver nield. Bij Chailar wist een gewapende bende de spoorlijn te bereiken en over een grooten af- stand de rails op te breken. BULGARIJE EN SERVIE. Het antwoord van Bulgarije op dt. nota van 28 Juli. Het Bulgaarsch antwoord op de nota van Zuid-Slavie van 28 Juli 1.1. is aan den Zuid- Slavischen gezant te Sofia overhandigd. Na er op gewezen te hebben, dat de regee ring te Belgrade drie en halve maand op haar antwoord betreffende de ratificatie van de verdragen van Pirot heeft doen wachten wat o.m. ten gevolge had, dat daardoor de ir werking treding dezer verdragen werd uitge steld, niettegenstaande het om dringend< kwesties ging, stelt de Bulgaarsche regeering vast, dat zij reeds te Pirot haar toestemming heeft gegeven om de onderhandelingen voorl te zetten. Verlangende om de verhouding tusscher beide landen te verbeteren door een einde t< maken aan de betreurenswaardige grensinci- denten, blijft Bulgarije bij zijn vroeger voorstei met mogelijke amendementen, terwijl de on derhandelingen over de onderwerpen in kwes ties zullen worden voortgezet. Wat betreft de liquidatie der eigendom men aan weerszijden van de grens, stelt Bul garije voor een gemengde commissie te benoe men, die belast zal zijn de mogelijkheden t< bestudeeren om tot uitbreiding te komen var het principe te Pirot aangenomen, n.l. var partieele liquidatie door uitwisseling van ge lijkwaardige gebieden in de gevallen, dat dc lequidatie geen nadeel zal brengen aan d< belangen der bevolking. ROEMENIe, DE BLOEDIGE INCIDENTEN TE LUPENI. Het Roemeensche kabinet heeft een zitting. die zes uur duurde, gewijd aan de bloedigt incidenten van Lupeni. De correspondent van het Berliner Tageblatt te Boekarest meldt. dat het rapport van de commissie van onder- zoek weliswaar nog niet bekend is, maar ver- moedelijk zeer ongunstig voor den bevoegden prefect zal luiden. De sociaal-democratische partij heeft een eigen onderzoek ingestela er is tot de conclusie gekomen dat de prefect die zelf de onafhankelijke vakvereenigingen in het leven had geroepen, aansprakelijk voor het gebcurde moet worden geacht. be prefect zou ook het eerste schot hebben afge- vuurd. De regeering heeft steun aan de ge- zinnen der slachtoffers laten uitbetalen. CHINA. DE EXTERRITORIALITEIT. Het antwoord der V. 5. Het Amerikaansche antwoord op het jong- ste verzoek van China inzake de afschaffing der exterritoriale rechten is aan de nationale regeering overhandigd. Naar ve -M verluidt, verklaart de Amerikaansche regeering, dat zij den tijd nog niet rijp acht voor de afschaffing. Ook de andere mogend heden zouden het verzoek van China van de hand wiizen. COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1