- ,V'uis •tntotetten a Zeefijdingen Markfberichten de echte met een vervaarlijken vloek stormt zij' zoo naar den controleur: ,,'k mot er door De man weigert. „Verr ling", Scheldt ze. „Wat moet je nou met zoo'n exemplaar be- ginnen", zegt de controleur met een wanhopig gezicht. Daar treedt iemand uit de steeds aan- groeiende schare „belangstellenden"„juf- frouw", zegt de mijnheer vriendelijk, het moe- dertje bij den arm nemend, „weest u nu ver- standig en gaat u nu naar den uitgang". Even kalmeert ze doch weldra klinkt het opnieuw, stellig en beslist: „ik zal er door" De controleur, man van levenservaring blijk- baar, en een levende illustratie van Vondel's wijze woorden, dat men Jong van jaren en oud van uren kan zijn", redt de situatie. „Juffrouw, mag ik even uw kaartje zien?" „Gaat u maar door." Het eigenzinnige moedertje heeft het toch gewonnen. „Nu", besluit een der omstanders, „ik had 't nooit gedaan!" DE BEGRAFENIS VAN HET SLACHTOFFER VAN DEN MOORD IN WADDINGSVEEN. Gistermorgen te half twaalf uur had de be grafenis plaats van het stoffelijk overschot van den Zaterdag vermoorden H. A Schot- man. Een zeer groote menigte had zich op het kerkhof om de groeve vereenigd, onder wie de wnm. burgemeester, de gemeente-secretaris en ontvanger, Ds. De Geus, Ds. Grisnigt en vele anderen. Allereerst nam de wnm. burgemeester het woord en daama sprak Ds. De Geus, vroe- ger predikant te Waddingsveen. VERDRONKEN IN HET ZWEMBAD. Gisteravond is de 29-jarige P. v. d Linden uit de Atjehstraat te Rotterdam bij het zwem- men in het zwembad aan de Maaskade al- daar door een toeval getroffen en verdron- ken. Zijn lijk is spoedig opgehaald. Eenige uren toepassing van kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Gisteravond is te Gorinchem de heer Brug- mans, leeraar aan de ambachtsschool, in het zwembad, vermoedelijk tengevolge van kramp, in de diepte verdwenen. Nadat tot drie keer tevergeefs was gedoken, is de on- gelukkige ten slotte boven gebracht. Hoewel direct pogingen in het werk werden gesteld de levensgeesten op te wekken, kon de ge- neesheer slechts den dood constateeren. De verdronkene was 34 jaar oud, en laat een vrouw en drie kinderen achter. GEEN VEELPRATERS. De gemeenteraad van Schellinkhout keur- de Dinsdag de gemeentebegrooting 1930 zonder &n woord discussie goed. DE GEVALLEN VAN ALASTRIM. Sluiting der scholen is overwogen, maar hiertoe is niet besloten. Dinsdag beraadslaagden, zooals in een deel van ons nummer van gister nog ge- meld, de medische autoriteiten te Rotterdam over de maatregelen, die men eventueel zou moeten nemen, o.m. in verband met het feit, dat in de tweede helft dezer week de vacan- ties op de scholen eindigen. De vraag, of men de scholen zou dienen te sluiten, werd voorloopig nog ontkennend beantwoord. Mede op grond van de omstandigheid, dat in Engeland de alastrim maanden lang heerschte, en dat een zoo lange sluiting der scholen bezwaarlijk geacht werd, terwijl niet yaststaat dat een dergelijke maatregel de uitbreiding der ziekte inderdaad zou voor- komen, werd het raadzaam geacht het ver- loop der ziektegevallen voorloopig nog aan te zien. Ongevaccineerde kinderen worden in de laagste schoolklassen met toege- laten. In overleg met het geneeskundig staatstoe- zicht is besloten, dat bij de hervatting van den cursus der lagere scholen te Rotterdam tot de twee laagste klassen alleen kinderen zullen worden toegelaten, die zijn ingeent. Vanwege de tijdelijke ontheffing van de ver- plichting tot vaccinatie zijn er onder deze kinderen ettelijke, die niet zijn ingeent. Heb- ben de ouders dezer kinderen bezwaren hen te laten vaccineeren, dan zullen zij naar huis gezonden worden. Er zijn op het oogenblik in de stad oude en nieuwe gevallen tezamen 150 gevallen van alastrim en hoewel het meerendeel niet van ernsigen aard is, zijn er toch ook geval len, die zich niet gunstig laten aanzien. Het nut van vaccineeren Van het personeel van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, dat de zieken ver- voert, is tot nu toe niemand door alastrim aangetast. Bij dezen dienst heeft men het personeel laten vaccineeren. In het zieken- huis aan den Coolsingel is het aan het ver- plegend personeel zelf overgelaten of het zich wilde laten vaccineeren. De gevolgen van deze vrije opvatting kan men duidelijk lezen in het bericht van den gemeentelijken geneeskundigen dienst, waar melding wordt gemaakt van een groot aantal ziektegeval len onder de verpleegsters, merkt het Hbld. Een geval te Delft. Te Delft is bij een vrouw een geval van alastrim geconstateerd. De patiente is ter verpleging opgenomen in de barak van het gasthuis. BARNEVELD IN FEESTDOS. Gister herdachten de heer W. baron van Nagell, oud-burgemeester, en zijn echtge- noote hun gouden huwelijksfeest. Reeds 's morgens te half negen bliezen een dertien- tal manschappen van het korps trompetters der Rijdende Artillerie uit Arnhem de reveille. Vervolgens zongen de schoplkinderen en zangvereenigingen bruid en bruidegom toe, waarna de Bijzondere Vrijwillige Landstorm defileerde, die tevens den heer Van Nagell, als eere-voorzitter van den B. V. L., het i*n- signe in goud van genoemden Landstorm aanbood. Burgemeester Westrik wenschte den heer en mevrouw Van Nagell, namens alle ingezetenen, van harte geluk met dit zeldzaam familiefeest en overhandigde het ge- schenk der burgerij, zijnde ongeveer f ,2000 in geld. Mede namens zijn echtgenoote, dankte de heer Van Nagell voor dit bewijs van liefde en hoogachting del: ingezetenen. Spr. zeide nog, dat dit bedrag geheel ten bate van een liefdadig doel zal komen. Nadat het muziekgezelschap „Kunst Ver- edelt" nog een aubade had gebracht, maak- ten bruid en bruidegom een rondrit door de met eercbogen versierde en druk bevlagde dorpsstraten, welke rit een zegetocht geleek. DEPARTEMENT VAN BUITENL. ZAKEN. Naar verluidt is jhr. mr. E. F, M. J Michiels van Verduynen, buitengewoon ge- zant en gevolmachtig minister, die in 1927 tijdelijk aan het departement van buitenland- sche zaken verbonden werd en daar belast was met de leiding van de afd. Diplomatieke Zaken, op zijn verzoek weder in disponibili- teit gesteld. Als zijn opvolger als chef der bovenge- noemde afdeeling is, onder benoeming tot administrateur, aangewezen de referendaris mr. E. N. van Kleffens, souschef der afdeeling. WEGEN VAN AUTOMOBIELEN. Naar het Hbl. verneemt is de termijn van weging van auto's verlengd tot 16 September a.s zoodat automobilisten heden dus nog niet bloot staan aan aanhouding op den weg. Meer weegbruggen gevraagd. Het bestuur der Kon. Ned. Automobiel Club heeft zich tot den minister van finan- cien gewend met het verzoek om in de groote steden en overal elders, waar het noodig blijkt te zijn, het aantal weegbruggen, waar automobielen onder ambtelijk toezicht gewogen kunnen worden, te willen vergroo- ten om zoodoende een vluggere afhandeling van het groote aantal nog te wegen automo bielen te bewerkstelligen. HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. De zuidelijke vereeniging keurt het standpunt van het bestuur goed. In de Dinsdagmiddag te Eindhoven ge- houden algemeene ledenvergadering van de Zuidelijke Vereeniging tot Filmnakeuring werd met algemeene stemmen een motie aan- genomen, waarin wordt overwogen, dat het door den heer Van Staveren op 22 Jul! 1929 gedane bemiddelingsvoorstel alleen een nadere preciseering is van een op 19 Juni 1929 door hem gedaan bemiddelingsvoorstel, waartegen het bestuur van de zuidelijke ver eeniging reeds in een conference op 4 Juli zijn bezwaren ter kennis had gebracht. Voorts wordt overwogen, dat zoolang de Bioscoopbond, ondanks de geheel overeen- komstig de wet in hoogste instanties geval len uitspraken, waarbij de Zuidelijke nakeu- ring als rechtsgeldig is erkend1, blijft staan op zijn standpunt, het geen resultaat kan op- leveren over eenig voorstel met het hoofd- bestuur van dien bond te confereeren. Het bestuur van de Zuidelijke Vereeniging blijft bereid te overwegen elk voorstel, waarbij de gelegenheid wordt geopend om alle films, welke in de bij de vereeniging aangesloten gemeenten in het openbaar zullen vertoond worden, te voren na te keuren, mits bij die nakeuring de keuring in centraal verband behouden blijft. Tenslotte keurde de vergadering de door het bestuur der Zuidelijke Vereeniging tot op heden gevolgde gedragslijn goed en be- tuigde haar voile vertrouwen in het bestuur. CYLINDERS MET GASSEN ONDER DRUK. V eiligheidsmaatregelen. Verschenen is een koninklijk besluit waar bij nieuwe artikelen aan het veiligheidsbe- sluit 1916 worden toegevoegd inzake cylin ders met gassen onder druk. Enkele der voor- naamste bepalingen zijn de volgende: Flesschen of cylinders waarin zich samen- geperste, vloeibaar gemaakte of onder druk in oplossing verkeerende gassen bevinden, moeten tegen verwarming zijn beschut. Het vervoeren en verplaatsen mo.et zoodanig ge- schieden, dat vallen op of stooten tegen har- de voorwerpen zooveel mogelijk wordt voor- komen. Fleschen of cylinders, als in het eerste lid bedoeld, moeten zoodanig zijn opgesteld, dat zij niet kunnen omvallen. Een flesch of een cylinder, die opgelost acetyleen bevat, moet geslo.ten worden, zoo- dra er geen gas meer aan onttrokken wordt, en gesloten worden bewaard. Ook een flesch of een cylinder, die opgelost acetyleen bevat moet gesloten worden bewaard. De sleutel voor het openen en sluiten van den afsluiter -van een flesch of een cylinder die opgelost acetyleen bevat, moet, zoolang de flesch of de cylinder voor afgifte van gas in gebruik is, op den afsluiter zijn geplaatst of daaraan of aan de flesch of den cylinder zijn opgehangen. Toestellen, waarin acetyleen ontwikkeld wordt, moeten zoodanig zijn ingericht, dat de ontleding van carbid niet geschiedt in een gashouder onder een beweeglijke gasklok. In afwijking van het bepaalde mag- een toestel, waarbij de ontleding van carbid in een gashouder onder een beweeglijke gas klok geschiedt, tot 1 October 1930 gebeziga worden, mits het lichten van de gasklok ge schiedt met behulp van 'n hef of hijschinrich- ting, welke den arbeider in staat stelt bij dat werk een veilige standplaats in te nemen. Acetyleentoestellen, waarbij de ontleding van het carbid buiten den gashouder ge schiedt, moeten zijn voorzien van een inrich- ting, die, zonder dat daartoe een afzonder- lijke bediening noodig is, terugstroomen van gas uit den gashouder naar de ontwikkel- ruimte belet. Het is verboden acetyleentoestellen te ge- bruiken, waarin het gas onder grooteren overdruk dan dien van 0.5 K.G. per c.M.2 kan voorkomen. Acetyleentoestellen, waarin het gas voor- komt onder een grooteren overdruk dan 0.1 K.G. per c.M.2, moeten voorzien zijn van een goed werkenden manometer en van een goed werkende veiligheidsklep van zoodanige afmetingen en inrichting, dat de druk niet hooger kan stijgen dan 0.5 K.G. per c.M2 Acetyleentoestellen moeten zijn opgesteld in de buitenlucht of buiten eenig werklokaal in een uitsluitend voor het toestel of de toe stellen bestemde, goed geventileerde ruimte en op zoodanigen afstand van open vuur of ander dan voldoend geisoleerd kunstlicht, dat bij de gasontsnapping geen gevaar voor ontploffing kan ontstaan. Het bepaalde in het vorige lid geldt niet ten aanzien van: a. verplaatsbare toestellen, die tijdelijk in een fabriek of werkplaats worden gebruikt voor het autogeen snijden of lasschen van vast opgestelde of moeilijk verplaatsbare voorwerpen b. toestellen, waarvan de lading niet meer dan 1 K.G. carbid kan bedragen en waarvan het gas gebruikt wordt zonder toe- voer van zuurstof. DE STAKING BIJ JAMIN. Het is gisteravond bij de fabrieken der firma Jamin vrii rumoerig geweest, daar de straatjeugd in de politiemaatregelen, geno- men tegen de postende stakende meisjes, ge- reede aanleiding vond zich lastig te gedra- gen. De politie heeft eenige malen handelend moeten optreden; desondanks heeft het ge- ruimen tijd geduurd voordat de rust was her- steld. DE VERASSCHING VAN DR. ALETTA H. JACOBS. Geweldig groot was de belangstelling bij de verasscning van het stoffelijk overschot van mevr. dr. Aletta H. Jacobs, de pionierster der vrouwenbeweging in ons land. Wegens de verbouwing van het cremato rium moest de plechtigheid in de aula der be- graafplaats gehouden worden, zoodat hon- derden zich buiten voor de open deuren ver- zamelden, omdat er binnen niet voldoende plaats was. Van de aanwezige organisaties noemen wij het hoofdbestuur van den Nederl. Bond van Staatsburgeressen en deputaties van verschei- dene afdeelingen, bestuursleden van den Na- tionalen Vrouwenraad, van het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid, van de Nederl. Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht in Ned Indie, van de Vereeniging Vrede en Vrijheid, van de Vereeniging Onderlinge Vrouwenbe- scherming, van den Wereldbond voor Vrou wenkiesrecht en gelijk staatsburgerschap, van de Vrouwelijke Artsenvereeniging Vana, van de Vrijzinnig-Democratische kamerclub mevr. de Vries—Bruins, lid der Tweede Kamer, 2e voorzitster van den Bond van sociaal-demo- cratische vrouwenclubs, mevr. Th. Jorritsma, secretaresse van den Bond van voorbereidend onderwijs, mevr. Lena Mol, namens den Co- operatieven Vrouwenbond, mevr. Wibaut Berdenis van Berlekom, lid van het hoofdbe stuur van den Bond van sociaal-democrati- sche vrouwenclubs, mej. M. Verwey Mejan en mej. S. Wesseling, leden van het hoofdbe stuur van Nosokomos, mevr. H. M. L. Sneb- belesLangenhoff en mevr. S. Langenhof Bijl, namens het hoofdbestuur der Ned. Ver eeniging van huisvrouwen, mevr. A. Aukes— Timmers, lid der Prov. Staten van Noord- Holland, mej. Carolina Meyer, oud-hoofdbe- stuurslid der Vereeniging van staatsburgeres sen, de heeren E. Sterk en L. Kok namens Handwerkers Vriendenkring te Amsterdam. Verder merkten wij op den heer S. v. d. Bergh Jr., lid der Eerste Kamer; mr. A M. Joekes, lid der Tweede Kamer; E. J. Abra hams, wethouder van Amsterdam; dr. F. M. Wibaut, lid der Eerste Kamer; mej. Johanna Naber; mr. dr. C. A. Kleinhoonte, directeur der Vrouwenbank te Amsterdam; mej. Baelde uit Rotterdam; den heer P. C. Loos namens de afdeeling Volksonderwijs te Rotterdam; mevr. S. M. Ninck BlokGrijns, secretares se van het centraal bestuur der Vrijz. Dem. Vrouwenclub en mevr. A. E. Ros—-Vrijman, namens deze club; mevr. Rutgers—Hoitse- majonkvr. S. W. A. Wichers; ds. van Brakel te Den Ham; ds. M. C. van Wijhe, Ned. Herv. predikant te Nieuweveen en mevr. Ali van Wijhe-Smeding; dr. S. Hildersheim, enz. Toen de baar met het stoffelijk overschot in de rouwkamer was geplaatst, omringd door een schat van bloemen en kransen, zong mej. mr. Hetty Gyse Weenink, op het orgel begeleid door mr. M. F. Wertheim, het Te Deum van Handel. Eerste spreekster was mevr. mr. Bakker- Nort, lid der Tweede Kamer, die sprak na mens de Nederl. Vereeniging van Staatsbur geressen, de Nederl. Vereeniging voor Vrou wenkiesrecht en het Comite van Actie tot ver- betering van huwelijkswetgeving. Ten slotte sprak mevr. BakkerNort een persoonlijk woord en achtte het een voorrecht jarenlang behoord te hebben tot de mede- strijdsters en volgelingen van dr. Jacobs, een voorrecht, dat op de vrouwen de verplichting legt af te bouwen het werk, dat dr. Jacobs on- voltooid moest achterlaten. Mej. Rosa Manus zeide, dat mevr. Jacobs niet alleen de ziel was der nationale vrouwen beweging, zij was ook de stuwende kracht in de internationale vrouwenbeweging. Namens den Internationalen Bond voor vrouwenkies recht bracht spr. hartelijk dank aan dr. Jacobs. Mevr. SchoonenbergLenderink sprak na mens den Nationalen Vrouwenraad, mevr. Ramondt—Hirschmann namens de Vereeni ging Vrede en Vrijheid. Mr. H. P. Marchant voerde het woord na mens den Vrijz. Dem. Bond en de Vrijz. Dem. Kamerfractie. Mej. Annie Polak sprak namens het Nati onaal Bureau voor Vrouwenarbeid, die zeide dat door dr. Jacobs in onze cultuurgeschie- denis een nieuw hoofdstuk werd geschreven. Dr. Elise Sanders sprak woorden van dank namens de Nederl. Vereeniging voor Acade- mische op leiding. Dr. F. M. Wibaut, lid der Eerste Kamer, sprak van den tijd, toen hij mevr. Jacobs leer- de kennen in haar strijd voor gelijkberech- tigdheid van man en vrouw in het huwelijks- leven en ook in de beroepskeuze. Mevr. Lulofs sprak namens de Vereeni ging Onderlinge Vrouwenbescherming. Ook voor de ongehuwde moeders was zij de voor- spraak, de raadgeefster en de trouwe vriendin zeide spr. Dr. Johanna van Went sprak namens de Vrouwelijke Artsenvereeniging Vana, mevr. Polak-Kiek namens de afdeeling Amsterdam en mej. Muntinga namens de afdeeling Rot terdam der Nederl. Vereenigng van Staats- burgeresen. De heer Brys sprak als Vlaamsche vriend en herdacht de groote liefde van mevr. Jacobs voor Vlaanderen en hoe zij daar jaar in jaar uit in aanraking kwam met de Vlaamsche vrouwen en ook hen aanvuurde tot den strijd voor gelijke rechten. Daarna sprak mvr. A. L. Ros—Vrijman, die een laatsten groet bracht namens de vrijz. dem. vrouwenclub. Mevr. van Biema—Hijmans sprak namens de afdeeling Den Haag van de Vereeniging van Staatsburgeressen. De heer S. W. van Buuren uit A„msterdam sprak als vriend. Dr. Siemens uit Groningen sprak ten slot te een woord van dank namens de familie. Hij zeide, dat het niet te zeggen was, wat de overledene voor de familie geweest is, maar haar leven zal voortleven in onze kinderen Spr. dankte voor de buitengewoon groote be langstelling. Daarna defileerden de vele aanwezigen langs de kist met het stoffelijk overschot, dat ten slotte onder het spelen van Handel's Lar go werd uitgedragen naar het crematorium. DE STAKING IN HET HOUTBEDRIJF TE ZAANDAM. De besprekingen worden voortge zet. In een der zalen der „Industrieele Club" te Amsterdam, zijn gistermiddag de verte- genwoordigers der betrokken partijen in het houtbedrijf te Zaandam bijeengekomen om te trachten aan den strijd, die nu reeds eenige maanden duurt, een einde te maken. Bij deze besprekingen zijn verschillende mogelijkheden overwogen om tot overeen- stemming te komen. Om half zeven gister avond werd besloten Vrijdagmiddag de con ference voort te zetten. KORTE BERICHTEN. Gistermorgen viel een 25-jarige werk- man, werkzaam bij de Amstelbrouwerij te Amsterdam van de tweede verdieping door een luik. Met ernstige inwendige kneuzin- gen, werd de man naar het O.L.V. gasthuis vervoerd. De Haarlemsche politie heeft op ver zoek van de Rotterdamsche politie aan boord van de „Schuttevaer", welke thans te Haar lem ligt, een 43-jarig man gearresteerd, ver- dacht van verduistering, te Rotterdam ge- pleegd. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ Agamemnon (uitr.) 11 Aug. v. Kingston. Ajax 14 Aug. v. Amsterdam n. Hamburg. Barneveld 12 Aug. v. Iquique n. Machalilla. Commewijne (thuisr.) 12 Aug. v. Barbados. Hermes 12 Aug. v. Piraeus n. Salonica. Iris 13 Aug. v. Danzig n. Stettin. Juno 14 Aug. v. Amst. n. Rott. Saturnus 14 Aug. v. Constanza te Hamb. Stella 13 Aug. v. Constanza n. Konstanti- nopel. Strabo 14 Aug. v. Amst. n. Kopenhagen. Zeus 14 Aug. v. Triest n. Fiume. Achilles 13 Aug. v. Smyrna n. Algiers. Amsterdam (uitr.) 12 Aug. te Corral. Ariadne 13 Aug. v. Lissabon n. Amst. Doros 13 Aug. v. Barcelona n. Genua. Euterpe 13 Aug. v. Aalborg n. Amst. Haarlem 14 Aug. v. Cartagena n. Mara- caibo. Neptunus 13 Aug. v. Tarragona n. Valencia Nias 14 Aug. v. Amst. n. Hamb. Orpheus 13 Aug. v. Oran n. Palermo. Perseus 13 Aug. v. Rott. te Pasages. Vesta 13 Aug. v. Alexandria te Piraeus. Hercules 13 Aug. v. Algiers n. Malta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja (uitr.) 14 Aug. te Sabang. Schouwen (uitr.) 13 Aug. te Sabang. Tjerimai 14 Aug. v. Batavia n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 13 Aug. v. Sabang. P. C. Hooft (uitr.) 14 Aug. te Southampton. Prinses Juliana (uitr.) 13 Aug. v. Suez. Manoeran (thuisr.) 13 Aug. v. Bristol. Prinses Juliana (uitr.) 13 Aug. te Port Said. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Burgerdijk 11 Aug. v. Rott. te Boston. Kinderdijk,Vanc./Rott., 14 Aug. v. Cuxhaven. Spaarndam, Rott. n. N. Orleans 13 Aug. v. Tampico. Gaasterdijk, Vancouver n. Rott. 12 Aug. te San Francisco. Lochmonar, Vanc./Rott. 10 Aug. v. Los An geles. Nieuw Amsterdam 13 Aug. v. Rott. n. New York. KON. HOLL. LLOYD. Delfland 14 Aug. v. Hamburg te Amst. Drechterland (thuisr.) 13 Aug. v. Las Pal- mas. Gelria (vacantiereis) 14 Aug. te Gibraltar. Salland (thuisr.) 12 Aug. v. La Plata. Zeelandia (thuisr.) 13 Aug. v. Lissabon. Eemland (uitr.) 13 Aug. v. Santos. ALKMAAR, 14 Aug. Alkmaarsche Ex- portveiling. Aardappelen per 100 Kg. 2.30; Aalbessen per 100 pond 7IS; Andijvie per 100 stuks 0.301.90; Augurken 100 pond 2—f 24; Bloemkool I per 100 stuks 9.7015; Bloemkool II per 100 st 2.30f 5.50; Doperwten per 100 pond 68; Kropsla per 100 stuks f 0.50 2; Komkommers per 100 stuks 1.50 5.30; Meloenen per 100 stuks 25.79; Postelein per bakje 0.150.34; Rabar- ber per 100 bos 1.50—/ 3.60; Roode kool per 100 Kg. 3.60; Selderie per 100 bos 1.20f 2; Spinazie per bakje 0.65 0.91; Snijboonen per 100 pond 7.50— 12.50; Dubbele Spercieboonen per 100 pd. 4.607; Tuinboonen per 100 pond 1.201.80; Uien per 100 bos 6.30; Wortelen per 100 bos J 6.90; Zwarte Bessen per 100 pond 1217. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Zeeuwsche bonten 3.504.20. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 790 H. I Overige prijzen onveranderd. SCHAGEN, 16 Aug. 1929 Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen: 12 st. Paarden 150—/ 400; 14 Stie- ren 120400; 20 Geldekoeien (mag.) 140—/ 260; 114 Idem (vette) 250— 440; 15 Kalfkoeien 200—/ 370; 4 Gras- kalveren 2565; 23 Nuchtere kalveren 1226; 40 Schapen (magere) 25 30; 155 Idem (vette) 30—/ 38; 293 Lammeren 2026; 4 Bokken en Geiten 6—/ 16; 12 Varkens (mag.) 4248; 35 Varkens (vette) p. Kg. 0.92—/ 0.94; 137 Biggen 26—/ 38; 72 Kippen 1— 2.75; Hanen 0.15—/ 0.80; 40 Kg. Bo- ter 1.702; 89049 kipeieren bruin /6.40 7.20, witte 66.60; kleine witte 3.905.20; 1514 eendeieren 5.90 f 6; 4 kalkoeneieren 8.10. ZAANDAM, 14 Aug. 1929. Veilingver- eeniging „de Zaanstreek". Sla 30—60 ct. p kist; Andijvie 28—/ 1.05 p. kist; Peen 9— 14 ct. p. bos; Pieterselie 22Vt ct. p. bos; Selderie 2Yt—lO ct. p. bos; Prei 11—12 ct. p. bos; Aardappelen 3.80—/ 4.30 p. 100 Kg.; Citroenen 3.50 p. 100; Slaboonen 5%lYt ct. p. pond; Snijboonen 9—1414! ct. p. pond; Komkommers 1—6 ct. p. stuk; Rabarber 334—6 ct. p. bos; Spinazie 90 96 ct. p. kl. kist; Postelein 1736 ct. p. kl. kist; Bieten 334—434 ct. p. bos; Augurken 428 ct. p. p.; Suikermeloen 3070 ct. per stuk; Aalbessen 131434 ct. p. p.; Peren 4—7 ct. p. p. ZWAAG, 14 Aug. Veiling Bangert en Omstreken. Slaboonen 4—5 ct.; Snijboonen 7—8 ct.; Augurken 8—10 ct.; Haantjes Pe ren 6—8 ct.; Suikerperen 5 ct.; Bloemkool 10—14 ct.; Kruisbessen 11 ct.; Yellow, 9.80; Bessen (gewone) 69 ct.; Prolefic 21—23 ct.; Trosbessen 1315 ct.; Haan- tjesperen 6—8 ct.Meloenen 40 ct.; Toma* ten A 13.80; B 11.40; C 13.40; CC 6.50. BOVENKARSPEL, 14 Aug. 1929. V«|- lin „de Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I 17—/ 25; Bloemkool 2de soort 12—18; Roode Kool 2.50— 3.20; Witte Kool 2.50. Aardappelen: Schotsche 1.40; Ideaal 1.40; Ninetyfold 2.25; Bl. Eigenheimers 1. WARMENHUIZEN, 14 Aug. 1929. Schotsche Muizen 2.604.10; Drielin- gen 2.60—/ 3; Grove 2.70—/ 2.90; Slaboonen 8.909.40; Eigenheimers 2.70—/ 2.80; Blauwe Aardappelen /3.20- 4.20; Bloemkool, le soort 9—/ 10.40; Roode Kool 2.80—/ 4.70; Gele Kool 6.40—/ 7.20; Witte Kool 2.90; Nep (gele) 9.60—/ 12.30; Uien (gele) 5.80 - 6; Uien drielingen (gele) 4.305.20; Nep (zilver) 9—/ 10.50; Drielingen (zil- ver) 3.304; Uien (zilver) 1.30— 1.40. Aanvoer: 23950 Kg. Aardappelen; 12250 Kg. Roode Kool; 1350 Kg. Gele Kool; 2700 Kg. Witte Kool; 8475 Kg. Nep (gele); 1000 Kg. Uien (gele; 403 stuks Bloemkool; 6475 Kg Zilveruien; 720 Kg. Slaboonen. NOORDSCHARWOUDE, 14 Aug. Schot sche Muizen 2.603.70; Schoolmeesters 2.60—/ 2.80; Eigenheimers 2.10—/ 3; Bl. dito 2.20— 3.40; Drielingen 2.30— 3.20; Uien 3.50—/ 4.50; Drielingen 5.70—/ 6.60; Gele Nep 9—/ 13.90; Zilveruien 0.50—/ 1Drielingen 1— 3.60; Zilvernep 7.20—/ 12.10; Spercie boonen 9.2015; Tuinboonen 2.40; Kroten 0.80; Roode Kool 2.60—/ 3.90; Witte Kool 2.90—/ 3.60; Gele Kool 4.40 6.50; Bos wortelen 1.70f 2 per 100 bos; Bloemkool 9—/ 15 per 100 stuks; dito 2e soort 0.702.50 per 100 stuks. Aanvoer: 171200 Kg. Aardappelen; 21500 Kg. Uien; 29200 Kg. Drielingen; 4700 Kg Spercieboonen; 270 Kg. Tuinboonen; 600 Kg. Kroten; 20200 Kg. Roode Kool; 33200 Kg. Witte Kool; 1600 Kg. Gele Kool; 1040 bos Wortelen; 3000 stuks Bloemkool. PURMEREND, 14 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen 0.620.92 per zak (25 Kg.); Kleine Aardappelen 0.52—/ 0.76 per zak (25 Kg.); Slaboonen 1.251-80 per zak (15 Kg.); Snijboonen 1.50—/ 5.10 per zak (15 Kg.); Tuinboonen 0.18— 0.28 per zak (15 Kg); Roode Aalbessen 1443 per 100 Kg.; Zwarte Bessen 1929 per 100 Kg.; Klapbessen 0.80 2.40 per 100 Kg.; Perziken 3—/ 14 per 100; Komkommers 27 per 100; Toma ten A 22—/ 27.30 per 100 Kg.; To- mafen B 20—/ 23 per 100 Kg.; Tomaten C 20—/ 25 per 100 Kg.; Tomaten CC 10—/ 13 per 100 Kg.; Tomaten Bonkeii 1720 per 100 Kg.; Augurken: Middel f 0.21—/0.26; Basterd 0.49—/ 0.53; Stek f 0.19—/ 0.23; Bommen 0.09—/ 0.15 per mand (6 Kg.); Bloemkool 4—/ 16 per 100; Roode Kool 12—/ 14 per 100; Sla 1.20—/ 3.60 per 100 krop; Andijvie 1.20 4 per 100 krop; Selderie 47 per 100 bos; Wortelen 6—/ 14 per 100 bos. BEVERWIJK, 14 Aug. Coop. Tuinbouw Vrije Groenten- en Fruitveiling. Doppers 16 22 c.; Br. Cap. 18—33 c.; Blis 1519 c.; Groentjes 1219 c.Raspers 1929 c.: Snijboonen 20—2714 c.; dikke boonen 11— 15 c.dunne 1623 c.; tros 232914 c.; tuinboonen 61314 c.; tomaten 1529 c. druiven 1.05—/ 1.08; appelen 15—24 c.; per Kg.; aalbessen 501.60; kruisbessen 50—/ 1.15; frambozen 50—73 ct. per slof; sla 10—40 c.postelein 50—60 c.; andijHe 2040 ct. per kist; peen 614 ct. per bos; bloemkool 4—8 ct.; komkommers 14 414 ct.; meloenen 20—40 ct. per stuk; augur ken per bakje 3095 ct. Blocveiling toma ten A 13.10; B en C 10.10; Groene Komkommers I 7.50; II/ 4; III 2. Aardappelen. Betaald werd in de veiling van Woensdag per 100 Kg. voor muizen 3.25—/ 3.50; blanke eigenh. 3.25— 3.75; blauwe idem 4.50—/ 5; bonken 2f 2.75; drielingen 2.75 3; kriel en veevoeder 1.752. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Aug. 3500 stuks Bloemkool le soort 13 16.30 per 100 stuks; Bloemkool 2e soort 1.05—/ 6.10 per 100 stuks; 400 bos Wor telen f 3.50—/ 3.80 per 100 bos; 51000 Kg. Roode Kool le soort 2.10/ 4; 23000 Kg. Gele Kool le soort 6.10—/ 7.80; 16500 Kg. Witte Kool (vroege) 3.50— 4.20; 3400 Kg. Nep 9.80—/ 11.60; 350 Kg. Zilvernep 12.20—/ 12.40; 280 Kg. Slaboonen 10—/ 13.60; 4400 Kg. Tomaten a 24.20; Tomaten b 23.30; To maten c 23; Tomaten cc 4. i 0 BAYER ot>.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6