Radirirafisch Weerbericht. A E A 2* A. Stadsnieuws Bioscopen Binnenland Lushfwaart ^fBarktlierSclbieii Dinsdag 20 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Wolfa- ilauwen, 2. Sammy de Wielrenner. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.; Narcis de verleidelijke (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Deftige straat, 2. Amateur-detectives. Toegang voor elken leeftijd. 7.30 uur, Dancing van de Harmonie. Alg. Vergadering van de Voetbalvereeniging Alc- maria Victrix. 8 uur, Muziektuin, concert van de arb.-mu- ziekvereeniging Excelsior, dir. de heer G Anderson. Woensdag 21 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Wolfs- klauwen, 2. Sammy de Wielrenner. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: Narcis de verleidelijke (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Deftige straat, 2. Amateur-detectives. Toegang voor elken leeftijd. Donderdag 22 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Wolfs- klauwen, 2. Sammy de Wielrenner. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: Narcis de verleidelijke (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Deftige straat, 2. Amateur-detectives. Toegang voor elken leeftijd. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer Sevensma. Zondag 25 Aug. 1 uur, Sportpark, motorraces. 8 uur, Harmonie, Rott. Hofstadtooneel, Ipvoering Overschotje. 8 uur, Gulden Vlies, Het N. Ned. tooneel, opvoering Nummer Zeventien. 8 uur, Schouwburgloge Doelenveld, Bouw- meester's revue Wonder boven Wonder. 8 uur, nieuwe Schouwburgloge Doelen veld, gezelschap Bouber, opvoering Zee- mansvrouwen. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van A. NIESSEN te Alkmaar, om vergunning tot het uitbreiden van de brood- en banket- bakkerij, door vervanging van den bestaan- den oven door een gasoven, in het perceel Pitsevoort nr. 24. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge- meente, mondeling op Dinsdag 3 September e.k., 's voormsiddags te elf uur en sehriftelijk vo6r of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebraeht op de Secretarie dezer gemeente van de terzake in- gekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 20 Augustus 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester A. KOF.LMA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 19 Augustus 1929 is aan 'J. de WIT te Alkmaar vergunning verleend tot het oprichten van een meubelmakerij, met plaatsing daarin van een electro-motor van 434 P.K., tot aandrijving van een gecombi- neerde cirkelzaag en langgatboormachine, in het perceel Baangracht 5 alhier. Alkmaar, 20 Augustus 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WtNLELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. ENGELAND. HET EINDE VAN HET JUTE-CONFLICT. Gisteren is, zooals gemeld, het werk in de Jute-spinnerijen te Calcutta hervat, met uitzondering echter van 5 ondernemingen waar tijdens de staking ontslagen arbeiders vervangen zijn door anderen, en die nu hun ingenomen plaatsen weer wilden bezetten. Het kwam hierbij tot raeeningsverschillen met de werkgevers met het gevolg dat van de vijf betrokken ondernemingen opnieuw in staking ging. Nieuwe Rott. Courant: Het Nieuw-Neerl. Tooneel houdt zich met deze Getemde Feeks aan den stijl, dien wij kennen en die het aan het publiek, dat er in den tijd, dat Royaards die blijspelen speelde, aan gewend is geraakt, makkelijk valt te volgen. Een ze£r verzorgde voorstelling. De Amsterdammer (Oude Groene): Hier herleefde, in den geest, in den opzet van het werk, in de groepeering, in de hoof sche bewegelijkheid, in de gratie van een enkelen groet, in het gebaar van den eenen speler, in de iijtonatie van een anderen, in de duizend onnaspeurbaarheden, die, als tus- schen de regels van den tekst ontbloeid, er den geur, de fleur en den geheimja glans aan verleenden, Royaardsr pionierswerk, voortgezet door zijn beste leerlingen. VERKEERSTELLING. De heer C. Burger, opzichter van den Prov. Waterstaat te Haariem, doet ons deeling van een wrkeerstelling op den Frie- sche weg van Alkmaar naar Oudorp welke Zondag 18 Augustus van 's morgens 6 tot 's avonds 8 uur is gehoudcn. Daarbij werden geteld 73 bespanaen voer- tuigen voor personenvervoer, 10 omnibussen, 45 voertuigen voor vrachtvervoer, 514 auto's voor personenvervoer, 102 autobussen en groote toer-auto's, 78 automobielen voor vrachtvervoer zonder aanhangwagen, 154 motorrijwielen, 2844 gewone rijwielen, 20 handwagens en hondenkarren, 5 onbespannen paarden en 3266 voetgangers. De weersge- steldheid was Iicht bewolkt met veel wind. Het verkeer werd geteld in beide richtin- gen. De volgende data van telling zijn 27 Augustus; 7, 12 en 18 September en 14 en 18 October. Scharwoude, H.-Hugowaard, Enkhuizen, Bovenkarspel, Grootebroek, Hoogkarspel, Westwoud, Blokker, Hoorn, Alkmaar, Uit geest en Zaandag gaat Donderdag 29 Augustus den trein naar Rotterdam met een boottocht door de havens en naar Den Haag en terug. De trein vertrekt te 5.55's morgens van Den Helder (aankomst Rotterdam, Maas 9.45 en Den Haag 10.03) en verlaat Den Haag's avonds te 7.49 en Rotterdam Maas 8.07 (aankomst Den Helder te 11.29) Bijzonderheden zijn op de stations te ver- nemen. LICHT OP. Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 8.44 licht op. VALSCHE MUNTER UITGELEVERD. De Duitsche justitie heeft, naar de Nieuwe Venlosche Crt. meldt, aan de Nederlandsche justitie op verzoek uitgeleverd den Rotter- damschen kleermaker K. die in April 1928 door de rechtbank is veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf wegens de ver- vaardiging en uitgifte van valsche zilver- 2.50, K. had, bons van 2.50. K. had, nadat voorloopige hechtenis ontslagen wijk genomen naar Berlijn. hij uit was, de de HET L AND ARBEIDERSCONFLICT IN GRONINGEN. Zaterdagavond is, naar de Nieuwe Prov. Gron. Crt. meldt, te Vriescheloo een werk- willige arbeider uit Friesland door stakers ernstig mishandeld. Met een mes heeft men heen een steek in den rug toegebracht waar- bij een long is geraakt. In verband biermede zijn drie personen gearresteerd. DE 0. A. M. I. T. Het bestuur der G. A. M. I. T. schrijft ons het volgende: Het doet ons zeer groot genoegen thans te kunnen mededeelen, dat Philips Gloeilam- penfabrieken te Eindhoven op de G. A. M. I T. zullen exposeeren. Daartoe is de tuinzaal van de Harmonie gehuurd waar hypermoderne etalageverlich- tingen zullen worden gedemonstreerd en door ingenieurs der fabriek lezingen zullen worden gehouden. Daarenboven zal door de Philipsfabrieken het bekende hondje, dat de clou vormde op de Radiosalon te Schevenin- gen, worden geexposeerd. Dit hondje, waar- voor aanvrage® uit heel de wereld toestroo- men, reageeri, door toepassing van foto elec- trische cellen, op het licht en is te beschou- wen als een der grootste wonderen ooit door menschelijken geest gewroeht. Dat de firma Philips dit technische won der op de G. A. M. I.' T. zal demonstreeren, I LI" h*K 0,J aen.ove™ is wel een bewijs van de groote waarde, die >u j W1®?.ZIC^ rllie's ook wereldfirma's hechten aan deze midden- ren' droeve buzonderheu standstentoonstelling, de grootste die ooit in Alkmaar is gehouden. Het is nl. na de Radiosalon te Schevenin- gen de eerste maal dat Philips dit wonder- dier demonstreert en ongetwijfeld zullen dan ook duizenden uit heel Noord-Holland toe- stroomen om het kunnen van onze grootste nationale industrie te bewonderen. BOOMEN NIET NEERGELATEN OP EEN OVERWEG. Ongelukken voorkomen door de op- lettendheid van een agent Te Veenendaal is naar de Telg. meldt, door een gelukkige ocnstandigheid een ern stig ongeval voorkomen. Een politie-agent bemerkte Zondagavond juist bij het passeeren van den drukken overweg bij het station, dat de boomen niet waren neergelaten, terwijl de trein uit de richting Kesteren, die 19.49 te Veenendaal aankomt, reeds vlak bij was. De agent liet onmiddellijk met behulp van publiek het verkeer aan beide kanten van den overweg stop zetten, waardoor de trein zonder gevaar kon passeeren. De machinist van den trein scheen de nalatigheid ook bemerkt te heb ben, althans hij gaf signalen zooveel hij kon Bij onderzoek bleek dat de overwegwach ter in het vlak bij den overweg staande blok meer te herinne- bijzonderheid valt te Vermel den, dat de oudste zoon van den overweg wachter, die uitstekend staat aangeschreven Zaterdagmiddag grafwaarts is gedragen. Wij geven gaarne voorlichting bij den aan-en verkoopvan effecten. - ALKMAAR. Telefoon no. 120. EEN JUBILEUM. Alweer was er op de IJzer- en Metaalgie- terij een jubilaris. De heer H. N. K. Reurslag herdenkt na- melijk heden den dag waarop hij 40 jaar aan deze inrichting is verbonden. Hedenmorgen werd op het kantoor van den directeur ontvangen, waar hij hartelijk geluk gewenscht werd en waar hem een en- veloppe met inhoud werd overhandigd. Het personeel heeft den jubilaris eveneens een blijk van belangstelling aangeboden. DE GETEMDE FEEKS. De opvoeringen van Shakespeare's werk »De Getemde Feeks" op Dinsdag en Woens dag te de kermisweek in het Gulden Vlies, vormen ongetwijfeld het glanspunt der too- neelvoorstellingen, die dan ook niet zullen nalaten een groote belangstelling te trek- ken. „De Getemde Feeks" het van humor jfr r«est sprankelende blijspel van dezen machtigen tooneelschrijver, dat, gebracht on der artistieke leiding van Louis Saalborn, in een speeiseizoen meer dan 100 maal voor uitverkochte schouwburgen werd opgevoerd, had een pers als geen der Shakespeare-op- voeringen ooit te voren. De Telegraaf schreef In een woord: een Shakespeare-premtere, zoo tintelend en bruisend als er in jar en en jaren geen was. Algemeen Handelsblad: Het was een avond van mooi en boeiend tooneel. Een dichtbezette zaal heeft langdurig f eapplaudiseerd en tal van bloemstukken ebben dit huldebetoon luister bijgezet. Het Volk: Wat is dit alles levendig, boeiend, spran- kelend van geest, wat tintelt het van voort- durende activiteit. De Maasbode: Dit is nu weer eens geworden een dier feestende avonden, waarin jolijt hangt als een blanke, zeilende, zon-doorschenen wolk over de planken en over de menschen. Deze opvoering is een der beste vertolkingen van Shakespeare geworden, die we ons kunnen ieugfin. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEM- INRICHTING. Genomen baden van 11 Augstus tot en met 18 Augstus: Heeren672 Dames 643 Kosteloos: Jongens 643 Meisjes 196 DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Naar de „Bossche Crt." meldt, is Zaterdag middag op den weg naar St. Oedenrode een vrouw uit Mariaheide door een motorrijder aangereden. Beiden werden tegen den grond geslingerd. De vrouw brak een been en een arm en kreeg bovendien een hersenschudding. Denzelfden avond is zij in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Den motorrijder treft geen schuld. VERBETERINGEN BIJ WESTERVELD V erkeersmoeilifkheden, De Haarlemsche correspondent van het Hbl. schrijft: Het crematorium op Westerveld wordt uit- gebreid en verfraaid; men verwacht met dit werk den 28en September gereed te zijn, zoo dat dan de crematieplechtigheden weer in het gebouw kunnen geschieden. Het zou wenschelijk zijn, dat nu ook op en bij de begraafplaats verbeteringen werden aangeforacht. Nu het aantal auto's bij begrafenis- en ere matieplechtigheden zoo talrijk is geworden dat er soms vijftig tot zeventig auto's moeten worden gestationneerd, is de beschikbare ruimte niet meer voldoende. Er is niet alleen bij het opstellen van de vele wagens groote moeilijkheid, maar het afjijden geeft vaak zoo -k*'1(-- - langen tijd duurt, voordat een auto Totaal Tempt, hoogst 70 graden. 1792 DEN JAARVERSLAG VAN ARMENRAAD. In het jaarverslag over 1928 wordt o.a dank gebracht aan den heer F. H. van Dijk, die van 10 Mei 1927 tot 16 September 1928 het secretariaat met groote toewijding ver- vuld heeft. In de vacature van de secretaris is later voorzien door de benoeming van den heer Jac. Tonsen. In 1928 vergaderde de Ar- menraad eenmaal en het bestuur zesmaal. Op verzoek van het Gemeentebestuur ad- viseerde de Armenraad op de aanvragen van onderscheidene instellingen van weldadig- heid om een subsidie uit de gemeentekas, om- trent de verdeeling der begrootingsgelden voor drankbestrijding en op aanvragen van meerdere instellingen van weldadigheid, zoo- wel uit Alkmaar als elders om een collecte te mogen houden. Door he( comite voor den ver koop der Weldadigheidspostzegels voor het kind werd evenals andere jaren een levendige actie gevoerd. Aan tal van instellingen, auto- riteiten en particulieren werden adviezen of rapporten verstrekt. Op 13 September werd een autotochtje met Ouden van dagen gehou den. Tegen den verkoop van breimachines, merk Wikama, werd een actie gevoerd. GOEKOOPE TREINEN. Woensdag 28 Augustus zal er een goed- koope trein loopen (2e en 3e klasse) van Hel der, Anna Paulowna, Schagen, N.-Schar- woude, Heer-Hugowaard, Alkmaar, Heiloo. Castricum, Uitgeest, Krommenie, Wormer veer, Koog-Zaandijk en Zaandam naar Oos- terbeek Hoog, Arnhem en Nijmegen. De trein vertrekt des morgens 6.02 van Helder en komt te 11.05 in Nijmegen aan. De terugreis gaat's avonds 7.15 uit Nijmegen en de trein is 11.39 weer in Helder. .Van Helder, Anna Paulowna, Schagen, N.- groote verkeers-ingewikkeldheden, dat het langen tijd duurt, voordat een auto zich uit het kluwen kan losmaken Het is noodzakelijk, dat er bij den ingang van de begraafplaats een parkeerterrein komt; er is voldoende ruimte voor beschik- baar. Maar even noodzakelijk is het, dat de in gang tot de begraafplaats wordt veranderd. De voertuigen moeten nu na een korte bocht tusschen twee sluitpaaltjes een nauwe oprij- laan in. Dat kost vaak veel gemanoeuvreer, vooral wanneer het aantal auto's talrijk is. Hier moet een breede, goed op de wegen aan- sluitende inrit komen. En dan blijkt ook telkens weer hoe dringend noodig de verbreeding van den spoor-overweg is. Het is daar dagelijks een opstopping van voertuigen die het gemeentebestuur van Vel- sen toch moeilijk langer kan dulden. De spoorweg-directie is bereid op de ge- bruikelijke voorwaarden de verbreeding uit te voeren, n.l. wanneer de gemeente de kosten van die vebreeding betaalt. Daarop is nog altijd geen bevestigend antwoord gegeven Het ernstig overwegen zal nu toch wel ten einde zijn! REUNIE VAN TELEFOONPERSONEEL. J.l. Zondag werd te Zeist een druk bezoch- te bijeenkomst gehouden uitgeschreven door den Centr. bond van Nederl. post-, tele graaf-, en telefoonpersoneel (C.B.P.T.T.) van vrouwelijk personeel, werkzaam bij den Rijkstelefoondienst. Aanwezig waren telefo- nisten, toezichthoudsters en chefs-telefoniste uit Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Leeuwarden, Groningen, Veendam, Stadskanaal, Assen, Zwolle, Zutphen, Nij megen, Apeldoorn, Veenendaal, Amersfoort, Hilversum, Bussum, Baarn, Haarlem, Bode- graven, Gouda, Maassluis, Vlaardingen, Til- burg, Eindhoven en Heerlen. De voorzitter, de heer H. van Giessel, al- gem.-secr. van den C.B.P.T.T. te 's-Graven hage, herinnerde, naar het Hbld. meldt aan het verscheiden van dr. Aletta H. Jacobs; hulde brengende aan deze eminente voor- gangster, wekte spr. de aanwezigen op, haar werken en streven pa te volgen. Het nieuwe bezoldigingsbesluit. Mej. C. Feldmeijer (Eindhoven), die on- derwerp inleidende, critiseerde in het bijzon- der den ieugd-aftrek (vermindering van loon voor ambtenaren, jonger dan 21 jaar) en de 3 pCt. salariskorting, welke speciaal op de ongehuwden wordt toegepast. Zij toonde met feiten aan, dat de oudere ongehuwden (toezichthoudsters en chefstelefoniste) dubbe- len aftrek zien toegepast, n.l. inhouding van de laatste twee periodieke verhoogingen in- gevolge het Bezoldigingsbesluit 1925 en 3 pCt. ongehuwden-aftrek op grond van het nieuwe Bezoldigingsbesluit. Het Bezoldi gingsbesluit 1928, dat toch bedoelde te zijn een verbetering van de salarissen, maakt door den ongehuwden-aftrek dat sommi ge ambtenaren minder loon ontvangen dan waarop zij volgens het Bezoldigingsbesluit 1925 recht hadden. De vergadering sprak zich uit voor een nieuwe algemeene herziening van het Bezol digingsbesluit, verklaarde zich tegen den on gehuwden-aftrek en onderstreepte het door het congres van den C.B.P.T.T. d.d. 7-9 Fe- br. 1929 te Utrecht genomen besluit, dat de vakbond in de allereerste plaats zal ijve- ren voor een bevredigende oplossing van den jeugd-aftrek en voor opheffing van het ver- schil in loon tuschen ongehuwden en onge huwden. Vlugge bediening enz. De inleidster mej. A. Achttienribbe (Baarn) wees er op, dat het gros der amb tenaren slechts twaaif dagen verlof heeft. De reunie sprak zich uit voor betere ver- lofregeling. Voor hen, die niet in den zomer met verlof kunnen gaan, moet de vacantie met de helft worden verlengd, terwijl de duur van het verlof niet afhankelijk moet worden gesteld van het salaris, maar van het aantal dienstjaren. De vergadering stelde vast, dat op ver- schillende kantoren een chronisch personeel- gebrek valt te constateeren en dat als gevolg daarvan onvoldoende personeelsbezetting op de telefoonkantoren bestaat dan wel overbe- lasting van verschillende telefoonposten plaas vindt. Zij was van meening, dat der- halve „het lange wachten", waarover het pu bliek aikwijls moppert en meertnalen klaagt, niet te wijten is aan het bedienend personeel, en verzocht het Bondsbestuur opnieuw bij de bedrijfsleiding aan te dringen op perso- neelsuitbreiding. De vergadering vereenigde zich met een resolutie, waarin zij als haar meening uit- sprak: dat de vroeger bestaande diensttijd van gemiddeld zes uur voor de grootere en ten hoogste zeven uur voor de overige kanto ren dient te worden hersteld; dat elke werk- tijd-verkorting van sommige kantoren niet mag worden „gekocht" door werktijd-verlen- ging op de kantoren Amsterdam en Rotter dam. Het vraagstuk van het ontslag bij huwe- lijk werd daarna aan de orde gestela. Er werd de aandacht op gevestigd, dat het Kon. Besluit betreffende de huwende amb- tenares het ongehuwd samenwonen bevor- dert. De maatregel heeft dan ook veelal ave- rechtsche uitwerking. Gepleit werd nog voor gelijke promotie- kansen van telefoon- en telesrra; naar waarnemingen, verricht in den morgel van Dinsdag 20 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.0 te La Co runa. Laagste barometerstand 750.8 te Reikja. vik. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Augustus* Zwakke veranderlijke wind later uit Zui- delijke richtingen half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets warmer. en telegraafpersoneel. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. Narcis, de verleidelijke. Het A. B. T. bracht gisteravond weer een nieuwe First National film en de namen der hoofdvertolkers Billie Dove en Clive Brook hadden hun uitwerking niet gemist, want er was veel belangstelling. En de film verdiende die. Het was een mooi stuk werk met goed spel. DE „GRAF ZEPPELIN". Uit Tokio wordt gemeld dat Dr. Eckener na de landing tallooze gclukstelegrammen uit alle deelen van de wereld ontving De Ja- pansche keizer zal Dr. Eckener, de officie- ren en de passagiers in zijn particuliere ver- trekken op een thee ontvangen. Aan den in gang van het keizerlijk paleis zal het gezel schap ontvangen worden door het Japansche Verbond van Christelijke Jongemannen. on- derafdeeling Y. M. V. A., die hen zal verwel- komen met de volksliederen van Duitschland en Japan. Na de landing hield Dr. Eckener een toe- spraak. correspondence" H. K. alhier. Klassescholen zijn er in onze gemeente niet. Ieder kiest de school, welke hij voor de opleiding van zijn kind het meest wenschelijk acht, wat mogelijk is doordat het schoolgeld bepaald wordt door het inkomen. Wel zijn er opleidingsscholen, waar het on- derwijs er op berekend is, dat de leerlingen zoo spoedig mogelijk naar de middelbare scholen kunnen overgaan. Ook van niet-oplei- dingsscho'.en zijn evenwel herhaaldelijk leer, lingen naar H. B. S. of gymnasium overge- gaan. Red. Alkm. Crt. H. S. alhier. Wij gelooyen niet dat U doof plaatsing van Uw stuk iets zult kunnen be- reiken. Aan de mibtaire voorschriften kunt U als dienstplichtige niet ontkomen. Wij betwij- felen heel erg of de burgemeester er iets aan zal kunnen doen, dat U een week onder de wapenen moet komen omdat er sinds elf jaar motgaatjes in Uw jas zijn gekomen. Uw vrouw zal het die week inderdaad met een kleiner inkomen dan anders moeten doen. Zoolang U dienstplichtig is heeft U kans op dergeliike onaangename verrassingen. Red. Alkm. Crt. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 19 Aug. 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aalbes- sen per 100 pond 8—f 16; Andijvie per 100 stuks 1.50f 3.60; Augurken per 100 pond 5f 35; Bloemendaler kool per 100 stuks 1620; Bloemkool le s per 100 stuks 2.60—/ 9.40; Druiveu per 100 pond 42—/ 47; Kropsla per 100 stuks 1.60— 3; Komkommers per 100 stuks 2.60 6.70; Meloenen per 100 stuks f 2560; Postelein per bakje f 0.14—/ 0.43; Rabar- ber per 100 bos 24; Selderie per 100 bos 1.303; Spinazic per oakje 0.10—. 0.40; Snijboonen per 100 pond 1.60— 13; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 3.306.40; Tuinbooncn per 100 pond 1.30; Tomaten per 100 oond: A 8.10; B 8; C 7; CC 3.20; WorieV-n per 100 pond 7.5013.50; Zwarte bessen per 100 pond 14—/ 17. PURMEREND, 20 Aug. 1929. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 23 st. Fabriekskaas 48; 33 st. Boe- renkaas 48.50, in totaal 56 stapels, wegende 41000 K G. Handel matig; 1671 K.G. Boter 1.65—/ 2 per K.G. Vee. 350 vette Runderer. f 0 75f 1.10 per K.G.; 321 Melk en Geldekoeien 125— 350, handel matig; 84 Stieren* 30 Paarden f 100200, handel matig; 45 vette kalve- ren 1.25—/ 1.40 per K.G., handel stug; 208 Nuchtere kalveren: slachtkalveren f 13-< f 40; fokkalveren f 1230, handel vlug; 306 vette varkens, w.o. voor de zouterij 8691 cent; voor de slacht 8895 cent per K.G., handel vlug; 36 Magere varkens 22 64, 89 Biggen f 28f 38, handel van beide stug;589 Schapen 25—f 45, handel vlug; 798 Lammeren 16— f 25, handel stug: 31 Bokken; Kipeieren f 6.257.25; Eendeneieren 5.80; Piepkuikens f 0.1254— 275. Eierenveiling. 18660 stuks kioeieren a f 6.50—7.50; kipeieren b 4.50— f 5 10, 1291 stuks en 2948 stuks Eendeneieren f 6.20, PURMEREND, 19 Aug. 1929. „Afslag^ vereeniging Beemster, Purmerend en Om-< streken". Aardappelen 0.60—j] 1.08 per die nu bij hem is, verveelt hem geducht. Zij voelt wat er dreigt te gebeuren en gebruikt al haar trues, maar niets helpt. Door haar komt de Aartshertog in kennis met dokter Peredy en zijn zuster. Deze laatste, de lieftallige Narcis, maakt een diepen indruk op den vorst. Maar al spoe» dig blijkt dat zij niet van het gewone genre is. Zij heeft een groot gevoel van eigenwaarde. Zij trekt den Aartshertog zoo sterk aan, dat hij al les waagt om haar te veroveren. Maar de gevol gen van al te vrijmoedig optreden blljven niet uit en in den strijd met Narcis' broeder, wordt de Aartshertog door een schot van Narcis ernstig gewond. Beide, Narcis en Alexander, worden zich nu echter van hun groote liefde bewust en het slot doet een gelukkig leven in de toekomst voor beide verwachten. Clive Brook maakte door zijn beheerscht, spa ber spel ook nu weer grooten indruk. Een uiterst correcte verschijning. De Hongaarsche uniformen stonden hem voortreffelijk. Billie Dove was zeer goed als Narcis. Zij wist haar vrouwelijke waardigheid mooi uit te beelden. De rol van den vorstenbediende werd fljn ge- typeerd door Gusta wan Seyffertitz. De opm- men waren goed verzorgd. Het bijprogramma gaf een mooi Pathg-allerlei, een technische opname van den bruggenbouw in Rotterdam en een komische tweeacter: Een dolle rit. (N i e t-0 f f i c i e e I). 45Ie STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 20 Augustus I92S. 3e Klasse 2e Llist, Hooge prijzen: 7149 1500. 5396 16400 200.—. 965 4910 6402 9419 100 Pri|zen van 45. 53 270 520 858 1098 1308 1476 1716 2112 2644 3016 3491 3773 4031 4296 4655 5023 5267 5794 6066 6319 6642 7036 7315 7556 7913 8307 8739 9486 9825 10210 10725 11111 11312 11513 12033 12566 12954 13251 13477 13712 13873 14240 14527 14819 15329 15585 15825 16072 16308 16750 17329 17668 18058 18348 18859 19256 19479 19727 19961 20440 20923 65 320 634 921 1133 1329 1494 1747 2162 2653 3035 3520 3796 4087 4332 4695 5026 5393 5833 6085 6362 6658 7071 7331 7561 7938 8308 8848 9490 9862 10347 10735 11113 11344 11530 12188 12625 13050 13271 13523 13713 13904 14252 14538 14824 15345 15588 15848 16168 16313 16781 17366 17672 18201 18363 18899 19315 19480 19740 20034 20466 20928 F o u t e n: 143 363 668 941 1174 1356 1541 1752 2174 2700 3094 3543 3802 4113 4365 4709 5101 5450 5839 6117 6508 6686 7094 7350 7595 7957 8470 9044 9529 9875 10430 10738 11151 11356 11539 12210 12753 13070 13301 13531 13749 13904 14286 14581 14870 15365 15589 15881 16181 16375 16789 17394 17792 18214 18382 18981 19325 19532 19748 20071 20600 20941 1446 167 386 713 958 1253 1372 1599 1782 2277 2803 3122 3571 3951 4114 4371 4782 5150 5681 5863 6208 6517 6712 7100 7401 7596 7965 8488 9107 9576 9942 10439 10774 11208 11360 11598 12264 12777 13128 13339 13541 13773 14013 14374 14649 15104 15407 15634 15991 16207 16390 16955 17407 17817 18243 18389 19091 19328 19536 19838 20089 20650 20946 196 398 720 1007 1265 1412 1606 1790 2472 2913 3320 3572 3958 4133 4383 4809 5156 5690 5930 6249 6570 6971 7103 7443 7656 7985 8498 9224 9642 9981 10528 10917 11220 11392 11615 12293 12803 13194 13379 13546 13779 14060 14394 14660 15176 1.5442 15690 15997 16250 16571 17024 17448 17826 18262 18464 19102 19335 19593 19863 20284 20663 20993 237 422 759 1009 1266 1442 1669 1858 2540 2979 3382 3576 3961 4177 4409 4984 5226 5697 5942 6273 6582 6987 7156 7472 7739 8046 8503 9312 9649 10052 10538 10933 11226 11398 11666 12343 12818 13213 13386 13550 13783 14136 14405 14667 15198 15474 15741 16000 16259 16610 17090 17452 17889 18310 18603 19131 19370 19624 19907 20301 20731 250 458 769 1034 1270 1462 1674 1891 2597 2980 3383 3662 3962 4205 4470 4989 5227 5706 6007 6278 6594 6992 7243 7478 7791 8114 8691 9380 9730 10057 10551 10977 11236 11399 11729 12359 12856 13232 13414 13659 13863 14145 14449 14753 15231 15505 15755 16030 16278 16691 17187 17497 17904 18338 18666 19237 19381 19665 19941 20316 20762 257 470 824 1080 1304 1466 1687 1937 2631 3014 3402 3717 3982 4224 4603 5006 5249 5743 6026 6283 6607 7030 7258 7515 7793 8176 8701 9425 9733 10191 10598 11023 11274 11448 11784 12405 12941 13250 13440 13686 13866 14222 14474 14801 15272 15520 15817 16037 16295 16730 17310 17569 17947 18340 18678 19241 19420 19672 19944 20388 20792 m.z. 1486; 11913 m.z. 11916. Aartshertog Alexander van Hongarije 1 rengt een bezoek aan zijn jachtslot te Tarnavan. Hij een door de vrouwen verwend vorst. Geen enkele heeft hem echter tot nu toe kunnen boeieu voor langen tijd en ook de actrice Lona

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2