Buitenland HOE LUPE VELEZ JIIMSTER" WERD. Luchtvaart Tijdschriften Sport Uit de Pens Kerk en school kwam, zag hij oogenblikkelijk de fout en gaf den mandoer een schop. Na de planken zelf te hebben verlegd, werkte hij zijn nummer af, en begaf zich naar zijn kleedkamer. In een der gangen van het circus werd hij ech- ter door den inlander opgewacht, die hem een steek in de hartstreek toebracht, tenge- volge waarvan hij ongeveer een uur later overleed. t Het publiek in de tent heeft van het ge- beurde niets gemerkt, daar na den nword, die ongeveer om 11 uur's avonds plaats had, het programma gewoon werd afgewerkt. De verslagenheid onder de artisten was natuurlijk groot. i De moordenaar werd gearresteerd. IN V1ER DAGEN NAAR TOKIO. i Het zijn merkwaardige dagen die wij bele- ven De overwinningen over stof, afstand, tiid volgen elkaar met verbijsterende snel- heid op. Een daaronder zijn vliegtochten, met toestellen „zwaarder dan de lucht" en „lichter dan de lucht" beiden, wel de merk- waardigste. Het was al heel bijzonder wat de hertogin van Bedford onlangs met een vliegtuig een Fokker- vertoonde: in 7 'A dag heen en terug van Londen naar Karatsji. Daar hoort iwat geluk bij, toegegeven, omdat een nood- landing altijd noodig kan zijn, maar het is dan toch maar gedaan. t Maar wat dr. Eckener nu heeft volbracht is nog veel belangrijker. In een voertuig dat aan een aantal passagiers alle gemakken en uitmuntende verzorging biedt, dat zich zijn weg vrij kon kiezen om te zorgen dat die zoo veilig mogelijk was waarvoor bekwa- me meteorologen voortdurend de noodige aanwijzingen geven in zulk een voertuig brengt dr. Eckener ons in vier dagen van Friedrichshafen naar Tokio. Dat is een ver- korting der verbindingen, een bespoediging .van het verkeer, waarvan wij kort geleden rtiog niet gedroomd hadden. Met de snelste bootverbinding bereikt men. van Londen Yo kohama in 48 dagen. Door Siberie sporend komt men in veertien dagen in Wladiwos- tock, waarbij nog drie dagen komen om To kio te bereiken. En die afstand is nu met den Zeppelin, die minstens de gemakken biedt .van den trein en vermoedelijk in dit opzicht weinig achterstaat bij de mailboot, terugge- bracht tot vier dagen. En, men weet, dr. Ec kener heeft niet eens getracht zoo snel mo gelijk te varen; het is hem bij dezen tocht niet om een record te doen. Wat veiligheid betreft is het zeer moeilijk reeds nu een oor- deel te krijgen. Wij weten niet of het mogelijk 'zal zijn slecht weer, dat een Zeppelin nood- ilottig zou.kunnen zijn, steeds te vermijden. Maar wij weten wel dat heeft de onlangs mislukte tocht naar Amerika bewezen, tocn de Zepelin in Zuid-Frankrijk een noodlan- ding maakte hoe ook in ongunstige om- standigheden de kansen voor dit voertuig zeer gunstig staan. Zoo is het dus mogelijk geworden, zal het misschien binnen betrekkelijk korten tijd ge- regeld geschieden, dat de mensch zijn mede- mensch aan het andere eind der aarde in vijf, zes dagen kan bereiken. Zoo komen de voltaren in materieelen zin tot elkaar, zoo ontmoeten zij elkander na enkele dagen voor uitwisseling van denkbeelden en goederen, voor persoonlijke aanraking, om elkaar in de oogen te zien, elkaar de hand toe te ste- ken. En vergeten wij niet, dat het gedurende den heelen tocht mogelijk blijft de aanra- king met de menschheid daar beneden te on- derhouden. Per draadlooze blijven wij ver- bonden met hen die daar boven voortsnellen, terwille van hun veiligheid in de eerste plaats, ok voor andere belangen. Ook zoo wordt dus de verbinding van de menschen onderling versterkt en verbeterd. Mogen wij dit alles beschouwen als sym- bool van toenadering ook in geestelijken zin? OOSTENRIJK. EX-KEIZERIN ZITA. i'rins Otto, de oudste zoon van den over men ex-keizer van Oostenrijk, heeft zich als student laten inschrijven aan de Katholieke Universiteit te Leuven, waar hij in dit najaar zijn studie zal aanvangen. Thans heeft ex-keizerin Zita uit zuinig- heidsoverwegingen besloten zich gedurende den studietijd van haar zoon met haar gezin de omgeving van Leuven te vestigen De kin- deren zullen daar de openbare scholen bezoe ken; het aanvullend onderricht in de talen en de geschiedenis der oude monarchic zal hun thuis worden gegeven. SOCIALISTEN EN BURGERWACHTEN Twee dooden. a HvtB' melc^t uit Weenen, dat volgens de ,;N. Fr. Presse" bij botsingen tusschen Iocialisten en burgerwachten twee dooden ijn gevallen. Er is geschoten niet alleen met ■^.Y,0, jS' maar °°k met infantiegeweren, ter wijl beide partijen een mitrailleuse in stelling hadden gebracht. De Weensche politie heeft uitgebreide maatregelen genomen om even- tueele vechtpartijen als gevolg van het ge- beurde te voorkomen. Bondskanselier Streeru- witz heeft zijn verlof onderbroken en is in de hoofdstad teruggekeerd om te overleggen met den vice-kanselier over de door de regeering xan te nemen houding. Botsing tusschen socialisfen en nationalist en. Gisteravond hebben ongeveer 1200 leden /an den „Heimwehr" gepoogd een socialisti- sche vergadering te verhinderen. Tijdens de botsing, die hiervan het gevolg was, en die in totaal slechts 10 minuten ge- duurd heeft zijn vele slachtoffers gevallen. 26 van hen zijn ernstig gewond, terwijl 44 in levensgevaar verkeeren. Een algemeen demonsiratieverbod Naar het „Neue Wiener Tageblatt" weet te melden, zou de regeering voornemens zijn een algemeen demonstratieverbod voor het geheele bondgebied uit te vaardigen en daar- aan streng de hand te houden. Naar voorts verluidt, overweegt het partij- bestuur der sociaal-democraten tot de regee ring het vezoek te richten maatregelen" te willen treffen. waardoor gebeurtenissen als onlangs tot de onmogelijkheden zouden gaan behooren. Door communisten werd gistermiddag door middel van een extra-uitgave van de „Rote Fahne" de algemeene staking gepropageerd. Het blad is in beslag genomen. Overigens zijn geen politieke gevolgen van een en ander te verwachten. „IM WESTEN NICHTS NEUES" VERBODEN. In de soldatenbibliotheken. Naar het orgaan van het soc.-dem. „Wehr- verband", „Der neue freie Soldat" meldt, is in het ressort van de Stiermarkensche brigade van het Oostenrijksche bondsleger de op- neming van het boek van Remarque „Im Wes- ten nichts Neues" in de soldatenbibliotheken verboden. Het ministerie van oorlog heeft deze beschikking van den brigadecommandant van Graz goedgekeurd en haar tot alle garni- zoenen van het Oostenrijksche bondsleger uit- gebreid. OVERSTROOMINGEN IN TIROL. Het verkeer door „Muren" belemmerd. Een Wolff-bericht uit Innsbruck meldt, dat de Arlberg-straatweg tusschen deze stad en St. Anton ernstig wordt bedreigd door plotse- ling ontstaande modder- en gruisbeken, z.g „Muren". Tusschen Landeck en St. Anton moest het verkeer eenige dagen worden stop- gezet. De Hundbach is bij Inzing buiten zijn oevers getreden. Te Imst heeft een hageljacht groote schade aangericht. Nagenoeg al het te veld staande fruit is vernield. DE TOESTAND TE WEENEN. Naar de Vorwhrts uit Weenen verneemt, werd in de gisteravond gehouden vergade ring van soc..-democraische vertouwensman- nen na een rede van dr. Deutsch een resolutie aahgenomen, waarin verklaard wordt dat de leiders der Hiermarksche Heimwehr schuldig zijn aan de botsingen te Sanct Lorenzen en waarin geprotesteerd wordt tegen de hou ding der verantwoordelijke autoriteiten. Ten slotte worden de arbeiders opgeroepen om zich te beschermen tegen de „beschermings- pogingen" der Heimwehren. ARABIC. AUTO'S DOOR REBELLEN AANGEV ALLEN. De kroonprins ontkomen. Uit betrouwbare bron wordt vernomen dat een convooi van 17 automobielen in een waarvan zich de kroonprins van Nedzjd be- vond, en dat op weg was naar Hasa, aange- vallen werd door rebellen. De prins ontsnapte met twee der auto's; de andere werden in brand gestoken en de inzittenden gedood. PALESTINA. INCIDENTEN BIJ DEN KLAAGMUUR Naar uit Jeruzalem gemeld wordt, hebben zich incidenten bij. den Klaagmuur te Jeruza lem voorgedaan. Een bende van ongeveer honderd Arabieren, gewapend met dolken, deed een aanval op de Joden, die bij den muur baden. De Arabieren vernielden eenige Joodsehe doeken met opschriften die bij den Klaagmuur waren aangebracht. NOORWEGEN. ERNSTIGE MIJN-ONTPLOFFING. Uit Oslo wordt gemeld, dat op een der mijnen der Kings Bay Company op Spitsber- gen een ernstige ontploffing heeft plaats ge- vonden waarbij 10 arbeiders werden ge dood. Het reddingswerk was zeer moeilijk, aangezien de ingang van de schacht was ingestort. Een der reddingsmanschappen die 24 uur onafgebroken aan het reddingswerk deelnam, is tengevolge van een hartverlara- ming over leden. AMERIKA. EEN SPOORWEGONGELUK. 14 dooden. Een Reutertelegram uit Henrietta (Texas, nabij de grens) meldt, dat bij een deraille- ment van een trein op de lijn St. LouisSan Francisco twaalf negers en twee blanken zijn gedood. De slachtoffers waren gruwelijk ver- minkt door den ontsnappenden stoom van de locomotief. Opgewekt, donker, met een heldere teint en schitterende zwarte oogen met lange, fijn gspenseelde wimpers, hel- roode lippen, prachtig witte tanden, slanke, sprekende handen, die geen rust kermen, een ranke gestalte, volmaakt ge- vormd, een gouden klank in haar stem en zonlicht op haar gelaat: dat is Lupe Velez. Open en naif als een kind, maar vol onstuimige stemmingon, vol levens- vreugde en levensmoed, vrijmoedig, vaak bij het brutale af, ondeugend en schalks dat is Lupe ook. Zij is nu pas negentien jaar en dus nog een meisje en tochzij is al ver gevorderd op den ladder van het succes. Een gevolg van het feit, dat zij een moe- dig meisje is geweest en trouwens nog is dat, hoewel zij een geringe kans had om de begeercie rol in Richard Bennett's: The Dove" te krijgen deson- danks de verre reis uit Mexico naar Hollywood ondernam, waar zij haar doelbereikte. Dat is eveneens de 6chte Lupe Velez. Lupe werd geboren in San Luis Poto- si, een dagreis verwijderd van de stad Mexico. Haar moeder, Josephine Velez, was een zeer bekende overa-zangeres, terwijl haar vader als kolonel Villala- bos in het leger diende. Haar eerste onderwijs genoot zij in het klooster van Onze Lieve Vrouwe van het Meer, in de stad San An tonio. Daar leerde zij Engelsch,. maar omdat het alleen bij theorie bleef en zij zich in de practijk nie kon oefenen werd haar kennis van deze taal niet al te groot. Maar eenmaal in Hollywood sprak zij al gauw het Engelsch even rap als haar moedertaal. Voor zij hier ech- ter kwam leerde zij ook nog machine- schrijven en gaf men haar een kantoor- opleiding, maar dat stilzitten, achter een scbrijfmachine was ijiets voor Lupe en men gaf het plan, b" u* op een kan- toor te krijgen dan ook al spoedig op. Toen Lupe vijftien jaar was werd haar vader in den oorlog gewond. Dat was een mooie gelegenheid voor Lupe om, wat zij zoo graag wilde, thuis te helpen, bij te dragen door eigen verdiensten in de kosten der huishouding. Op haar herhaald aandringen vond haar moeder het eindelijk goed, dat zij zou optreden in een operette, welke toen in Mexico liep: Rataplan. Toen bleek, dat de kleine Lupe een talentvolle danseres was. En hoewel zij geen les genoten had oogstte zij buitengewoon veel succes: haar dan- sen was spontaan, kwam zoo uit haar artistieken aard voort. Al heel gauw werd zjj de roem van het gezelschap. Iedireen in de stad wil de haar zien; haar buitengewone schoonheid en prachtig dansen was ian- gen tijd het onderwerp der gesprekken van uitgaan Mexico. Een Amerikaan, die de voorstelling eens bijwoonde en het talent van Lupe zag riep haar na de voox'stelling bij zich en zeide haar, dat zij veel succes in de Vereenigde Staten zou hebben. Zou het niets zijn voor haar om het eens te wa- gen? Maar Lupe hield veel van haar stad en kon haar ouders moeilijk verla- ten, zoodat zij op de voorstellen van den Amerikaan allerhande mooie voor- spiegelingen niet inging. Zij bleef in „Rataplan" dansen en succes oogsten in haar vaderstad. Haar Amerikaansche bewonderaar keerde naar Los Angelos terug en daar hoorde hij, dat Richard Bennett plannen had om „The Dove" te verfilmen, een tooneelstuk, waarin de hoofdrol vertolkt moet worden door een jong en knap Spaansch meisje. Dadelijk schreef hij naar Lupe en vroeg haar in Los Angelos te komen, aan welk verzoek zij nu vol- deed. Want de filmwereld trok haar erg. Maar in de stad gekomen wachte haar een groote teleurstelling: Bennett had zijn keus reeds gedaanHaar lange reis was voor niets geweestMaar Lupe Velez zou Lupe Velez niet geweest zijn, wanneer zij toen onverrichter zake naar huis zou zijn weergekeerd. Zij ging toen „werk zoeken" in de filmstad. En weldra vond zij werk. Met Finchon en Marco verscheen zij op de planken in hun „Ideas", wat haar 75 dollar per week opbracht. Vervolgens speelde zij In Glendalr, in een plaatselijke schouw- burg. Hier kreeg zij al twee honderd dollar per week. Nu ging het vlug om- hoog. Op een avond woonde Harry Rapf, een der machthebbers der Metro Goldwyn Mayer een voorstelling bij van de „Mu- sic Box Revue", waarin Lupe Velez schitterde. Hij zag haar dansen en wist, dat zij ook in de filmwereld een groote beteekenis zoru kunnen krijgen. Na af- loop ging hij naar de kleine Mexicaan- sche toe en noodigde haar uit eens te komen in de Hal Roach Studio's, waar hij films vervaardigde. Hier werd zij aan een proef onderworpen. Het resul- taat was, dat zij een contract kreeg en spelen ging onder het banier van Hal Roach. Niet lang daarna begon Douglas Fair banks plannen te maken voor de verfil- ming van de groote United Artists-film: De Gaucho. De vrouwelijke hoofdrol moest vervuld worden door een Mexi- caansch bergmelsje, wild en ongetemd, een meisje dus als Lupe Velez was. Fairbanks zag Lupe in een film en liet haar bij zich komen. Opnieuw volgde een proef, opnieuw werd zij waardig be- vonden Toen de wereldpremifere dezer film in het Chineesche Theater in Holly wood ging vroeg ieder zich af: Wie is dit meisje?" Ieder werd getroffen door haar schoonheid en buitengewoon goed spel. De naam van Lupe Velez was nu voor goed in de filmwereld gevestigd. Lupe Velez was op 66n slag beroemd geworden De president der United Artists, Joseph M. Schenck wilde nu het meisje voor zich houden, omdat hij inzag, dat Lupe het ver zou brengen op het witte doek: dies gaf hij haar een contract voor langen tijd. Op het oogenblik nu is zij bezig aan de verfilming v; n haar eerste geluidsfilm voor de United Artists: The Lady of the Pavements, waarin zij met William Boyu optreedt. Deze film belooft veel en cal ook binnenkort hier te lande wor den uitgebracht. Dinaux behandelt Thomas Mann en de Duitsche Democratic. N J. Swierstra be- spreekt Floris Verster cn Dr. Alfred A. Haighton vertelt over Jeanne Kloos-Reynekc van Stuwe. Na Binnen-gedachten en een ge- dicht van Helene Swarth, schrijft Willem Kloos over Maurits Wagenvoort. Deze zelf behandelt het Buitenlandsch Overzicht waarna Jeanne Kloos-Reyneke van Stuwe met de dames-rubriek Feiten en Fantasieen besluit. In Licht wordt bij fraaie afbeeldingen dooi Ht. de Japansche weefkunst besproken. D. vertelt een en ander over onze vroegere koop vaarders en zeeroovers. waarna een beeld wordt gegeven van Zuid-Amerika zooals het werkelijk is. Van Z. vertelt interessante bij- zonderheden over vader Cats en W. S. pu- bliceert een en ander over Christiaan Huy- gens, waarna besloten wordt met een bijdra- ge van M. Terpstra over het melken. In Neerlands Indie uitgave van de Uit geversmaatschappij Elsevier te Amsterdam -- wordt het artikel over bevloeiing voortgezet, waarbij verschillende fraaie foto's gepubli- ceerd worden. G. J. W. Putman Cramer geeft vervolgens bijzonderheden over de groote cultures, waarbij verschillende groote on- dsrnemingen in beeld gebracht worden Panorama heeft deze week een fraaie na tuuropname op de frontpagina, een kiek van den waterval van de Tjibeureum. Lee S. Crandall schrijft over de toiletkamer der vo- gels en W. J. van Balen vertelt een en ander over Dresden, wat door mooie foto's geil- lustreerd wordt. Te<o de Witte verhaalt van zijn bezoek aan Alex Faassen en Poepoet Ba- joc geeft bijzonderheden over de techniek van den Inlander. Naast novellen van Mu riel C. Lindsay, H v. d. Horst en Sir Antho- nie Hope Hawxins, geeft het blad vele actu- eele kieken, o.a. van de Haagsche conferentie, het nieuwe ministerie, den tocht der Graf Zeppelin, benevens verscheidene sport- en filmkieken. DE OCEAANVLUCHT. De Zwilsersche vliegers Kaeser en Lu- scher, die gister met een Farman-toestel uit Lissabon gestart zijn voor een Oceaanvlucht, passeerden gisteravond laat het Azoren eiland Terceira. De vlucht schijnt tot daar toe een normaal verloop te hebben. In afl. II van De schatten der aarde uitgave van de Uitgeversmaatschappij Else vier te Amsterdam wordt de beschrijving der minerale wateren voortgezet. Dr. J. E. Enklaar bespreekt het Glas. Hij vertelt van de vervaardiging en geeft in woord en beeld interessante bijzonderheden van diverse glas- blazerijen en laat tenslotote zien wat er op dit gebied ook aan kunstwerken vervaardigd kan worden, waarbij het glas in lood en het gebrande en geetste glas een bijzondere plaats inneemt. De Nieuwe Oids heeft in zijn Augustus nummer een gevoelige schets van Jac. de Looy, getiteld „Ouder worden". Dr. J. A. Russell schfijft over The Dynasts en C. J. E. Zondag kreeg de bedevaartsplaats te Heiloo bezoek van een 80-tal mannen en jongens uit Amsterdam, die te voet de bede- vaart hadden gemaakt,.een soort stille om- gang dus, in navolging van de hoofdstad. De pelgrims waren te middernacht vertrok- ken. V oe t ba 1. DE COMPETITIE-INDEELING. In de afd. 2e klas A de afd. van Alcmaria zijn in vergelijking met het vorige seizoen: Helder, Zeeburgia en A.F.C. vervangen door D.W.S., Spartaan en V.V.A. Wij laten hier- onder de vooral voor N.H. zoo belangrijke indeelingen volgen van de tweede klasse A. en B. en van de derde klasse A. en B. 2e klasse A. H.R.C., K.F.C., West-Fri- sia, Alcm.>Victrix, W.F.C., Z.V.V., Hollan- dia, D.W.S., de Spartaan, V.V.A. 2e klasse B. Zandvoort. H.V.C., Hercu les, Velox, Bloemendaal, Baarn, B.F.C., Zeeburgia, A.F.C., D.E.C. 3e klasse A. Helder, K.V.V., O.S.C., Meervogels, O.S.V., Assendelft, de Kenne- mers, Purmersteijn, A.P.G.S., de Volewijc- kers. 3e klasse B. O.V.V.O., Hortus, O.D.E., ZR.C., D.S.V., Amstel, de Zeemeeuwen, Kin- heim, Schoten, T.H.B. A t h 1 e t i e k. ATHLETIEKWEDRTRIJPEN TE OUDKARSPEL. De uitslag der groote nationale athletiek- wedstrijden en de provinciate kampioenschap- pen is als't volgt: Nieuwelingen 400 meter hardloopen, hee ren: le serie 1 A. v. Zadel, Bloemendaal, Gym.ver. Bloemendaal 68 sec. 2. H. Aartsen, idem 69 1/5 sec! 'Jde serie: 1. A. Veenis „S. V.V." Assendelft 61 1/5 sec. 2. G. Blauw, „Bato" de Rijp 61 4/5 sec. 3de serie: 1. J. Houtman, „Bato" de Rijp 65 sec. 2. K. Kos- ter, „ONmpia", Heerhugowaard 67 2/5 sec. 4de serie: 1. P. J. v. d. Klinkenberg, Bloe mendaal, Gym.vex. Bloemendaal 66 4/5 sec. 2. N. Zwiep, „A.V." ATkiraar 67 3/5 sec. 5de serie: 1. K. v. Bladeren, „Lijnden" Haar- lemmermeer 65 sec. 2. P. v. d. Hor, idem 65 4/5 sec. Demi-Finale, le serie: 1. P. J. v. d. Klin kenberg, „B.G.V." Bloemendaal 63 2/5 sec. 2. K. v. Bladeren, „Lijnden", Haarlemmer- meer 63 4/5 sec. 3. J. Houtman, „Bato" de Rijp 64 2/5 sec. 2c serie: 1. A. v. Zadel, „B. G.V." Bloemendaal 59 9/10 sec. 2. A. Veenis, „A.V.V." Assendelft 60 2/5 sec. Finale: 1. A. v. Zadel, „B.G.V." Bloemen daal 60 sec. 2. A. Veenis, „A.V.V." Assen delft 61 sec. 3. P. J. v. d. Klinkenberg, „B.G. V.", Bloemendaal 62 3/5 sec. Gewone nummers 100 meter hardloopen dames, if serie: 1. C. Rol, „01ympia" Wie- ringerwaird 14 4/5 sec. 2. F. Sjolland, „01ympia", Zaandam 16 sec. 2de serie: 1. Ant. Smit, „01ympia", Wieringerwaard 14 3/10 sec. 2. L. Buther idem 14 4/10 sec. 3de serie: 1. G. Geskes, „01ympia" Zaandam 18 1/5 sec. 4de serie: 1. D. v. Dendekom „01vm- pia" Zaandam 17 4/5 sec. 5de serie: 1. M. Winter, „01ympia" Zaandam 19 3/5 sec. Finale. 1. Ant. Smit, „01ympia" Wie ringerwaard 13 2/5 sec. 2. L. Buther idem 14 sec. 3. C. Rol idem 14 2/5 sec. 4. M. Win ter idem Zaandam 14 9/10 sec. Propagandawedstrijd 2 K M. Wegwed- strijd. 1. C. Bakker van „A.A.V." Alkmaar '28, 14 min. 39.6. 2. E. Jongsma van H.D. S.W.V.O. Hoorn, 15 min. Gewone nummers Wegwedstrijd 2 K.M. 1. Tj. v. Goinga, „Volharding", Purmerend 15 min. 18.4 sec. 2. H. Bais, „A.V. A." Alk maar 16 min. 10.4 sec. Nationale wedstrijd 5 K.M. Hardloopen. 1. C. Bakker „A.A.V." Alkmaar '28, 17.19 4/5 sec. 2. J. Pennekamp „Anna Paulowna" 18.20 1/5 sec. Gewone nummers 400 Meter Hardloopen Heeren. 1. S. Noom „A.A.V." Alkmaar 1928 59 1/5 sec. 2. W. Bleeker „A.V.V." Assen delft 59 sec. 1500 Meter Hardloopen Heerrn. 1. J. v. d. Oord „A.V." Alkmaar 4.37 min. 2. L. Smit „Bato" de Rijp 4.43 min. 3. Joh. Pennekamp „Anna Paulowna" 4.49 min. Kampioenschap 100 Meter Hardloopen Heeren. le serie: 1. K. Schenk „01ympia" Wieringerwaard 11 3/5 sec. 2. L. Oostveen „A.V.V2' Assendelft 114/5 sec. 2de serie: 1 R. Jongens „Bato" de Rijp 13 1/5 sec. 3de serie: 1. W. Bleeker „A.V.V." Assendelft 12 sec. 2. D. v. Genne „A.A.V" Alkmaar 1923 12 1/5 sec. 3. F. Boot „Volharding", Purme rend 12 3/10 sec. Finale. 1. Kampioen K. Schenk „Olympia" Wieringerwaard 11 2/5 sec.2. L. Oostveen A. V. V." Assendelft 114/5 sec.; 3. W. Bleeker ,,'A. V. V." Assendelft 11 9/10 sec. Propaganda 100 Meter hardloopen. lste serie 1. W. Drost „B. G. V." Bloemendaal 12 9/10 sec., 2. W. Pronk idem 13 sec.; 2e serie: 1. A. Bakker „01ympia" Wieringerwaard 12 4/5 sec., 2. H. Aarts „B. G V." Bloemendaal 12 9/10 sec.; 2e serie: 1. J. Parson „B G.V." Bloemendaal 12 3/5 sec.; 2. Sj. Westra „A, V.", Alkmaar 12 4/5 sec.; 4e serie: 1. J. Koh- ler „B G. V." Bloemendaal 122/5 sec., 2. P. v. d. Hor „Lynden" Haarlemmermeer 12 3/5 sec., 3. K. v. Bladeren „Lynden" Haarlemmer meer 13 sec.; 5e serie- 1. M. Schenk ..Olym- pia" Wieringerwaard 121/5 sec.; 2. W. van Zadel „B. G. V." Bloemendaal 12 2/5 sec.; 6e serie: 1. N. Zwiep ,,A. V." Alkmaar 13 sec.; 7e serie: 1. K. Meijer „A. A. V." Alk maar ('28) 12 3/10 sec.; 2. J. Zevenhek „A, A. V." Alkmaar 12 2/5 sec.;-8e serie: 1. jn. Eecen Oudkarspel 11 4/5 sec.; 2. W. Kos Oud- karspel 12 2/5 sec. Demi-finale: le serie: 1. W. A. v. Zadel „B. G. V." Bloemendaal 12 3/10 sec.; 2. J; Parson „B. G. V." Bloemendaal 12 3/5 sec.; 2e serie: 1. M. Schenk „01ympia" Wieringer waard 12 1/10 sec.; 2. J. Kohler „B. G. V." Bloemendaal 12 1/5 sec. 3e serie: 1. Jn. Eecen, Oudkarspel 11 5/10 sec.; 2. K. Meijer, A. A. V. Alkmaar, 12 2/5 sec.; 3. J. Zevenhek, idem, 12 2/5 sec. Finale: 1. Jn. Eecen, Oudkarspel, 12 sec.; 2. M. Schenk, ,.01ympia", Wieringerwaard, 12 1/5 sec.; 3. J. Kohler, „B G. V.", Bloe mendaal, 121/5 sec.; 4. W. A. van Zadel, idem 12 3/5 sec. Nationale wedstrijd hoogspringen heeren: 1. F. C. Buhzman, „Excelsior", Amersfoort, 1.72 meter; 2. D. v. Genne, „A. A. V. Alk maar '28", 1.65 meter; 3. C. v. d. Klinken berg, „B. G. V.", Bloemendaal, 1.60 meter. Nieuwelingen hoogspringen dames: 1. C Bronder, ,,01ympia" Wieringerwaard, 1.25 meter; 2. L. Hartog, „N. R. A." Purmerend, 1.25 meter; 3. M. Winter, „01ympia" Zaan dam, 120 meter. Kampioen dames 4 X 100 M. estafette: 1. Kampioen „01ympia" Wieringerwaard, 58.4 sec.; 2. „01ympiaf' Zaandam, 1 min. 4.4 sec; Gewone nummers. Hinkstapsprong hee ren: 1. K. Schenk, „01ympia" Wieringer waard, 12.65 meter; 2. C. v. d. Klinkenberg, B. G- V." Bloemendaal, 12.10 meter; 3. D. v. Genne, „A. A. V. Alkmaar 1928", 11.45 meter. Kampioenschap Polstok heeren: 1. Kampi oen D. v. Genne, „A. A. V. Alkmaar 1928", 3 meter; 2. K. Batstra, „01ympia", Zaan dam, 2.90 meter. Gewone nummers. Verspringen dames: 1. Ant. Smit, „01vmpia", Wieringerwaard, 4.15 meter; 2. B. Bakker, „01ympia", Wieringer waard, 3.92 meter; 3. J. v. d. Berg, „H. d. I. W. v. O." Hoorn, 3 88 meter. Nationale wedstrijd Speerwerpen heeren: 1. H. de Bakker, „A. A. V." Alkmaar, 43.82 meter; 2. P. J. v. d. Klinkenberg, „B. G. V.' Bloemendaal, 35.47 meter; 3. J. Kohler, idem 35.30 meter. Balwerpen kampioenschap dames: 1. Kam- pioene 1. M. Bosma, H. d. S W. v. O., Hoorn 26.72 meter; 2. M. Schagen, idem, 26.15 me ter; 3. L. Buther, „01yhipia", Wieringer waard, 23.93 meter; 4. Jn. v. d. Berg, H. d. S. W. v. 0. Hoorn 22.22 meter. Kampioenschap heeren: 4 X 200 meter estafette: 1. Kampioen „A. V. V.", Assen delft, 1.44 3/5 min.; ,.A. A. V.", Alkmaar, 1.45 3/5 min.; „01vmpia", Wieringerwaard, 1.46 min.; „B. G. V." Bloemendaal I I.46 3/5 min.; idem II 1.48 4/5 min. Buiten mededinging D. T. S. Oudkarspel 1-51 min- - - Begunstigd door mooi weer, hadden de wedstrijden een goed yerloop. SCHITTERENDE PRESTATIE A.AC '28. Bij de Zondag gehouden Nat. Athletiek- door de N.H.A.B., behaalde de Alkm. Ath- letiekvereen. A.A.C. '28 weer mooie succes ses tevens twee kampioenschappen, wel een bewijs, dat de leiding in goede handen is bij den heer C. Sluis. De athleet C. Bakker, wist gemakkelijk op de 2 K.M. wegwedstrijd als no. 1 over de eindstreep te gaan, ook de 5 K.M. wist Bak ker voor zijn rekening te nemen en daardoor beslag te leggen op het kampioenschap N.H. A.B. Bij het polstokhoogspringen plaatste de heer D. van Genne zich met een sprong van 3 meter als no. 1 en behaalde het derde kampioenschap der N.H.A.B. Ook bij het hoogspringen met aanloop, eindigde D. v. Genne, door overspringen met de Ned. Re- cordhouder F. C. Biihrman, met een sprong van 1.65 M. als no. 2. S. Noom was weer in topvorm en wist na fellen strijd met den heer K. Schenk als no. 1 te eindigen op de 400 M. De estafette 4 x 200 M. en geloopen door de heeren S. Noom, C. Pronk, J. Zevenhek en D. van Genne, was voor de vereeniging weer een enorm succes om als no. 2 te eindi gen achter de vlugge ploeg van Assendelft. Bij de hink-stap-sprong behaalde D. van Genne nog een 3en prijs met een sprong van II.46 meter. Door deze mooie overwinningen, blijkt dat door ernstige training onder leiding van C Sluis nog wel wat bereikt kan worden. Gaarne zagen wij daarom dan ook, dat er eens wat meer jongelui van deze schoone sport gebruik maakten, en tevens lid werden van de A.A.C. '28. Aan de kampioenschappen van Nederland op 24 en 25 Augustus in het stadion, zullen de volgende leden van A.A.C. ^8 deelnemen S. Noom 200 meter. G. Sevenhuijsen, discuswerpen. C. Bakker, 800 meter en 1500 meter. D. van Genne, polstokhoogspringen, hoogv springen zonder aanloop en polstokversprin' gen. S c h a k e n. HET TOURNOOI TE KARLSBAD. De uitsiagen der zestiende ronde luident MashallMattison remise. SpielmannBecker remise. TartakowerYates remise. Nimzowitz wint van Gilg. Colle wint van Treybal. Vidmar wint van Euwe. Maroczy wint van miss Menchik. I

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7