Binnenland Provinciaal nlauwe Telegrammen Kunst A M S T E H D A M S V H E It E IJ118 Canal wint van Thomas. Rubinstein remise met Bogoljubow. Samisch wint van Capablanca. Johner remise met Griinfeld. De stand luidt thans: Spielmann 113^, Nimzowitz en Capablanca 11, Vidmar 10%* Rubinstein 9*, Bogoljubow, Euwe en Griin feld 9, Maroczy 8%, Becker 8*, Canal en Colle 8, Tartakower, Mattison en Samisch 7 'A, Treybal en Marshall 7, Johner 6%*, rYates en Gilg 6, Thomas 4, miss Menchik 3. is afgebroken partij. het Oosterdok vermoedelijk op een en Postduiven. Er is een wedvlucht van jonge duiven ge houden van Marbehan, 327 K.M. De wind- richting was West. De duiven werden gelost te 7.25 uur. Voor de vereeniging „De Post- duif" te Alkmaar was de uitslag als voigt: 1. A. J. de Wit 12.28.37 2. P. Bakker 29.38 3. R. Reijmer 30.09 4. P. Bakker 31.56 5. Jos. v. d. Kamer (Bergen) 38.05 6. J. Huiberts 36.08 7. A. J. de Wit 38.12 8. J. Huiberts 38.37 9. P. Bakker 39 49 |10. Idem. 42.16 11. Jos. v. d. Kamer (Bergen) 45.55 12. P. Bakker 44.11 °DEeTERUGKEER VAN GUNTHER. Gunther, de Europeesche kampioen sciff, arriveert hedenavond om 11 uur aan het Club- huis van „De Arastel", waar een ontvangst zal plaats hebben. BRAND. In een complex schuren. Gisteravond tegen 8 uur stegen groot- Vlammen en zware rookwolken op uit een complex van schuren en woonwagens achter den Ringdijk in het voormalig Watergraafs- meer. Aan het eind van de Paauwenlaan was in een schuur door onbekende oorzaak brand uitgebroken. Daarna had nog een tweede vlam gevat en deelde het vuur zich ook mede aan een woonwagen. Toen de brandweer verscheen moesten vele slangen word en uit- gelegd om het vuur te bereiken. De twee schuren en de woonwagen, zoo- mede een kleine smederij, brandden tot den grond toe af. Een paar honden en eenige kip- pen vonden den dood in het vuur. De groote loods behoorde aan den vracht- rijder J. J. Portengen. Deze was niet ver- zekerd. De andere loods was een opslagplaats van riet en meubelen en behoorde aan den iheer Poelstra. Deze laatste was verzekerd voor 2000. HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. Uit den Eindhovenschen raad. Gisteravond heeft de heer Fetter namens 4e V.D.-fractie den burgemeester van Eind hoven geinterpelleerd over het bioscoopcon- flict. Spr. betoogde dat tienduizenden in het Zuiden de nakeuring principieel overbodig achten en oordeelde het op grond hiervan niet oirbaar dat het bestuur van de zuidelijke ver eeniging het bemiddelingsvoorstel van den heer Van Staveren had van de hand gewezen, zonder hierin eerst den raad te kennen. Aan het eind van zijn interpellate diende spr. een motie in, waarin de raad als zijn meening te kennen gaf, dat B. en W. alsnog de bemidde- ling van den heer Van Staveren zouden aan- vaarden. De burgemeester zette ncgmaals het stand- punt van de zuidelijke vereeniging uiteen, waarbij hij er den nadruk oplegde, dat hij over ieder voorstel wenscht te onderhandelen, mits hierbij het principe der centrale nakeu ring gehandhaald blijft. De motie werd ten- slotte verworpen met 23 tegen zes stemmen. DE LUCHTPOSTZEGELS. Volgens een door het hoofdbestuur der P. f. en T. gegeven mededeeling, blijken de cij- fers van de eerste oplaag der onlangs uitge- geven luchtpostzegels te zijn: 350 000 stuks van 1 gld.; 250.000 stuks van 4% gld.; 250.000 stuks var. 7 gld. Het „Ned. Maandblad voor Philatelie" deelt nog mede, dat er in de eerste week van uitgifte (15—22 Juli j.l.) alleen al aan het verzamelaarsloket ten postkantore 's-Graven- hage voor 4000 van deze zegels verkocht is, er dat terwijl de serie nog in het geheel niet gebruikt kan worden. SLEEPBOOT GEZONKEN. Gisternacht is de sleepboot de „Concur- fent" van de Amsterdamsche Ballast Mij. in het Oosterdok te Amsterdam vermoedelijk op een paal gevaren en gezonken. De. opvaren- den konden worden gered. Van dezelfde maatschappij zijn in den loop van den nacht nabij den pont van Velzen 2 zandbakken omgeslagen en gezonken. Hier bij bekwam een der opvarenden vermoedelijk een schouderfractuur. HARTJESDAG. Den derden Maandag in Augustus wordt hog steeds te Amsterdam de Hartjesdag ge- vierd. Reeds vele jaren wordt beweerd, dat dit „feest" stervende is, maar van doodgaan schijnt nog geen sprake te zijn. Elk jaar wordt in den avond in alle deelen van de stad lustig vuurwerk afgestoken. De laatste jaren is het brandpunt, in den letterlijken zin van het woord, van dit feest in het kwar- tier buiten de Muiderpoort. Straatbranden, dikwijls van grooten omvang, moesten door de brandweer uit elkaar gehaald worden. Gisteravond had de politie uitgebreide maatregelen in die buurt genomen om aan deze ongeregelheden paal en perk te stellen. Een groot aantal agenten liep patrouille. Hoofdzakelijk in de Dapperstraat was veel publiek op de been. Telkens wanneer zich wet veel volk, voornamelijk op de hoeken van die straat verzamelde, werd aangemaand tot doorloopen. Wanneer niet dadelijk gevolg werd gegeven aan die aanmaning, werd door middel van den gummistok kracht bijge- zet aan de woorden. Intusschen scheen de voorraad onuitput- telijk, want behalve in de bovengenoemde Dapperstraat schoten in de aanliggende straten de vuurpijlen hoog in de lucht, knal- den de zevenklappers lustig en werden de vensters der huizen telkenmale hel verlicht door groene en roode bengaalsche lucifers. Toch was het vuurwerk minder dan andere jaren, omdat door agenten in burger de vuurwerkafstekers zoo mogelijk werden ge- grepen en tegen hen proces-verbaal werd op- gemaakt. Bij een van de tallooze charges viel een man, die hard weg liep over een hek. Hij kreeg een punt van het hek in een zijner bee- nen en werd door den G.D. naar het O.L. Vrouwegasthuis vervperd om verbonden te worden. Tegen 11 uur had in de W'agenaar- straat nog een relletje plaats, doordat met bloempotten uit de ramen naar de politic geworpen werd. Straatbranden kwatn in dit kwartier echter niet voor. De brandweer had een avond zoo rustig als ze nog nooit op Hartjesdag heeft gehad, dank zij de krachti- ge politiemaatregelen. Werd de brandweer het vorig jaar opgeroepen voor 51 straat branden, ditmaal waren het er slechts 5. In de andere volksbuurten is het over het algemeen rustig geweest, behalve in de Kin- kerbuurt. Daar heeft de politie ook raoeten optreden. Tegen half tien was daar veel pu bliek en werd lustig vuurwerk afgestoken. Het werd zelfs in de tramwagens geworpt-n. Toen de politie hiertegen en tegen andere baldadigheden optrad werden bloempotten uit de vensters naar, de politie geworpen. Er werden eenige schoten gelost en verschillen- de charges uitgevoerd. Menigeen liep daarbij harde klappen op, doch niemand werd ern- stig gewond. Tegen 11 uur werd het hier rustig. DE EDISON LICHTWEEK TE AMSTERDAM. Op 2 October a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat Edison de practische bruikbare gloeilamp uitvond. Naar aanleiding van dit gouden jubileum zal van 21 tot en met 27 October a.s. te Am sterdam een grootsch opgezette „Lichtweek" worden gehouden. Tal van autoriteiten en vooraanstaande personen uit financieele- en handelskringen zijn aangezocht om zitting te nemen in de verschillende comite's. Burgemeester de Vlugt heeft het eere-presidium aanvaard, ter wijl dr. W. Lulofs de leiding van het uitvoe- rend comite op zich genomen heeft. Een groot aantal gebouwen, torens, brug- gen enz. zal op feeerieke wijze worden ver licht, zoodat gedurende de Lichtweek, waar- aan vele attracties zullen worden verbonden, Amsterdam een onvergetelijken aanblik zai bieden. SOIREE TEN HOVE. In verband met het door de Koningin aan de gedelegeerden ter Herstelconferentie ain- •geboden diner op Vrijdagavond a.s. zullen de Koningin en Prins Hendrik Vrijdagmiddag van het Loo naar Den Haag vertrekken en Zaterdagochtend op het Loo terugkeeren MESSENSTEKERIJ. Zaterdagavond omstreeks half tien al- dus de Limb. Koer. is op Den Dries te Weert een woordenwisseling ontstaan tus- schen H. S. en de gebroeders P. te Weert, welke zich spoedig tot een formeele vecht- partij ontwikkelde, waarbij de messen te voorschijn kwamen. S. heeft hierbij verscheidene messteken op- geloopen en moest naar het gasthuis worden overgebracht. Zijn verwondingen zijn vrij ernstig. De gebroeders P., die eveneens ge wond zijn, zijn in arrest gesteld. HET GEBEURDE TE NIEUWERBRUG. KORTE BERICHTEN. Te Bovenkarspel is bij het spelen het vierjarig zoontje van Jb. Entius te water ge- raakt en verdronken. Gistermiddag omstreeks vier uur gingen eenige jongens zwemmen aan het strand van het eiland Marken. Een van hen begaf zich te ver in zee en verdronk. Het lij kis opgehaald Het vijfjarig dochtertje van den arbeider Van Leeuwen te Lisse werd bij het oversteken van een straat aangereden door een auto en op slag gedood. Te Stein a/d Maas is het woonhuis van den heer J. Scheepers en de stalling met schuur van de Wed. o. h. Broek door brand totaa! vernield. Het vee kon gered worden. Verzekering dekt de schade. De jaarlijksche algemeene vergadering van Achawa, Bond van Isr. godsdienston- derwijzers in Nederland, die druk bezocht was, is Maandagmorgen 11 uur te Amster dam aangevangen. BERGEN. Voor het notarieel examen slaagde te 's-Gravenhage voor het 2e deel de heer N. C. M. Blank alhier. (Qedeeltelijk gecorrigeerd.) De Haagsche Conferentie. DEN HAAG, 20 Augustus. Hedenoch- tend hebben de financieele deskundigen dter Herstelconferentie hun werk voortge- zet, nadat zij gister tot een zeer laat uur bezig waren geweest. De bijeenkomst van heden duurde tot kwart over een en werd daarna tot 3 uur geschorst. Naar wij vernemen hebben de experts hun arbeid bijna beindigd. De bijeenkomst der juristen-commissie, die heden zou plaats hebben, is niet door- gegaan. Minister Beelaerst van Blokland bood heden aan verschillende gedelegeerden een noenmaal aan. DRUK BEZOEK OP SCHIPHOL. AMSTERDAM, 20 Aug. Naar ons wordt medegedeeld, werd het vliegveld Schiphol van Maandag 12 tot en met Zon- dag 18 Augustus door 9 a 10.000 personen bezocht. Ongeveer 3000 bezoekers bezich- tigden ook de hangars. H.M. DE KONINGIN-MOEDER TE MEDEMBLIK. MEDEMBLIK, 20 Augustus. Met den gewonen tein, waaraan het salonrijtuig was gekoppeld, is vanmorgen te 11.46 uur de koningin-moeder met klein gevolg te Medemblik aangekomen, voor een bezoek aan de Zuiderzeewerken. Zij werd vergezeld door den directeur- generaal van de Zuiderzeewerken, den hoofddir. de Blocq van Kuffeler. In 3 au to's werd van het station gereden naar het in aanbouw zijnde gemaal voor den Wie- ringermeerpolder. Dit gemaal werd onder leiding van Ir. de Blocq van Kuffeler en Ir. Verhey bezichtigd. Vervolgens werd gereden naar den proefpolder van Andijk, die eveneens in oogenschouw werd genomen. De Koningin-Moeder is naar Andijk ge weest om den proefpolder in oogenschouw te nemen. H. M. toonde veel belangstel- ling voor verschillende gedeelten. Zij ver- toefde eenigen tijd in het laboratorium. Om 13.45 uur vertrok zij weer naar Medem blik en vandaar per directievaartuig de „Zilvermeeuw" naar den Oever. Om 5 15 vertrok H. M. van den Oever naar Scha- gen, vanwaar met den gewonen trein van 6.14 per Koninklijk salonrijtuig naar Soest dijk wordt vertrokken. PROF. DR. R. C. BOER, t AMSTERDAM, 20 Aug. In den ouder- dom van 66 jaar is hedenmiddag te Am sterdam in zijn woning overleden prof. dr. R. C. Boer, hoogleeraar in de Oud- Germaansche Taal en letterkunde aan de Universiteit te Amsterdam. De overledene was reeds geruimen tijd ziek en heeft eeni- usu tijd gekden een operate ondergaan, ONTPLOFFING IN EEN FORT. Alle aanwezige soldaten en arbei- ders gedood. Botsing tuschen de burgerwacht en stakers. VEERTIEN GEWONDEN BIJ EEN AUTO-BOTSING. PR A AG, 20 Aug. In den afgeloopen nacht is op den Rijksstraatweg bij Praag een vrachtauto, waarop zich 27 personen bevonden en die cp den terugweg was naar BTun in botsing gekomen met een auto, die volgens de getuigenverklaringen niet tijdig haar schijnwerkers had gedoofd, zoodat de chauffeur van de vrachtauto door het felle licht verblind werd. De zware vrachtwa gen viel om en kwam in den greppel naast den weg terecht, terwijl de andere auto ge heel vernield werd. Veertien personen wer den min of meer ernstig gewond. MUZIEKCONCOURS TE IJMUIDEN. Bij het Zaterdag te IJmuiden voortgezette nationaal muziekconcours ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der Harmonie-Vereeni- ging „Concordia" aldaar werden de volgen- de prijzen toegekend: Marschwedstrijd, le prijs „Wilhelmina", IJmuiden (38 punten); „Crescendo", Amster dam (35 punten) en „T.A.V.E.N.U.", Opper- does (33 punten). Derde afd. fanfare le pr. T. A. V. E N. U. te Opperdoes (121 punten). De uitslagen van Zondag waren o.a.: Afdeeling Uitmuntendheid fanfare, le prijs „West Frisia" uit Twisk 120 punten. Eere-afdeeling fanfare, le prijs „Kunst na Arbeid", Zuid-Scharwoude 129 p., H. U. G. O., Heer-Hugowaard (dir. G. Anderson te Alkmaar) 125 p. en „Eendracht", Ilpendam 118 p. Eerste afdeeling harmonie. le prijs Win kers Harmonie", Winkel 120 p. Marschwedstrijd, 3e afdeeling fanfare, le prijs T.A.V.E.N.U. uit Opperdoes 38 p „Crescendo", Amsterdam 35 p. en „Vrijwil- lige Brandweer", Bilthoven 33 p. Concertwedstrijd, derde afdeeling fanfare, le prijs „Tavenu", Opperdoes 121 p. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol* gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 16, 17, 18 en 19 Augustus 1929: Mand, rozenkrans, zijden halsdoek, schoen, drie medailles, sleutels, handschoenen, ban- den van jassen en mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 16, 17, 18 en 19 Augustus 1929: Koningstang, A. Schouten, Duinweg 71 te Schoorl; belastingmerk in etui, J. E Eg- bertz, K. v. 't Veerstraat 25; belastingmerk, J. van Kleef, Landstraat 37zakmes, C. Cos ter, Costerstraat 6; heerenrijwiel, v. Lienen, Telegraafkantoor; zakmes, R. Kaptein, Vis- scherslaan 9; tasch, B. Verhoeve, Ritsevoort 24; belastingmerk, Kreb, Lindenlaan 65; au- toped, A. Muller, Huigbrouwerstraat 3; vul-; potlood, T. Schoonhoven, Hoogstraat 14; 2 actetasschen met inhoud, Zomerdijk, Hout- til; paar sportkousen, C. Oosterhoorn, Leeg- waterstraat 29; sleutel, G. Timmerman, Kooltuin 9; belastingmerk. J. W. Koppen, Koningstraat 2; kanarie, Wed. Bantjes. Ou- degracht 208; hondenpenning, P. Ploeger, Laat 217; broche, C. Luiten, Friescheweg 142; mondharmonica, C. H. Weymer, 2e Ka- belstraat 6; damesarmbandhorloge, A v. d. Meulen, Langestraat 81kindertaschje, Zui- dam, Wagenmakerstraat 5; gummibal met slang, N. Bruin, Breedstraat; portemonnaie met inhoud, C. Buys, Overdiestraat 40; be. lastingmerk in etui, W. Rol, Oudorperdijk- je 2. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bueau van politie. HISTORlSCHE ANECDOTEN. Een groot tijdschrift op tooneel-gebied heeft een aardig artikel over bijgeloof van sommige groote acteurs. Zoo vertelt de auteur van dit artikel, dat Paul Wegener altijd den rechterschoen eerst aantrekt, omdat hij an- ders bang is, in zijn rol te blijven steken. De auteur Max Sulstorf is de vertwijfeling nabij, wanneer gedurende een premiere iemand in de coulissen fluit, want dan is hij er zeker van, dat het stuk valt. Fritz Kortner zal nooit „opkomen" voor hij achter zich op den grond heeft gespuwd, een uiting van bij- geloof, die ook vele Nederlandsche acteurs als gewoonte hebben aangenomen en de Duitsche actrice Rosa Valetti klopt, voor zij het tooneel opgaat, drie maal op het hout. Paul Heidemann heeft de min of meer kost- bare gewoonte, om voor zijn optreden een bord stuk te gooien, want schecven brengen geluk. van 20 Augustus 1929 Opgave van Noord-Hollandsch Landbouwcredlet (Ontvangep per draadlooze telefoon). V orige Koers 9V. FPK' X. cat zich eenige L te zijn I let deze Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Duys, betreffende het optreden van de burgerwacht te Nieuwerbrug (Z.H.), in den nacht van 2 op 3 Juli 1929, en het nemen van maat regelen met betrekking tot de burgerwachten, hebben de minister van Binnenl. Zaken en Landbouw en van Justitie o.m. geantwoord: Uit een ter zake ingesteld ambtelijk onder- zoek is het navolgende gebleken: In verband met de omstandigheid, dat op Za- terdag 29 Juni te Nieuwerbrug (gedeeltelijk be- hoorende tot Bodegraven) zich ongeregeldheden hadden voorgedaan tusschen een gedeelte der bevolking en een groep van personen, die per vrachtauto daarheen waren gekomen voor het voeren van verkiezingspropaganda voor de S. D. A. P., en op het gerucht, dat in den avond van 2 Juli d.a.v. wederom een groep van perso nen met gelijk doel naar Nieuwerbrug zou ko- men, heeft de burgemeester van Bodegraven, met het oog op de mogelijkheid, dat de hulp der burgerwacht te Nieuwerbrug noodig zou kunnen blijken ter assistentie van de politie in het handhaven van de openbare orde, instructie ge geven in dien zin, dat bedoelde burgerwacht zich paraat zou houden, om terstona ter plaafse aanwezig te zijn, indien de burgemeester haar hulp zou inroepen. Het zich paraat houden van de burgerwacht was er niet in de eerste plaats op gericht eventueele propaganda der S. D. A. P., inzonderheid het aanplakken van biljetten, met geweld te keeren. Naar aanleiding van evenbedoelde instructie van den burgemeester hebben een aantal leden der burgerwacht zich in den nacht van 2 op 3 Juli in het vergaderlokaal der burgerwacht, het- welk deel uitmaakt van een cafe, en waarin de geweren en munitie der burgerwacht plegen le worden opgeborgen, gereedgehouden. De te Nieuwerbrug gestationneerde Rijksveldwachter was daarbij mede aanwezig. Dat op den in dien nacht door de burger wacht gehouden patrouilledienst het plaatsje Nieuwerbrug passeerende particuliere auto's zelfs werden aangehouden, ten einde deze te inspecteeren, of daarin zich bijgeval ook propa- gandisten der S. D. A. P. bevonden, is door het ingesteld ambtelijk onderzoek niet bevestigd Wei is gebleken, dat een patrouille van twee personen zich begeven heeft naar een stilstaan- de autobus, waaraan de chauffeur bezig was eenige reparaties te verrichten, en dien chauf feur heeft gevraagd naar het doel van de reis. Het verrichten van deze gewapende patrouille- diensten was intusschen niet in overeenstem- ming met bovenbedoelde instructie van den burgemeester, die had gezegd, dat de wapens opgeborgen moesten blijven. Op Woensdag 3 Juli zijn de wapenen en munitie inderdaad inge- nomen. Uit het bovenstaande moge blijken, dat de fei- ten in de gestelde vragen niet geheel juift zyn weergegeven, in het bijzonder niet, voor zoovef-f betreft het feit, als zoude de burgerwacht zich hebben gereedgehouden zonder door wettelijk bevoegde autoriteit daartoe opgeroepen. Niet alleen in verband met onjuistheid, doch ook overigens bestaat er naar de meening van de ministers voor den gedach- tengang, welke in de vragen is neergelegd, geen enkele redelijke grond. Het antwoord op die vragen, welke beoogen, dat maatregelen, als nader daarin aangeduid, tegen de burgerwach ten zullen worden genomen, luidt ontkennend. Het doel en bestaansrecht der rechtspersoon- lijkheid bezittende burgerwachten is reeds te dikwijls en bij verschillende gelegenheden van de zijde der Regeering breedvoerig uiteengez-it en gemotiveerd, dan dat het noodig schijnt, een en ander te dezer plaatse nog nader toe te lichten. Het sluitingsuur van alle herbergen te Niea- werbrug (gemeente Bodegraven) is 11 uur; voor 2 Juli was geen verlenging aangevraagd of ge geven. In de gemeenten, waar garnizoen ligt (met uitzondering van die, waarvoor afwijking is toe- gestaan), worden de wapenen, het ledergoed en de munitie voor zoover zij niet voor oefenin- gen worden uitgereikt opgelegd bij een korps. Overigens plegen in de gemeenten, waar geen garnizoen ligt, zoomede in gemeenten met garnizoen, waar de omstandigheden tot bijzon- dere maatregelen aanleiding geven, de wapenen en munitie, behoudens toestemming van of van- wege den Minister van Defensie en onder ver- antwoordelijkheid van den burgemeester, te worden opgelegd op bepaaldelijk daarvoor aan- gewezen plaatsen. INBRAAK. In den afgeloopen nacht is te Bussum inge- broken in de villa van de fam. Wendelaar aan de Lindenlaan. Alles is door de inbrekers overhoop gehaald, doch aangezien de familic afwezig is, kon nog niet worden vastgesteld, wat vermist wordt. De politie ontdekte den diefstal doordat zij zag dat eenige ruiten waren inge- drukt en er een deur open stond. BOEDAPEST, 20 Aug. Uit Boekarest wordt gemeld dat gisteravond een ernstige ontploffing. heeft plaats gehad in het op kor- ten afstand van Boekarest gelegen fort Dom Gosti, Ongeveer 25 soldaten en arbeideis waren in het niet meer gebruikte fort bezig met het demonteeren van granaten en bom- men, toen deze munitie waarschijnlijk ont- plofte. Het fort stond onmiddellijk in lichte laaie en met het oog op het gevaar van ver- dere ontploffingen, kon men bijna geen hulp bieden en het bleek dat alle in het fort werk- zame soldaten en arbeiders om het leven zijn gekomen. STAKING KATOENSPINNERIJEN. NEW-YORK, 20 Aug. In de katoenspinne- rijen te Marion in Zuid Carolina is een sta king uitgebroken. De plaatselijke burger wachten, die tijdens de staking de orde zal handhaven, kwam daarbij in botsing met sta kers, van wie verscheidene werden gewond. STAATSLEENINGEN. 5 1919 B AN K - IN STELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 R«sc Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (31 INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels Patent Calve Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampeu Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh, Steel Steel comm. Zweedsche Lucifer* t i CULTUUR MAATSCH. H. V. A. i Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika Ifjn m Gem. Eig. a Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie i Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdi vidend. f Exclaim. s a t t 191 Vis 172i/8 1727a 233 lfi47a 572 3143/8 204V, 6S7, ln47, 5691/. 128 313 9107„ 1157/8 245 1283/16 338% 350 644 404 1557, 136.50 77 2677, 2147, 3847, 3993/. 208 2533/, 171 349 2017, 9®/i« 59 557, 2047, 907, 977, 1367, 3993/, 4403/, 4295/, 867, 391/is 155 2827, 92 Koers van bsden t* plm. 1.30 pi.m. 1.45 pi.m. 2.- pi.m. 2.15 173 572 573 267-70| 316J-81 267.70$ 3177,-9 268J. 70 3181/4-9 575.77, 1237, 3j1 911 575-8 1227, 3307,-2 576-67, 330-1 911-2 576i/,.8 122i-3i 329 9117,-2 244-5 129-30- 356 116 2487, 1301/j, 638 398 638-41 398 6387, - 197-8 274-80 197-8 272-8 194-7 275.7 192-6 398 397|-9i 398-f 397-400 258 171 - 257$.8$ 200 396 438 4287, 1357, 3957, 4377, 4287, 38}-s/8 867, 38|.y, 283 PROLONGATUS vorige koers 43/, pCt. heden 4, pO. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. «grj MWfirM Louden Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazcl Weenen p. Sch. 100 Kopenbagen Stockholm Oslo ....a.....,, NIET OFFICIEEL. New-York i IllWl i - s-s^g-i- t.-s. jt-i.- t-1-t 13,05 l Vorige koers 12.103/,, 59.45-/, 9.'/7li, 34.71 48.011/, 35.177, 66.45 66.877, 66.477, 2.4917,6 13,05 Koers op heden 3 uur 12.107, 59.44'/, 9.7/7, 34.71 48.02 35.177, 66.45 66.877, 66.477, 2-49 13.04

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8