Rafcrafiscl] Weerbericht. s AGEMDA. Stadsnieuws Telegs*ammen Binnenland AMSTERDAMSCHE BEER COiiTROLEEREN BOEKENu Donderdag 22 Aug. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Wolfs- klauwen, 2. Sammy de Wielrenner. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: Narcis de verleidelijke (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Deftige straat, 2. Amateur-detectives. Toegang voor elken leeftijd. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer Sevensma. 8 uur Dam-simultaanseance, cafe Ceres Heldersche weg. t... Vrijdag 23 Aug. 7.30 uur, Victoria Theater, Hoofdnummers De Spionne (hoofdrol Greta Garbo) en Va- riete (De Al-Ba-Te-So's.) Toegang boven 14 jaar. GEMEENTERAAD. Het ligt in de bedoeling van den burge- meester tegen Donderdag den 29en Augus tus een Raadsvergadering te beleggea DE ABDY TE EGMOND WORDT HERBOUWD. De bisschop van Haarlem, monseigneur 'Aengenent heefl aan de orde van de Beneiic- tyner monniken toestemming verleend tot den herbouw van de Abdy te Egmond. De voor den bouw benoodigde gelden ad f 1.500.000 zijn reeds biieen en de Benedic- tynen hebben aan den architect Kropholler op- dradht voor het doen bouwen van de Abdy verleend. Het ligt in de bedoeling om met den bouw binnen twee jaar gereed te zijn. De orde van de Benedictynen was tot nog toe een Fransche orde, doch sinds eenige jaren bestaat er in Oosterhout ook een Hol- landsche orde van deze monniken, die zich in Jioofdzaak met kunst bemoeit. Dat deze orde poogt den ouden luister van de wereldberoemde abdy te herstellen, zal zeker door velen met sympathie worden ver- nomen. Wij zagen reeds afbeeldingen van de ont- .werpteekeningen van architect Kropholler, die het bouwwerk in klinkers zal doen op- trekken en konden constateeren, dat het uit architectonisch oogpunt een kunstwerk zal worden. Evenals de oude abdy krijgt ook de nieuwe drie groote torens. De abdy te Egmond werd in 889 gesticht door Dirk I, graaf van Holland. Het was een houfen gebouw. bewoond door nonnen. doch werd door de Friezen verbrand. Dirk 11 liet in 977 de abdy herbouwen als monniken- iklooster, terwijl de nonnen naar Bennebroek werden verplaatst. Van de abten noemen wij: Monobold. den eersten abt (910), heer Steven van Egmond, den 5en abt. (t 1083) van wien verteld .wordt, dat hij aan een dief, die hun boter ontstal. daarenboven brood schonk, heer Amalijn, den 7den abt en kapelaan van Pe- tronella, gemalin van graaf Floris II. doch in 1129 door den bisschop van Utrecht afgezet, iheer Lubbert van Egmond. den 16en abt (f 1263), die het voorrecht verwierf, dat de abten van Egmond, evenals de bisschop- pen, een staf en een ring mochten dragen. Jn 1350 ontstond er een hevige twist tus- scnen de abten van het klooster en de heeren ■/an Egmond, daar deze laatsten zich goede- ren der geestelijkheid hadden toegeeigend Deze duurde tot 1437, toen er door tusschen- komst van Philips van Bourgondie en op bevel van den paus een verdrag gesloten werd, waarbij de heeren van Egmond in het geliik werden gesteld. Dit veroorzaakte groote verbittering bij de kloostervoogden De laatste abt was Govaert van Mierlo In 1573 werd deze beroemde abdy, waar de graven van Holland ter aarde werden be- steld, aan de vlammen prijsgegeven door de krijgsbenden van Sonoy, waardoor een uit- muntende bibliotheek van handschriften en gedrukte boeken en vele oude kerksieraden en kostbaarheden verloren gingen. In den loop der tijden verdwenen zelfs de bouwvallen. V6or eenige jaren werden opgravingen naar de fundamenten van de abdy verricht ;n kon nauwkeurig worden vastgesteld.' waar de abdij te Egmond-Binnen gestaan heeft. BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben be- loemd tot brandweerman den heer J. Wiese, alhier. TOONEELVOORSTELLINGEN GULDEN VLIES. Op velerlei verzoek (de voorstelling tijdens de kermis van 1927 was totaal uitverkocht, terwijl zeer velen teleurgesteld moesten wor den) zal het Nieuw Nederlandsch Tooneel op den len kermiszondag een renrise geven van Nummer Zeventien, het buitengewone lachsucces met Elias van Praag en Bart Kreeft in de hoofdrollen. Men leze onderstaand gunstige kritieken: De Tijd schrijft: Het was een mooie avond voor den heer Kreeften voor' „zijn" publiek. Want kostelijk heeft men zich geamuseerd. Er is gesproken over amusementskunst, die even- goed noodig is als ernstige kunst. Welnu, Kreeft en zijn collega's hebben de kunst ge- geven van den lach in ,,Nummer Zeventien" of „De Noodlottige gelijkenis" een blijspei van Carl R6ssler, vrij bewerkt door Herman Heyermans. Ik heb er reeds vroeger over ge- schreven. De vertooning Was nu nog koste- lijker. Wat heeft Kreeft de menschen laten gieren als Koning Christiaan XVII, die pre- cies op den Kruier No. 17 tegenover zijn pa- leis gelijkt en daarom op een goeden dag zelf voor kruier gaat spelen om zijn volk te leeren kennen en den kruier op zijn troon zet. De dwaaste situaties komen hieruit voort Wat 'n sappige tooneeltjes met Amster- damsche kleur heeft Heyermans ervan ge- maakt. Werkelijk verrast heeft Elias van Praag me als de kruier. Dat was om te scha- telachen! Elias van Praag was in deze rol onbetaaifcaar en in het begin van het derde bedrijf neheerschte zijn vis comica met ge- weldige kracht de zaal. Hij kreeg twee open idotkipsze waren ten voile verdiend. Kreeft en Van Praag, deden de zaal kraken van de lachsalvo's. Wie gezond zich vermaken wil moet „Num- men Zeventien" nemen! Rotterdamsch Nieuwsblad De aanwezigen hebben zich kostelijk met het malle geval en de koninklijke onwaardig- heden vermaakt en onderdrukten hun scha- terlachea niet. Nieuwe Rotterd. Courant: De goed verzorgde voorstelling is een groot lachsucces geworden. Utrechtsche Courant: Vooral om Van Praag's sappig spel heeft het publiek tranen gelachen en Kreeft had met zijn fijne trekjes de fijnproevers weer op zijn hand. PAARD OP HOL. Hedenmorgen ongeveer kwart over tien is in de Langestraat ter hoogte van den boek- handel van den heer Van der Meulen een paard van de firma Hoed, bespannen voor een ledigen vrachtwagen op hoi geslagen. Het paard liep de Langestraat door in de richting van de Steenen Brug, waar het bij de Visdimarkt in zijn vaart gestuit werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. HOND OVERREDEN. Hedenmorgen even voor 9 uur is op de Laat een groote gele hond van den heer B. aldaar doodgereden. Het riier stak de straat over en werd hieroij gegrepen door een auto bus van den Noord-Hollandschen Autobus- dienst. ONGEVAL. Gisteravond waren eenige jongens aan het spelen op het emplacement der Noord Hol- landsche tram. De 10-jarige Cor Sta uit de Tweede Kabelstraat kreeg hierbij een ijze- ren grendel tegen het hoofd, waardoor de jongen bewusteloos werd. Met een gat in het hoofd en een gewonde arm werd hij de wo- ning van den brugwachter binnengedragen, waar hij door een geneesheer verbonden werd. LJCHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 8.40 uur licht op. AANBESTEDING. Hedenmiddag werd aanbesteed door de firma Jac. Met, onder architectuur van den heer P. Leguit, het bouwen van een autogara- ge met werkplaatsen en twee bovenwoningen met bijkomende werken, op een terrein ge- legen aan den Friescheweg, gemeente Oudorp. Ingeschreven was als volgt: T. van Diepen, Bergen 45000; C. Rut- sen, N.-Niedorp 39.650; J. Faus, N.-Nie- dorp 39500; M. Kroonenburg, Heiloo 39150; W. Moejes, Oudorp 39.000; H. Huiberts Jr., Alkmaar 38728; firma Joh. Rampen, Bergen 386.79; J. Glas, Heiloo 36.694; A. Verberne, Alkmaar f 36500; Boekel, O.- Niedorp 35540; fa. Schaaf en Stegerhoek, Alkmaar 35.500; A. Tip, Alkmaar 35.150; H. Kroon, Alk maar 34.900; Bot, Alkmaar 34.250; F. Hittema, Heerhugowaard f 34.197; J. J. Veldhuis, Alkmaar 33.650; Gebrs. Krom, Akersloot 33.400; Duinmeijer, Alkmaar 33.330; Wed. Dubbeld en Zn., Alkmaar 32.143; Veltkamp en Scher- mer, Alkmaar 31.890; Joh. Seijsener, Hillegom 25.900. Gunning aangehouden. HEILOO. Ten gemeentehuize werd heden door B. en W. aanbesteed de verbouwing van de O. L. school. Hoogste inschrijvers waren Brouwer en Glas te Heiloo met 8295, laagste inschrij- ver was de heer N. Duinmeijer, Alkmaar, voor 6870. De gunning werd aangehouden. (Oedeeltelijk gecorrigeerd. DE HAAGSCHE CONFERENTIE. De zes mogendheden weer bijeert. 's-GRAVENHAGE, 22 Aug. In de he den gehouden bijeenkomst der delegaties van de zes uitnoodigende mogendheden hebben geen langdurige besprekingen plaats gehad. Men zal morgenmiddag half vier weder- om bijeenkomen. De tijd tot deze bijeen komst zal worden besteed tot voortzetting der onderlinge beraadslagingen, opdat men morgennamiddag in een betere positie zal verkeeren. De beslissing hangt er nu vanaf of tusschen Engeland en de overige crediteurstaten overeenstemming zal tot stand komen over de Britsche vordering. Van alle kanten wordt betoogd, dat er tot Zaterdag genoeg tijd overblijft om over eenstemming te bereiken en dat het dan voorloopig niet noodzakelijk is over het Duitsche voorstel te stemmen, zoolang nog de mogelijkheid bestaat een accoord over het Young-plan tot stand te brengen. De hoop dat het gelukken zal het Engel- sche en Fransche sfcmdpunt tot elkander brengen, blijft nog een open vraag, waar de zakelijke verschillm onveranderd zijn' Snowden en Henderson zo-uden voorne- mens zijn, Zaterdagavond voor een week-end naar Louden te gaan. Verwacht wordt, dat, wanneer Zaterdag nog geen definitie! resultaat is bereikt, het werk te Geneve of elders zal worden voort- gezet. De bijeenkomst van de vier bij de zaak betrokken mogendheden is uitgesteld tot morgenochtend. De ontruiming van het Rijnland. De „Times"-correspondent te Frankfurt a/Main verneemt van officieele zijde, dat de Duitsche berichten volgens welke het Engel- sche hoofdkwartier van het Rijnleger van de Engelsche regeering instructies zou hebben gekregen ten aanz<en van een spoedige terug- trekking der Britsche troepen, onjuist zijn Gisteravond had n.en in het Britsche hoofd kwartier te Wiesbaden dergelijke instructies nog niet ontvangen. Tegelijkertijd putliceert de „Times" een artikel volgens hetv/elk reeds voorbereidende maat-egelen voor het terug- trekken van alle of van een aeel der troepen zouden worden getroffen, terwijl de regeering zoo spoedig mogelijk de desbetreffende in structies naar het Britsche hoofdkwartier te Wiesbaden zou doorzenden. De Engelsche j mogelijk te doen plaatsvinden en geeft den voorkeur aan een algemeene directe ontrui ming boven een ontruiming in etappen. OP ZOEK NAAR DE ZWITSERSCHE OCEAAN-VLIEGERS. NEW YORK, 22 Aug. De Amerikaan- sche marine-autoriteiten hebben alle oor- logsschepen der Amerikaansche Atlanti sche vloot opdracht gegeven, uit te zien naar sporen van de vermiste Zwitsersche Oceaan-vliegers Kaeser en Luscher. Men heeft niets meer van hen vernomen. DE TOESTAND IN AFGHANISTAN. Een overwinning van Nadir Khan. LONDEN, 22 Aug. Uit Lahore wordt gemeld, dat Nadir Khan de troepen van Habib Oellah bij Gardez heeft verslagen Meer dan 3G0 gevangenen, en een groote hoeveelheid wapenen en munitie vielen in handen van Nadir Khan. EEN CHINEE SCHE NOTA Aan de onderteekenaars van het Kellog-pact. NEW YORK, 22 Aug. Uit Washington wordt gemeld, dat de regeering der Ver- eenigde Staten een nota van de Chineesche regeering heeft ontvangen. welke ernstige beschuldigingen tegen de Sovjet-regeering bevat. De Chineesche regeering beweert, dat zij documenten in haar bezit heeft, die dui- delijk bewijzen, dat de Russische regeering een aanslag voorbereidt, ten doel hebben.! de Chineesche nationale regeering ten val te brengen. Zij maakt daarbij gebruik van haar invloed op den Chineeschen Ooster- spoorweg en andere door de Sovjets gecon- troleerde instellingen, teneinde de bolsje- wistische plannen te bevorderen. Naar veniomen wordt, zou deze nota door de Chineesche regeering zijn toegezon- den aan alle staten, die het Kellog-pact hebben onderteekend. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL IN VOGTLAND. Vijftien gewonden PLAUEN, 22 Aug. Uit Wernesgruen wordt gemeld, dat hedenmorgen tegen zeven uur een autobus van den staatsdienst PlauenEibenstock bij Wernesgruen van een vijftien meter hooge helling naar be neden stortte. De wagen zelf werd geheel vernield en de inzittenden werden eruit ge- slingerd. Vijftien personen werden deels ernstig, deels licht gewond. De justitie stelt een onderzoek in. Men vermoedt, dat het ongeval veroorzaakt is door een wielrijd- ster, die aan den verkeerden kant van den weg reed en den chauffeur van de autobus noodzaakte, plotseling uit te wijken. Onze zeer moderns kluisinrichting is voor belangstellen- den op aanvraag te bezichtigen. DE LANGE DE M0RAAZ ALKMAAR. DE BRAND OP DE „PARIS" EN HET TRANSATLANTISCHE VERKEER. Op de „Statendam" zelfs de hut- ten der off icier en verhuurd. De brand die op het stoomschip „Paris" van de Comp. Transatlantique zooveel scha- de teweeggebracht heeft en die de oorzaak is dat het schip vooreerst nog niet zal kunnen varen, heeft ettelijke reizigers voor de nood- zakelijkheid gesteld voor hun reis naar de Vereenigde Staten een ander schip te kiezen dan zij zich hadden voorgesteld. Ook de „Statendam" van de Holland—Amerika-lijn, die morgennacht van Rotterdam vertrekt, neemt een aantal passagiers mee die met de „Paris" hadden zullen oversteken. Groot is het aantal niet, want in de hoogste klas- sen van de „Statendam" waren biina alle be- schikbare plaatsen reeds geboekt. Evenwel voor een aantal is toch plaats gemaakt. Op deze reis zullen een deel der officiershutten door passagiers bezet worden. DRIE SCHAPEN DOOR EEN HOND VERSCHEURD. Op een weiland te Ouderkerk Dinsdagmorgen zag te Ouderkerk a. d Amstel de veehouder R. een hond achter de schapen in de weide rennen. Onmiddellijk begaf hij zich derwaarts en vond drie scha pen verscheurd en twee in de sloot. De hond had intusschen de vlucht genomen. Evenwel kort na de ontdekking werd de eigenaar be- kend. Deze verklaarde zich bereid de geleden schade te vergoeden. HET „CARLTON"-HOTEL. Men herinnert zich, zegt het Hbl. dat het hotel in handen is gekomen van de N. V „Nereide", een maatschappij met een kapi- taal van 10.000. De aandeelen van de „Ne- reide" zijn in handen van de (Britsche) Cen tury Trust, die meer dochtermaatschappijen heeft. Formeel is de „Nereide" de eigenares en exploitante van het hotel, practisch is het de Century Trust. De Trust verkeert in tijdelijke moeilijkheden (gebrek aan vlottende midde- len) en kan daardoor ook de schuldeischers van het Carlton-hotel niet betalen. De schulden bedragen volgens een globale schatting 725.000. Het grootste gedeelte hiervan 600.000) hebben 15 groote credi- teuren te vorderen. De rest 125.000) is verdeeld over meer dan 200 posten. Van de kleine schuldeischers hadden er, nadat andere aanvragen al waren ingetrok- ken, eenige (elf in totaal) faillissement aan gevraagd, maar intusschen had een commis- sie uit de groote crediteuren naar een oplos- sing gezocht om de zaak te kunnen voortzet- ten. Die oplossing kwam hierop neer, datde groote schuldeischers geduld zouden oefenen en de kleinen konden worden betaald. De commissie stelde deze regeling voor, at het hotel, mits beheerd, kan rendeeren en dat ook geleide- lijk alle schulden zullen kunnen worden afbe- taald. Dit is zoowel in het belang van de cre diteuren zelf, als in dat van de stad. Want een ruine is niet gewenscht. De commissie is echter van oordeel, dat, ter verzekering van een goed bedrijfsbeheer, een wijziging in de directie noodig is. Zij wenscht een Nederlandsche zakenman als directeur en daarnaast de heer Roosen van „De Witte Brug" te 's-Gravenhage als be- drijfsleider. De commissie van crediteuren heeft deze wijzigingen in de directie van het hotel als eisch gesteld en de century heeft zich er mee vereenigd. Daarop heeft gisterochtend de N. V. Ne- reide, in overleg met de groote schuldeischers, teneinde niet voortdurend door kleine schuld eischers te worden gemaand, het verzoek om surseance ingediend. Alle faillissementsaan- vragen, welke heden in behandeling zouden komen, zijn daarop van de rol afgevoerd. Daar de voornaamste crediteuren zich reeds voor de surseance hebben verklaard, is het zeer waarschijnlijk, dat zij zal worden verleend en dat het voortbestaan van het ho tel als verzekerd mag worden beschouwd. De crediteuren. Men meldt nader aan het Hbl., dat de com missie, benoemd namens een groote groep van schuldeischers en gevormd door de hee ren mr. E. H. von Baumhauer, L. A. Roozen en J. P. G. Bol, een vergadering van crediteu ren van het Carlton Hotel heeft bijeengeroe- pen op Vrijdag a s. te twee uur n m. in Hotel Polen teneinde nader over den stand van za- ken en uitzichten te rapporteeren. KINDERWAGEN DOOR MOTOR- RIJDER OVERREDEN. Meisje van de brug in het water ge- vallen. Uit Oostzaan wordt aan de Tel. gemeld: De motorrijder K. E. slingerde in het Noordeinde over den weg met een snelheid van 80 tot 90 K.M. en botste op den gevaar- lijken driesprong in de Haal tegen een kin- derwagen. Door de groote snelheid kon hij de bocht in de richting Purmerend niet nemen, waar door hij gedwongen was een zijweg in te slaan. De echtgenoote van A. V. bevond zich daar met een kinderwagen, waarin twee kinderen waren. Beiden werden uit den wa gen geslingerd; een meisje van drie jaar viel van de vier meter hooge brug in het water. Een der toeschouwers slaagde er in het kind op het droge te brengen. Het andere kind viel op de brug en bekwam eenige ont- vellingen. Tegen den onvoorzichtigen be stuurder is proces-verbaal opgemaakt. naar waamemingen, verricht in den morgeo van 22 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.6 te Hapa- randa. Verwachting, geldig tot den avond van 23 Augustus Matige tot zwakke Westelijke tot Zuidelij- ken wind aanvankelijk opklarend later kans op regen, weinig verandering in tempera- tuur. ALASTRIM. Uitbreiding van de gelegenheia tot inenting. Dinsdag zijn vier nieuwe gevallen van alastrim ter kennis gekomen. Het gemeentebestuur van Rotterdam heeft zich voorgenomen zes scholen ter beschik- king te stellen, waar het publiek zich koste- loos kan laten inenten. Nog steeds bedraagt het aantal inentingen ongeveer 14.000 per dag, in de inrichtingen voor kostelooze vacci- natie en grooter kan het ook niet worden, zoolang de gelegenheid tot inenting niet is uitgebreid. Velen staan iederen dag vruchte- loos in de rij om aan de beurt te komen. Be- halve de leden van het politiecorps zijn ook hun huisgenooten alien ingeent. Het Kon. Besluit gister in werking. Het reeds vermelde Kon. Besluit van 16 Aug. jl., waarbij de wet van 4 Dec. 1872, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten (met uitzondering van de artikeler 11, 16, 20, 22 en 24) van toepassing wordt verklaard op de ziekte, genaamd Alastrim, is gister in werking getreden. Ook een geval te Hilversum. Te Hilversum doet zich thans ook een gp val van Alastrim voor bij een veertienjarig meisje. Dit meisje was met den trein van Den Haag naar Hilversum gekomen Het ziekte- gevai is geheel gelijk aan de gevallen te Rot- ge1 terdam. Het meisje is oogenbllkkelijk in de be smettelijke-ziekten-barakken geisoleerd Het verloop der ziekte is normaal. Officieele cijfers. In de week van 11 tot en met 17 Augustus 1929 zijn volgens de „Staatscourant" van gisteren in de gemeente Rotterdam waar- genomen 31 gevallen, terwijl in het zieken- huis aldaar werden aangetast 17 personen van het personeel en 10 patienten Totaal 58 personen. Een kind van een half jaar, dat in het ziekenhuis werd verpleegd voor een an dere ziekte, is mede ten gevolge van de van 22 Augustus 1929 Opgave van loordhollandsch liandbouwcrediet. (Ontvangen per draadlooze te! Vorige Koers 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. 1000 Resc. eioon). tf.V. - 1 1 1 Mil S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. i52. Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountants. -.y- rpowrinnr uiengrht dp ftntrnimiRg onnaAin Telefoon no. 120 STAATSLEENINGEN. Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. t i ilk v. Berkels Patent Calv6 Delft Cert Centrale Suike: Holt. Kunstzijde Margatrine Unie ii Maekubeei Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda ■iiiisii Bethleb, Steel Steel comm Zweedsche Lucifera CULTUUR MAATSCH. V. A. t a i i Java Cultuur Cult. Vorstenl, Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Boeton 4 Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber a Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust a Oude Deli Seneinbab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 'Exdividend, ("Exclaim. a a a a a a a a a a a a 1 a a a a a 1 a a a a a t t i i 1031V16 173l)4 1721/j 2328/4 1631/2 571 3203/4 2741/4 691/4 1941/2 588 5/g 1213U 325V, 913i-8 1151V18 2441/4 129 V. 2491/, 35b 6371*4 399 1541/2 136.5U 751/4 281 1931/2 3861/2 4L03/( 208 2651-s 175 3543/4 205i/4 99/i8 58i/2 55-/2 2051/4 90'/j 983/4 141 3951/4 444 432 861/4 281 921-4 Koers van heden te plm. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 1721/2 570 2801/j 278-81 3121/4-4 278i/j-9 314-6 277-83/4 164 321 914 598-605 1201/4 321-3 912-4 599-600 323-51/4 914-V, 585J-9* 324-7 908-14 132 114i/s 131S/4-2 2451-6J 131V»-i 356 638 399 637i/a-8 6381/, 275 193-5 273-8 192-71/j 272-3 1Q81-99 266-72 194-6 401 400-1 2081/2-9 397-4C0 265 174 265.6i/2 265 265 173V, 204 207 91*4 208 139 393i/j 242 428'/, 1391/4 3939, 442 4281/4 392-3 439.1/4 426-7 3&7s-9 86 282 PROLONGATIE vorige koers 45/s PCt- heden 5Va pC;. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen a a a Berlijn a Parijs a a a Brussel (Belga) Bazel a a a a a a a 1 tail a a a a Vorige koers 12.1 03/i6 59.4472 9.7/ 34.71 48 03 Weenen p. Scb. 100 35.17'/; Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Ita lie NIET OFFIC1EEL'. 66.45 bft. 871/2 66 471/2 2.41. 13 05 Koers op heden - uur 12.10"/jg 59.45 SI.- 7 1-4 34.71 48.0-5 35.17 '/a 66 4b bo .81 '/j S6.471/2 2.4'. 6/3 1 3,( h

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2