Alkiaarsctii Giinit. De geheimzinnige voetstappen FEUILLETON. Hinderd m en risrtigste laargang. Donderdag- 22 Augustus. Radio-hoekje Bimenland So. 197 1929 Vrijdag 23 Augustus. Huizen, 1875 M. 10.—10.15 Morgenwij- ding. 12.15—2.— Concert door het A. V. R. O.-Kwintet. 2—2.30 Gramofoonmuziek. 2.30 —4.30 Aansluiting van het Roxy-Theater te Amsterdam. 5.—5.30 Gramofoonmuziek. 5.30—7.15 Concert door het A. V. R. O.- Kwintet m. m. v. Louis Noiret. 7.15—7.45 Spreekuur van den Radiodokter. 8.018.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Kurhaus te Sche-ve- ningen. Het Residentie-Orkest. Na afloop persberichten. Daarna dansmuziek uit Hotel ,,Groot Badhuis" te Zandvoort. 12.— S'lui- tfng- tiilversum. 298 M. (Na 6 uur 1071 At.) 11—11.30 N. C. R. V. Ziekendienst. 11.30— 12.K. R. O. Godsdienstig halfuurtje 12.151.15 K. R. O. Concert door het K. R. O-Trio. 1.15—2.— K. R. O. Gramofoonmu ziek. 4.5.— N. C. R. V. Gramofoonmuziek. 5.6.45 N. C. R. V. Concert. Instrumental solisten. 7.-7.25 K. R. O. Lezing over: „De verzorging van onzen tuin en de beplanting" 7.35 V. P. R. O. Persberichten. 7.40 V. P. R. O. Lezing over: „Door China". 8.15 V. P. R. O. Concert. Pianist. 8.50 V. P. R. O. Le zing over: Van Dehli naar Calcutta". 9.30 V. P. R. O. Vervolg concert. 10.V. P. R. O. Declamatie. 10.20 V. P. R. O. Vervolg concert. Daventry, 1554 At. 10.35 Morgenvijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. P. Radmall, viool. P. Grummitt, piano. 12 50 Orgelconcert. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 4.20 D. Moggridge, piano. 4.35 Orkestcon- cert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Zang. A. Desmond, alt. 7.20 Lezing. 7.50 Concert. Orkest. A. Catterall, viool. 9.20 Dansmuziek. 10. jNieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10.35 Vau deville. 11.35 Dansmuziek. 12.2012.35 Beelduitzending. Parijs „Radto-Paris", 1725 At. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en solisten 6.35 Gramofoonmuziek. 8.55 Con cert. Orkest en soiisten. Langenbcrg, 473 At. 7.20—7.50 Gramo foonmuziek. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 12.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.55 —6.50 Orkestconcert. 9.05 „Taifun". Drama in 4 bedr. van M. Lengyel. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Zeesert, 1635 At. 6.1010.50 Lezingen. 12.201.15 Gramofoonmuziek. 1.155.20 Lezingen. 5.206.20 Concert uit Leipzig. 6.20—8.15 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. Hamburg, 372 At. 12.40 Muziekuitzen- ding voor scholen. 4.35 Piano-recital. 5.05 Vocaal concert. Bariton. 5.20 Orkestconcert. 6.15 Concert. 8.20 Tooneeluitzending „Ut de Ort slogen". Nederduitsch tooneelspel in 4 bedrijven van Adolf Wenck. 10.35 Dansmu ziek. Brussel, 508.5 At. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Trio-concert. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. PihDtriBicSaal nieuws TEXEL. De bloembollencultuur op Texel breidt zich in de laatste jaren zeer sterk uit, en daar de uitkomsten in den laatsten tijd zeer. be- vredigend zijn, is nog grooter uitbreiding in de toekomst te verwachten. Als gevolg van deze uitbreiding zijn hier reeds een tweetal-bollenstoomerijen opge- richt, een te Den Burg en een bij den z.g. Ruigendijk in Eierland De laatste is dezer dagen geheel verbouwd en vergroot en op- nieuw ingericht. 't Is thans de eerste E. K. Stoomerij in Nederland en de allernieuwste in- richting op dit gebied. 't Is een product van de Stobelwerke te Daiheim, ingenieur Dal- haus. De inrichting heeft een capaciteit van 240 H.L. per dag, en indien ook's nachts ge- werkt wordt, kunnen 500 H.L. per etmaal be- werkt worden. De installatie werd geleverd door de fa. R. Stokvis te Amsterdam. De stoomdruk van den ketel dezer model- inrichting bedraagt 0.05 (een z.g. laagdruk- installatie.) De kokerij is zoo ingericht, dat a'osoluut niets verloren gaat van de voort gebrac'nte warmte. Voor te hoogen druk is een fluit aangebracht en ook van te hooge temperatuur maakt een fluit melding geautoriseerde vertaling uit het Engelscli van Mevrouw Belloc Lowndes, door OSWALDI. 6) Er is nog een getuigenis van een karakter, dat gij al of niet van belang moogt beschou- wen het zij geheel aan uw oordeel overge laten ter zake afgelegd, nadat de procu- reur-generaal zijn openingsrede had gehou- den. Gij hebt mevrouw Strain's nadere ver- klaring gehoord. In deze verklaring ver- zekert zij, dat, terwijl zij zat uit te rusten in den salon, nadat het dienblad door het kamer- •meisje in de hal was gebracht, zij het knarsen hoorde van voetstappen op het grintpad, dat Van het ijzeren hek aan den straatweg, recht- streeks voert naar de voordeur van het land- huis, bekend als „The Mill House". Deze iiroordeur stond, op dien warmen avond, wijd ;»pen. Verder hoorde mevrouw Strain, gezeten m den donkeren salon, waarvan de deur aan- itond, den persoon die de voetstappen deed, let huis ingaan en, na een oogenblik te heb- »e stilgestaan bij het dienblad, de hal weder rerlaten, hetzij door een draaideur die toe- ;ang geeft naar het verblijf van het personee! ?an Mill House, of door een deur naar de joogenaamde tuinkamer. Op dat oogenblik bed het bij mevrouw Strain geen twijfel, ol '.e bewuste persoon was een van de dienst i«sjes die, de achterdeur gesloten vindend, jrobeerde ouderwetsche menschen zouden Bij eventueele reclame, kan door een zelf- registreerende thermometer aangetoond worden op de rol, hoe de bollen zijn ge- stoomd en hoe lang de behandeling duurde. Zooals dit in alle bollenstoomerijen ge- schiedt worden gezonde bollen gebracht op een temperatuur van 43 gr. Zieke bollen worden gestoomd op 43 gr.., doch de be handeling hiervan geschiedt in 't gebouw, waar voorheen "t bedrijf gehouden werd. Drie jongens vermist. Zondagavond werden te Texel drie jongens van 1618 jaar vermist. Ze kwamen niet op den gewonen tijd thuis en niemand scheen het drietal gezien te hebben. De doodelijk onge- ruste ouders stelden dadelijk alle middelen in 't werk om't drietal op te sporen, doch 't mocht hun niet gelukken iets omtrent ie knapen te vernemen. Maandag kwamen berichten in, dat de jongens te Helder waren gezien en zich van- daar naar Amsterdam hadden begeven Hoewei de politic ijverig in de weer is om in deze zaak licht te krijgen, heeft men tot heden (Woensdag) nog niets van de knapen vernomen. 't Vermoeden bestaat dat de jon gens Zondagavond of nacht in een vlet over 't Marsdiep zijn gevaren, doch zekerheid heeft men nog niets in deze. OTERLEEK. Onze kermis is weder voorbij en de lan- delijke rust is weer teruggekeerd. Ze is op 'n prettige en vroolijke wijze gevierd. Al heeft de kermis op zichzelf niet veel te beteekenen, toch zouden velen haar niet willen missen, ook al omdat het voor de grasarbeiders een zgn. vacantie beteekent, want er wordt die dagen zoo min mogelijk gearbeid. Over het bezoek konden we tevreden zijn, v. n. 1. Zondag waren de jongelui van heinde en ver komen opdagen. Maandag- en Dinsdagmorgen was er bij de kasteleins prijsbiljarten op de vlotbrug, om gerookte paling, waar nogal liefhebberij voor was, menige paling werd dan ook in de wacht gesleept. Als een bijzonderheid ver- meldden we dat door een der spelers een se- rie werd gemaakt van honderd en elf punten. Maandagavond maakten velen zich op om te gaan luisteren, naar hetgeen onzen Daan, de alhier bekende humorist Pool uit Oude Sluis, ten beste zou geven. De aanwezigen die de geheele zaal vulden zijn niet teleurge- steld. De heer Pool wist met een geheel nieuw repertoire het publiek aangenaam bezig te houden. Zonder uitzondering is er genoten en algemeen was men het er over eens dat het gepresteerde op hoog peil stond en de leuze was: „Tot weerziens". Dinsdag den laatsten dag, die de laatste jaren in beslag is genomen door de gym- nastiekvereeniging „Tumlust" met open- lucht- en volksspelen, maar die om redenen van financieelen aard dit jaar achterwege waren gelaten, werd nu gevuld met volksspe len uitgeschreven door den kastelein, de heer O. de Vries. Zij bestonden uit ringsteken op de fiets en de animo was flink voldoende. De uitslag was als volgt: Meisjes van 10 tot 14 jaar. l&te prijs Aafje Akkerman, 2de prijs Aafje Slooten en 3de prijs Trien Hee- kersen. Meisjes van 14 tot 20 jaar: lste pr. B. Molen, 2de prijs G. Kaij, 3de prijs G. Slot. Dames van 20 jaar en daarboven: le prijs mej. Hemke—Uitenthuis, 2de prijs mej. Kor- verKwantes, 3de prijs mej. Akkerman— v. d. Neer, 4de prijs mej. HarskampTim- mer. Jongens van 10 tot 14 jaar: le pr. Piet Korver, 2e pr. Leendert Slot, 3e pr. Klaas Govers. Jongens van 14 tot 20 jaar: le pr. Dirk Kiinkhamer, 2e pr. Arie Moeijes, 3e pr. Klaas Dekker. Heeren van 20 jaar en daarboven: le pr N. de Reus, 2e pr. A. Deun, 3e pr. C. Kiink hamer, 4e pr. J. Schuurman. Door het praehtige weer was er veel pu bliek aanwezig en tot laat in den nacht duur de de kermispret voort. De napret is voor een paar jongelui minder prettig. Wij vernamen, dat van twee rijwielen de lantaarns waren ontvreemd. De rijwielen stonden echter buiten. onbe- heerd. Waarom, vragen wij ons af, geeft men geen luttel bedrag van 20 cent en men is ver- zekerd dat men zijn rijwiel met lantaam terugkrijgt? CASTRICUM. Gister had de afslag plaats van het woon- huis met tuin van den oud-Burgemeester Mooy, alhier. Perceel I woonhuis werd staande op 7300 gemijnd door J. Res op 200, terwijl het bouwterrein daarnaast staande op 3100 gemijnd werd door P. zeggen „de brutaliteit had" om haar kans, niet gezien te worden, waar te nemen en het huis door de voordeur binnen te gaan. Het is komen vast te staan, waar maai" eenigszins aan de hand van ontkennende ver- klaringen een bewijs kan worden geleverd, dat geen van de meiden dien avond uit was Maar, dat iemand dien noodlottigen avond het grintpad opkwam en de hal binnentrad, meen ik als een onbetwijfelbaar feit te mogen beschouwen, want mevrouw Strain's herinne- ring van wat er gebeurde, is gelukkig en ik bezig hier weloverwogen het woord geluk kig versterkt door een zeer belangrijk ge tuigenis van andere zijde. Ik veronderstel, dat u het met mij volstrekt onaannemelijk zult achten, dat zoowel mevrouw Strain als de jonge vrouw Jane Sherlock, die onmiddellijk na mevrouw Strain gehoord werd, t e g e 1 ij k dezelfde vergissing zouden begaan, inzake den datum van de onderhavige gebeurtenis. Gij herinnert u immers, dat Jane Sherlock- den vierden September als zeker noemde, daar dit de avond was van den dag waarop liaar getrouwde zuster haar eerste kindje het leven schonk. Het onderzoek heeft uitgewezen, dar de gebooret van bedoeld kind inderdaad op den vierden dag van September plaats had Die verklaring, dames en heeren jury-leden, verdient alleszins uw aandacht, aangezien het gebeurde feitelijk het eenige geheimzinnige element in deze zaak is." De rechter schoof zijn bril even op zijn voorhoofd. Hij sloot de oogen en dacht blijk- baar ernstig na, over hetgeen hij vervolgens zou zeggen. Dan, zijn bril weer omlaag druk- kend, vervolgde hij zijn rede: Lief ting op 11. De massa werd niet ge mijnd en de afzonderlijke perceelen toegewe- zen. Nader vernemen wij dat het woonhuis is gekocht voor G. W. de Rooij die aldaar zijn zaak in electrische artikelen en sanitair zal vestigen. Het perceel J. Lute, huis met tuin aan de Overtoom werd hierna geveild en gebracht op 4220, door B. Kasembroot en gemijnd door Jb. de Nijs op 90. HEILOO. Op initiatief van de V.V V. „,Heiloo Voor- uit" werd Woensdagavond van het bordes van het raadhuis een concert gegeven door het Harmonie corps „St. Caecilia", directeur de heer Kuijs. Er was veel publiek, temeer daar in de cafe's gelegenheid was voor dan- sen. Het was een echt gezellige avond, waar- aan het mooie weer en de feeststemming van de tentoonstelling niet vreemd waren. L. E. T. T. vervclg Zooals we verwachtten, was't bezoek voor het concours-hippique en de demonstrate der Rijvereenigingen groot. Toch meenen we, dat het bezoek veel grooter kon zijn, als de vrij hooge entree geen beletsel was. Omstreeks 1 uur werd begonnen met de le serie van het concours, waarin 10 deelne- mers om de prijzen kampten en deze serie trok wel belangstelling. Ook de 2de serie, waarin 7 deeln. om de prijzen streden, had wel de aandacht. De clou van den middag was echter het carousel nummer, dressuur- proef en springconcours der Rijvereenigingen Het begon met een carouselnummer van de Rijvereeniging Heiloo en Omstreken, bestaan- de uit 27 dames en heeren. De oefening werd correct uitgevoerd. Daarna werd een aanvang gemaakt met de dressuurproef, waaraan deelnamen „Heiloo en Omstreken", instrudeur de heer P. de Jager Jr., „West-Friesland", St. Maartens- brug, instructeur de heer van Gelen en „Bar- singerhorn" te Barsingerhorn, instruct, de heer Keezer. „Heiloo en Omstreken" brachi 3 achttallen in het veld, waaronder een groep dames, de andere rijvereenigingen waren met een achttal. De beoordeeling der jury, bestaande uit mr. A. Slob Jr., Haarlemmermeer; W. Vuijk, Alkmaar en G. H. Kleinjan, Alkmaar was als volgt: Een buitengewone omstandigheid was, dat 6 rijvereenigingen in het veld kwamen, iets wat zelden gebeurt De jury had een gun- stigen indruk van de 3 eerste achttallen, die resp. den len, 2en en 3en prijs behaalden Het werk wat Purmerend en Barsingerhorn leverden, gaf veel hoop op een goede toe komst. Van alle rijvereenigingen is Heiloo I verreweg de beste. Barsingerhorn heeft in den korten tijd van voorbereiding verdienste- lijk werk geleverd. De dames-afdeeling Heiloo heeft keurig werd gedaan, wat stap en draf betreft, doch bij galop was het veel minder. Het keurigste uiterlijk had „West-Fries- land" (dit stak ver boven de andere uit), daarna „Barsingerhorn". Bij de anderen kan wat toilet van paarden en ruiter (stand van de laatste) veel verbeterd worden. De disci pline liet bij meerderen veel te wenschen over (er werd bij het weggaan door de ruiters ge- praat en men verliet niet precies in gestrek- ten draf't veld), doch de eindindruk was, dat er vooruitgang was bij voor gaande jaren. Voor de dressuurproef waren door het bestuur van de L. E. T. T. 3 prijzen beschikbaar ge- steld van f 60, 40 en 20, de overige prij zen door de Rijvereenigingen. De prijzen werden behaald als volgt: le pr. Heiloo II, 2e pr. Barsingerhorn, 3e pr. Dames afd. Heiloo, 4e pr. West-Friesland, 5e pr. Beijaard, 6e pr. Heiloo I. Voor het springconcours was niet minder groote belangstelling. Hieraan namen 27 rui ters deel, waaronder 1 dame. Enkele dieren weigerden, doch de meesten deden hun werk goed. In totaal meesten 6 hindernissen wor den gencmen en niet alien deden het zonder fouten. Het hek was't grootste struikelblok, doch men moet bewonderen, wat men door eenvoudige boerepaarden laat verrichten. De prijzen werden behaalde: le pr. A. Bar- ten van West-Friesland, 2e pr. F. Melchior van Barsingerhorn, 3e pr. N. Eriks van West- Friesland, 4e pr. D. Boontjes van West-Fries land, 5e pr. C. van der Oord van Heiloo. De prijzen, bestaande uit medailles, werden on- der een toepasselijk woord door de burge- meester van Heiloo uitgereikt. Daarna werden nog een 2-tal nummers van concours-hippique afgedaan, doch de belang stelling begon te verflauwen en bij het laatste nummer was weinig publiek meer aanwezig. En hiermede was de zoo bij uitstek geslaagde feestdag ten einde. De uitslagen zijn: Concours van eenspan Merrien of Ruinen, type landbouwtuigpaard, in. Nederland gebo- ren en gefokt, 5 jaar en ouder. Prijzen: le prijs 40, 2e prijs J 25, 3e „Wat daarop gebeurde, staat ontwijfelbaar vast. Mevrouw Strain ging uit den salon in de helder verlichte hal en bereidde of meng- de daar mijnheer Raydon's gemberlimonade, zooals zij elken avond placht te doen. Maar zij ging toen nog niet naar bed, zooals haar gewoonte was. In plaats daarvan ging zij terug naar de salon. En nu komen wij aan een allerbelangrijksi punt, namelijk, dat mevrouw R^ydon ontegen- zeggelijk eenige oogenblikken, waarschjjnlijk ten voile een minuut, vroeger dan haar echt- genoot in de hal kwam, waar het dienblad stond, nu met het glas gemberlimonade er op. Birtley Raydon, die een geraas in het boot- huis meende te hebben gehoord, was daarheen gegaan om zc er van te overtuigen, alvorens hij eveneens uit den tuin binnenkwam. Onmid dellijk bij zijn binnenkomst dronk hij het glas ijskoude gemberlimonade op, waarbij zoo goed als zeker naar luid van de getuigenis- sen der medische deskundigen hier voor ons alien afgelegd het arsenicum moet zijn ge- voegd, dat hem enkele uren later, onder de hevigste pijnen en krampen deed sterven". Weder nam de rechter, volgens de meening der aanwezigen een ongewoon lange rust, om dan bedaard, met nadruk te vervolgen „Beklaagde bevond zich dus in de hal, al- leen, dichtbii het blad met de gemberlimo nade, gedurende mogelijk een halve of een heele minuut. Maar gij alien hebt haar ver klaring en herhaalde verklaring gehoord, die zij plechtig aflegde, dat, wat zij deed, niets anders was, dan het grasveld oversteken, het huis binnengaan, de hal doorloopen tot bij het dienblad, en daar, erg dorstig als zij was, prijs 15, 4e prijs 10, 5e prijs 5. Voor't schoonste geheel Verg. Zilveren Medaille. le pr. J. J. Koop, Hoorn, „Dirk B", 7 jr., vos ruin en prijs schoonste geheel; 2e pr. A Schagen, Aartswoud, „Manuel"; 3e pr. Jar. de Wit Zijpersluis; 4e pr. K. Muys, Heiloo en 5e pr. Gebr. Stam, Berkhout, „Wodan", 5 jr., br. bl. 3 w.v.t. Concours van eenspan Merrien of Ruinen, type landbouwtuigpaard, in Nederland gebo- ren en gelokt, jonger dan 5 jaar. le pr. 30, 2e pr. 20, 3e pr. f 10. le pr. C. Klerk, Stompetoren, Wodan, b. r.; 2e pr. C. Bakker, Heiloo en 3e pr. N. Zeven- huizen, Stompetoren. Concours van eenspan Open Klasse. Prijzen: le pr. 25, 2e pr. Verg. Zilv. Med., 3e pr. 10. le pr. J. J. Koop, Hoorn; 2e pr. A. Scha gen, Aartswoud en 3e pr. C. Spaan, Koedijk. Concours van eenspan Merrien of Ruinen, gereden door dame, vergezeld van heer. 3 prijzen, kunstvoorwerpen. le pr. J. J. Koop, Hoorn; 2e pr. C. Spaan, Koedijk en 3e pr. Jac. de Wit, Zijpersluis. Concours van eenspan Merrien of Ruinen van paarden welke toebehooren aan inwoners van Heiloo en leden van de L E. T. T. Prijzen: le pr. f 15, 2e nr. 10, 3e pr. 5, 4e pr. 2.50. le pr. A. Zwart, Heiloo; 2e pr. C. Olij Cz., Heiloo, „David", 14 jr. ruin bruin; 3e pr. K. Muys, Heiloo en 4e pr. J. Bakker Heiloo. Nagekomen bekroningen van de tentoon stelling in de afd. II „De mooiste verzameling groenten" le pr. „De tuinbouwvereeniging De Vooruitgang" Heiloo en le pr. de heer K. Nijman te Heiloo. BERGEN. Tengevolge van een verkeerden wisselstand liep op het station gistermiddag om kwart over vijf een van Alkmaar komende tram op een voor vertrek gereedstaande tram, waar- door eenige materieele schade ontstond. Per- soonlijke ongelukken hadedn niet plaats De teinen, die om 6.02 en 6.35 uit Bergen aan Zee vertrekken, liepen hierdoor niet, waardoor de passagiers voor deze treinen pas om 7 uur vervoerd konden worden Gistermorgen te 11 uur heeft tusschen Egmond en Bergen een ernstige aanrijding plaats gehad. Een 12-jarige wielrijder, die wiide afstappen om een uit Egmond komende autobus te laten passeeren, kwam, vermoede- Ljkdoor den slechten toestand van het rijwiel- pad daar ter plaaise ie vallen. Achter hem kwam in voile vaart een motorrijder aanrij- den, die niet meer kon uitwijken en den jon- gen aanreed. In bewustelozen toestand en met een hersenschudding is de jongen, die te Haarlem woonachtig is, per auto naar zijn woonplaats vervoerd. VERGUNNING VOOR AUTOBUS- DIENST GEWEIGERD. Ged. Staten van Noord-Holland hebben af- wijzend beschikt op een verzoek van M. Geel te Wieringen. om vergunning te verkrijgen tot de uitbreiding van den door hem geexploi- teerden autobusdienst van Schagen naar Wieringen (Hyppolitushoef) en terug tot SchagenWieringen (Den Oever) Ged. Staten grondden hun besluit op de overwe- ging, dat, naar huo. meening. de bestaande verkeersmiddelen op voldoende wijze in de verkeersbehoeften voorzien. DROEVIG ONGEVAL TE VLISSINGEN. Wielrijder na een val overleden. Maandagavond te kwart over zeven bevond de 29-jarige J. S. zich met zijn broer op de fiets tusschen Middelburg en Abeele, ter hoogte van het Davidswegje. Beiden kwamen van hun ouders te Middelburg, bij wie zij een bezoek hadden gebracht. Plotseling voelde J. E. zich onwel worden. Hij sloeg over het stuur van zijn rijwiel en kwam te vallen, ten gevolge waarvan hij een ernstige verwonding binnen den schedel bekwam, waardoor hii in bewusteloozen toestand geraakte. Omstanders hielpen hem bij te brengen, hetgeen na een kwartier gelukte. Een voorbijganger vervoer- de hem per auto naar zijn woning te Vlissin- gen, waar hij zich te bed begaf. Toen de on- gesteldheid's avonds erger werd, werd ge- neeskundige hulp ingeroepen. Directe over- brenging naar het ziekenhuis werd noodzake- lijk geacht. Dinsdagmorgen is S. overleden. H'; was gehuwd en vader van twee kinderen. De overledene deed dienst als conducteur op de electrische tram Vlissingen—Middelburg, doch had dien dag juist een vrijen dag. NIEUWE LEDEN DER TWEEDE KAMER. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de benoeming van leden der Tweede Kamer heeft in de opengevallen twee plaatsen in die Kamer door het ontslag nemen als lid door de ministers jhr. mr. Ch! J. M. Ruvs de Beerenbrouck en dr. L. N. Deckers, benoemd verklaard tot lid der Kamer de heeren M. C. E. Bongaerts te 's-Gravenhage en F. G. C. J M. Teulings, te 's-Hertogenbosch. Ter verduidelijking diene, dat deheeren Ruys de Beerenbrouck en Deckers ontslag had den genomen als leden van de Tweede Kamer, welke voor de oeriode 1925'29 zitting heeft.1 De heeren Bongaerts en Teulings, die ook in de nieuwe Kamer zitting zullen hebben/ zijn thans dus slechts benoemd verklaard tot het tijdstip, waarop de oude Kamer zal wor den ontbonden. JONGEN VERDRONKEN. Te Aalsmeer-Oost was Dinsdagavond de zes-jarige Frans Klooster uit Haarlem, die met zijn moeder te Aalsmeer logeerde, met eenige kinderen in een roeibootie uit varen ge gaan. Toen het bootje langs den kant voer,1 greep het knaapje een boomtak vast en werd overboord ?etrokken. Voordat de andere kin deren beseften wat er gebeurd was, was het ventje reeds in de diepte verdwenen. Hoewei dadelijk van versehillende kanten hulp toe- schoot, slaagde men er eerst na twintig minu- ten in het knaapje boven te brengen. Dc levensgeesten waren toen echter reeds gewe ken. AUTO IN EEN KANAAL GEREDENA Een inzittende verdronken, een ver- mist. Dinsdagavond reed de heer Wessels, koop man te Rotterdam, met vier schepelingen van het te Selzaete liggende Engelsche stoora- schip „Appleleaf" per auto in razende snel- heid langs het kanaal TerneuzenGent, toen hij de macht over het stuur verloor. De wa- gen botste tegen een paal der lichtleiding, welke afknapte, waardoor de auto kantelde en in het kanaal stortte. Door het inslaan der ruiten wisten drie Engelsche schepelingen zich zwemmende te redden. De auto, welke aan een brandende lantaarn in de diepte zich' baar was, is vier uur later boven water ge- haald. Daarin vond men het lijk van Part Harding, omstreeks 30 jaar, stoker, woonach tig te Portsmouth. Vermoedelijk is hij bij het ongeluk terstond bewusteloos geworden door een hoofdwond. De bestuurder wordt nog vermist. WELWILLENDHEID SLECHT BELOOND. Den overwegwachter te lijf gegaan. Bij de Rijkspolitie te Weesp heeft de spoor- overwegwachter R. aangifte gedaan, dat, toen hedenochtend halfzes de boomen aan den Korte Muiderweg gesloten waren voor een van Bussum komenden zandtrein, uit Weesp in groote vaart een melkauto nader- de. De overwegwachter trok om hem nog te laten passeeren de boomen een eind om* hoog. Door de vaart kwam de auto echter in botsing met een der spoorboomen, waar door het houten hekwerk boven op het voer- tuig gedeeltelijk vernield werd, terwijl ook de spoorboom lichte beschadigingen kreeg. Toen de overwegwachter hierover den autobestuurder onderhield, ontstak deze hier over zoo in drift, dat hij een lat van het ge- broken auto-hekwerk opnam en daarmede R. te lijf ging. Hij bracht hem een wond ach ter het oor toe, zoodat R. zich dadelijk naar het stationsgebouw moest begeven om zich te alten verbinden. Proces verbaal is opgemaakt. Tel. VALSCHE MUNTERS. Uitgevers en vervaardigers van vat< sche guldens en rijksdaalders be trapt. In twee cafe's in de binnenstad te Rotter dam zijn, zooals wij nog in een deel van ons vorig nummer gemeld hebben, aan het eind der vorige week valsche guldens in be- taling gegeven. In een der caf6's had men vermoeden op een bepaald persoon en op het signalement, dat van deze kon worden vei^trekt, heeft de recherche een man aange- houden. Het was een 28-jarige sleepbootka- pitein. Bij onderzoek werden in de boot ma- terialen en werktuigen voor de vervaardiging van valsch geld gevonden. De aangehoudene bekende wel de uitgifte, maar niet de ver vaardiging van het valsche geld. Voor dit laatste feit is nu aangehouden de 27-jari- ge machinist van dezelfde sleepboot. In to taal heeft deze volgens zijn bekentenis zes valsche guldens en twee valsche rijksdaal ders gemaakt. De munten, die in beslag ge-; nomen zijn, zijn van een bijzonder slecht maaksel en kunnen alleen aan personen, die; niet nauwkeurig toezien, voor goede munt in de hand worden gestopt. Het randschrift ontbrak geheel. vlug een glas limonade voor zich zelf in- schenken. Wij weten alien, wat eenige uren daarna gebeurde; de verdere feiten van deze pijnlijke geschiedenis lijden geen twijfel en enkele bij- zonderheden welke zich als duistere factoren in deze zaak toonden, zijn grootendeels tot klaarheid gebracht, dank zij zekere ontdek- kingen op den morgen van Birtley Raydon's dood, ontdekkingen door zijn ongelukkige moeder, de eenige roerende figuur in deze zaak, een zaak, die ik niet anders kan bestem- pelen dan als een allerdroevigst drama van ontrouw en gewetenlooze buitensporigheid" Algemeen had men verwacht, dat de zitting dien dag zou afloopen. Doch de rechter had zijn rede nog niet teneinde en de jury zijn op- dracht nog niet versterkt, toen het Hof zich van zijn zetels verhief. Een man en een vrouw, die dagelijks de zit- tingen hadden bijgewoond, verlieten de reclitszaal. De vrouw zei tot den man: „Nu ik ze allemaal heb gehoord de beroemde advocaten, de getuigen voor en tegen de beklaagde zelf en, lest best, den rechter, zou ik nog maar een ding willen weten „Ja?" vroeg hij gemelijk. wat werkelijk gebeurde", antwoordd- zij in gedachten. HOOFDSTUK I. A chttienmaandengeleden." Langzaam verminderde de auto haar vaart. stond plots met een ruk stil. Drie paar oogen trachtten het opschrift te ontcijferen van den wegwijzer, waarvan de gebogen armen naar het oosten, westen en noorden wezen. De wakkere, jeugdige Diglle, chauffeur van den heer en mevrouw Birtley Raydon,' zag dadelijk dat de inliehtingen, waar zij op uit waren, hier niet te vinden waren, maar hij vond niet, dat het zijn zaak was, hun dat te zeggen. Hij sprak altijd zoo weinig mogelijk' tot zijn heer, want die was het type van een patroon, van wien het personeel tegelijk vrees en minachting koesterde. Mijnheer Birtley Raydon was even boven middelmatige lengte, goed gebouwd, doch een ietsje te dik voor zijn vier en dertig jaren. Hij had een vleezig gezicht met sterk roode lip- pen en donkerbruine oogen, die eigenaardig schitterden als hij kwaad was. Nu stond hij rechtop in den wagen en spande zijn oogen in, om de meer dan half uitgewischte letters te lezen. Eindelijk draaide hij zich om en keek in het lieve omhoog geheven geztchtje van Eva, zijn vrouw. „Het is toch schandelijk, dat die wegwijzers niet beter onderhouden worden! Alles wat ik er uit kan opmaken is „Naar Londen". „Maar dat is toch al te erg, beveling", riep Eva uit. Zij was was een van die eigenaardige, .vrouwelijke wezentjes, die aJtijd „meegaan", in hetgeen de man, met wien zij toevallig in gezelschap zijn, zegt en dit dan ook van haar verwacht in ieder geval voor zooveel het nietigheidjes of kleinigheden betreft, welke intusschen heel gewichtig zijn in het dagebjt- sche leven van lief en leed. X. (Wordt vervoigd). I I - i.di-"

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5