MELKONIAN I 5 Een Betere Sigaret is een Beter Cadeau waat; K. G. Melkonian, CairoEgypte, VRIJE MELKONIAN.-BONS Buitenland Eau de Cologne Van Heusen Boord Gillette-Mesjes KRANKZINNIGE REVOLVERSCHUT- TER OP DE VALKENBOSCHLAAN TE s-GRAVENHAGE. Inspecteur van politie krijgt een schot door den arm. De dader met twee schoien buiten gevecht ee steld. De ruim 65-jarige J. v. R., gewezen werk- meester van de Guoda-kaarsenfabriek, wo nende Valkenboschlaan 272, die reeds gedu tende eenigen tijd aan vervolgingswaanzin lijdende is, heeft gistermiddag omsireeks 1 nur, de omgeving van zijn woning in groote opschudding gebracht door een gevaarlijke schietpartij, waarbij een inspecteur van po litie werd gewond en hij zel! twee schot wonden in rechteram en hand opliep. Het gebeurde droeg zich als volgt toe. De waanzinnige had tot 1 uur rustig aan tafel gezeten in zijn woning op de tweede etage, toen hij plotseling opsprong, een revolver greep en schreeuwend: „AUes wat in mijn nabijheid komt, schiet ik neer" op 't balcon verscheen. Het gerucht alarmeerde onmiddellijk voor- bijgangers en omwonenden en ook een agent verscheen, die, zoodra hij door den man werd ontdekt, een kogel op zich zag aige- vuurd. Gelukkig miste het schot, doch het gevaar, dat de krankzinnige schutter zijn doel nu on- der het samengestroomde publiek zou zoe- ken, was niet denkbeeldig. De inspecteur van politie v. d. Willige, die tegenover v. R. woont, en na het schot naar buiten was gesneld, schoot op zijn beurt tweemaal op den krankzinnige, dien hij tro! in rechterhand en -arm. De bedoeling, hern zoodoende te noodza- ken het wapen los te laten, slaagde niet, want de man nam eenvoudig de browning in de linkerhand en bedreigde opnieuw zijn omgeving. Inmiddels waren agenten op het dak ge- klommen en stortten emmers water op het balcon, wat evenmin succes had. Tenslotte drongen de inspecteur 2e klasse Mol en twee agenten de balconkamer bin- ncn, sprongen den schutter onverhoeds op het lijf en trachtten hem het vuurwapen te entrukken. Voor hun dit evenwel gelukte, was v. R. er in geslaagd nogmaals een schot te lossen, dat den inspecteur door den lin- kerarm ging. Daarna was het verzet evenwel gebroken en kon de waanzinnige worden overmees- terd. Nadat hem en den gewonden inspecteur een voorloopig verband was gelegd, zijn bei- ien G.G.D. weg- den in een ziekenauto van den gebradit. De Haagsche Crt. publiceert nog de vol- gende bijzonderheden De stilte van de Valkenboschlaan werd hedenmiddag omstreeks kwart voor een ver- stoord door het geluid van eenige revolver- schoten. Eenige oogenblikken later kwam een bejaarde vrouw uit het perceel genum- merd 272, een z.g. portiekhuis gesneld, terwijl een agent zoekend rondkeek van welk punt een kogel op hem afgeschoten was. Hij bemerkte toen op het balcon van de 2e etage van gemeld perceel, dat juist op den hoek van de Valkenboschlaan en de Cartesius- straat ligt, een reeds bejaarden heer, die met een revolver zwaaide en wilde kreten slaak- te. Onmiddellijk vermoedende, met een krank zinnige te doen te hebben, btgaf de agent, die gelukkig niet gewond was, zich naar het woonhuis van inspecteur v. d. Willige, in- structeur van de sport-afdeeling der politie, eveneens aan de Valkenboschlaan gelegen. Deze ging onmiddellijk met den agent me- de en constateerde, dat de oude heer op het b; icon een revolver in zijn rechterhand had, welke met scherp geladen was. Na eenige manoeuvres, om een zoo juist mogelijke standplaats uit te kunnen kiezen, richtte in specteur v. d. Willige, die 'n bekend scherp- schutter is, zijn revolver op den rechterarm van den man op het balcon. Even later klonk een tweede knalde inspecteur hac den man aan zijn rechterhand gewond, doch blijkbaar niet zoodanig, dat deze, zooals men hoopte, de revolver liet vallen. Tusschen deze twee schoten gebeurde er nog heel veel. Om te beginnen was er in een minimum van tijd een zeer groot aantal men- schen op de been, die vol belangstelling stonden te kijken naar den heer op het witte balconnetje, een experiment, dat op zichzelf niet ongevaarlijk was, omdat het best zou kunnen zijn, dat de krankzinnige (want het bleek dadelijk, dat de bewoner van het huis niet toereknbaar was) per ongeluk een schot in de menigte zou lossen. Er waren inmid dels tientallen agenten verschenen, die wel trachten een wijden cirkel in de omstrekcn van het gevaarlijke balcon schoon te hou tien, doch die tegen de steeds grooter wor- dende en opdringende menigte weinig kon- den doen, eenige touwen, die tusschen do. huizen en de boomen gespannen werden ten spijt. De vrouw, die uit het huis gevlucht was en die nog een oogenblik in de veronderstel- ling gekefd had, dat haar man op haar ge- schoten had, werd door vriendelijke buren gekalmeerd en zoover mogelijk van qlle ge- bcurtenissen afgehouden. De politie drong, terwijl de man naar men ons vertelde de gewezen werkmeester van de Gouda-Kaar3enfabriek v. R. nog steeds met zijn vuurwapen op het balcon stond, naar binnen. doch zoodra v. R. dit bemerkte keerde hij zich om en richtte zijn revolver door de opengeslagen balcondeu- ren naar de deur van de kamer. Het was voor de agenten en den inspect. Mol, die mede naar binnen was gegaan, le- vensgevaarlijk om de kacner te betreden. Men besloot derhalve nogmaals te trach ten den ontoerekenbaren schutter onschade- lijk te maken. Ten tweeden male loste insp. v. d. Willige een schot. Men kon zien, van buiten af, dat dit den arm raakte. Van R bleef echter waar hij was, nam echter de re volver in zijn linkerhand. Het was onmoge- lijk, om van beneden af ook op den linker- arm te schieten, daar de vrees bestond, dat men dan den man zelf op een minder onge- vaarlijke plaats zou raken. De situatie was toen op haar doode punt. Op het balcon stond de krankzinnige met 't wapen in de hand, wachtende op de agen ten en van beneden of kon men niets meer doen. Besloten werd toen om van het dak af te probeeren den man tot rede te brengen. Eenige agenten, rechercheurs en burgers" beklcmmen het dak en stortten een etumer water over den rand van het dak, op het bal con. Van R. onderging dit stortbad echter of er niets gebeurde en bleef staan. Even la ter probeerde men het nog eens, maar we- derom zonder het beoogde succes, n.l., dat hij door den schrik zijn wapen zou laten vallen. De menschenmenigte op de Va'kenbosch- laan was intusschen aangegroeid tot vele honderden, die deels met angst, d.els met medeHjden het werkelijk tragischc gebeuren gadesloegen. Te oordeelen naar de raadgevingen uit het publiek. was goede raad erg goedkoop, maar inderdaad was goede raad duur. De agenten, nog steeds in het huis, hadden zich zoo opgesteld, dat zij onmiddellijk naar bin nen zouden kunnen stormen, zoodra hij zijn revolver liet zakken. Het was een eenigszins beangstigend ge- zicht, dien ouden man met zijn grijze haar daar op het balcon te zien staan, met in zijn uitgestrekte hand een revolver. Met span ning wachtte men af, wat er gebeuren zou En intusschen werd het op de Valkenbosch laan nog steeds voller en drukker. De politie doei een stormaanval, De toestand werd onhoudbaar, de politie moest ingrijpen. De inspecteur Mol met drie agenten en inspecteur v. d. Willige deden onverwacht een aanval. Zij stormden de kamer binnen en werden ontvangen met een schot, dat een der agen ten rakelings langs het hoofd ging. De kogel bleef in de kastdeur zitten. Van buiten af kon men de agenten toen snel naar het balcon zien loopen. Met een sprong waren zij bij den gevaarlijken schut ter, grepen allereerst zijn armen en trokken hem van het balcon af. Van R. verweerde zich uit alle macht. Hij bleek voor een man van zijn leeftijd (65 jaar) buitengewoon sterk. Een hevige worsteling volgde. De agenten en inspetceur Mol konden den man aanvankelijk nauwelijks baas. Gedurende deze overmeestering zag v. R. nog kans om een schot te lossen, dat inspecteur Mol in den beneden arm trof. Er waren inmiddels nog meer politieman- nen in 't huis binnengedrongen, zoodat van dat oogenblik af de tragische gebeurtenis ten einde was. Eenige minuten later kwam inspecteur Mol met een bloedende arm uit het huis. Hij werd bij buren verbonden door een inmid dels gearriveerden dokter. Het bleek, dat de wond niet van ernstigen aard is. Wel is de kogel dwars door den arm heengegaan, maar het is toch nog betrekkelijk goed afge- loopen. Drie revolvers tot zijn beschikking De krankzinnige, die door den medicus van den G. G. D. de eerste hulp kreeg, werd op een brancard in de auto gedragen. Bij het nader onderzoek der politie is nog gebleken, dat v. R. drie revolvers tot zijn beschikking had. Toen zijn echtgenoote zag, dat hij een der vuurwapens ter hand nam en er mede naar het balcon stapte, heeft zij nog gezegd: „je gaat er toch niets kwaad mee doen?" waarop haar man antwoordde: „houd je er buiten er gebeurt niets". On middellijk daarna viel het eerste schot. Voorts heeft inspecteur Mol nog ver- klaard, dat v. R., zich eenigen tijd geleden tegenover hem beklaagd heeft over onaan- genaamheden, welke buren hem zouden heb ben aangedaan. Reeds toen bleek eenigszins de abnormaliteit van zijn geest. Hij is thans overgebracht naar de Ramaerkliniek aan den l.oosduinscheweg. Door bijzondere overeenkomsten kan de firma de onderstaande kwaliteits-artikefen voor haar steeds groeiende cliejnteele beschikbaar steilen tegen de bons, welke verpakt worden bij elk doosj'e der *bekende Egyptian 1 A Cigarettes Kiesl thans betere kwatiteit in sigaretten zoowel als in geschertken HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zcmertijd). Augustus. DE DOODSLAG TE ST. WILLEBRORD Het onderzoek in de zaak van den doodslag te St. Willebrord wordt, naar de Telg meldt, met groote voortvarendheid voortgezet. Thans is ook A. B., tegen wien ernstige vermoedens Adresj De minister van Oorlog kwam Dinsdag- I. J WH. wv avond 'n het hoofdkwartier te Lunteren aan bestonden, maar die, na aanvankeUjk'te"zijn I en, vandaar Woensdagmorgen per auto gearresteerd, reeds den dag na het gebeurde H verschillende ingenomen stellingen op vrije voeten werd gesteld, opnieuw in hech- I der^oeide partijen te bezoeken tenis genomen. Zijn aanhouding is met dertig dagen door de Reehtbank te Breda verlengd. Het onderzoek schijnt thans zeer ongunstig voor dezen verdachte te verloopen. De preven- tieve hechtenis van v. d. S. en P. B. is even eens met dertig dagen verlengd. GENERAAL SN1JDERS NAAR INDIE In opdracht van de Indische Ltichl- vaart Maatschappij. Naar de „Haagsche Crt." verneemt, za! generaal C. J. Snijders binnenkort opnieuw een reis naar Indie ondernemen. Den 20en September zal hij te Genua scheep gaan op de „Jan Pietersz. Coen", teneinde te Welte- vreden en Bandoeng, in opdracht van de K N. I. L. M., besprekingen te voeren met de vertegenwoordigers aldaar. De minister van Defensie, dr. Deckers, is gisteren in verband met de legermanoeuvres in Gelderland te Arnhem aangekomen. EEN GEVAL IN DE BETUWE. Een tweede geval van alastrim heeft zich Dinsdag, zooals wij reeds in een deel van ons vorig nummer meldden, voorgedaan te Herveld (O.-B.) in het gezin van de famillie L. P. Herveld behoort tot de gemeente Val- burg in de Over-Betuwe. Het dorp is onge- veer op een afstand van twee uur loopen van Nijmegen gelegen. VRIENDELIJKE BUREN! Een regenbak met petroleum on- bruikbaar gemaakt. _._oTe Hontenisse is aangehouden een arbei- Generaaf Snijders"zaf,"uit- en thuisreis in- die er.var verdacht wordt in den regen- begrepen, ongeveer drie maanden wegblijven HET ONGELUK OP HET MEER VAN GENEVE. Wij meenen, zegt het Hbl. thans, nu wij weten dat de familie van den verongelukte in- gelicht is, wel den naam te moeten noemen van den jeugdigen Nederlander, die Dinsdag, zeilende op het meer van Geneve, op zoo droe- vige wijze om het leven kwam: het is de 18- jarige jhr. J. D. K. Six, leering van de hoog- ste klasse van het gymnasium te 's-Graven- hage. bak van zijn buurvrouw, met wie hij in on min leeft, een fleschje met petroleum te heb- I ben geworpen, na vroeger reeds daarmede te hebben gedreigd. KORTE BERICHTEN. Te Callantsoog is een 1 jarig jongetje in de vaart gera^kt en verdronken Te Haarlem is, 73 jaren oud, overleden de heer W. J. Rahder, gepensionneerd ad- junct-directeur van het Binnen-Gasthuis al daar. VERDWIJNENDE MOLENS. Weer een slachtoffer. BELGIE. De oude watermolen in den Niedorperpol- ZOEK NAAR TREB1TSCH LINCOLN der is bij publieke inschrijving verkocht om te n" - 1 worden gesloopt. Electrische kracht zal hier ook weer de windkracht vervangen. DE LEGERMANOEUVRES. De koiungin was voornemens hedenoch- tend om 5 uur naar de legermanoeuvres in Gelderland te vertrekken, teneinde die ten deele bij te wonen. Uit Ede wordt nader gemeld: Onder een zwaarbewolkte lucht, waaruit de reger. langzaam neersijpelde, bracht hedenmorgen vroeg de koningin een bezoek aan de manoeuvres op de Veluwe. Zij was vergezeld van haar adjudant majoor Storm. Verder bestond het gezelschap uit de vice-1 admiraal Bauduin en hofdame baronesse Tuyl van Serooskerke. Zij werd rondgeleid en voorgelicht door overste van Andel De Belgische politie speurt op het oogen blik ijverig naar den internationalen spion Trebitsch Lincoln, die onlangs uit Holland werd uitgewezen. Naar men vermoedt, heeft hij de Fransche grens overschreden. Hij is vooral bekend door zijn bemoeiingen inzake de zaak van den Ierschen voorvechter Roger Casement -en den Engelschen socialist Mo rel. Trebitsch Lincoln was o.m. liberaal lid van het Lagerhuis, vervolgens perschef der regeering en ten slotte monnik in een Chi- neesch Boeddhlistenklooster. TREURZANG. A. Rannali zingt in Het Verloren Hoekske van het Laatste Nieuws den volgenden treur- zang: .,Ik had een fiets. Ik heb geen fiets meer. Ik heb ze verkocht, '.zijn beide beenen gebroken. nog niet zoo heel lang geleden. 't Spijt me Vooral nu ik beter bevroed wat ge met een fiets zooal kunt doen. Ge rijdt er mee om prijs. Ge komt over bergen en dalen, en de men- schen zien u in blooteigen persoon, zien uw bezweet gezicht, zien uw bestoven gebeente; en ziet gij een vriendelijk meiskessmoeleken onder die menschen, gij pinkt een oogsken. Ge krijgt dan uw portret in de bladen. En ik heb mijn fiets verkocht !- Het had me vele dagen en weken niet kun nen schelen. Nu vind ik het plots jammer. Ik had er op kunnen rijden, over den Rijn, over de Alpen, over de Po, direkt naar Rome, er: had er den Paus gezien. Ik had er misschien de pyramiden mee be- reikt, die een levensdoel zijn van mijn leven: daar moet een fietsweg naar Egypte liggen en verder naar Palestina. En is er geen, ge legt er een; alles is mogelijk op onze dagen. Maar ik heb geen fiets meer. Verkocht. Waar het geld henen is, weet ik niet. Maar wat helpt die wetenschap. Ik heb nu nog de tram, die davert als zat de wereld er onder los; de autobus, de oli- fant; of, de trein, die rups; of, van een vriend, de medelijdende auto, die tor; of, op de Schelde, de Sint-Annekensboot, die boe- rin, met een mand aan beide zijden. Maar ze hooren mij slechts heel kort toe. Er is nog de heerlijke, de overheerlijke mo- torfiets: klepper met benzinebuik, waarop ge zijt, geharnast en gevizeerd, de moderne rid- der, met de geredde maagd op't zadel achter u. Maar de motorfietswereld is voor mij het 'onbereikbare paradijs: ge kunt dat denken, vermits ik mijn fiets al moest verkoopen. Zij is verkocht. Ik heb nu alleen nog, als eigen goed, mijn rechtervoet en mijn linkervoet Dat is zeer veel, ik weet het, dat is oneindig veel; ik waardeer die instumenten zeer. Maar, het belet niet, dat ik ze mis, mijn goede, oude fiets, met haar pennetje voor de twee versnellingen, met haar blinkend stuur, met haar gesnor, als zat er een kat in de ra- deren te spinnen. Verkoop, zoolang ge niet heelemaal dood zijt, geen ouwe dienaars, om wat geld". PANIEK. Ten jjfevolge van kortsluiting ontstond een paniek in een propvollen tramwagen te Char- leroi. Drie vrouwen geraakten onder den voet en moesten zwaar gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. Van een der slachtoffers Dat 23 24 25 26 27 Hoog water v m. 6.00 6.33 7.08 7.44 8.27 nam. 6.23 6.55 7.30 8.08 8.51 Laag water v m. nam. 2.39 3.12 346 4.22 4.57 251 3.24 358 4 32 5.09 BONS BONS Melkonian Cigarettes ORfGfNEEliE (HAliFSTIJVE) Melkonian Cigarettes PRIMA, Bemberg Zijden Kousen Melkonian Cigarettes ORIGINEEliE Dat 23 24 25 26 27 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zuniertijd). Augustus. Hoog water Laag water v.m. nam. v m. nam 5 57 6.20 2.27 2 39 630 6.52 3 00 312 7.05 7.27 3.34 3.46 7.41 8.05 4.10 4.20 8.24 8.48 4 45 4 57 DE AANVARING BIJ OOSTENDE. De beide kapiteins gestraft. De Belgische scheepvaartraad, die een on derzoek heeft ingesteld naar de verantwoor- delijkheid in zake de scheepsramp in de havengeul te Oostende heeft gistermorgen uitspraak gedaan. Kapitein Van Loocke van het aangevaren schip „Joseph IV" krijgt een levenslang verbod om het bevel over een vaartuig te voeren. Hem wordt verweten dat hij links de haven binnenvoer, dat hij geen seinen gaf, geen reddingsgordels onder bereik had en dat zijn vaartuig overbelast was. Kapitein Beauprez van de aanvarende ,,Knocke" wordt drie maanden geschorst daar hij had behooren te stoppen of achteruitslaan en evenmin reddingsgordels onder bereik had. De onkosten komen voor 1/4 ten laste van Beauprez en voor 3/4 ten laste van Van Loocke. RUSLAND. DE VERHEFFING VAN HET CULTU RE ELE PEJL. Een der factoren, die den doorslag zullen geven wat de uiivoeibaarheid bttreft van het vijfjarige plan van den economischen op- bouw, is het aanta! geschoolde arbeiders en technische krachten, dat ic- regeering tot dit doel ter beschikking staat Syrisef, de voor- zitter van den Raad van voIkscommissari3- sen van de federatie Rusland, heeft daar de- zer dagen aan herinnerd in een brief aan de betrokken volkscoinmissaviaten en lagere be- stuursorganen. Daarin gaf hij tevens een overzicht van de maatregelen, welke de re geering had besloten, biertoe door te voe ren: een aanzienlijke uitbreiling van bet aantal technische hoogevholen, technicums, arbeidersfaculteiten caz., verdubbeiing van bet voor 19281929 vastgestelda contingent voor de likwidatie van het analfabetisme. verbetering van de middelbarc- schoien en uitbreiding van het aaa^l zevenjarige ia- brieksscholen in de industriegebieden, sala- risverhooging voor het onderwijzend perso- neel en de toekenning aan hen van allerlei privileges en verhooging van de op de cen- trale en plaatselijke begrootingen voor on- derwijsdoeleinden ter beschikking gestelde credieten. AFGHANISTAN. DE TOESTAND. Habib Oellah verliest terrein Volgens de laatste, te Peshawar ontvangen berichten, wordt de toestand in Afghanistan er niet beter op. Habib Oellah verliest gelei- delijk aan populairiteit en de desertie neemt onder zijn troepen toe. In Kaboel zouden drie linies loopgraven gegraven zijn. Ook Nadir Chan, die nog altijd Gardez belegert, gaat het niet voor den wind. Men vindt dat hij zijn vrieridjes voortrekt, zocdat de afgunst groot is. Verwanten van Aman Oellah te Kaboel zijn zoover, dat zij de straat op moeten ora te bedelen. ROSMENIE. SPOORWEG-ONGELUK. Een doode, zes gewonden. Dinsdagavond is bij het station Pilisczala aan de lijn BoedapestEsztergom een lo- kaaltreintje tengevolge van een verkeerden wisselstand met een goederen trein in botsing gekomen. De remmer van den goederentrein is gedood, vijf spoorwegambtenaren en een passagier hebben voorts verwondingen op- geloopen. DE ONTPLOFFING. In het fort Doruncslt. Een officieel communique meldt nog, dat er zeven wagons met kruit, dat buiten gt- bruik was gesteld, alsmede twee barakken, waar 3000 nieuwe projectielen lagen op ge stagen, in de lucht zijn gevlogen. FINLAND. GROOTE BRAND. s In West-Finland. Dinsdag heeft in de stad Rauma in West- Finland een enorme brand gewoed. Het zich met geweldige snelheid ontwikkelende vuur tastte verscheidene huizen aan. De vlammen sloegen soms 100 M. hoog op. De brand heeft zich over een afstand van twee K. M. uitgebreid. 3000 arbeiders zijn ononderbro- ken bezig met het blusschingswerk, dat met behulp van 10 Uoomspuiten wordt verricht. SPANJE. DREIGENDE ALGEMEENE MIJNWERKERSSTAK1NG. I De mijnwerkers in Cordova zijn in staking gegaan ter verkrijging van den acht-urigen arbeidsdag. Daar totnogtoe gevoerde onder- handelingen geen resultaat hebben afgewor- pen hebben de arbeiders voor 24 Augustus een algemeene mijnwerkersstaking afgekon digd als hun eisch niet wordt ingewilligd, POLEN. DREIGENDE STAKING DER MIJNWERKERS. De mijnwerkers in het Dombrowa-gebieS hebben den eisch gesteld den achturigen werkdag in te voeren. Tot nu toe zijn de onderhandelingen hier- over vruchteloos geweest. De arbeiders hebben besloten. dat, zoo hun eisch niet wordt ingewilligd, zij tegen 24 Augustus een algemeene staking op touw te zullen zetten. v 11 uAWMUBUHimv: on n Vraagt voor de volledige collectie van meer dan 200 cadeaux den gratia catalogua van MELKONIAN sigaretten-geschenken. COUPON in open envetoppe (porto,Icentj te posten aan: I, FIRMA K. G. MELKONIAN. RECULIERSDWARSSTR. 58.-AMSTERDAM I Gaarne zou ik gratia en franco uw Melkonian Oescbcnken-catalogua ontvangen me' j Nharav,, van deze coupons zal van een.zelfde adres geaccepteerd worden. I in origlneete'kropflesch verkrijgbaar-voor Melfconiab (groote ^flesch) n Ice I prijs 2-30 Melkonian iOdeine;flesch) winkelprija JP 1.30 verkrijgbaar-voor CUr BONSwin'kelprns .Xioudmerk" - diverse kleuren verkrijgbaar voor; 49 B* MeTkoniao IwO BONS: winkeIpnjs/2.50 made and stamped in U.'S. A in pakjes van-5 stuks verkrijgbaar.voor Melkonian BONS winkelprijs 1.25

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6