Rechtszaken Tooneei. ONGEVRAAGD VERLOF MET INHOU- DING VAN SALARIS. Waar de benzine voor de motorspuit bleef. Donderdagmiddag hebben de beide wet- houders der gemeente Nieuw-Beijerland, de heeren Herweijer en Van der Giessen, te 's- Gravenhage een onderhoud gehad met den Codmissaris der Koningin in deze provin- cie. Dit onderhoud had plaats op verzoek van den Commissaris der Koningin en wel in verband met de zeer ernstige grieven, welke in den laatsten tijd tegen den burgemeester der gemeente, de heer G. Ninaber, zijn ge- rezen. Deze leidden er reeds toe, dat den bur gemeester van 10 Augustus tot 1 Sept. a.s. ongevraagd verlo! werd verleend met inhou- ding van zijn salaris. Thans is het hoofd der gemeente opmeuw in ernstige opspraak. Hij wordt er n.l. van verdacht van een hoeveelheid benzine, welke de gemeente in voorraad heeft ten behoeve van een motorbrandspuit, plm. 60 liter ver- duisterd of voor eigen gebruik aangewend te hebben. In de pas gehouden vergadering van den gemeenteraad maakte deze zaak, naar de Tel. meldt een onderwerp van zeer uitvoe- rige bespreking uit met als resultaat, dat op voorstel van het raadslid Maasdam werd besloten den minister van Justitie om een onderzoek in deze te verzoeken. Tevens werd de volgende motie door den raad aangenomen: De gemeenteraad van Nieuw-Beijerland constateerende, dat het niet in het belang der gemeente is, dat de heer G. Ninaber als burgemeester gehandhaafd blijft, daar ver- dere samenwerking met hem onmogelijk is, en overtuigd dat zijn positie tegenover den gemeenteraad onhoudbaar is, besluit deze motie met het verhandelde in vorige gemeen- teraadsvergaderingen over deze zaak, ter kennis te brengen van den Commissaris der Koningin en den minister van Binnenland- sche Zaken. Deze motie werd ingediend door wethou- der Van der Giessen en met algemeene stem- men aangenomen. Een reeds eerder verzon- den motie tegen het beleid van den burge meester werd met 5 tegen 2 stemmen aan- jenomen. 1 KINDERVERLAMMING IN NOORD- HOLLAND? Negen verdachte gevallen. Naar deze correspondent van de Tel. te Edam bericht, zou daar ter plaatse een ge val van kinderverlamming zijn vastgesteld. In het naburige Volendam heeft deze ziekte reeds eenige weken geleden haar intrede ge- daan. In totaal zijn daar thans acht ver dachte gevallen voorgekomen. De correspondent te Hilversum bericht in aansluiting hieraan, dat de inspecteur van de Volksgezondheid, dr. J. J. T. Doyer, onder wiens ressort de beide plaatsen vallen, de zaak in studie heeft, doch nog geenerlei me dedeeling over den aard, ernst en uitbrei ding der ziekte kon doen. Inmiddels maakt de bevolking van Edam en Volendam zich ernstig ongerust. Vacan- tielogeetjes worden in allerijl teruggezonden terwijl enkele families reeds hun eigen kin tereh naar elders gebracht hebben. DRIEJARIG MEISJE DOOR EEN ADDER GEBETEN. Ook uit Ruinen wordt melding van een fldderbeet gemaakt. Daar is het 3-jarig doch- tertje van den arbeider H. B., terwijl het speelde met een poesje, door een adder ge- beten. In zorgwekkenden toestand is de klei- ne naar het ziekenhuis te Hoogeveen over gebracht. MOORD TE EINDHOVEN VOOR DE RECHTBANK. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch had zich gister te verantwoorden M. v. d. L 31 jaar, arbeider te Eindhoven, die in het laatst van Juni G. B. aldaar zoodanig met een mes verwondde,, dat deze overleed. Het verhoor van verdachte, alsmede van de getuigen, vond met gesloten deuren plaats. Volgens den getuige-deskundige, dr. B. Mettrop, waren de messteken met groote kracht toegebracht en verschillende daarvan doodelijk. Het O. M. vroeg een onderzoek naar ver- dachte's geestvermogens. Verdachte toch is eenigen tijd in een krankzinnigengesticht ver- pleegd geweest. De rechtbank schorste daarop de verdere behandeling der zaak tot 5 Sept. a.s. Contract opgezegd. tienjarige verstekeling in EEN AUTO. Spoedig naar zijn ouders terug- gebrachi. Donderdagavond kwam te Groningen de chauffeur van den auto van de G. A. D. O te Hoogezand tot de ontdekking, dat zich daar- m een verstekeling bevond, een tien-jarig jon- getje uit Groningcu, dat morgens bij het vertrek vandaar heimelijk door de achterdeur in den wagen was gekropen. De opperwachtmeester van de inarechaus- see werd hiervan in kennis gesteld, zoodat het passagiertje korten tijd daarna op een lekker bed in de kazerne ter ruste lag. Tevens werd de politie in Groningen gewaarschuwd, aan wie de ouders reeds van de vermissing hadden kennis gegeven. De kleine avonturie'r 'is gistermorgen onder geleide van de politie naar Groningen teruggebracht en aan zijn ouders terugbezorgd. VERSCHILLENDE OPLICHTINGEN TEN LASTE GELEGD. Verscheidene oplichtingen waren den 39- jarigen tuinman uit Haarlem, die zich des- wege voor de rechtbank aldaar had te ver antwoorden, ten laste gelegd. In de eerste plaats zou hij een dame bewogen hebben tot afgifte van 100. Dan nog sprak de tenlastelegging van het verkoopen van een gehuurd rijwiel, een op- lichting ad 150 ten nadeele van iemand uit Haarlem. Verder zou verdachte een bewoner van Aerdenhout er toe gebracht hebben hem J 32 ter hand te stellen. Welke misdrijven alle door hem werden bekend. Het O. M. meende, mede gezien hetstraf- register, te doen te hebben met een beroeps- misdadiger. Het achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en vorderde verdachte's veroordeeling tot twee jaren ge- vangenisstraf. De verdediger, mr. H. O. Drilsma, vond, dat de benadeelden toch ook wel wat al te goed van vertrouwen waren geweest en pleitte clementie. De uitspraak is over veertien dagen. HET NED. TOONEEL IN HET GULDEN VLIES. Maandagavond geeft liet gezelschap- Saalborn het Lekende stuk „Het teeken op de deur". In de Alkm. Crt. van 24 Aug. 1925 vonden wij daarover de volgende re- censie: Reeds Zaterdagavond begon dit be- kende gezelschap in de tooneelzaal van den heer Mooij zijn reeks voorstellingen en al was de zaal op dezen voor Alkmaar vreemden avond niet uitverkocht, toch hadden velen dankbaar de gelegenheid aangegrepen om de artisten in het sterke speelstuk „Het teeken op de deur" te kunnen bewonderen. De vertooning was weer vlot, en de dames en heeren maakten opnieuw een kranig gebruik van de gelegenheid die hun geboden werd, tot het geven van krachtig en bceiend spel. Zeer mooi was ook nu weer Mevr. Magda Janssens als -de vrouwelijke hoofdfiguur Ann Hunni- wel, de typiste, die in de eerste acte met den slechten zoon van haar patroon in het verdachte restaurant gaat soupee- ren, aldaar door den kellner (in werke- lijkheid 'n politieman) wordt gewaar schuwd, doch een schandaal niet ontloo- pen kan. Later is zij Mevr. Regan, die opnieuw den verleider Deverraux ont- moet op het pad van haar lieftalligen stiefdochter, die zij met opoffering van alles tracht te redden, tot de ex-kellner redding brengt. In de vele krachtige speelscdnes ontwikkelde Magda Jans sens groote dramatische kracht en wist zij het publiek t.ot een luid en dankbaar applaus te brengen. J. Gobau als Dever raux en Shalborn als Regan gaven ult- muntend tegenspel. Tourniaire trof weer door weloverlegd spel in de eerste en laatste acte. Mevr. TreepVink was heel goed als de stiefdochter, terwijl Kreeft als de oude knecht de aandacht trok en van Noppen en Wensma op zoo juiste wijze tot een sluitend geheel mede- werkten. Een luid applaus klonk aan het slot. HET ROTT. HOFSTAD TOONEEL IN DE HARMONIE. Dit gezelschap komt de geheele week met zoo'n goed repertoire, dat er vele mooie tooneelavon<j der liefhebbers te wachten staan. Wie „Overschotje" nog niet zag, ver zuime de gelegenheid niet en wie het wel zag, is Maandag natuurlijk bij Juffrouw Kerk- muis, met schitterend spel van Annie van Ees in een als voor haarg eschreven rol en van Cor v. d. Lugt Melsert daarnaast. Vele anderen zullen zich aangetrokken gevoe- len tot het door zoo velen gelezen blijspel van Lessing: Minna von Barnhelm, dat Dinsdag wordt opgcvocrd met Jacques Reule en Mini Erfnann in de hoofdrollen. Wie Maandag Juffrouw Kerkmuis niet kan bezoeken heeft daarvoor Woensdag of Zaterdag nog gelegenheid. Donderdag De Blauwe Oogen van den Keizer en Vrijdag dat indrukwekkende spel van Felix Timmermans en Eduard Veterman: En als de Ster bleef stille staan". Een gevoelvol stuk van soberr devotie, dat grooten indruk zal maken. Zondag wordt besloten met het nieuwe succes van deze maand: Geld in den grond, met Jan van Ees in de hoofdrol. Een En- gelsch blijspel en zeer modern. Zoo kan ieder tooneelliefhebber toch iets van zijn gading vinden en het schitterende gezelschap Het Rott. Hofstad Tooneel zal ook in Alkmaar ruimschoorts de verdiende belangstelling vinden. Provinciaal nieuws „Hoe kan een man er achter komen, wat een vrouw van hem denkt 1". pDoar ha^r te trouwen". (London Ma'l) Electricificatie van de spoorwegen Mishandeling. Het is voor den hengelaars moeilijk, om niet met de politie in conflict te komen. Thans worden zij, die deze sport in de ringvaart ius- shen Veenhuizen en de Berkmeer willen be- oefenen en al jaren beoefend hebben, hierin dior den dienaar der wet gehinderd en ver- jaagd. Waar deze vaart door middel van de brug over't kleine Mallegat in open verbin- ding met al het boezemwater staat, waar wij niet zooveel jaren geleden aldaar een bag- germachine ter uitdieping aan't werk zagen, waar twee polders (Veenhuizen en Berk meer- hun water op die vaart loozen en vaar- tuigen deze op en af kunnen varen, kunnen wij niet begrijpen, waarom het hengelen daar verboden kan worden. Wij willen niet gelooven, dat men den rustiger burger, die in zijn vrijen tijd als een individu beschouwt, wien men elk stukje vischwater moet be- twisten. Het schijnt anders wel zoo. URSEM. Woensdagmorgen vertrokken de kinderen van de openbare lagere school in 2 ploegen per autobus om het jaarlijksche schoolfeest te vieren. Het weer was prachtig en er heerschte een prettige stemming, zoowel onder de kinderen als onder de geleiders. De hoogste klasse vertrok onder leiding van het hoofd der school naar Amsterdam, alwaar een bezoek gebracht werd aan de Artis. Dat de kinderen hier volop genoten heb ben behoeft wel geen betoog. De kleintjes waren per autobus naar Bergen in den be- kenden speeltuin en verder naar Zee onder leiding van mej. Helleman. Door een der ouders was aan de commis- sie ten behoeve der kinderen een blik bis cuits cadeau gedaan, wat dankbaar aanvaard werd. Op de lijsten waren door de ingezetenen flink geteekend. Een woord van dank aan het personeel met diens hulp voor de verleende medewerking is zeer zeker op zijn plaats. Vrijdagmorgen geraakte een Duitsche luxe auto, waarin een dame en 2 heeren ge^ zeten waren, nabij den molen, bewoond door J. Koning, onder deze gemeente van den Schermerdijk. De wagen kon nog juist bijtijds voor den sloot tot stilstand worden gebracht. Niemand had eenig letsel bekomen en de wagen mankeerde niets en werd vrij spoe dig door een paard van den heer S. Borst op den dijk getrokken. Uit een ingesteld onder zoek is gebleken, dat ter plaatse de weg zoo slechts is, dat het paardenpad ruim 10 c.M. boven den weg uitsteekt en juist op een bocht, waardoor wegens onbekendheid met den weg het ongeval veroorzaakt is. Betrekkelijk geheel onverwachts kwam de Wilhemlina commissie in' een spoedverga- dering bijeen waar plannen werden bespro ken tot het vieren van het Koninginnefeest. Besloten werd met lijsten rond te gaan en aan de gemeente subsidie aan te vragen voor het plaatsen van een draaimolen voor de kinderen, die hier kosteloos van kunnen ge- nieten. Naar wij vernemen zal wanneer de inge zetenen en de gemeente financieel steunen, het feest gehouden worden op 3 September e. k. Te Rustenburg zal naar mij ons mede- deelde, dit jaar geen Koninginnefeest zijn. Door de commissie belast met het orga- niseeren van schoolfeestjes voor de kinderen der R.K. school alhier is onlangs vergaderd. Aan de orde kwam het al of niet houden van schoolfeest. Besloten werd dit jaar geen feest te houden, wat wij voor de kinderen ten zeerste betreuren. BEVERWIJK. Cafe „Knapen" en Bleekers ma- nujacturenhandel afgebrand. Hedennacht plm. half 3 ontstond brand op de bovenverdieping van cafe „Knapen" aan de Breestraat te Beverwijk. Aangewak- kerd door den fellen wind stond het geheele perceel weldra in lichten laaie, waarna de vlammen oversloegen op het daarnaast gele- gen winkelpand der N. V. Bleekers manufac- turenhandel, het werd eveneens geheel een prooi der vlammen. Beide perceelen zijn to taal uitgebrand. De brandweer stond vrijwel machteloos tegenover de geweldige vuurzee en kon alleen de belendende perceelen bewaren. Verzekering dekt de schade, die plm. 50.000 bedraagt. Het blusschingswerk werd verricht door de motorspuit en met eenige stralen op de waterleiding. Ondanks het nachtelijk uur was er vrij veel belangstelling. Ook de burgemeester, de heer Strilc van Linschoten was ter plaatse. Boven het manufacturenmagazijn woonde de heer P. C. A. Bleeker met zijn gezin en afzonderrlijk zijn moeder, mevr. Bleeker. Van het huis, waarin het cafe was geves- tigd, is een gedeelte ingestort. Van het an- dere perceel staan alleen nog de muren. j. BROEK OP LANGENDIJK. De L. G. C. en de Bloembollen- veiling. De L. G. C. is de vereeniging van groen- tetelers, die in Broek op Langendijk hun vei ling hebben, waarbij een complex van ge- bouwen de noodige ruimte verschaft. Lang- zamerhand heeft zich echter ook de bloem- bollencultuur uitgebreid, en wel in die mate, dat de kweekers een eigen veiling verlang- den. Die veiling is gesticht, ze wordt gehou den in de veilingsgebouwen van de L. G. C. en staat onder leiding van het Bestuur van deze Veilingscentrale. Toch bestaat aan den Langendijk een krachtige afdeeling van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen- cultuur en wekt het dus bij velen verwonde- ring, dat deze afdeeling niet de leiding heeft in zaken de Bloembollenveiling betreffende We vernamen, dat vele bloembollenkwee i kfl.rs deze verhouding liever anders zagen en zij zelf hun veiling konden regelen. Ongetwijfeld is er veel voor te zeggen, dat de kweekers van Bloembollen zelf hun orga- nen kiezen, die uitvoering moeten geven niet alleen aan wat de betrokken kweekers willen, doch ook de richting aangeven, die in be» paalde omstandigheden gewenscht is, om de beste resultaten te verkrijgen, welke men zich'met de bloembollenveiling voorstelt te verkrijgen. Nu toch kan niet gezegd wor den, dat het L. G. C.-bestuur bestaat uit deskundigen op het gebied van het veilings- wezen voor bloembollen. Als dit zoo zou zijn, zou dit een toevallige omstandigheid moeten worden geacht. Immers zij zijn de vertrouwensmannen geworden van de tuin- bouwers, omdat deze in hen zagen de meest geschikten, om de tuinbouwaangelegenhe- den te regelen: de reclame, de verpakking, de sorteering enz., doch op het gebied van de bloembollencultuur, haar organisatie en techniek op velerlei gebied, zijn zij leeken. Wil de bloembollenveiling en daarmee de bloembollenteelt de voorwaarden geschapen zien voor een alzijdige ontplooiing en ohtj wikkeling, dan zullen de kweekers mannen moeten hebben, die leiding kunnen geven qua hun capaciteiten, kennis en inzicht in het bollenvak. Dit beteekent niet, dat er on der de Bestuursleden van de L. G. C. geen bekwame mannen zouden zijn, doch als dit zoo is (ten aanzien van de bolelnteelt), dan is dit louter toeval. We verwachten, dat deze kwestie weldra* een onderwerp van ernstige bespreking zal uitmaken bij de belanghebbenden in de bloem- bollenbrancne. - HEEMSKERK. Op Donderdag 5 Sept. om half 2 wordt hier de gewone jaarlijksche handicap dra- verij gehouden. De daarvoor beschikbare verij gehouden. De daarvoor beschikbaar g» stelde geldprijzen zijn le prijs 300, 2e prijs 150, 3e prijs 50 en een eventueele 4e prijs 25. Dit laatste wanneer er meer dan 12 paarden aan den start zullen verschijnen. Aan den eigenaar van dit winnende beest wordt door de Amstelbrouwerij een beker beschikbaar gesteld. De baan heeft een lengte van 340 meter, terwijl als handicapper zal fungeeren de heer H. Koelman. SCHERMERHORN. De afd. Schermerhorn van den Bond voor Staatspensionneering heeft aan onze 65-ja- rigen Donderdag een gezellig uitstapje be- reid. Aangezien de ingezetene op de aange- boden lijsten ruim hadden geteekend be- hoefde het bestuur zich niet te beperken tot alleen de pensioengerechtigden maar konden de 65-jarigen alien worden medegenomen. Met autobussen werd een uitstapje gemaakt naar Haarlem en omstreken. In den tuin van het schoone landgoed „Velserbeek" werd hei eerst halt gehouden en werd brood met kof- fie gebruikt. Verder werden bezocht de slui- zen te IJmuiden, het strand te Zandvoort en de bekende pleisterplaats „Kraantje Lek" met het duin „De Blinkert", terwijl werd ge reden door de schoonste wegen van Haar lem. Allen waren dan ook recht dankbaar en kwamen voldaan cm ongeveer 9 uur thuis. k HENSBROEK. Naar wij vernemen gaat Dr. van Leeu- wen ons dorp mettertijd verlaten en zich als arts vestigen te Alkmaar. Ook het oud-hoofd der school, de heer G. N. K. de Haar keert ons dorp binnenkort de rug toe en heeft de aan natuurschoon zoo rijke omgeving van Oegstgeest (onder Lei den) als nieuwe woon- en rustplaats gekozen TEXEL. Benoemd is tot onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de St. Jozefschool te Den Burg (Texel) de heer W. Winter te Bergen (N.H.). De heer Winter was vorig jaar eenigen tijd als tijdelijk onderwijzer aangesteld aan de school te Oudeschild (Texel). GROOTSCHERMER. Mej. H. van der Goot heeft aan den Raad der Gemeente Zuid- en Noordschermer, we gens voorgenomen huwelijk, eervol ontslag verzocht uit hare betrekking van onderwij- zeres aan de Openbare Lagere School alhier, tegen November a.s.. HEILOO. Naar we vernemen heeft hier een paarden- keuring plaats gehad voor inschrijving in het Stamboek. De dieren zijn eigendom van de heeren A. Zwart, P. Zwart, K. Muijs van Heiloo en M. Wenting van Heemskerk. Voor de verloting van de L. E. T. T. zijn als hoofdprijs aangekocht 2 paarden van d< heeren Jb. Kokkes te H.H.Waard en C. A Rotteveel te Heiloo. WINKEL. Door nog tot nu toe onbekende oorzaak had de chauffeur A. K. van de firma Keetman en Schoorl alhier, het ongeluk om op den weg tusschen Lutjewinkel en de Weere zoodanig tegen een boom te rijden, dat de auto zeer ernstig werd beschadigd. Deze chauffeur had juist te Schagen proef gereden, ter verkrij- ging van zijn rijvaardigheidsbewijs. Naast hem zat een bevoegd chauffeur en achterin een vrouw en een jong kind. Beide chauffeurs kwamen met de schrik vrij, doch waar de auto voornamelijk ter hoogte van het achter- portier was getroffen, waren de achterinzit tenden door glasscherven licht verwond. Een inmiddels uit Winkel ontboden autc haalde het wrak naar huis. Het geval lokte veel belangstelling. MET GROOT VERLOF. Het 21 e Regiment Infanterie is na deel- name aan de groote manoeuvres in Gelder- land weder te Amersfoort teruggekeerd. De dienstplichtigen, die voor herhalingsoefenin- gen onder de wapenen waren, zijn op 24 Augustus weder met groot-verlof naar hunne haardsteden vertrokken. HOORN. Op 18 September a.s. zal de heer C? vas Rijn, seigeant-majoor-admir.., den dag her- denken, waarop hij voor 24 jaren in militai- ren dienst trad. Hem zal dien dag d« zilveren dienstmedaille worden uitgereiki. ERNSTIG ONGEVAL OP DEN IJSEL. Donderdag is op den IJsel aan boord van de motorboot van het Overijsselsch Overslag Be- drijf te Zutfen de „Zeldenrust I" een ernstig on- geval gebeurd. De werkman G. W. L. was in de machinekamer bezig om het oliereservoir te eontroleeren. Met zijn linkerbeen raakte hij be- kneld tusschen de keerkoppeling. Hij werd zoo- danig verwond, dat zijn overbrenging naar het St. Walburggesticht te Zutfen noodzakelijk hleek. Zijn been werd daar geamputeerd. De man is gehuwd en heeft zes kinderen. DE SPECIALISTEN EN HET ZIEKEN- FONDS TE AMSTERDAM. Naar het Hbld. verneemt is op een vergade ring van de tien ziekenfondsen besloten, tegen 15 November het contract tusschen specialisten en ziekenfondsen op te zeggen. Met ingang van dien datum zal er dus tusschen beide groepen geen contract meer bestaan. 400.000 personen zijn daar ter stede georgani- aeerd in ziekenfondsen, d. i. 60 pCt. van de bevolking. Wij laten hfer eenige persuittreksels volgen! Frits Lapidoth schrijft in de Nieuwe Couranti De dialoog is geestig, de wat fantastische han- deling boeit ons zeer en Annie van Ees speelt de rol van het steno-typistetje verrukkelijk. Dit doet niemand haar na. In een muiskleurig pakje met zwarte morsmouwen ziet zij er waarlijk kerkmuis-achtig uit. Zij knaagt zich een weg door het leven. Vandaar de bijnaam van Suzie Sacks. Prachtig geeft Annie v, d. Lugt Mel- sertv. Ees het bedeesde en toch energieke, dat onaanzienlijke en toch heerschende, dat in- zenuwachtige van Suzie. En wij weten al dade- lijk dat deze rol weder een harer glansrollen zal worden, een harer groote successen. Cor van der Lugt Melsert is een ware bankier, snel, strak despotiek. Jan Grefe typeert alleraar- digst een soort van procuratiehouder die alles op zijn gummi-mancbetten aanteekent. Minny Erfmann typeert zeer goed de typiste, die het vooral goed heeft als zij niet in betrekking is De Haagsche Post: Ik zeg ..Monsieur Fodor", want deze Hon- gaarsche auteur heeft een Fransch-achtige „esprit" welke zijn werk makkelijk huppelend houdt en nooit verlegen Zit om een aardig ge- zegde of een charmante situatie. Daarenboven heeft hij echter ook nog fantasie, wat niet altijd precies hetzelfde is. De Telegraaf; De premiere van het stuk, waar wij langzvi- merhand recht op meenen te hebben, het stuk met Cor v. d. Lugt Melsert en Annie van Ees in hun altijd zoo boeiend samenspel is thans ge- komen en was een groot succes... Veel ami- sants en geestig gevondens verraste slag op slag na elk der bedrijven moest vele malen worden gehaald Alg. Handelsblad: er was gisteravond herhaaldelijk zoo'n stormachtige vroolijkheid in de zaal, dat de spelers even moesten wachten tot het publiek wat tot bedaren was gekomen Het echtpaar van der Lugt Melsertvan Ees met frisch en levendig, soms ook gevoelig spel en vaak voor- treffelijke dictie, van der Lugt Melsert met de gemakkelijke soepelheid en de onopzichtige luimigheid die de figuur noodig heeftTus schen elk van de drie bedrijven en aan het slot werd het ruischende lachsucces omgezet in applaus navenant. Wij hebben er van harte aan meegedaan. Want het was een hoogst genoe gelijke avond De Avondpost: In dit genre is Annie v. Ees onweerstaanbaar. De Maasbode; Cor v, d. Lugt Melsert heeft weer de hand gelegd op een blijspel van het genre, waarin zijn echtgenoote en hij doorgaans bij het publiek 't meeste succes boeken. De Haagsche Courant: Voortreffelijk, ja onverbeterlijk heeft Annie v. Ees de rol van Suzie gespeeld in een prach tig evenwicht van humor en sentiment. OUDE NIEDORP. Door het Bestuur van den W. O. L. Polder werd bij inschrijving aanbesteed het kroozen van alle poldertochten, met den volgenden uit- slag: Jac. tCok, Zijdewind 175.J. Broersen Kzn., 'tVeldl 160.P. Klas, Tjaddinxrijt 160.K. Vlaarkamp W. O. L, Polder 154.J. Veldman Cz., 'tVeld 128 Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver. 't Begint weer onveilig te worden. Vrijdag' morgen miste schipper K. aan de Langereis 7 zakken spercieboonen. Deze zijn 's nachts uit zijn schuit gehaald. Hiervan is aangifte gedaan bij de politie. CASTRICUM. Naar wij vernemen zal in verband met de electrificatie van de spoorlijn AmsterdamAlk maar eenige ingrijpende veranderingen aan de spoorlijn onder deze gemeente en bij het sta tion moeten geschieden. Vooreerst zal een verhoogd perron worden gemaakt, waarlangs de treinen aan weerszijden zullen kunnen stoppen. Daarnaast zal de lijn van de richting Alkmaar omgelegd moeten wor den, zoodat de twee seinhuisjes bij den overweg naar het gesticht Duifl en Bosch zullen moeten verdwijnen. De hoofdspoorlijn in afgaande riclj- ting zal juist door die huisjes komen. Het sein- huis bij bedoelden overweg zal daardoor ver- plaatst moeten worden en de bedoeling schijnt te zijn dat naar de overzijde van den spoorlijn aan den kant van de Mient te plaatsen, Daar door komt het in de binnenzijde van de bocht te staan, eene oplossing die o. i. niet juist is want de seinhuiswachter zal daardoor nooit eenig overzicht kunnen hebben van de treinen die door gaan en ook niet van de treinen die uit het station vertrekken. Hierdoor zullen de boomen onnoodig lang dicht moeten zijn, om dat de seinhuiswachter dan op het sein direct zal moeten sluiten, vooral ook in verband met de groote snelheid waarmede dan zal worden gereden. Waarom wordt hier niet een z.g.a verhoogd seinhuis gebouwd? Vervolgens zijn er plannen in voorbereiding om de losplaals langs de zijcfe van den toe- gangsweg te verplaatsen in zooverre dat de goederenwagens daar niet meer zullen worden gelost. Of ook de verhoogde losplaats, die zeer in den weg staat en aan zijn doel geheel niet beantwoordt, zal verdwijnen, konden wi; nog niet te weten komen. Wel ligt het in de bedoeling het bedoelde terrein te maken aan de westz. van het station en de zich aldaar be- vindende sloot geheel te dempen, waardoor een los-emplacement zou kunnen worden verkre- gen. Ook hier past wederom de vraag waarom niet anders en wij bedoelen daarmede het ma ken van een geheel afdoende oplossing, n.l. het verplaatsen van het losplaatsemplacement in zijn geheel naar de westzijde van den spoorlijn maar dan meer noordwaarts, waar de spoor nog een groot stuk terrein heeft liggen wat zeker en veel beter voor bedoelde bestemming kan gc bezigd worden. Men heeft daar alle ruimte en er kan daardoor een inrichting gemaakt worden die ook in de toekomst voor de hoofdspoorlijn geen sta in den weg is, hetgeen zeer zeker, bi het maken van die inrichting tegenover de sta- tionsgebouwen, het geval is. Wij wachten met belangstelling de komende tijden af. Spoed zal, gezien de uitvoering van het electrificatieplan, dat 1 Mei 1931 gereed rnoet zijn, zeker betracht worden. Over de al dan niet belaling van een vorde ring die een tuinder alhier meende te hebben o» een bloemenkoopman van Santpoort ont stond deze week een woordentwist tusschen die personen. Deze was al voorbij, toen een zoon van den tuinder in het huis van het gekrakeel hoorde, naar buiten gaande een stuk hout greep en naar den naburigen tuin liep, waar de Sant- poorter niets vermoedende met een ander stond te praten. Hem met het stuk hout een slag toebrengen in het gelaat was het werk van een oogenblik. Natuurlijk liet de mishandelde het hier niet bij zitten, maar was toch zoo voorzichtig om niet te vechten, maar wel aangifte te doen, zoodat het v^rvolg zich wel voor de rechtbank zal afspelen. VENHUIZEN.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 11