Beurs-Overzichlen Stadsnieuws Adverteeiiien Nlarki berichten peditie van het magazijn, sloeg in beide laatstgenoemde afdeelingen van de fabriek. Hier bevond zich ten aantal arbeiders en voor zQover tot nu toe kon worden vastge- steld, is een zestal arbeiders, waaronder eenige vrouwelijke, min of meer ernstig ge- wond. Ze zijn naar eenige ziekenhuizen over- Ook in de machinekar.ier werd ernstige schade aangericht. Hier hadden evenwel, voor zoover tot nu toe kon worden vastge- ongelukken plaats. Op de plaats van de ontploffing ontstond brand, doch deze kon, voordat de brandweer ter plaatse was, met eigen middelen worden gebluscht. Het bedrijf zal, naar de directie van de N.V. Splendor-Gloeilampen-fabrie- ken ons mededeelde, over 3 of 4 dagen weei op gang kunnen worden gebracht. Het ligt thans stil, voornamelijk, doordat de macln- nekamer ontwricht is. evenwel met zoo groot, IN DEN MUZIEKTUIN. Gistermiddag in den muziektuin 'n goed Amsterdamsch muziekkorps „Oosterpark" ge- heeten, dat onder directie van den heer A- Diepgrond een zestal nummers speelde, waar onder twee van den te IJmuiden woonachti- gen componist Sam Vlessing, n.m. Feest ouverture en Carnavalscenen. Na afloop van het concert zouden er fcu- moristen optreden, afgewisseld door dansen. A. K. TUSSCHEN DE BUFFERS. Naar wij vernemen, is hedennacht te War- menhuizen de 46-jarige machinist A. de Jong uit Alkmaar op de lijn Alkmaar—Schagen tusschen de buffers van een trein geraakt en doodgedrukt. De o'ngelukkige was gehuwd en vader van drie kinderen. De schade is er even we n g Warmenhuizen gisteravond met de tram volgens de directie, dat het becLijt genumei Qm rujm el{ uur daar aan komt en VJ f mi tijd zal moeten stil liggen. mmalM I Spoedig na de ontploffing waren de poli- tie-autoriteiten en de arbeids-inspectie ter plaatse. Nader meldt men ons uit Nijmegen: In de expeditie-afdeeling van de N.V. Splendor-Gloeilampenfabrieken waren een 50-tal jongens en meisjes werkzaam. Fen 8- tal meisjes en jongens werden door valleno gesteente getroffen. Een hunner kreeg een kaakfractuur en een ander een sleuFlbeen- fractuur. De overigen werden licht gewond. De gewonden maken het wel. Aan de machines is oogenschijnlijk weimg schade aangericht. De expeditie gaat gewoon voort. De firma is tegen bedrijfsschade verzekerd Nader deelt men ons nog het volgende mede: Het ongeluk gebeurde aan het station die minu- ten later weer terugkeert naar Alkmaar. De machinist wilde de locomotief voor de voor vertrek gereed staande wagens plaatsen en kwam daarbij tusschen de buffers met het bovengenoemde noodlottige gevolg. De man heeft nog slechts een paar minuten geleefd. Hedenmiddag zal het gerechtelijk onder - zoek plaats hebben, waarna het lijk gekist wordt en naar Alkmaar zal worden ver- voerd. De heer de Jong was Alkmaarder van ge boorte en jarenlang een bekend actief wer- kend lid van de gymn. vereeniging ,.De Hal ter". WEER EEN AUTO TE WATER. Bestuurder vcrdronken. Men meldt uit Rotterdam aan de Crt: Voor den derden keer in korten tijd is te Rotterdam een auto in het water ge- reden, en wederom valt er een men- schenleven te betreuren. Orri 11 uur Zaterdagavond kwam de 39-jarige J. A. D., uit Strijen, met zijn vrachtauto, beladen met melkbussen, van den Parallelweg in de richting van de Wilhelminakade. Hier draaide hij niet rechtsaf, doch reed recht door, over een trottoir en sloeg toen over den kop in de Nieuwe Maas, juist naar den aanlegsteiger van de .,Heen en Weer". Een passeerende jufrouw riep even te voren den chauffeur nog toe, dat hij verkeerd reed, dcch deze hoorde dit waarschijnlijk niet, met het noodlottig gevolg, dat hij in het water terecht kwam. Spoedig werd het ongeluk ook door andejren opgemerkt, o.a. door de passa- giers van de juist aankomende „Heen en Weer I". Zij zagen de stuurkast van den auto boven het water uitsteken. De lantaarns Lrandden nog. Onmiddellijk waarschuwde de heer J. Kleinjan, die zich in het wachthuisje aan den aanlegsteiger bevond, de politie en den G G. D. De kapitein van de „Heen en Weer I", de heer F. H. Blommers, zag opeens een hand van den bestuurder buiten de stuurkast uitkomen. Hij wist den man onmiddellijk een haak ioe te steken, doch het mocht hem niet gelukken den drenkeling uit zijn benarde positie te bevrijden. Toen sprong een der passa- giers van de boot, de heer G. Hooger- huis, uit de Batavierstraat, op het dak van het stuurhuisje, pakte het slachtof- fer bij het hoofd en hield dit zoolang boven water, tot D. een dreglijn om het midbel gebonden was. Ook nu kon men den armen man nigt uit den auto krij- gen. Endelijk gelukte dit aan de heeren J. Boxma en M. Engelsen. Men paste direct kunstmatige ademhaling toe. Inmiddels was "e Dolitie verschenen. Zij ging dadelijk onderzosken, of zich wellicht meer personen in den auto be- vonden. Dit bleek niet het geval te zijn. Samen met den G. G. D., die ook ter plaatse gekomen was, zette men intus- schen de toepassing van kunstmatige ademhaling voort en diende den dren keling zuurstof toe, doch om halfeen m°est dr. Bijlsma van den Breeden Hilledijk helaas den dood constateeren. Het iijk is naar het bureau van de rivierpolitie aan de Parkhaven overge- bracht. Een zestiental melkbussen, die ver- spi-eid op het water dreven, heeft men opgevischt. De auto zal waarschijnlijk vandaag gelicht worden. DE STOOMCAROUSSEL VOOR ONZE ABONNEES. Evenals andere jaren zullen wij voor de kindren onzer abonne's weer bonnen voor de stoomcaroussel beschikbaar stellen. ii In dit nummer vindt men een bon en bij inwisseling daarvan kan men bij den boek- handel voor ons bureau, Voordam 9, voor 20 cent hoogstens 10 kaartjes voor de stoomcaroussel krijgen. Wij stellen deze kaartjes dus tot nog goedkooperen prijs verkrijgbaar dan anderc jaren. De kaartjes door bemiddeling onzer directie alleen voor de abonne's beschikbaar gesteld kunnen uitsluitend Woensdag- middag 28 Augustus van 1—8 uur in de stoomcaroussel van den heer Janvier op het Hofplein gebruikt worden. Entree behoeft bij vertoon der kaartjes met oetaald te wiyden. Wij twijfelen er niet aan of van deze aan bieding zal ook dit jaar weer eejj druk ge- bruik semaakt wordeo- VERKEERSONGEVAL. Doordat het paard schrok voor een f met. zand beladen vrachtauto waarop vijf man- nen waren gezeten, geraakte gistermiddag aan den Bergerwtg een landauer, met vier personen te water. De koetsier, die onder het paard kwam te liggen, bekwam lichte kneu- zingen, terwiil de passagier er met een nat ak afkwam en ook het paard behouden op et droge kon worden gebracht. De goede afloop mag wel een gelukje worden ge- noemd, aangezien het rijtuig stellig vier me ter naar bmeden stortte en met de wielen omhoog in de sloot terecht kwam. worden gaarne op aanvraag gratis toegezonden. ALKMAAR. Telef. 120. DE ABDIJ VAN EGMOND. Herbouw .of iniitatie? Men schrijft ons: Uit de verschillende berichten betreffende den „herbouw" van de Abdij van Egmond zou men de gevolgtrekking kunnen maken, dat alles daarvoor reeds zoowat in kannen en kruiken zou zijn en dat er hoogstens al leen een zekere kapitaalskwestie op te los- sen is om die berpemde Abdij, dat stuk ge- schiedenis en cultuur van ons heele Neder- landsche volk, katholiek of niet, op haar grondvesten te doen herrijzen. Ware het maar alvast zoover! Dat kapitaal zou er dan wel komen. Doch ook, al waren de millioenen reeds bijeen, er zou van herbouw op het historisch terrein op het cogenblik geen sprake kunnen zijn. Althans yoor een belangrijk gedeelte niet. Wat toch is het geval? In de berichten wordt te weinig onderscheid gemaakt tus schen het stuk bouwland, genaamd „St. Al- bertus" en het terrein van „Het Klooster". Ja, er wordt vermoedelijk door te weinig plaatselijke bekendheid ongemerkt van het eene op het andere stuk overgegaan. B.v.: „Den 25sten Februari 1921 verkocht het college van kerkvoogden der Ned. Duitsch Herv. Gemeente het stuk bouwland, ge naamd St. Albertus" aan G. Th. M. van der Bosch q.q. Ruim zes jaar later, den 13den Juni 1927, kwamen verscheidene vrienden van Egmond op den ouden akker bijeen en zij gingen daarna in de hoeve „Het Klooster overleggen, hoe men de plannen om op den „St. Albertusakker" een kapel te bouwen zou kunnen bevorderen, waardoor weder een schrede verder werd gezet op den weg naar het volledig herstel van Egmond. D. w. z. het herstel van de abdij van Egmond". Tot zoover; de cursiveeringen zijn er dit- maal in gebracht, om erop te wijzen, hoe er in een adem heen en weer gesprongen wordt van het stuk bouwland, genaamd „St. Al bertus", dat moeilijk een ander kan zijn dan den daaropvolgenden „ouden akker", naar de ongeveer underhalven kilometer oosfelij- ker gelegen hoeve „Het Klooster", onmiddel lijk daarna weer naar den Albertusakker te- rug om door het bouwen van een kapel daar de eerste schrede te zetten voor het herstel van de abdij van Egmond. die op de Kloosterweide stond. Driemaal springt men in bovenstaande aanhaling anderhalven kilometer van wests naar oost zonder dat de lezer, en denkelijk ook de schrijver uit onbekendheid met den plaatseliiken toestand, er iets van bemerkt. Zoodat St. Albertusakker en Abdijterrein onwillekeurig met elkaar vereenzelvigd wor den. En dat wordt door de bijgevoegde illus trates niet weerhouden; aan niets is te be- merken, dat het plaatje van den St. Alber tusput betrekking heeft op een stuk grond, dat anderhalven kilometer ligt van de plaats, waarop de in het andere plaatsje a'gebeelde Abdij staat. Alzoo, afgezien natuurlijk van het histo risch verband, heeft de St. Albertusakker met het historisch terrein der Abdij, welke „herbouwd" zal worden, letterlijk niets te tnaken. Wel echter de „Kloosterweide" ten oosten van Egmondbinnen. Daar heeft inderdaad de Abdij gestaan. jammer echter niet heelemaal. Een belangrijk gedeelte der Ab dij stond op het terrein, waar nu de Ned. Herv. Kerk van Egmondbinnen verrijst. Zoo ongeveer een 32 meter van de voorto- rens der Abdij af, dus tot zelfs den derden toren toe, kunnen niet op de oude plaats her- bouwd worden, omdat dat gedeelte van he gebouw buiten de Kloosterweide valt. Wan- neer het dus inderdaad waar is, dat reeds opdracht gegeven is tot den „herbouw der Abdij, dan kan dat gebouw het is wel iammer slechts een lmltatie der Abdij worden. een complex, dat men evengoed meer of minder ver van het historisch ter rein kon neerzetten als een zeker ,,waardige rustplaats voor de te Egmond zoo jammer- lijk verstrooide overblijfselen van on$ oua- ste vorstenhuis", doch zonder den machtigen indruk te geven van het weten, dat men op historischen bodem staat, waardoor het ge bouw zijn grootste waarde verliezen zou en een werkelijken herbouw vermoedelijk voor eeuwen in den weg zou staan. LKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 18 tot en met 25 Aug. zijn geno- men door heeren 418, door dames 315. Kosteloos: door jongens 184, door meis jes 103, totaal 1020 baden. Hoogste temperatuur 68 graden. INBREKER GEPAKT- Gisteravond, omstreeks 10.15 uur, werd aan het politiebureau telefonisch kennis gegeven dat in een tijdelijk onbewoond huis aan den Kennemerstraatweg m- brekers hun slag zouden slaan. Onmiddellijk toog de inspecteur van politie met de noodige manschappen derwaarts en werd het perceel zooveel mogt-iijk afgezet. Op een gegeven oogen- blik werd een der ongenoode gasten voor de ramen aan de voorzijde van het huis gezien, doch waar de voordeur ge- sloten was, kon van die zijde niet in het huis gekomen worden. Het bleek echter ook met noodig te zijn, daar inmiddels de achter het huis geposteerde politie- mannen een der daders reeds had gear- resteerd. Mogelijk is, dat de heeren met hun drieen waren, doch geconstateerd is, dat een der daders inmiddels reeds de vlucht had genomen door de omliggen- de tuinen en in de richting van den Kennemerstraatweg is verdwenen. Het direct ingesteld onderzoek in die tuinen leverde geen resultaat op. Verder bleek dat de daders zich toe- gang tot het perceel hadden verschaft door het tuimelraam aan de achterzijde van het huis. De aangehoudene bleek een Amster- dammer te zijn, zekere P. C. Hij wensch- te niet mede te deelen wie zjjn helpers waren. Later op den .avond werd nog gecon stateerd, dat in de buurt bij andere bewoners, die ook tijdelijk afwezig wa ren, eveneens een bezoek was gebracht. Een onderzoek naar de andere inbre- kers wordt ingesteld. rijwieldief aangehouden. Te Den Helder is iemand aangehou den, die zich te Alkmaar aan meerdere rijwieldiefstallen had schuldig gemaakt. Cok is gebleken dat hij in meerdere plaatsen in Noordholland soortgelijke misdrijven heeft gepleegd. Hij wordt ter beschiicking van de justitie gesteld. LIQUIDATIE N. V. ALKMAARSCHE STADSTRAM. In bijlage no. 85 schrijven B. en W.: Gelijk Uwe Vergadering bekend zal zijn, verkeert de N. V. Alkmaarsche Stadstram, in verband met de exploita- tie van een autobusdienst door de firma Van Geelen en Van den Berkhof, in ^taat van liquidatie. Ter afwikkeling van de tusschen genoemde N. V. en de gemeente bestaande rechtsverhouding bieden wij U het bij de stukken ter in zage gelegde ontwerp eener overeen- komst aan. Daarin wordt bepaald, dat aan de ge meente wordt uitgekeerd, hetgeen na be- taling der kosten van liquidatie en van de schulden aan derden overblijft, na- dat eerst aan de gemeente zijn overge dragen de rails met toebehooren, als- mede de remise aan den Limmerhoek nabij de stadswerf, welke door den dienst der gemeentewerken kan worden benut. Het bij Raadsbesluit van 7 Juni 1923 aan de N. V. toegekende recht van erf- pacht voor het terrein, waarop de remise is gesticht, is door het eindigen der con- cessie van rechtswege vervallen krach- tens de bepalingen der erfpachtsover- komst. Het is ons voornemen, gedurende de eerstvolgende 4 jaren op de begrooting een bedrag uit te trekken voor het ver- wijderen der rails en de gelijktijdige ver- nieuwing der bestrating. Wij stellen U voor ons College te machtigen de zooeven bedoelde over- eenkomst aan te gaan. hierin zijn meesterrol. Zijn Bertram is een prachtige schivchtige zakkenroller een, die voortdurend leeft in de extase van zijn beroep die bijna stotterend van opwinding over de technische zijde er van doorslaan kan en met een wonderlijke hypocretie is overtogen. De zaal lachte zich krom om den gang van deze twee voortreffelijke bandieten door gevangenis en opsluiting naar de hoogste toppen van bedrog en welstand. Er was nog een fantastische veldwachter van Rien van Noppen, die de vreugde in het tweede bedrijf over alle grenzen deed gaan. Een zoo succesvolle wederopstanding van „Robert en Bertram" moet men gaan zien om een der vroolijkste belevenissen van dit sei- zoen niet te verzuimen. Het Volk: Het Nieuwe Neerlandsch Tooneel geeft een her-opvoering van Heyermans satyrische klucht „Robert, Bertram en Cie.". Volkomen terecht. Zoo ooit dit blijspel op aktualiteit kon bogen, dan is het wel in den laatsten tijd. Robert de boef werd door Floor La Ro che met den vereischten zwier gespeeld. Heel goed was Frank Roche als de opfichter-ban- kier. Hij maakte het compagnonschap zeer aannemelijk. Het publiek toonde zich voor bet gebodene zeer dankbaar. HET ROTTERDAMSCH HOFSTAD TOONEEL IN DE HARMONIE. Morgenavond zal men in de Harmonie een uitstekende opvoering kunnen bijwonen van Lessings beroemde blijspel Minna von Barn- helm. Het Rott. Hofstad Tooneel heeft dit stuk ter eere van Lessing opnieuw ten tooneele gebracht en men heeft op tal van plaatsen dit aardige en ook uit oogpunt van litteraire studie zoo belangrijke blijspel ten zeerste gewaardeerd Jacques Reule vervult met Minny Erfman de hoofdrollen, terwijl Anton Roemer, Jan v. d. Linden e. a. niet minder goed spel leveren in de kleinere rollen. De Vrijheid: De vertooning door het Rotterdamsch Hofstad Tooneel sloeg danig in, 't publiek leefde sterk mee en was niet karig' met dank- baren bijval. Nu, de vertolking mocht er zijn. De vijf bedrijven werden in een mooie aankleeding, met' bijzonder snelle tooneel- wisseling in zeer vlug tempo gespeeld 't Hofstad Tooneel heeft met de vertoo ning van Minna von Bamhelm een mooie daad gedaan die succes had. De Maasbode: Den 22en Januari van dit jaar was het twee eeuwen geleden, dat G. E. Lessing te Kamenz in Saksen geboren werd en dies is de gestie van het Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel ongetwijfeld gemotiveerd om in dit eeuwjaar nog eens terug te grijpen naar het meest speelbare werk, dat de bekende Duit sche dramaturg naliet. Het dateert uit de topjaren van het veel- bewogen leven, hetwelk Lessing leidde, zijn Breslauschen tijd, toen hij, zijn litteraire car- riere moe, in militairen dienst trad, om een deel van den zevenjarigen oorlog in en om Breslau mee te maken; het herinnert tevens aan zijn voornaamste werkzaamheid op too neelgebied, die van dramaturg aan het te Hamburg in 1767 nieuwe opgerichte theater, waar Minna von Barnhelm al dadelijk veel succes oogstte. In elk geval heeft de Duitsche tooneelher- vormer die den invloed der Fransche drama- tiek bestreed en voor Shakespeare ijverde, on der zijn landgenooten baanbrekend werk ver- richt en is deze eersteiinge van een nieuw genre als jubile nummer wel te aanvaarden. Ook daarom wijl deze humoreske uit het soldatenleven gespeeld bleef van te nauw con tact met de naar het religieus indifferentisme verdwaalde wijsbegeerte, zooals deze later in zijn „Nathan der Wiese" tot uiting zou komen. Haarlemsch Dagblad: De voorstelling was levendig, licht speelsch, en werd in een vlug tempo gehou- den. Minna von Bamhelm behoort nog steeds tot de vaste repertoire-stukken van het Duitsche tooneel en het blijspel bergt zoo veel spelmogelijkheder. in zich, dat een op voering alleszins gerechtvaardigd is. Het blijkt nog altijd genoeg kwaliteiten te be- zitten om een publiek van tegenwoordig nog aangenaam bezig te houden Dit bleek giste- ren voldoende uit den gullen lach, die tel- kens in de zaal opklonk en uit het hartelijk en warm applaus na elk bedrijf. Nieuwe Rotterd. Courant: Het publiek was gul met zijn applaus en zeer voldaan toen de ringen eindelijk voor het leven aan de vingers zaten. Woensdag 28 Augustus wordt in de Har monie eene wederopvoering van Juffrouw Kerkmuis gegeven, met Annie v. d. Lugt Melsert—Van Ees en Cor van der Lugt Melsert in de hoofdrollen. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 26 Aug. 1929. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 575 vette koeien: le kw. 1.06—/ 1.16; 2e kw. 0.90—/ 1.02; 3e kw. 0.80—/ 0.90; mindere soorten 0.66 0.80; 25 Stieren 80—/ 106; 150 melki en kalfkoeien 270—/ 380; 108 vette kaive- ren, le kw. 0.90—/ 1; 2e kw. 0.80 0.90; 3e kw. 0.70—/ 0.80; 48 Nuchtere kalveren 1220; 83 Schapen 33 38; 550 Varkens, Holl. le kw. 1.09 1.10; 2e kw. 1.08—/ 1.09; Enkele vleeschvarkens iets hooger; Overz. en Geld, le sa. 1.09—/ 1.10; 2e s. 1.08—/ 1.09; vette varkens 1.06—/ 1.08; 13 Paafden 100-/ 220.' BROEK OP LANGENDIJK, 26 Aug. 1929. Langedijker Groentenveiling. Bloem- kool le s. 15—/ 19.50; Bloemkool 2e s. 2.904.90 per 100 stuks; Wortelen 4 60—/ 5.30 per 100 bos; Roode Kool le s. 3.50—/ 5.70; Gele Kool le s. 7.30— 10.70; Witte Kool 3.30—/ 3.90; Uien 99.80; Drielingen 7.60—/ 7.80; Nep 11.6012.70; Slaboonen 9.80— 13.60; Tomaten: A 9.20; B 7.20; C 8.50; CC 2.30; Aardappelen: Schotsche muizen f 3.804.10; Schoolmeesters 3; Due of York 5.405.80; Blauwe Eigen- heimers 3.503.80; Drielingen 3.50— 3.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 5600 stuks Bloemkool; 1300 bos Wortelen; 73000 K.G. Roode Kool; 29000 K.G. Gele Kool; 22000 K.G. Witte Kool; 8100 K.G. Uien; 500 K G. Slaboonen 2000 K.G. Tomaten; 34000 K.G. Aardappelen. ZWAAG, 24 Aug. 1929. Veiling Bangert en Omstreken. Blauwe pruimen 1214: Tomaten: A 6.20—/ 5.20; C 6.10 en CC 2.90; Zachte Tomaten 5.70, B 4.70, C 6.10 en CC/2.60. PURMEREND, 24 Aug. 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Augurken: Middel 46—53 cent; Bas- terd 73—77 cent; Grof Fijn 1.15— 1.45; Stek 0.54—/ 0.60; Bommen 21 cent per mand, 6 K.G. BOVENKARSPEL, 24 Aug. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 19—/ 27; Roode Kool 47; Witte Kool 2.50—5; Gele Kool/ 5— 7. Aardappelen: Schotsche 1.60—/ 2.10; Geld. Schotsche 1 602.25; Ninetyfold 2.25. NOORDSCHARWOUDE, 24 Aug. 1929. Schotsche Muizen 2.803 90Duken 5.60—/ 5.90; Eigenheimers 33.30; Bl. Eigenheimers 3 203.70; Drielingen 2.20—/ 3.30; Uien 8.50—/ 11.30; Drie lingen 6.509.50; Gele Nep 12.40— 13.60; Zilveruien 0.90—/ 1.20; Drielin- en 3.503.80; Zilvernep 13.70— 16; Spercieboonen 6.7017.40; Snij- boonen 6.7013.40; Roode Kool 4.10 6.90; Witte Kool 3.20—/ 4.90; Gele Kool 8.60—/ 12.40, alles per 100 K G.; Boswortelen 4.304.60 per 100 bos; Bloemkool le s. 1525.60; Bloemkool 2e s. 1.70—/ 3.80 per 100 stuks. Aanvoer: 115200 K.G. Aardappelen; 14100 K.G. Uien; 3000 K.G. Uien; 10100 K.G. Spercieboonen; 130 K.G. Snijboonen; 61800 K.G. Roode Kool; 38200 K.G. Witte Kool; 13000 K.G Gele Kool; 1300 bos Bos wortelen; 2200 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 24 Aug- 1929. Sch. Muizen 3—/ 3.60; Drielingen 3— 3.50; Grove 2.80—3; Eigenheimers 2.30—/ 3.90; Bl. Aardappelen 3.30— 3.70; Snijboonen 9; Slaboonen 9.10— 11.20; Roode Kool 3—/ 6.80; Gele Kool 10.70-/ 11.20; Witte Kool 33.30; Nep 12—/ 13Uien 6.60-/ 9.40Uien drielingen 6.697 80; Tomaten: A 9.10; B 6.30; C 5.10. Aanvoer: 47700 K.G. Aardappelen; 15925 K.G. Roode Kool; 2825 K.G. Geie Kool; 18800 K.G Witte Kool; 9300 K.G. Nep; 3275 K.G. Uien; 920 K.G. Slaboo nen; 70 K.G. Snijboonen; 770 K.G. Tomaten LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 8.33 uur licht op- BURGERLIJKEN STAND. GEBOREN: Theodora Petronella Maria d.v. Johannes Boom en Cornelia Zuurbier. Wilhelmina Johanna d. v. Maximilianus Schuurman en Theodora Janssen. Johannes Martinus z. v. Clemens van Veen en Maria Keune. Anna d. v. Cornelis Turkenburg en Alida Visser. Jacobus Bernardus z.v. Jacobus Verberne en IJda Bos. Leonardus Franciscus z. v. Franciskus van Meene en Joanna Sol. Ma ria Elisabeth d. v. Antonius Kahlman en Maria Godijn. Anna Maria d. v. Johannes Snijders en Anna den Nijs. Hiermede geven wij U ken nis van het overlijden in 't Centraal Ziekenhuis le Alk maar, van onzen geliefden Va der, Behuwd-, Groot- en Over- grootvader, den Heer CORNELIS DE BOER, weduwnaar van NEELTJE OTTER, in den ouderdom 85 jaar. van ruim Uit aller naam, M. DE BOER. Alkmaar, 25 Aug. 1929. Friescheweg 1. De teraardebesteiling zal plaats hebben a.s. Donderdag 29 Aug., n.m. ten 2 uur, op de Algemeene Ecgraafplaats te Ursem. TOONEELVOORSTELLINGEN IN 'T GULDEN VLIES. Over Robert, Bertram en Cie., dat Donder- dagavond door het Nieuwe Neerl. Tooneel zal worden opgevoerd, schrijft de pers: De Telegraaf Robert en Bertram, dat is de groote en de kleine dief en het prachtigst zijn zij in het i KMAAR 26 Aug. 1929. Op de heden eerste bedrijf, wanneer zij via een zwa -e houden ^gkinarkt waren aanvoer en prij- Zt Lma! fen als volgt: 70 vette koeien 240-/ 410, eel en onder het genot van een naar vet sma kenden cigaret idegen wisselen omtrent de grondslagen der oneerlijkheid en het leven in het algemeen. Want er zijn uit de pen van Heyermans geen satyrischer zinnetjes gevloeid dan toen hij deze dialoog schreef en hoe vroolijk en gezellig-onbeschaamd zijn zijn twee vagebonden en hoeveel heime- lijk plezier had hij in hen. En ik geloof ook niet, dat ons Neder landsch tooneel een betere opvoering van deze klucht ooit heeft gezien dan die door i het Nieuwe Neerlandsch. Van Praag speelt handel matig; 8 vette kalveren 70—f 130; Vette kalveren per ned. pond 1.30—1.50; 24 Nuchtere kalv. (slacht) 1032; 548 vette Varkens per ned. pond 0.900.93; Zouters per nea. pond 0.860.87, handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 26 Aug. 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 1533 H.L, HedOn overleed zacht en kalm onze geliefde Vader en Behuwdvader, PIETER SCHUIJTEMAKER, in den ouderdom van 86 jaar. Grosthuizen, D. SCHUIJTEMAKER.— T. SCHUIJTEMAKER— Kooij. Bergen, 24 Aug. 1929. Geen bezoek. Wegens vertrek zegt Mfej. ERIKS—KROON, alle hare lidmaatschappen on Mej. ERIKS—KROON. Nieuwpoortslaaa. lbv- 4

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3