EiSCKl mawi iydziueP Jeugcfllectuur Rechtszaken Ingezonden stukken Tijdschriften Onze KoloniSn. Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Maagpillen tenis, tijdens de vacantiereis. Mevrouw Van Essen heeft voorloopig haar intrek genomen bij haar familie te Amsterdam. Beide heeren waren omstreeks dertig jaar oud. De bekende zwemmer H. van Essen is naar Innsbruck vertrokken, om, voor het geval de vermoedelijk omgekomenen mochten worden gevonden, de noodige maatregelen te kunnen nemen voor het overbrengen naar Nederland. KOFFIEDIEFSTALLEN TE ROTTER- y DAM. A Arreslatie van een heler. De Rotterdamsche politie heeft aangehou den den 40-jarigen koopman A. N. R., ver- dacht van heling van een groot aantal balen koffie. In verband met de vele koffiediefstal- len, die in Juli in de Lekhaven plaats had den, zijn reeds twee mannen aangehouden en in het huis van bewaring opgesloten. Tot dusver had men de gestolen goederen nog niet kunnen ontdekken. Zeer toevallig is men echter op het juiste spoor gekomen. Dondev- dagmorgen stonden eenige rechercheurs aan de Maasbrug ter controle van rijbewijzen. -Bij aanhouding van een der auto's ontdekten zij toevallig acht balen koffie, die vervoerd werden. Bij navraag bij den chauffeur bleek, 'dat hij dezen balen moest brengen naar ze- •keren R., die bij de politie als een berucht heler bekend staat. De chauffeur vertelde verder, dat hij de balen had gehaald uit een pakhuis aan de Rubroekstraat. De politie begaf zich terstond daarheen, doch vond het gesloten. Even later hield men den eigenaar op straat aan. Deze verschafte de politie toe- gang, die nu nog negen balen in beslag nam. In een pakhuis in het Noorden werd nog een baal in beslag genomen. De koffie ver- tegenwoordigt een waarde van omstreeks vijftienhonderd gulden. De heler zal Maan- dag naar het huis van bewaring worden overgebracht. NOBLESSE OBLIGE. Een pensiongast van Huisduinen vermiste bij aankomst aan het station Den Helder zijn tasch met ruim 600 inhoud. Het bleek, dat hij die in den trein had laten liggen; het stationspersoneel had haar gevonden en bij den chef gedeponeerd. De belooning voor den eerlijken vinder bestond uiteen sigaar. Daar de vinder evenwel niet rookt, heeft hij zich genoodzaakt gezien de belooning af te wijzen. VAN DE LADDER GEVALLEN. Vrijdag is een 25-jarige schilder, die in de Agnietenstraat te Arnhem op een ladder voor een huis stond, gevallen; hij is in den afgeloopen nacht aan de bekomen verwondin gen overleden. ENCEPHALITIS-GEVAL TE ROTTERDAM. De genceshecr-directeur van het ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam, dr. J. Hek man, deelt mede, dat een kindje, opgeno men in het ziekenhuis, tengevolge van encephalitis na inenting is overleden. Een zesjarig kind uit Spangen heeft men, nadat deze ziekte geconstateerd was, eveneens naar den Bergweg overgebracht. Hoewel de toe stand ernstig is is er gegronde hoop op her stel. BI WIELR1JDER OVERREDEN EN GEDOOD. Te Hengelo is Zaterdagmiddag op den Dldenzaalschenstraatweg een ernstig auto- ongeval gebeurd. Een wielrijder is n.l. in botsing gekomen met een auto, waardoor hij zoodanige wonden opliep, dat hij in het zie kenhuis overleed. De chauffeur reed tegen een boom en kwam met enkele hoofdwonden vrij. OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is te Rotterdam de 61-ja- fige W. Broer uit de Lange Baanstraat bij 't oversteken van den Goudschen Singel bij het Oostplein door een tram overreden. De man had de iram tengevolge van zijn doofheid niet hooren aankomen. Met een ernstige hoofd- wonde en inwendige kneuzingen is hij in het ziekenhuis aan de Coolsingel opgenomen, waar hij kort na aankomst is overleden. GEEN NIEUWE GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING. Eenige kinderen reeds aan de beter- hand. Men meldt uit Edam aan de Telg. A Lieten zich de gevallen van kinderverlam- ming zich aanvankelijk ernstig ahnzien, op het oogenblik schijnt de ziekte toch tot staan te zijn gekomen. Nieuwe gevallen deden zich de laatste dagen niet voor, terwijl reeds eenige "ebben aan den troep bekend gemaakt, dat kinderen aan de beterhand zijn. Geen der I de personen, welke dezer dagen met verlof DE HEER EN MEVR. SNOWDEN MR. VAN HOUTEN. Zaterdagmiddag hebben de heer en me' vrouw Snowden een bczoek gebracht aan on zen bekenden landgenoot mr. S. van Hou ten, wiens dochter de echtgenoote is van den heer F. W. Leith Ross, een der hooge amb- tenaren van het Britsche ministerie van Fi nancier die deel uitmaakt van de Britsche delegatie. ALASTRIM. Nieuw geval te Mijnsheerew land. In de gemeente Mijnsheerenland, doei: zich een geval van alastrim voor. De pa tient verrichtte zijn werkzaamheden te Rot terdam, alwaar hij vermoedelijk de besmet- ting heeft opgedaan. Hoewel te Gouda nog geen gevallen van alastrim zijn voorgekomen, heeft de directie van de plateelbakkerij ,,Zuid-Holland" haar geheele personeel doen inenten. Sedert Woensdag hebben zich naar de Te- legraaf meldt, te Delft geen nieuwe geval len voorgedaan. De toestand van de vier door deze ziekte aangetaste patienten is vooruitgaande. In den loop van deze week hebben zich dagelijks eenige honderden per sonen laten vaccineeren. Ook de directies van enkele groote bedrijven te A'dam hebben voor het personeel de gelegenheid tot koste- looze inenting opengesteld Met verlof gaande militiaren. De militaire commandanten te Groningen patientjes is overleden. Het gerucht, als zou er in deze gemeente ook een geval van alastrim zich hebben voor gedaan is geheel uit de lucht begrepen. Het loos gerucht heeft wellicht dit voordeel ge had, dat vrijwel de geheele bevolking ge- bruik maakt van de door de gemeente ver schafte gelegenheid to kostelooze inenting. HET BOSCH VAN BREDIUS Voor het publiek toegankelijk. De heer P. van Leeuwen Boomkamp, eigenaar van het bosch van Bredius te Naar- den, heeft op verzoek van de gecombineerde Gooische bladen toegangskaarten beschik- baar gesteld voor hen, die het bosch Bredius willen bezoeken. vertrekken, zooveel mogelijk Rotterdam moe- ten vermijden, in verband met de aldaar heerschende alastrim. Militairen, die bij terugkeer van verlof te kennen geven met verdachte personen of hui zen in aanraking te zijn geweest, moeten zich volgens het Hbl. onmiddellijk onder ge neeskundige behandeling stellen. Te Rotterdam zijn vier nieuwe gevallen van alastrim aangegeven, waarvan er drie in het ziekenhuis worden verpleegd. Zaterdag zijn nog zes gevallen van alastrim aangegeven, waarvan er vier in het zieken huis worden verpleegd. van INBRAAK IN EEN KIOSK. De dader gepakt. In den nacht van Donderdag op Vrijdag tferd door middel van verbreking van ruiten ingebroken in een kiosk te Baarn, die staat tegenover het Baarnsche Lyceum. Bij on- derzoek bleek, dat een honderdtal chocolade- reepen waren verdwenen. Vrijdag werd te Halfweg een persoon door de politie aangehouden, op wien abnormaal veel chocoiadereepen werden bevonden. Deze legde een volledige bekentenis af. De dader is een Belg, van wien bleek, dat zijn rijwiel, het pak kleeren, hetwelk hij aan had, een tafelkleed en een paar horloges van diefstal afkomstig zijn. ARBEIDERS IN HACHELIJKE POSITIE. Van de buitenwereld af gesloten. In de tusschensschacht van Staatsmijn „Hendrik" te Brunssum, heeft naar men gister uit Heerlen aan de Telegr. meldde DE „EUGENIA" VLOT GEKOMEN. Wij hebben in ons nummer van Zaterdag reeds gemeld, dat de Eugenia te Den Helder was vlot gekomen. Men meldde daarover uit Den Helder nog de volgende bijzonderheden aan het Hbl.: Het onverwachte is nog plotseling, en als het ware bij vergissing, geschied: de Eugenia" is Vrijdagmorgen omstreeks kwart over negen van den dijk, waar zij gedurende negen maanden als geboeid zat, losgekomen en ligt thans op de reede, in afwachting van het oogenblik, dat zij naar Amsterdam zal worden gesleept. De vooral de laatste weken hardnekkig voortgezette bergingspogingen hebben ten laatste succes gehad, zij het dan dat de elementen in de laatste dagen mede- gewerkt hebben. Precies negen maanden geleden, n.l. in den nacht van 23 op 24 Nov., is de „Eugenia" ge- strand. Tengevolge van onderhandelingen, wel'ke gevoerd werden met het departement van Waterstaat, kon eerst 9 Jan. j.l. met de werkzaamheden voor het afbrengen van het schip worden aangevangen, nadat de eerste pogingen, met sleepbooten het schip van den een ernstige steenstorting plaats gehad,. I dijk los te krijgen, mislukt waren. Hoewel waardoor twee arbeiders, de houwer K. en regelmatig aan het opruimen der steenen van een hulphouwer werden ingesloten. Het den dijk werd gewerkt, waarbij duikers hun neerstortende steen veroorzaakte belangrijke medewerking verleenden, was het resultaat schade en storing in het bedriif. Alle zich vrijwel nihil. Eerst nadat ir. Van Dam van in de nabijheid bevindende arbeiders begop- nen onder leiding van den hoofdbedrijfsinge- nieur Op de Camp in koortsachtig tempo met het opruimingswerk. Het gelukkige re sultaat hiervan was, dat de beide ingesloten mijnwerkers zeven uur later konden worden »evrijd. HET TRAGISCH ONGEVAL BIJ INNSBRUCK. In verband met het tragische ongeluk, dal Vermoedelijk aan de heeren Van Essen en Hemmes tijdens hun tocht naar de Oetztaler- gletschers overkomen is, verneemt het Hbl. dat de heer Hemmes, die ongehuwd was, werkzaam was aan de Amsterdamsche Bank. De heer Luc. van Essen Hzn., lid der firma H. van Essen, makelaar in machinerieen en metalen, was gehuwd. Mevrouw Van Essen is gisteren in Amsterdam teruggekeerd. Zij is, na de dagen van geweldige spanning en angst geheel gebroken door de droeve gebeur- de Rijkswerf op het denkbeeld gekomen was door middel van vijzels en dommekraehten het schip te lichten, kon van eenig succes worden gesproken. Een aantal van die dom mekrachten werd aangebracht en men slaagde er in het schip hiermede te lichten, zoodat sleden gladde houten planken, die tot glij- bodem zouden moeten dienen onder den kiel konden worden gebracht. Evenwel, het succes. dat men hiervan hoopte, bleef uit. Muurvast bleef de „Eugenia" zitten. Het schip had n.l. een geheel vlak bed in den dijk gedrukt. De werkmeester van de afdeeling werktuigbouw op 's Rijks werf, de heer Slemmer, stelde toen voor in plaats van handvijzels hydraulische persen aan te brengen, en daarmede het schip weg te drukken. Inderdaad werd hiermede succes behaald, een succes, dat tenslotte medegehol- pen heeft het schip vlot te krijgen. Dagelijks schoot men, met kleine beetjes een eindje verder op en hoezeer ook aan den walkant ge- spot en gemeesmuild werd dat men op deze wijze voortgaande. tenslotte resultaten zou zien kon iedere leek zelfs begrijpen. Nu hebben de elementen meegewerkt; een vrij stijve noord-westenwind en een tamelijk hoog tij met bewogen zee waren gunstige factoren voor nieuwe pogingen. In de afge loopen nacht om vier uur begonnen weer de hydraulische vijzels te werken. Te half ne gen sloeg de schroef van de „Eugenia" mede en het schip ging toen zichtbaar achteruit. Bovendien werd gehiewd op twee kabels op het achterschip, terwijl de sleepbooten „Drente" en „Limburg" trokken. Om kwart over negen ongeveer gleed de „Eugenia" langzaam in haar element terug. Zoo vlug ging alles in zijn werk, dat de loopplank reeds onder water stond alvorens men er erg in had. De vrouw van den kapi- tein kon dientengevolge niet meer tijdig den wal bereiken en werd, onder luid hoera van een ontzaglijke menschenmenigte, op de schouders van een visscher aan land gebracht. De vice-admiraad woonde de gebeurtenis bij. Ook nu weder was het den geheelen mor- gen ontzaglijk druk op den dijk. De meesten waren evenwel te laat en men hoorde dan ook allerwegen uitroepen van teleurstellingen. Zooals reeds gemeld zal het schip naar Amsterdam gaan om te dokken. Het wordt daarheen gesleept door de sleepbooten „Drente" en „Limburg" van de reederij Wijs- muller, die het bergingswerk verricht heeft. Naar Amsterdam, opgevaren Nader wordt gemeld: De „Eugenia" is Zaterdagavond door de sleepbooten „Drente" en „Limburg" IJmuiden binnengebracht. Het schip is te middernacht naar Amsterdam opgevaren, om daar te dokken. BRANDEN. Te Zorgvlied is de woning van den land bouwer H. Hannema tot den grond toe af gebrand. Niets werd gered; twee geiten, een hond en eenig kippen kwamen in de vlam- men om. De brand is waarschijnlijk ontstaan door het spelen met lucifers door een kind Te Geldrop bij Eindhoven is in den afge loopen nacht de boerderij van J. van der Linden totaal afgebrand. De boerenhofstede zoowel als de inboedel werden een prooi der vlammen. Aan blusschen viel niet te denken De schade wordt door verzekering gedekt, Oorzaak onbekend. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is het tienjarig doch- tertje van schipper Geutjes van het schip „Haiis te Lobith over boord gevallen en ver- dronken. EEN SNELHEIDSMANIAK. Hij reed door den afsluitboom. De rechtbank te Tiel behandelde Zater dag de zaak tegen J. P. S., 31 jaar, koop man in suikerwerken t- Eindhoven, die op 16 Juni 1929 te Geldermalsen door den neergelaten ijzeren afsluitboom was gere den. Verdachte kon hiervan geen verklaring geven. Hij zeide waarschijnlijk links en rechts te hebben uitgekeken en niet te hebben gezien, dat de boomen voor zijn neus geslo ten werden. Toen hij plotseling wilde rem- men, heeft hij vermoedelijk op het gaspedaal getrapt, waardoor hij in voile vaart tegen den boom is gevlogen. De overwegwachter heeft echter de boomen neergelaten, nadat hij zich er van had overtuigd, dat er op den weg geen verkeer was. Een afstand van 600 M. kon hij overzien. Hij hoorde plptseling een auto naderen, die te hard reed om tijdig te stoppen. De boom werd over de rails ge- bogen op het oogenblik dat op ca. 50 M. af stand een trein naderde. Get. had den ma chinist nog bijtijds gewaarschuwd, doch kon niet verhinderen, dat de auto werd gegrepen en meegesleurd. Gelukkig hadden de inzit- tenden zich tijdig in veiligheid gebracht. De trein had nog weinig vaart. Anders waren de gevolgen zeker ernstiger geweest. Het O. M. achtte, naar de Telegr. meldt, verd.'s snel rijden en dus diens schuld bewe- zen. Geeischt werd veroordeeling tot een boete van 80 subs. 40 dagen hechtenis. Uitspraak 28 Augustus a.s. (Buiten verantwuordelijkheid van de Re- dactit. De opname in deze rubriek bewijst vjenszins dat de •edaciie. er mede instenit.) ONGEHOORDE TOESTANDEN. Mijnheer de Redacteur! Mag ik even uw aandacht vragen voor onderstaand schrijven en een bescheiden plaatsje verzoeken in uw geacht dagblad naar aanleiding van uw kleine doch niet juist welwillende opmerking inzake „de mot in kleeding der oud-militairen 1915—1916- 19171918" en hier't relaas laten volgen wat A. bij de laatst in Alkmaar in de Doelen straat gehouden inspectie is overkomen. A Dakt zijn uitrusting in het lokaaltje uit, doch trijgt op zijn voorloopig inspectiestaatje een briefje ter tooning aan den majoor waarop woordelijk voorkomt: „tuniek, pantalon en overjas onder de motgaatjes". Dit nu wordt geschreven door zeer jonge militaire politie die kant noch wal weet hoe militaire gedra gen kleeding er na circa 12 jaar uitziet. De majoor nu ondervraagt A en zegt dat het zijn schuld is dat hij niet beter op zijn klee ding gepast heeft. A. vraagt hoe de majoor dat durft te zeggen en wijst al bij voorbaat alle straf af en vertelt hem, dat toch in de mobilisatie inferieure kwaliteit aan de sol- daten aan kleeding en schoeisel wegens ge- brek aan grondstoffen is verstrekt. Hoe is het mogelijk die kleeding goed te houden die een tijdlang dag in dag uit voor alle diensten gebruikt werd o.a. bij werk in het hospitaal met soms bijtende stoffen, eeni ge malen is uitgestoomd of zooals in Hoorn indertijd gebeurde in het kleine hospitaaltje gekookt in een voerketel en gestampt werd met een stok ter reiniging van ongedierte uit de oude kazerne die vol zat en dan maar op een hoopje werd gegooid totdat de ge legenheid kwam ze op een geschikte manier droog te krijgen, of in velddienst liggend in onreinheden en doortrokken van menschelijk zweet. Hierop wist de majoor niets beters te doen dan de overjas maar af te keuren met het verzoek broek en tuniek zooveel mogelijk te herstellen, waarvoor hij A liet teekenen dat hij daarvan kennis droeog. Herstelt u nu lets wat vergaan en doortrokken is door mot. Doch is het niet treurig dat vaders van huisgezinnen o.a. een man met negen kinderen, voor deze werkelijke ongehoorde eischen om plm. 3 jaar gedragen kleeding nog ongeveer 12 jaar vrij te houden van alle mot hiervoor dagen lang voor straf op moet komen of het rijk marchandeeren gaat voor „een en twintig gulden" voor waarde- looze motrommel, wat door zoo'n ongeluk kige getroffen soldaat moet betaald worden. Ziedaar mijnheer de redacteur dit zijn toe standen die niet deugen en zoo kweeken de militaire leiders zelf haat door hun on- juisten kijk op het leven en het goed van een soldaat tegen het militairisme. Ook zijn wij soldaten, 1916 en 1917 van meening, dat het eereplicht van den staat is, nu nog wie toen zonder loting direct ingelijfd wer den te laten loten, opdat sommigen nog van dezen romslomp af kunnen komen. Onder dankzegging voor de plaatsruimte, noem ik mij milicien zonder loting 1917. H. BOOIJ, K. van Veerstraat 50 L41D- EI TUIUBOUW. TEGEN GROOTEN AARDAPPEL* INVOER. Het invoerrecht verhoogd. Naar de directie van den Landbouw be- richt, heeft blijkens door Hr. Ms. gezant te Bern verstrekte mededeeling de Zwit- sersche Bondsraad besloten, ten einde een te grooten invoer van aardappelen uit lan- den, waar de oogst overvloedig belooft te worden, zooals Duitschland, Frankrijk en Nederland, tegen te gaan, het invoerrecht op aardappelen met ingang van 26 Augus tus a.s. te verhoogen van twee francss op vier francs per 100 Kg. Fyffes' Bananen zijn zeer gemakkelijk te onderscheiden door het blauwe etiket op iedere hand. Dit etiket geeft U de garantie voor de beste bananen; let daardm zorgvuldig op het merk. HOOG EN LAAG WAFER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat 29 30 31 Hoog water nam. 8.08 8.51 9.48 11.03 1.28 v m. 7.44 8.27 9.18 10.24 11 53 0.37 Laag water vm. 4.22 4.57 5.41 6.34 7.51 9.26 nam 4 32 5.09 5.59 7.01 8.31 10.06 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Dat 29 30 31 Augu stus. rloog water laag water vm. nam. v m. nam. 7.41 8.05 4.10 4.20 8.24 8 48 4 45 4.57 9.15 9.45 5 29 5.47 10.21 11.00 6.22 6 49 11.50 7.39 8.19 0.34 1.25 9.14 9.54 bij een schatrijke tante in Wassenaar mag logeeren, Totdat ook de weelde haar bekoring verliest en zij terug verlangt naar de moederlijke zor- gen van mevr. Bruggemans en haar huisge- nooten. Er wordt een regeling voor haar Wee ding getroffen en vanaf dat oogenblik blijft zij een lieve huisgenoote in het eenvoudige dorpsgezin. Voor meisjes van 10 tot 14 jaar is dit een alleraardigst boek. Bij denzelfden uitgever verscheen Een ge lukkig jaar, door CI. M. H. Bauer en K. Bree- baart, het verhaal van een degelijk maar ver* armd gezin, waarin Lizi, een meisje uit de hoogste klasse der Lagere school door moe- ders ziekte grootendeels voor de huishouding moet zorgen. Zij slaat zich dapper met haar vader, haar ondeugend broertje Ger en de kleine Henk door alle moeilijkheden heen, zelfs als nicht Ploontje, een bemoeizieke oude nicht voor onbepaalden tijd komt logeeren De Waterkampioen. Het nieuwe nummer wat liefen leed van het gezin der familie van de Waterkampioen bevat o m. fraaie kieken van de Cowes-zeil.week van wedstrij- den te Grouw, van Zeeuwsche hoogaartsen in wedstrijd en het redactioneele gedeelte geeft berichten van de Rott. Zeilvereeniging, Trussel te Aalsmeer, de Europeesche roei- kampioenschappen enz. Een mooi nummer. Kasplantje, door Tine Gobius. Uitgave G. B. van Goor Zonen te Gouda. Het kas plantje is Marguerite, een Fransch freuletje, wier vader een Hollander was en die op ver langen van dien vader na diens dood door de moeder in Holland moet worden opgevoed. Maar de moeder is een rasechte Fran^aise, die al gauw genoeg van Holland krijgt en wanneer zij in Belgie kennis maakt met een vicomte, die haar ten tuwelijk vraagt, besluil zij haar tienjarig dochtertje ter opvoeding af te staan aan de Hollandsche familie Brugge mans. Deze, bestaande uit vader, moeder en twee meisjes, is allerhartelijkst voor het Fran^aisetje, maar al spoedig blijkt, dat Marguerite er niet aan wennen kan, de dege- lijke maar allesbehalve smaakvolle japonnen te dragen, die moeder Bruggemans op het dorp voor haar laat maken. Het kind snakt naar de verloren weelde en komt eerst weer in de vroegere sfeer als zij 'n paar maanden Cramer wordt in dit boek uitvoerig beschre- ven en ten slotte wordt alles precies zooals de jeugdige lezeresjes het graag zullen willen hebben. Nicht Ploontje blijkt op den duur een lieve oude dame en Papa Cramer krijgt een goed betaalde betrekking, .waardoor alle zor gen in een oogenblik tot het verleden behoo- ren. Henri Pieck heeft het verhaal op alleraar-- d-igste wijze gei'llustreerd. KONING EN KONINGIN VAN SIAM TE TJILAOETEUREUN. Aneta meldt uit Garoet. De koning en koningin van Siam brachten van hier uit eea bezoek aan Tjilaoteureun, waar zich vele in- landsche belangstellenden verzameld had den. De hooge gasten zullen Zondag a.s. van hier vertrekken om zich dan via Ban- joemas naat Wonosobo te begeven. NIEL E GOUVERNEURS. Aneta meldt uit Buitenzorg: Thans is benoemd tot gouverneur vai Djokjakarta de heer P. R. W. van Gesselet Verschuir, resident van de afdeeling Midden- Priangang. Voorts is benoemd toT gouver neur var. Soerakarta de heer J. J. van Hels- dingen, teruggekeerd van buitenlandsch ver. lof. In het land van de strulsvogels. „Wat een grapplg kookboek ..Omelette voor twee personen feeem zes eieren...."" (Buen Humor). I' Slechte spijsverte- ring, verstopping. maagkwalen enz.. werken nadeelig op uw humeur en ge- stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid- del. dat uw kwaal doet verdwijDen. a f 0.65 per flacon. ste r's verkrijgbaar VAH D/TAiA/^ 26 27 28 26 27 28 1

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6