DE KEBMl S. doodt het haar 100s NICO KERSSENS Sport en wedstrijden. cabaret [trio galjaab! M o t o re n DE MOTORRACES. De „spcrtieve" opvattingen van amateur-rijders; diskwalificaties; een fluxtcohcert; de baan in ordel Nee, de motorraces van gisteren hebben niet geheel en al aan de verwachtingen be- antwoord. Zeker, er waren wel aardige momenten, er heersdhte wel eens spanning en het pu- bliek werd wel een enkele keer warm, maar toch ontbrak er veel. Dat kwam natuurlijk in de eerste plaats daar van, dat de groote kopstukken als Ha? mersveld, Rijk e.a. ontbraken. Deze rijders zitten op het oogenblik in Duitschland, om ons land daar op een 6-daagsche race te ver- tegenwoordigen. Dat was een strop voor Alanaria, want het zijn juist deze rijders die het publiek trekken. Toch was de opkomst van het publiek zeer bevredigend. Ruim 3000 betalende bezoekers stonden rondom de baan te wachten op de dingen die komen zouden. En ze kwainen! j Helaas waren ze niet alle aangenaam. J De eerste schaduwzijde kwam al dadehjk voor de eigenlijke wedstrijden. Enkele rijders n.l. werden uitgesloten van deelnacne, omdat die heeren onlangs te Almelo op een gras- baan gereden hadden zonder dat de K.N.M. V. daaraan haar goedkeuring hechtte. De K N.M.V. diskwalificeerde dus de overtreders en Alcmaria moest die uitsluiting overne- 111 Was dus dit een aangelegenheid, waar Alcmaria geheel buiten stond, bij de twee- de oneenigheid was ze wel betrokken. Enkele xijders waren n.l. tot de ontdekking geko- xnen, dat de onkostenvergoeding lang met billijk verdeeld was. Sommigen van een be- paalde klasse kregen zoon' 50 gulden ver- goeding, terwijl anderen uit dezelfde klasse slechts 10 vergoeding kregen. Deze heeren wenschten 'n uniforme regeling en begonnen daarom te kankeren. Ze wilden niet rij- den. Toen ze echter er op attent gemaakt werden, dat bij niet-starun zij gediskwalifi- ceerd zouden worden, besloten zij, demon- stratief te rennen. 't Gevolg was 'n algeheele uitsluiting. Vocr de K.N.M.V. is er dus werk aan den winkel. We zullen hier niet uitpluizen, waar de schuld ligt, maar toch moeten we de hou- ding van bovenbedoelde rijders sterk afkeu- ren. Ze hadden ingeschreven, kenden dus de voorwaarden. Welnu, dan moesten ze ook rijden. Waarom nu het publiek dupeeren door deze laakbare handeling? Waarom niet ge- protesteerd na de races, als de bepalingen van Alcmaria niet goed waren? Neen heeren ontevredenen, ge hebt u zelf in de vingers gesneden. Ge hebt gehandeld als kwajongens en het publiek heeft u beloond met dat, wat u volkotnen toekwam: een veel- stemmig fluitconcert. Wat de baan betreft, deze was zoo goed, ills zij zelden geweest is. Er zijn dan ook maar enkele valpartijen geweest, en deze lie- pen zeer goed af. Natuurlijk gebeurden die weer in beruchte bocht, die nu eenmaal een slechte naam heelt en hem ook wel hou den zal. Maar overigens was alles tip-top in orde. De wedstrijden Precies op tijd werd begonnen met de Open klasse B 176250 c.c De twee series brachten geen bijzonderen strijd, zoodat in de finale kwamen de hee ren Langmuur, P. Moejes en Poldervaart. Daarvan viel Poldervaart uit, omdat zijn motor een cilinder-inhoud van 500 c.c. had De strijd ging dus tusschen Moejes en Langmuur, beiden op Ariel. Dadelijk na den start neemt Langmuur de leiding, om die niet meer af te staan, al bedreigt Moejes hem voortdurend. Uitslag: 1. Chr. Langmuur Jr. (Ariel) 3 min. 15.6 sec. 2. J. Moejes (Ariel) 3 min. 16.4 sec. Open klasse A tot 175 c.c Hierin startten vier deelnemers: v. Dinter, de Vries en v. d. Graaf, alien op D. K. W. en Deken op Rudge W. Na een vaische start vertrekt het viertal zeer snel en 'n vinnig duel speelt zich af tus schen v. Dinter en Deken. Als de Rudge man zijn concurrent zal passeeren, vliegt zijn ketting van het tandwiel en meteen is Deken uit den strijd. Daar ook de Vries' mo tor weigert, blijven slechts twee rijders in de baan. In een kalme race rijden beiden rij ders hun ronden en v. Dinter wint met groo- ten voorsprong. Uitslag: 1. P. F. v. Dinter (D.K.W.) 3 min. 18.6 sec.; 2. H. W. v. d. Graaf (D.K.W.) 3 min. 38.4 sec. Klasse C Nieuwelingen 251—350 c.c Slechts de tweede serie levert eenige span ning. Hierin starten v. Beek (Indian) en J. Schmale (Matchless). v. Beek heeft een slechten start en raakt ver achter. Spoedig echter begint zijn motor op toeren te^ komen en razend snel gaat het nu op den ieider af. Gevaarlijk snijdt hij door de bochten, om ten slotte Schmale te passeeren. Daarna is uen strijd gestreden en v. Beek wint, verder geheel onbedreigd. In de finale plaatsten zich v. Dijk (Moto- sachoche) v. Beek (Indian) en Schmale (Matchless). Dit werd een prachtige race, v. Dijk is het eerst weg, maar v. Beek rijdt beter en bedreigt hem zoo sterk, dat reeds na 2 ronden v. Beek voor ligt. Als men dan meent,' dat v. Beek den wedstrijd gewonnen heeft, vergist men zich. v. Dijk weet van geen wijken en ronde na ronde tollen beide schouder aau schouder langs de baan Onder enorme spanning vliegt v. Beek het eerst door de finish, dra gevolgd door v. Dijk. Een der mooiste races van den dag! 1. v. Beek (Indian) 3.16 1/5, 2. v. v. Dijk (Motosacoche) 3.17 3/5. Klasse E nieuwelingen 351—500 c.c Uit de 4 series, die zonder noemenswaar- dige gebeurtenissen verliepen alleen de eer ste serie bracht eenige spanning plaatsten zich in de demi-finale Poldervaart, Zwager, Steenbeek, Ruizendaal, v. Oostveen en Stuij venberg. Buitengewoon spannend was de 2de demi- finale tuoschen Steenbeek en Ruizendaal. Het was een strijd, waar beurtelings beide renners de leiding hadden. Tot op het laatste oogen blik was het onzeker, wie het winnen zou, toen Steenbeek als eerste de finish passeerde. In de finale kwamen Zwager (Rudge W.) Steenbeek (Gnome et Rhone) en Stuijvenberg (Ariel) Steenbeek is snel weg en loopt ver uit. Het gaat echter veel te hard en in de bekende bocht raakt hij de macht over zijn machine kwijt en maakt een k:!ijke buiteling. Gelukkig blijkt het, dat hem niets mankeert. De beide overgebleven zetten den strijd voort. 't Valt op, dat geen van beiden vast ligt. Toch gaat het goed. Stuijvenberg is voor en blijft voor. 1. Stuijvenberg (Ariel) 3.25.4, 2. Zwager (Rudge W.) 3.261/5. Klasse F. Juniores 351—500 c.c. In deze klasse heerschte de ontevredenheid met het gevolg, dat Fijma, Hoejenbos, de Rid- der en Bierhorst uitgesloten werden. De eenige overgeblevene, v. Dinter (Rudge W.), won dus gemakeklijk in 3.28 1/5. Klasse D. Juniores—Seniores 251— 350 c.c. Hierin startten 2 deelnemers, n.l. J. H. P. Jansen en L. F. Breeman. Hoewel het begin veel beloofde, was de strijd spoedig gestreden, toen Jansen's motor na een heftigen aanval bezweek. Wel was het defect spoecfig hersteld, maar Jansen had daarmee een ronde verloren. 1. Breeman (F.N.) 3.251/5, 2. Jansen Motosacock4.02 1/5. In de plaats van klasse F. Jun. kregen we thans ingelascht klasse E nicuwelingen-verliezers, waarin Ruizendaal en v. Oostveen startte. Deze race onverwacht, maar welkom werd zeer fraai. v. Oostveen neemt de leiding dcch moet deze spoedig afstaan aan Ruizen daal, die binnendoor passeert. Toch geeft Oostveen niet op en na 4 ronden herneemt hij zoowaar weer de leiding. Aanval op aan val volgt, maar nu laat v. Oostveen zich niet meer beetnemen en hij wint met miniem ver- schil. 1. v. Oostveen (Norton) 3.24.8. 2. Rui zendaal (A. J. S.) 3.25 2/5. Klasse G. Seniores 251—500 c.c Slechts 2 deelnemers, t.w. de Ruijter en v. d Pluijm, Jammer, dat laatstgenoemde viel want het begin was veelbelovend. De Ruijte had nu geen moeite. om te winnen. 1. De Ruijter (F. N.), 2. v. d. Pluijm (Rush) gevallen. Tot slot kregen we een tweetal afvalraces te zien,'die zeer zeker wel in de smaak van het publiek vielen. Hoe kan het ook anders, als er een 8-tal motoren tegelijk in de baan is. Toch lijkt een dergelijke wedstrijd ons minder gewenscht De breedte der baan laat zoo'n aantal moto ren niet toe. Dat er dan ook geen ongelukken gebeurd, zijn, is voor 'n groot deel aan het pure geluk te danken. Intusschen, de afvalraces „deden het goed" De uitslagen er van luiden: Nieuwelingen: 1. Moejes; 2. Ruizendaal; 3. v. Dijk. Seniores:- 1. de Ruijter; 2. v. Dinter; 3. Jansen. De motorraces van 1929 zijn voorbij: al- thans voor Alkmaar. Wat de totale resultaten zijn? Vergeleken bij 1928 zijn deze nu minder geweest. Eerst was het grillige weer tot twee hier toe de schuld en gisteren waren er andere oorzaken. Maar dit is zeker, dat de belangstelling van het publiek nog steeds groot is. Laat dat een wenk zijn voor't ijverige Alcm.-bestuur, om voort te gaan op den ingeslagen weg. Moge het volgend seizoen Alcmaria V. V. V. en K. N. W. V. begunstigd worden met ideaal weer en nog grootere meeleving, zoo- wel van de zijde der renners als die van het publiek. S c h a k e n. HET TOURNOOI TE KARLSBAD. De uitslagen der Zaterdag gespeelde 20ste (voorlaatste) ronde van het schaaktournooi luiden als volgt: Gilg verliest van Marshall. Colle wint van Grunfeld. Vidmar remise met Mattison. Canal verliest van Yates. Spielmann wint van Capablanca. Maroczy remise met Nimzowitsch. Tartakower remise met Treybal. Thomas verliest van Euwe. Rubinstein remise met Becker. Bogoljubow wint van miss Menchik. Johner wint van Samisch. De stand luidde daarna: Nimzowitsch 14, Capablanca 13l/>, Spiel mann 13*, Rubinstein 13, Vidmar, Euwe en Bogoljubow 11J4, Becker 11, Grunfeld 10%, Mattison 10*, Maroczy en Tartakower 10, Treybal 9V?>*. Canal 934, Samisch, Johner en Marshall 9, Colle 934, Yates 8Vfe, Gilg 634*. Thomas 5 34miss Menchik 3. Zondag was voor de hangpartijen gereser veerd, waarna heden in de laatste ronde nog de volgende partijen werden gespeeld: de volgende partij worden gespeeld: Samisch—Gilg, MarshallColle, Griln- feldi—Vidmar, Mattison—Spielmann, Capa blanca—Maroczy, Nimzowitsch—Tartako wer, TreybalThomas, EuweRubinstein BeckerBogoljubow, miss MenchikCanal en Yates—Johner. Gister zijn de hangpartijen van het schaaktournooi gespeeld. De uitslagen wa ren: Gilg wint van Mattison. Spielmann wint van Treybal. De stand luidt nu: Nimzowitz en Spielmann elk 14; Capa blanca 13M>; Rubinstein 13; Vidmar, Euwe, en Bogoljubow IIV2; Becker 11; Grunfeld 10'AMattison, Maroczy en Tartakower 10; Treybal, Colle en Canal 9%; Samisch en johner 9; Marshall en Yates 8V£; Gilg 734; Thomas 5%; Miss Menchik 3. Wat er zooal den volke vertoond wordt. Waar, zooals op de Paardenmarkt, de vrachtrijders andere dagen hun vreedzaam bedrijf uitoefenen, waar, zooals op Hofplein en Nieuwesloot, de kippen- en konijnenfokkers hun schreeuwende en spartelende koopwaar aan den man trachten te brengen, daar is nu een stadje van hout en linnen verrezen, een miniatuur-stadje, dat in kinderoogen louter uit sprookjespaleizen schijnt te bestaan. Hier is het wereldje van den schijn: van buiten spiegelglas, met gekleurde iichtjes, jonte schilderijen vol romantische tafreelen, van binnen wat hout en wat doek en daar- ach'ter de werkelijke woonplaats van al die lelden der kinderverbeelding, een woon- wagen of een wrakke tent met wat versleten luisraad. Maar dat ziet het kinderoog niet Het is cermis, dat wil zeggen er zijn vreemde man nen en vrouwen gekomen, die in geheim- zinnige tenten wonen en zij hebben allerlei prachtige dingen gebouwd, wagentjes, die omhoog en omlaag gaan, autotjes, die van- zelf gaan rijden, sleedjes die huizenhoog wor den opgeheschen om dan in ^uizende vaart naar beneden te komen en bovenal is de draaimolen weer gekomen, de draaimolen die van jaar tot jaar meer een wonder van verlichting en techniek wordt, die van den eenvoudigen door een levend paard getrok- ken molen, met stilstaande schuitjes en stijve houten paardjes uit onze kinderjaren, tot een door motorkracht gedreven lichtpaleisje is geworden, waar de lampjes onophoudeliik van kleur wisselen en waar een electrisch orgel de nieuwste songs en Jasz-bands laat hooren. Wat is het kermis-aspect veranderd sedert Edison de gloeilamp heeft uitgevonden, sedert gramofoon en radio voor muziek in tenten en kramen zorgen, sedert technisch steeds moderner zweef- en glijbanen gebouwd worden! De Kermis is een volksfeest in den waren zin des woords en al zijn wij ouderen zoo levenswijs geworden, dat wij door al dat verguld en dat spiegelglas heen kijken, ons blijft toch altijd de herinneringen aan eigen jeugd, aan de dagen toen de kermis een open- baring was, eer, tot werkelijkheid worden van alles wat wij ons aan schoons en heer- lijks konden droomen. Wie van dat gevoel nog iets in zich terug vindt, kan mee genieten van de verrukking van kleine meisjes en jongens, die met groote oogen van verrukking langs tenten en kra men dwalen Het is daarom in de eerste plaats, dat wij geen voorstanders van een afschaffing van de kermis zijn zoolang daarbij geen erger uitspattingen van volwassenen plaats heb ben dan bij ieder ander volksfeest het geval can zijn. Er is weer heel wat te gemeten. Er is voor de jeugd ook ditmaal op het eigenlijke kermisterrein heel wat te ge nieten. Er is een zoogenaamde Caterpillar, die zijn wagenschuitjes met groote snelheid bergop- en bergafwaarts laat gaan en die de daarin zittenden de eigenaar is blijkbaar een menschenkenner zoo nu en dan onzicht baar maakt door een fantastisch linnen dakje boven hun hoofd uit te spreiden, er is een velo-molen, waar de jeugd zelf meetrappen mag en waar nog op ouderwetsche wijze naar een bengelende kwast kan worden gegrepen, welker gelukkige bezitter nog een keer gratis mag meedraaien. Er is een ruim autopark, waar comfortabele bestuurbare wagentjes gereed staan Men kan den „motor" zelf aantrappen en daarna naar hartelust de wagens van andere slacht- offers trachten te rammen. Dit automerk schijnt nog al stevig te zijn en de wagens zijn er blijkbaar op gemaakt, dat zij de ge- weldige botsing zonder eenig bezwaar door- staan kunnen. Een apenlheater. Er is een apentheater, dat door den eige naar een paradijs wordt genoemd, waarmee hij waarschijnlijk een aanhanger van de Darwin-leer blijkbaar te kennen wil ge- ven, dat onze allereerste voorouders in het paradijs er niet anders hebben uitgezien. Een twintigtal goed verzorgde aapjes speelt hier in voile ambitie in een groote kooi vol touwen en rekstokken. Er zijn over- al bellen bevestigd en al die rekstoktouwen staan in verbinding met groote mechanische .menschen en dieren" boven de kooi, welke de apen, tot vermaak van de jeugd, zelf in beweging brengen. Er zijn natuurlijk weer tal van schiettenten, gebak-, oliebollen-, wafel- en suikergoed- kramen, werptenten voor ringen en ballen en niet te vergeten Janvier's groote stoom- caroussel met daaraan verbonden humoris- tische golfbaan, die tegenwoordig met den naam Disque Ondulatoire bestempeld schijnt te worden. De stoomcaroussel, welker vele heerlijk heden zoo algemeen bekend zijn, dat zij geen aparte beschrijving behoeven, heeft een Jazz- Band gekregen ook al een teeken des tijds en het is te verwachten, dat het bezoek daaraan dus nog grooter zal zijn dan in andere jaren. Dat de Minerva's, de waarzeggende dames, telken jare opnieuw verschijnen is zeker het bewijs, dat er ook in onze stad en omgeving nog heel wat menschen nieuws- gierig naar hun toekomst zijn. De kermis- stalletjes hebben hun voorraad kinderspeel- goed, dat men alleen op kermissen aantreft, dit jaar met een bijzondere attractie uitge- breid. Aardig kermispeelgoed. De gipsen vogel aan het koordje, die ver leden jaar door zijn draaienden staart alleen nog maar vliegen kon, is nu geperfectioneerd en maakt onder het vliegen een sjilpend ge- luid Aan den onbekenden uitvinder van dit aardige kinderspeelgoed onze hulde voor zijn intelligentie. Waar sterke mannen terecht kunnen. Voor de zoogenaamde krachtpatsers, die vooral 's avonds laat op geen enkele kermis schijnen te ontbreken, is een gelegenheid opengesteld om wanneer zij daartoe lust beginnen te gevoelen hun vuisten te ge- bruiken zonder anderen daarvan de nadeelige 1 jaravoleen te lat&n ondervinden Een kermisreiziger-menschenkenner heeft namelijk een groote beschilderde mannen- kop op een tafeltje gezet. De kop heeft een uitdagend karakter en de bedoeling is dan ook, dat sterke mannen zich genoopt zullen gevoelen er hun vuisten op te probeeren Er zit blijkbaar onder de tafel een mechanisme aan verbonden en heeren boksamateurs kun nen daardoor nagaan met welke kracht zij er op los geslagen hebben. Daarnaast bestaat er gelegenheid op een houten handvat te slaan waarna een duiveltje omhoog springt, die het kracht-cijfer van den kermisklant aageeft. Een waarzegster. In een tentje, dat rijkelijk met opschriften over Algiersche achterbuurten en blanke slavinnen versierd is, zit een waarzegster, het type van een zigeunervrouw met een pijp in den mond bij een ijzeren vat met gedoofde kolen. Zij voorspelt den bezoekers de toe komst en omdat zij een taal spreekt die nie- mand verstaat, treedt een gemoedelijke Vla- ming als tolk op. Hij verzekert een goedigen buitenman, dat deze gerust naar de kermis kan gaan. Er zal hem niets overkomen omdat hij zoo verstandig is om niet naar de meisjes te kijken, wat de boer glimlachend als een com- plimentje opvat. Maar diens metgezel komt er minder goed af. „Ge het een meske beloofd om mee naar de karmis te gaan en ge het ze loate zitte". „Joa, joa", zegt hij den overbluften boer op zijn schouder kloppend en hij voegt er ge- moedelijk de waarschuwing aan toe: meugde gij ook niet doen menneke!" Ten slotte verschijnt er dan nog een frouw die alleen uit een hoofd bestaat, boven eer. buste van rose vloeipapier 11 TOCH HET HE%ELL1G§T JAN BRINK) 1 DUO VAN NOORT juf- dat uit- komt en daarmee is de voorstelling afge- loopen Het Vlooien-thealer. In het vlooientheater aan de andere zijde geeft meneer de directeur een doorloopende voorstelling. Zijn veelpootige artisten zijn, met lusjes om de hals, aan kleine metalen wagen tjes bevestigd en trekken een brandweer- karretje en verschillende andere wagentjes. Tenslotte verschijnt zelfs de gouden koets, getrokken door zes vlooien, die gelukkig alle- maal goed vastzitten. Er is een artist-vlooi die een balletje ter grootte van een kininepil op zijn pooten kan ronddraaien Het glanspunt van de voorstelling is het ballet, waarbij verscheidene vlooien onder een wijd-uitstaand rokje van vloeipapier op gracieuse wijze in het rond draaien. De artisten zien er wel verzorgd uit en de directeur verzekert dan ook, dat zij extra zwaar gevoed worden. Om te bewijzen in welk degelijk pension de dieren terecht zijn gekomen er zijn ook een paar Alkmaarsche volontair-artisten stroopt hij zijn mouw op en laat tusschen de tallooze roode steek- plekjes op zijn binnenarm een tweetal trek- vlooien van een extra maaltijd genieten. Eenmaal buiten de tent krijgt men even een onaangenaam gevoel en vraagt men zirh onwillekeurig af of niet een der artisten mis- schien van impresario heeft willen veranderen, Wat er nog meer te genieten valt. De jeugd kan zich weer rijkelijk vermaken met.het onschuldige koekhakken en verder is er nog een Luna-park, een vroolijk rad en last not least de bekende variete-tent van den heer Mullens, waarin weer heel wat nieuwe ar tisten hun prestaties laten bewonderen. Dat men na afloop van schouwburg en revue nog wat wafels of poffertjes in het be kende etablissement Porton gaat gebruiken, is vanzelfsprekend. Een goed strijkje met een bekwaam musicus als artistiek Ieider ver- hoogt daar in niet geringe mate de gezellig- heid. Wellicht is er dezer dagen gelegenheid op sommige kermis-ondernemingen nog even terug te komen bij zijn optreden, dat zoo bijzonder interes- sant is. Doch het programma telt nog meer artis ten. Allereerst de Ieider van dit gezelschap, de heer Herman Diederichs. Deze is bij vele lezers ongetwijfeld bekend, niet alleen als impressario en conferencier, maar vooral ook als de schrijver van verschillende Hoi* landsche teksten op de muziek van bekende „schlagers". Zoo schreef de heer Diede» riehs een succesvolle Nederlandsche bewer* dng van „0, Madchen, mein Madchen!", een geestig pendant op „Ich kusse*ihre Hand, Madam!", woorden bij de Love-waltz, die wordt uitgegeven door Klooster en Kiebert, alhier, ja, zelfs heeft onze stad Alkmaar de eer in een lied van dezen artist bezongen te worden, op de wijze van de bekende Broad way-melody! De heer Diederichs toont zich verder een geestig en onderhoudend confe rencier, die er met zijn Witzen en excentrie- ce humoristische nummers buitengewoon goed in slaagt de gezellige stemming te ver- hoogen en zijn publiek op prettige wijze be- zig te houden. Een bijzonder woord van waardeering verdient dan nog Don Almerio, de Spaan- sche tenor. Deze treedt op in zijn zesmaal bekroond kostuum van Spaansch edelman. Gekleed in dit fraaie, rijke gewaad zingt hij met een welluidende, aangename stem eenige liederen in zijn moedertaal,. waarvan eene zelfs met kleppers begeleid wordt. Dat ook deze sympathieke zanger bijzonder veel succes had, zal men tegrijpen. Henny van Gelderen treedt verder nog op als soubrette, waarbij ze verschillende liede ren, o.a. ook van den beer Diederichs uit- voert. i De muzikale begeleiding wordt op werke- lijk buitengewoon goede wijze verzorgt door den heer Carels, die tevens „entr' acte" mu ziek speelt; ondanks het feit dat hij den eersten avond dp een „jammerhoutje" speel- de (ook hier woorden van den heer Diede richs!) Men ziet dus dat dit cabaretgezelschap een uitgebreid en afwisselend programma heeft, met als hoogtepunt, zouden wij willen zeggen, het belangwekkend optreden van den telepaath Maloitz. Ongetwijfeld zullen vele Alkmaarders van deze gelegenheid, om den telepaath v66r zijn tournee door Europa, nog te kunnen zien werken, gebruik maken. In de benedenzaal van cafe Central zorgt verder een uitstekend strijkje voor goede mu ziek. In het bekende cafe van den heer Kerssens op de Nieuwesloot in't midden der kermis- beweging, heerschte reeds op den eersten avond 'n bijzondere geanimeerde kermisstem- ming. Het cabaret stond onder leiding van Jan Brink, die als conferencier en coupletzanger een groot succes behaalde. Zijn oorlogs-toe- komstbeeld uit het jaar 1940 met den strijd tusschen het lach- en traangas sloeg in, even- als het door hem gemaakte populaire kermis- lied, op een melodie waarin de naam Jet voorkomt, een melodie, die wij meenen wel eens meer *e hebben gehoord. Heel amusant was het Duo van Noord, dat met diverse succesnummers de talrijke aanwezigen ten zeerste amuseerde. Het trio Galjaar verzorgde de muziek. DE CABARETS EN DANCINGS. Cafe Central. O.m. optreden van den telepaath MaloUz. In cafe Central van den heer Berkhouwei treedt een cabaretgezelschap op, dat op de bovenzaal elken avond de bezoekers aange naam bezig h^udt. Het staat onder leiding van den impres sario Herman Diederichs, die er in mocht slagen den telepaath Maloitz te engageeren. Reeds Zaterdagmiddag bewees deze oude bekende van Alkmaar op zijn auto-seance door de stad, waarover elders in dit num- mer meer, met welk een buitengewoon ge- mak en een verbazingwekkende vlugheid hij de opdrachten nauwkeurig uitvoert. Wat wij ook bij zijn optreden in cafe Central weer zagen, welk een verbluffende staaltjes van te- lepathie de heer Maloitz daar demonstreer- de, heeft onze bewondering voor dezen tele paath nog verhoogd. Met zeer veel gemak voert de telepaath de opdrachten uit, die hem door het publiek worden gesteld. Niet alleen door middel van onmiddellijk contact met den begeleider, maar ook met behulp van kopercontact, ja zelf ge heel zonder contact! Wanneer detelepaath 'n opdracht uitvoert zonder contact, dan heeft de begeleider hem slechts te volgen, dus achter den heer Ma loitz te loopen en deze volbrengt, eveneens vlot en nauwkeurig, wat van hem verlangt wordt. Doch dan is het telepathisch kunnen van den heer Maloitz nog niet uitgeput, want hierna toont hij ons zingende tele- pathie. Terwijl de heer Maloitz met zijn helder tenorgeluid eenige liederen zingt, voert hij een opdracht uit! Dit is wel het sterkste staaltje dat deze van zijn telepathisch ver- mogen demonstreert. Waar het uitvoeren van de opdracht de grootste opmerkzaamheid van den telepaath eischt, weet de heer Ma loitz deze zelfs te volvoeren, terwijl zijn aan- dacht gedeeltelijk in beslag wordt genomen door het zangnummer, dat hij ten gehoore brengt! Deze proeve van zijn bijzonder ta lent bewijst tevens dat de heer Maloitz, sedert zijn laatste optreden hier ter stede, nu acht jaar geleden groote vorderingen op dit gebied gemaakt heeft. Men merkt het trouwens reeds aan het groote gemak waar- mede de ingewikkeldste opgaven volbracht worden. Het behoeft dan ook wel geen betoog, dat de heer Maloitz een ongekend succes heeft Ook de Dancing Harmonie was weer het echte middelpunt van alien die gezelligheid zoeken. De zaal zag er keurig uit en een pri ma band zorgde voor de beste dansmuziek De pianist en accordeonvirtuoos Voorschot had de leiding en hij vormde met den goeden saxophonist en den drummer een populair trio. Reeds op de beide eerste avonden was de stemming uitstekend en het zal zonder twijfel crescendo gaan deze week. Het lichtpaleis Concordia vereenigde ook weer tal van danslustigen, die steeds weer door muziek tot dansen werden genood. Voor die muziek zorgde het bekende orgel en de uit vijf personen bestaande Jazz Band onder leiding van den heer Crefeld. Een zeer goed geheel. In het cafe Houtkooper werden de aanwe zigen vroolijk bezig gehouden door het duo Julius en Crissv (Watt en Half Watt.) Deze heeren Chris Hofkamp en Julius Cauveren zorgden door liederen en voordrachten voor een aardige afwisseliag. v Ook in de dancing Amicitia is alles in het werk gesteld om het de bezoekers zoo aange naam en prettig mogelijk te maken en dit wordt gewaardeerd. Want men komt er graag en vermaakt zich uitstekend. In cafe Populair treedt een zeer goed en beschaafde heerduo op n.l. de heeren Wall en Timmer. Zij maken 'n uitstekenden indruk en geven tal van aardige duo's op bekende wijzen, die het publiek als van zelf meezin- gen bew?gen. De stemming wordt daardoor zeer verhoogd. De Toelast heeft een strijkje geengageerd dat onvermoeid speelt gedurende den gehee- len avond en de stemming er best weet in te brengen en in te houden. Voeg daarbij den be- kenden cabaretier Louis Contrail en men weet dat de Toelast eep bezoek waard is. In het Centrum Hotel van den heer v. d. Molen, een etablissement dat gedurende dr kermis steeds voor zijn clientele iets bijzon- ders zoekt, is men er in geslaagd The Cory Royal Attraction Band te engageeren, die niet alleen voor uitstekende ciansmuziek zorgt, naar de echte stemming byngt door zijn vroolijke opgewektc muzikaiiteit. Het was er de eirs.e dagen reeds heel gezellig. R I of no dan. I haar i Wrijf met de vingertoppen wat Purol in Uw hoofdhuid on wasch daarna Uw hoofd met warm water en gewone zeep nog beter met Purolzeep. Herhaal dit zoo nu Uw hoofdhuid wordt daardoor roosvrij, het schoon en zacht en valt niet uit. ..aw..-.. ...t". 1.1.'. l.. „da

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7