Radir^rafisch Weerbericht. AGENDA. Stadsnseuws De Kermis. Binnenland Lwchtwaapt DE „GRAF-ZEPPELIN". dag door Arabieren een aanval gedaan op de kleine Joodsche wijken. 450 Joden zijn voorloopig ondergebracht in potitiebarakken en de laatste berichten luiden, dat de stac rustig is. Tot nog toe zijn geen berichten bin- nengekomen over aanvallen op de Joodsche kolonies in het Noorden. Het departement van kolonien voegt er aan toe, dat de hooge commissaris Zondag de volgende proclaraatie heeft gepubliceerd Ik raaak het publiek in Palestina bekend, dat de troepen van Z.M. in het land operee- ren met het eenige doel de huidige onlusten ite onderdrukken en de orde spoedig weer te herstellen. Buitengewone repressiemaatrege- •len zullen worden vermeden, zoo ver dit mo- gelijk is, doch de troepen zullen niet aarze- Ten geweld te gebruiken tegen alle ordever- ytoorders, zonder onderscheid des persoons. f DIENSTPLICHT. Bekend making van uitspraken in zake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de .Janvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap, betreffende den hieronder genoemden persoon de uit- spraak gedaan, achter zijn naam vermeld: L. BLAUW, lichting 1925. Uitspraak: Voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend- making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen- woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per- sonen of door diens wettigen vertegen- woordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede- nen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 27 Aug. 1929. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR. Dinsdag 27 Aug. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater, Hoera! Ik leef nog (komische volksfilm), hoofdrol Nicolai Kolin. Albert Klein als hu morist. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Cinema Amdricain, De Rutsch- baan des Levens (Variete- en Circusfilm) Begeleiding door de Crystalphone. In de pauze liederen van Richard Tauber. Toegang vanaf 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, De Spionne (sensationeel), hoofdrol Greta Garbo. Va riete: De Al-Ba-Te-So's (muziek en zang). Toegang vanaf 14 jaar. 8 uur, Harmonie, Rott. Hofstadtooneel, opvoering Minna von Barnhelm. 8 uur, Gulden Vlies, Het N. Ned. Tooneel, opvoering De getemde feeks. 8 uur, Schouwburgloge Doelenveld, Bouw- meester's revue Wonder boven wonder. 8 uur, nieuwe schouwburgloge Doelenveld, gezelschap Bouber, opvoering van Zeemans- vrouwen. Woensdag 28 Aug. 2 uur, Schouwburgloge Doelenveld, kin- derrevue Naar het middelpunt der aarde; 8 uur, revue Wonder boven wonder. 6.30 uur, Gem. Sportpark, voetbalwed- strijd Alcmaria Veteranen—Sparta Vetera- nen uit Schagen. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater, Hoera! Ik leef nog (komische volksfilm), hoofdrol Nicolai Kolin. Albert Klein als hu morist. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Cinema Americain, De Rutsch baan des Levens (Variete- en Circusfilm) Begeleiding door de Crystalphone. In de pau ze liederen van Richard Tauber. Toegang vanaf 14 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, De Spionne (sensationeel), hoofdrol Greta Garbo" Va riete: De Al-Ba-Te-So's (muziek en zang). Toegang vanaf 14 jaar. 8 uur, nieuwe schouwburgloge Doelen veld, gezelschap Bouber, opvoering van Zeemansvrouwen. 8 uur, Harmonie, Rott. Hofstadtooneel, •opvoering van Juffrouw Kerkmuis. 8 uur, Gulden Vlies, N. Ned. Tooneel, op voering van De Getemde feeks. Donderdag 29 Aug. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater, Hoera! Ik leef nog (komische volksfilm), hoofdrol Nicolai Kolin. Albert Klein als hu morist. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Cinema Americain, De Rutsch baan des Levens (Variete- en Circusfilm) Begeleiding door de Crystalphone. In de pauze liederen van Richard Tauber. Toegang vanaf 14 jaar. 7 30 uur, Victoria Theater, De Spionne (sensationeel), hoofdrol Greta Garbo. Va riete: De Al-Ba-Te-So's (muziek en zang) Toegang vanaf 14 jaar. 8 uur, Harmonie, Rott. Hofstadtooneel, opvoering van De blauwe oogen van den Keizer. 8 uur, Gulden Vlies, N. Ned. Tooneel, op voering van Robert, Bertram Co. 8 uur, Schouwburgloge Doelenveld, op voering van Bouwmeester's revue Wonder boven wonder 8 uur, Gulden Vlies, N. Ned. Tooneel, opvoering van Jongen of meisje. 8 uur, nieuwe schouwburgloge Doelen veld, gezelschap Bouber, opvoering van Zee mansvrouwen. Vrijdag 30 Aug. 8 uur, Harmonie, Rott. Hofstadtooneel, opvoering van En als de ster bleef stilie staan 8 uur, schouwburgloge Doelenveld, Bouwmeester's revue Wonder boven wonder. 8 uur, Gulden Vlies, N. Ned. Tooneel, opvoering van Oud-Heidelberg. 8 uur, nieuwe •»»ouwburgloge Doelenveld, gezelschap Bouber, opvoering van Zee mansvrouwen. Zaterdag 31 Aug. 8 uur, Harmonie, Rott. "Hofstadtooneel, opvoering van Juffrouw Kerkmuis. 2 uur, schouwburgloge Doelenveld, kin- derrevue Naar het middelpunt der aarde; 8 uur revue Wonder boven wonder. 2 uur, nieuwe schouwburgloge Doelen veld, Genootschap Jeugd-amusement, op voering van kindertooneelstuk Dik Trom: 8 uur N. V. Groot Tooneel, opvoering van Rooie Sieo. Zondag 1 Sept. 8 uur, Harmonie, Rott. Hofstadtooneel, opvoering van Geld in den grond. 8 uur, Schouwburgloge Doelenveld, Bouwmeester's revue Wonder boven wonder 8 uur, Gulden Vlies, N. Ned. Tooneel, opvoering van De Violiers. 8 uur, nieuwe schouwburgloge Doelen veld, N. V. Groot Tooneel, opvoering van Rooie Sien. VRAGEN VAN RAADSLEDEN. De heer Westerhof heeft de volgende vraag gesteld Ondergeteekende, lid van Uwen Raad, ver- zoekt B. en W. de volgende vraag te mogen stellen: Achten B. en W. het niet wenschelijk om onverwijld in deze gemeente kosteloos de ge legenheid open te stellen tot pokken-inenten in verband met de reeds in meerdere ge- meenten opgekomen nieuwe ziekte Alastrim? DE KONINKLIJKE GOEDKEURING VERKREGEN. De Vereeniging van Volkstuinders alhier ontving heden de Koninklijke goedkeurittg j op hare statuten. en de zwakste in het duel met zijn „klein- zoon", die hem langzaam inspint in het net van haar handige berekening. Het Volk: Oscar Tourniaire is een pracht van een ouden, knorrigen land-edelman, die door zijn kleindochter, Magda Janssens, op kostelijke wijze om den tuin geleid wordt. Hun samen- spel was het glanspunt van deze vertooning. De Maasbode: Magda Janssens is Freddy en komt op het tooneel als een voorjaarbui. Een lach en een traan, en een fijn-geestig masker, waarop zich elk oogenblik nieuwe aandoeningen weerspiegelen. Oscar Tourniaire is de oude lord Cavendish, en er is wel niemand op ons tooneel, die zoo goed kwalen als jicht en podagra kan spelerr. Tourniaire is nooit een seconde uit de rol, en weinigen bevroeden hoe knap dat is. ORANJEVEREENIGING. Men deelt ons mede, dat de voorverkoop voor leden der Oranjevereeniging en der Chr. Oranjevereeniging uitsluitend heden en morgen in Cafe Central, 's nam. van 5 tot 9 uur, zal plaats hebben. Voorverkoop voor niet-leden en kinderen tot Vrijdagavond bij si- garenmagazijnen Hartland en Wed. de Frenne, Langestraat en bij de h.h. F. Rempt, C. Pors- sius, Schoutenstraat, E Broers, Fnidsen, Fa. Zwaan en Zn., Nieuwesloot, P. A. Stroomer, Spoorstraat, P. Aardenburg, Hoogstraat, P Sasburg, Heerenstraat en D. van Vliet Verdr. Oord 1. Wij vernemen voorts, dat de geheele ballonreclame door de bekende chocolade- fabriek Droste voor hare rekening is ge- nomen, terwijl deze firma bovendien bij de opstijging een aantal reclamebiljetten zal doen uitwerpen waarvan een groot aantal recht geeft op een prijs. Deze prijzen zijn geetaleerd in de banketbakkerij van den heer Soecker, aan de Langestraat. Aangezien het vorig jaar gebleken is dat velen zich interesseeren voor het vullen van den ballon, zal er Zaterdag van 9—12 gelegen heid gegeven worden tegen entree van 20 cent den ballon tijdens de vulling te bezichtigen. CURSUSSEN VOOR OFFICIEREN TE ALKMAAR. In den winter 1929/'30 zullen te Alkmaar de z.g. wintercursussen voor reserve-officie- ren worden gehouden. Met de leiding dier cursussen wordt belast de luitenant-kolonel J. N. van den Berg, commandant van het 21e regiment infanterie te Amersfoort. beEasten ALKMAAR Telefoon LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 8.33 uur licht op. N. V. VER. ROTTERDAMSCH- HOFSTAD-TOONEEL. Na de herhaling van Juffrouw Kerk muis op Woensdagavond, geeft dit gezel schap hier Donderdag 29 Augustus in de Harmonie eene eerste vertooning van De blauwe oogen van den keizer. Het nieuwe blijspel van Franz Mol- n&r, den gevierden Hongaarschen schrij- ver, auteur van zoo menig boeiend, ver- makelijk en ontroerend tooneelstuk. Men is zeker het succes niet vergeten, dat ook in ons land aan De Duivel, Hee- renmode, Het Sprookje v. d. Wolf, en andere werken ten deel is gevallen. „De blauwe oogen van den Keizer (Franz Jozef) worden in deze comddie als symbool beschouwd van de macht, die in de Oostenrijksch-Hongaarsche Monarchic van den persoon des Keizers uitging. De uitdrukking in die oogen kon goedig, genadig, maar ook koel en vooral op het gebied der etiquette, on- verbiddelijk streng schijnen. Wie in de nabijheid van den Monarch leefde, de stralen van zijn gunst voo- zijn aanzien of uiterlijke beteekenis noodig had, zocht in die ooge i het teeker. van zijn opgang of van zijn verval. In die sfeer leef. de familie van den Genera .1 Plata-Etting, welke zich', door den omgang met een Officier van burger- lijken afkomst, die zich in de intrige als een avonturier schijnt te rullen ontpop- pen, reeds in gedachten beroofd ziet van den Keizerlijken gunst. Welke kronke- lingen gevolgd worden om aan de on- gunst te ontkomen, vertoont de geestige en treffende comedie, die onder den titel „De blauwe oogen van den Keizer" over- al veel bijval heeft gevonden. Harmonie. Rott.-Hofstad-tooneel met Juffrouw Kerkmuis. Hoeveel malen er gehaald is, hoeveel open doekjes er gegeven zijn gister avond, we durven het niet zeggen. Maar dit is zeker, dat het talrijke publiek de Harmonie was geheel bezet geno- ten heeft van kunst, van hooge en waar- achtige kunst. En dat is te danken voor- namelijk aan Annie van Ees. Hoe dikwijls is Annie va.. Ees al niet geroemd in de kranten. Hoeveel lof is haar wel al niet toegezwaaid! Welnu, gisteravond heeft ze weer een groote triomph behaald met haar rol van Suzie "acks in Juffrouw Kerkmuis. Zeldzaam gaaf spel gaf zij te zien gedurende den geheclen avond. Daar was geen oogen blik van zwak spel, geen enkele weife ling. Alles was even fraai. Annie van Ees was het middelpunt, was do figuur, op wie alio cogen gericht waren. Annie van Ees was op haar allerbest! Echter, niet alleen zij speelde. Ook de medespelenden gaven zich geheel. Daar was Cor v. d. Lugt Melsert zelf, die als president van een bank een zeer ge- slaagde Amerikaansch type ux'beeldde. Daar was Anton Roemer als Schunzl, mej. Minny Erfmami als Oily Frey, de secretaresse van den president, Jos. Liesting als Guapil, en vele anderen We zullen ze niet allemaal noemen. Het is niet noodig. Want het is het Rott. Hofstad-tooneel, dat speelt, en dat is voldoende, dat waarborgt een goede, neen, een uitstekende opvoering van elk' stuk. Slechts moeten we nog even wijzen op de bijzonder fraaie decors, op eigen atelier vervaardigd naar ontwerpen van Eduard Veterman, terwijl we tevens memoreeren, dat de muziek in het twee- de bedrijf wordt weergegeven door het Crystalphone-radioapparaat van de kunstzaal Edison (vertegenw. voor Alk maar D. C. van Reijendam). De inhoud van het stuk mag als be kend worden beschouwd. We zullen daarover dus niet uitweiden. Besluiten we met te zeggen, dat juffrouw Kerk muis gevoegd kan worden tot die serie, waarin Anni van Ees schittert, waarin het Rott. Hofstadtooneel zijn naam hoog houdt. gron-dslagen, doordat het geheim tusschen man en vrouw is opgeheven. Door met dit stuk nogmaals te komen, heeft het gezelschap van Louis Saalborn velen aan zich verplicht de zaal was zoo goed als geheel bezet. Magda Janssens heeft de moeilijke taak van Ann schitterend ge- speeld, bijzonder natuurlijk waren b.v. hare momenten van vertwijfeling in de kamer van den vermoorde. Het gilletje dat in de zaal klonk, toen zij haar schot loste, was daar- van wel het bewijs. John Gobau gaf zich geheel als Frank Devereaux en was 6en en al de man, die geen ander levensdoel kent dan vrouwen het hoofd op hoi te brengen. Louis Saalborn toonde ook nu weer, niet voor niemendal de leider te zijn van het ge zelschap. In zijn kalme spel zoowel als in het heftige was hij weder een meester in uitbeel- ding en zeggingskracht. Oscar Tourniaire vol deed als kellner- politiespion bijzonder goed. Als rechter- commissaris was hij o. i. in den beginne even wat zwak, later echter gaf hij ook in die rol sterk spel te zien. Het andere elftal spelers heeft, ieder voor zich, zelfs in de kleinste rollen, bijgedragen tot het groote succes van den avond en mede aan hen is het te danken, dat het publiek zijn waardeering voor het gegevene door een zoo geestdriftig applaus toonde Nienwe Schouwburgloge Doelenveld. Zeemansvrouwen. Voor Maandagavond was het aantal be- zoekers bij „Zeemansvrouwen" bepaald be- vredigend. Het aantal menschen, voorgelicht door onze beste literatuurkenners en letterkundi- gen, dat weet, dat „Zeemansvrouwen" het beste is, wat er in Holland op dit gebied is verschenen, wordt steeds grooter. Een van onze vooraanstaande dichters, verklaarde ons enthousiast, na het zien van „Zeemansvrouwen", „wat een pracht stuk,' van mij kan je daarvoor alle societystukken, ja zelfs de Heijermansstukken cadeau krij- gen". Toen wij op dit enthousiasme wat ongeloo- vig reageerden, voerde hij hiertegen aan: „wat het gezelschap Bouber in Holland doet, is hetzelfde als het Russische Kiinstler The ater in Rusland doet, waarmede dit gezel schap in Holland, waar men ze niet verstaan kon, zooveel succes had". Hierdoor had hij ook onze belangstelling gewekt en na het lezen van de dialoog van Roland Hoist en Nijhoff in het maandschrift „De Gids", stond ook voor ons vast, dat wij „Zeemansvrouwen" in ieder geval wilden zien. Nu dit gisteravond het geval is geweest, moeten ook wij verklaren, dat het ons gespe- ten zou hebben, wanneer wij „Zeemansvrou- wen" niet zouden hebben gezien. Wat het gezelschap Bouber in Zeemans vrouwen" geeft is af en het mooie in dit stuk is wel, dat het juist door het goede samen- spel van de spelers, tot een zoo'n sterk geheel wordt. Men heeft hier nu eens niet te doen met een gezelschap van een of twee sterren. Al le spelers geven het karakter van de eenvou- dige, maar innerlijk zulke gave menschen, uitstekend weer. Met voldoening constateeren wij, dat de voorstelling gisteravond door vele intellec- tueelen werd bijgewoond. Ook gisteravond was het publiek in alle opzichten voldaan. Wie een echt goed Hollandsch stuk wil zien, mag niet verzuimen met de kermis „Zeemansvrouwen" te gaan zien. naar waarnemingen, verricht in den morgen 27 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.9 te Breslau, Laagste barometerstand 739.9 te Vardo. Verwachting, geldig tot den avond van 28 Augustus Matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijken of Zuidwestelijken wind; toenemende bewol- king aanvankelijk droog; later kans op re- gen of onweer; aanvankelijk warm. JONGEN OF MEISJE. Over Jongen en Meisje" dat Zaterdag a. s. door het Nieuw Ned. Tooneel in't Gulden Vlies wordt opgevoerd is de pers enthou siast. Over dit aardige tooneelstuk dat in het Gulden Vlies wordt gegeven, worden ons de volgende persuittreksels gezonden: Algemeen Handelsblad: Magda Janssens speelt met geest, tempe rament en charme, en zoo kordaat afs zij in de gedaante van Lord Freddy optreedt, zoo bekoorlijk is zij met hoepelrok en witte poe- derpruik. Naast haar is Oscar Tourniaire een prachtige grijsaard, als Lord Cavendish. De Telegraaf: Nu vangt dan dat charmante travestispel aan, waarin Magda Janssens met haar be kende virtuositeit die dubbele rol speelt met onvergelijkelijke nuances van telkens onder het mannengewaad opkomende teederheid en lieve zorg om den ouden knorrepot, plotse- ling weer onderdrukt en overgaand in de losse jovialiteit van den veronderstelden jon gen edelman, die van paarden en drinken houdt en in een brilliant gespeelde dronken- schap den ouden heer weet te overtuigen dat het bloed van de Cavendish in den klein- zoon leeft. En Tourniaire is deze knorrige ijzeren opa, gevreesd om zijn sanguiniscb temperament, een vrouwenhater met podagra In't Gulden Vlies. Het teeken op de deur. Tooneel- spel in drie bedrijven en een voor- spel van Channing Pollock, ver- taald door Felix Hageman. Reeds op een vorige kermis is dit stuk hier met groot succes gegeven door het „Nieuw Neerlandsch Tooneel". Wij zullen daarom volstaan met de volgende herinnering: Frank Devereaux, een wuft rijkeluiszoon, gaat een avondj-e uit met Ann, de typiste van zijn vader, en brengt het onschuldige meisje in een berucht cafe, waar de kellner haar waar- schuwt. Voor zij echter kan vluchten, komt reeds de politic, die beiden arresteert. Bij deze gelegenheid wordt een foto gemaakt, waarvan Frank het negatief koopt. Vijf jaar later is Ann getrouwd met Lafe Regan, vader van een aardig meisje, dat het hof wordt ge maakt door denzelfden Frank. De stiefmoeder verneemt van een afspraak tusschen de twee en snelt naar de stad om het meisje te beschermen. Als zii goed en wel in de hotelkamer is komt haar man voor ten andere zaak daar en bij deze gelegenheid ver- telt Frank het gebeurde van vijf jaar geleden, iets wat Regan onbekend was en waarvan hij de waarheid niet kan gelooven. Er ont- staat een vechtpartij en Regan schiet Frank dood. Hij doet het voorkomen alsof het een zelfmoord is geweest en bevestigt een plakaat op de deur met het opschrift „Ik wil niet ge- stoord worden", hetwelk Frank kort te voren had geteekend. Na Regan's vertrek komt Ann weer te voorschijn, maar kan de op het slot gedraaide deur niet openen. Daarom maakt zij groote wanorde in de kamer, alsof er heftig geworsteld was, neemt de telefoon van den haak, roept om hulp en schiet meteen uit Frank's revolver. Tegenover de politie, die haar aantreft in de kamer, neemt zij de schuid aan den moord op zich en houdt dat vol, ook nadat haar man de waarheid had gezegd. De rechter-commissaris herinnert zich, dat hij destijds als politiespion in het beruchte cafe voor kellner fungeerde, Ann waat- schuwde. en dan is alles verklaard en het ge- luk van de familie Regan komt op hechte WONDER BOVEN W/ONDER. Gisteravond is voor een bijna gevulde schouwburgtent opnieuw de revue Wonder boven Wonder opgevoerd. Wie in de tent, die wij reeds zooveel jaren kennen, Buziau, Nieuewnhuizen, Boot en Kohler ziet optreden, bemerkt ternauwernood dat Ter Hall's revue verdwenen zijn en dat hier met een geheel nieuwe onderneming te doen heeft. Buziau is als altijd weer de groot komi sche kracht, naar wie men nooit moe wordt te luisteren. Zijn grappen blijven altijd ori- gineel en het „stille" spel dat hij geeft is buitengewoon humoristisch. De grootste pes simist zal tevergeefs probeeren bij Buziau's spel ernstig te blijven. Nieuwenhuizen, Boot en Kohler staan hem weer trouw ter zijde en dat viertal geeft meermalen een samenspel dat de aanwezi- gen doet schateren van het lachen. Buziau's optreden bij de voetbalmatch is v/el het glanspunt van den avond en zijn musicale prestaties op de viool met een snaar en op den wat al te bewegelijkin vleu- gel zijn weer buitengewoon geapp. ieerd geworden. Daarnaast hebben balleteuses en soubrettes weer heel wat te genrten gegeven. De costuums, vooral bij de diner-uitbeelding, het sprookje en de bloemenfinale, zijn in een woord prachtig en dat de toeschouwers over deze kleurige en kostbare tafreelen tevreden waren, bewees zeker het daverend applaus, dat tot een herhaaldelijk „halen" van het scherm noopte. Wij kunnen deze aardige revue, die ook musicaal zeer goed geillustreerd wordt, in alle opzichten aanbevelen. Heden vroeg naar Lakehurst. Volgens een verkiaring van Dr. Eckener zou het luchtschip „Graf Zeppelin" hedenmorgen om acht uur (M.E.T.) voor de volgende en laatste etappe naar Lakehurst starten. De Graf Zeppelin gestart voor de laatste etappe. Naar uit Los Angeles wordt geseind, moesten de passagiers zich Maandagavond tegen 11 uur (7 20 uur Amsterd. tijd Dins- dagochtend) weer aan boord van de Graf Zeppelin inschepen. Verwacht wordt, dat de vlucht van Los Angeles naar Lakehurst ongeveer 48 uur zal duren. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Gistermiddag is de 4K-jarige A. I. te Valkenburg (Z.-H.) nabij Katwijk op eenigen afstand van het dorp spelender- wijze te water geraakt. Toen zijn vriend- je den vader van den drenkeling gewaar- schuvvd had, en deze ter plaatse ver- scheen, kon deze slechts het lijkje van zijn zoontje uit het water ophalen. BRAND IN EEN RIJNAAK. In de Nieuwe Vaart te Amsterdam, bi) de werk- en opslagplaats van metalen van de firma B. J. Nijkerk lag de Rijn- aak „Mars", afkomstig uit Koudekerke, ijzerafval te laden, voornamelijk z.g. krullen. Door de olie, die nog aan dit ijzer kleeft door de machinebewerking was vermoedelijk door broeii'ng brand ont- staan onder de kajuit. Hedenmorgen omstreeks 9 uur sloeg een hevige rook uit het schip De brand- weer werd gewaarschuwd, die met een motorspuit, de drijvende spuit „Jan v. d. Heijde" en de baby-spuit uitrukte. Met een magneet gebonden aan een kraan werd een gedeelte van de lading onder de kajuit weggehaald. De motorspuit had v :iaf den Krutius- weg een slang uitgeh gd naar den aak. Ook de baby-spuit was in werking ge- bracht. Door deze twee stralen werd het vuur na giruimen tijd gebluscht. Het schip werd gedeeltelijk onder water ge- zet. De „Jan v. d. Heijde" behoefde geen dienst te doen. EEN ONPRACTISCH GEPLATST RECLAMEBORD. Gistermorgen is in de bocht van da. Maasbuurtspoorweg bij het postkantoor te Venlo een auto tegen een achteruit rijdende werktrein van de Maasbuurtspoor opgere- den. De auto is geheel vernield. De wagen werd zelfs nog een eind voortgeschoven over den weg en heeft daarbij een wachtende auto bus belangrijke schade toegebracht. De machinist had het alarmsignaal van den op den eersten wagen staanden man niet bemerkt en de chaufeur had den trein niet zien aankomen vanwege een groot, het uit- zicht belemtnerend reclamebord, dat juist in de bocht is geplaatst. De materieele schade is aanzienlijk. Er zijn geen persoonlijke on- gelukken voorgevallen. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Gistermiddag is een steiger aan de gere1 formeerde kerk te Oldehove van een hoogte van 6 Meter naar beneden gestort. Drie ar- beiders bevonden zich hierop. Een voeger en een sjouwerman zijn naar beneden gevallen. Een andere voeger bleef aan een plank han- gen; met veel moeite heeft men hem uit zijn benarde positie bevrijd. De naar beneden gestorte voeger en de sjouwerman werden onder planken en puin bedolven. De sjouwerman L. ten Have is ern- stig gewond naar het academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. HET BIOSCOOPCONFLICT. Naar het Hbl. verneemt, zal morgenmick dag ten gemeentehuize te Eindhoven op ini- tiatief van den burgemeester van Heerlen een conferentie gehouden worden tusschen de be- sturen van de vereeniging van Noordbrabant- sche en Limburgsche gemeenten voor ge- meenschappelijke filmkeuring en van den Nederlandschen Bioscoopbond. De voorzitter van de centrale commissie voor de filmkeu ring, de heer D. van Staveren, zal de confe rentie leiden. GRIEKSCH BEZOEK AAN ROTTERDAM. De heeren Venizelos, eerste minister vaA Griekenland, Politis, Grieksch gezant te Parijs, benevens eenige andere heeren van de Grieksche delegatie te 's-Gravenhage, onder wie ook prof. Adreades, hebben op uitnoodi- ging van het gemeentebestuur Rotterdam be- zocht. Het gezelschap heeft des/middags een toch* door de havens gemaakt. Daarna hebben de gasten op het Stadhuis een bezoek gebracht aan den burgemeester, die door ambtsbezigheden verhinderd was ge weest aan den boottocht deel te nemen. Klein is de mug, maar groot het leed, Veroorzaakt door een muggebeet. PLAT DAK INGESTORT. Tijdens het maken van een foto In de woning van de familie Lugthart, Kleiwegslraat te Gouda, is Zondagmiddag een plat dak, waarop zich tien personen be vonden, ingestort, tengevolge waarvan twee menschen werden gewond. Ter gelegenheid van het 85ste verjarings- feest van den ouden heer Lugthart zou van de naaste familie een foto worden gemaakt Hiertoe begaf men zich op het dak. Juist toen de fotograag gereed stond om de familie op de gevoelige plaat te vereeuwigen, gebeurde het ongeluk De aanwezigen maakten een lee lijken val en kwamen in een vijf meter lager gelegen werkplaats neer. Het ongeluk lie? nog betrekkelijk goed af, want behalve me juf frouw Lugthart uit Arnhem, die een arm brak, en een ander familielid, die eenige lichte verwondingen opliep, kwamen alien met den schrik vrij. Ook de oude heer Lugthart, die een kind op schoot had toen de foto zou wor den genomen, werd niet gekwetst. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2