llkimsclE Count De geheimzinnige voetstappen FEUILLETON. No. 201 Honderd 1929. een en dertigste Jaargang. Dinsdag JM Augustus. Radio-hoekje Woensdag 28 Augustus. Hubert, 1875 M. 10.—10.15 Morgen- svijding. 12.15—2.— Concert door het Tu schinski-Orkest. 2.—2.30 Gramofoonmuziek. 2 303.30 Kurhaus te Scheveningen. Kin der-Matinee. 3.30—5.— Concert door het A. V. R. O.-Kwintet. 5.30—7.15 Concert door het Omroep-orkest. Sophie Haase—Piene- man, sopraan. 7.15—7.45 Lezing door Jons •Ivens over: Wat de amateur-fotograaf kan bereiken. 8.01—8.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie- orkest. Nathan Milstein, viool. Na afloop persberichten en gramofoonmuziek. 12.— Sluiting. Httversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) '(Uitsluitend N. C. R. V.) 11.—11.30 Zieken- dienst. 12.30—2.— Concert. Instrumentale solisten. 2.—2.30 Gramofoonmuziek. Gramo foonmuziek. 2.30—4.30 Concert. Instrumen tale- en vocale solisten. 4.305.Gramo foonmuziek. 5.6.Kinderuurtje. 6.6.45 Gramofoonmuziek. 7.7.30 Lezing over: INieuwsvoorziening en pers in den loop der eeuwen. 7.30—8.— Bestuursmededcelingen door den N. C. R. V.-voorzitter. 8.— Heili- gingssamenkomst van het Leger des Heils te Amsterdam. Zang, lezingen en toespraak. Daarna persberichien. Daventry, 1554-4 M. 10.35 Morgenwij- ding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Con cert. K. Hillier, sopraan. A. Horman, bari- ton. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.202.20 Or kestconcert. 4.20 Dansmuziek. 5.05 Orgel- concert. Cinema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6 35 Nieuwsberichten. 6.50 Lezing. 7.05 Piano-recital door St. Askenase. 7.20 Le zing. 7.45 Voorlezing. 8.05 Concert. Cello- Jcwartet. 8.20 Conce-t. D. Silk, sopraan. R Henderson, bariton. M. Hess, piano. G. Wal ker, fluit. Dr. St. Marchant, orgel. Sympho- nie-orkest. 11.05 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Pari$"1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en solisten. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 7.207.50 Gramo foonmuziek. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 12.10 Gramofoonmuzeik. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert m. m. v. sopraan. 5.556.50 Orkestconcert. 8.20 9.15 Orkestconcert. 9.20 De vroolijke Woens dag. Humor in Woord en Toon. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 6.10—12.45 Lezingen 12 201.15 Gramofoonmuziek. 1.155.20 lezingen. 5.206.20 Concert uit Hamburg 6.20—8.15 Lezingen. 8.50 Declamatie. 9.05 Concert. Instrumentaal kwartet. 9.35 Con cert. Prof Albert Fischer, bas. Daarna tot 12-50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. Mme. Daryse, zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Toespraak, orkest, voordracht, vocale- en instrumentale solisten. Hamburg, 372 M. 4.35 Orkestconcert. 5.20 Concert. Koor en vocale solisten. 6.20 Dansmuziek. 8.20 Goethe-herdenking. Or kest, declamatie en zang. 10.45 Orkestcon cert. P. Klaver, Snaarmanslaan 15; dekkleed, M. Kraak, Overdiestraat 36; rozenkrans, P. Poeze, 2e Landdwarsstraat 22; pakje inhou- dende vormen, J. Cornelissen, Vondelstraat 15; belastingmerk in etui, T. Smorenberg, Doelenstraat 1lips-sleutel, Hofman, Polder- straat 14; kinderschoentje, J. van Zalinge, Laat 61strijkstok van een viool, A. Prins, Westerstraat 6; portemonnaie met inhoud, P. Plas, Limmerhoek 32. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie Siadsnieuws de Vereeniging „Zorg voor de leer- lingen en oud-leerlingen der school voor buitengewoon lager onderwijs te Alkmaar", in ontvang op 611.50, in uitgaaf op 629.52, met een nadeelig saldo van 18.02; de nalatenschap van wijlen Mevrouw M. van der Oord in ontvang op 6168.44, in uitgaaf op 5578.56, met een batig saldo van 589.88; de Vereeniging voor kindervoeding in ontvang en uitgaaf op 3047.06 de Vereeniging „Kinderkleeding" in ontvang op 1155.93, in uitgaaf op 1272.51, met een nadeelig saldo van 116.58. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tussehen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op 21, 22, 23, 24 en 25 Augustus 1929: Armbandje, belastingmerk in etui, auto- lantaarn, claxon, dameshandschoen, porte monnaie met inhoud, portemonnaie met in houd, taschje met inhoud, sleutels, banden .van jassen en mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op 21, 22, 23x 24 en 25 Augustus 1929: Beeldje in kokertje, A. Hulskamp, Vondeh straat la; vulpotlood, K. de Vries, Bleekers- laan; ceintuur, J. Naberman, Uitenbosch- straat 15; boodschappentasch met inhoud, H. Peetoom, Geest 36; beeldje in hulsje, C. Schoen, Rochdalestraat 11pet, J. B. Schuyfh Payglop 9; postduif, C. Hoed, Scharloo 12; wagenketting, garage St. Elizabethziekenh., K. van Eeltenlaan; schaar, J. Lind, Mient 10; belastingmerk in etui, Maartje Pool, Nieuwpoortslaan 21R.K. kerkboekje, E. Robert, Houtweg 9; belastingmerk, Hove ling, 2e Landdwarsstraat 35; portemonnaie met inhoud, N. Buur, Westerweg 18; rozen krans, A. Hakhof, Asterstraat 12; conetang, geautoriseeide vertaling uit het Engelsch van Mevrouw Belloc Lowndes, f door OSWALDI. 9) „Hoe lang ken je hem?" vroeg zij lang- xaam, begrijpend, dat't ditmaal ernst was. Eva draaide er een beetje omheen. „Ik ken hem zoowat vijf weken. Ik heb hem ontmoet bij de familie Johnson, juist voor dat jij daar wegging. Weet je nog, hoe ik't niet met mezelf eens was, of ik er heen zou oaan, of niet?" En daar haar vriendin niets zei, riep zij kinderlijk uit: „0, Addie! Wat ben ik toch blij, dat ik gegaan ben!" „Hoe dijkwijls heb je hem ontmoet?" „Nog al veel in den laatsten tijd zoo wat elken dag. Maar wij zijn eigenlijk op het eerste gezicht verliefd op elkaar geworden' 'Ik beef telkens als hij mijn hand aanraakt. ■En je weet, Addie, dat ik heel kalm ben, en Ben je nu verloofd, Eva?" ;,Natuurlijk niet nog niet". „Maar hii zal zich zeker wel als verloofd .beschouwen?" VERPLAATSING GASBUIZEN HELDERSCHEWEG IN VERBAND MET VERBETERING RIJKSWEG. B. en W. schrijven in bijlage no. 92: Naar aanleiding van Uvv besluit van 18 April j.l. in verband met ons in bijla ge nr. 39 opgenomen voorstel hebben wij ons tot den Minister van Waterstaat gewend onder herhaling van onze be- zwaren tegen de uitspraak van den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijks- waterstaat in de Directie Noordholland ten opzichte van de verlegging der gas- buizen in den Helderscheweg. Het daar- bij door ons aangevraagde onderhoud met den Minister had plaats op 16 Juli j.l. Dit onderhoud heeft niet tot eenig resultaat geleid. Dezer dagen bereikte ons de mededeeling, dat in verband met de gehouden bespreking een nader on- derzoek is ingesteld, hetgeen den Minis ter geleid heeft tot de overtuiging, dat met het oog op het wegbelang niet kan worden voldaan aan ons verzoek om op het gedeelte van den Rijksweg tussehen de gasfabriek en den spoorvvegovergang niet een gesloten wegdek aan te bren- gen. Wij betreuren die beslissing ten zeer- ste, maar zien ons thans als gevolg daarvan genoodzaakt U onder overleg- ging van den brief van den Minister van Waterstaat in overweging te geven een beslissing te nemen overeenkomstig ons voorstel, opgenomen in bijlage nr. 39 met inachtneming van de wijziging, die daarin staande de vergadering van 18 April j.l. is gebracht. B. en W. stellen dienovereenkomstig hun college een crediet te verleenen: a. van 8000.— voor de verplaatsing van de gasbuis voor de persleiding naar Bergen, gelegen in het wegvak van de gasfabriek tot de Vlotbrug te Koedijk: b. van 10700.voor de verplaatsing van de toevoerleidingen voor de gas- voorziening van de stad en Heiloo, gelegen in het wegvak tussehen de gasfabriek en den spoorwegovergang. REKENINGEN OVER 1928. In bijlage no. 93 schrijven B. en W. Wij bieden U hierbij aan de bij ons in- gezonden rekeningen over 1928 van: a. de afdeeling Alkmaar van het Cen- traal genootschap voor Kinderher- stellings- en vacantiekolonies; b. het Stedelijk Muziekkorps; c. de Vereeniging „Zorg voor de leer- lingen en oud-leerlingen van de school voor buitengewoon lager on derwijs" d. de nalatenschap van wijlen Mevr. M. van der Oord; e. de Vereeniging voor kindervoeding; f. de Vereeniging „Kinderkleeding"; g. de afdeeling Alkmaar van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" met die van hare onderafdeelingen „Huis- verzorging" en „Tuberculosebestrij- ding". In overeenstemming met de overge- legde adviezen van de Commissie van bijstand voor de financien stellen wij U voor de voormelde rekeningen goed te keuren als volgt: a. de afdeeling „Alkmaar" van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" in ont vang op 28700.84, in uitgaaf op 28607.59, met een batig saldo van 93.25; b. de onderafdeeling „Huisverzorging" van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" in ontvang op 2826.61, in uit gaaf op 2792.93, met een batig saldo van 33.68; c. de onderafdeeling „Tuberculosebe- strijding" van de N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" in ontvang op 11978.56, in uitgaaf op 11632.55, met een batig saldo van 346.01; d. de afdeeling Alkmaar van het Cen- traal Genootschap voor Kinderher- stellings- en vacantiekolonies in ont vang en uitgaaf op 1591.83; e. het Stedelijk Muziekkorps, in ontvang en uitgaaf op 2864.86; „Ja, dat geloof ik ook, vooral, nu ik hem heb toegestaan mij een zoen te geven. Hij is iemand, die zoo iets heel degelijk en ernstig opneemt, Addie. Zoo heel anders, dan de meeste jongelui, die wij kennen". Adelaide Strain draaide zich om en knipte eensklaps het licht uit. Zij' had een gevoel, alsof de wereld, haar wereld, om haar heen tolde. Daar straks had die stem, de stem van Birtley Raydon haar onaangenaam getrof- fen. En daarom zei ze nu, weer in het donker, koppig, iets wat zij misschien anders niet ge- zegd zou hebben: „Jack Mintlaw was een goeje man, en een dappere man." „Dapper, ja dat weet ik. Maar goed? Nou, ik heb hem eens dronken gezien! Dat vergeet AANLEG RIOOL FNIDSEN. In bijlage no. 89 schrijven B. en W.: Ten behoeve van een behoorlijke rio leering dient de loozing van hemel- en huishoudwater, die thans nog voor een groot deel op de stadsgrachten plaats vindt, geleidelijk te worden overge- bracht naar het Noordhollandsch ka- naal, dat als grootscheepsvaartwater grootere Loeveelheden water biologisch kan reinigen en door de groote water- verplaatsing aanzienlijke hoeveelheden hemel- en huishoudwater kan verwer- ken. Rechtstreeksche uitloozing op het Noordhollandsch Kanaal voorkomt, dat op den duur het water der stadsgrach ten zou worden verontreinigd, hetgeen te eerder kan worden venvaeht, nu het tonnenstelsel langzamerhand wordt ver- vangen door waterclosets met septic- tanks, waarbij steeds een kleiner of grooter deel der faecalien in het riool overloopt. De omstandigbeid, dat het bestaande riool aan het Fnidsen vernieuwd moet worden en het gewenscht is om te ko- men tot een betere afwatering aldaar, gevoegd bij de bovenbedoelde redenen, hebben geleid tot het uittrekken van een bedrag van 13.800.op de gemeentebe- grooting (kapitaaldienst) eerst van 1927, daarna van 1929. Het bestaande riool van het Fnidsen mondt uit in het Luttik-Oudorp. Ter uit- voering van de verbetering van de be staande rioleering is door demdienst der Gemeentewerken een plan ontworpen, waarbij van de St. Jacobstraat tot de St. Annastraat een 30 X 45 c.M. en van de St. Annastraat tot het perceel Fnidsen no. 27 (waar het nieuwe riool uitmondt in het bestaande riool van 40 X 60 c.M., dat in het Noordhollandsch Kanaal loost) een 40 X 60 c.M. riool wordt ge- legd. De kosten van dit vverk en het verwij- deren der bestaande rioleering worden met inbegrip van een verandering der gasleiding geraamd op A 10.500. Door deze rioleering zal ook in de toe- komst in den afvoer van hemel- en huis houdwater onderscheidenlijk van de straatkolken eh van perceelen, gelegen aan het Fnidsen en aan de daarop uit- komende zijstraten, afdoende worden voorzien, terwijl het ontworpen riool een zoodanige capaciteit heeft, dat daarop te zijner tijd ook het Verdronkenoord en het Luttik Oudorp kunnen worden aangesloten. Met de Commissie van bijstand voor de publieke werken, wier advies wij bij de stukken overleggen, zijn wij van oor- deel, dat Let ontworpen rioleeringsplan behoort te worden uitgevoerd. Ook het advies der commissie van bijstand voor de financien zullen wij voor U ter inzage leggen. B. en W. stellen den raad daarom voor: a. te besluiten tot het aanleggen van een zware rioleering in het Fnidsen over eenkomstig de overgelegde plannen; ons College voor de onder a. genoem- de uitgave een crediet van f 10.500 toe te staan, ten laste van volgno. 590 der gemeentebeerooting voor 1929. Ten aanzien van de heffing van de be- lasting voor het recht van aansluiting op het gemeenteriool (gemeenteblad nr. 959), waaromtrent wij een nadere over weging hebben toegezegd in de Raads- vergadering van 11 Januari j.l., wordt nog overleg gepleegd. Wij hopen U daar- omtrent binnenkort een voorstel te doen. Het ligt in ons voornemen, wanneer het werk is opgeleverd en de aansluitin- gen van de gebouwde perceelen op het hoofdriool zijn tot stand gebracht, de vraag onder oogen te zien in hoever er aanleiding bestaat, het wegdek van de Algemeene Begraafplaats af tot den Kalkovensweg te verbeteren. B. en W. stellen den raad naar aan leiding van een ei. ander voor: a. hun College te machtigen het hoofd riool in den Westerweg te verlengen tot clen Kalkovensweg; b. hun College voor de onder a ge- noemde uitgave een crediet van 3125 toe te staan, nader te regelen bij suppletoire begrooting VERGOEDING KOSTEN EERSTE INRICHTING LOKALEN VOOR VOOR- BEREIDEND LAGER ONDERWIJS. B. en W. schrijven in bijlage no. 95: Het Bestuur der Vereeniging „Alk- maarsche Frobelsschool" (School voor Algemeen Voorbereidend Lager Onder wijs) verzocht ons bi brief van 14 Aug. j.l. uit de gemeentekas te zijner beschik- king te stellen een bedrag van 570.35, ten behoeve van de .eerste inrichting van de lokalen in de in aanbouw zijnde open- bare lagere school aan de Lindenlaan, waarin het Bestuur voornemens is af- deelineen te huisvesten van zijne school voor voorbereidend lager onderwijs. Op grond van artikel 3, derde lid, der desbetreffende verordening (Gemeente blad nr. 1054), behoort de beslissing op dit verzoek tot de competence van Uwe Vergadering. Uit de door het Bestuur overgelegde opgave van reeds in zijn bezit zijnde meubelen en leermiddelen, die elders ge- mist kunnen worden en overgebracht naar de lokalen aan de Lindenlaan en het daarnaast nog bencodigdc zal U kun nen blijken, dat het gevraagde redelijk is te achten. Onder voorbehoud, dat de Vereeniging de beschikking over de betreffende loka len verkrijgt, waartoc wij bet voorstel hebben gedaan in bijlage nr. 79, stellen wij U voor het desbetreffende besluit te nemen. c. grondbedrijf uit te keeren; de sub o bedoelde uitgave nader bij suppletoire begrooting te regelen. EN b. DOORTREKKING HOOFDRIOOL WESTERWEG. In bijlage no. 91 schrijven B. en W.: In Uwe Vergadering van 11 Juli j.l. is onzerzijds toegezegd, da. binnenkort plannen waren tegemoet te zien met be- trekking tot de doortrekking van het hoofdriool in d^n Westerweg tot den Kalkovensweg, dit is over een lengte van 291 M. De kosten daarvan worden door den Directeur der gemeentewerken ge raamd op J 3125.Weliswaar zou een minder kostbare oplossing zijn te ver- krijgen door het bestaande hulpriool te verlengen, doch dit kan slechts een zeer tijdelijke maatregel zijn, voldoende voor de thans gereed gekomen perceelen, maar niet in staat om den water- en vuilafvoer van meer perceelen te ver- werken. In verband met de voortschrij- dende bebouwing zal daarom niet aan de doortrekking van het hoofdriool zijn te ontkomen. Wanneer Uwe Vergadering met vorengenoemd plan instemt, zullen wij voor dit werk een openbare aanbe- steding houden. De Commissie van bijstand voor pu blieke werken kan zich blijkens haar bij de stukken ter inzage gelegd advies met het plan tot doortrekking van het hoofd riool vereenigen. Het advies der Com missie van bijstand voor de financien zullen wij ter inzage leggen. toen hij mij zag, nam hij zich voor, met mij te trouwen, en hij heeft alle nachten wakker ge legen en aan mij liggen denken. O, ik heb er naarg ehunkerd t' je te vertellen, lieve Addie! Maar ik kon er maar niet toe komen. Adelaide Strain ontmoette Birtley Raydon. den toekomstigen echtgenoot van haar vrien din niet meer dan driemaal voor den trouw- dag. Zij had plotseling gevoeld, dat zij hem niet mocht en dat hij haar evenmin ooit sym- pathiek zou vinden. Een man als hij was, moest wel sterk aangetrokken worden door Eva. Maar zij1 kon zich Eva's overdreven ver- liefdheid niet verklaren; want dat Eva tot over de ooren en wel voor de eerste maa! ik nooit. En toch heb ik't je nooit verteld, verliefd was, leed geen twijfel wel? Maar Birtley Raydon is gedurende den oorlog geheel-onthouder geworden en hij heeft nooit een droppel sterken drank gedron- ken, al was hij nog zoo moe!" „Heilig bontje?" „0 neen, dat is hij niet. Integendeel, hij heeft me een en ander van hemzelf verteld, dat ik eigenlijk liever niet gehoord had. Maar hij heeft een naar leven gehad, de stakker Altijd bij zijn moeder gewoond, en die heeft zulke vervelende saaie kennissen. Verleden jaar wo.u ze hem laten trouwen met een schuw leelijk meisje. Een doetje, stijfjes en pietlut- tig. Hij heeft het bijna gedaan. Maar geluk- kig voor mij, is er niets van gekomenZoo De trouwplechtigheid, met veel pracht en praal, had plaats gehad ir. een kerk te South Kensington, die geheel gevuld was met wel- varende, ouderwetsche menschen, waaronder er niet een was, die de bekoorlijke bruid\ en haar vriendin ooit te voren gezien had. En mevrouw Strain had na een langen blik op de moeder van den bruidegom tot zichzelf ge- zegd:: „Eva zal onaangenaamheden met die Dit was niet toe te schrijven aan een of an- dere bijzondere gave van voorgevoel, van Adelaide Strain, want zij wist iets, wat Birt ley Raydon nog volkomen onbekend was, na- melijk. dat Eva b:jna abnormaal verkwistend was. la, zij1, Eva's vriendin wist dit tot haar TERUGNEMING VAN GROND UIT HET GRONDBEDRIJF. B. en W. schrijven in bijlage no. 88: In verband met uw besluit van den llden Juli j.l. nr. 19, inzake de terugne- ming uit het grondbedrijf van het rond- om de U. L. school aan de Krelagestraat gelegen speelterrein, hebben wij den grond opnieuw laten schatten. Ingevolge het bij de stukken ter inza ge gelegde rapport van 2 Augustus j.l., is de daaraan toegekende waarde, wan neer het als bouwgrond wordt aange- merkt, 7.50 per M2. Aangezien het naar de meening van de meerderheid van ons College Uwe bedoeling is, dat het terrein voor de schatting als bouwgrond moet worden beschouwd, stelt die meerderheid U vodr den grond tegen 7.50 per M2. uit het grondbedrijf terug te nemen. Dit betee kent niet, dat een meerderheid in ons college een aldus berekende vergoeding juist acht, doch enkel, dat de meerder heid van oordeel is, dat over den grond- slag der berekening eenmaal een beslis sing is gevallen en het er dus thans al- leen om gaat, die beslissing uit te voe- ren. Het ontwerp-besluit dat zij U ter vast- stelling aanbiedt, luidt als volgt: De Raad der gemeente Alkmaar besluit a. het voor speelterrein en schooltuin bij de U. L. school voor jongens en meisjes bestemde, kadastrale perceel sectie E, nr. 3808, groot 30 A. 71 c.A., te rekenen met ingang van 1 Januari 1928 uit het grondbedrijf te nemen; b. een bedrag van 23032.50, verhoogd met eene rente van 4 van den sub a genoemden datum af, aan het eigen nadeel, want dikwijls had zij haar medebewoonster geld voorgeschoten, dat nim- mer was terugbetaald. Het waren in de oogen van Eva slechts kleine bedragen; echter niet voor een vrouw, die, zelfs in dagen van wel- vaart, toch elke shilling moest omkeeren. Met het oog op de buitengewone hooge sommen die men toen vroeg voor de huur van de klein- ste huisjes in Londen, had het pas getrouwd 1 paar een gemeubelde bovenwoning betrokken. En zijn werden zoozeer in beslag genomen door elkaar lief te hebben en een prettigen tijd door te maken, en Eva's oude vriendin was toen zoo hard aan het werk aan het Ministe- rie, waar zij trachtte zich in de oogen van haar chef „onmisbaar" te maken, dat de twee vrouwen, eenige maanden lang elkaar in het geheel niet zagen. Adelaide Strain had het onafwendbare mes der maatschappelijke bezuiniging, eerder dan haar collegas. zien aankomen, eenigen tijd voor het viel. Zij had elke penning bespaard, zoo goed zij maar kon, grimmig besloten om, wat ook mochtg ebeuren, haar kleinen Gilly op de lagere school te houden, waarvan het hoofd haar gezegd had, dat de jongen later zeker kon zijn van een studiebeurs. Maar een maal zonder werk, had zij haar spaarpennin- gen als sneeuw voor de zon zien verdwijnen Toen was het, dat zij straat in, straat uit had geloopen, om een kamer te vinden, waar zij 1 voor eep pond per week kon wonen, totdat zij ONTHEFFING ARTIKEL 28 BOUW- WONINGVERORDENING. - B. en W. schriiven in bijlage no. 90: Het Bestuur der Vereeniging Proef- en Schucltuin „Kenemerland" heeft zich bij adres dd. 31 Juli j.l. tot ons gewend met het verzoek om vergunning tot het bou- wen van een ketelhuisje vocr centrale verwarming op een terrein aan den Hel derscheweg, kadastraal bekend in sectie C. onder nr. 3171, volgens een bij het verzoek overgelegde teekening. Volgens de eerste alinea van artikel 28 der bouw- en woningverordening is het verboden te bouwen anders dan, het- zij aan bij de inwerkingtreding dier ver ordening bestaande openbare straten, het zij aan openbare straten, aangelegil overeenkomstig de bepalingen dier ver« ordening, hetzij aan aan te leggen open« bare straten. Van deze bepaling kan Uwe Vergadering volgens de 2e alinea van hetzelfde artikel ontheffing verleenen. Waar het de bedoeling is het te stich- ten ketelhuisje op meer dan 10 meter uit den openbaren weg te bouwen en dit derhalve volgens de omschrijving in de 3c alinea van bedoeld artikel niet aan een cpenbare straat komt te liggen, is voor de uitvoering van het bouwplan ontheffing van het verbod van bovenge- noemd artikel der bouw- en woningver ordening noodig. Onzerzijds bestaat tegen het verlee nen dier ontheffing in dit geval geen be- zwaar. Wij geven U mitsdien in overwe ging, daartoe te besluiten. PffeovincBaal nieuws OTERLEEK. De raad dezer gemeente vergaderde Vrij- dagmorgen 10 uur. Aanwezig alle leden. Burgemeester D. Huyser van Reenen open- de de vergadering, er zijn spijt over uitspre- kende, dat de vergadering wel iets te lang is uitgebleven, doch de reden daarvoor is de ver- nieuwing van het interieur der raadszaal. Naar aanleiding van de notulen deelde de voorzitter mede, dat de brandsteffenhandela- ren genegen zijn voor zomerprijzen te leveren, als het geheele kwantum ineens wordt betrok ken. Een bezwaar daartegen is evenwel, dat de gemeente noch de scholen voldoende op- slagruimte hebben. De heer Heringa deelde mede, dat hij is overeengekomen met zijn leverancier, dat zijn kwantum in t\»ve keer wordt bezorgd. Dat zou de gemeente ook kunnen doen. De heer Witteveen meende te mogen zeg- gen, dat, indien het enkel gaat om zomer- of winterprijs, het dan voor de gemeente niet zoo'n vreeselijk groot verschil maakt. Wil men er voordeel uithalen, dan moet de leve ring worden aanbesteed. De heer de Boer informeerde hoe veel berg- ruimte de scholen hebben, waarop medege- deeld werd, dat elke school ongeveer 10 H L. kan bergen. Werd besloten per 10 H.L. prijsopgaaf te vragen. De voorzitter deelde mede, dat de leerlin gen, die de school verlaten en goede leerlin- gen zijn geweest, een boek zullen ontvangen. De heer HeringaMaar tevens een getuig- schrift, dat was de bedoeling. Niet alleen de vlugste leerlingen, maar ook minder begaaf- den, welke blijk hebben gegeven te willen, moeten een cadeautje kunnen krijgen. Goedgevonden. In antwoord op een in de vorige vergade ring gedane vraag van den heer Witteveen, deelde de voorzitter mede de notulen te heb ben geraadpleegd, doch niet te hebben gevon den, dat het uurloon bij nacht voor de spuit- gasten was vastgesteld op 0.75. Zal nader onderzocht worden. Ingekomen stukken: a. Van de Gezondscommissie te Purmerend, dat Oterleek zal hebben te betalen 20,78. b. Adres van de Ned. Ver. van Staatsbur- geressen er toe te willen medewerken, dat ir. het College van Regenten van het Centraal Neutraal Ziekenhuis te Alkmaar een vrouw wordt benoemd. De heer Heringa was het daarmee niet eens. Spr. voelde er veel voor er een vrouw in op te nemen. Aan een vrouw had een eerste plaats moeten worden ingeruimd. De heer Witteveen was het daarmee eens. Ook in<#en thans geen vrouw zou worden be noemd, zou spr. toch een candidaat willen stellen, al was het alleen maar dat Alkmaar eventueel bij een vacature rekening zou hou den met de wenschen van verschillende bui- tengemeenten Het voorstel van B. en W. om het adres voor kennisgeving aan te nemen, werd aange- nomen met de stemmen van de heeren de Boer, Heringa en Witteveen tegen. een andere betrekking vond. Eindelijk stond zij op en na haar zwaren koffer te hebben recht gezet, maakte zij hem open. Bovenop lag een brief, dien zij der. vorigen dag had ontvangen van Eva Raydon. Het was een brief in hartelijke bewoordingen, maar be. vatte, in antwoord op een verzoek om terug- betaling van het geld dat zij haar vriendin had „geleend" in die lang geleden, zorgelooze dagen, toen zij beiden als liefhebbende goed zusters hadden samengewoend, niet meer dan een cheque van vijf pond. „Ik wou dat ik je meer kor. zenden, Addie. Maar ik heb voor deze cheque al zooveel moeite gehad! Ik zit er vreeselijk in. Birtley's^ eenige fout als het een lout kan worden* genoemd is, dat hij een kleine beetje erg zuinig is. Dat is grappig voor een man, die alles tip-top wil hebben inbegrepen een tip-top-vrouwtje. Is t' niet?" Adelaide stond in het midden der viezige kamer. Een gevoel van wanhoop, ja van ver- schrikking kwam bij haar op, nu zij dacht aan te toekomst, een gevoei dat elk hoekje i'an haar be^jvaard hart vulde. De oogenblikken die nu volgden lieten haar weer de reeks van bittere teleurstellingen doorleven, die zich eentonig aan elkander hadden gerijd, als de kralen van een ketting. Toch, ,ai!es wat v zij zocht, was werk, werk cat haar in staat stelae zich en haar kind, zoo al geen wehaart, dan toch een njenschwvnardig bestaan te verschaf. fen. (Word! vervolcd).

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5