Zoo moet U het Ata, het radlcale Schuur- en Reinigingsmiddel. M':. c. Adres van eenige kiezers en kiezeressen om de stemhokjes in het vervolg anders te zetten, daar zij van meening zijn, dat op deze manier de stemming niet meer geheim is 1 Den voorzitter heeft dit adres bevreemd en B. en W. weten ook niet wat er mee bedoeld wordt. De heer Wittevsen wist van dit adres niet af, waar wist wel wat er mee bedoeld wordt. De kwestie is, dat vanaf de zitplaats van den heer de Boer deze wel zoo ongeveer kan zien op welke lijst iemand in het hokje stemt. De heer de Boer heeft er niet op gelet, docli he«ft werkelijk niets gezien, wat door den voorzitter werd bevestigd. De heeren Heringa: Er heeft een ingezon- den stukje in de Alkmaarsche Courant ge staan, maar spr. wil verklaren, dat het niet van de V. D. Kiesvereeniging is uitgegaan De heer Witteveen wilde, waar het blijkt dat er menschen zijn, die zich in hun vrijheid benadeeld achten, de hokjes laten veranderen. De moeilijkheid is echter om ze zoo te plaat- sen, dat er voldoepde licht in komt, waarbij de heer Spaan opmerkte, dat de voorzitter de kiezers in het oog moet kunnen houden. Het adres werd voor kennisgeving aange- nomen. d. Verzoek van de gemeente Schagen om zich aan te sluiten bij den kring Barsinger- horn, ter vernietiging van afgekeurd vee en vleesch. B. en W. adviseerden om bij den kring "Alkmaar te blijven. Als de destructor gereed is, zal de N. V. geregeld de kadavers komen weghalen uit Alkmaar, waar altijd een wagen disponibel zal zijn. Alkmaar haalt ze dan op zijn beurt weer uit de kringgemeenten. Werd besloten bij den kring Alkmaar aan- gesloten te blijven. Punt 2. voorstel B. en W. tot het bouwer. van een brandspuithuis te Oterleek. De voorzitter deelde mede, dat de toestand van het tegenwoordige huisje van dien aard is, dat er dringend verandering moet komen, anders is het gevaar niet denkbeeldig, dat op een ochtend het heele gebouwtje is verdwenen. De heer Witteveen zou dit niet betreuren, indien dan meteen cok de oude spuit verdwe nen was. Z. i. was het practischer eerst eens te spreken over den toestand van de brand weer en de bluschmiddelen en dan over het onderdak der spuit. We kunnen nu voor dit oude ding wel een nieuw huisje gaan bouwen, maar als nog een wordt besloten een motor spuit aan te schaffen, dan kon het wel een blijken, dat het te stichten gebouwtje te klein was van afmetingen. De heer Heringa zou B. en W. verzoeken hun voorstel terug te nemen en te komen met een voorstel tot aanschaffing van een motor- spuit. De heer Spaan: Dat komt niet voor op deze begrooting. De heer Heringa zou het dan op de be grooting van 1930 willen plaatsen. De heer Witteveen zou met het bouwen van het huisje rekening willen houden met de mogelijkheid dat een motorspuit wordt aan geschaft. 2. het schuurlapje iets vochtig maken 2. wat Ata er op strooien 3. het voorwerp reinigen 4. zorgvuldig droog wrijven Alles blijft als nieuw door uit zou loopen op een tweemansschool. De heer Witteveen zou zijn voorstel ii stemming willen zien gebracht, wat onder steund wordt door den heer Heringa. Het werd verworpen met zes tegen een stem (van den heer Witteveen). Het voorstel van B. en W, werd hierop aan genomen, met aanteekening, dat de heer Dek- ker uit protest heeft tegen gestemd. Aanbieding gemeenterekening dienst '28 De voorzitter wees als commissie aan alle raadsleden, behalve de wethouders. De ontvangsten hebben bedragen 40366.50'/!;, de gewone uitgaven 31234.21, kapitaaldienst 500, batig saldo 8632.29 De heer Dekker mer' te op, dat de gemeente weer 1400 achteruit is geboerd. De rekening van het G. E. B. sloot in ont- vangst en uitgaaf wat betreft den gewonen dienst met een bedrag van 9693.29, dc ka pitaaldienst sloot op een bedrag van 1322.33. s De rekening van het Burgerlijk Armbe- stuur wees aan 'n ontvangst van 1973.9714, een uitgaaf van 1885.89i/2, saldo 88.04. Rondvraag. De heer Witteveen herinnerde er aan, dat B. en W. eenige maanden geleden met een schoolgeldregeling zijn gekomen, welke op verzoek toen is aangehouden, om nader te be- studeeren. Spr. had .verwacht, dat B. en W. daar nu weer eens mee naar voren waren ge komen. De voorzitter: Wij wachten nog op de rijks- regeling, die z'eer binnenkort verschijnt. De heer Witteveen had bij de ingekomen stukken niet opgemerkt een adres van de Tweede Noord-Hollandsche Tram, houdende een verzoek om subsidie, bij c i voorziter deelde mede, dat inderdaad De heer Spaan was tegen een motorspuit, een dergelijk adres is ingekomen, maar B en Alkmaar c„„ii v.-.- een W. hebben dat nog even vastgehouden. omdat er eerstdaags een vergadering van alle be trokken gemeenten zal worden gehouden. De heeren de Boer en Dekker meenden, dat wc dat „ding'' slecht kunnen missen, maar dat er wel iets aan veranderd dient te worden. De heer Heringa herinnerde er aan, dat het perconeel van de school thans de bevoegdheid heeft gekregen om les te geven in lichamelijke opvoeding, wat onkosten met zich heeft mee- gebracht. Hoe denkt men over vergoeding dier onkosten met zich heeft meegebrachf in Alkmaar weigerde zoo'n spuit brand, evenals in Berkhout. Op een desbetreffende vraag van den heer Klaver hoe groot B. en W. zich voorstelden dat het gebouwtje zal moeten worden, ant- woordde de voorzitter van ongeveer 3 bij 4 M. De heer Klaver zou de voorkeur willen ge ven aan iets ruimer afmetingen. De voorzitter zou eerst willen stemmen over de vraag of er een nieuw gebouwtje zal worden gesticht. Spr. toonde den raad een tweetal teekeningen, de eerste geheel van be- ton (kosten 480), de tweede met betonnen voeting en van half-steens muren (kosten 540). De heer Heringa zou bij den bouw willen bepalen, dat een bepaald aantal arbeidskrach- ten uit de gemeente wordt betrokken. E)e voorzitter vond deze bepaling over- bodig, daar het werk toch door de plaatselijke ambachtslui wordt uitgevoerd. Met 6 stemmen werd besloten het gebouw van hout te laten maken, terwijl de heer Bai- tus de voorkeur gaf aan steen. Punt 3. Voorstel B. en W. tot het boutoen van een schoolgebouw te Stompetoren. De heer Witteveen zou in geen geval meer aan het oude gebouw willen laten repareeren. De heer Heringa vroeg op welke gronden dit gebouw is afgekeurd en of de Inspectie dit heeft gedaan. De voorzitter: Als men de autoriteiten mag gelooven, dan deugt er zoo ongeveer niets meer van. De heer Heringa meende, dat verzet niet zal baten. De voorzitter: Er is gezegd van hooger- hand dat ze de school kunnen sluiten, of. in dien we onwillig zijn mede te werken, dan wordt er voor ons een school gebouwd en dan Hoe denkt men over vergoeding dier kosten? De voorzitter: E)e kosten hebben ongevec 40 bedragen en die zullen vermoedelijk we! vergoed worden. De heer Heringa: Er is tegenwoordig ge- legenheid om zich tegen de kosten van zieken huisverpleging te verzekeren. Verdient het geen aanbeveling, dat daar van overheids- wege propaganda voor gemaatk wordt? De heer Spaan meende, dat zooiets op den wee ligt van de betrokken onderneming. Hierna ging de raad in comite. mogen wij betalen. De heer Heringa vroeg naar de bijdrage van den polder. De voorzitter: De school moet op Stompe toren blijven. Er rust een servituut op van de Schermeer, wat deze zou kunnen intrekken indien de school werd verplaafst. De heer Witteveen meende, dat het niet mo- gelijk zal zijn dat de school weer op de zelfde plaats verrijst, waarop de voorzitter ant- woorade, dat het wel de bedoeling is, op het zelfde erf te bouwen, wat door spr. nader werd aangegeven. De heer Witteveen vreesde, dat we in de toekomst ook zullen vastloopen met de school te Oterleek. Er zal eeij gymnastieklokaal moe ten komen en een terrein, wat we geen van tweeen hebben. De heer Dekker: De Inspectie maakt geen bezwaar tegen deze school, alleen de ramen mocten misschien naar het zuiden. De voorzitter: Het gaat er momenteel om of men de school op Stompetoren wil hand- haven. De heer Witteveen: In geen geval. De heer Heringa: Is er nog een tijd be paald? We kunnen wel tijdelijk subsiaie krij- gen. De voorzitter: De Inspectk- ziet de school liever nog cut jaar dan net volgende. De heer Witteveen gaf er de voorkeur aan een driemansscliocl aan den Oterleeker weg te bouwen, deze kan dan naar alle eischen worden ingericht De heer Herir. a gcvoelde daar wel iets voor, ook in belang van bcter onderwijs, fta.ax zou toch niet graag zien, dat het dan BROEK OP LANGENDIJK. De Langendijker Groenteveilingen. De stemming op de groenteveilingen van de Langendijker Groentencentrale en den Noordermarktbond was verleden week aan- merkelijk beter dan de vorige. Met uitzonde ring van een paar producten werden bijria over de heele linie betere prijzen besteed. Voor de tuinbouwers is het te hopen, dat deze gunstige wending aanhoudt, daar de meesten onder hen, vanaf de eerste aanvoe- ren der vroege aardappelen tot heden, veel reden tot klagen hebben. De concurrentie onzen aardappelentelers aangedaan door andere landen, schijnt daarvan wel de voor naamste oorzaak te zijn. Immers werd door onze exporteurs geklaagd over de weinige vraag naar onze aardappels door Duitsch- land. Men was dit anders gewoon. Dit ver- wondert echter niet, als men bedenkt, dat ons land, wat den export van aardappels naar Duitschland betreft, door andere lan den wordt verdrongen. Verleden jaar was dit reeds in sterke mate het geval en, waar ons uitstekend pootgoed met wagonladingen tegelijk naar andere landen wordt uitge voerd, is het te verwachten dat dit euvel nog in sterkere mate dreigt op te treden. De statistiek, voorkomende in het Duitsche „Statistisches Reichsamt", geeft te dezen aanzien te denken. Zoo werden, volgens deze statistische cijfers, in Mei, Juni en Juli 1928 in Duitschland 226 millioen Kg. aard appelen ingevoerd, waarvan 84 millioen Kg. uit Italie, 82 millioen Kg. uit Belgie en 56 millioen uit Nederland. Enkele jaren te rug moest Belgie nog belangrijke hoeveel- heden aardappels invoeren, thans brengt het reeds 50 meer aardappelen op de Duitsche markten dan Nederland. In datzelf- de jaar exporteerde Nederland 13 millioen Kg. pootaardappelen naar Belgie! Gelukkig maar dat onze exporteurs ook niet stil zitten en ander afzetgebied zoeken, zelfs tot in Zuid-Amerika. Ook naar Engeland blijkt momenteel nog al wat uitgevoerd te worden. A1 neemt de aanvoer van aardappelen af, hij is toch nog van beteekenis en is nog on geveer 1/3 grooter dan verleden jaar onge veer dezen tijd. Zoo werden nog rond 95 spoorwagens aan beide veilingen aange- yoerd, waarvan 30 te Broek op Langendijk. In 't bijzonder waren het Duke, die belang- stelling trokken, vooral op het laatst der week, toen de noteering te Noord-Scharwou- de zelfs van 5.60 tot f 5.90 opliep. Ook Schotsche muizen deelden, hoewel in minder mate, in die betere stemming. Zoo noteerden ze Maandag te Broek 2.80—/ 3.90, Za- terdag 34.20; ongeveer eenzelfde prijsverhooging viel te Noord-Scharwoude te constateeren. Drielinger. brachten van /2.70 tot 3.80 op, met een kleine afwijking bene- den den rninimumprijs. Eigenheimers brach ten gemiddeld 3.30 op. Met de lomaten ging het minder goed dan de vorige week. De lioogste prijs, welke v®or A-kwaliteit werd betaald. was nu 16.60; de laatste lielft der week werd echter minder betaald: Zaterdag h v. f 11.60—/ 13.80. B- kwaliteit noteerde Maandag nog 11.50, Woensdag 9—/ 14.20, Zaterdag 8.60— 8.70. C-soort liep van 15 90 op Maan dag terug tot 8.10 op Zaterdag, terwijl CC op eerstgenofmden dag nog 8.40, op den laatsten slechts 1.40 kon opbrengen. De inzinking in den tomatenprijs deed zich het vorige jaar ook in Augustus gevoelen. D aanvoer beliep 25600 Kg. Slaboonen werden deze week weer 32600 Kg. aangevoerd, waarvan bijna het derde deel te Broek. De prijzen konden beter zijn. De prijzen lagen tusschen 5.40 en 17.40. Veel v :rd verkocht om en bij de 10. De aanvoer van snijboonen was heel wat gerin- ger. Werd in het begin nog ongeveer 15 ct. betaald, later was de noteering 7.20— 9.60, Zaterdag te Broek 13.40—/ 13.70, te Noord-Scharwoude 6.70—/ 13.40. In de inmaakfabrieken is het de laatste 2 weken bijzonder druk met de boonen. Wortelen waren gunstiger gedisponeerd dan de laatste weken. De aanvoer was daar- roee in overeenstemming. Bicten zijn laag aan prijs, de vraag is miniem. Zoo werd te Broek Donderdag f 0.90-/ 1.80, Zaterdag 1.70-/ 2.80 gemaakt. Te Noord-Scharwoude besteedde men Vrijdag 2.30. Bloemkool deed het deze week goed: aan de veiling der L. G. C. werd van 12.10— 25.60 besteed, aan die van den Noorder marktbond 1529.20. Tweede soort bracht aan deze veiling slechts lage prijzen op, n.l. van 0.803.80, voor een enkele partij 7.50. In Broek werd 2e soort beter betaald n.l. van 2.30—/ 10.40. Roode, witte en gele kool brachten aan merkelijk hoogere prijzen op, vooral in de tweede helft der week. Voor roode kool werd Maandag 3.304.20 besteed, Zater dag 3.50—/ 6.80. De aanvoer beliep 65 spoorwagens, waarvan 19 te Noord-Schar woude. Gele kool gold aanvankelijk gemid deld 7.50. Donderdag bracht ze aan de L. G. C.-veiling 7.70—/ 9.30 op, Zater dag zelfs 912.50. De prijzen liepen voor beide veilingen weinig ui'teen. In totaal bedroeg de aanvoer rond 20 spoorwagens, waarvan 16 te Broek.. Met de witte kool ging het ook crescendo, al worden hiervoor veel lagere prijzen be steed dan verleden jaar. Voor kleine kool werd in't laatste der week van 4.40 tot 4.90 betaald, groote bracht van 3 3.50 op. Gemiddeld werden per dag spoorwagens aangevoerd. Te Noord-Scharwoude concentreerde zich deze week de uienaanvoer, in 't noordelijk deel van dit tuinbouweentrum is de uienteelt belangrijker dan in't Zuiden. Er werden in totaal rond 25 spoorwagens aan deze veiling aangevoerd tegen 4 te Broek. De groote zil- veruien brachten zeer lage prijzen op n.l. 0.90—/ 1.80; drielingen golden van 2.70—/ 3.80; voor nep werd van 11.70 16.70 betaald. Voor gele nep werd 10 tot 16.90 betaald; voor uien 5.70 11,30 en voor drielingen 5.80—/ 9.50. Aan de veiling van de L. G. C. waren het hoofdzakelijk gele uien, die van 6.90— 9.30 opbrachten, drielingen van 6 90 7.90, nep van 10.70—/17.60. museum zal worden gevormd van polder- documenten en verschillende antieke voor- werpen uit het Polderhuis. Omtrent den aanleg van waterleiding op het sportterrein zijn voorldopige besprekin- gen gevoerd. Dit moet echter nog nader wor den afgewikkeld. Door sommige buurtcommissies zijn de versieringsplannen al vrijwel vastgesteld, andere iieten nog niets van zich hooren. Ver schillende zaken werden nog onder de oogen gezien. Vrijdagavond vergaderde in het lokaal van den heer Rus de afdeeling van de Holl. Maatschappij van Landbouw. Voorz. was de heer D. de Jong. Met betrekking tot een circulaire over de landbouwwinterschool te Schagen werd de wenschelijkheid uitgespro- ken, de leden der afdeeling op te wekken tot deelname aan de daar te houden cursus- sen. Bij den beschrijvingsbrief voor de alge meene verg. der Maatschappij werd beslo ten dat de afd. zich niet op die verg. zal doen vertegenwoordigen, maar wel zal deel nemen aan een eventueele buitengewone al- gemeene verg. ter behandeljng van het in- gediende wetsontwerp betreffende het pacht- vraagstuk. Besloten werd iemand uit te noodigen ter behandeling van bovengenoemd onderwerp in een door de afd. uit te schrij- ven ledenvergadering, waartoe ook niet-le- aen toegang zullen hebben., Door den heer M. Spaan werd het een en ander meegedeeld omtrent de te houden ten toonstelling tijdens het Derde Eeuwfeest. Enkele opmerkingen werden nog gemaakt omtrent de samenstelling van het program- ma. Na eenige discussie hierover werd over- gegaan tot de verkiezing van bestuursleden, aftredend de heeren A. Appel en A. Kar- baat niet herkiesbaar. Besloten werd meteen in een reeds lang bestaande vacature te voorzien. Gekozen werden de heerep L. P. van Gragt, H. Bruin en J. Maijer. De voor zitter richtte een woord van dank tot de af- getreden heeren voor hetgeen ze voor de afd. zijn geweest. Door den voorz. werd meegedeeld, dat het ontwerp Pachtwet o.a. ter inzage was gegeven aan den heer A. Blauw, die daa1' over al vast nu het een en ander wilde zeg gen. Deze, het woord verkrijgende, las ver schillende artikelen van het ontwerp voor en knoopte daaraan eenige beschouwingen vast Na eenige bespreking met betrekking tot een destifds benoemde pluimvee-commissie, werd de verg. gesloten. HEERHUGOWAARD. Door het Hoofd-comite voor de a.s. feesten werd Zaterdagavond vergaderd, onder lei- ding van den d-ijkgraaf, burgemeester Van Slooten. Omtrent de werkzaamheden en de vorde- ringen van verschillende comite's en sub- comite's werd rapport uitgebracht. Over het algemeen kon het hoofdeomite zijn goedkeu- ring daaraan hechten. Door de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw is het hoofdeomite opmerkzaam gemaakt op een ongetwijfeld onwillekeurig verzuim, aangezien op de lijst van het eere-comite ontbrak de naam van den veeteeltconsulent, ir. De Vries. Besloten werd te trachten, dit verzuim te herstellen en alsnog den heer De Vries uit te noodigen in dit comite zitting te willen nemen. Een punt van ernstige bespreking vormde het gebrek aan stalruimte voor paarden op de feestdagen. Verschillende oplossingen werden aan de hand gedaan. Besloten werd, dat het hoofd eomite voor goede en voldoende stalruimte de noodige maatregelen zal treffen. Meegedeeld w6rd, dat de baan voor de draverij vrijwel in orde is, dat een soort WARMENHUIZEN. Veilingoverzicht van 19—24 Augustus 1929. De afgeloopen week was voor den aard- appelenhandel minder gunstig gestemd. Aan de week daarvoor, Dinsdag, werd nog boven de 4 besteed, maar de andere da- gen was de prijs tusschen 2.70 en 3.70 De drielingen, die in het laatst van het sei- zoen wat schaarsch worden, doordat alle aardappelen nu uitgewassen zijn, waren wat hooger in prijs, soms tot 3.50 toe, zoodat we het eigenaardig verschijnsel kre- gen, dat de kleine bijna even veel opbren gen als de groote. De grootste soorten gin- gen van 2.60 tot 3, Eigenheimers onge- yeer dezelfde prijzen en de Blauwen van 3.30 tot 4.20 de 100 Kg. De aanvoer schijnt wel iets te minderen, ofschoon de aardappelen nog wel niet op zullen zijn. Bloemkoolaanvoer, was heel wat minder, maar wat er werd ahngebracht, ging voor goeden prijs van de hand, tot zelfs boven de 20. Zilvernep en gele waren deze week beter in trek en daarom de prijs hooger, de beste dagen werd boven de 16 zelfs he- steed en de minste prijs was nog ongeveer 10 de 100 Kg. De gele uien liepen op van 6.60 tot boven de 9. De koolsoorten wa ren ook goed gevraagd en de prijs liep op. De eerste dagen was het voor de roode kool van 3.20 tot 4.80, maar den laatsten dag der week, sloot de markt voor dit pro duct op 6.80 voor de beste partijen. Gele kool werd in 't begin niet minder verkocht dan 6, Zaterdag boven 10 en zelfs tot 11.20. wat gemiddeld 4 per 100 Kg. hooger is dan de vorige week. Witte kool ook iets beter. De prijs hiervan was van 2.70 tot 3.80. De aanvoer van witte kool wordt met den dag grooter en was Za terdag reeds 18800 Kg. De tomaten hebben deze week een jasje uitgedaan. De prijs was heel wat minder en voor enkele soorten zelfs zeer laag. Werd de vorige week voor de A.- soort nog boven de 30 besteed, Zaterdag was de prijs niet hooger dan 9. De cc bracht de vorige week nog 11 op en Woensdag beneden de 3 cts. per Kg. Slaboonen waren ongeveer denzelfden prijs, gemiddeld 10 cts. per Kg. Zaterdag werden nog 70 Kg. Snijboonen aangevoerd die niet meer dan 9 cts. per Kg. konden op brengen. ZUIDSCHARWOUDE. De winkeliersvereeniging „H. I. O B." houdt van 23 Aug. tot 1 September wederom een winkelweek. Zij mag zich verheugen in publieke beiangstelling tot zelfs ver uit den omtrek. Gezien het enonne aantal bonnen dat men in den daarvoor bestemden ton werpt, bewijst dat onderscheidene winkeliers ook ze- ker in die week een flinken omzet gemaakt hebben. Echter niet alle winkeliers, want niet iedere zaak is voor veel reclame geschikt. Doch de „H. I. O. B." gaat onverzwakt door Het justitioneel ingrijpen bij vorige gelegen- heid in verband met de loterijwet, door inbe. slagname van den ton, heeft niet die gevol- gen gehad, welke men vreesde, want de ton kwam zonder meer weer in het bezit van de „H. I. O. B." Vrijdagavond werden op ruime wijze cir- culaires verspreid. Ongeveer 200 prijzen zijn door de winkeliers beschikbaar gesteld. De circulaire kondigt verschillendefeestelijkhe- den aan. Dat nering „nijdig" is, ondervindt ook de „H. I. O. B.want Noordscharwoude en Oudkarspel houden in diezelfde week even- eens een attractie, waarover men in ons irum- mer van Vrijdag een en ander heeft kunnen lezen. Het mag verwondering wekken dat de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vak- vereeniging tot heden in dit verband nog niets van zich laat hooren. Als de „H.I.O.B. nu al eenige malen blijk heeft gegeven iets in het belang van hunne zaken te kunnen doen, en als de winkeliers van Noordscharwoude en Oudkarspel thans blijk geven dat ook zij van aanpakken weten, dan is't o.i. hoog tijd, dat het bestuur der L. W., N. en V.V. pogin- gen doet om te trachten dat de belangen der Langendijker winkeliers niet in groepen ver- deeld worden. Aanstonds herdenkt de L. W., N. en V.V. haar 25-jarig bestaan, de aan- vrage der kcninklijke goedkeuring is in wor ding. Dat men deze gelegenheid niet laten voorbijgaan, om te beiiutten ter bevordering van eenheid ook in het voeren van reclame. De door het Oranje-comite de bur- gerij aangeboden inteeken lijsten, voor het vieren van den Koninginnedag hebben opge- bracht, plm. 275. De feestelijkheden zullen niet Zaterdag maar a.s. Vrijdag plaats heb ben. Des morgens hebben de ki'nderfeesten plaats. Wij vernemen dat het Oranje-comite pogin- gen heeft gedaan bij de „H.I.O.B.", om te vernemen wat deze op dien dag denkt te doen. Ondei scheidene winkeliers zijn de meening toegedaan, dat op den Koninginnedag eene attractie van de „ri.I.O.T." zou plaats heb ben. Nu dit uit dc beschikbare gegevens niet blijkt, heeft een en ander bij bedoelde winke liers ontstemming verwekt. Hebben er wel attracties plaats, wnarom -- zoo hoort men wil het bestuur van de „H. I. O. B." dan niet met het Oranje-comite regelend optre- den? SCHOORL. Zaterdagavond werd de jaarlijksche ten- toonstelling van gekweekte stekplantjes, van bloemen en bloemwerken gehouden in de zaal van Schuijt. Deze ten toonstelling wordt georganiseerd door de Floraliavereeniging, een onderafdeeling van de vereeniging „A1- gemeen Welzijn". 't Trof met het weder al bijzonder slecht. De regen plaste neder en dit was natuurlijk van grooten invloed op het bezoek. Er waren slechts weinig menschen aanwezig, toen de voorzitter van Algemeen Welzijn den heer Dehe't woord nam om alien welkom te hee- ten. Spreker verontschuldigde de late orga- nisatie van de tentoonstelling; dit had zeei zeker zijn grondige reden, doordat het voor- jaar en de zomer zoo weinig hadden mede gewerkt tot de gewenschte ontwikkeling de stekjes. De groei-periode was daardoor ver lengd moeten worden, met als gevolg eei latere expositie. Daarna trad de eere-voorzit ter, baron Von Fridagh, naar voren, om d' tento6nstelling officieel te openen, iets, wa spreker met genoegen deed, doordat't kwes ken van planten als vanzelve meebrengt lief de voor bloemen en planten. Steeds heeft de overheid te waken vooj vernielzucht. Wanneer echter bij de jeugd d> liefde voor planten wordt aangewakkerd, za dit een tegenwicht vormen voor den dranj naar 't vernic' n van planten. Wat door 1 ilia tot stand wordt ge bracht, geniet voile waardeering. Sprekei hoopte dat een volgend jaar de medewer- king weer beter zal zijn en wenschte Flora- lia cen druk bezoek en veel succes toe. Daarna deed de heer Dehe mededeeling wie de gelukkige winnaars en winnaresser zijn geworden van de uitgeloofde prijzen. Tevens dankte hij iedereen dit in't belang van Floralia iets had gedaan, inzonderheid mevrouw Von Fridagh, die de vereeniging altijd zulk een goed hart toedraagt. De prijzen werden als volgt toegekend: I. Begonia's: le pr. G. Oud, 2e pr. A. Marees, 3e pr. F. Stenneberg, nog een 3e pr. N. Duin, 4e pr. W. Hoebe, 5e Betje Bakker. II. Fuksia's: le pr. P. Hoogvo'«^, 2e pr. G. Schouten, 3e pr. J. Groes, 4e pr. G. Dekker, 5e pr P. Meedendorp, 6e pr. M. Boeke, 7e pr. T. de Jong. III. Balseminen: le pr. J. Oud, 2e p*. A. Greeuw, 3e pr. A. Roos, 4e pr Chr. Nieuwland, 5e pr. B. Bakker, 6e pr. F. Sten neberg, 7e pr. Mevi. Boeke. IV. Geraniums: le or. P. Ondaiq, 2e Vvl' In handige strooiflesschen Prijs 13 cent. JkTJk I A C~" A a \4,i A mm -.ftI r- I I ft lift y-Aft A E«nig Importeur E. Oatermann Co'a Handel Mij., Amsterdam Fabrikante: Henkel Ge. A- G.. Diieeeldorf

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6