A.JP Rechtszaken Buitenland smaakt ah room Sport Markiberichten da pr A. Hoogvorst, 3e pr. Fr. Stenneberg, 4e pr. P. Hoogvorst, 5e pr. CI. Praat, 6. C. Da- lenberg, 7e pr. B. Groen, 8e pr. C. Zuur- v! Asperagus: F. Stenneberg, 2e pr. P. Boeke, 3e pr. C. Dalenberg, 4e pr. J. Meel dendorp, 5e pr. B. Bakker, 6e pr. C. Bakker. VI. Tweejarige planten: le prijs Chr. Nicuwland, nog een le pr. A. Marees, 2e pr. C. Neefkcr.s, 3e pr. Obdam. VII. Kamerplanten: le pr. W. Schuijt, 2e pr. J. Kleijer. VIII. Snijbloemen: le pr. J. Meeden- dorp, 2e prijs F. Stenneberg, nog een 2e pr. J. Meedendorp, 3e G. Hoogvorst, 4e pr. P. Opdam, 5e p'.'ijs P. de Jong. De diverse prijzen bestonden in hoofdzaak uit voorwerpen waar mede jongens en meis- jes gediend zijn. lets wat ons opviel was, dat bij t onder- wijzencrpersoneel in 't algemeen, 't streven van Algemeen Welzijn in deze richting nog niet wordt bevorderd. Laten we hopen dat hun aandacht ook een volgend jaar eens dezen kant uitgaat, en dat door samenwerking de deelname jrooter zal worden. SCHAGEN. Door den bouwkundige C Keestnan te Schagen is Zaterdag aanbesteed de bouw van eene boerderij met woonhuis voor den beer H. L. Vader in de Halen aldaar. 17 m- 6chrijvers, begrooting 11295. Laagstf m schrijver P. Keuris te Schagen voor 9950, gegund. De heer J. Fijnheer van Schagen is benoemd tot controleur bij de Zuiderzeewer- ken standplaats Medemblik. Op het Groot Nationaal Muziekcon- cours te IJmuiden is Zondag een len prijs behaald met een extra prijs wegens het grootst aantal punten (135) door Onder Ons te Dirkshorn. 1RRONDISSEMENTS-RECHTBANK i ALKMAAR. Zitting meervoudige Strafkamer op Dinsdag 27 Augustus. OE ALKMAARSCHE 1NBREKERS STAAN TERECHT. Tegen elk 3 jaar geiischt. Een aantal inbraken, waarmede Alkmaar werd verontrust, werd, dank zij de scherpzin nige nasporing der recherche tot oplossing gebracht door de aanhouding onder meer van P. C. B, F. de V. en Joz. K., alien te Alkmaar, die heden als verdacht van een tweetal dieistal met braak terecht stonden De meerv. strafkamer werd gepresideerd door den pol.-rechter mr. dr. Muller. Aan de drie verdachten, alien gedetineerd genaamd P. C. B., SLhilder, P de V en Joz werd ten laste gelegd diefstal bij den heer Leemeijer, armbezoeker te Alkmaar op 23 December. Voorts is bij den heer Bottemanne, ■winkelier te Alkmaar, op 10 Maart een niet onbelangrijk bedrag aan specie en papieren gestolen. Hiervoor staan verdachten terecht, deels als daders, deels als medeplichtigen en helers. Aan de V. en K. wordt ten laste ge legd den diefstal bij den hr. Leemeijer. Door het steegje en over de muur zijn zij het huis tijdens dfe afwezigheid der bewoners binnen- gedrongen. K. heeft het geld pl.m. 80 en de V. een spaarbusje en twee zilveren hor- loges, B. is aan dit feit niet medeplichtig. De twee verdachten de V. en K. bekennen het hun tenlaste gelegde. De heer Leemeijer als getuige gehoord is in den avond van '23 December thuis geko- men en heeft toen de sporen van een onge- wenschte visite gemerkt. Zijn opgave omtrent de vermissing komt overeen met de verkla- ring der verdachten. Het geld behoorde aan het Burg. Armbestuur. In het spaarbusje bevond zich ongeveer 2. Sporen van in- braak zijn niet gcvonden. Verdachten hetben geen bemerkingen Daar werd behandeld de diefstal op 13 Febr. ten huize van de wed Been op de Geest. Verdachten zijn daai alle drie binnen ge- drongen en hebben daar weggenomen een portemonaie met eenig geld, 2 muntjes van 10 en een goude:. ring, i De V. had een huissleutel bij zich die toe- vallig op het slot paste. De verdachten werden verrast door de bin- nenkomst der bewoonster en zijn op de vlucht geslagen De buit 18 is door verdachten gedeeld, een zilveren beurje is door hen weggeworpen en de gouden ring is vernietigd. De 27-jarige naaister Cornelia M., is met haar tante de wed. M. de eigenares van het ©ntvreemd geld, het beursje en den ring. Zij heeft in totaal 55 gemist. Verdach ten erkennen zulko. Daarna wordt behandeld de diefstal op 13 den heer Co Bottemanne. De V. heeft ge merkt dat de familie naar de bioscoop was. Hij heeft dit medegedeeld aan P. C. B., deze heeft de V. over de muur geholpen, terwijl B. in de steeg bleef uitkijken. De V. heeft een geldkistje onder een stoel geworpen. Het bevatte o.ni. een bankje van 1000, dat met het andere geld door de V. naar Amsterdam is medegenomen. Hij is met 460 of zoo hij zelf zegt wel meer terug ge- komen. Te Amsterdam is door de V. pl.m. 700 verpierewaaid. Verdachte K. is ook in de buurt geweest, doch is naar huis gegaan. Later hebben de heeren de V. en B. hem thuis bezocht en daar is het losse geld 160 gedeeld. Zooals ge- zegd, heeft de V. het KMX! guldensbiljet te Amsterdam gewisseld en grootendeels ver- teerd. Daarna werd gehoord de heer Botteman ne, die verklaarde in den avond van 10 Maart na terugkomst met zijn echtgenoote uit de bioscoop zijn geldkistje te hebben ge mist. Het geld was toevallig in huis in ver- band met eventuecie aankoopen op de Leipzi- ger Messe. Op het allerlaatste moment be- sloot de heer Botteman helaas het geld „veiligheidshalve" maar thuis te laten. Verdachten hebben zich aan veel meer feiten van diefstal schuldig gemaakt, wat zij erkennen. K. en B. zijn reeds voorwaardelijk veroordeeld, doch die straffen zijn op hen moeten worden ten uitvoer gelegd. De V. is yroeger reeds onder toezicht gesield- Requisitoir. De sub-officier van justitie mr. v. d. Feen de Lille releveerde de feiten elk in 't bijzon- der en merkte op dat hier is een daderschap, medeplichtigheid en heling. Verdachten zijn niet voor de eerste keer in aanraking geko- men met justitie en politie en hebben door hun gedrag de hun geboden kans verspeeld. De officier wees op de brutaliteit, de over- moedigheid en cynisme door verdachten aan den dag gelegd. Het was een formeel complot en de off. twijfelde niet, dat bij niet- ontdekking de burgerij wel weer de dupe van dit trio zou worden. Van geldnood of armoede was geen spra- ke dus beschouwde de officier het plegen van dergelijke ernstige feiten als een soort van misdadige sport. De officier heeft dus niet de minste de- mentie met verdachten en vorderde tegen ieder 3 jaar gevanger.isstraf. De verdediger mr. C. Bosman gaf toe, dat de feiten vaststaan en richtte zijn betoog in hoofdzaak op de ge&schte straf. Pleiter vestigde de aandacht op het treu- rige milieu, waarin B. zich beweegt. Er heerscht armoede in dit gezin en de vader laboreert aan toevallen. Voorts memoreerde pleiter den slechten invloed die de vrouw van K. op B. en de V. uitoefende. Dit is wel de oorzaak van hun afdwalingen. K. zelf is een goed werkman, die zijn verdiensten eerlijk afdroeg. Toen K. werkloos werd, kreeg hij onaan- genaamheden met haar en is hij ook weer tot misdrijf vervallen. Om te kunnen beoor- deelen well; cen soort vrouw dit is wees plei ter op een door haar geschreven brief. Pleiter achtte dus wel reden tot clementie aanwezig en beval zijn clienten dan ook in een meer welwillend vonnis aan. De officier repliceerende. Hij is door het betoog van verdediger dat er motieven zou- den zijn tot clementie niet overtuigd zooals hij dit nog eens meer uitvoerig stipuleert, door opsomming der feiten en bleef alzoo bi] zijn requisitoir en 3 jaar gevangenisstraf persisteeren. Na nog eenige besprekingen met verdach ten over hun werkeloosheid, die hen tot mis- dadigheid zou hebben verlokt, wordt het on- derzoek gesloten en de uitspraak bepaald op a.s. week. UHspraken vorige zilting. J. P. Gedetineerd. Rijwieldiefstal 7 maan- den gev. S. H. G. v. d. W. ^ieringen, ver- duistering, 6 maanden gev. in den buik ernstig gewond. De beide broers, die dronken waren, hadden voorbijgangers lastig gevallen en iemand, die hen trachtte te kalmeeren, met een dolk bedreigd. De man nam de vlucht en haalde Bandur te hulp. De beide broers kwamen met opgeheven dolk op den opzichter af, die ten einde raad zijn re volver trok met het noodluttige g-volg. De toestand van den gewonde is zee; bedenkelijk KINDERMOORD Dezer dagen hadden ouders te Dusseldor? hun zoontje en stiefdochtertje als vermist aan- gegeven De kinderen zijn Zondagmorgen vermoord- in een tuin gevonden, op geriagen afstand van de ouderlijke woning EEN TIJDSDUURRECORD IN HET PIANO-SPELEN. In een danszaal aan de Wedding te Berlijn heeft de pianist Heinz Arnts uit Dusseldorf 80 uur echter elkaar piano gespeeld en daar- mede het bestaande wereld-record voor pia- nosp-elen, dat met 72 uur op naam van den Amerikaan Jack Vanderbilt stond, verbeterd. Heinz had zich Donderdag 6 uur aan de piano gezet in de groote zaal waarin voor 2000 personen plaats is. Hij begon met straat- liedjes, speelde vervolgens ouvertures van opera's en operettes, liederen, symphonieen, potpourri's. Na elke twee uur hield hij een korte pauze om brood of wat groente te eten. Voorts rookte hij cigaretten en dronic veel koffie om wakker te blijven. Men heeft den record-man reeds contracten in Amerika en Oost-Afrika aangeboden. RUSLAND EN CHINA. HET RUSSISCH—CHINEESCH CONFLICT. Volgens een bericht van het Sowjet-tele- graafagentschap worden van de stations van den Oost-Chineeschen spoorweg dagelijks honderden gearresteerde Sowjet onderdanen, meest met hun gezin, naar Charbin ge bracht. Het aantal arrestanten, voor wie in de buurt van Charbin nieuwe concentratie- kampen worden opgericht, zou reeds 5000 bedragen. De toestand aan de grenzen. Ofschoon de dagbladberichten uit Mands- joerije de oorlogsvoorbereidingen als nog steeds grooter wordende schilderen, gelooven Japansche autoriteiten nog steeds, dat de toe stand ernstiger lijkt dan hij is. De grensinci- denten zijn meer 1 et werk van ongeregelde troepen dan van geregelde. Volgens officieele berichten hebben noch Russische, noch Chi- neesche geregelde troepen de grenzen over- schreden, ofschoon er wel schoter zijn gelost over de grens. Doch dit kan worden verwacht van ongedisciplineerde troepen. In deze stre- ken, die gewend zijn aan gewelddaden, zijn dergelijke gebeurtenissea Get zoo ernstig als zij zouden zijn in meer geciviliseerde landen. De Japansche meening gaat wel daarheen, dat de methodes van militair vertoon gevaar- lij-k zijn, doch gelooft, dat noch in China noch in Rusland de publieke opinie sterk ge- noeg is om de aarzelende regeeri-g tot een oorlog te dwingen. In officieele kringen in Tokio vertrouwt r.en, dat de beide regeerin- gen weten wat zij doen en niet voornemens zijn om het tot ernst te laten komen. De Ja pansche correspor.denten in China schrijven, dat de binnenlandsche politiek een groote rol speelt in de huidige crisis. Tsjang Kai Sjek heeft populairiieit ingcboet door zijn Russi sche aangelegenheid. Verder vermoedt men, dat hij een mogelijkheid ziet de militaire pe- netratie van Nanking naar Mandsjoerije uit te breiden. De Nankingregeering is veel oor- logzuchtiger geweest dan de Moekdenregee- ring en de Japansche pers vermoedt, dat hare motieven zijn niet zoozeer het in haar macht brengen van de Chineesche Ooster- spoorweg als wel Mandsjoerijen meer onder Nankings beheer te brengen. DUITSCHLAND. KINDEREN OP DEN SPOORWEG. De spoorwegdirectie te Koningsbergen deelt mede, dat Zaterdagmiddag op de zij- lijn KruglankenTreuburg nabij het station Treuburg twee kinderen van een arbeider uit Treuburg-Abbau die zich op den spoorweg bevonden door een trein overreden zijn Een knaapje van twee jaar werd gedood. het tweede jongetje, dat 3K jaar oud is, werd een hand afgerukt ONTIJDIG OPGESTEGEN. Een eigenaardig ongeluk is Zondag bij het circus Strrasani te Regensburg gebeurd. Op het terrein voor de tenten was men bezig een luchtballon te vullen, waarmee voor het circus leclame zou worden gemaakt. De bal lon schoot los, een der leden van het gez^l- schap poogde hem nog te houden. maar was niet sterk genoeg en werd door den ballon meegesleurd. Men zag hoe de man, die zijn tegenwoordigheid van geest niet verloor. nog poogde de veiligheidsklep te openen oni het gas te laten ontsnappen, maar daarin slaagde hij niet. Toen de ballon zich op een hoogte van honderd meter bevond, kon hij zich niet langer vasthouden, hij stortte om- laag en viel door het zeil van een der tenten In bewusteloozen toestand bleef hij liggen Zijn toestand is uiterst zorgwekkend. DRANKELLENDE. De mijnopzichter Bandur uit Waltersdorf heeft gisternacht te Altenburg den arbeider Ernst Fleinrich uit Oriebitzsch uit verdediging d£kQd£eschoten en diens broer door een schot EEN MERKWAARDIGE TOESPRAAK. Prins Wilhelm v. Pruisen aan het woord. Op een door de rechts-radicale Stahlhelm te Bremen uitgeschreven vergadering ter her- innering aan Sedan en Tannenberg, heeft naar het W. B. meldt, prins August Wilhelm van Pruisen een toespraak gehouden Daarin wees hij o.a. erop, dat de woorden Sedan en Tannenberg eigenlijk nog slechts sagen zijn, daar de na-oorlogsche generatie te weinig heeft van den geest van degenen, die zulke slagen leverden. Nu en dan blijkt flog wel eens van vastberadenheid en moed, men denke maar aan de daden van mannen als de vliegers Koehl en Huenefeld en als Eckener, maar zulke daden zijn niet volbracht door het nieuwe Duitschland, doch door enkelin- gen van den ouden stempel. In Den Haag hebben de toejuichingen overal van zulke daden niet den minsten invloed geoefend Daarom meende spr., dat in het vaderland een nieuwe 'grondslag voor een werkelijk herstel moet worden gelegd, bestaande uit recht, tucht en reine zeden. Een door Briand ge kookten Paneuropeeschen brei met een En- gelsch sausje erover zal Duitschland moeten slikken. AUTO-ONGELUK OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Een vreeselijk auto-ongeluk waarbij vier personen om het leven zijn gekomen, is bij Wintermoor in Liineberg, op een onbewaak- ten overweg gebeurd. De auto van dr. BrinRman, arts te Soltau werd door den trein gegrepen en vernield. De vrouw van dr. Brinkman, haar zoster met kind en de chauffeur werden op slag ge dood, dr. Brinkman is in gevaarlijken toe stand in het ziekenhuis te Soltau opgenomen CHINA. MUNITIEDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. Het grootste Chineesche munitiedepot, dat binnen den stadsmuur in een dichtbevolkt ge- deelte der hoofdstad was gelegen, is gister- morgen in de lucht gevlogen. Er ontstond een algemeene paniek. Het verlies aan men- schenlevens is volgens de be.ichten niet groot. De schade wordt op 1 Vi millioen dol lar geraamd. De staat van beleg is afgekon- digd om te voorkomen dat ongunstige ele- menten van de verwarring gebruik maken. 25 dooden. Bij de ontploffing in het groote munitie depot te Nanking kwamen, naar thans ge- meld wordt, 25 personen om het leven. D totale schade wordt op 150.000 pond sterling geraamd. De oorzaak van de ontploffing kon nog niet worden vastgesteld. Volgens een offi cieele mededeeling neemt men aan, dat de oorzaak te wijten r aan een defecte granaat, die zich tusschen de zending nieuwe grana ten bevond. In andere kringen nijgt men er toe, aan te nemen, dat opzet in het spel is. FRANKRIJK. SENAATSVERKIEZINGEN. In het departement den Hoogen-Alpen is Zondag het links-republikeinsche Kamerlid Maurice de Rotschild tot Senator gekozen Hij komt in de plaats van den overleden Senator Cornand, socialist. Zijn tegen-can- didaat gisteren was eveneens een socialist. In het departement Saone-en-Loire is gis teren, in de vacature van den overleden socialistisch-radicalen Senator Richard, Charles Borgeot van de zelfde politieke rich- ting gekozen. DE STAAT OPGELICHT. Met valsche waardepapieren. De Fransche staat is voor millioenen opge- licht door twee mannen te Marseille, een vroe- geren zangeraan de opera, genaamd Martini en een lithograaf, Inturtaglia. Beiden zijn te Marseille gearresteerd. Vijf jaar geleden ont dekte de politie, dat valsche obligaties in om- loop waren, benevens postwisseis, postzegels enz. Verschillende personen werden achtereen- volgens gearresteerd te Parijs, Bordeaux M-etz, Marseille en veroordeeld tot verschil lende straffen. Maar de vervalschingen duur- den voort. Blijkbaar had men de hoofdper- sonen nog steeds niet in handen Eindelijk kwam de recherche tot de overtuiging, dat de leiders van de bend-e te Marseille huisden Thans zijn ze geknipt in een klein gebouw in de rue Grignan, waar de politie groote hoe veelheden materiaal van allerlei soort vond. Beide manrren moeten bekend hebben dit zaakje sinds '24 aan de hand te hebben. Mar tini, alias Markin, was eerst lithograaf, maar toen hij ontdekte dat hij een goede stem had werd hij zanger aan de opera. Later gaf hij deze broodwinning weer op en keerde terug tot zijn vroegere vak. Hij verzekerde de poli tie, dat hij slechts een instrument was ge weest in de handen van zijn makkers en dat lij slechts drie percent had gekregen van de winst. De Parijsche recherche heeft ontdekt, dat geregeld een koerier reisde tusschen Mar seille en Parijs met valsche staatsobligaties. Ook deze koerier is gearresteerd. De staat moet op deze wijze voor milli oenen bestolen zijn. SPANJE. EEN JACHTONGELUK. Naar het B. T. A uit Bilbao meldt, is in den loop van een jachtpartij, welke genouden werd op het landgoed waar ex-keizerin Zita woont, een ongeluk gebeurd. Haar zoontje Felix n.l. heeft door een geweerschot, dat plotseling afging, graai Delagewsil zeer ern stig gewond. S c h a k e n. HET TOURNOOI TE KARLSBAD BEEINDIGD. Gisteren werd de laatste ronde ge speeld met de volgende uitsiagen: Capablanca wint van Maroczy. Mattison remise met Spielmann. Saemisch remise met Gilg. Griinfeld remise met Vidmar. Euwe remise met Rubinstein. Marshall remise met Colle. Niemzowitsj wint van Tartakower. Trybal remne met Thomas. Becker wint van Bogoljubow. Mej. Menchik verliest aan Canal. Yates wint van Johner. Hierdoor is de einduitslag geworden dat de eerste prijs is gewonnen door Niemzowitsj met 15 p. Een fraaie pres- tatie Capablanca en Spielmann deelen met li'A p. de eer van de tweede plaats. Vierde is Rubinstein geworden en dan komen weer drie spelers met gelijk aan tal punten n.l. Euwe, Vidmar en Becker. De geheele totaaluitslag is: 1. Niemzowitsj met 15 pt. 2 en 3. Capablanca en Spielman elk met 14)4 pt. 4. Rubinstein met 13)4 pt. 5, 6 en 7 prof. Becker, dr. Euwe en Vidmar elk met 12 pt. 8. Bogoljubow met 11Y, p. 9. Griinfeld met 11 pt. 10 en 11 Canal en Mattison elk met 10)4 pt. 12, 13, 14 en 15 Colle, Maroczy, Tarta kower en Treybal elk met 10 pt. 16 en 17. Saemisch en Yates elk met 9)4 pt. 18 en 19. Marshall en Johner elk met 9 pt. 20. Gilg met 8 pt. 21. Thomas met 6 pt. 22. Mej. Menchik met 3 pt. P o s t d u i v e n. WEDVLUCHT VANUIT LUXEMBURG. „Steeds in Spanning" hield Zondag 25 Aug. een wedvlucht met jonge duiven vanuit Luxemburg. Afstand 350 K.M. Gelost om 10.35min. Aankomst: 1. G. Hijmans, Zondag, 19.46.05 2. F. H. C. Dingerdis, Maarjdag 6.43.41 3. G. Hijmans 7.51.50 3. J. J. Veel 7.58.24 5. Idem 7.58 36 6. F. H. C. Dingerdis 8.33.04 7. R. J. Ran 9.01.40 8. Idem 10.23.44 9. C. J. Paulisse 11.07.47 WEDVLUCHT VAUIT BERGEN OP ZOOM. „Steeds in Spanning" hield Zondag 25 Aug. een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Bergen op Zoom. Afstand 130 K M Gelost om 8 uur 15 sec. met Noordwesten wind en heldere lucht. De eerste prijsvliegen- de duiven zijn van: 1. R. J. Ran 10.35.45 2. M. Kroese 10.35.52 3. G. Hijmans 10.36.12 4. M. Kroese 10.36 03 5. Idem 10.36.14 6. G. Hijmans 10.36 32 7. Idem 10.36 42 8. M. Kroese 10.3702 9. S. Vos 10.37.52 10. M. Kroese 10.37.50 ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 26 Aug. 1929. In de heden gehoud enveiling werd betaald voor: Aalbes ser, per 100 pond 1316; Andijvie per lOOstuks 1.90—/ 3.20; Appelen per 100 pond f 5—/ 10; Augurken per 100 pond 521Bloemendaler kool per 100 stuks 18.1024 Bloemkool le s. per 100 stuks 6.60—/ 16; Druiven per 100 pond 36— 40; Groene kool per 100 stuks 3.60 5.50; Kropsla per 100 stuks 1.20 2.60; Komkommers per 100 stuks 3 5; Meloenen per lOOstuks 1556; Perziken per stuk 717 cent; Postelein per bakje 530 cent; Rabarber per 100 bos 1.20; Roode Kool per 100 K G. 5.70; Spinazie per bakje 1156 cent; Snijboonen per 100 pond 7.50—12; Dubbele Sper- cieboonen per 100 pond 2.907; Toma- ten per 100 pond: A 4 60; B 5; C 4.10 en CC 2.60; Wortel cnper 100 pond 8; Zwarte bessen per 100 pond 79. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Aug. 1929. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 14.2017.80; Bloemkool 2e s. 2.60—7.10 per 100 stuks; Wortelen 2.60—/ 3.10 per 100 bos; Peen 2.70; Roode Kool le s. 3.80—/ 5.80; Gele Kool 6—/ 10.10; Witte Kool 3.10—/ 4.60; Uien 67.90; Drielingen 5.10— 5.80; Nep 7.90—/ 10.30; Slaboonen 8.70—14; Tomaten: A 10.20; B 6.40; C 7.90; CC 1.30; Bieten 1.70— 2.40; Aardappelen: Schotsche muizen 3.40—/ 4; Schoolmeesters 2.90; Due of York *10—5.60; Blauwe 2.50— 3.90; Drielingen 3—/ 3.80: Kleine 1.40, alles per 100 K.G. r Aanvoer: 2000 stuks Bloemkool; 1800 bos Wortelen; 1000 K.G. Peen; 106000 K.G. Roode Kool; 38000 K.G. Gele Kool; 65000 K.G. Witte Kool; 15000 K.G. Uien; 1050 K.G. Slaboonen; 2315 K.G. Tomr.ten; 650 K.G. Bieten; 55000 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 27 Aug. 1929. Op de heden gehouden weekmarlct waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 46 st. rabriekskaas 48; 36 st. Boe- renkaas 47.50; 1 st. Commissiekaas 46, alles per 50 K.G. in totaal aangevoerd 73 stapels wegende 47500 K G.; 1907 K.G. L„- ter 1.60—/ 2 per K.G. Vee. 811 Runderen, w.o. 350 vette 0.75 1 10 per K.G.; 321 melk- en geldekoeien 125350, handel runderen matig; 140 Stieren; 38 Paarden 140—/ 200, handel stug; 37 vette kalveren 1.251.40 per K.G. handel matig; 148 nuchtere kalveren, (slacht) 13—/ 40; (fok) 12—/ 30, han del vlug; 223 vette varkens, voor de zouterij 8890 cent, voor de slacht 8894 cent per K.G., handel vlug; 44 magere varkens 32 60 handel stug; 221 Biggen 2837. handel stug; 541 Schapen 2438, han del stug; 845 Lammeren 1624, handel stug; 38 Bokken. Kipeieren 6.257.25; Eendeneier en/6; Piepkuikens 0.12M 3.25; 800 manden peren 13 p. mand. Eierenveiling. 16859 stuks kipeieren 6.50 7.50; b 4—/ 5; 1357 stuks Eenden- eieren a 6.30—/ 6.70. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL". PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Aug. 1929. Op de Ho den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 414 H.L. CASTRICUM, 26 Aug. 1929. Aan de vef- ling „Ons Belang" waren aangevoerd: dubb'. spercieboonen 600 zak, van 914)4 cent; 560 zak enkele spercieboonen 1521 'A cent; 70 zak trosboonen 2426)4 cent; 40 zak snijboonen 23)4—27 ct.25 zak raspers 17)427)4 cent; 10 zak dopertwen 18 ct. en 64 zal tuinboonen 814)4 ct. Alles p. K.G. NOORDSCHARWOUDE, 26 Aug. 1029. Schotsche muizen 2.80—/ 3.50; Duken 5.205.70; Eigenheimers 2.40 3 40; Bl. Eigenheimers 2.40—/ 3.20; Drielingen 3—/ 3.40; Uien 6.8.50; Drieilngen 5.40—/ 6.80; Gele Nep 9.80 12.30; Zilveruien 0 300.80; Drie- lingen 3.50—/ 4; Zilvernep 10.50 14.70; Spercieboonen 6.30—/ 12.90; Snijboonen 9.80; Kroten 1.80—/ 2.90; Roode Kool 3.50—/ 5.80; Witte Kool f 3.20—/ 4.90; Gele Kool 7.80—/ 11.20, alles per 100 K G.; Boswortelen 3.80— 4.30 per 100 bos; Bloemkool le s. 18 24.10; Bloemkool 2e s. 0.90—/ 2 per 100 stuks. Aanvoer: 91800 KG. Aardappelen; 32600 K.G. Uien; 5300 K.G. Uien; 3700 K G. Spercieboonen; 40 K.G. Snijboonen; 450 K.G. Kroten; 19600 K.G. Roode Kool; 4100 K.G. Witte Kool; 5400 K.G. Gele Kool; 1900 bos Boswortelen; 1600 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 26 Aug. 1929. Sch. Muizen 3.10— 3.40; Grove 2.90; Eigenheimers 3.10—/ 3.40; Roode Kool 5.40; Witte Kool 3.30; Nep 9.20- 10.70; Ui en/ 7—/ 8.10; Uien drielingen 5.70-/ 6.70. Aanvoer: 9050 K.G. Aardappelen; 2500 K.G. Roode Kool; 1900 K.G. Witte Kool; 6950 K.G. Nep; 1575 K.G. Uien. ZAANDAM, 26 Aug. 1929. Veilingver. „de Zaanstreek". Sla 0.50—/ 1.15 per kist; Andijvie 2060 cent per kist; Peen 1621 cent per bos; Pieterselie 12)4 cent per bos; Seiderie 510 cent per bos; Uien 7)410 cent per bos; Bloemkool 2e s. 922 cent per stuk; Aardappelen 4.204.30 per 100 K.G.Slaboonen 610)4 cent per pond; Snijboonen 1012 cent per pond; Komkom mers 1—4)4 cent per stuk; Spinazie 5080 —90 cent per kl. kist; Postelein 4858 cent per kleine kist; Augurken 1030 cent per pond; Biet en24 cent per bos; Meloenen 20—50 cent per stuk; Pruimen 1718 ct. per pond;Yellow Transparant 1618)4 ct. per pond; Kruideniersperen 18—22 cent per pond; Stoofperen 45 cent per pond. ZWAAG, 26 Aug. 1929. Veiling Bangert en Omstreken. Snijboonen 7.809.60; Bloemkool 2023; Slaboonen 5.30— 5.40; Pruimen 11—/ 12; Prolefiek 22 23; Augurken Fijn Fijn 27—/ 28; Druiven 4044; Suiktreren 34; Komkommers 23; Kruideniers 15 18; Tomaten: A 5.40; B 4.60; C 5; CC. 4.20. PURMEREND, 26 Aug. 1929. „Afslag- veieeniging Beemster, Purmerer.d en Om streken". Aardappelen 0.601.06 per zak, 25 K.G.Kleine Aardappelen 0.50— 0.72 per zak, 25 K G.; Slaboonen 1.15 2.50 per zak, 15 K G.; Snijboonen 0.75 3.60 per zak, 15 K.G.; Roode Aalbessen 14—/ 26 per 100 K.G.Pruimen 0.30 0.65 per K.G.; Komkommers 24 per 100; Tomaten: A 6.50—/ 8; B 79; C 57; CC 4; Tomaten (Bonken) 6S per 100 K.G.; Appels: Codlin Kes wick 10—/ 16; Tulpappel, roode 10 17; Yellow Transparant 20—/ 39; Pe ren: Winterrietpeer 19; Clapp's Favorite 1219; Dirkjes 6—f 9; Kruideniers- peer 16—/ 39; Suikerpeer 3—/ 6.50, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 26 Aug. 1929. Coop. Tuin- bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Snijboo nen 1724 cent; spek 1011 cent; dik 8— 16 cent; spercieboonen 13)4—23 cent; tros 2226 cent; tuinboonen 510 cent; doppers 1424 cent; br. cap. 2030 cent, raspers 22 32 cent; bios A. 19—23 cent; tomaten 9 21 cent; druiven 1^)21.04; Appelen-; Yellow Transparant 1823 cent per K.G.; aalbessen 0.901.25; Frambozen 84 ct.; bramen 50 cent per slof; sla 2055 cent; Sfinazie 40—60 cent; andijvie 4070 cent; postelein 25—65 cent per kist; komkommers ,24)4 cent; bloemkool 418 cent; groene koo! 45 cent per stuk; augurken: grof 40— 65 cent; Fijn 11.35 per bakje; Meloe nen 27—41 cent per stuk; Peen 1020 cent per bos. Bloemkoolveiling „De Moleo", le s. 12.50—/ 19.80 Blokveiling Tomaten: A 4.50; B en C Y> cent minder. Aardappelen: Eigenheimers 3.253.50; Blauwe 4.50; Bonken 2.25—/ 3; Drielingen ■-/ 2,25-/2.75; Kriel 1.50,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7