MiuimIi CuiiraiL Eischj (j£jooo£& d TtuzcuiiMauuP De geheimzinnige voetstappen FEtJILLETON. Honderd esn en dertigste Jaargang. Radio-hoekje Onze Kolonien. Binnenland No. 202 1929- Woeiisdag 2H Augustus. KONINGINNEDAG. Donderdag 29 Augustus. Huizen, 1875 M. 10.—10.15 Morgenwij- ding. 12.15—2.— Concert door het A. V. R. O -Kwintet. 2.—2.30 Gramofoonmuziek. 2.30 —4 Aansl. van het Roxy-Theater te Am sterdam. 4.-5.— Orgelconcert door Ferdi nand Kloek. Boris Lensky, viool. 5.—5.30 Sportpraatie door H. Hollander. 6.01 7.15 Concert door het A. V. R. O.-Kwintet. 7.15 7.45 Lezing door G. de Clercq over: Laat uw central e-verwarmingsketel schoonmaken. 8 01—11 Concert door het Omroeporkest. Adolphe Ptoh, viool, het Dubbel-gemengd- en Dubbel-mannenkwartet „Harmonie on der leiding van Joh. H. P. Winnubst. Daar- na gramofoonmuziek. 12.Sluiting. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) (Uitsluitend N. C. R. V.) 11—11.30 Zieken- dienst. 12.301.45 Concert. Vocale en m- strumentale solisten. 5.6.30 Concert. Fluit- kwartet en pianobegeleiding. 6.30—7.— Lezing over: Een behoorlijke adelbrief. 7.— 8— Orgelconcert 8— Orkestconcert en le zing over: Hoe beleg ik mijn geld? Daarna persberichten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. M. Ingham, sopraan. E. Richards, tenor. L. Ci- rindrod, alt. 1.20-2.20 Orgelconcert. Cine- ma-orgel. 2.20—2.45 Beelduitzending. 3.20 Vesper 4.05 Voorlezing. 4.20 Concert. B. Caerleon, alt. C. O. Conner, tenor. 4.50 Dansmiziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Piano-recital door St. Askenase. 7.20 Lezing. 7.50 Vaudeville. 8.45 Tooneel-uitzending. „The Pierrot of the Minute" van E. Dowson en „The with the Flower in his Mouth" van L. Pirandello. 10.Nieuwsberichten 10.35 Verrassing 10.50 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmu- ziek. Parils „Radio-Paris,,) 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofooni..uziek. 4.05 Dansmuziek. 6 55 Gramofoonmuziek. 8.25 Concert. Langenberg, 473 M. 7.207.50 Gramo foonmuziek. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 —12.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 5.55 —6.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. Daarna tot 12.20 dansmuziek. Zeesen, 1635 M. 6.10—12.20 Lezingen. 2201 15 Gramofoonmuziek. 1.15—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Concert uit Berlijn. 6.20—8.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. Daarna tot 12.50 dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. Mile Derville, zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. 9.20 Orkestconcert uit Ostende. Hamburg, 372 M. 4.50 Concert. Cornet- kwartetten. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Concert. 8 20 „Herr Bummerlunder". Volks-blijspel in 4 bedrijvea 10.45 Dansmuziek. Men verzoekt ons er de aandacht van de ingezetenen op te vestigen dat de gemeentelijke bureaux op Zaterdag 31 Augustus a.s. voor zooveel de dienst het toelaat, gesloten zullen zijn. In verband met de omstandigheid dat ook het personeel van de Reiniging dan geen dienst zal doen, wordt verzocht op dien dag geen vuilnisbakken e. d. buiten te zetten. GEMEENTELIJKE SCHOOL VOOR VOORBEREIDEND MIDDELBAAR TECHNISCH ONDERWIJS TE ALKMAAR. INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN. De inschrijving Is opengesteld tot en Inet 30 Augustus a.s. in het gebouw der Ambachtschool, des v.m. van 9—12 en n.m. van 25 uur. Leerlingen van Ambachtsscholen met een volledig leerplan voor het voortge- zet lager onderwijs kunnen reeds na het doorloopen van de 2e klasse worden toegelaten, mits zij het derde leerjaar aan de Ambachtsschool te Alkmaar volgen. Leerlingen met het diploma Am bachtsschool of zij die naar de 5e klasse van de Gem. Avondschool voor Nijver- heidsonderwijs zijn bevorderd, kunnen onmiddellijk worden toegelaten, onder overlegging van bun rapportboekje en een verklaring van den Directeur dat ze voldoenden aanleg hebben voor voort- gezette studie in de technische vakken. Het schoolgeld wordt geheven naar het inkomen en is zeer laag gesteld. De school geeft opleiding voor het toe- latingsexamen eener Middelbare Tech nische School. De lessen worden in de avonduren ge- geven. Aanvang 2 September a.s. Nadere inlichtingen bij den Directeur A. FLEDDERUS. geautoriseerde vertaling uit het Engelsch van Mevrouw Belloc Lowndes, door OSWALDI. 10) Aanvankelijk was zij overal met de autobus heengegaan, maar al spoedig had zij bevon den, dat de „pence" daaraan uitgegeven, tot shillings opklommen, die zij niet kon missen en zoodoende had zij een paar zolen versle- ten, om van het eene plaatsingbureau naar het andere te loopen. Overal was haar het- zelfde verteld. Duizenden vrouwen, op korten termijn ontslagen door de opheffing van al- lerlei bureaux en instellingen die in de vier oorlogsjaren waren verrezen, waren nu, even- als zij, vergeefs op zoek naar werk, hoewel het meerendeel dier vrouwen onderlegd of ge- diplomeerd was voor bepaalde betrekkingen, wat met Adelaide Strain niet het geval was. Plotseling herinnerde zij zich een ontmoe- ting, die zij een week te voren had met een vriendelijk vrouwtje, knap en nog jong van voorkomen, hoewel zij al een volwassen doch- ter had. Met moeder en dochter was Adelaide veel in aanraking gekomen in haar werkkring van de laatste jaren. Deze beide vrouwen, min- derg elukkig dan zij, behoorden tot de eersten die ontslagen werden door het Ministerie, waar zij geruimen tijd lichten, maar gr A be- taalden arbeid haddejn verricht, en zij nad ARRESTATIES TE SOERABAJA. Het hoe en waarom. Huiszoekingen en arrestaties van S. K. B. I.-leiders te Soerabaja zijn geschied naar aanleiding van het volgende feit: uit een uit Rusland afgezonden en aldaar onder- schepten brief is gebleken, dat de S. K. B. I. zich rechtstreeks had aangesloten bij de Liga tegen imperialisme en koloniale on- derdrukking. Hierop besloot het hoofdparket tot op- treden, teneinde te kunnen constateeren, of de S. K. B. I. direct contact had met an dere vereenigingen in Indie. Van dit contact is tot dusverre niets gJ- bleken. Daar zulks zou kunnen worden af- geleid uit een desbetreffend telegram, ves tigen wij er de aandacht op, dat eenig ver band tusschen de P. N. I. en de S. K. B. I vooralsnog niet is aangetoond. Betreffende Soerabaja kan het „Soer. Hbld." melden, dat de verhooren der gear- resteerde leiders tot een uur 's nachts wer den voortgezet; Zaterdag hervatte de Poli- tieke Inlichtingen Dienst het onderzoek; het corps werd daartoe uitgebreid met per soneel van de rechercher De leider Marsoedi kreeg plotsding koorts en wenschte in de C. B Z. te worden cpge nomen, doch dit bleek na onderzodc door een geneesheer niet noodig *e zijn. Het trok de aandacht der politic, dat door c:e chauffeurs druk kaarten werden ver- kocht voor een pon. De mhitaire comman dant liet in den kampong Semoet en omge- ving militairen patrouilleeren. De voor den, door het hoofdparket bevo len, overval der te Soerabaja woonachtige leiders van de Sarekat Kaoem Boeroeh In donesia", door den hoofdeommissaris van poiifie, F. Fatour, getroffen maatregelen, waren den avond te voren slechts aan drie personen bekend. En zoo kon het gebeuren, dat de overval volkomen onverwacht kwam en voor de betrokkenen positief als een don- derslag bij helderen hemel. In Soerabaja dienden 26 personen in hechtenis te worden genomen en geen hun- ner heeft kans gezien den dans te ontsprin gen. Wei een bewijs, dunkt ons, dat de voor- bereiding goed geregeld was. En toch was dit niet zoo eenvoudig als men bedenkt, dat de gezochten over de geheele stad verspreic woonden. i De gearresteerden waren volkomen kalm Geen hunner is tot dusverre in confessie; zij nemen het air aan, uiterst verbaasd te zijn over hunne arrestatie en niet te weten op welke wijze zij iets zouden hebben misdre- ven. In totaal zijn te Soerabaja 26 personen gearresteerd. In huizen en werkplaatsen werden diverse bescheiden in beslag genomen, waarvan de nauwkeurige lezing, naar schatting, wel een week in beslag zal nemen. Op een der gearresteerden werd een noti tieboekje gevonden met de aanteekening: „1 Augustus semoea". Het zal wel niet te boud verondersteld zijn, in deze aanteekening een bewijs te zien voor den rechtstreekschen in- vloed van Moskou, waar immers die datum was uitgekozen voor communistische massa- demonstraties over de geheele wereld. DRAMA UIT DE DESA. Drie dooden om honderd gulden. In een desawoning in het Pekalongansche, aldus de „Java Bode", kwam het hoofd van het gezin binnen., een tani, die zoo juist bij de afdeelingsbank een leening van honderd .gulden had aangegaan. Het geld was hem betaald in een biljet van honderd en hij borg het, onvoorzichtig, in een leeg lucifers- doosje, gelijk de desaman dat soms doet. Het lucifersdoosje met zijn kostbaren inhoud zette hij ergens neer en ging toen heen. Tij dens zijn afwezigheid moest het vierjarig dochtertje vuur aanmaken om het water voor de rijst te koken. Zij maakte haar vuur- tje, en om het te doen vlammen wierp zij, spelend, het ergens in een hoek gevonden lu cifersdoosje op de gloeiende arang. Het smeulde, vlamde en viel tot asch uiteen. De vader kwam thuis en zocht het doosje om het geld te gaan wisselen Hij zocht ver- beiden uit het oog verloren. Bij de eerste, enkele ontmoetingen had Adelaide een pijnlijk gevoel van jaloerschheid niet kunnen overwinnen, want zij zagen er allebei knap, gunstig uit, waardoor zij op prettige manier de aandacht trokken van de- genen die met haar samenwerkten. ,,U zult wel begrijpen, dat ik soms zenuwachtig en angstig ben met het oog op Dorrie. Maar ik geloof, dat zii nu kans heeft, om behoorlijk te trouwen. Zij heeft nu kennis aan een Nieuw- Zeelander, die heel veel van haar schijnt te houden. Och, als zij met hem nu maar goed bezorgd is en zij zoodoende kan vergeten. welk een harden tijd wij hebben doorgemaakt na ons ontslag, dan wil ik me er graag bij neerleggen, haar nooit meer te zien. Ik houd te veel van haar om dat dan te tellen En Adelaide's oogen hadden zich toen met tranen gevuld. Nadat die droeve verklaring van die moe der in haar herinnering opleefde, gingen haar gedachten naar haar eigen wanhopigen toe- stand en dien van haar kind terug. Voor Gilly, om hem, voorloopig desnoods, een vei- lig bestaan te verzekeren, zou zij, om zoo te zeggen, alles willen aanvatten. Zelfs minder- waardigen arbeid, maar wat? Zij liep in de schamele kamer naar den schoorsteenmantel. waar de stijve, gebarsten spiegel de ongezelligheid weerkaatste. Eva Raydon's dubbel velletje fijn briefpapier nu in twee stukken scheurend, legde ze die op de stoffige, plekkige marmerplaat en met haar dlebagen geleunct ojp de snippers van dat geefs en vragend waar het gebleven was, vernam hij dat het door zijn kind op het vuur geworpen was. Hij snelde naar het gloeiende vuur, zag dat het doosje met zijn inhoud geheel verdwenen was. In woede ont- stoken greep hij den ketel van het vuur, en wierp het kokende water over het schreien- de kind. De arme kleine riep om hulp, kreun- de en stierf kort daarna. De moeder, die op het erf haar werk ver- richtte, kwam op de smartelijke kreten van het kind naar binnen en vond daar den va der, steunend, bij het reeds zieltogende doch tertje. Op het erf bleef een kindje van enkele maanden, door de moeder daar opgepast, en in den schrik alleen gelaten, onbewaakt ach- ter. Het kindje kroop rond, en kroop al spelend naar den waterput. Hij speelde nog even aan den rand, zag wellicht het spiege- lende water, boog zich voorover, viel, en verdronk. Even later kwam de moeder naar buiten zag het kindje niet en vloog naar den put. Het was te laat; een ontzield kinderlijkje werd naar boven gebracht. De desamen- schen, buren van het huis, waar dit ver- schrikkelijkc voorviel, waarschuwden de po litic. Zij kwam, en vond in de kamer man en vrouw bijeen, verdwaasd door het onge- luk, bij de lijkjes der kinderen. Zij werden beiden meegevoerd, ondervraagd en voor loopig in hechtenis gesteld. Daar, in de boei, werd de ontzetting de vrouw te machtig, en zij stierf dienzelfden dag. In de gevangenis zit nu de man alleen. CHINEES DOOR INLANDERS DOODGESLAGEN. Omdat een Batakker over de teener, was gereden. Naar de „Sum. Post" verneemt, is te Belawan een Chinees door de woedende Inlandsche bevolking doodgeslagen. Een autobus, bestuurd door een Chi- neeschen chauffeur en waarin zich ver- scheidene Chineesche passagiers bevon- den, reed Belawan binnen, toen de auto, door wiens schuld is nog niet uitge- maakt, een Batakschen koelie, werk- zaam bij de haven, over zijn teenen reed. Op het geschreeuvv kwampn verschil- elhde koelies aanloopen, die een zeer dreigende houding aannamen, ten slot- te naar steenen en flesschen grepen en een Chinees, naar zij dachten den chauf feur, daarmede te lijf gingen. Vrijvvel terstond kwamen ook de lugu- bere elementen van de Unie Kampong er bij, waardoor een groote riboet ont- stond, met het resultaat, dat den man met een steen de hersens werden inge- slagen Hij werd in zorgwekkenden toestand naar het Stadsverband vervoerd, waar hij is overleden. Niet de Chineesche chauffeur is het slachtoffer van deze woedebekoeling geworden, doch een Chinees, die zich toevallig in de buurt van de herrie be- vond en waarschijnlijk voor den bestuur- der van de autobus werd aangezien. DRONKEN OP DE FIETS. Zijn huisgezin met vergeten. Op het politiebureau te Naarden kwam Zaterdag bericht binnen, dat er door de stra- ten van het stadje een dronken man slinger- de. Het bleek, dat de beschonkene met een zwaar bepakte fiets reeds op weg was naar het politiebureau. Toen de wielrijder den drukken verkeersweg wilde oversteken, werd hij bij zijn arm gegrepen. Een burger hield de fiets vast en even later stond de man in de open celdeur. „Geef me een pruimpje tabak", was zijn eerste verlangen. De Naarder politieman haalde de B. Z. K. te voorschijn. „En nou naar binnen!" Het rijwiel kwam achterna met een wonderlijke bagage. Een kooitje met twee allerliefste parkietjes en twee toegeknoopte roode zakdoeken gevuld met vette worsten, kinderspeelgoed, etc. Al was de man dan aan den rol geweest, zijn huisgezin had hij niet vergeten, zegt de Tel. GRATIS LOGIES IN HOTELS TE GRONINGEN. De vrouw tegen wie de hoofdeommissaris van Politie te Groningen heeft gewaar- schuwd, omdat zij in hotels daar ter stede logeerde en deze verliet zonder te betalen en ook andere bedriegelijke praktijken gepleegd heeft, heeft deze volgens de Tel. ook te Ap- pingedam willen toepassen. Zij is daar ech- ter in de val geloopen. Het is gebleken te zijn de 29-jarige G. B., wed van W. A. gedomicilieerd te Schoterland. Een vaste woonplaats had ze niet. Zij is in het Huis van Bewaring opgesloten. ivoorachtige briefje, bekeek zij onderzoekend haar gezicht in het gebarsten glas. Langzaam onderwierp zii alle trekken aan een nauwkeurig, eerlijk onderzoek en begon toen te tellen, enkel om tot de slotsom te ko- men, dat zij veel te veel waren om te tellen die witte draden, doorstrengelend wat eens haar voornaamste schoonheid was geweest, haar lang, dik, zacht, bruin haar. Zij was jaren jonger, misschien wel tien of twaalf, dan het vrouwtje dat de dingen zoo gemakkelijk kon opnemen, en dat haar toen die bekentenis had gedaan. Maar nu zag zij er en ze bekende het zichzelf grif veel ouder uit, dan die andere. En nu zij daar stond, weerkaatst in den schervenspiegel, zag zij klaar het feit, dat zij was gaan behooren tot het enorme leger van vrouwen, die de ken- merken verloren hadden zoo zij ze ooit werkelijk hadden bezeten de lichamelijke kenmerken, te zamen vaag aangegeven door de uitdrukking: „vrouwelijke aantrekkelijk- heid". Menigmaal in de laatste weken, hadden degenen, bij wie zij om hulp kwam, haar te kennen gegeven, sommigen heel kortaf, ande- ren vriendelijk. met een omhaal van woorden, dat de patroons gesteld waren op wat zij, Adelaide Strain, miste, „een knappe verschij ning". Was dat al zoo en zij had het pijnlijk ondervonden bij fatsoenlijke werkgevers die fatsoenlijke vrouwen zochten, dan was het natuurlijk duizendmaal erger bij de andere, mindere soort jzoekers" naar vrouwelijk per- Fyffes' Bananen zijn zeer gemakkelijk te onderscheiden door het blauwe etiket op iedere hand. Dit etiket geeft U de garantie voor de beste bananen; let daarom zorgvuldig op bet merk. FRANSCHE EN BELGISCHE MINISTERS NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Zondagmiddag te een uur arriveerden te Medemblik per auto's eenige gedelegeerden van de Herstel-Conferentie o.a. de heeren Briand, Gilbert, Jaspar en Hymans en eenige dames, vergezeld van minister Bee- laerts van Blokland, tot een bezoek aan de Zuiderzeewerken. Reeds was een bezoek aan den proefpolder te Andijk gebracht; met belangstelling heb ben de bezoekers het electrische gemaal van den N.-W.-polder te Medemblik in oogen- schouw genomen, alsmede de dijkwerken zelve. Per auto werd te ruim 2 uur verder gereisd naar Wieringen. VOGELBESCHERMING AAN DE VUURTORENS. Teneinde de corns aanzienlijke sterfte onder de trekvogels aan de vuurtorens te beperken, heeft de Nederlandsche Vereeniging tot Be- scherming van Vogels lampen laten aan- brengen aan de vuurtorens van Hollum (Ameland), Terschelling (Brandaris) en Eyerland (Texel). Deze lampen worden ont- stoken zoodra rondvliegende vogels door het vuurtorenpersoneel worden waargenomen. De dieren zijn dan in staat den romp en den kop van den vuurtoren te zien, waardoor het aantal doodelijke botsingrii afneemt. Thans worden met medewerking van den Minister van Defensie, dergelijke bescher- mingslampen gereed gemaakt voor den vuur toren van Westkapelle (Walcheren), voor de vogels een der gcvaarlijkste vuurtorens van de Zuidelijke eilanden. heid kon moeilijk worden gesproken. De versierin-. betrof hoofdzakelijk het raadhuis met het daar tegenover gele- gen rosarium, waar een muziek-tent was opgesteld. Omstreeks tien uur begon het druk t« worden in het dorp. De inwoners bega- ven zich ondei' klokkengebeier naar de kerk waar de officieele herdenking zou zijn. Tegen half elf, toen de koningin- moeder met gevolg binnen kwam, was het eenvoudige gebouw geheel gevuld. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. do burgemeesters van Utrecht en Zeisf en kolonel Hardenberg, commandant van het vliegkamp Soesterberg. Nadat koningin Emma door den burgemeester naar haar plaats was geleid, zong men gezamenlijk het Wilhelmus. Vervolgens besteeg de burgemeester mr. G. Deketh in ambtscostuum den kansel om een inleidend woord te spreken. De heer Pluim uit Baarn hield daar- op een lezing over de geschiedenis van Soest. De plechtigheid werd opgeluisterd met zang en muziek. 's Middags werd een concert gegeven voor het gemeente- huis, terwijl het gemeentebestuur >•&- ceptie hield. LIJKEN AANGESPOELD. Te Katwijk aan Zee zijn twee iijken aange- spoeld. Het eene vermoedelijk van een scheepstimmerman uit Hamburg, die tien da- gen geleden op de Noordzee overboord is ge- slagen, het andere van een adjudant-onder- officier uit Den Haag, die cedert enkele da- gen wordt vermist. SOEST NEGEN EEUWEN OUD. gelegenheid van het 900-jarig bestaan Gister zijn te Soest de festiviteiten ter begonnen. Van een feestgewaad in het dorp was geen sprake. Eerepoorten met groen en vlaggedoek, zooals men elders vaak ziet, waren achterwege gebleven en al hadden de bewoner van enkele huizen hier en daar de driekleur ont- plooid, van een algemeen feestelijken aanblik, een groots opgezdtte plechtig- soneel. Zich afwendend van het onverbiddelijk stuk spiegelglas, herinnerde zij zich een beroemde plaat van Leech. Twee vrouwen in den plas- regen in de Haymarket, en er onder de woor den: „En, Liz, hoe lang ben je vroolijk ge weest?" Zij ging naar het raam. Met groote in- spanning, want zij was slap door ondervoe- ding, trok zij het omhoog. Een oogenblik ademde zij gretig de lucht in, die, hoewel met stof en rood bezwangerd, haar frisch en zui- ver voorkwam, vergeleken bij de drukkende bedomptheid in de kamer waar zij bij haar aankomst, door dat briefje op fijn ivoor- papier, zulk een diepe vernedering had onder vonden. Een klok ergens dichtbij sloeg. Vijf lang? galmslagen. Het was dus eigenlijk nog niet zoo heel laat? Plotseling voelde zij een drang om weg te komen uit die sombere ka mer, voor een uur ja, en om het er zelfs op te wagen, in een netten, zindelijken salbn een goede kop thee te gaan drinken. En dan wilde zij, versterkt, verkwikt, nog naar een plaat singbureau gaan, dat betrekkelijk dichtbij was en gedreven werd door een vrouw, die per- soonlijk meer belangstelling had getoond in haar hachelijke omstandigheden, dan een van de andere hadden gedaan, bij wie zij om hulp had gevraagd. Zou ten slotte een klein vleugje van geluk nog haar deel mogen zijn? Deze flauwe hoop, gemengd met een beetie biigejoofwerd yerwezenlij kt ;want drje kwar^ SCHIPPER BEROOFD. Een schipper, gedomicilieerd te scni? dam, is te Zwolle in ^en hem onbekend perceel heroofd van een portefeuille in- houdende 1040 aan bankbiljetten. De politie slaagde er in de vermoedelijke daders aan te houden. Het zijn een rond- reizend schoenmaKer. 46 jaar, gedomi cilieerd te Enschede, en een 22-jarig koopman te Zwolle. Bij den laatsten werd f 460 aan bankpapier gevonden, afkom- stig van den schipper. EEN VALSCHE RIJKSDAALDER. De politie te Sappemeer heeft bij he\ correspondentschap der Ned. Bank een aldaar gedeponeerden valsehen rijks- daalder in beslag genomen, afkomstig uit een rol van die muntstukken, toege- zonden uit Zwolle. Aan den rijksdaalder ontbreekt het randschrift. Kleur en klank verraden bovendicn den onechten staat. GEZINSVERPLEGING VAN PSYCHOPATHEN. 11 Naar verluidt, is de directio van het Rijksps.vchopathen-asyl te Leiden voor- nemens een proef te nemer. met gezins- tier later werd Adelaide Strain aangeboden en aanvaardde zij den post van oppasseres bij een krankzinnige. Het salaris was dri? pond per week met kost en inwoning. HOOFDSTUK III. Toevallig naar Swanmere.. n Diggle had het strenge consigne van zijn patroon, om kalmaan te rijden, als zij een dorp doorkwamen. Dus sukkelden zij voort op wat de chauffeur en zijn meesteres noemden een begrafenisgangetje, toen Eva, die voor zooveel haar zachte aard het gedoogde, een beetje boos was geweest, plotseling den arm van haar man greep met den uitroep: „Birtley, Lieveling! Kijk eens! Daar is ons huis, zooals we't gedroomd hebben Aan een ouden rooden tegelmuur stond op een wit bord te lezen: THE MILL HOUSE, praehtig buitengoed uit de hand te koop tegen buitengewoon lagen prijs. Huis en erf dagelijks te bezichtigen. Eva tikte zenuwachtig tegen het glazfcn scherf van den wagen en Diggle stopte voor een gesmeed ijzeren hek, waardoor men een' breed grasveld zag, langs den oever der rivier, door hooge boomen begrensd. De rechterkant van het grasveld was afge-' zet door een haag van prachhge, kleurige struiken en bloemen en links verhief zich eerf bekoorliike villa, stijl Queen Anne. r veryolgd^ "uaH-rJ* YAHvnSg^ FYFFES BamahEII

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5