Voor alien die Sukkelen STAKE ROT Mijnhardt's Laxeertabletten Buitenland jongen voor het meisje. Met de psychiaters en den officier was pi. voorts van oordeel, dat hier ceen sprake is van voorbedachten rade De%erdachte heeft gehandeld zonder be- wustzijn; er is dus geen schuld aanwezig, omdat het door de wet vereischte element „op- zet" ontbreekt. Er zal hier dus geen veroor- deeling kunnen volgen. Tenslotte kwam spr. tot dc strafmaat, in- dien de rechtbank verdachtes schuld mocht aannemen. Wanneer de rechtbank dat mocht doen, ver- zochtp leiter rekening te houden met verschil- lende verzachtende omstandigheden en plaat sing in een bijzondere gevangenis. De uitsoraak volgt over acht dagen. met Verstopping of moeilljken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pljn. Bij Apothektrs en Diogisten. Poos 60 ct. Provinciaal nieuws WINKEL. Gistermiddag is door onbekende oorzaak de boerderij van den heer J. A. Poortermans in den Groetpolder geheel a'gebrand Eemg huisraad kon nog worden gered, doch spoe- dig stond alles in lichte laaie. Een hoeveelheid klaverhooi en karwei ging mede verloren. Achter de boerderij was een stoomdorsch- machine in werking en het wordt niet on- waarschijulijk geacht, dat door vonken uit de schoorsteen in het droge stroo, brand is ontstaan. SCHOORL. Bij de Zondag gehouden gymnastiekwed- ytrijden te St. Maartensbrug behaalde de gymnastiekver. „01ympia" de volgende prij zen- le pr. Hindenvisbaan dames (verg. zilv. medaille); le pr. Hindernisbaan heeren (verg. zilv. medailie). Mej. A. v. Essen le pr. tremplin hoogspringen met cen sprong van 1.85 M. (verg. zilv Medaille). Me]. A Nieuwland 3e pr. tremplin hoogspringen met een sprong van 1-80 M. (bronzen medaille). Dat „01ympia" zachtjes aan tot een zware concurrent der andere vereenigingen gaat be- hooren moge blijken uit het feit, dat aan de bindernisbanen 8 vereenigingen deelnamen waaronder van zeer goede naam, terwijl aan het nummer tremplin hoogspringen 50 da- mes deelnamen waaronder 4 van „01ympia" Hiervoor waren shclits 3 prijzen beschikhaar waarvan Schoorl er 2 wist te veroveren voor- waar een schitterende prestatie van deze vereeniging. SCHAGEN. Tot kassier bij de Coop. Boerenleenbank al hier is benoemd de heer K. Nottelman te Petten. door de perrons zonder gevaar kunnen wor den betreden. Prwiaire weg door de Zaanstreek. Omtrent de uitvoering van de plannen van den primairen weg van Amsterdam door de Zaanstreek (gedeelte van het provinciaal we- genplan) vernemen wij dat hieromtrent ook ernstige plannen tot doorzetten bestaan. Zijn we wel ingelicht, en we hebben geen reden om aan de juistheid van de gegever. te twijfelen, dan zijn reeds or.derhandelingen gaande tot aankoop van de benoodigde gronden onder deze gemeente. In hoeverre men in tact zal laten, en ook ongestoord het bedrijf zal kunnen uitoefenen, de eendenkooi onder deze gemeente, een mo nument dat van Rijkswege in aanmerking komt voor bescherming, konden wij niet te weten komen, maar wij vreezen als het ron- kende moderne verkeer door den Castricum merpolder zal gaan, dat het dan ook uit zal zijn met de rust die de eendenkooihouder zoo van noode heeft, wil hij behoorlijk en vol- doende financieel zijn beroep kunnen uitoefe- nen. Aan de veiling Ons Belang waren aange- voerd: 623 zak enkele spercieboonen van 16 tot 18H cent; 540 zak dubbele idem van 9 tot 13 ct.; 50 zak trosboonen van 2Vi tot 26 ct.70 zak snijboonen 21 tot 26 ct.20 zak tuinboonen van 13 tot 17 ct. en 10 zak raspers van 29 ct., alles per ICG. De prijzen van de boonen zijn over het algemeen slecht te noemen. Gelukkig valt het beschot mede doch van een totaal opbrengst aan de veiling als verleden jaar is zeker geen sprake. Alleen de prijzen van de snijboonen bij mooi goed zijn behoorlijk loonend te noe men. Ook de prijzen van de tuinboonen zijn goed, maar de oogst daarvan is vrijwel afge- loopen, zoodat slechts een enkeling daarvan profiteert. De opbrengst van de collecte welke Zondag den ZeerEerw. heer Pastoor Kem per liield voor den bouw van een kerk in den Haag, na vooraf een weldadigheidspredika- tie, heeft opgebracht de som van 478. WIERINGERWAARD. Zondag werd alhier onder begunstiging van prachtig weer de gewone jaarlijksche handicap harddraverij gehouden, waaraan doorf 15 flinke drave'rs werd deelgenomen. Baanlengte 325 Meter. Handicapper de heer P. Olij, starter de heer D. Stammes. Uitslag: le pr. f 150 P. Olij 295 M., eig. C. Spaan, Kcedijk: 2e pr. 100 M. Minne 315 M. eig. J. A. Bakker, Wieringerwaard; 3e pr. 50 W. Koosje 295 M. eig. T. Vos Benningbroek; 4e pr. 25 Ouford 285 M., eig. J. Schoon, Mcdemblik.Er was veel be langstelling. DXRKSHORN. In het groot Nationaai Concours voor Harmonie-.en Farfarecorpsen te IJmuiden op Zondag 25 Augustus, behaalde de mu- ziekvereeniging ..Onder Ons" alhier, direc- teur de heer A. P Blaauw, mededingende in de Eere-afdeeling Fanfare, verschillende prij zen, nl. een le pr. met 135 punien; de zilve- ren Plaquetten, als prijs voor't hoogste aan- tal punten van Fanfarecorpsen; de gouden medaille voor't hoogste aantal punten van het geheele concours, ten slotte in den eere- wedstrijd den lsten eereprijs met 67 punten. Met groote voldoening kunnen dus de ijve- rige, ambitieuse leden der vereeniging en haar kranige directeur terugzien op den wed- strijd en de voorbereiding daartoe. CASTRICUM. Spoorwegjubilea. Naar wij vernemen is op 8 September a.s. t heer P. v. d. Touw, thans ongeveer 8 jaar assistent aan het station alhier, 25 jaar in dienst bij de Ned. Spoorwegen. Het zal den heer v. d. Touw op dien dag niet aan belang- stelling ontbreken. Electrijuatie spoorwegen. Ten aanzien van ons bericht inzake de ver- anderingen welke zullen geschieden aan de spoorlijn nabij het station alhier en het sta tion zelf kunnen we nog mededeelen, dat in- derdaad aan de Westzijde van het station het z.g.n. goederenspoor zal komen. De goede- rentreinen zullen dus op die lijn de goederen lossen, waarna zij over het verhoogde tweede perron zullen moeten worden geloods in de goederenloods aan het Stationsplein staande Volgens 'n spoorwegman dien wij over een en ander spraken heeft dit zijn groote bezwaren Niet alleen doordat het vervoer zal moeten geschieden over het verhoogde perron, wat al zijn eigenaardige bezwaren heeft, maar bo- vendien omdat dat vervoer over de lijnen van het groote verkeer zal moeten geschieden, wat, in verband met de treinen die dan zullen worden ingelascht wel haast onmogelijk en zeer gevaarlijk zal zijn. Een oplossing die ter zake aan de hand kan worden gedaan is de volgende. Het thans voor het eerste perron iliggende spoor wordt als vrachtgoederen- 6poor gebruikt, zoodat de goederen direct en zonder veel moeite en gevaar in de loods of anderzins kunnen worden opgeborgen. De lij nen die het verkeer van de electrische treinen zullen moeten opnemen worden meer West- waarts gelegd en daartusschen een verhoogd perron. Of dit laatste alsnog zal kunnen wor den bereikt is niet te zeggen. Onze zegsman was daarover niet al te optimistisch gestemd Ten slotte zij nog medegedeeld dat thans met spoed wordt gewerkt om de wijzigingen, die noodig zijn, tot stand te kunnen brengen Deze week is door het personeel een en ander uitgezet, maar wij meenen ook zeker te weten dat de eigenaren van de gronden aan de Westzijde van de spoorlijn, reeds zijn gepolst en met sommigei' reeds een contract is tot stand gekomen over den afstand van de gronden die door de spoorweg Mij. benoo- <%d zijn. Is toegang tot het verhoogde perron is men voornemens van het eerste perron een tuftnei tuder den spoorljjn te maken, .waar- HEEMSKERK. Wegens zijne benoeming tot burgemeester te Wassenaar heeft de heer Wiechman als zoodanig te Heemskerk ontslag aangevraagd. De heer W. trad als jong burgemeester hier op in een tijd dat de tuindersbevolking door malaise al zeer diep ('t was in 1923) in de financieele zorgen staken. Alle voile grond tuinbouwproducten waren toen zoo goed als waardeloos. Door zijne bemoeii'ngen is te Heemskerk de glascultuur begonnen. welke tot dusverre bevredigende resultaten afgeworpen heeft. Van de zijde der raadsleden ondervond hij om. de grootste tegenkanting aangaande de restauratie van den gemeentetoren. Toch dreef hij zijn plan door't welk eindelijk met succes bekroend werd. Ook de verbreeding der wegen had zijn voile aandacht. Vele hin derpalen moesten daarvoor uit den weg ge- ruimd worden maar het einde was dat de veel te smalle wegen zoodanig verbreed en ver- beterd werd en dat deze zelfs de aandacht der omliggende gemeenten trok. Ten slotte zij nog vermeld dat de gasvoorziening voor het over grootste deel op zijne rekening geboekt mag worden. BEVERWIJK. De Kennemer Pluimveevereeniging stelt zich voor met de beide Kerstdagen eene ten- toonstelling te doen houden van diverse soor- ten pluimvee. Deze expositie zal onder gebracht worden in een der gebouwen van de R K. Coop. Tuindersvereeniging „Kennemerland". In't veilinggebouw ,,'t Centrum" zal op 11 September door de Floraliavereeniging tentoongesteld worden de indertijd aan alle leerlingen van hier gevestigde* onderwijs- inrichtingen ter opkweeking toevertrouwde planten en bloemen. boonen domineeren. Het leek eerst of er geen looge verwachting van de boonen gekoes terd werd, doch't zal wel losloopen, daar de beplante oppervlakte zeer groot is. Echter volt de doorsneeprijs niet mee, hoewel het de laatste dagen weer iets beter was. De sterke schommeling in de prijzen maakt het moei- lijk om de doorsneeprijzen over een week te zeggen, doch we willen ons bepalen tot den prijs der laatste dagen. Die prijs was voor snijboonen le soort 1826, 2e soort f jo—/ 16, dikke boonen (dubbele) zonder draad 13—/ 16, id. m. draad 10—/ 15, dunne boonen (enkele) 15 tot 19, tros (stokboonen) 20—/ 26, spekboonen 9— 11, alles per 100 Kg. De aanvoer van bloemkool was vrij groot en de prijzen waren vrij hoog, hoewel de massa-aanvoer uit 2e soort bestond. Alleen mooie 2e kwaliteit en le kwaliteit gingen in prijs omhoog, uitschot gold zoo goed als niets. We noteerden voor bloemkool le soort 13.50—/ 18, 2e soort 8.50—/ 11, 3e soort 2.50—/ 3.50 per 100 stuks. Naasi bloemkool komt er steeds grooter aanvoer van diverse koolsoorten met gereserveerden handel in genoemde artikelen; groene kool gold 3.50—/ 4.50 en roode kool 4.50 6.50 per 100 stuks en van genoemde ar tikelen was de kwaliteit heel goed. Sla, pos telein en andijvie kwamen in groote partijen aan de veiling en de prijzen zijn matig. Voor 2e soort worden de hooge kosten slechts matig gedekt. We noteerden voor sla 0.20- f 0.45, postelein 0.25—/ 0.50 en andijvie 0.35—/ 0.60 per kist; enkele uitzonderin- gen iets hooger. Spinazie was iets beter in trek en de prijs was vrij goed, nl. 0.450.60 per kist. De aanvoer van doperwten, raspers en capu- cijners blijft maar steeds aanhouden en de rijzen blijven hoog, althans voor mooie waliteit. We noteerden voor doperwten, i2—/ 18.50, capucijners 20 tot 32 en laspers 22—/ 30 per 100 Kg. De aan voer van komkommers en augurken bleef aanhouden, doch't is moeilijk om den prijs van de laatste vast te stellen, daar de sortee- ring alles te wenschen overlaat; niettemin kunnen we zeggen dat fijne inmaak-augur- ken gewild zijn en overigens alles goedkoop. De noteering voor komkommers was 1.50 5.50 per 100 stuks en augurken (grof) per bakje. De aanvoer van tomaten was we zou- den haast zeggen oudergewoonte weer een teleurstelling en de prijzen waren heel laag; de noteering was voor A 4.50, B4.10 en C 2 per 100 bos. De prijs ging in stijgendc lijn. De handel in zacht fruit en vruchten was levendig tegen hooge prijzen. We noteerden voor bessen 20—/ 33, druiven 70— 85, appelen, 20—/ 25 en peren 16— 24 per 100 Kg. De aanvoer en prijzen der aardappelen week in niets af van die der vorige week. Met uitzondering van komkommers, sla en tomaten waren de prijzen der overige arti kelen bevredigend en gezien den grooten aanvoer kan men tevreden zijn. HEILOO. Naar we van de politie vernemen, hebben ongewenschte personen een bezoek gebracht aan een onbewoond huis aan den Rijks- straatweg C 70a, eigendom van den heer v. R. In bedoeld huis, dat binnenkort weer betrokken zou worden, waren de meubelen reeds aanwezig. Thans werd vastgesteld dat niets is ver- mist. Alleen het slot was verbrijzeld en de sleutel was zoek. De heer J. L. Groot heeft bedankt als voorzitter van den kring Alkmaar en van de afdeeling Heiloo van den Bond van Geiten- fakvereenigingen in Noord-Holland. NOORD-SCHARWOUDE. De winkelweek. De eerste dag werd goed ingezet n.l. met cen optocht met versierde fietsen, waarvoor groote belangstelling was. De uitslag was a's volgt: Jongens: le pr. J. Meyer, 2e pr. K Heidsma; 3e pr. P. Mink; 4e pr. J. van Zijl; 5e pr. H. Leurink; 6e pr. A. K. Schuit; 6e pr. B. de jongens Hiemstra en Meereboer. Meisjes: le pr. J. Jansen; 2e pr. M. Maars; 3e pr. N. Langedijk en W. Malle- kote; 4e pr. G. v. d- Veer en A. Zeeman; 5e de groote en fraaie collectie bloeiende planten en wuivende palmen een feestelijken aanblik- Wel schijnt de strenge winter een ongun- stigen invloed te hebben gehad op den groei van de door de leden gekweekte planten, maar was daardoor't aantal inzend. kleiner dan vorige jaren, niettemin was het ingezon- dene zeer wel verzorgd en werkelijk prachti- ge planten waren er onder op te merken. 't Is altijd een ding dat bewondering wekt, als men ziet, hoe sommige liefhebbers hunne 6tekken, die bij de uitreiking even poover zijn als alle anderen, zulk 'n grooten voorsprong weten te geven. Ook de inzending van de firma Tuin en Kroone bloemisten te De Rijp mocht gezien worden. Leek en vakman hadden hier tezamen door bekwaamheid, maar stellig ook door groote zorg en echte liefde voor de levende natuur mooie uitkomsten bereikt. Kunstzinnigheid, ijver en toewijding deden hetzelfde in de andere hoofdafdeeling der tentoonstelling, die voor de huisvlijt, onderge- bracht in de rubrieken dameshandwerken. houtarbeid, teeken- en schilderkunst en „diverse technieken", die itder, wat de jeugdi- ge inzenders betrof, weer waren gesplitst naar leeftijdsgrenzen, maakten een zeer goeden in- druk. Zonder anderen tekort te doen, mag wel in het bijzonder genoemd worden een zeer fraai en artistiek bewerkte theewarmer van de hand van mej. Trijntje Posch en een drietal olie- verfstudies van den heer P. Mars. Mevr. Schermerhorn—Kleinschmidt zond fraai werk „tarso" In de afd. teekeningen wekten zeer schoone prducten van de veelbelooven- de teekenschrift van den jongeheer Jacob Kuiper ieders bewondering, verwondering zelfs, want er waren, den jongen artiest ter eere, meerderen, die openlijk betwijfelden of hij wel de maker was. Gelukkig konden deze „Thomassen" door bevoegde personen van hun twijfel worden genezen. Al de namen van inzenders van werkelijk mooie dingen te noemen zou te veel plaats- ruimte eischen, omdat dan ook stellig niet on- vermeld zouden mogen blijven zij, wier fraaie werkstukken alleen ter opluistering waren in- gezonden en die dit doel uitnemend hebben bereikt. Groot was ditmaal de inzending „huisvlijt" niet, noch in damesliandwerk, noch in houtarbeid of andere technieken, maar zooals reeds gezegd, er viel veel te be- wonderen. Bijzondere vcrmelding verdient zeker nog de uitgebreide collectie cacteeen van mej. H. van der Goot en de gezament- lijke inzending houtarbeid en teeken- en plak werk van de O. L. school, gearrangeerd voor t eerst door't nieuwe schoolhoofd, den heer S. van Stralen. De collectie houtarbeid ver toonde 'n treffend verschil met die der laat ste jaren, door een bijna algeheel afwezig zijn van versieringsmotieven en eenig streven naar artisticiteit. Deze nieuwe leider der jeugd schijnt meer zijn streven te richten naar de praktijk van alien dag. Melkblokken, spek- plankjes, waschrekken en andere nuttige din gen domineerden. Minder opvallend moge daardoor thans de aanblik geweest zijn ver geleken bij voorgaande- tentoonstelling, som mige bezoekers, die van de ,nuchtere" praktijk spraken, moeten bedenken, dat ook in het simpele voorwerp schoonheid kan verscholen zijn. Soberheid gepaard aan keurige afwer king is ook sympathiek en kan stellig opvoe dend werken en dit laatste is toch het eenige doel van „Handenarbeid op school". Zondag was het bezoek aan de tentoonstel ling bepaald druk. Talloozen kwamen, ook van elders, van het schoone genieten en - offerden welgemoed hun penningskes ten ba te van't goede doel der vereeniging, door te grabbelen, te visschen of te biljarten „op de vlotburg" of trachten de pleegouders van „de Onbekende Baby" bij te staan in het zoeken van den juisten naam van hun arme kleine, die blijkens een later in den zak van een amb- tenaar der politie gevonden biljet in „ver zegeld" couvert Jannetje bleek te heeten. teeken van echt „Groot-Schermer"-gezellig' heid" al kwamen dan ook tallooze aanwezl gen van verre buiten de grenzen van dit oude, kjeine, och schoon gelegen dorp. DE STREEE. De export van aardappelen is trots de vrij belangrijke aanvoeren thans betrekkelijk ge- ring. Een belangrijk deel van den aanvoet wordt voor pootgoed gekocht en voorloopig opgeslagen. Zondag zal het 60 jaar geleden zijn, dat Pr-6- de heer J. v. Lingen Em. hoofd eener O. L. S. zijne onderwijslocpbaan te Scherpenzeel aanving. De groote voorjaarstentoonstelling van gebroeide bloembollen, tuinbouwartikelen enz. die gehouden wordt door de afd. voor bloembollencultuur in samenwerking met de Floraliavereeniging. alles hier gevestigd, vindt plaats op 28 Febr., 1 en 2 Maart in een der gebouWen der R.K. Coop. Tuindersver- eeniging „Kennemerland". HENSBROEK. Naar de N. H. Crt. verneemt, gaat de plaatselijke geneesheer Dr. van Leeuwen ons dorp verlaten om zich als arts te vesti- gen in de gemeente Alkmaar. Ook het oud-hoofd der school, de heer G. M. R. de Haan, zal vertrekken en heeft Oegstgeest als nieuwe woon- en rustplaats gekozen. KOEDIJK. Begunstigd door prachtig weer, zette de N.V. tot exploiteeren van dorschmachines, hare machinerieen weer in werking tot het af- dorschen van graan en peulvruchten. Dit geeft weer den jaarlijkschen terugkeer van werk en bedrijvigheid. Het geheel staat onder leiding van den heer W. Visser. KENNEMERLAND. Met verbazing staat men den geweldig grooten aanvoer aan de veilingen te bezien. Zeker, in Augustus komt altijd groote aan voer, doch zoo groot als thans hebben we het nooit gezien. Het brandpunt van den aanvoer is Beverwijk, waar 4 veilingen uren aaneen een aanvoer verwerken, waar men versteld van staat, 5 tot 6 uur aaneen staat de klok niet stil en wordt er van personeel en den administrateur en zijn staf niet wei- nig gevraagd. Ook in Haarlem, Castricum en Heiloo is de aanvoer van beteekenis en blijkt de geweldige beteekenis van den tuin- bouw in dit gewest. 1 Van alles wordt er aangevoerd, doch de De prijzen kunnen naar keus gekocht wor den bij een der deelnemende winkeliers. De jury bestond uit Let ortderwijzend personeel van de scholen te Noordscharwoude en Oud- karspel. De belangstelling van de ingezetenen was groot. Het mooie weer lokte vele kijkers. De heer Booy (firma Groot) sprak tenslotte nog cen woord van dank tot de jury, waarna tot prijsuitdeeling werd overgegaan. Maandagavond heerschte er in ons dorp een ongekende drukte in verband met de winkelweek. Behalve een optocht met ver sierde fietsen is er een wedstrijd gehouden in tuin en gevelversiering, waarvoor de deel- name ook groot was. De uitslag hiervan wordt Woensdag bekend gemaakt. BOVENKARSPEL. De handel in slajwonen is hier thans uiterst gedrukt. De kooplust is zeer gering. Verschillende partijen worden verkocht voor slechts ongeveer een gulden per zak. HOORN. De heer G. Veldhuiisen, sedert jaren lid van den gemeenteraad alhier, gaat binnen kort de gemeente verlaten wegens benoeming als secretaris-penningmeester van den Utrechtschen Bestuurdersbond. Opvolger van den heer Veldhuijsen is de heer Sand. GROOTSCHERMER. Zaterdag, Zondag en Maandag, 24, 25 en 26 Aug. hield de vereeniging „Huisvlijt en Floralia" alhier haar gewone jaarlijksche tentoonstelling met daaraan verbonden fees- telijkheden in de groote zalen van cafe wan Truijen. Te acht uur's avonds opende de voorzitter, burgemeester de Groot, de expositie. Een vrij talrijk publiek, als men het zeer slechte regen- weer in aanmerking neemt, was bij de ope ning aanwezig en maakte, daarbij voorge- licht door bestuursleden der vereeniging, een rondgang langs het tentoongestelde. De zaal was sqjjitte/end verljcht en bood vooral door OOK TEGEN DOR5T! Maandagavond te acht ure opende de voor zitter den feestavond. Spr. wees er op, daf „Huisvlijt en Floralia's'" tentoonstelling langzamerhand een gewone tegemoetgeziene verschijning is geworden in de jaarlijksche cyclus van kunstzinnige en amusementsge- beurtenissen in ons gezellige dorpsleven. En, ging spreker voort, dit is een gelukkig verschijnsel, want temdden harer kunstgenot schenkende zusters in ons vereenigingsleven bekleedt zij eene eervolle plaats Ook „Huis vlijt en Floralia" dient de kunst en schenkt ons daarvan het genot. Zi; toch moedigt het beoefenen der zuivere volkskuns^ 'an. Zij prikkelt beginnelingen tot volhocOen, zoeken en oefenen en geeft zoowel deze als gevorder- de beoefenaren doelmatige leiding en voor- lichting. En moge nu misschien het kweeken van planten geen „kunst" zijn met een groote K, kundigheid in groote mate, ijver en ge- duld is er onmisbaar bij en bovenal liefde, diepe liefde voor de levende natuur. En de levende natuur is de bron, waaruit de kunste- naars van alle eeuwen, welke ook de techniek mocht zijn, waarmede zij hun kunstgewroch- ten vorm en wezen gaven, hebben geput. Ook hier dus de verwantschap niet de kunst! ein- digt spr. zijn korte rede en daarom gevoel ik mij gedrongen U alien aan te sporen medt te werken aan het waarlijk schoone doel onzer vereeniging. Muziek van „Christiaan de Wet" het be- Scende fanfare-corps te Groot-Schermer en zang van Groot-Schermers gemengd koor, af- gewisseld door een paar alleraardigste een- acters, vulden den avond op alleraange- naamste wijze, tot dat de danslust vaar- dig werd over de jeugd en vele ouderen. Toen sloot de praeses den officieelen feestavond en lict de verdere leiding aan 't wijdvermaarde Groot-Schermer „bazaar"- orkest en den be- kwamen pianist, den heer Potgieser van de Rijp. Tentoonstelling en feestavond, beiden wa ren bepaald een succes en alles stond in het FRANKRIJK. DE COMMUNISTISCHE BANK TE PARIJS. Heropenb De communistische bank voor arbeiders en boeren te Parijs, die een poos gesloten is geweest terwijl er een gerechtelijk onderzoek naar den toestand van de bank aan den gang was, is gisterochtend voor het publiel heropend. BERGBEKLIMMERS ZOEK. Waar'schijnlijk doodgevrorex Een Reuter-telegram uit Nice aan de En- gelsche bladen meldt, dat sinds Donderdag twee bergbeklimmers, wier identiteit niet be kend is, maar die gehouden worden voor Ne- derlanders of Engelschen, vermist worden te Vallouisa in het Isere-departement. Dien dag hebben andere alpinisten, die van de Barre des Ecrins kwamen, hulpgeroep gehoord, ko- mende uit de richting van den gevaarlijken ol des Avalanches. Vrijdag uitgezonden hulpcolonnes moesten onverrichter zake terugkeeren, daar zij de ongelukkigen, die zij wel konden hooren, niet vermochten te bereiken. Een tocht door een aantal beproefde gidsen bleef eveneens zonder resultaat. Zondag is wederom een reddingstocht ge- het tweetal reeds doodgevroren zou zijn. ENGELAND. DE CHOLERA IN ENGELSCH-INDIE. Sedert de laatste week in Juni zijn in d< verschillende districten van Bombay meei dan 11.000 gevallen van cholera voorgeko- men; 4272 zieken zijn overleden. PRAEHISTORISCHE VONDST. Bij graafwerken te Canberra is een 22 e.M. lange tand gevonden, welken men toedicht aan een voorwereldlijk buideldier, ter grootte van een olifant. BELGIE. POLITIEKE PERSPROCESSEN. Georges Marquet, de hoteleigenaar, die ook de Etoile Beige aangekocht heeft cn in de Kamer komt in de plaats van Adolphe Buyl, den liberalen afgevaardigde voor Oostende, is den laatsten tijd nog al heftig aangevallen door het Gentsche katholiek-conservatieve blad Le Bien Public en heeft aan deze cou< rant laten weten, dat hij haar voor het ge- recht zal dagen wegens laster. \Vaar dt Etcile Beige en Marjuet echter, van hun kant, Le Bien Public het verschijnen, tijdens den oorlog, onder de Duitsche censuur, hebben verweten in bewoordingen, die door den hoofdredacteur, J. Kervyn de Meerendre. be- leedigend worden geacht, heeft de kathoheke courant nu, op haar beurt, een klacht bij het gerecht ingediend tegen de Etoile Beige. (N.R.C.). TRAGISCH ONGELUK. Te Antwerpen, op den hoek van Amerika- Lei en Zuiderplein werder. twee echtparen uit Lier afkomstig, waarvan het eene juist een telegram van het overlijden van zijn zoon had ontvangen, door een zwaren vrachtauto ver- rast. Drie hunner, zoo meldt de N.R.C., het echtpaar Nauwelaerts en mevrouw Marie Nauwelaerts, de echtgenoote van den heer Liekens, werden gedood. De vierde persoon, Louis Liekens, die nog tijdig op zij had kun- ren springen, bleef ongedeerd. RUSLAND. VIER FINNEN GEFUSILLEERD. Wegen spionnage Blijkens een Reuter-telegram aan de Engel- sche bladen uit Helsingfors zijn volgens be richt uit Moskou vier Finnen, vroegere offi- cieren in het Roode Leger, doodgcschoteti op grond van spionnage ten bate van Fin land. Diplomatieke interventie mocht niet baten. De executies vail en samen met de vervol- ging voor het hof te Abo van een groot aan tal Finsche bolsjewisten, beschuldigd vac spionnage ten bate van de Sovjetrepubliek. VOOR HET JODENDOM IN RUSLAND. De Poolsche rabbijnen hebben besloten, in September een algemeennen vastendag uit te schrijven, als betooging tegen de vervolgin* gen, waaraan de Joodsche godsdienst in de sowjetunie is blootgesteld. De Joden in de rest van de wereid zullen worden uitgenoo digd, dit voorbeeld te volgen. NOORWEGEN, DE KOUDE NOORSCHE ZOMER. Koude in Finmarken Uit Oslo wordt gemeld, dat deze zomer in het Noordelijk gedeelte van Noorwegen de koudste is, die men daar sedert menschen- heugenis heeft meegeinaakt. In Finmarken heeft het den geheelen zomer minstens eens per maand gesneeuwd en zelfs in de maand Augustus hebben sneeuwstor- men gewoed, die anders pas laat in der herfst optreden. ZUID-SLAVI6. AANHOUDING VAN COMMUNISTEN TE BELGRADO. Te Belgrado zijn talrijke personen aange- houden, die verdacht worden van deelneming aan een communistisch eomplot Er is een geheime drukkerij van onwettig drukwerk ont- dekt. Bij de inhechtenisneming pleegde <b secretaris van het Roode Kruis zelfmoord. AMERIKA. VIADUCT INGESTORT. Een doode; erger door een der ge- wonden voorkomen. Een viaduct over den Pennsylvania-spoor- weg is ingestort onder drie auto's, die op de spoorlijn "vielen. Een persoon werd gedood, verscheidene anderen werden gewond. Er ger werd voorkomen door een der gewonden, die een naderenden express tot «taan bracht door met ecu roode vl#g te zwaaien beschermen rich de keel niet Lakerol-Pastilles. Is frlsch en verkwikkend en '1 veriacht zoo! 50 ct. p. doos bij Apoth. en Drog. Off.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7