maa/L iy&iuuP FEU1LLETON Fyffes' Bananen zijn zeer gemakkelijk te onderscheiden door het blauwe etiket op iedere hand. Dit etiket geeft U de garantie voor de beste bananen; let daarom zorgvuidig op het merk. OUDE NIEDORP. Raads vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente Oude Niedorp, op Woensdag 28 Augustus 1929, n.m. 8 uur. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de heer B. J. F. Meijer, Burge- meester, tevens Secretaris. Ingekomen stukken. Adres van het bestuur der afd. Alkmaar en omstreken d.d. 29 Juli j.l. betreffende be- lastingbetaling op postkantoren. Voor kennisgeving aangenomen. Adres van de Kamer van Koophandel en fabrieken d.d. Augustus j.l. nopens de Ka nalisatieplannen voor Westfriesland, dit adres werd aangehouden tot behandeling der begrooting dienst 1931, in verband met de nieuwe financieele verhouding rijk en ge meente. Uittreksel uit het register van besluiten van Ged. Staten d.d. 17 Juli j.l. no. 21' waaruit blijkt dat de beslissing op het raadsbesluit van 24 Juni j.l. tot aan- en ver- hoop van grond aan en van W. F. Smits en N. Smits te Nijmegen is verdaagd. Uittreksel van het register van besluiten Provinciaal nieuws HET P. E. N. IN 1928. Verschenen is het verslag van het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf voor Noord- holland (P. E. N.) over 1928. Het hier volgende is er aan ontleend: Het bedrijfsjaar 1928 heeft zich, even- als de laatste jaren, gekenmerkt door een gestadigen vooruitgang van het be- drijf. De stroomverkoop bedroeg 85.523.955 K.W. tegen 77.280.337 K.W. in 1927, hetgeen neerkomt op een vermeer- dering van 10.6 over 1927 bedroeg de vermeerdering 12.8 van den omzet in 1926. Totaal werden in 1928 ingekocht 88.862.464 K.W., tegen in 1927 81.395.525 te zien, of ze de dingen bij den een niet een paar pennies goedkooper kon krijgen, dan bij den ander. Dat was,- toen ze een soldaten cantine geldelijk beheerde". Zoo kwam Adelaide Strain dan als dame huishoudster bij de Birtley Raydons. In het begin zag zij er zeer vermoeid uit, waarschijnlijk de uitwerking van de weken die zij had opgepast bij den, overigens ongevaar lijken krankzinnige. Maar ze was spoedig weer opgeknapt, want The Mill House was een waar paradijs, vergeleken bij de „hel" die zij juist had doorgeinaakt, en vooral, omdat haar vroegere vriendin, nu haar „mevrouw" had toegestaan, dat haar zoontje, Gilly, de drie laatste weken van zijn vacantie bij haar mocht doorbrengen. Met kalm, hoewel toch vlug begrip, wai een belangrijke eigenschap van haar persoonlijk- heid uitmaakte, had zij zich er terstond op toegelegd, om wanorde in orde ongezeliig- heid en slordigheid in gezelligheici en netheid te herschapen. Geen wonder, dat Eva en Birtley reeds in de vier weken van haar proeftijd cob n-et alleen veel meer op hun gemak gevoelden dan ooit, zoolang zij' getrouwd wareii, cr.aar dat Ray don tot zijn groote tevredesiheid de weke- lijksehe rekeningen aanmerkelijk veel lager bevond. En zoo gebeurde het natuurl-i1', dat hij, ondanks ziin beweringdat hi| he1 r-iet kor missen, ten si oft- instenide, me* aan zbrs vrouw's knarpe, degelijke vriendw. het Cla ris te betaien, dat haar dieiwtes Mljkb'.ar waard waren. .a yexyolgd J 4 +J JJ <3 HL_

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5