Radi^rafisch Weerbericht. AGENDA. Buitenland Binnenland Bioscogsen Ingezonden stukken Zeetijdingen De Kermis. Stadsnieuws Wij verleenen voor Handel, Land bouw en Nijverheid EN ALS DE STER BLEEF STILLE STAAN BIJ DEN LUCHTSCHIPPER VEENSTRA OP BEZOEK. strument van een groep van groote mogenc heden en de mogelijkheid wordt ge- schapen van contact tusschen de Bank en den Volkenbond. Maar hierover bestaan groote meenirigsverschillen, die naar de corr. van het Hbl. meldt, zich reeds bij de samenstelling der organiseerende commissies zullen hebben kenbaar gemaakt. Maar de groote strijd hierover zal niei meer in onze residence worden uitgevochten. De Haagsche conferentie is thans zoo goed als afgeloopen. Over het succesvolle einde kunnen we niet anders dan buitengewoon vol- daan zijn. Zaterdag 31 Aug. Van 10 uur af Oranjefeesten in den Mu ziektuin en op het Sportpark; o.m. opiating luchtballon met parachute-springer, des avonds vuurwerk. 2 uur, nieuwe schouwburgloge Doelen veld, Genootschap Jeugd-amusement, op voering van kindertooneelstuk Dik Trom; 8 uur N. V. Groot Tooneel, opvoering van Rooie Sien. 7.30 uur, Cinema Americain: De rutsch- baan des levens (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.Heden danst Mariette (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De kleine cavalerist (voor elken leeftijd). 8 uur, in den tuin van H. O. C. E te Hei- loo concert vanwege comite H. A. B. 8 uur, Harmonie, Rott. Hofstadtooneel, opvoering van Juffrouw Kerkmuis. 8 uur, Gulden Vlies, N. Ned. Tooneel, opvoering van Jongen of meisje. 2 uur, schouwburgloge Doelenveld, kin- derrevue Naar het middelpunt der aarde; 8 uur revue Wonder boven wonder. Zondag 1 Sept. 7.30 uur, Cinema Americain: De rutsch baan des levens (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Heden danst Mariette (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De kleine ca valerist (voor elken leeftijd). 8 uur, Harmonie, Rott. Hofstadtooneel, opvoering van Geld in den grond. 8 uur, Schouwburgloge Doelenveld. Bouwmeester's revue Wonder boven wonder 8 uur, Gulden Vlies, N. Ned. Tooneel, opvoering van De Violiers. 8 uur, nieuwe schouwburgloge Doelen veld, N. V. Groot Tooneel, opvoering van Rooie Sien. ENGELAND. DE A.S. VOLKENBONDSVERGADERING. De a.s. groote verklaring van MacDonald. Minister-president Mac Donald zal verge- fceld door lord Cecil en de overige gedele- geerden voor de vergadering van den Vol kenbond, die niet rechtstreeks uit Den Haag naar Geneve reizen, hedenochtend uit Londen Vertrekken. Op weg naar Geneve zal hij te Parijs een onderhoud hebben met Briand, om des avonds door te reizen naar Genfeve. Over de te verwachten groote verklaring van Mac Donald tijdens zijn vermoedelijk slechts eenige dagen durend verblijf te Genfcve meldt de diplomatieke medewerker van de Daily Tel., dat de minister-president in staat zal zijn, nadere mededeelingen te doen over de onderhandelingen, welke hij gevoerd heeft met den Amerikaanschen ambassadeur j Dawes over de ontwapening ter zee. De stand van deze onderhandelingen is in zoo hooge mate bevredigend, dat de ver- ;klaring van Mac Donald van de grootste be- teekenis zal zijn. Het is bekend, dat president Hoover en den •Amerikaanschen regeering inzake de gevoerde onderhandelingen een zeer tegemoet komende houding hebben aangenomen. Het schijnt, dat de regeering te Washington en Londen het eens zijn geworden over de groote schepen zoo wel als over de onderzeebooten. j Te Londen hoopt men, dat Mac Donald te Geneve in staat zal zijn, mededeeling te doen van het tijdstip, waarop een conferentie der 5 mogendheden zou kunnen worden gehouden. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Hedenmorgen omstreeks kwart voor negen is op den onbewaakten overweg te Goor de 50-jarige gehuwde arbeider B. Brummelhuis uit Boekelo (gemeente Haaksbergen) door den D-trein BerlijnVlissingen gegrepen en gedood. De man, die per rijwiel naar Goor reed, om daar een begrafenis bij te wonen, heeft den trein niet gezien en werd ongeveer 200 M. meegesleurd. Het lijk was ernstig verminkt. Het rijwiei; dat op de locomotief was blijven zitten, is te Goor-Zuid daarvan verwijderd Het lijk is per brancard naar de R.K. be- graafplaats vervoerd. CINEMA AMERICAIN. De Rutschbaan des levens. In de Cinema Americain is tot nu zoo'n groote belangstelling geweest voor de variete en circusfilm De Rutschbaan des levens, en dat in elke voorstelling, dat de directie heeft besloten deze film nog tot en met Zondag te vertoonen, teneinde de velen die dit werk nog willen zien, de gelegenheid te geven. De crystophonemuziek en lieaeren van Richard Tauber zullen wederom ten gehoore worden gebracht. Wie dus een interessante bioscoopvoorstel- ling wil bijwonen, weet dat in de C. A. iets moois is te zien. kasteel nabij het dorp worden dol op haar. Met medeweten van haar pleegvader wordt zij het voorwerp van een onschuldige grap, die twee rijke jongelui zich tegenover haar veroorloven. Op aandringen van haar pleegvader begeeft zij zich naar het slot van een der jongelui en stapt, zonder iemand iets te vragen, in bed. Bij het ontwaken ziet zij zich door een aantal kamermeisjes omgeven, die haar op haar wenken bedienen. Mariette, die alles gelooft in haar onschuld, wordt medegedeeld dat zij een prinses is. Zij leeft nu als in een droom. Reeds den volgenden dag noodigt zij alle dorpelingen uit voor een feest ten paleize. Robert van Dammen, de eigenaar van het slot, die zich als haar chauffeur heeft uitgegeven, wordt verliefd op Mariette. Zij beantwoordt die liefde en deelt de gasten mede, dat zij met hem zal trou wen. Robert's vrienden achten nu den tijd gekomen om een einde aan de grap te ma- ken. Mariette wil nu niets meer van Robert weten en vlucht naar Parijs Zij danst en zingt daar in een onooglijke bar en weet die om te tooveren in een mondain restaurant. Zij treedt daar dagelijks op. Robert van Dammen en zijn vriend reizen naar Parijs en herkennen daar Mariette, die zich nog altoos boos toont over den jongen man. Als Robert haar tracht te bezoeken in de kleedka- mer is zij reeds verdwenen naar Moritz. Op Oudejaarsavond weerklinkt het Ma-, riettelied in de feestelijke sfeer, vol weemoed' als zij aan vervlogen tijden denkt. Robert is haar nagereisd, hoort den jubelzang van Mariette, en waagt het weer haar voor zich te winnen wat hem eindelijk gelukt en door het prachtige besneeuwde landschap skien twee gelukkige menschen. Deze eenvoudige en toeh aan gevoelvolle scenes rijke historie is on kunstvolle wijze verfilmd onder regie van Friedrich Zelnik en boeit door het schitterende spel der hoofd personen waarvan Mariette met haar lief on schuldig optreden en haar dans en zang de eerste plaat.s inneemt. Die zang wordt ver- tolkt door Esther Rolfanja met zang en or gelspel. De door haar gezongen Weensche melo- dieen verhoogen de waarde der vertooning, terwijl de bij deze film onmisbare orkestbe- geleiding als altijd artistiek, de gemoedstoe- standen van de handelende personen en't wel en wee van de tot prinses voorbeschikte von- delinge verdienstelijk weergeeft. Dit samen gaan van vertooning, muziek en zang zal in de laatste kermisdagen veel bezoekers trek ken. In het Rembrandt Theater ging deze film 3 weken aaneen. Vooraf gaan Wereldnieuws, de 2 acter De kellner gymnastiekleeraar, een zeer ac- tueel Nederl. nieuws, en een schitterende op name van een reis van Hoek van Holland langs den Rijn naar de Alpen per Reingold, een film, zeldzaam mooi en onderhoudend. VICTORIA THEATER. Jackie Coogan in De Kleine Cavalerist. Onder buitengewoon groote belangstelling werd gisteravond in het Victoria Theater de eerste voorstelling gegeven van de nieuwe film De Kleine Cavalerist. In deze film wordt de hoofdrol vervuld door Jackie Coogan, die zich inmiddels tot een flinken boy heeft ont- wikkeld. En in deze film verovert hij weer al- ler sympathie door zijn natuurlijke spel. Zijn vader is in de film bevelhebber van een fort op het grensgebied bij de Indianen. Jackie volgt de voetsporen van zijn vader. Hij is reeds een uitstekend ruiter'en blaast op zijn trompet als de beste. Jackie's moeder, met wie hij gewoonweg dweepte, is gestorven en de vader heeft besloten zijn zoon een nieuwe moeder te geven. Dit zou zijn jongen ten goede komen. Hij verlooft zich met een lief meisje uit Washington en vertrekt naar zijn fort. Het meisje zal een maand later volgen Hartelijk is de ontmoeting van vader en zoon Van een andere moeder wil Jackie weinig weten. En als dan de nieuwe moeder komt, ontwikkelt zich langzamerhand de groote ge- negenheid tusschen Jackie en zijn nieuwe moeder. Door beiden prachtig gespeeld. Deze film zal het publiek weer in hoogp mate boeien. Jackie speelt eenig, terwijl Claire Windsor als de moeder en Herbert Rawlinson als de vader eveneens heel mooi spel geven. Groote vroolijkheid brengt het bijprogram- ma. Er is om de bekende kindercombinatie met o.a. Mary Jackson, Joe Cobb en Farina benevens de hond, onbedaarlijk gelachen. Buster Keaton was zeer op dreef in De Vogelverschrikker. Een zeer goed kermisprogramma. Grootendijk 30 Aug. v. Hamburg n. Antw. Maasdam Rott. n. New Orleans 30 Aug. v. Antwerpen. Veendam Rott./N. York, pass 29 Aug. Li zard. Westerdijk 29 Aug. v. Immingham n. Ham burg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Achilles, Japan-Rott. 29 Augustus v. Singa pore. Laertes, Batavia-Amsterdam, 29 Augustus v. Barcelona. Mentor, Asterdam-Japan, 28 Augustus v. P. Swettenham. Orestes, Japan-Rotterdam, 29 Augustus v. Colombo. Philoctetes, 28 Augustus v. Kobe n. Rotter dam. HOLjLAND-OOST-AZIE-LIJN. Zosma, 30 Augustus v. Rotterdam te A'dam. JAVA—NEW YORK-LIJN. Deli, 29 Augustus v. Batavia te New York. Krakatau, Java-New York, 30 Augustus v. Port Said. Salabangka, New York n. Java, 27 Augus tus van Hampton Roads. Knight Companion, 29 Augustus v. New York n. Java. HOLL AN DWEST - AFR1KA-LIJN. Drechtstroom thuisreis, 29 Augustus v. Why- dah. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 30 Augustus v. Genua te Savona. Jonge Jacobus, 29 Augustus v. Almeria n. Londen-Rotterdam. Jonge Maria, 30 Augustus v. Rotterdam n. Palma. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LIJN. Hoogkerk, 30 Augustus, v. Rotterdam n. Ant werpen. Meerkerk, uitreis 30 Augustus te Calcutta. KON. HOLL. LLOYD. Zeelandia, uitreis, 29 Augustus v. Cherbourg JAVA-CHINA—JAPAN-LIJN. Tjibadaw, 29 Augustus v. Batavia n. Hong Kong. Tjibadak, 29 Augustus v. Batavia n. Hong Kong. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 31 Aug. 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 140000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij- zen als volgt: 56—58 6.20—/ 6.40: 58— 60 6.20—/ 6.50 60—62 6.40—/ 7.10; 62—64 6.80—/ 7.30; Bruin: 60—66 6.807.70; 10.000 stuks Eendeieren 6.10—/ 6.30. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek, bewijsi geenszins dat de redactie ermede instemt). Mijnheer de Redacteur, Meermalen is mij de laatste dagen verwe- len dat ik het ingezonden stukje over de straatmuzikanten heb geschreven. Zou U raisschien in de courant willen medeelen, dat ik de schrijver niet ben? Met dank voor de plaatsing, /t_T TH. HALMA. (Het is ons niet duidelijk waarom men den heer Halma voor den schrijver aanziet, waar toch de werkelijke schrijver m/;t de eerste letter van zijn naam een T. heeft geteekend. Wij willen desgevraagd met genoegen ver- klaren, dat de heer Halma de schrijver niet Red. Alkm. Crt.) ALKMAAR. Telefoon no. 120 TreepVink als Kathie, de kellnerin uit de studentenkroeg. Louis Saalborn typeerde kostelijk -den onderwijzer, die Karl Heinz naar de univer- siteitsstad moest vergezellen en daar meer dan goed voor hem was deel nam aan de ,,avondjes" der studenten. Wij zullen de verschillende andere spe- lers niet alien noemen, maar willen vast- stellen, dat zonder hun uitstekende spel de rollen van de drie bovengenoemden minder goed zouden zijn uitgekomen. Zij alien te zamen hebben een voorstelling gegeven, die tot de beste van deze kermisweek be- hoort. Verschillende Alkmaarsche jongelui de- buteerden als studenten en zij deden het heel goed. Een Driekoningenspel van Felix Timmermans. Gedramatiseerd door Eduard Veterman en Felix Timmermans. De N. V. Vereenigd Rotterdamsch Hof- stads Tooneel gaf gisteravond in de Har monie bovengenoemd stuk. De geestige Vlaamsche schrijver van „Pallieter heeft ook in Alkmaar vele be- wonderaars, waardoor te voren verwacnt kon worden, dat ondanks den stillen Vrij- dag-kermisavond de Harmoniezaal bij de vertolking van zijn spel, door het sublieme Rotterdamsch Hofstad Tooneel flink bezet zou zijn en dit was dan ook inderdaad het geval. Het stuk draait om drie brave Vlaamsche schavuiten, die door verschillende visioc nen, gebaseerd op een legende, die tot dra- matisch spel is gemaakt, tot God komen. De drie schavuiten werden door J. v. d. Linden, Anton Roemer en Cor v, d. Lugt Melsert uitstekend weergegeven. Ook de andere in het stuk voorkomende personen leverden subliem spel. Zij slaagden er uit stekend in de kinderlijke Vlamingen, die oogenschijnlijk met alles spotten, doch die in hun hart vroom en naif zijn, goed weer te geven. Annie v. d. Lugt Melsertv. Ees was als 0. L. V. van Zeven Smarten een fijn fi- guurtje. De decors waren uitmuntend verzorgd. Voor ons had het stuk met zijn elf tafree len echter te veel van een panorama. Over het geheel werd het publiek niet ontroerd, hetgeen door het onrustig ge- schuifel in de zaal tot uiting kwam. Het applaus dat na de pauze iets enthousiaster was, was meer een sympathiebetuiging voor het schitterende spel, dan een instem- ming met het stuk. De schrijver heeft wel mooie sympathie- ke menschelijke trekken in het stuk gelegd en het is zeker ook niet van dramatische strekking ontbloot, doch wij voor ons wer den geen moment door den inhoud van dit symbolische stuk ontroerd en dit is toch wel een eerste eisch die men aan een kunststuk kan stellen. Wie tijdens de Mirakelfeesten in Alk maar de opvoering van het mysteriespel „De Geheimen van de Heilige Mis" van Calderon gezien heeft en de ontroering van dit mysteriespel heeft ondergaan, zal het er mede eens zijn, dat Timmermans er lang niet in die mate in geslaagd is om in zijn gedramatiseerd Driekoningenspel de men schen dermate te boeien en tot nadenken te stemmen, als met het Calderonspel het geval is. Over het algemeen waren de meeningcn van het publiek over het stuk verdeeld. Wij gelooven evenwel niet, dat er velen zullen zijn, die dit stuk voor een tweede maal gaan zien en zeker is het geen stuk, dat in een kermisweek gespeeld moet wor den. Dat dit legendarisch dramatisch myste riespel klassiek zal worden, kunnen wij ons in geen geval voorstellen. Voor ons was de bijwoning van „En als de ster bleef stille staan vrijwel een verloren avond. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.8 te Jan- mayen. Laagste barometerstand 750.6 te Valen cia. Verwachting, geldig tot den avond van 1 September: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Zuidelij- ken wind; gedeeltelijk bewolkt; droog weer behoudens geringe kans op onweer, warm. eere van den verjaardag van de koningin met een kinderfeest in den muziektuin. Het prachtige zomerweer maakte, dat het in den tuin ideaal was. Onder leiding van het comite en verschil lende onderwijzers en onderwijzeressen bij het Christel. onderwijs werden met de kin- deren tal van leuke spelletjes gedaan, zoo- als zakloopen, tonkruien, kegelzetten, de wasch ophangen, en vele andere spelletjee. Onderwijl werden de kinderen op de voor dezen dag juist zoo bijzonder geschikte raa- ja onthaald. Voor de winnaars der diverse spelletjes waren aardige prijzen beschikbaar gesteld. Vele belangstellenden, o.a. de burgemees- ter en mr. Kusters, woonden dit kinderfeest bij. Het vormde een buitengewoon geslaagde inzet van de viering van koninginnedag. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Fleden danst Mariette. A. B. T. geeft als tweede kermisprogram ma een succes-operettefilm als hoofdnummer: Heden danst Mariette met als hoofdpersoon Lya Mara in de titelrol, Fred Louis Lerch als Robert van Dammen, Jacob Tiedtke als oud visscher. Mariette is te vondeling gelegd en door een ouden visscher gevonden en opgevoed. Zij groeit op tot een lieftallig meisje, dat menig jongeling van het dorp het hoofd op bol maakt Ook adelliike iongelieden van STOOMVAARTLIJNEN. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 30 Aug. v. Amst. te Hamburg. Almelo (uitr.) 28 Aug. v. Guayaquil. Berenice 30 Aug. v. Calamatta n. Patras. Brielle (uitr.) 28 Aug. v. Tocopilla. Hebe 30 Aug. v. Amst. n. Stettin. Merope 30 Aug. v Rott. n. Salonica. Nickerne (thuis.) 30 Aug. Kaap Finisterrc. Odysseus 30 Aug. v. Amst. n. Kopenhagen Oranje Nassau, 30 Aug. v. Amst a W.-Indie. Orpheus 30 Aug. v. Fiume te Gravora. Peursum 30 Aug. v. Amst. n. Curasao. Pluto 30 Aug. v. Kopenh te Aarhus. Theseus 30 Aug. v. Amst. n. Genua. Venezuela 30 Aug. v. Amst. n. W.-Indie. Ariadne 30 Aug. v. Hamb. te Amst. Eos 29 Aug. v. Genua n. Livorno. Euterpe 29 Aug. v. Bilbao n. Santander. Haarlem zou 29 Aug. v. Galveston n. Hous ton vertrekken. Ilos 29 Aug. v. Gibraltar te Barcelona. Nereus 29 Aug. v. Aalborg n. Amsterdam. Oberon 29 Aug. v. Castellon te Vallencia. Perseus 30 Aug. v. Oporto te Amst. Pollux 29 Aug. v. Malta n. Calamata. Proteus 29 Aug. v. Danzig te Stettin. Tellus 30 Aug. v. Amsterdam te Rotterdam. Madoera (uitr.) 30 Aug. v. Suez. Roepat (uitr.) 29 Aug. te Sabang. Singkep (thuisr.) 30 Aug. te Marseille. Karimata (uitr.) 28 Aug. v. P. Swettenham. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sitoebondo (uitr.) 30 Aug. te Bombay. Texel (uitr.) 30 Aug. v. Suez. Indrapoera (uitr.) 29 Aug. 12 u. 's midd. te Marseille. Palembang (thuisr.) 30 Aug. v. Havre. Sibaiak 30 Aug. v. Batavia te Rott HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk 30 Aug. te Newport News. Gaasterdijk, Pacific/Rott. 29 Aug. te Colon. Zeemansvrouwen. Voor een goed bezette schouwburgloge werd gisteravond voor de laatste maal het nu uit de Alkmaarsche kermis welbekend ge worden Zemansvrouwen opgevoerd. Evenals bij de vorige opvoeringen bleef ook gisteravond weer het zoo zeer verdien- de succes niet achterwege. Bij het buitenge woon gevoelig spel in de slotscene van't 3e bedr. werd den artisten 'n ware ovatie ge bracht en hoe dankbaar moet't hun gestemd hebben dat 't spel zoo gewaardeera werd. Wij mogen waarachtig het ensemble Bouber danken dat het ons in deze kermisdagen, zoo van zijn kunst heeft laten genieten. In het Gulden Vlies. ,Oud-tieidelberg", gespeeld door het Nieuw Neerlandsch Tooneel. Dat is voor het gezelschap van Louis Saalborn weer een avond geweest van groot succes! Uitbundig is er geapplaudis- seerd, het was soms als een ovatiel En het was verdiend om de treffende wijze, waar op het neerdrukkende en doodende van de etiquette aan het hof van een der vroegere kleine Duitsche staten werd uitgebeeld." In het heele stuk (welks inhoud wij door de vorige opvoeringen hier ter stede als be kend mogen veronderstellen) werden de verschillende typen prachtig volgehouden. Wij denken hier in de eerste plaats aan Bart Kreeft als den kamerdienaar Lutz. John Gobau maakte een prachtige figuur van den erfprins Karl Heinz, den jongen man, die zijn eigen leven niet mocht leven ter wille van zijn „doorluchtigheid", maar die als student zoo goed kon meedoen. Vooral zijn teleurstelling over de gereser- veerde houding, die de studenten aanna- men bij den terugkeer van den prins voor een paar uren, was meesterlijk. Hoe voelde men bij alles zijn tegenzin tegen de hof- etiquette! Een hupsche verschijning was Hel&oe Wonder boven Wonder. Het is reeds hetzelfde: een eivolle zaal, enthousiast publiek, gierend om Buziau en Nieuwenhuizen, om verdere komische inval- len, opgetogen over de schitterende costuums en het vlotte rythme der girls, wat moeten we er nog meer over schrijven? Nog twee dagen hebben zij, die nog niet hun schre- den naar Wonder boven Wonder" richtten, gelegenheid deze Wonderen in het kwadraat te gaan aanschouwen, en ongetwijfeld zal menigeen nog even als een „pakkend slot" van kermis 1929 gaan genieten van Bouw meester's Revue. 25 re- BENOEMING REGENTEN STADSZIEKENHUIS. In verband met het raadsbesluit d.d. Mei j.l. tot uitbreiding van het aantal genten van het Stadsziekenhuis hebben E. en W. de volgende aanbevelingen opge- maakt ter benoeming van twee regenten: A. 1. J. Westerhof; 2. A. Bakker. B. 1. J. W. Boersma. 2, Mevr. A. Mak- kinkUden Masman. POLITIENIEUWS. De politie deelt ons het volgende mede: Gisterenmiddag omstreeks 5.50 uur werd telefenisch aan het Bureau van Politie kennis gegeven, dat er in het water van de Bleeker- sloot alhier, achter het Elisabeth Ziekenhuis, twee lijken dreven. Spoedig was de politie ter plaatse en wist met een dreg en een reddingshaak de lijken aan den kant te brengen. Het bleken te zijn R. B. en diens echtge- noote M. M., wonende te Oudorp. De lijken zijn overgebracht naar het lijken- huisje van de Algemeene Begraafplaats al hier. Financieele moeilijkheden s&ijnen de oorzaak te zijn, dat beide personen door ver- drinking een einde aan hun leven hebben ge maakt Vrij vast staat, dat ze reeds eenige da gen geleden uitvoering aan hun plan hebben gegeven. HET ORANJEFEEST IN DEN MUZIEKTUIN. Een geslaagd kinderfeest. De Christelijke Oranjevereeniging open- de hedenmorgen haar feestelijkheden ter De man met een succesvolle loop- baan; het sportieve meisje en de on- feilbare parachute. Een klein oogenblikje nog hebben we gis- teren met den luchtschipper Veenstra en zijn metgezellen gepraat. Ze logeerden in de 1 oelast en daar hebben we hen opge- zocht. De heer Veenstra we werden natuur- lijk heel vriendelijk ontvangen vertelde ons, dat hij reeds 38 jaren luchtschipper is. In dien tijd heeft hij zoo'n 1200 opstijgin- gen gemaakt en aan vele wedstrijden deel- genomen. Veel succes heeft Veenstra met deze wedstrijden gehad. Belangrijke prijzen won hij. Zoo was hij o. m. tot twee keer toe overwinnaar in den Gordon-Bennett-wed- strijd, een kamp van internationale betee- kenis. De eerste overwinning daarvan bracht hem met zijn ballon van Geneve naar Roe- menie (1922), terwijl de tweede keer zijn tocht ging van Brussel naar Spanje (1925). Bij deze laatste tocht legde hij 1425 K.M. af! 48 uren heeft hij toen in de lucht door- gebracht, waarvan 42 boven de zee! Merkwaardig is voorts, dat de heer Veenstra nooit minder dan 3de aankomen- de is geweest; wel een bewijs dus, dat hij een knap luchtvaarder is. Met den ballon, waarmee Veenstra van- daag zal opstijgen de inhoud is 900 kub. M. heeft hij het afstandsrecord voor die klasse verbeterd, door 925 K.M. af te leggen. We vroegen den heer V. nog, of het val- scherm, waarmee hij tegenwoordig veel werkt, nauwkeurig werkt. Als antwoord kregen we daarop een enthousiaste beves- tiging. Steeds is elke sprong in de diepie succesvol verloopen. Dat komt door de bijzondere constructie van het scherm. De mogelijkheid, dat de parachute zich niet opent, is bij dit scherm buitengesloten. Zelf heeft de luchtschipper zoo'n 60 sprongen gedaan en talrijk zijn de sprongen door an- deren uit zijn ballon gedaan. Het beste bewijs van de deugdelijkheid van het scherm is wel, dat het Belgische le- ger ze voor zijn militaire vliegtuigen heeft aangeschaft. Veel succes had de heer Veenstra met zijn parachute in Barcelona, waar hij on- langs den eersten prijs won op het concours de parachutes. De parachutiste, die vanmiddag naar be-, neden zal zeilen ,is mile Helene Villorban. Ze is vroeger een der eerste artisten van Brussel geweest, maar aangezien de sport haar meer aantrok dan de planken, be- oefent zij thans o.m. het parachute-sprin- gen, louter om de sport. De vliegsport is haar ideaal! Bang is ze in 't geheel niet. Ze weet, dat het apparaat deugdelijk is en ze netjes be- neden komt. Van meesleuren over den grond is geen sprake, dank zij een vernuf- tige buikband, waaraan het scherm beves- tigd is. Zoodra toch de parachutist op den grond geland is, laat een veer los, en de parachutist kan weg loopen. Dat zullen we vanmiddag dus zien gebeu- ren. Op een 800 M. hoogte gekomen, ver- laat mile Villorban den ballon en zal kalm naar beneden komen en dan verder doen, alsof er eigenlijk niets gebeurd is! Van het zwakke" geslacht gesproken!! Ons praatje kon niet lang zijn. De auto wachtte op het gezelschap. Met een tot weerziens op het sportterrein namen we afscheid. We wenschen den heer Veenstra met zijn parachutiste veel succes vanmiddag! DE CALDERON-UITVOERINGEN. Aangaande den kaartverkoop voor de Calderon-uitvoeringen deelt men ons mede, dat de 2e rang; voor den Liturgischen avond (Dinsdag) reeds uitverkocht is. Voor den po- pulairen avond van Woensdag werden Zon dag reeds de laatste kaarten verkocht. Er is dus wel groote belangstelling. Van enkele rangen is nog slechts een be- perkt aantal aanwezig. Men verzoekt ons er nog even op te wijzen, dat de Liturgische avond aanvangt om 7 uur precies en de slotvoorstelling om 8 uur precies. Op de genoetnde uren wordt de zaal on- herroepelijk gesloUn. Dit is in overeen- stemming met de fegie bepaald. Laat komen is storend voor p-bliek en spelers. Kaarten zijn nog v.erkrijgbaar bij fa. Kuhne, boekha~dei aan de Boterstraat .en fa. Hazes, siga.enma;az:jn aan de Laat.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2