Wekelijksob Overzlcbt v m Provlnoiaal niauwa KOEDIJK. Raadsvergadering De raad vergaderde Vrijdagmiddag vol- tallig. De voorzitter deelde mede, dat hun verlof was verleend om zich van 22 Juli tot 6 Augustus buiten de gemeente te bevinden. Van Ged. Staten was de goedkeuring in- gekomen op het besluit tot wijziging van de begrooting 1929, alsmede op het besluit tot aankoop van grond ten behoeve van het rij- wielpad; op de verordening van de banne Koedijk. Voorts was ingekomen het jaarverslag van het Centraal Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon in Nederland en van den Ar- raenraad te Alkmaar. Bericht wordt hierna gedaan van de gun ning van den bouw van het raadhuis aan de heeren J. den Das en Schuit te Bergen en van het schilderwerk aan den heer Bakker te Alkmaar. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. a. Van de Noordhollandsche Vereeni- ging „Het Witte Kruis" verzoek een subsidis te verleenen van 11/2 cent per inwoner; b. Van de commisie voor de Malariabe- strijding door de bevolking in Noordholland verzoek subsidie van 1 cent per inwoner; c. Van de Schoolfeestcommissie te Oudorp verzoek een bijdrage in de kosten van het schoolfeest op den zelfden voet als vorige jaren. Op voorstel van B. en W. werd besloten de gevraagde subsidieen wederom te verlee nen. d. Van de Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van den arbeid voor onvol- waardige arbeidskrachten verzoek om toe te treden als lid. Burgemeester en Wethouders stellen voor toe te treden tegen een minimum-contributie van 10 per jaar. Conform besloten. e. Van de commissie uit de Gemeentera den tot het voeren van actie tegen de door Gedeputeerde Staten van Noordholland aan de Gemeente voorgestelde salarisregeling van Burgemeesters, Secretarissen en Ont- yangers een schrijven, waarin geadviseerd wordt om bij behandeling der begrooting goedkeuring te onthouden aan: le. eventueele voorstellen om de salaris- sen van Burgemeester, Secretaris en Ontvan- ger te verhoogen, gelijk door Gedeputeerde Staten wordt voorgesteld; 2e. eventueele voorstellen om de salaris- sen van Burgemeester, Secretaris en Ontvan- ger te verhoogen met het bedrag der pen- sioenspremie Burgemeester en Wethouders stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te ue- men. i Conform besloten. f. Van heeren Gedeputeerde Staten mede- deeling van de vaststelling er uitkeering vol- gens de wet van 24 Mei 1897 tot een bedrag van 3661.46. Burgemeester en Wethou ders stellen voor geen beroep tegen deze vaststelling in te stellen. Conform besloten. g. Van de Vereeniging voor wettelijke dierenbescherming verzoek een bepaling op te nemen in de bouwverordening, waarin eischen worden gesteld, waaraan veestallen moeten voldoen. De heer Hart gevoelde er wel iets voor om de verordening zoodanig te wijzigen, dat de dieren een behoorlijke stalplaats krijgen. De voorzitter zeide, dat de aanlei- ding voor het schrijven is, de vele branden waarbij dieren omkwamen. Gewenscht wordt,, dat ingeval van brand het vee vlug- ger naar buiten geleid kan worden. De heer Hart wilde nu afwachtcn tot aangegeven wordt wat gewenscht wordt. Spr. mist definitieve voorstellen. Besloten werd het schrijven voorloopig voor kennisgeving aan te nemen. Na een poos in comite vergaderd te heb ben werden hierna tot onderwijzers van de openbare lagere school met algemeene stem men benoemd, de heeren K. Oudes te Alk maar en G. Sietsma te Hoorn. De heer M. Mulder werd hierna als lid van het Burgelijk Armbestuur herkozen, met 1 stem op den heer Jb. Verwer. De rekening van het B. A. over 1928 werd hierna in ontvangst en uitgaaf vastgestelc op een bedrag van f 10202.20 ontvangen en J 9878.881/£> uitgaven. Die van het electriciteitsch bedrijf in ont vangst en uitgaven afdeeling I 14661.83, afdeeling II 1400. De heer Hart rapporteerde over de ge- menterekening. Ontvangsten gewone dienst 75677.64; uitgaven 69227.08K; batig saldo 8450.45Kkapitaaldienst ontvang- sten en uitgaven 16000. Namens de commissie vroeg spr. inlichtin- gen over de hooge onderhouosrekeningen H:j stelde er belang in, te weten, of deze door den opzichter accoord waren bevonden De voorzitter bevestigde dit. Er zijn postjes bij, waarvan het v/erk in den loop van het jaar noodig bleek, maar in hoofd- zaak betreft het werk, dat is uitgevoerd over- ?enkomstig de staat van ond.'t houdswerken in de begrooting. Ook B en W. hadden ge- oordeeld, dat verschillende posten zeer hoog .waren, doch daar was weinig aan te doen en B. en W. zijn in ieder geval in dezen waakzaam. heer G r 0 e n herinnerde eraan, dat het vorige jaar was toegezegd, dat voor on- derhoudswerk de opzichter te voren een be grooting zou maken en dat het werk over- Jeenkomstig die begrooting zou moeten wor den uitgevoerd. Gezien de hooge rekeningen, kon de Com missie zich niet voorstellen, dat dit is ge- schied. Wethouder Jb. V i s s e r zeide, dat ieder jaar het onderhoudswerk tevoren wordt be groot. De Voorzitter deelde mede, dat de opzichter dergelijk werk begroot en degene, die het moet uitvoeren, daarvoor een opgaaf Isat doen en er dan naar streeft, met dezen ovr het bedrag tot een vergelijk te komen. 1 B. en W. geven toe, dat de uitgaven aan den hoogen kant zijn. Dt hee- Hart betoogde, dat het niet i£iM MiitecJwuclsflflstks yg.ar jyejrk, dat in den loop van het jaar noodzakelijk bleek. Over het geheel oordeelt de Commis sie de onderhoudsuitgaven echter te hoog Spr. verheugt zich erover, dat ook B. en W. deze meening deelen en hij vroeg, of de be- grootingen wel deskundig zijn opgemaakt. Spr. is van plan, bij de eerstvolgende begroo ting te bespreken, of hierin geen verbetering kan komen. De Voorzitter was het met den heer Hart eens, dat de zaak bij de begrooting ernstig onder de oogen gezien moet worden. Hierna werd de rekening conform vastge- steld. Aan de orde was hierop de gemeentebe- grooting 1930; ontvangsten gewone dienst 73611.14; kapitaaldienst f 1600; Electri- citeitsbedrijf, ontvangsten f 14050; afdee ling II 1400; Burgerlijk Armbestuur 9393.5614. Deze begrootingen werden in handen ge steld van de in de vorige zitting benoemde raadscommissie. Het rijwielpad Koedijk—St. Pancras in gevaar. De Voorzitter deelde mede, dat de Raad van St. Pancras van meening is, dat het onderhoud van het te stichten rijwielpad volgens gelijke voorwaarden moet worden bepaald als voor de stich- tinggelden. St. Pancras wil, dat beide gemeenten het pad onderhouden en de kosten dra- gen naar verhouding van het zielental in iedere gemeente. B. en W. van Koedijk zijn geschrokken van dit struikelblokje. Zij zijn van mee ning, dat de eenige juiste regeling is, dat iedere gemeente in onderhoud neemt dat deel van het pad, dat op haar gebied komt te liggen, 780 M. lengte komt er in Koedijk en 1200 M. in St. Pancras. Ter voorkoming van moeilijkheden in de toekomst achten zij de door St. Pancras gewilde regeling onjuist. Koedijk is bij de stichting steeds royaal geweest, hetgeen niet van St. Pancras getuigd kan worden. Langza merhand werd er met St. Pancras over eenstemming verkregen: alles is nu ge- reed; ook is er overeenstemming met de verschillende eigenaren, maar de zaak kan niet eeuwig wachten. Het gaat hier niet om de knikkers maar om het spel. Spr. zou het betreuren, wanneer om dit kleine geschil, dat financieel van geen beteekenis kan zijn (het pad wordt IK M. breed betegeld en is 2 K.M. lang en zal in de eerste jaren weinig onderhoud vragen, terwijl het in de toekomst zeker een weg zal worden, die in de eerste plaats aan St. Pancras groote economi- sche voordeclen zal geven) het pad niet tot stand zou komen. Nu heeft de banne St. Pancras zich be- reid verklaard, bij te dragen, in het on derhoud voor het gedeelte-pad St. Pan cras. Het gemeentebestuur van St. Pan cras wil dit uitschakelen en het is ook juister, dat voor een pad van algemeen belang de kosten door de gemeente wor den gedragen. B. en VV. van Koedijk zijn echter van oordeel, dat de geschiedenis van de Twuyverweg wel 'geleerd heeft, welke moeilijkheden er kunnen ontstaan, wan neer een gemeente onderhoudsplichtig is voor een weg, die in een andere ge meente ligt en vinden het ook voor St. Pancras beter, ,at iedere gemeente baas in eigen huis blijft. De zaak moet tot een oplossing komen en 66n za! er dus moe ten wijkeu. Alles is geregeld om met het werk te begin- n-en. Wij stuiten alleen op dat allendige on derhoud. Spr. hoopte, dat de ra-a-d de zaak principieel en formed zal bekijken en zal trachten de hals niet te breken aan het kleine straatje, dat thans in den weg word't gelegd. De heer Hart stond paf over het medege- deelde. Spr. is een groot voorstander van den weg, doch als het zoo moet wordt het hem een beetje te bar. Bij de stichting hebben wij er geen oogenblik aan gedacht, dat het stuk in St. Pancras grooter was dan in Koe dijk en dat wij bij de getroffen regeling zou den betalen voor St. Pancras. Het onderhoud dient iedere gemeente ech ter voor zich te nemen. Iedere gemeente zal straks bij de tot standkoming ook de voordee- len trekken die er door het eventueel bouwen van dien weg voor de gemeente ontstaan. Spr. wil in geen geval iets weten van een gezamenlijk onderhoud. Iedere gemeente moet voor haar gebied baas in eigen huis zijn. Spr. begrijpt St. Pancras niet. Het is zon- nek'aar, dat de economische voordeelen voor St. Pancras grooter zijn dan voor Koedijk. In geen geval twee kapiteins op een boot. St. Pancras wil gebrrik maken van de omstan- digheden en parisiteeren. Spr. heeft echter nog wel zooveel vertrouwen in de bevolking van St. Pancras, dat deze haar raad wel dui- deli-k zal maken, dat dit onbehoorlijk is. De voorzitter kan het woord parisi teeren niet toelaten. De heer Hart: Dit is mijn persoonlijke meening. Moet er nu nog gekra-keeld worden over het onderhoud. Spr. is overtuigd, dat de bevolking van St. Pancras zal zeggen „het is waar wat Koedijk zegt". Iedere gemeente moet het onderhoud dragen van het pad voor zoover het in eigen gemeente ligt. Wanneer de banne van St. Pancras voor het deel St. Pancras wil bijdragen, dan moet men het daar doen. Na ampele bespreking werd tenslotte met algemeene stemmen besloten aan St. Pan cras te berichten, dat Koedijk inzake van let onderhoud niet van het standpunt wil afwijken, dat iedere gemeente voor zich het onderhoud voor haar rekening neemt, voor dat gedeelte, dat in haar gebied gelegen ligt. Met het oog op de overeenkomsten met de ligenaren van de voor het aanleggen van het pad, over te nemen gronden, zal St. Pan cras verzocht worden voor 1 October te be richten of ze zich hiermede alsnog kan ver- eenigen, aangezien na dien datum Koedijk deze eigenaren niet meer gebonden acht. In verband met ingekomen vragen van de heeren Hart en Mulder, deelde de voorzitter mede, dat heden in de scholen met het oog op het alastrimgevaar, ingeent wordt, dat daarvoor 3 en 4 Sept. aan den Kanaaldijk aan het Zuideinde daartoe gelegenheid zal worden gegeven. De heer Hart bracht B. en W. dank voor de activiteit in deze. Hierna sluiting. WINKEL. Actie in de bouwvakken. Vanwege de arbeidsbemiddeling is een poging aangewend om het bestaande conflict in de bouwbedrijven op te lossen en zijn de pa- troons tot een bespreking uitgenoodigd. Aan den wensch der stakers kon niet worden vol daan, doch wel verklaarden zij zich bereid een loonregeling te aanvaarden overeenkom stig de 4de klasse der loonschaal, n.l. 55 cent per uur, met speciale voorrechten. Deze be- slissing is ter kennis van de werknemers ge bracht. HEEMSKERK. In tegenwoordigheid van vele ingezetenen nam burgemeester Wiegman, die naar Wasse naar vertrekt, afscheid van den raad. Woorden, welke getuigden van zeer goede verstandhouding tusschen hem en de burge- rij, werden gesproken door den secretaris den pastoor, den domine en anderen. De vertrekkende burgervader, die tijdens zijn 6-jarig verblijf ten onzent zich met recht een goed burgervader getoond heeft, was ver- gezeld van zijn echtgenoote, die voor een groot deel deze hulde in ontvangst kon en mocht nemen. Een schilderij, voorstellende het raadshuis van Heemskerk, werd hem als een blijven- aandenken meegegeven. Bannenland DE AMSTERDAMSCHE TRAM. Nieuwe plannen. Kosten bijna millioen. Naar verluidt, ligt het in de bedoeling van B. en W. van Amsterdam het rollend tram- materieel uit te breiden met 20 motor-, 30 bij- wagens en 10 autobussen; de kosten daarvan worden geraamd op 961.000. Door deze uitbreiding van het wagenparl, moet de tram ook kunnen beschikken over meer ruimte in de remises en werkplaatsen. Vandaar dat men wil doen overgaan tot ver- bouwing van de hoofdremise aan de Tollens straat, daar zal dan de ruimte voor berging van tramwagens verdwijnen, opdat die voor werkplaatsen kan worden ingericht. Voor deze verbouwing worden de kosten geraamd op 70.000. Op den duur zullen de bij-remises Konin- ginneweg en Amsteldijk verdwijnen; de remise-Havenstraat dient echter, volgens de bestaande voornemens, te worden vergroot Daartoe zal een aan de remise grenzend terrein bij die remise worden getrokken en op dien grond zal een gebouw worden gesticht, waarin berging zal zijn voor 98 tramwagens: van dit plan worden de kosten geraamd op 697.500. De uitbreiding van remise-ruimte zal later nog moeten worden voortgezet, want het bou wen van een autobusgarage wordt eveneens noodzakelijk geacht. Daartoe zal een garage worden opgetrokken op het terrein der vroe gere Oostergasfabriekmet dit plan zijn, vol gens hetgeen werd begroot, 130.000 ge- moeid. Alles bijeen aan uitgaven een bedrag beloopende van 1.853.500. OPLICHTING VOOR TWEE TON DOOR EEN ADVOCAAT. De dader spoorloos verdwenen De politie van het bureau Singel te Am sterdam verzoekt de opsporing en aanhou- ding van mr. Siegfried van Menk, advocaat en procureur aldaar, die er van verdacht wordt, zich aan oplichting tot een bedrag van bijna twee ton te hebben schuldig gemaakt. Het slachtoffer van de oplichting is een Duitscher, doctor in de kunstgeschiedenis, die reeds eenige jaren in de hoofdstad woont. Mr. van Menk, die nogal relaties in de kunstwereld had, was er in geslaagd den kunsthistoricus wijs te maken, dat hij voor de firma Jurgens ontwerpen moest vervaardi- gen voor een speciaal soort kunstzinnige reclame-geschenken, van welk verhaal evenwel geen woord waar was. Niettemin nam de klaarblijkelijk nogal lichtgeloovige kunsthistoricus het relaas als juist aan en onder belofte van deelen in de winst, wist mr. van Menk de laatste maanden herhaaldelijk zeer groote bedragen los te krijgen, zooge- naamd ter bekostiging van het maken der ontwerpen. Dan weer eens tien, een andei keer vijf mille en telkens opnieuw, zoodat het totaal de twee ton dicht nadert. Mr. van Menk gaf schuldbekentenissen af voor al dez bedragen, naar dekking vroeg de geldschieter niet. Ten slotte begon laatstgenoemde toch op eenige terugbetaling aan te dringen en in derdaad ontving hij de vorige week duizend gulden terug, maar daarna verdween de ad vocaat uit Amsterdam, om niet meer vrijwil- lig terug te keeren. Eenige dagen geleden heeft de rechtbank mr. Van Menk, die zijn kantoor in de Kalverstraat had, in staat van faillissement verklaard, maar van eenig actief is niets gebleken. Wel is nog komen vast te staan, dat van Menk een schilderij, dat hij van den kunsthistoricus in bewaring had ge- kregen, voor vijf duizend gulden bij een kunst- handelaar beleend had; dit schilderij is thans in beslag genomen. Zaterdag heeft Van Menk het hotel, waar hij woonde, verlaten en tot dusverre kon zijn verblijfplaats niet ontdekt worden. Vermoede- lijk is hij naar Duitschland vertrokken. Ook per radio is zijn signalement verspreid: hij is 38 jaar oud, donkerblond, 1 M. 70 lang, heeft knevel noch baard, een stompe neus en draagt een bril met donker montuur of een lorgnet. een vervoer van 210.000 ton per kwartaal of 840.000 ton per jaar omvat. De onderhandelingen loopen over een hoe- veelheid van 150.000 ton per maand, want het direct tarief wordt gekoppeld aan of liever is vervat in een contract dat het transport van bepaalde hoeveelheden garandeert. Dat het kwantum in het nieuwe tarief zooveel hooger lijkt dan in het overgangstarief, moet ten deele verklaard worden uit een andere wijze van berekening. Zoo hebben bijv. de Neder landsche spoorwegen tot dusver geen vracht gecalculeerd voor kolen ten behoeve van den eigen dienst. Bij invoering van een direct tarief kunnen geen verschillende wijzen van berekening meer gedaan worden en zoo kan dat er toe leiden dat er oogenschijnlijk wijzi ging komt in de hoeveelheden. Zoowel het Rheinisch Westfalische kolen- syndicaat als de Steenkolenhandelsvereeni- ging worden door de spoorwegen gekend in de vaststelling van het nieuwe tarief, over ver schillende punten waar over naar wij ver- nemen, nog nader moet worden onderhan- deld. ROOKEN IN DE KLAS. Weer toegestaan. In de Donderdag gehouden vergadering van den raad der gemeente Weststefiingwerf werd bij het vaststellen van een nieuwe veror dening voor het onderwijs op de o. 1. scholen, met 116 stemmen een voorstel aangeno men, om het verbod aan de onderwijzers om tijdens de lesuren te rooken in te trekken. EEN BOERDERIJ NAAR EEN MUSEUM. Een boerderij te Lutterade-Geleen, die onteigend is wegens uitbreiding van het em placement van Staatsmijn Maurits, zal wor den afgebroken en opgebouwd in het open- lucht-museum te Arnhem. De staatsmijnen hebben de boerderij gratis ter beschikking gesteld en tevens een som gevoteerd van f 2500. De totale kosten bedragen 8000. GOOILUST. Het antwoord op vragen van me- vrouw van Itallie-van Embden. Op vragen van het Tweede Kamerlid me- vrouw van Itallie-van Embden luidende: 1. Is het den minister bekend, dat tegen den bouw en exploitatie eener kininefabriek te's Graveland bezwaren zijn aangevoerd van vele, zeer deskundige zijden in binnen- en buitenland, welke bezwaren o.m. betrekking hebben op de ernstige schade, welke zou wor den toegebracht aan het natuurschoon van het landgoed en natuurpark „Gooilust" te Graveland? 2. Zijn hun Excellences niet van meening, dat getracht moet worden, deze ernstige schade, zoo noodig door ingrijpen van re- geeringswege, af te wenden? hebben de ministers van binnenlandsche zaken en landbouw, en van arbeid, handel en nijverheid geantwoord: 1. Het is den ondergeteekenden bekend, dat tegen de oprichting van een kininefa briek te 's Graveland van verschillende zij den bezwaren zijn ingebracht, welke o.m. be trekking hebben op de schade, die door de exploitatie der fabriek zou worden toege bracht aan het landgoed en natuurpark „Gooilust", te 's Graveland. 2. Tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 's Graveland, waarbij inge volge de Hinderwet vergunning is verleend tot oprichting der kininefabriek, zijn een ze- vental beroepen ingesteld, die thans in on- derzoek zijn. De bevoegdheid der regeering in deze aangelegenheid is geregeld in arti- kel 15, in verband met de artikelen 11 en 12 der Hinderwet. 1. 1. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Bij het zwemmen in de Schelde is gister- middag het zevenjarig zoontje van dc wed. H. van O., doordat het zich te ver van den wal begaf en door dCn sterken stroom werd mee- gesleurd, verdronken. Raacfselhoekie. Oplossingen der raadsels uit het vorige nuxnmer. Voor grooteren. Stommeknechts (dientafeltjes). 3. 4. 1. 2. 3. 0 Grijpskerk U r k g r ij n s h e i p a a 1 Grijpskerk m e 1 k k a n a r e n d arm k Sta, voren; Stavoren. Koord, oven, maan, trein, taal, ijvef\ dadel, koorts, orde, muur, tram, rand, ader, akelei droom. Komt tijd, komt raad. Voor kleineren. Ik wil graag aan je rok naaien, maar dan moet jij voorlezcn. (wilg en an jar) Het was heerhjk rustig en koel in df laan; er werd wel gefietst, maai wij hadden geen last er van. (lindc en aster), Hoe 1k ook opgehouden werd, toch wilde Ik nog gauw In de keuken helpen. (eik en winde). Schelm, schelp, Schelde. Schild, pad, schildpad. Een molen. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. Mijngeheel wordt met 8 letters ge* schreven en noemt een stad in Afrika. Een 5, 4, 3, 8 is een vervoermiddel. Een 2, 3, 4, 5 is een lichaomsdeel van mensch en dier (niet alle dieren hebben het echter). Een 4, 3, 5 is een knaagdier. 7, 8, 8, 3 is een meisjesnaam. Een 4, 3, 7, 1 is een vogel. Verborgen gewassen. Het verstand van een schaap reikt niet heel ver. Bij ongeluk brak Nol den grooten schotel. Ik zag Bob iets haastig wegmoffelen. Tante Meta bakt altijd flensjes, als wij komen eten. Maak plaatsen in ons land van Stans IS VEE POP DE ROES HEIN DOL POEN DOR US KAPEL MARKT DAS EN IJ In welk land stroomt de regen da< gelijks, behalve als het hard vriest? Voor kleineren. 4 Op een tuinfeest waren alle lam pions afgewaaid. Ze lagen nu ver spreid op den grond. Op elke lam pion prijkte een letter. Ze lagen als volgt door elkaar: VELG NIEN KO DIEN! Hoe hadden ze in den tuin moeten hangen? De meeste kamers hebben mij. Plaats een letter v66r mij en ik word een vruchtje, dat in het wild voorkomt. Midden in den zomer. Sta ik op het land En word vastgebonden. Door een strooien band. 'k Lever nuttig voedsel, Moet veel ondergaan, V6or je mij gebakken Ziet op tafel staan. Ladderraadsel. lo (bovenste) sport iets, wat paarden graag eten. X 2o sport een adellijk heer. X X X X X X 3o 4o 5o een gedeelte een etmaal. een metaal. van een jaargetijde. j een inhoudsmaat. een verkortc meis jesnaam. het tegenoverge- stelde van smal. De woorden bestaan alien uit 5 letters en de iniddelste letters vormen, van boven naar beneden gelezen, den naam van iets, wat je in Augustus gehad hebt. celecenheid fissteyeo zal worden gi dat oak SPOORWEGVERVOER VAN DUITSCHE KOLEN NAAR NEDERLAND. De onderhandelingen over het nieu we tarief. De Rotterdamschen correspondent van het Hbl. schrijft: De onderhandelingen over de vaststelling van een direct tarief voor het vervoer van kolen van Duitschland naar Nederland in dien zin dat voor het vervoer van ieder sta tion in Duitschland naar iedere plaats in Nederland een vaste vracht kan worden be- rekend, die de verzender in de tabellen kan naslaan, loopen nog steeds. Aangezien het oude tarief afgeloopen is, is er t£acs een. tijdeUjk tarief in werking. dak ▼an ter Amsterd&msche Benrze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. lolVi* «sAd i 60 7o 80 FONDSEN. 26 Aug. 27 Aug. 28 Aug. i 29 Aug. 30 Aug. 6 obi, N.W.S. 5 idem 4 y, idem 4 n idem 4 y, O-lnd. 6 idem 6 idem 5 y, idem 5 idem 1000 1922 1000 '18 1000 '17 1000 16 1000 '26 1000 '22 100 '23 1000 '21 D 1000 T7 Koloniale Bank Ned. Ind, Hand. Bank Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl. KunsUijde Margarine Unie Maekubee Ned. Kunstzijde Ned. Kabellabr. - Philips Gloeilamp Philips Gem. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij Oostkust Senernbah South. Pacific Union Pacific Prolongatio k 104 i lOH/a I 9f/16 94* 9s 102* 103* 102%! 1008/lg 231 164 1724 567 385 641* 118 325* 502 915* 253* 141V1* 258 349* 157 636 391 405* 448 261 204* 57 115* 208* 192 431 381* 136* 147 281 5* 104 101* 94i 98* 102* 100* 232* 164 171* 560 301* 635* 117 321J 50 4 936 254* 2)4 348* 152 642 398 3^4 405} 447 262* 205 58 117 207 429 383* 138* 443 146* 263 104* 101 Vi, 9915/is 943., 97* 102# 103* 1021,*, 100* 232* 164* 172 580* 297 164* 658 121* 329* 943 253 139* f- 76* 254* 349 153* 644 399 406 422* 460 265* 202* 58 118* 206* 190* 422 385 138 446* 14SVi, 2S6* 5* 104* 101 Vi« 991 94 97* 102Vi« 102* 1021/w 100* 232 164} 173* 586 290* 164* 6?1* 11/ 321* 5c0 932 252 136'i/i, 75} 253* 349* 153 648 400 407* 419* 461* 266} 205* 56* 120 206} 191* 415 386 137} 446 146* 286* 5* 104} 101* 99} 9314/1, 97* 102} 103* 102i/i, 100* 234 164} 173 604 295* 1(0* 651 115* 307 497 937* 251} 138* 76'vi, 254* 353 153* 652* 404 409* 427* 464 264* 204 56} 120 206* 412* 383* 137} 436 150}

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8