Alkiaarsctie Conrant. feuilleton. De geheimzinnige voetstsppen De Oranje-feesten te Alkmaar. Radio-hoekje 1929. Honderd een en dertigste Jaargang, Maandag 2 September. Dinsdag 3 September. Hrizen, 1875 M. 10.—10.15 Morgenwij- ding. 10.30—12.— Gramofoonmuziek. 12.15 —1.45 Concert door het Tuschinski-orkest. 1.452.Gramofoonmuziek. 2.-2.45 Kookpraatje door P. J- Kers. 2.453. Gramofoonmuziek. 3.4.Maak het zelf, cursus. 4.4.30 Gramofoonmuziek. 4.30— 5.30 Microfoon-debutanten. Sopraan en alt. '5.30—'7.— Concert door het Omroeporkest Greta de Knegt—ter Haar, sopraan. 7.— '7.45 Lezing door Casper Howeler over: De MMissa van L. van Beethoven. 8.01—8.30 A. l,V. R- O.-boekenhalfuurtje. J. G. de Haas be- spreekt A. Jurriaan Soetmulder's „De greep van den tijd". 8.30 A. V. R. O-Radio-tooneel. Studio-opvoering van „Fientje Beulemans". Vlaamsch blijspel in 3 bedrijven door Fon- son en Wicheler. Leiding: Louis Saalborn. In de pauze persberichten. Na afloop dans- muziek uit cabaret „La Gai'te", Amsterdam. 12.Sluiting. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) 10.30 N. C. R. V. Tijdsein. 10.3011.N. C. R. V. Ziekendienst. 12.301.15 K. R- O. Concert door het K. R. O-Trio. 1.152. lK. R. O. Gramofoonmuziek. 2.2.20 K. R. O Knlpcursus. 2.20—3.20 K R. O. Vrou- wenuurtje. 5.-6.— K. R. O. Gramofoonmu- ziek. 6.— Omzetting golflengte. 6.01—6.50 K. R. O. Gramofoonmuziek. 6.507.— K. R. O. Praatje over den te openen cursus „Naai en, knippen en stofversieren". 7-7.15 K.R.O. Praatje over den cursus Engeisch. 7.15 7.25 K. R. O. Gramofoonmuziek 7.35—8. K. R. O. Lezing over „Het Katholiek stand- punt inzake Lichaamscultuur". 8.—9.15 K. R. O. Concert. Orkest en vocaal solist. 9.15 —9.30 K. R. O. Nieuwsberichten. 9.309.45 K. R. O. Praatje over den cursus Esperanto. 10 3011.30 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Nieuwsberichten. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert. W. R. Fogg, zang. 1.20 Orkestconcert. 2.20 2.45 Beelduitzending. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Marie Rabeneck, zang. 8.20 Concert. E. Sudd'aby, sopraan. D. Noble, bariton. Solomon, piano. Symphonie orkest. 10Nieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10 35 Lezing. 10.55 Dansmuzielc. 11.3512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 12.50 2 20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en solisten. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en solisten. Langertberg, 473 M. 7.207.50 Gramo foonmuziek. 7.508.50 Orkestconcert. 10 35 —12.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.252.50 Concert. Strijkkwar tet, alt en piano. 5.556.50 Orkestconcert 8 20 Orkestconcert. Piano. Zeesert, 1635 M. 6-1012.50 Lezingen. 12.50—1.15 Gramofoonmuziek. 1.155.20 Lezingen. 5.206.20 Concert uit Leipzig. 6.208.20 Lezingen. 8.20 „Elga". Tooneel »tuk van Gerhard Hauptmann. Brusset, 508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert. Hamburg, 372 M. 11.50 Muziekuitzen- fing voor scholen. 4.35 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. 6.35 Concert. 8.20 Duitsche avond. 10.45 Orkestconcert. Rechtszaken VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 30 Aug. IN HET NADEEL VAN VERDACHTE BESLIST. Door den waarn. kantonrecht, mr. de Groot, werd voortgezet de behandeling van de verkeersovertreding contra den koopman S. J. de V., uit Schagen, die op 10 Mei op den Noordermeerdijk te Z.- en N.-Schermer met zijn auto onder het passeeren den veehouderszoon Piet Zee met aangespannen ierkar van den dijk had afgereden. Verdachte was ditmaal niet aanwezig. Gehoord werd veldwach- ter Waterdrinker die aan de hand van 'n keurige situatie-teekening aantoonde, dat er ter plaatse ruimte genoeg was ge- weest om ongehinderd voorbij te rijden. Verd. werd schuldig bevonden en ge- straft met 15 boete of 15 dagen hecht. De schadevergoeding /2.04 kon niet be- sproken worden omdat P. Zee niet meer- geautoriseerde vertaling uit het Engeisch van Mevrouw Belloc Lowndes, door OSWALDI. E>e huishoudster glimlacht tegen wil en dank boosaardig, nu zijn plotseling bedenkt, watBu tley Raydon wel zou voele nen doen, als hi] achter den prijs van zijn vrouws japon- netje kwam. r Ernstig en eerlijk bekent Adelaide Strain adi vandaag, dat zij niet jaloersch is op Eva. Dit is in zekeren zin waar, want zij houdt noc heel veel van haar vriendin, evenals sommige menschen moeten houden van een lief bedor- ven, aantrekkelijk kind. De acht lange jaren sedert hun eerste ontmoeting hebben geen vat gehad op Eva's karakter, en haar evenmin van beteekenis ouder gemaakt. Zij is nog al- tijd het kittige, aanhankelijke, onberekenend en onberekenbare wezentje, dat zulk een aan- trekkingskracht had uitgeoefend op de toen reeds afgetobde, gevoelige jonge vrouw, die Adelaide Strain was, totdat een toevallige ontmoeting zulk een groole verandering in hun Ieven had gebracht. Het tweetal was sa- men heel gelukkig geweest, nooit een wolkje, behalve dan een enkelen keer een ldein mee- mngsverschilletje, totdat Eva zoo plotseling, zoo instinctief „weg" was geweest van Birtley Raydon. <-■ derjarig was. De rechtersstoel werd daarop weer ingenomen door Mr. D. Bastert. DE VERKEERSAGENT SCHITTEREND GEREHABILITEERD. Met het hooren van mej. Hendr. W., winkeljuffr. in de zaak van den heer Haijtema in de Langestraat, werd voorts behandeld het proces tegen den heer K. van Oosthuizen, die beweerd had dat de door hem te Alkmaar ge- pleegde overtreding het buiten noodzaak links van den weg rijden feitelijk de schuld was van den agent J. Dalenberg, die bovendien nog onbeschoft zou zijn opgetreden. Na het verhoor van deze jonge dame achtte de ambtenaar het ten laste geleg- de wettig en overtuigend bewezen. Ge- releveerd werd dat bedoelde politieagent bekend staat als een voor uitnemend verkeersregelaar, zooals ook door den commissaris van politie wordt erkend. Gerequireerd werd 8 boete of 8 dagen, doch de Kantonrechter, vermeenend dat verdachte een vreemde houding getoond had, verhoogde deze straf tot 12 boete of 12 dagen hechtenis. DE BIERDRINKERS MOETEN VERSCHIJNEN. In de voortgezette zaak tegen den visch- winkelier A. de V. te Egmond aan Zee, die zonder verlofhouder te zijn op 13 Mei in zijn winkel aan 4 jongelieden bier zou hebben ge- schonken werd gehoord de verbalisant G. Minee, die verklaarde te hebben gezien, dat bedoelde jongens zich uit bierfleschjes be- dienden en naar hij stellig meende, daarbij gebruik maakten van glazen. Toen zij be- merkten, dat de politie hen van buiten af gadesloeg, hadden zij ijlings de bierfleschjes onder de tafel gezet. De verdachte bleef ech- ter ten stelligste ontkennen, dat hij bierglazen had verstrekt. Hij veroorloofde zich voorts eenige insinuates omtrent de omkoopbaarheid van de politie, waarvoor de kantonrechter hem echter krachtig op de vingers tikte. Be- sloten werd omtrent de wel of niet aanwezig- heid der glazen de 4 consumenten, ontdaan van hun zonderlinge bijnamen naar dorps- gebruik, als getuige te dagvaarden en de zaak voor onbepaalden tijd aan te houden. TE GOEDER TROUW DE WET OVERTREDEN. De 64-jarige timmerman Gerrit Z. te Eg mond aan Zee had in opdracht van zijn prin- cipaal een woning van een dakkapel waar voor vergunning was verleend, voorzien, doch later ook eenige zolderkamertjes aange- bracht, waarvoor die vergunning niet was aangevraagd. Wegens overtreding van de woningwet stond de bejaarde houtbewerker heden terecht. De kantonrechter hield echter gaarne rekening met het verweer, dat ver dachte had gemeend voor deze wijziging in het bouwplan geen vergunning noodig te hebben en veroordeelde hem tot f 3 boete of 3 dagen. MINDER GOEDE REGELING BIJ EEN DUINFEEST TE SCHOORL. Aan den heer Adolff S., autobusondeme- mer te Bergen was ten laste gelegd het in gevaar brengen van het verkeer te Schoorl op den Damweg, 26 Juni ter gelegenheid van school- of duinfeest aldaar, door met een autobus gevuld met feestvierende kleuters in snelle vaart langs dezen smallen weg, waar- langs ter eener zijde een sloot, te rijden, op een moment dat een afdeeling meisjes zich langs dezen weg naar de boot begaf. De kin- deren waren gedwongen zich ijlings aan den wegkant te begeven teneinde niet te worden aangereden. Voorts zou de heer S. op het stopsein, door den rijksveldw. P. Strooker gegeven, zijn autobus niet tot stilstand hebben ge bracht. De heer S. was niet bij de behandeling van deze zaak aanwezig, doch hij had ver- klaard, dat in de bus zich een groot aantal kleine kinderen bevonden zonder geleidsters! Deze hadden nota bene plaats genomen in een luxewagen, bestuurd door den heer W. uit Alkmaar en daarom was verdachte ge dwongen geweest, de onrustige kinderen zonder eenige toezicht, te blijven vervoeren direct achter dezen luxe-wagen aan. De bedoeling was deze kinderen het eerst aan boord van de wachtende boot te bren gen, vandaar die haast. De weg is gevaar lijk en smal, doch de heer S. meende als goed chauffeur dit wel te mogen wagen. Voorts ontkende hij het stopsein te hebben opgemerkt. Opgemerkt werd, dat het in hooge mate onpractisch is geweest, dergelijke kleine peu- ters zonder geleidsters in een bus te vervoe ren. Daar overigens werd aangenomen, dat de heer S. bekend staat als een voorzichtig automobilist, werd slechts 2 maal 6 boete Nu zij denkt aan die, zooals zij nog altijd meent zelfs van Eva's standpunt, ongelukkige „bons", betrekt mevrouw Strain's gelaat en er komt een harde, bittere uitdrukking in haar grijze oogen en om haar beslisten, zwijgen- den mond. Twaalf maanden zijn een behoorlijke proef- tijd om het karakter te beoordeelen van iemand dien men als zijn patroon kent en Raydon heeft geen fraai „getuigschrift" ge- kregen. Hij is krenterig, achterdochtig en zeldzaam bekrompen zoowel in zijn opvattin- gen, als waar het op redelijkheid aankomt. Maar wat hem vooral voor zijn huishoud ster hatelijk had gemaakt, was dat in het be gin van Juli Eva haar klaarblijkelijk zeer tot haar spijt, had gezegd, dat Birtley niet toe- stond, dat de kleine Gilly zijn zomervacantie weer op The Mill House kwam doorbrengen. En gelaten had Eva er bijgevoegd, dat Aadie het zeker wel zou begrijpen. Adelaide had met moeite opgemerkt: „Na- tuurlijk, begrijp ik het. En ik denk dat het ook wel niet zal helpen, als ik een pond per week wilde afstaan voor Gilly's kost en inwo- ning?" In antwoord hierop had Eva met neerge- slagen oogen, onhandig gezegd: „Ik ben bang, dat je met dit voorstel Birtley zou bo- leedigen." Toch wisten zij1 allebei, dat de heer des hui- zes enkel bezwaar had tegen Gilly's kost Kort te voren had Raydon elken Zondag lan- ger dan een uur besteed om de huishoudboek- jes na te gaan en meende hij allebei kleine beziun:~ingen te kunnen invoeren. Adelaide of 2 maal 6 dagen opgelegd. Het gold hier 2 overtredingen. ONTIJDIG AFGEBROKEN HANDELSTOURNEE. De heer J. F. B., 'm 39-jarig koopman en straatventer uit Alkmaar moest zich verant- woorden wegens het niet voldoen aan een vordering van den gemeenteveldwachter te Egmond aan Zee, om zich op 16 Juli in een hem aangegeven richting te verwijderen. Verdachte ontkende zulks en deed een om- vangrij'k verhaal van zijn avonturen, waarin hij deed uitkomen, dat hij in het bezit was geweest van een ventvergunning, waarom- trent hij was overeengekomen, dat hij het verschuldigde kwartje zou deponeeren, zoo gauw hij door verkoop van zijn handelsarti- kelen, over de noodige contanten kon be- schikken. Deze vergunning was hem door den veldwachter op ruwe wijze uit de han- den gerukt en afgenomen Verdachte ont kende bovendien nog, dronken te zijn ge weest en presenteerde den kantonrechter het schouwspel van zijn ziek en van wonden voorzien been, waarvoor echter beleefd be- dankt werd. Teneinde meer licht te doen schijnen op de door verdachte voorgedragen grieven, werd besloten den veldwacliter te hooren en de zaak voor onbepaalden tijd aan te houden. HET WAAIGAT EEN VOOR HET VERKEER GEVAARL1JK SLOPJE. Verbod te beri/den met rijwielen of voertuigen dringertd modzakelifk. De heer W. J. K., de 24-jarige ex-chauffeur van den stadsautobusdienst te Alkmaar, stond terecht ter zake het niet geven van geluidsig- nalen, toen hij op 16 Juli 9.30 uur v.m. de Gasthuisstraat vanaf de Bergerbrug met de door hem bestuurde auto afkomende, 't Waai- gat, 'n langs de Gr. Kerk loopend verwaar- loosd straatje, dat ter plaatse een uiterst ge- vaarlijken hoek vormt, naderde, met gevolg, dat de melkrijder Visser, die met zijn aange spannen melkwagen vanaf het Waaigat de Gasthuisstraat wilde inrijden. in aanrij- ding kwam met genoemde bus. Het paard be- kwam eenige verwondingen, oogenschijnlijk onbeduidend, doch later bleek, dat het dier vrijv/el waardeloos was geworden, kreupel liep en verkocht moest worden. Door het krachtig remmen van den chauf feur W. J K. hierboven gemeld, werd echter het ongeval hiertoe beperkt. De verdachte, verdedigd en bijgestaan door mr. P H. v. Zutphen uit Amsterdam, erken- de geen signaal op dit punt, dat hem als vreemdeling vrijwel onbekend is, te hebben gegeven. Ook was verdachte van meening, dat de melkslijter zich vooraf had dienen te vergewissen op den gevaarlijken hoek of de weg vrij was. De Kantonrechter sprak met nadruk zijn afkeuring uit over het feit, dat bij het tegenwoordige drukke verkeer daar ter plaatse, dit straatje, het Waaigat ge- naamd, niet op behoorlijke wijze voor rijwielen, rij- en voertuigen werd afge- sloten. Mr. Brues Tack, de ambtenaar gaf toe, dat er verzachtende omstandigheden aanwezig waren doch dat verdachte niet aan zijn ver- plichting signaal te geven, had voldaan, reden waarvan hij veroordeeling tot f 7 boete of 7 dagen hechtenis vorderde. Verdediger ontkende, dat hier een strafbaar feit is gepleegd, omdat hier de noodzakelijk- heid om signaal te geven, ontbrak. Met een arrest van den Hoogen Raad in April 1929, dus van recenten datum, trachtte pleiter zijn betoog meer kracht te geven, terwijl hij er tevens op wees, dat zijn client niet bekend was met den plaatselijken toestand. Gecon- cludeerd werd tot vrijspraak. Schriftelijk von- nis 13 September e. k. EEN ONBESUISDE KOETSIER. De jeugdige bankwerker G. M. te Alk maar, die zich op 20 Juli, gaande vanaf de Langestraat naar Laat op een rijwiel door de Boterstraat bewoog, werd daarbij aan gereden door een aangespannen rijtuig, be stuurd door den koetsier P F., die in woeste vaart vanaf de Laat de Boterstraat in- reed en zich blijkbaar niet bekommerde over de omstandigheid, dat een voor den winkel van den heer de Graaf staand melkkarretje de dooi-gang nog meer verkleinde. De bank werker werd op het trottoir gekwakt en ver klaarde dat F. nog omkeek en lachte. De koetsier had op gegeven, dat jongens zijn paarden hadden doen schrikken, doch ge tuige veronderstelde dat Piet F. onder den invloed van sterken drank verkeerde. Getuige had verdachte ook opgemerkt op de Oudorper k-prmis in verregaande beschonken toestand. De kantonrechter, die eerst nog geneigd scheen consideratie te doen gelden, kwam thans in een minder welwillende stemming en veroordeelde den lachenden voerman tot 15 boete of 15 dagen hechtenis. had heel wat moeite gehad om hem duidelijk te maken, dat hij daarmee de dienstmeiden tegen hem innam en dat, wat hij zelf zoo op prijs stelde, zijn gemak en rust, dan in gevaar konden komen. Wat Gilly betreft, zijn moeder had het zoo weten te regelen, dat hij zijn lange zomer vacantie mocbt doorbrengen als betalend loge bij een dame, die apothekeres was van een ziekeninrichting en woonde in een landhuis, ongeveer een mijl van The Mill House. Na een innig afscheid van haar echtge- noot wacht Eva Raydon nog, totdat de wagen uit het gezicht is. Dan keert zij vroolijk terug, over het grasveld, tot bij de open glazen deur der tuinkamer. Wat is ze toch mooi en stralendAdelaide's koele blik wordt tegen wil en dank milder. Eva's kort, blond van nature krullend haar is onbedekt. In de herfstzon glanst het als gesponnen goud. Kon iemand haar maar overtuigen, dat ze er nog liever zou uitzien, zoo ze dat „opmaken" achterwege liet, waar- mee ze tweemaal per dag zoo druk en genoe- gelijk bezig is! „Zoo, dag Addie! Ik wist niet, dat je hier zat. Waarom heb je me niet geroepen? Ik stond op heete kolen, dat Birtley wegging. Ik dacht, dat hij nooit, nooit, nooit zou weg- gaan Het kamermeisje, dat op dit oogenblik juisf door de hal loopt, hoort die paar woordjes en grift ze, onbewust, in haar geheugen. ,,'t Is weldadig, om jou eens niets te zien doen, schat. Je werkt altijd zoo hard, dat weet ik wel. We hebben in geen eeuwen een gezej- IN CONFLICT MET DE VLEESCHKEURINGSWET. T De 63-jarige heer Teunis de J., voorheen veehouder te Beemster, thans landman in ruste te Vlaardingen en zijn collega Maar- ten N, veehouder te Beemster, stonden broederlij'k te recht om dat zij ieder voor zich een op hun land onder de gem. De Rijp gestorven „slachtdier" niet tijdig bij den keuringsdienst aldaar hadden aangegeven. Deze aangifte had moeten geschieden 6 uur na den dood van het desbetreffend slachtdier, doch was ongeveer 14 dagen later, op 28 April nog niet geschied. Verdachte de J. bracht naar voren dat het slachtdier was een dood geboren lam en dus niet als zoodanig moet worden beschouwd. De heer Maarten N. deelde mede, dat het bij hem een lammetje betrof dat slechts enkele dagen had geleefd. De slager Hottentot zorgt voor al die formaliteiten en geeft dan eenig geld voor het huidje. Aan de heeren werd alsnu kenbaar ge maakt, dat volgens de verordening onder slachtdier wordt verstaan „vleesch" zoodat er met geen speld tusschen is te prikken. Voorts moeten deze aangiften geschieden binnen 6 uur na den dood van het bewuste ..vleesch'' en loopt men groot gevaar bij het niet voldoen aan deze bepaling, geverbali- seerd te worden. Deze kennisgevingen behooren te geschieden bij den Keuringsdienst of bij den daarvoor aangewezen veearts. De eigenaar of houder is aansprakelijk. Onze veehouders te Beemster worden er voorts op attent gemaakt, dat scherp op de naleving der verordening zal worden gelet en te hunner waarschuwing diene nog dat de heeren Teunis de J. en Maarten N. heden ieder tot f 8 boete of 8 dagen hechtenis wer- den veroordeeld. HET MF.DENEMEN VAN PERSONEN IN WELKEN VORM OOK OP RIJWIEL, NIET VOOR GEBRUIK VAN MEER DAN EEN PERSOON INGERICHT. IS TE ALKMAAR VERBODEN. De metaalbewerker J. B. te Alkmaar trok al heel gauw de opmerkzaamheid van een politieagent, toen hij op 27 Juli over het Ritse- voort fietste met een vrouwelijk wezen als passagier, terwijl het rijwiel geen behoor lijke plaats bood voor 2 personen. Het ver- onachtzamen van deze verordening werd alleen Alkmaar zich belachelijk maakt, werd berekend op 4 boete of 4 dagen hechtenis. DIE GOEDE MAN TREFT HET ALTIJD MAAR SLECHT. De iisco-negociant Th. B. B. te Heiloo, die zich noemt een mobilisatieslachtoffer, heeft al heel wat middeltjes bedacht om het hoofd boven water te houden, doch het loopt hem maar altijd tegen. Thans treedt hij op als ijscoventer, doch daarin wordt hij niet ge- steund en bekwam hij op 23 Augustus een proces-verbaal omdat hij zonder vergunning een standplaats op den Kapelweg aldaar had ingenomen. De veehouder L., thans terecht staande, werd evenwel vertegenwoordigd en ver dedigd door zijn gemachtigde, den deur- waarder G. S. Amoureus, die als ervaren rechtskundig practizijn het proces-verbaal van den Keuringsraad aan krachtige critiek onderwierp en trachtte aan te toonen, dat zijn client door dat verbaal IJsco-facto werd be- nadeeld. De verdachte ontkent ten stelligste iets van de vervalsching af te weten. Een feit is dat slechts in een der bussen de toe- voeging is waargenomen. Indien bij ver dachte nu werkelijk den opzet had voorge- zeten tot vervalsching, wat zou het nu dom zijn geweest de watertoevoeging tot 1 bus te beperken en deze niet te verdeelen over het geheele kwantum. Het percentage zou dan inplaats van 13, slechts 3 procent zijn ge weest. Gemachtigde vestigde de aandacht ook nog op een knecht, destijds in dienst bij verdachte, een persoon van twiifelachtige re- putatie, die in den nacht van 17 op 18 Juli spoorloos is verdwenen. Het is niet uitge- sloten dat men hier met een wraakneming te doen heeft. Ten slotte wees gemachtigde op ae ongelijkluidendheid tusschen de origineele dagvaarding en het afschrift dat toch voor den verrdachte het origineel uitmaakt. Op al deze gronden sprak gemachtigde zijn twij- fel uit of verdachte wel veroordeeld zou kun nen worden. E>e heer Kantonrechter adviseerde heden den vervolgden ijscofabrikant, toen hij te recht en zich in rijkdom van woorden bitter beklaagde over de ondervonden tegenwer- king der politie van Heiloo, zich eens te wenden met zijn nooden en bezwaren tot den burgemeester. De kantonrechter was er van overtuigd, dat deze hem onpartijdig zou be- handelen en veroordeelde ten slotte den wei- nig overtuigden heer B. tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. lig babbeltje gehad!" Eva's oude vriendin voelt zich getroffen. Het is lang geleden, sinds Eva haar op zulk een echt vriendschappelijken toon heeft toege- sproken. En het is waar, dat zij, Adelaide, hard merkt. De afgeloopen maand heeft zij meer gewerkt dan te voren, want tijdens Birtley's vacantie hadden zij bijna dageiijks bezoek uit de stad. Maar nu zijn de vijf weken, die hij zich heeft toegestaan, voorbij en dezen mor- geo schijnt. Eva, zooals zij het zelf zou heb ben gezegd, „niets omhanden" te hebben. Met een veerkrachtig wipje zit zij op de stevige tafel, die middenin de tuinkamer staat en be- gint zij met haar slanke beenen te schomme- len. „Ik moet je een groot geheim vertellen, Addie. Daar zal je van opkijken!" Er is iets van een opgewekt wijsje in haar stem, waarmee zij instinctief-zacht het woord „geheim" zegt. ,,'t Is hoop ik, toch geen erg duur geheim?" vraagt Adelaide Strain ernstig. „Wat gemeen van je, om dat te vragen! Je wordt net als Birtley! Je heeft zit vol cijfers!" Eva flapt het er wat ruw en nijdig uit. Dan haast zij zich, er bij te voegen: „Mijn geheim heeft niets met geld te maken, goddank!" Zij glijdt van de tafel af en komt voor haar vriendin staan, met de handen op haar rug en kijkt weer als een aanvallig kind, meer dan als een volwassen vrouw. „Wie denk je, dat terug is? Wie denk je, dat nu millionnair is? Wie denk je, dat altijd nog houdt van Eefje?" OPZET OF, SABOTAGE. De nog jeugdige veehouder en gezins- hoofd Cornelis L., wonende te Uitgeest, werd minder aangenaam verrast door een tegen hem ingestelde strafvervolging op grond van het ernstige feit, dat hij op 3 Juli aan den melkrijder K. van't Veer, in dienst bij gebr. Meijer te Limmen zou hebben opgeleverd een bus van 40 liter gevuld met op voile melk ge- lijkend vocht, waaraan echter 13 procent wa ter was toegevoegd, zooals door den Keu ringsdienst werd geconstateerd na schei- •kundig onderzoek. De ambtenaar van van meening dat het feit, waarvoor verdachte aan sprakelijk is, wettig en overtuigend vast staat. Spr. releveerde nog, dat in dergelijke geval- len, als het vastloopt, vele uitvluchten en verontschuldigingen worden uitgebracht, die echter de strafbaarheid niet kunnen wegrede- neeren. Spr. vorderde dan ook f 80 boete, subs. 80 dagen hechtenis. De gemachtigde refereerde zich aan zijn reeds gehouden betoog en het oordeel van den kantonrechter. Deze sloot daarop de behandeling en be- paalde de schriftelijke uitspraak op 13 Sept. Een middag vol teleurstettingen. Eerlijk gezegd: het is Zaterdag voor ons een dag van teleurstelling geweest, tenmin- ste, wat de feestelijkheden op het gemeente- lijk sportterrein betreffen. Want deze zijn deerlijk in de war geloopen en van het offi- cieele prograinma kwam heel weinig terecht. Daar waren in de eerste plaats de dres- suurproeven van de rijvereeniging Heiloo. Deze waren te eentonig; ze duurden veel te lang, zoodat een zucht van verlichting ging langs de rijen der toeschouwers (we hadden intusschen veel meer publiek verwacht!) toen de paarden van het terrein ver dwenen. Gelukkig maakte de rijvereeniging in haar volgende nummers veel goed. Het springconcours bijv. viel zeer in de smaak van het publiek, vooral ook, omdat er eenige ruiters waren, die werkelijk den naam van ruiter verdienen. De athletiekwedstrijden brachten een aan- gename variatie. Toch voldeden deze ook. niet. Dat lag heusch niet aan de deelnemers," die zonder uitzondering hun best deden. Maar waarom uitsluitend op tijd geloopen en geen finales? Het zou in de eerste plaats de spanning verhoogd hebben, terwijl het te vens de propaganda voor de athletiek ten goede zou zijn gekomen. Daarbij komt nog, dat de tijdopname alleszins twijfelachtig ge- noemd kan worden. Dat bijv. de drie win- naars in de 400 M. denzelfden tijd maakten, komt ons zeer onwaarschijnlijk voor. Een fi nale tusschen deze drie zou een geheel ande ren uitslag gegeven hebben. En dan de tijr in de 4 maal 100 M. estafette. Als men op een dergelijken bodem met zijn uiterst scherpe bochten en bij slechte overname nog den tijd maakt van 48 sec., wat moet zoo'n viertal dan wel bereiken op een ideale sintelbaan? Of zouden hier de a.s. recordhouders van Nederland zitten?! Intusschen bleek, dat de A. A. V. '28 over zeer goede krachten beschikt. In goeden stijl werden de loopnummers geloopen, terwijl het polsstok hoogspringen van den lsten prijs- winnaar mede zeer fraai was. Dergelijke krachten kunnen nog heel wat prijzen weg halen in diverse wedstrijden. De gecostumeerde voetbalwedstrijden die nen zoo gauw mogelijk voor altijd van het grogramma te worden afgevoerd. De vertoo- ning, die we Zaterdag te zien kregen, was allerdroevigst. Ze had slechts een goede zijde: dat de duur van den wedstrijd belang- rijk werd verkort. De rest van het programma verviel eigen- lijk heelemaal. Daarover zal hieronder nog wel het een en ander gezegd worden. Resumeerende komen we dus tot de con- clusie, dat het Oranjefeest in Alkmaar een droeve vertooning is geweest. Wat de ballongeschiedenis aangaat, treft het Bestuur gelukkig geen verwijt. Maar het overige deel van het programma liep on- danks het groote aantal commissarissen slecht van stapel, m. a. w. de organisatie deugde niet. Hopen we, dat een volgende keer de zaken beter worden aangepakt, want op deze ma- nier gaat het bergafwaarts met de O. V. Vermelden we tenslotte nog, dat St. Louis en het Sted. Muziekkorps hun best deden, om de aanwezigen het wachten niet al te lang te maken. Hier volgen thans de uitslagen: Estafette 4 maal 100 M. 1. A. A. V. '28 48 sec.; 2. Assendelft 48 2/5 sec.; 3. de Rijp 52 1/5 sec.; 4. Alkm Boys 53 sec.; 5. Padvinders I 53 2/5 sec.; 6. Padvinders II 58 2/5 sec. Een pauze een lange pauze tusscher de twee vrouwen. Adelaide Strain staat uit haar stoel op. „Toch niet Jack Mintlaw?" „Niemand anders! Niemand anders, schat- tige Addekind!" En Eva hinkt op een been de kamer rond. „Jack Mintlaw etrug als millionnair? Dat is dat is een sprookje!" „Ja, niet waar? En als je wat liever voor me was geweest in den laatsten tijd, dan had ik je't groote nieuws al veel eerder verteld!" „Veel eerder?" herhaalde Adelaide. „Bedoel je, dat Jack al veel eerder terug was?" „Nou ja, veel eerder niet. Precies lang ge noeg, om te onderzoeken, wat er van mij ge worden was. Als t' gisteren geen Zondag en eerstgisteren geen Zaterdage was geweest, zoodat ik onmogelijk vijf minuten van Birtley kon afkomen dan had ik't je misschieh verteld!" „Maar hoe heb je't gedaan gekregen, hem te ontmoeten? Want ik veronderstel, dat je hem gesproken hebt?" vraag haar vrien din vlug. Eva weifelt een ondeelbaar oogenblik en ontwoordt dan zacht: „Ja, ik heb hem Vrij dag gesproken." r „Maar je bent Vrijdag toch niet naar de stad geweest?" „LIij is hier". V" 'j „Hier in Swanmere". (Wordt vervolgd j - - Ho. 206 14)

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7