D A N SIN S TIT U U T WILL Ems Radifffrafisch Weerbericht. AGEUDA, Binnenlawd HET ONWEER VAN DINSDA6NAGHT, Luchtvaart PFBvincasa! nieuws Dond.erd.ag 5 Sept. 7.30 uur, A. B. T.: Heden danst Mariette (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: De kleine ca- •valerist (voor elken leeftijd). 7.30 uur, Cinema Americain: De rutsch- baan des levens. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer !J. Sevensma. De door Hoover sinds het aanvaarden van zijn ambt gedane benoemingen worden ten zeerste geprezen, daar zij op de verdiensten en niet op de politieke overtuiging der be- noemden waren gebaseerd, zoodat het peil van het burgerlijke ambtenarencorps er door is verhoogd. De stappen tot het openen van onderhan- delingen met Groot-Brittannie over de ver- mindering der bewapening ter zee vortnen het voornaamste initiatief, dat Hoover tot dusver heeft genomen. Over het algemeen echter wordt nog een afwachtende houding ^aangenomen, alvorens een oordeel te vellen over de capaciteiten van den president. DE BOUW DER 15 KRUISERS. Gaat in elk geval door. De voorzitter Hale der vlootcommissie uit den Senaat verklaarde na een conference met Hoover op het Witte Huis, dat de bouw van alle 15 kruisers, waartoe het Congres machtiging heeft verleend, ten slotte zou doorgaan. Hale zeide, met den president over de .vlootkwestie te hebben gesproken en hij ge- loofde, dat de vijftien schepen zouden moe- ten worden gebouwd, onverschillig welke overeenkomst in deze aangelegenheid tus- schen de Ver. Staten en Groot-Britannie zou worden bereikt. GRIEKENLAND. PESTGEVALLEN. Te Piraeus zijn drie pestgevallen gecon- stateerd. De regeering heeft de noodige maatregelen genomen. Nog meer berichten over branden en verdere onheilen door het inslaan van den bliksem. Gister zijn in den loop van den middag nog uit verechillende plaatsen berichten geko men over het inslaan van den bliksem en de onheilen als gevolg daarvan. Het blijkt wel, dat het in bijna het heele land zeer zwaar weer is geweest. T In Noord-Holland. Te Castricum is een koe van den landbou- wer J. Glorie in de weide doodgeslagen. Het cadaver werd naar de noodslachtplaats ge voerd en voor de consumptie afgekeurd. Bij eenige ingezetenen werden eenige electrische lampen vernield, terwijl de telefoon hier en daar 's ochtends was gestoord. Te Akersloot werd een koe van den vee- houder Dekker door den bliksem gedood. Aan det Kerklaan en Hooge geest werden electri sche lampjes bij de bewoners stukgeslagen. Te Dirkshorn wer de toren van de herv. kerk door den bliksem getroffen. Een groot aantal leien werd van de spits geslagen, ter wijl de gebinten ontzet bleken. Voorts is het torenuurwerk blijven staan en kon een begin van brand worden geconstateerd. Te Stompetoren werd 1 koe van den heer W. Groot in de weide gedood. Aan de Zuidervaart sloeg de bliksem in de arbeiderswoning, bewoond door J. Spaan, gelukkig zonder de inwoners te treffen of brand te veroorzaken. Ook werd een koe van den heer C. de Geus door het onweer ge- In Gelderland 1 Te Westervoort sloeg de bliksem in een boerderij van W. A. Jansen; vier kleine kinde ren, waarvan de oudste acht jaar was, konden slechts met groote moeite worden gered, daar. plotseling het heele huis in lichterlaaie stond. Aan het in veiligheid brengen van meubilair enz. kon niet worden gedacht. Een zeug met negen biggen kwam in de vlammen om. De bewoner was laag verzekerd. Te Duiven is een boerderij afgebrand. In Winterswijk en omgeving durfde bijna niemand zich ter ruste begeven; de bliksem was niet van de lucht en de hevigste donder- slagen ratelden voortdurend. Er is veel scha- de ontstaan. In de gemeente Zelhem zijn eenige koelen doodgeslagen, in Wehl is de bliksem op drie plaatsen ingeslagen- bij Rosmuller, Prins en Giezen; de huizen werden beschadigd, maar brand werd niet veroorzaakt. In Achterwehl zijn twee haverbergen van E Hagen afgebrand. In Didam is een boerderij van J. Buiting te Holthuizen afgebrand; het vee werd gered. De vrouw van J. v. Doorn werd door den bliksem getroffen; zij kreeg brandwonden in het gelaat. In Overijsel Te Bathem sloeg de bliksem in een schuur van den landbouwer J. W. van Schooten. Met het gebouw ging veel hooi en stroo verloren, eenige kippen kwamen om en ook zijn land- bouwmachines een prooi der vlammen ge wor den. In Markelo is een voorraadschuur van den heer Huiten in de vlammen opgegaan Te Haaksbergen is de woning van een landbouwer door den bliksem getroffen en verbrand. Een varken kwam in de vlammen om. In Holten zijn twee kalveren van H. J. Zweers in deb uurtschap Beuzeberg in de weide doodgeslagen. b In Friesland. Te Elahuizen bij Koudum is de boerderij, bewoond door S. Tjalma, door den bliksem getroffen en afgebrand. Twaal koeien ver- brandden. Ook te Woedsend en Nyega zijn boerderijen afgebrand. Te Donderbroek sloeg de bliksem in een woonhuis aan den Balkweg dat geheel ver- brandde. De toren der herv. kerk te Joure is door den bliksem getroffen. Er zijn steenen uit den muur geslagen. Te Heerenveen en omgeving heeft van half twee tot half zes onophoudelijk een zwaar onweder gewoed Het electrisch licht wei gerde daardopr ien tijdlang zi> dWen, wat natU'urlijk al heel veel ongerief verocr- zaakte, on%da bijna iedereen opgestaan was Een grc^ot aantal koeien is in de weide doodgeslagen. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Ook sloeg hier het hemelvuur in de antenne van de radio van den heer Atema. Het sloeg een gat in een muurtje, zonder brand te ver oorzaken. Vender trof de bliksem een boerderij te Katldjk (bij Oranjewoud1). Hier werd een groot stuk uit een muur weggeslagen, doch zonder verdere gevolgen. In Drente. Van 7 paarden, loopende in een perceel weiland, onmiddellijk bij het dorp Norg, werden 4 stuks door den bliksem gedood. Drie er van behoorden toe aan den heer A. Zeggers, carousselhouder te Zujdlaren, en een aan den heer D. Mekkring, houder van een gebakkraam te Haren. De paarden waren niet verzekerd. In Groningen. In Nieuwolda werd op vele plaatsen de lei- ding van't licht getroffen. Bij den land bouwer E. Oomkes sloeg de bliksem in een aantal korenmijten. Na veel moeite gelukte het twee te behouden, terwijl twee andere een prooi der vlammen werden. Alles was ver zekerd' Het onweep van hedennacht. In Zuid-Hohand. Gisteravond heeft boven Brielle en om geving een hevig onweder gewoed. Tijdens dit onweer is de bliksem ingeslagen in de kapitale boerderij „Vogelenzang" te Heke- lingen, eigenaar de heer C. Visser. De geheele boerderij en de bijbehoorende schuren zijn afgebrand. De inboeael en de ge heele oogst gingen verloren. Een gisteren op een tentoonstelling be- kroonde stier kwam in de vlammen om. Te Heenvliet is een kleine boerderij door den bliksem getroffen en afgebrand. In Noord-Holland Een koe van den veehouder W. Dekker te Dorregeest (Uitgeest) is door den bliksem gedood. Het verlies voor den heer D wordt door verzekering gedekt. DEN HA AG. INSCHRIJVINGEN VAN LEERLINGEN IN „DE UNIE" IEDEREN VRIJDAG 7—8.30 UUR N.M. TE ALKMAAR VAN 3.30—6 EN VERKEERSONGEVALLEN. Door de stoomtram gedood. Dinsdagavond omstreeks half tien werd te Rijsoord (gem. Ridderkerk) aan den Noldijk de 59-jarige landarbeider P. Nouwen door de stoomtram gegrepen en gedood. Zijn deerlijk verminkt lichaam werd onder de machine vandaan gehaald. De dienstdoende machinist zag het slachtoffer op zeer korten afstand Hij gaf onophoudelijk signalen, remde uit alle macht, doch kon de aanrijding niet voor 'komen. Door de afsluitboomen gereden: duo-rijder verdronken. Dinsdagnacht omstreeks half een kwam een motorrijder met duo-passagier uit de richting Muiden, rijdend naar Diemen, bij de brug over het Merwedekanaal zonder te mer- ken dat de brug opengedraaid was. Hij reed door de gesloten afsluitboomen en raakte met moto en duopassagier in de brugkolk. De motorrijder, die zijn passagier even naar Am sterdam zou brengen, kon nog worden gered Zijn metgezel echter, iemand uit Weesp, werd levenloos uit het water opgehaald. Auto tegen een boom. Dinsdagmiddag kwam met een matig gan- getje een auto uit de Kalfjeslaan den Amstel- veenschen weg te Amsterdam oprijden. De auto werd bestuurd door een leerling-chauf feur, naast hem zat de instructeur. Doordat de bestuurder bij het passeeren van een ande ren auto te veel uithaalde, reed de auto tegen een boom, waardoor beide inzittenden ernsti- ge kwetsuren bekwamen. Motor teegen een hek gereden. Een doode en een zwaar gewonde. Gisteravond is een motorfiets, waarop be- halve de bestuurder nog twee andere per- sonen gezeten waren, op het Rapenburg te Leiden volgens ooggetuigen met razende snel- heid tegen een hek gereden. De bestuurder kreeg nagenoeg geen letsel. De tweed e persoon, de rijwielhersteHer K. werd op het hek geworpen en overfeed kort na het ongeluk, terwijl de derde persoon ern- stig letsel kreeg aan arm en hoofd. EEN RAADSLID VERDACHT VAN OPLICHTING AANGEHOUDEN. De heer W. N. J., lid van den raad van Oost- en West Souburg, is gearresteerd, ver- dacht van oplichting van een bejaard echt- paar, wonende te Aagtekerk. Het zou om een belangrijk bedrag gaan. De gearresteerde is eenige jaren raadslid en wethouder van de vrijzinnige partijen geweest. Bij de aftreding in 1927 lieten die partijen hem los en werd hij op een vrije lijst gekozen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 17-jarige scholier E. H., wonende aan de Heemrandsingel te Rotterdam, is bij he*- zwemmen verdronken in de Nieuwe Maas Zijn vriend poogde tevergeefs hem te red den. Het lijk is nog niet gevonden. OVER BOORD GEVALLEN IN EEN ROEIBOOT. Aan de gevolgen overleden. De 21-jarige Duitsche matroos T. P. We- del is van het Duitsche s.s. Rauwenfels in de Maashaven te Rotterdam gelegen, door het uitschieten van een schroefsleutel over- boord gevallen. Hij kwam terecht in een roeiboot, waarin twee mannen waren geze ten. W. werd met een ernstige schedelbreuk opgenomen en naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij spoedig over- leed. De twee mannen in de roeiboot werden licht gewond. ONEENIGHEID IN DEN RAAD. Bij de behandeling van het voorstel tot den bouw van een nieuwe openbare bewaar- school kregen in de jongste raadsvergadering van Dordrecht de burgemeester en het soc- dem. lid Bergmeijer het met elkaar aan den stok. Het dispuut liep zoo hoog, dat laatstge- noemde weigerde zijn rede te vervolgen. De heer De Klerk (c.h.) weigerde aan de stemming deel te nemen. Later heeft de heer Bergmeyer de kwestie met den voorzitter bijgelegd, hoewel hij van meening bleef gelijk te hebben gehad. UITVOER VAN NARCISSEN NAAR DE VEREENIGDE STATEN. Een officieel rapport over de be- strijding van het aaltjesziek bij nar- dssen. Een sterk argument voor heropening van Amerika voor on- ze narcissen. Het Weekblad voor Bloembollencultuur haalt uit het officieel rapport van de Plant IJ quarantine and Control Administration over het tweede halfjaar 1928 aan, dat de verlie- zen bij de narcissen tengevolge van aaltjes ziek dit jaar aan de Westkust van Amerika tot een minimum waren teruggebracht De ziekte trad verspreid op in meer centra van bollenteelt dan vroeger was vastgesteld. In de Noord-Oostelijke en Noord-Westelijke sta ten was er minder van te bemerken, vermoed wordt dat het aaltje zich daar minder snel vermeerderd en minder schade berokkent dan in warme streken. De warmwaterbehandeling heeft overal zeer goede uitkomsten opgeleverd. Over 't algemeen zijn de aaltjes alleen gevonden in de voorraden, dat men voor '26 begonnen was te planten, toen deze behandeling voor 't eerst werd voorgeschreven Nieuwe cultures zijn bijna geheel vrij van aaltjesziek en men heeft groote vorderingen gemaakt in de be- strijding van het ziek, dat vrij algemeen voor- kwam in de bollen, die tusschen 1920 en 1925 werden ingevoerd. Uit deze gunstige beoordeeling van den toestand in de Amerikaansche narcissen-cul- turen met betrekking tot het aaltjesziek mag veilig worden afgeleid, aldus het Weekblad, dat de uit Nederland in Amerika ingevoerde narcissen van 1926 af niet de minste aanlei- ding tot het verspreiden van aaltjesziek in Amerika hebben gegeven. Een succes voor de zoo ernstig doorgezette ziektebestrijding en een sterk argument in den strijd voor de heropening van Amerika voor narcissen! EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. Kleeren gevonden. Met een bericht van „De Jongeri'. De commissaris van politie te Deventer maakt bekend, dat op 4 September op den Bolwerksweg bij den IJsel is gevonden een grijs geruite colbertjas, bevlekt met verf en waarin het merkteeken van de firma Gebr. Bervcets, een dito broek en een verstelde bonte boezeroen. In den bovenvestzak zat 'n sigarettendoosje, waarop aan den binnen- kant met potlood stond geschreven „Waarde kameraad, hier zijn de kleeren van den jongen. Maar het is geen werk, dat U niet gekomen bent. Nou, bonjour". Dit was geteekend met den naam: De Jon gen. De commissaris van politie van Deventer verzoekt ter zake inlichtingen. worden gaarne op aanvraag gratis toegezonden. ALKMAAR. Telef. 120. MOLEN VERBRAND. Te Geleen is Dinsdagavond brand uitge- broken in den meelmolen van den heer B. Solberg. De molen en het woonhuis zijn grootendeels vernield. Verzekering dekt de schade. DE „GRAF ZEPPELIN WEER THUIS. De snelste wereldreis. De „Graf Zeppelin" heeft de snelste aller wereldreizen beeindigd. Op 15 Augustus des morgens te 4.30 uur M.E.T. steeg het lucht- schip op voor het volbrengen van zijn vlucht in Oostelijke richting van Friedrichshafen naar Friedrichshafen en op 4 September des morgens te 8.43 uur beroerde het weer, na 20 dagen en 143/4 uur, den vaderlandschen bodem. Door het afleggen van de laatste etappe Lakehurst—Friedrichshafen in 67 uur en 35 minuten heeft de „Graf Zeppelin" haar wereldrecord Friedrichshafen—Fried richshafen, vergeleken met de vlucht Lake hurst—Lakehurst, met een dag en 23/4 uur verbeterd, ondanks het feit, dat de zuivere vliegtijd Lakehurst—Friedrichshafen thans 12 uur en 12 minuten langer was dan de laatste maal, dat de „Graf Zeppelin" dit tra- ject aflegde. Daarentegen heeft bij het eerste gedeelte van de wereldvlucht het oponthoud te Fried richshafen, van 10 tot 15 Augustus, 1111/2 uur geduurde, terwijl het oponthoud te La kehurst van 29 Augustus tot 1 September 72 1/2 uur duurde. De wereldvlucht Fried richshafen—Friedrichshafen duurde dus 20 dagen 43/4, tegen de wereldvlucht Lakehurst —Lakehurst 21 dagen 7 1/2 uur. Transoecanische luchtlijnen om de aarde. De „New York Times" meldt, dat dr. Ec- kener de commandant van de Graf Zeppelin, die in Amerika bleef, terwijl het luchtschip naar Friedrichshafen ging, een conferentie heeft gehad met vertegenwoordigers van New Yorksche bankhuizen over de oprich- ting van Trans-Oceanische luchtlijnen om de aarde. Men is voornemens een luchtlljn aan te leggen over den Atlantischen Oceaan, waarvoor twee luchtschepen zullen worden gebruikt die door een Duitsche maatschappij geleverd zullen worden en een luchtlijn over den Stillen Oceaan, die door twee Amerik. Zeppelins zal worden onderhouden. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.3 te Isa- fjord. Laagste barometerstand 755.6 te Rost Verwachting, geldig tot den avond van 6 September: Zwakke tot matigen wind uit westelijke richtingen; aanvankelijk nog zwaar bewolkt met kans op onweer; later tijdelijk opkla- rend; iets koeler. thans wel aan, dat Zaterdag het wereldrecord zal verbeterd worden. Italie zal waarschijn- lijk met vier, Engeland met drie machines deelnemen. Hoe de bemanningen der vliegtui- gen precies zullen zijn samengesteld, is no er met officieel bekend. Beide landen hebben talrijke gelijkwaarfiige en goed getrainde piloten. Afwisselend zal een Engelsche en een Ita- liaansche machine starten. WERKLOOS DOOR DE VORST. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeente Dordrecht een sub- sid'ie van ruim 25.000 verleend in de kosten van hulp aan arbeiders, die werkloos waren ten gevolge van de vorst. STAKENDE WERKLOOZEN. Gisteren zijn de Haagsche tewerkgestel- den te Oldemarkt (O.), ten getale van onge- veer 150 personen, niet op het werk versche- nen. De reden hiervan zou zijn, dat twee hunner h.i. ten onrechte werden gestraft, zoomede een loonsverlaging. De bedrijfs- ingenieur heeft naar aanleiding van deze staking alle tewerkgestelden geschorst en hen na overleg met en op last van den betrok ken rijksdienst naar den Haag teruggezon den. ALASTRIM. Geen verlof naar Rotterdam voor de herhalingslicfitingen. Door den Minister van Defensie is bepaald, dat ten aanzien van de dienstplichtingen, die in September voor Herhalingsoefeningen in werkelijken dienst zijn geroepen, de volgende voorzorgsmaatregelen moeten worden geno men ter voorkoming van besmettingsgevaar in verband met de talrijke gevallen van alastrim: 1. aan dienstplichtingen, die voor herha lingsoefeningen in werkelijken dienst komen. maS gevallen van dringenden aard uitge- zonderd slechts dan verlof of bewegingsvrij heid naar Rotterdam worden verleend, indien zij een bewijs overleggen, waaruit blijkt, dat zij niet langer den drie maanden geleden zijn ge(re)vaccineerd; de compagnies- en overeen- lomstige commandanten reiken aan belang- lebbenden een verlofpas of ander bewijsstuk uti, waaruit de vergunning om zich naar Rot terdam te begeven, blijkt; 2e. de onder le. bedoelde dienstplichti- gen, die aan besmettingsgevaar mochten zijn blootgesteld geweest, moeten, op denzelfden voet als reeds voor de overige militairen is be paald, terstond na opkomst in werkelijken dienst of terugkeer van verlof of bewegings- vrijheid, worden overgegeven aan den Mili tairen Geneeskundigen Dienst ter plaatse. Bij een 19-jarig meisje te Oegstgeest is alastrim vastgesteld. Sedert de vorige opgaaf hebben zich te Rotterdam weer twee nieuwe gevallen van alastrim voorgedaan. In het ziekenhuis aan de St. Agathastraat is een patient aan alas trim overleden. UIT HET GRAFISCH BEDRIJF. Het pensioenfonds voor het grafisch be- drijf zal op November a.s. in werking tre- den. KORTE BERICHTEN. Gedeputeerde Staten van Zuldholland hebben het raadsbesluit van Dordrecht, om ^yacaaiiebijslag te verkenen. goedaekeurd. VLIEGTUIG-ONGEVAL. Bij Bruinisse. Gistermiddag te ongeveer vijf uur heeft let Pander-vliegtuig P.H.A.E.J, van de Rot- terdamsche Aeroclub op e enbouwland in de gemeente Bruinisse wegens motordefect een noodlanding moeten rnaken. Het vliegtuig was bemand met de heeren jhr. Van der Wall van Repelaer van Puttershoek, woon- achtig te Dubbeldam en den heer Van der Gracht. Op telegrafisch verzoek kwam het „Sopla"-vliegtuig, bemand met den piloot Schmidt Crans, instructeur van de Aero-club te hulp. Daar dit vliegtuig geen herstellings- materiaal aan boord had, moest het terstond naar Waalhaven terugkeeren, waarbij jhr. Van der Wall meeging. Bij het opstijgen is het „Sopla"-vliegtuig, doordat het niet ge- noeg vlucht kon krijgen, tegen den dijk ge- botst, waarbij het toestel zwaar werd be schadigd. Ook voor de inzittenden liep het ongeval slecht af; jhr. Van der Wall werd ernstig gewond, terwijl de vlieger Schmidt Crans lichte kwetsuren opliep. DE WEDSTRIJD OM DEN SCHNEIDERCUP. De kamp gaat tusschen Engeland en Italie. Zaterdag a.s. zal wederom de wedstrijd om den Schneidercup worden gehouden. Deze snelheidswedstrijd zal in Engeland worden gehouden, daar Engeland den cup, die zij in 1927 te Venetie won, zal moeten verdedigen Dit keer zijn er slechts twee deelnemende landen, Italie en Engeland. Frankrijk en Duitschland komen om financ. redenen niet uit, terwijl de Vereen. Staten van deelneming afzagen wegens technische moeilijkheden. De race om den Schneidercup is oorspron- kelijk ingesteld door den Franschm. Jacques Schneider die den cup beschikbaar stelde. De race voor watervliegtuigen gaat over een af stand van 350 K.M. en zal worden gehouden in de nabijheid van Southampton, terwijl het parcours vier hoeken bevat. De Italianen, die door Majoor de Bernardi het wereldsnel- heidsrecord houden met 512.776 K.M. per uur willen natuurlijk trachten den in 1927 te Venetie verloren Cup in Engeland terug te winnen. Dit verklaart dan ook, dat Italie on der alle omstandigheden deelneemt, ofschoon bij de Italiaansche proefvluchten op het Gar dameer een hunner beste piloten Motta is ver- ongelukt, terwijl de nieuwe machine totaa! vernield werd. De Italiaansche marineleiding verzocht de Schneiderrace uit te stellen, doch dit is volgens't reglement niet mogelijk. Dus zal Zaterdag a.s. des namiddags twee uur de race plaats vinden. Deze race is werkelijk een strijd van „vlie- gende motoren", immers behalve de reusach- tige drijvers neemt de motor de grootste ruimte in; van de vleugels respectievelijk draagvlakken is nauwelijks iets te zien. De watervliegtuigen moeten reeds op het water een snelheid hebben van 100 K.M. om te kunnen opstijgen. Over de constructie der vliegbooten laat men zich a&n beide zijden weinig uit, toch neemt men AKERf LOOT. Dinsdagavond reed de motorrijder B. met zijn motorrijwiel langs de Zuidervaart in de richting Alkmaar. De heer K. bestuurder van een paard en driewielige kar reed rechts van den weg, ging bij zijn paard loopen er stak den weg over om een erf aldaar op tt rijden hetgeen de motorrijder niet had ver- wacht. Door hevig te remmen was de aan rijding niet zoo ernstig als zij zich in den beginne liet aanzien. Het motorrijwiel vie) op den wegen het paard1 er van den schrik bo ven op evenals de kar. Het paard trok door de tuigen heen en ging er van door maar werd spoedig gegrepen. Het motorrijwiel be- liep ernstige schade. Persoonlijke ongelukkea hadden niet plants. HEILOO. X De afdeeling van de Holt. Mij. van Land- bouw hield Woensdagavond1 vergadering in cafe Roozing. De vice-voorzitter, de heer H. Bakker Hz., opende de vergadering, heette alien welkom en hoopte dat de besprekingen zouden leiden tot grooter bloei der vereeniging. Van den voorzitter was bericht van verhin- dering ingekomen. Van het hoofdbestuur een schrijven om hier een cursus te houden voor Eerste Hulp bij Ongelukken. De voorzitter meende dat het hier overbodig is omreden hier reeds een cursus wordt gehouden, die best was bezocht en een tweede geen zin zou hebben. Aldus besloten. Nog was ingekomen een verzoek om zich als leerling voor de Landbouwschool te Scha- gen te laten inschrijven. Het bestuur zag hier van de noodzakelijkheid niet in omdat een wintercursus in die behoefte voorziet. De beschriivingsbrief voor de 125e Alg. Vergadering te Bodegraven kwam in behan deling, maar lokte weinig stof tot bespreking uit. Den afgevaardigden werd vrij mandaat verleend. Op voorstel van het bestuur werd besloten om geen medailles aan de tentoon stelling te Bodegraven te geven, omdat an dere organisaties met hetzelfde recht kunnen vragen en men hier aan de L. E. T. T. ook niet geeft daar de kasmiddelen zulks niet toe- laten. De door het bestuur voorgedragen afge vaardigden voor de alg. vergadering haddei alien bezwaar of wa;en verhinderd. Hierm werden benoemd de heeren C. Zeeman en P C. Schuitemaker en als plaatsvervanger di heer K. Muijs. Tot leden van de rekening< commissie werden benoemd de heeren P. C. Schuitemaker en S. Laan te Heiloo en P. van't Veer te Eginond aan den Hoef. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren P. Frans en A. J. C. Maas Geesteranus. De voorzitter feliciteerde de afdeeling met het behoud van den eminenten Secfetaris op wien de vereeniging drijft. Bij de rcndvraag vestigt de heer K. Muijs de aandacht op de greppelploeg, die veran- derd moet worden. Spr. had de verwachting dat men er een druk gebruik van zou maken. Aldus besloten. De heer P. Schuitemaker vroeg waarom de lezing met lichtbeelden van den heer de Vries geen voortgang had. De secretaris zei de dat de heer de Vries ziek was geweest, doch dat men de bedoeling had om het dc- zen winter te doen. De heer Schuitemaker was niet overtuigd dat het bezoek zoo ge- ring zou wezen als men het maar goed aan- pakt. Spr. deed middelen aan de hand waar door het bezoek verbeterd wordt. De vergadering oordeelde het noodig om zich dan met den heer Schuitemaker in ver- binding te stellen en een beroep te doen op de pers. Aldus besloten. De heer Zeeman bedankte als lid van de inkoop-commissie. De voorzitter speet zulks, doch hij vroeg moeten we in die vacature voorzien? De heer K. Muijs wilde den heer Zeeman behouden, daar zijn grief meer gaat tegen het afwegen. van kleine kwantums en voor niet-leden, wan- neer men per wagon afneemt vervalt zijn be zwaar. De vergadering oordeelde dat kleine afne- mers zich dan maar moeten combineeren voor inkoop. Op die voorwaarden was de heer Zeeman bereid aan te blijven, omdat z.i. bij grooten inkoop een belangrijk voord. was te behalen. De voorzitter was blij dat de heer Zeeman aanbleef, waarna de vergade ring gesloten werd met dank voor de vrucht- bare bespreking. (N i e t - 0 f f i c i e e 1). 451e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dor.derdag S September I92». 4e Klasse 4e Lilst. Hooge prilzen: 17845 20O.—. 8694 8748 14728 100.—. Priizen van 65.—: 130 376 851 944 1518 1615 1663 2055 2088 2319 2482 2988 3245 3574 3619 3709 3742 4035 4048 4056 4123 4276 4347 4415 4586 4740 51-52 5391 5669 6118 6187 6293 6345 6350 7157 7570 7695 7856 7947 7994 8242 8416 8471 8684 8824 8840 8961 9202 9407 9462 9586 10037 10103 10170 10488 10729 11285 11465 11573 11587 11778 119<7 12011 12225 12357 13096 13160 14322 14564 14654 14800 15302 15684 16124 16150 16208 16253 16487 16545 16677 17096 17517 17601 17605 17618 18769 19:00 19205 193S9 1960S 19625 19690 19718 19829 20^8 ^20386

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2