'I Gemeenteraad van Alkmaar, Kunst TijsSschriftesi 58 MOOkJAANSLAG. Na de kermis. Geirojjene zwaar gewond. Hedennacht omstreeks een uur is te Laren (N.H.) de 25-jarige de Leeuw, die met eenige vrienden was gaan kermis houden te Blari- cum, toen hij zich naar huis begaf, tijdens een vechtpartij door een revolverschot in de borst geiroffen. Volgcns getuigenverklaringen was er reeds op de kermis gevochten en werd de vechtpartij in de Torenlaan te Laren voortgezet. Toen deze in vollen gang was, stopte plotseling een auto, waarin gezeten waren een zekere H. en S. uit Hilversum, die vermoedelijk bij de vecht partij waren betrokken. En werd uit het por- tier geschoten. De Leeuw, die in de borst ge troffen werd, stortte ter aarde. Door de politie, die in-middels ter plaatse verschenen was, werd het slachtoffer, dat in zorgwekkenden toestand verkeerde, naar het St. Jansziekenhuis overgebracht. S. werd gearresteerd, doch het vuurwapen. waarmee de aanslag gepleegd was, kon men niet terugvinden. HET INT. CONGRES VOOR i Het einde van het congres. De laatste congresmorgen van het Int Congres voor Handelsonderwijs vond plaats in de aula van de Gemecnte-universiteit. Er was een prae-advies van den secretaris van de Int. Vereeniging voor Handelsonderwijs over de normal isatie van het taal-onderwijs Voorts werd besproken de beteekenis der wiskunde voor de economische wetenschappen en voor het onderwijs daarin, terwijl tenslotte een prae-advies in behandeling kwam inzake het vraagstuk van de opleiding van den han- delsadministrateur. De heer Charles E. H. Boissevain heeft hierna het congres met de gebruikelijke plichtsplegingen gesloten Des middags hebben de congressisten met tour-auto's een langen tocht gemaakt. Het dine: werd te Zandvoort gebruikt. Voor morgen staat tenslotte nog een excur- sie naar de Zuiderzeewerken op het program- ma, waarvoor zich een groot aantal congres sisten heeft aangemeld. INTERN. OOGHEELKUNDIG CONGRES. De offitieele opening. Hedenmiddag heeft in de groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam de offici- eele opening plaats gehad van het Intern. Congres voor Oogheelkunde, aan welk con gres niet minder dan ongeveer 1000 oogheel- kundigen uit alle deelen der wereld deelne- men. Op het podium hadden tal van hoog- geplaatste persoonlijkheden plaats genomen. Er waren de minister-president en bijna alle overige leden van den ministerraadvoorts de commissarissen der koningin in Noord- en Zuid-Holland. Ook merkten wij op de burgemeesters van Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Haarlem, Leiden en Delft, enz. enz. Alle aanwezigen verhieven zich van hun plaatsen, toen H.M. de koningin-moeder haar intrede deed. Het openingswoord werd gesproken door den algemeenen voorzitter van het congres, prof. dr. J. v. d. Hoeve uit Leiden. Na de rede van prof. v. d. Hoeve heeft H.M. de koningin-moeder het Congres met enkele woorden voor geopend verklaard. Vervolgens voerden nog enkele vooraan- staande buitenlanders het woord. De Neder- landsche vereeniging van oogheelkunde had in den namiddag in het paviljoen „Vondel- park" een receptie georganiseerd, welke druk werd bezocht. Ter g-elegenheid van het congres heeff voorts in het Koloniaal Instituut te 12 uur de opening plaats gehad van een tentoon- stelling, betrekking hebbende op de geschie- denis van den bril. zins een denkbeeld te geven van wat de Ne- derlandsche industrie beteekent, heeft de Ver. Nederlandsch Fabrikaat een spel ontworpen, genaamd „Een reis door Nederland", dat wordt verspreid in samenwerking met een veertiental fabrikanten. Dit spel is in het bijzonder gedacht om te worden gespeeld door kinderen van ongeveer 8 tot 12 jaar. Men maakt door het gooien met een dob- belsteen een reisje door Nederland en het reglement van het spel vertelt van elke be- langrijike plaats w. ir men vertoeven moet eenige bijzonderheden over de daar gevestig- de fabrieken. het voorhanCen hebben van een vuurwapen en eene vergunning tot het schieten van schadelijke vogels. De voorzitter spreekt over deze vraag zijn verwondering uit, omdat de heer Kay deze vergunn. nimmer heeft aan- gevraagd, hetgeen ten overvloede blijkt uit de desbetreffende registers, die ter tafel wor den gebracht. De heer Van der Laan zal lierover zijn zegsman eens onderhouden. Naar aanleiding van een vraag van den leer Molenaar, zeggen B. en W. toe, eenige cuilen in den weg te Driehuizen te zullen doen ophalen door den stratenmaker. Hierna wordt de vergadering gesloten. ProvinciaaB nieuws JO IMMINK. Men verzoekt ons het volgende te ver- melden: Mej. Jo Immink, de welbekende zangeres, is uitgenoodigd in de eerste helft van Oc tober het concertseizoen voor den komen- den winter, is dus nauwelh'ks aangevangen twee concerten in Duitschland te geven waaronder een in Bielefeld. Met zeer veel succes zong mej. I. verleden jaar te Ant- werpen; zeer mooie kritieken volgden na dit optreden. Ik voeg er bij als dit zoo dezen win ter doorgaat. en de uitnoodigingen om te komen zingen. elkaar geregeld opvolgen, dan <an mej Immink op 'n prachtig seizoen wijzen. Indien dit gebcurde zou men blijk hebben ge- g-even van een uitmuntende keuze te hebben gedaar.. A. K. Auto-Leven. Als men het Auto-Leven van deze week ziet, dan zou men wenschen Amerikaan te zijn! P. J. J. Mounier n.l. schrijit een verhaal over de nieuwe asphaltwegen in Amerika en mede door de mooie foto's krijgt men een denkbeeld van de Amerikaansche wijze van wegenbouw. Als men bijv. bedenkt, dat aan weerszijden van den weg een twee-voet breede betonnen strook is aangelegd, om het glippen tegen te gaan, dan weet men, dat Amerika zijn moderne vraagstnkken intensief aanpakt. Herman Levy de hoofdredacteur schrijft over de nieuwe rord in de praktijk, ook alweer verlucht met kiekjes. Het is een in- teressant artikel met tal van technische bij zonderheden en velen zullen bij het lezen er van een andere gedachte van de „Fordjes" krijgen. Johannes -Ernstman vertelt deze keer van een gemiste jonkvrcuw, van losse en stijva spieren, van een verstuikte wervel, van de speurtocht van een advocaat. 't Is weer even fraai als altijd en men geniet van het begin tot het eind. Tenslotte noemen we nog een artikel over Rotterdam's nieuwste auto-paleis door H. v- Wermeskerken Hoe groot en fraai dit gebouw wordt, kan men lezen in het jongste nummer van Auto-Leven, dat weer bijzonder geslaag- is! EEN AARDIG KINDERSPEL. Overtuigd van het groote belang, dat er in het opgroeiend geslacht ook eenigs-. ZUID- EN NQORDSCHERKER. Raadsvergadering. Vergadering van den Gemeenteraad van Zuid-en Noord-Schermer op Woensdag 4 September 1929, des voor middags te tien uren. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer C. de Groot, burgemeester. De gemeenterekening over het dienstjaar 1928 is door eene commissie onderzocht. Mevrouw Slooten-Smit, namens die commis sie rapport doende, deelt mede, dat alles in de beste orde is bevonden. Aldus vastgesteld. Vastgesteld worden de navolgende beslui- ten tot wijziging van af- en overschrijving op de begrooting der gemeente voor 1929: te weten model D., nr. 5. In ontvang en uitgaaf aanwijzende cen bedrag van 6000. moael E., nr. 5. Ten bedrage van 381.75. Alsnu bieden B. en W. de gemeentebegroo- ting en die van het electriciteitsbedrijf voor het jaar 1930 aan. Zij zal ter visie worden gelegd. Besloten wordt de gemeente voor de uit- voering enz. van de Ziektewet te doen toe- treden tot de Centrale Landbouw-Onder- linge. De begrooting voor 1930 van het Burger lijk Armbestuur zal bij de gemeentebegroo- ting, in eene volgende vergadering worden behandeld. Aan mejuffrouw H. van der Goot wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend in verband met voorgenomen huwelijk, als on- derwijzeres aan de O.L. school te Groot- Schermer. De voorzitter deelt mede, hetgeen bereids gedaan is ter vervulling t.z.t. van deze vacature. B. en W. zullen den datum van het ontslag vaststellen op 1 November a.s., als gevraagd, of zoo mogelijk op half October, wat de betrokkene liever wenscht. Dit laatste echter alleen als de vacature tij- dig vervuld mocht kunnen worden. Op diens verzoek wordt aan Jan Schor- tinghuis, op grond van artikel 13 L.O.-wet 1920 eene tegemoetkoming in de kosten van onderwijs van zijn kind Aagje, dat te Alk maar een bijzondere school bezoekt, toege- kend van 3.20 per maand, zijnde dit be drag hetzelfde als deze verzoeker laatstelijk voor zijne andere daar ter schole gaande kinderen geniet. Hij had 5 per maand ge vraagd. B. en W. stelden voor aan deze toe kenning de voorwaarde te verbinden, dat voor het vervoer, bij gelijke kosten, geferuik moet worden gemaakt van de te Groot-Scher- mer gevestigde autobus-onderneming, omdat zij den bloei van die onderneming een be langrijk gemeentebelang achtten. De heeren De Boer en Van der Laan achten deze voor waarde niet gewenscht en stemmen daarte gen. De andere leden achten haar wel juist. zoodat het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 5 tegen 2 stemmen. Een schrijven van Gedeputeerde staten houdende bericht van ontvangst van de laat stelijk vastgestelde instructie voor den ont vanger, een brief van de Vereeniging voor wettelijke dierenbescherming inzake het ver minderen van brandgevaar voor dieren, een brief van den bond van personeel bij's rijks belastingen, inzake opheffing van kleine be- lastingkantoren, alsmede een schrijven van eene raadscommissie uit Harenkarspel c.s inzake jaarwedden van Burgemeesters enz worden voor kennisgeving aangenomen. De heer Van der Laan zegt, dat hif, kennis ge nomen hebben van de discussies dier Com missie en hare medestanders op eene verga dering te Alkmaar gehouden, bijzonder ver heugend is, dat onze gemeenteraad aan die actio niet eel heeft genomen. Spreker zegt „afgezien van de zaak zelf, is het optreden dier heeren allesbehalve symphatiek" Andere leden deelen deze zienswijze. Op voorstel van B. en W. wordt besloten met de Boerenleenbank ter plaatse een reke ning-courant-overeenkomst aan te gaan, v/aartoe die instelling reeds bereid is bevon den. De voorzitter doet voorlezing van het schrijven van de Bank. Tot hoof den van het vervolg-onderwijs worden benoemd op tijdelijken voet en alleen voor het geval de cursussen doorgaan, de heeren schoolhoofden en onderwijzeressen te Groot-Schermer en Driehuizen. Naar aanleiding van opmerkingen van de heeren De Boer en Molenaar, wordt beslo ten een deskundig onderzoek te doen instel len naar de soliditeit van de brug te Drie huizen. Op voorstel van den burgemeester wordt besloten, daarmede te belasten den heer S. Kan, gemeente-opzichter. Mevrouw Slooten-Smit vraagt en verkrijgt inlichtingen over het ontstaan en de werking van het gewijzigde leerplan aan de school te Groot Schermer. Zij zegt, dat daarover ontstemming heerscht onder de betrokken ouders. De voor zitter zegt, dat het schoolhoofd, de heer Van Stralen de wijzigingen noodig achtte, hoewel B. en W. ernstige bezwaren hadden, die door den Inspecteur te Alkmaar werden gedeeld. Later is het ontwerp na geringe wijziging, door B. en W. en den Inspecteur goedge- keurd en vastgesteld. De heer Helnis geeft adviezen over verbe- tering van de Noorderbrug en de schoeiing aldaar. B. en W.. zullen daar hun voordeel gaarne meedoen. Er zal nog een bordje. hou dende waarschuwing tegen te groot gewicht van voertuigen, over de Noorderbrug worden bijgeplaatst aan de Schermerzijde.. De heer Heinis doet ook nog een vraag over de slagerij van Heertjes, welke vraag door dert voorzitter wordt beantwoord. De heer Van der Laan vraagt waarom door den voorzitter steeds aan den kippen- houder S. Kay vergunning is geweigerd voor KENNEMERLAND. In de afgeloopen week vormden de boonen let middelpunt van den handel, doch toen heeft het ook zijn hoogtepunt bereikt, want nu begint het t-e minderen, althans mooie par- tijen worden schaarscher. Schitterend mooi weer is van invioed ge- weest op den aanvoer van boonen en niet het minst op de kwaliteit. De prijzen der boonen bleven op peil voor zoover het prima kwali teit betrof, afwijkende partijen gelden niet veel. De tuinders mogen van geluk spreken dat de fabrieken zooveel en zoolang koopen, want de voorraad die dit jaar onuitputte- lijk schijnt is nog veel te groot voor den binnenlandschen handel en we hebben de vor. week 'n dag gezien dat, als de fabrieken niet afnemen, de prijs misere is. Ja, men zegt wel eens „de fabrieken geven niet veel", doch dit jaar is er geen klagen. Zocals we op- merkten liep de kwaliteit der boonen enorm uiteen, vandaar het groote prijsverschil. De noteering was de laatste dagen voor snijboo- nen le s. 15—/ 23; snijboonen 2e s. 10 f 15 en 3e s. 3.50f 5.50, enkele boo nen 10—/ 16, dubbele boonen 8 f 11.50, trosboonen f 1521 en spekboo- nen f 1013 per 100 K G., alles voor les. De aanvoer van doperwten, raspers en ca- pucijners was nog vrij groot en de prijzen blijven hoog. de noteering was voor doppers f 10—/ 15.50, raspers /2126 en capu- cijners 19— f 27 per 100 K.G. De aanvoer van bloemkool was beduidend groot, de han del vlug en de prijzen redelijk. hoewel lager dan de vorige week. We noteerden voor bloemkool le s. f 1217.50; 2e s. 6.50 10 en 3e s. 2.504.50 per 100 stuks. De aanvoer van tomaten was minder door- dat men er genoeg van krijgt om de vruehten voor zoo goed als niets te plukken, daar een prijsje van pi m. f 2.50 per 100 K G te wei- ndg was, de laatste dagen was de prijs iets beter, doch van dien aard dat er van geen dekking van productiekosten sprake is, de noteering was dan ook laag, nl. f 34.50 per 100 K.G. voor le s., de rest gold zoo goed als niets. De aanvoer van andijvie, sla en postelein was heel groot en de prijzen waren alleen re delijk voor extra kwaliteit. We noteerden voor andijvie f 0.30—/ 0.60, voor sla f 0.10 0.45 en postelein 0.050.25 per kist spinazie gold nog minder en bedro-eg f 0.05 0.20 per kist, daarentegen gold mooie kasspinazie veel meer nl. f 0.45f 0 65 per kist. De aanvoer van peen (wortelen) was niet groot en het prijsverschil enorm groot, alleen le s. jonge peen was gezocht, de groote dikke bossen golden weinig, le s. bracht het tot 8.50f 12 per 100 bos. De aanvoer van komkommers en augurken was -niet groot en de prijzen grensden aan het waardelooze, alleen le s. inmaakaugurken waren duur, de prijs was 0.S01.10 per bakje, wat een ongekende prijs was. De aanvoer van vruehten was groot en de prijzen laag, alleen le s. Yellow Transparant was duur. Ook was er nog eenige aanvoer van bessen, die wel in trek waren. We noteer den voor peren 5.50f 13; voor appelen 6.50f 19.50 en voor bessen 18f 23, alles per 100 K.G. De aanvoer van druiven was vrij groot en de prijzen redelijk, de no teering 7090 per 100 K.G. De handel in aardappelen was lui en de aanvoer groot. We noteerden voor blauwen 3.50— f 4.75, voor eigenheimers f 2.75 f 3.75 en voor bonte f 2, alles per 100 K.G De aanvoer van kool begint met den dag toe te n-emen en de prijs was laag Zware roode kool van plm. 4 pond gold f 4.50 6.50, groene kool (prima kw.) 2 504, alles per 100 stuks. De overige aanvoer, o.m. bosgroente, gold zoo goed als niets. kaar te roepen en zoodoende een gezamen- lijke actie te voeren. Spr. hoopt ook, dat er in de vergadering stemmen opkomen, die den weg kunnen aanwijzen. De heer Swan zei: nu komen wij voor de vraag te staan, hoe moeten wij protestee ren, om iets te bereiken? De heer D. Zoon vroeg of de schaal niet juist is te noemen waarop aangeslagen wordt. De heer P. Slot zeide: er zal wel een norm zijn, maar deze is voor de meeste menschen niet te bereiken. Er zal maar een enkele zijn die aangeslagen wordt voor het minde- re tarief. Het tarief zal wel voordeelig zijn, maar men bepaalt zich hier tot enkele licht- punten voor een normaal huisgezin. Spreker meende ook dat te Hilversum geprotesteerd is tegen de bepalingen. Met een normaal ge bruik komt men er niet aan toe om het goed- koopere tarief van 5 cent per Kilowattuur te bereiken wat dan een voordeel zou geven. Vermoedelijk is er wel iemand, die er meer van weet of die toelichting kan geven. De heer Stam, vertegenwoordiger van het P. E. N. gaf alleen deze mededeeling, dat hij opdracht had gekregen, de oppervlakte van de gebouwen en schuren te meten, of die gebruikt of onbewoond worden, licht of geen licht daarin. Hoe de norm daarvoor is, daar over kon spreker geen opheldering geven. Dat wordt te Bloemendaal in orde gemaakt. De heer W. Gutker zeide: zou het niet op den weg liggen van het comite van actie zich in verbinding te stellen met het P. E. N. en intusschen doorgaan zooveel handteekenin- gen te verzamelen als het mogelijk is, in elk geval zou het een eerste stap kunnen zijn tot verbetering. De heer K. Mosch (comite van actie) ver- haalde in't kort zijn bevindingen. Hij vertel- de hoeveel wantoestanden in't vastrechttarief te voorschijn komen, hoe enkele menschen een ongelooflijken prijs voor den stroom moe ten betalen, dewijl er zeer velen zijn die min der dan de helft gebruiken. Hij zeide dat er wel 8 van de 10 personen ontevreden zijn. Ook werden door meerdere personen uit de zaal grieven naar varen gebracht. De heer A. de Groot was lang niet tevre- den over het vastrechtttarief en gaf ook in overweging te demonstreeren. Hij was er voor met den heer W. Gutker eens een on- derhoud aan te vragen met't P.E.N. Hier- over werd langdurig gesproken. De heer P. Slot zeide, dat het zeer moei- lijk is te beginnen zonder geld. Wil men actie voeren, dan is er geld noodig. Spr. stelde voor, dat men bij al degenen die op de lijst hebben geteekend, wederom een lijst zal pre- senteeren voor de te maken onkosten, wat door de vergadering werd toegejuicht. Men moet voorkomen, dat er slachtoffers vallen. Als wij een onderhoud met het P.E.N, krij gen en onze grieven daar blootleggen, komt men er wellicht anders voor te staan. Men bereikt meer met een onderhoud en goede toelichting dan met paardenmiddelen. De heer D. Zoon vroeg hoe het staat op andere plaatsen. De heer P. Slot zeide, dat te Haren karspel het gebruik naar het laatste jaar wordt berekend. De heer Rijs wilde protesteeren omdat de pereeelen ongelijkmatig zijn aangeslagen. Dit is wel een beetje uit de lucht gegrepen. Hij stelde ook voor inlichtingen te winnen. De heer P. Slot zeide verder: wij moeten tot daadzaken overgaan en langs een zach- ten weg in overleg met het P. E. N. trachteo te komen tot een goed resultaat. De heer W. Gutker stelde voor het comifl van actie uit te breiden met de heeren Slot, wethouder Swan en den secretaris Rijs. Hij bracht hulde aan het comite van actie. Hij dankte verder de heeren de Nijs en Mosch voor hun werk en verder de vergade ring voor de gemoedelijke manier van be- spreking. CASTRICUM. In verband met de electricificatie van d< spoorlijn Amsterdam—Alkmaar wordt met kracht gewerkt aan de wijzigingen enz. die langs de lijn moeten worden aangebracht1 Thans is men met een groote ploeg arbeiders aan het gieten van betonvoetingen voor de ijzeren masten, terwijl, daarnaast een ande re ploeg werklieden bezig is de telegraaf- en andere lijnen te verzetten. WARMENHUIZEN. Protestvergadering tegen het P.E.N. In Juli werd aan elken aangeslotene, aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf een cir- culaire toegezonden, waarin vermeld werd, dat voortaan een vastrechttarief zal worden toegepast op het stroomverbruik. In verband met deze circulaire werd eenige dagen gele- den door een paar ingezetenen een lijst ge- presenteerd om tegen dit stelsel van vast rechttarief in te gaan, omdat dit voor vele aangeslotenen een zeer onbillijke regeling betrof waardoor zeer velen ontstemd waren. Men moet betalen voor hetgeen men niet verbruikt. De heeren J. de Nijs en Kl. Mosch, die deze actie op touw hadden gezet en vele handteekeningen wisten te verzamelen, be sloten een algemeene bijeenkomst te organi- seeren en te bespreken, welken weg men moet bewandelen, om een verbetering te krijgen van dit onbillijke stelsel. De heer P. Slot opende deze Dinsdag- avond gehouden vergadering en zeide: door het comite van actie is ml) gevraagd deze bijeenkomst te leiden. Spr. schetste in het kort de plannen van het comite om een ver gadering bii elkaar te roepen en zoo noodig een massaal verzet tegen het P. E. N.-be- sluit te nemen. De verschillende voorwaar- den, vermeld in de circulaire, hebben op spr een heel slechten indruk gemaakt. Wanneer de aangeslotenen die geprotesteerd hebben, een antwoord ontvingen van het P. E. N., bleek, dat dit niet van de voorwaarden af- ging. De onbillijkheid van het vastrechtta rief, ging spr. voort, is reeds door den heer Swan in de voorlaatste raadsvergadering ter tafel gebracht en is ook in de vergade ring van Maandagavond wederom bespro ken. Het P. E. N. maakt korte metten: wij moeten betalen, wij moeten ons er bij neer- leggen of afgesneden worden. Voor beiden voelt men niet veel, doch wij zullen een van beide kanten op moeten. Het P. E. N. gaat door, nu is de vraagop welke manier kun nen wij iets bereiken? Daarom meende het comite goed te doen, de aangeslotenen bij el- De raad vergaderde heden ten een ure. Afwezig Mr. D. Sluis. De notulen werden goedgekeurd. De voorzitter deride mede, dat een beroepschrift was ingekomen van den heer Van Gijzen, inzake verbouw pand Payglop. Besloten werd de beslissing te verdagen. Voorts deelde spr. mede, dat de school aan de Lindelaan spoedig gereed zal komen. In de commissie en het college wil men de school „De Lindeschool" noemen. Hiertoe werd besloten. Overwogen zal worden ook de andere scholen namen te geven. Ingekomen zijn: a. brieven dd. 28 Augustus 1929 van de besturen der bijzondere lagere school aan de Krugerstraat 4, der bijzondere school voor U.l!G. aan de Emmastraat 36, der bijzon dere school voor G. L. O. aan de Emma straat 36 en der bijzondere lagere school aan de St. Annastxaat 26, daarbij aanspraak ma- kende op de gemeentelijke vergoeding voor de salarissen van onderscheidene boventalli- ge leerkrachten. Voor kennisgeving aangenomen. b. Een brief dd. 28 Augustus 1929, nr. 21 van Gedeputeerde Staten ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het koninklijk besluit van 31 Juli 1929, Nr. 26, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 7 Maart jl. nr. 13, tot wijziging van de veror- dening op de heffing van eene plaatselijke inkomstenbelasting. Als voren c. Een brief dd. 2 September 1929 van het bestuur der R. K. jongensscholen te Alk maar, daarbij aanspraak makende op de ge meentelijke vergoeding van het salaris van een boventalligen onderwijzer aan de St. Josephschool over het iaar 1928. In handen van B. en W. om bericht en raad d. Een brief dd. 2 September 1929 van het bestuur der St. Aloysiusschool alhier, daar bij aanspraak makende op de gemeentelijke vergoeding van het salaris van een bovental ligen onderwijzer aan die school over het jaar 1928. Als voren. VOORSTEL VAN B. EN W. TOT VASTSTELLING VAN EEN NIEUW REGLEMENT VOOR HET STADSZIEKENHUIS. In verband met Uw besluit van 25 Mei jl. hebben wij een nieuw reglement voor het Stadsziekenhuis ontworpen, waarin de orga- nisatie van het nieuwe ziekenhuis is geregeld Omtrent dit ontwerp hebben wij het advies ingewonnen van Regenten. Tegen de door Regenten in hun advies, dat wij vocr U ter inzage leggen, voorgestelde wijziging van de artikelen 4, laatste lid, en 25 hebben wij geen bezwaar. Ook een wijzi ging in den zin als is aangegeven bij art. 10, levert o. i. geen bezwaar op. Alleen zou deze wijziging, betrekking hebbende op de aan- wijzing van een vice-voorzitter, beter kunnen worden aangebracht in art. 9 Dat artikel is thans met den wensch van Regenten in overeenstemming gebracht. De overige opmerkingen hebben betrekking op het aantal Regenten en op de directie. Nu ten aanzien van deze beide punten door Uwe Vergadering reeds in beginsel een be sluit is genomen, ziet de meerderheid van ons College geen aanleiding, daarover opnieuw beschouwingen te houden. De minderheid handhaaft haar bezwaren tegen de aanstelling van een geneesheer-di- recteur (zie biz. 9 van bijl. nr. 50). Boven- dien acht zij met Regenten het vastgesteld aantal leden van het ziekenhuisbestuur te groot, Zij zou dit willen bepalen op 7. De meerderheid geeft U in overweging, het volgende besluit vast te stellen, waarbij al-' leen in zoover van Uw besluit van 25 Mei jl:j is afgeweken, dat het aantal Regenten niet op tenminste 7 en ten hoogste 12 wordt vast- gestld, doch op 12, zonder mogelijkheid van vermindering. Bij de besturen der andere ge- meenten is nl. bezwaar gerezen tegen de be- paling, dat het aantal vertegenwoordigers dier gemeenten met een kan worden vermin- derd bij daling van het aantal Regenten. Met dat bezwaar heeft de meerderheid van ons College rekening gehouden door in art. 4 het aantal Regenten zonder meer op 12 te bepalen. B. en W. laten daarna een ontwerp-'veror- dening van 28 artikelen voor het Stadszie< kenhuis volgen. De heer S i e t s m a vroeg het woord over de orde. Hij herinnerde er aan, dat in een vorige ver gadering de naam was aangehouden en mede het voorstel over de erfpacht. Devoorzitter was over den naam nog in onderhandeling met de burgemeesters van de buitengemeenten. Hij wil daarom over den naam later beslissen. Met de erfpachtskwestie zijn B. en W. nog niet gereed. Die komt in de volgende vergadering. Mr. Leesberg herinnerde er aan dat nij minderheid was en zal daarom amendementen voorstellen. Hij wilde in de discussie niet terugkeeren, doch wees er op, dat men thans een grooter college van regenten heeft. Spr zal de amendementen ronddienen. en zal ze bij de artikelen ter sprake brengen. Ze zijn onderteekend door spr., en de heeren Ringers, Keesom en Kiaver alleen voor het principe geneesheer-directeur. Overigens zal hij ter hoogere plaatse in beroep gaan De voorzitter oordeelde, dat men een korte herhaling krijgt van het debat van voor 2 maanden. Dat Mr. Leesberg, als hij het verliest bij Ged. Staten in beroep zal gaan, vond spr. geen juiste houding voor een wet houder. Hij oordeelde, dat de minderheid zich bij een meerderheid moet neerleggen. Hij althans heeft voile waardeering voor elk standpunt, dat om principieele redenen wordt ingegeven. Wanneer het in den raad gewoonte wordt Verkeersagent In een erg drukke straat„Hela, waar stopt TJ voor Automobilist„Ik kon niet hooren, terwijl mijn motor liep, of 4foily Ja" of „nee" zei", w" - <J-oqdon OdalojJ Hut BOP* 07<iPSl e«NK RO.VNBUfgV ago

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7