AlkmaarscJit Cuirant. De geheimzinnige voetstappen Radio-hoekje FEUILLETON. No. 212 1929- Honderd een en dertigste Jaargang. JMaandag 9 September. Dinsdag 10 September. Hulzen, 1875 M. 10.—10.15 Morgenwij- Uing 10.30—12.— Gramofoonmuziek. 12.15 1.45 Concert door het Tuschinski-orkest 145—2.— Gramofoonmuziek. 2.-2/5 Kookpraatje. 2.45—3.— Gramofoonmuziek. 3.4.Maak het zelf, cursus. 4.-5.— Mi- crofoondebutanten, zang. In de pauze piano- spel van Egb. Veen. 5.—5.30 Gramofoon muziek. 6.-7.45 Concert door het A. V. R. O-kwartet. 8.—8.30 Boekbespreking. 8.30— 11— Concert door het Omroep-orkest onder feiding van Nico Treep. Met medew. van „De Troebadoers", zang en muziektrio. Daarna dansmuziek in „La Gaite". Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) .'(Uitsluitend K. R. O.) 11.30—12— Gods- dienstig halfuurtje. 12.151.15 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.15—2— Gramo foonmuziek. 2—2.20 Knipcursus en stofver- sieren. 2.20—3.20 Vrouwenuurtje. 5.6. Gramofoonmuziek. 6.017.Gramofoon- jmuziek. 7.7.15Praatje over de cursus Es peranto. 7.15—7.25 Gramofoonmuziek. 7.35 8.Lezing over: Het Katholiek standpunt inzake Lichaamscultuur II. 8.01—8.30 Le zing over: Brabant vraagt positieve actie. 8 30—10.45 Concert. Orkest en piano. 9.45 —9.55 Nieuwsberichten. 10.45—1130 Gra mofoonmuziek. Daventry, 1554-4 M. 10.35 Morgenwijding. ||11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert. F. Steger, zang. 1.20— 2.20 Orkestconcert. 2.20—2.45 Beelduitzen- ding. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Concert. 7.20 Le zing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 9.20 Concert. Nora Drewett en Geza de Kresz, viooi en piano. 10.Nieuwsberichten. 1020 'Lezing. 10.35 Concert. L. Duff, sopraan. J. Topping, tenor. 10.55 Dansmuziek. 11.20 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 1.05 Gra mofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en soli. 6 55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Or kest, piano en zang. Langenberg, 473 M. 7.358.15 Gramo foonmuziek. 8.20—9.20 Orkestconcert. 10.35 11.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. 5.55 *-6.50 Orkestconcert, sopraan en viool. 8.50 9.15 Orkestconcert. 9.20 Concert. Strijk- kwartet. Zeesen, 1635 M. 6.10—12.50 Lezingen. j2.501.15 Gramofoonmuziek. 1.151.50 Lezingen. 2.20—2.50 Gramofoonmuziek. 2.50—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Concert uit Peipzig. 6.208.15 Lezingen. 8.20 „Mensch und Uebermensch" van Bernard Shaw. Kalundborg, 1153 M. 12.20- 2.20 Orkest concert. 3.205.20 Concert. Instrum. ensem ble. 8.20 Concert voor strijkorkest. fe 50 Vo- caal concert. 9.35 Pianoconcert. 10.20— 11.20 Deensche operamuziek door orkest. Brussel, 508.5 f,\. 5.20 Trio-concert. Ka- mermuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. Stadsnieuws JUBILEUM FIRMA HOED. In de feestelijk versierde garage, die dank zij de vele lampions en tallooze bloemstukken tot een ideale receptiezaal was ingericht, had Zaterdagmiddag de eigenlijke opening van het pubileum- feest van de firma Gebr. Hoed plaats. Daar waren tegen 2 uur de dames en heeren firmanten bijeengekomen om met het geheele personeel feest te vie- ren, al was deze middag-bijeenkomst dan ook een meer intieme huldiging in afwachting van de gebeurtenissen van den avond. De heer A. Hoed aan het woord Toen alien gezeten waren, nam de heer A. Hoed als oudste der firmanten het woord. Hij herinnerde aan den dag, toen nu 12 jaar geleden de firma werd gevormd, zooals die thans is. Toen riep men: „Nu krijgen wij vijf bazen. Dat kan niet goed gaan!" Het tegendeel is echter gebleken. Het is wH goed gegaan. Maar daarvoor heb- ben we alien hard moeten werken, zoo- wel de leiders als het personeel. Daar voor zijn wij U alien dankbaar. We geautoriseerde vertaling uit het Engelsch van Mevrouw Belloc Lowndes, door OSWALDI. tO) hoofdstuk VII. „H ij k e e r d e t e r ug n a a r Swanmere..." Het was half twee toen Adelaide Strain, met een bos sleutels in de hand, zich langs het pad haastte, dat van de dichte groep boo- men, waar het boothuis lag, naar de voorzij- de van The Mill House leidde. Zij en haar zoontje hadden samen gezellig- jes geluncht en toen had Gilly gezeurd om even in het boothuis te mogen, een oord dat voor hem allerlei heerlijkheden verborg. Zij had even geaarzeld om hem zijn zin te geven, want zij wist dat de man, die zich als eige- naar van het boothuis deed gelden, stellig zou hebben gezegd: „neen, Gilly". Aan den ande- ren kant zou Jan Eva, de ware eigenares, even zeker hebben gezegd: „ja". Daarom had zij ten slotte het boothuis opengedaan en haar kleinen jongen aan zijn onschuldigen pret overgelaten. Adelaide voelde zich dien dag, wat zelden het geval was, op haar gemak en ,In haar schik. Het was heerlijk haar kind bij zich te hebben, al was het maar een paar uur Het had haar zoo gegriefd hem, zooals zij het voor zich zelf noemde, te moeten „verban- hebben daarom gemeend, dezen dag niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan en als bewijs van waardeering en ach- ting bieden wij U elk een enveloppe met inhoud aan, terwijl ik U voorstel een glas te ledigen op het welzijn van U al ien, op den bloei onzer firma. (Langdu- rig applaus). Nadat er geklonken en gefeliciteerd was, werd het woord gevraagd door den heer N. Schats, die namens het perso neel de firmanten huldigde. De heer Schats spreekt. De heer Schats sprak ongeveer als volgt: Geachte firmanten en collega's! Wij 'wenschen allereerst een woord te zeggen tot Jan Hoed, den grondlegger van deze zaak. Toen ik ter zee met hem den militairen dienst vervulde, werd daar telkens gezegd, dat de heer Hoed „een goocheme jongen was". Welnu, het is gebleken dat dit gezegde waar was. Toen dan ook deze zaak werd opge- richt, bleek al spoedig, dat de concur rence in Alkmaar niet al te vrienschap- pelijk was. Men moest dus hard aan- pakken. Het lukte en langzamerhand breidde het bedrijf zich uit en de firma- naam veranderde in „Gebroecters Hoed". Achteraf beschouwd is deze uitbrei- ding lang niet tot nadeel geweest. De zaak staat toch op hoog peil en mag ge- zien en genoemd worden. Echter, wij wenschen met alleen woor- den van waardeering te uiten, wij willen ook met den daad toonen, dat wij mee- leven met de firma. Wij wenschen U daarom een gedenksteen aan te bieden. De onthulling. Ik verzoek u, met mij mee te willen gaan, om getuige te zijn van de overhan- diging van den steen. Toen hieraan was voldaan, en alien zich rondom den woordvoerder hadden geplaatst, vervolgde de heer Schats: „Het zij mij vergund, nog enkele woorden te mogen zeggen, voordat de steen overgaat aan de firma. Er zijn wel eens donkere wolken ge weest aan de lucht, maar altijd weer bleek, dat het slechts een storm in een glas water was. Dat het niet verder ging, was te danken aan de eminente leiding van de zaak. Daarom brengen wij hulde aan die leiding. In den steen, dien u da- delijk zult zien, is neergelegd het mo- derne bedrijf. Ik verzoek de firma den steen te willen aanvaarden als blijk van waardeering van het geheele perso neel." De steen werd daarna onthuld door den oudste van het personeel, den heer Oostenrijk. De heer A. Hoed bracht dank namens de firma voor deze prachtige hulde en verzekerde, dat de steen steeds in hooge eere zal worden gehouden. In den steen staan de datums en jaar- tallen 19041929, terwijl links en rechts van den datum de symbolen van het vervoer uitgevoerd zijn in sobere lijnen. Het geheel is buitengewoon fraai en draagt het onderschrift „Aangeboden door het personeel." Dadelijk daarna werd door den heer J. Hoed namens de vier overige firman ten een schilderij aangeboden, aan den leider der firma, den heer A. Hoed, voorstellende de verschillende gebou- wen, die in het bezit der firma zijn. Jammer, dat de bloemstukken gauw verwelkten. Immers, het lag in de be- doeling der firma, de bloemen weer af te staan aan het Stadsziekenhuis, maar deze mooie daad kon nu niet ten uit- voer worden gebracht. Nadat de firmanten en het personeel op de gevoelige plaat waren vastgelegd, was deze huldiging afgeloopen en werd des avonds vroolijk feest gevierd door de firma, personeel, vrienden, buren en tal van anderen. Vermelden we tenslotte nog, dat on der de vele bloemstukken wij hebben er ruim 60 geteld! er waren van den Bond van Bedrijfsautohouders, van de Facultatieve Lijkverassching, afd. Alk maar, van het bestuur van B. B. N. afd. N.-Holland, van den Bond van Oud- Onderofficieren, van de turnvereeniging „de Halter" enz. enz. enz. De receptie. Van 36 werd in de schitterende feestzaal de receptie gehouden, die zeer druk was bezocht en de waardeering en sympathie voor de firma zeer duidelijk liet uitkomen. Namens het Gemeentebestuur sprak nen" naar't paviljoen-ziekenhuis. Toen zij bij het huis kwam, hoorde zij een auto stoppen voor het hek en, over het gras kijkend, zag zij dat het een taxi was van het station. Wie kon zoo vroeg in den middag op bezoek komen? Eva had tallooze kennissen, vroolijke, jonge menschen, die gewoon waren op de onmogelijkste uren te komen binnenval- len, vooral Zaterdags en Zondags. Maar die onverwachte gasten kwamen altijd in hun eigen auto's niet met den trein uit de stad. Daar ze liever niet gezien wilde worden, ging ze door de openstaande glazen deur de tuinkamer binnen. Daar bleef ze luisteren of er mogelijk voetstappen zouden knarsen op het grindpad naar de hoofddeur. Maar de rustige stiiste van den vroegen herfstdag werd niet verbroken, tot plotseling een schaduw in de kamer viel en zij zich vlug omkeerde, om Birtley Raydon half in de open raamdeur te zien staan. Zij zag terstond, dat er onweer aan de lucht was, want op zijn gelaat lag een uit- drukking van hevige woede, waarvoor zij respect had, want in zoo'n stemming was hij gewoonlijk onredelijk en soms zelfs grof. Zijn goede manieren bewaarde hij doch om hem recht te doen wedervaren, hij zou verbaasd hebben gestaan, als hem dat gezegd werd uitsluitend voor menschen die hij zijn gelijken of zijn meerderen achtte. Hij deed er geen moeite voor, om zich als heer te gedragen tegenover zijn huishoudster. Hij stapte de kamer binnen en sloot de raamdeur achter zich. Toen vroeg hij nijdig: „Is Eva boven wat gaan Iiggen?" Eva moest op voorschrift van den dokter, in wien Birtley en zijn moeder groot yertrou- de heer Thomsen, loco-burgemeester, hartelijke woorden van hulde, waarbij hij de eendrachtige samenwerking der gebroeders ten voorbeeld stelde. Van de personen en vereenigingen die verder nog kwamen gelukwenschen noemen wij onder de vele de Commis- saris van Politie, de Nat. Bond van Meubeltransporteurs in Nederland, de Bond van Oud-Onderofficieren, de Ver. voor Facultatieve Lijkverbranding, Fled- derus enz. Het aantal gelukstelegrammen en an- dere felicitaties was niet te tellen. De heer J. Hoed, de eigenlijke stichter der firma heeft meermalen gelegenheid gevonden zijn diepgevoelden dank ook namens zijn broers en de familie uit te spreken voor de hulde. Het avondfeest. Om acht uur begon in de zaal het groote avondfeest voor de familie Hoed, het personeel der firma, de bewoners van het Scharloo en enkele genoodigden. In't geheel vormend een gezelschap van ruim 150 personen. Nu was't eerst in al- le opzichten een feestzaal. Dat bij dit jubileum de serenades niet zouden ontbreken was te verwachten en het Scharloo is dan ook den geheelen avond het middelpunt der belangstel- ling geweest. Eerst kwam het muziek- corps St. Caecilia, dat de firma met een serenade verraste, en later kwam het corps St. Louis, dat eveneens met eenige mooie muzieknummers hulde bracht. De firma toonde deze attentie op hoogen prijs te stellen en onthaalde de uitvoe- renden hartelijk. Het feest werd daarna door de in ech- te jubileum-stemming verkeerende aan- wezigen verder gevierd op een wijze, die geheel in overeenstemming is ge- bleven met den jovialen geest der firma. Zij die het hebben bijgewoond, zullen dit feest nimmer vergeten. Het was grootsch. De leiding berustte bij den ceremonie- meester Jan Brink, den bekenden confe- rencier chansonnier, die op lofwaardige en onvermoeide wijze de aanwezigen heeft doen genieten en den tijd doen vergeten. Steeds wist hij iets nieuws en de gang bleef er in, mede door het muzi- kale Jazz-trio. Toepasselijke liederen werden gezon- gen, samengesteld door Mej. Zwaan of cien heer Brink en dat zij een daverend succes hadden, laat zich begrijpen. Veel indruk maakte het zingen der kinderen Hoed, die later ook in hun scene met de bloemenboot aller sympa thie. verwierven. De buurtcommissie bood nog een fraai schilderij aan. Dat ook de vader en moeder der ge broeders in de algemeene hulde werden betrokken von natuurlijk ieders instem- ming. Een verrassing was het optreden van professor Bossini, een goochelaar van buitengewone kwaliteit, die de aanwe zigen met zijn welgeslaagde en verba- zingwekkende kunststukken ten zeerste vermaakte. Met de grootste aandacht en geheel medelevend werden de toeren gevolgd. De bekende Scharloobewoner Piet Op- dam trad met succes op in zijn bekende repertoire. Dat onder dit alles de feestvreugde ten top steeg spreekt als vanzelf. t Werd laat en later, doch niemand dacht aan tijd. En de firma liet het hare gas- ten aan niets ontbreken. Eerst iroeg in den morgen brak het einde aan van een feest, zoo mooi, zoo hartelijk en onge- dwongen, dat gastheeren en gasten nog zeer lang en vol dankbaarheid aan het Zilveren Jubileum zullen terugdenken. Hoe groot de belangstelling was, bleek het beste gisteren, toen de firma de zaal voor iedereen te bezichtigen openstelde. Meer dan 4000 personen maakten van de gelegenheid gebruik, om een modern bedrijf te bekijken. Wel een bewijs, dat de firma Hoed be- kend is in de geheele stad. Ook gisteren was het verder nog volop feest tot aller vreugde en genoegen. ProirinoBaai nieuws EGMOND AAN ZEE. Nadat de vorige week de kinderen der la- gere klassen der openbare school een bijzon- der prettige reis gemaakt hadden naar Alk maar, Schoorl en Bergen per trein, boot en autobus, was het nu de beurt aan de leer- lingen der hoogere klassen. Deze waren ver- wen stelden, na de lunch een uurtje rust nemen. Maar in den laatsten tijd deed zij dit niet meer, omdat zij zich weer heel goed ge- voelde. Voor mevrouw Strain kon antwoorden, ging Raydon verder: Allereerst moet ik u dit even laten zien", en hij haalde een lange enveloppe uit zijn jaszak te voorschijn. Zij begreep aanstonds, dat het Madame Domino's rekening moest zijn, die zij, Ade laide Strain, in haar geheel uitgeschreven nog niet gezien had. Tot nog toe waren de nota's gezonden enkel met de woorden er op „op rekening", getikt dwars over een blad pa pier. „Dat mensch heeft de onbeschaamdheid ge- had, om een quitantielooper aan mijn kantoor te laten komen, die mij ijskoud vijf honderd pond tegen den vij.tiendtn van dezen maand vroeg. Natuurlijk dacht ik, dat de rekening van een ander per abuis was een rekening bijvoorbeeld van een hertogin, die haar her- tog wilde rufneeren!" Er klonk sarcasme in zijn stem. „En zie nu eens, toen viel mijn oog in eens op dezen post!" Ruw trok hij de rekening uit haar hand, sloeg de drie eerste bladzijden om en legde een bestraffenden vinger op den laatsten regel der pagina van de lange lijst vol be- dragen. „Dat is, veronderstel ik, de japon, die Eva vanmorgen droeg? Waarvan ze me wijsmaak- te, dat het een confectie-japonnetje was? Het prijkt hier voor de formidabele som van dertig pond, en hier is de mantel met handborduur- sel, acht en twintig pond, een ding dat ze zooveel ik weet, nooit gedragen heeft of- deeld in twee groepen, waarvan de eene naar Amsterdam zou gaan en de oudsten die oorspronkelijk een reis naar Marken enz. zouden gemaakt hebben per autobus naar Den Haag en Scheveningen. Nu, die hebben bepaald geen spijt ervan, dat het reisplan inderhaast, twee dagen te voren, veranderd werd, want deze reis is bijzonder bevallen en zal zeker te zijner tijd eens met andere kinderen herhaald worden. Na een aangenamen rit langs den binnen- voet.der duinen over Noordwijk en Wasse- naar in Den Haag aangekomen, werd ge- wandeld naar het Binnenhof en een leer- zaacn bezoek gebracht aan de vergaderzaal der Tweede Kamer, waar straks de heeren zouden zitten net als de kinderen in de school twee aan twee in de bank, met twee klassen" van vier rijen aan weerskanten van den meester die door vader en moeder onlangs waren „gestemd". Langs Willem II en Jan de Wit op het Noordeinde aangekomen, stond het gezel schap voor het paleis van de koningin en het groote ruitersstandbeeld, alleen rustend op twee pooten! Nu naar binnen en de oogen uitgekeken in de grootere en kleinere zalen van het koninklijk verblijf. Het was een heele wandeling tn de magen begonnen bedenkelijk te jeuken. Daarom de autobussen weer gauw opgezocht en getoerd naar „De Bataaf" waar de inwendige mensch ver- sterkt werd en het hart werd opgehaald aan de geneugten van een goed voorzienen speel- tuin. Een niet verwachte ervaring werd op- gedaan door de aanwezigheid van een klasje achterlijke kinderen, voor welke bereidwillig de hobbelpaarden werden prijsgegeven. De auto's brachten de kinderen met bekwamen spoed weer naar Den Haag terug om een be zoek te kunnen brengen aan het Vredespa- leis, dat hun behalve een schat van stoffe- lijken rijkdom ook iets toonde van hooger waarde: de uitdrukking van den wil der vol- keren tot den vrede en de beslissing der ge- schillen zcnder wapengeweld en oorlogswee. Vandaar ging het naar Plein 1813, waar men eenigen tijd de bussen weer aan haar lot overliet om naar het „Panorama Mes- dag" te wandelen. Overweldigend was de indruk van dit wondermooie kunstwerk, waarvan men toch maar niet overtuigd kon geraken, dat het niet echt was. Maar hoe Scheveningen er dan nu uitzag en hoe't zich tot een der voornaamste badplaatsen heeft ontwikkeld, zouden de kinderen al spoedig kunnen zien, dank zij het zoo vlugge moderne vervoermiddel. Voor strand en zee behoefden zij er niet heen te gaan, die had den ze in Egmond volop, maar wel konden zij opmerken, dat het er heel wat grootscher uitzag door de vele trotsche gebouwen en zooveel andere dingen meer. Natuurlijk mocht een wandeling over de Pier j»iet verzuimd worden, terwijl onderweg gelegenheid was geweest de visschershaven, waar juist een logger voor de uitvaart ge- reed gemaakt werd, te bekijken. Het verwon- derde hen echter, dat de baders in zee zich alien op een klein gedeelte opeengehoopt hadden, en ze vergeleken daarbij de kilome ters lange badbeweging aan eigen strand. Nathurlijk gaf een en ander ook de grooteren, die met het gezelschap medegereisd waren, aanleiding tot allerlei vergelijkingen, die nu eens in het voordeel der eene, dan weer in dat der andere badplaats uitvielen. Op weg naar huis werd in „De Vink" nog eenigen tijd gepasseerd en gespeeld, terwijl de ingevallen duisternis gelegenheid' gaf een indruk te krijgen van de Haarlemsche straten bij avond. Hoewel vermoeid arriveer- den de jongelui in vroolijke stemming weer thuis, met een rijkdom van indrukken, waar- op nog langen tijd zal geteerd kunnen wor den en waaraan heel wat nieuwe stof kan worden vastgeknoopt. Ondertusschen waren ook de kindaren der andere afdeeling thuisgekomer. na een heer- lijke rondvaart door de Amsterdamsche grachten en havens en een bezoek aan Artis en Aquarium. Ook zij hadden vele en schoone indrukken gekregen, waren rijker aan kennis en ervaring geworden Het was voor het onderwijzend personeel natuurlijk een drukke dag, doch de groote voordeelen en het aangenaam verloop der reizen waren de daaraan verbonden moeiten wel waard. De heer A. Krab, lid van den gemeente- raad en wethouder, heeft wegens vertrek uit de gemeente voor die functies bedankt De heer Krab heeft lange jaren medegewerkt om de gemeente naar zijn beste weten te helpen besturen. HOORN. Vrijdagmorgen omstreeks negen uur arriveerde aan het station het circus schoon het den twaalfden Juni is geleverd!" Hij hield even op, om adem te scheppen, en toch bleef Adelaide Strain nog zwijgen. Raydon was van plan geweest om haar te onderhouden over het „verdonkeremanen" van den aangeteekenden brief. Maar nu hij tegenover haar stond, vond hij het wel wat gewaagd, want tenslotte kon het Eva wel zijn geweest, die den brief had weggemaakt. „Ik moest vandaag bij mijn moeder zijn en toen heb ik haar dit kostbare document laten zien. Zij is er niet weinig van geschrokken ze i? een ouderwetsche dame en ze was een- voudig sprakeloos over sommige posten die hierop voorkwamen. Kijk eens hier!" Weer plaatste hij den vinger op een regel van een der getypte bladzijden. „Vijftig pond voor een dansjaponnetje! En dat, terwijl er niet meer dan drie el stof aan een japon van tegenwoordig zit De kalmte, waarmede de huishoudster zijfi nieuws aanhoorde, maakte hem razend. Waarom zei ze geen stom woord, jandorie! Kon ze hem in ieder geval haar leedwezen niet betuigen en toestemmen dat haar vrien- din Eva meer dan dwaas had gehandeld? Hij beheerschte zich en vervolgde op koelen toon „Oeh, eigenlijk behoef ik er me niet zoo "over op te winden. Ik heb er niets mee te ma- ken. Ik ben niet van plan de rekening te be- talen, om de eenvoudige reden, dat ik er het geld niet voor heb". Ten laatste sprak Adelaide Strain: „Natuurlijk zou Eva die rekening uit haar toelage moeten betalen, maar ik geloof dat zij dat niet kan, mijnheer Raydon". „Ze moet t betalen", snauw.de hij. „Ze Hagenbeck, twee uur later dan men ver- wachtte. Met koortsachtigen ijver werd gewerkt zoodat nog denzelfden avond de oper.ingsvoorstelling plaats vond. B. en W. stellen den gemeenteraad voor de woning boven het Politiebureau, waarvan de huur door de lasitste be- woonster met 1 Sept. j.l. is opgezegd, in het belang van den dienst te verhuren aan den commissaris van politie tegen een huurprijs van 400 per jaar. Tevens wordt voorgesteld de gasleve- ring aan de Rijkswerkinrichting. B. en V/. stellen voor, dat hot te leveren gas wordt vergoed op den voet van het ge- wone vastrecht-tarief, terwijl daarboven wordt voldaan een bedrag van 600 per jaar wegens den bijzonderen aanleg van een hoofdbuisleiding met regulateur ten fcehoeve van genoemde inrichting, welke indertijd is geschied. SIJBECARSPEL. De heer C. Jong, alhier, is door den' Raad van Arbeid benoemd als tus- sclienpersoon bij de uitvoering der So- ciale Verzekeringswetten. HOOGKARSPEL. De gemeenterekening over 1928 sluit wat den gewonen dienst betraft met een batig sal do van 8633.15 de kapitaal- /'2140 6en na(*ee^£ saldo van DEN HELDER. Uitreiking vaandel korps marinieri. Op 13 September a.s. zal H.M. de konin gin een koninklijk vaandel uitreiken aan het korps mariniers op het Malieveld te Den Haag, des namiddags te half twee. Het korps zal daartoe op het Malieveld zijn opgesteld en het stafmuziekcorps der kon. marine zal zijn medewerking verleenen. VEENHUIZEN. Ondanks de weigering van het gemeente bestuur om langs de draden van het electrisch net draden te mogen spannen, ondanks de weigering van het polderbestuur van Heer- Hugowaard om palen langs den Polderweg te mogen plaatsen, zal hoogst waarschijnlijk de heer A. Rentenaar aan de ingezetenen radiodistributie kunnen "geven De mede werking die de heer Rentenaar in den polder Heer-Hugowaard van alle particulieren mochi ontvangen, verblijdt ons, en geeft ons groote hoop, dat wij dezea winter in 't genot van radio zullen geraken. Wij hopen dat het ge meentebestuur van Heer-Hugowaard, bij de verdere afwikkeling der zaken r.u een wel- willend en vooruitstrevend standpunt zal aannemen. HEEMSKERK. Tijdens de draverijen bereed de pikeur A. Langendijk uit Velsen een der paarden. Ge- komen aan het eind der start verkeerde hij in de meening dat het touw gespannen om het publiek op een afstand te houden k>s ge maakt was. Dit nu werd te laat gedaan waardoor het paard tegen het touw opliep en de berijder ter aarde stortte en zich als een gevolg der niet onzachte aanraking met het touw nogal tamelijk verwondde. Ook het paard bekwam blessuren. UITGEEST. Huldiging door het FanfarecorpS. Vrijdag was het de dag dat de heer Van der Touw, gestationneerd te Castricum, 25 jaar in dienst was bij de Nederlandsche Spoorwegen. Daar de heer Van der Touw al sedert jaren lid is van ons plaatselijk mu- z'ekkorps Onderlinge Oefening en tevens lid is van het bestuur (2e Voorzitter) meende het fanfarecorps dezen dag niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan. Dientengevolge vertrok het corps dan ook met den trein van 7 uur naar Castricum en bracht den jubila- ris aldaar een serenade. De voorzitter (de heer Roos) hield een gloedvolle speech waarin hij de verdiensten van den heer Van der Touw als lid en be- stuurslid memoreerde. Namens het corps bood spreker den jubilaris een mooi rookstel aan. Hierop dankte de heer Van der Touw voor de hartelijke woorden en tevens voor het mooie cadeau. Nog vele jaren hoopte hij op een zeer aangename wijze als lid van het corps te kunnen mee werken. SCHERMERHORN. Vervolg Floraliafecsteh. De derde dag was gewijd aan de volksfeesten, waarvoor zich een groot aantal hadden opgegeven. Met blindroeien behaalde de lste pr. moet naar dien antieken notaris van haar vroegere deftige familie gaan en hem het geld laten verschaffen. Dat zal een dure geschiedenis zijn, want ze heeft niet meer dan een jaargeld en het ge volg zal zijn, dat ze zich met een kleine re toelage tevraden moet stellen. Maar dat is nog zoo kwaad niet!" Zij keek hem aan en begreep dat dit natuurlijk het idee was van zijn moeder, en geen slecht idee. Zoo'n harde les kon Eva mogelijk tot rede brengen, zelfs nu. Birtley Raydon was ook in de tuinka mer gekomen met het voornemen om de oude vriendin zijner vrouw te zeggen, dat hij niet langer gebruik van haar diensten wenschte te maken. Maar waarom kon hij niet zeggen zijn moed zonk hem in de schoenen. Dat had geen haast. Voor het oogenblik moest hij zijn hoofd bij elkaar houden voor het onder- houde dat hij straks met die stoute, ver- kwistende Eva zou hebben. En dan, waarom zou hij zijn vrouw mevrouw Strain den dienst niet laten opzeggen? Die soort minder prettige corveetjes worden immers altijd aan de vrouw des huizes overgelaten. „Eva zal nu wel zoowat zijn uitgerust; ik ga even naar haar toe". „Eva is niet thuis", antwoordde Ade laide Strain kalm. „Ze is gaan lunchen, ik veronderstel bij de familie Scarrow".1 „Is ze in den wagen gegaan?" „Ik geloof het niet. Maar dat weet ik niet zeker." „Ik zal 'ns gaan zien. Als de wage#, thuis is ga ik Eva halen. .1 (Wordt

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5