NIVA TANDPA5TA idit werk? Spr* wilde in geen geval iets zeg gen ten nadeele van hen, die thans met het werk zijn belast, maar meende eraan te mogen herinneren, dat in den raad steeds het beginsel van aanbesteding is gehuldigd, ook door den tegenwoordigen wethouder, die werken als het onderhavige meermalen heeft uitgevoerd. Zoolang niet is aangetoond, dat de beide door spr. bedoelde aannemers iets hebben gedaan, dan hen minder wenschelijk doet zijn als uitvoerders van straatwerk voor de gemeente, zou spr op aanbesteding wil- Qen aandringen, om ook hen in de gelegenheid te stellen mede te dingen. Ook zij hebben om aanbesteding gevraagd, maar daarop van B. en W. antwoord ontvangen, dat geen aan besteding van dit werk zou plaats hebben. Spr. vroeg waarom thans van het tot dus- ver steeds ingenomen standpunt is afgeweken. Wethouder Opdam antwoordde, dat aan besteding van werk, waarbij het hoofdzakelijk gaat om arbeidsloon, niet altijd wenschelijk is. Men is dan wel eenigszins verplicht het werk op te dragen aan den laagsten inschrij- ver en dan heeft men vaak ondeskundige aan nemers. Vooral bij bestratingswerk ziet men dat meermalen. Spr. wilde wel erkennen, dat het werk, door een van de door den heer Van de Vail bedoelde personen voor de gemeente Heiloo verricht, zeer goed was. Van een op- zettelijk passeeren was dan ook geen sprake, er is eenvoudig niet aan hen gedacht. De heer Van de Vail was over dit ant woord niet voldaan. Het is toch wel bekend, dat de door hem bedoelde personen in de ge meente wonen. Spr. vond het vreemd, dat aan hen niet gedacht is, want de heer Opdam weet toch zeer zeker wel welke menschen Ihier wonen, die in staat zijn om straatwerk naar behooren uit te voeren. Maar kennen de andere leden van het college van B. en W de daartoe bevoegde menschen in de ge meente dan niet, of heeft de heer Opdam al- Been in het college alles te zeggen? Een van de bedoelde menschen heeft toch al een« voor de gemeente gewerkt, men had zich dus zijn naam zeer zeker moeten herinneren. Er is thans een onverdiende blaam op hun schou- ders gelegd. Verschillende gemeenten gaan ook bestra tingswerk aanbesteden en zorgen dan voor goed toezicht, opdat het werk naar eisch wordt uitgevoerd. Eventueele critiek erop komt dan op rekening van slecht toezicht. Spr. wilde zijn ernstige afkeuring uiten over de handelwijze van B. en W. in deze kwestie De heer Opdam bleef erbij, dat aan de beide personen niet gWacht is. De heer S c h u y t merkte op, dat in de raadsvergadering van 29 Mei de uitvoering van het werk wel aan B. en W. is opgedra- gen, maar daarbij niet is aangegeven op welke wijze dit zou moeten gebeuren. Daarom meende spr., dat de afkeuring van den heer Van de Vail wel wat minder scherp kon zijn. De heer VandeVall zag in de woorden van den heer Schuyt een poging om op te treden als advocaat voor kwade zaken, maar deze poging noemde spr. slecht geslaagd Niemand in den raad wist hoe B. en W. de zaak ter hand zouden nemen; daar is niet over gesproken. Wij hadden het slechts over de materialen en hoe die gebruikt moesten wor- den. Steeds is de weg van aanbesteding ge- volgd, waarom nu ineens niet? De heer V a h 1 zei, dat hij wel had ge- weten, dat geen aanbesteding zou plaats heb ben. Hij had bij het bespreken van het uit te voeren werk met den wethouder nog gewezen op een deel van den Straatweg, dat zeer slecht gelegd is en waaruit blijkt dat niet elke straatmaker een vakman is. De heer Opdam had dit toegegeven en toen gezegd, dat hij voor het standaardloon iemand bereid had gevonden het werk te doen. Dat was een goede kracht. Spr had dit toegejuicht en toen heelemaal niet gedacht aan vakmenschen te Heiloo. Hij wilde daarom wel aannemen, dat ook de heer Opdam niet bedacht heeft, dat ook in het dorp menschen wonen, die het werk zouden kunnen verrichten zooals het behoort. De heer Opdam merkte nog op, dat de uitvoering wel aan B. en W. was opgedra- gen, maar dat zij zich desondanks toch nog in verbinding hebben gesteld met de Wegen- commissie, juist omdat het van zoo groot be- lang is hoe een bestratingswerk geschiedt. De heer VandeVall zuchtte: Ik wou wel dat altijd zoo gedacht werd. De voorzitter achtte de kwestie thans voldoende besproken en stelde voor de inter pellate te sluiten. Men kent nu de meening van den heer Van de Vail en zal daar mis schien rekening mee houden. De heer VandeVall protesteerde tegen. dezen laatsten zin van den voorzitter. Spr wilde niet als minderwaardig worden be- schouwd en stelde vast, dat B. en W. wettelijk verplicht zijn rekening te houden met be stemming in den raad. Spr. had hier als raads- lid gesproken. De heer Opdam: Als persoon. De heer Van d e V a 11 Neen. als raads- lid. De voorzitter sloot de verde-e dis- cussies over deze zaak en daarmee tevens de openbare vergadering De raad bleef nog in comite bijeer. Succesvol optreden van hel cabaretgezelschap Diederichs. Telcpathie en suggestie van Malo'itz. Gisteravond trad in de ,,Rustende Jager van den heer C. Nap alhier op het cabaret gezelschap Herman Diederichs, dat vooral tijdens de Alkmaarsche kermis door het op treden in cafe Central een goede bekendheid en, laten we er dadelijk aan toevoegen, een uitstekenbe reputatie heeft verkregen. Nieuwe medewerkenden in dit ensemble waren voor ons Frau HeickensVerbeck, de pianiste en de heer Sim Hangjas, de violist We kunnen niet anders zeggen dan dat het programma door de medewerking van deze twee musici met eenige aantrekkelijke en in het bijzonder musicale nummers is uitgebreid. Zoowel in haar begeleiding van den Spaanschen tenor Don Almerio en den conferencier en humorist Herman Diederichs. als bij het accompagneeren van den violist, toonde Frau Heickens—Verbeck zich een be- kwame pianiste. Ook de violist bewees met de door hem gespeelde stukken een uitstekend musicus te zijn. Uit de grcote stilte en aandacht, waar- mede het viool- en pianospel werden aange- hoord en het geestdriftig applaus, dat den werd op welk een hoogen prijs deze muzikale num mers werden gesteld. Ook de andere leden van het gezelschap oogstten wederom veel succes met hun op treden. De soubrette He;iny van Gelderen zong weer verschillende liedjes, terwijl de heer Herman Diederichs sedert de Alkmaar sche kermis ook nog niets van zijn vlotte geestigheid als conferencier en humorist bleek te hebben verloren. Dadelijk wist hij contact te krijgen met zijn toehoorders en er werd hartelijk gelachen om de komische Witzen en de humoristische liedjes. Bijzonder succes had verder Don Almerio, de Spaansche zanger, die met 'n helder tenor- geluid eenige Spaansche liederen zong, waarop zulk een applaus volgde, dat een toe- gift niet achterwege kon blijven. Door het optreden van de vorengenoemde artisten werd het programma v66r de pauze op bijzonder prettige en vroolijke wijze ge- vuld. Na de pauze kwam de clou van den avond, het optreden van den bekenden telepaath Maloi'tz. We schreven reeds uitvoerig over de ver- bazingwekkende snelheid en het verbluffende gemak, waarmede deze beroemde telepaath met groote nauwkeurigheid zelfs de meest ingewikkelde, mits goed samengestelde op- drachten ten uitvoer brengt. Bij elk nieuw optreden van Malo'itz wordt de bewondering voor zijn interessante experimenten grooter. Zooals gisteravond weer bleek, weet de tele De grondslag moet dit jaar vastgesteld wor den op 792. Het bekende adres van de commissie uit Harenkarspel zal bij de begrooting behan- deld worden. Ingekomen was verder een schrijven van den bond van adoinistratief personeel bij 't rijksbelastingin Ned., waarin bezwaren werden kenbaar gemaakt tegen de belasting betaling op postkantoren. Daar deze zaak reeds eerder was bespro ken werd het adres voor kennisgeving aan- genomen. Bij Kon. B:sluit is het raadsbesluit over de zaak-C. Kieft vernietigd. Ingekomen was nog een verzoek van den heer Noot om 'n garage te mogen bouwen. De voorzitter stelde voor dit in han- den van B. en W. te stellen ter afdoening. De heer Schermer vroeg of het niet mogelijk was de bouwverordening te wij- zigen. De heer Bijl had in de vorige raads vergadering beloofd, zoo noodig met voor- stellen dienaangaande te komen. Door het bouwen van 't huis en de garage wordt het natuurschoon zeer weinig geschaad.. Spr. stelde voor deze zaak aan te houden en B. en W. te verzoeken met een wijziging der bouwverordening te komen. De voorzitter: Een wijziging duurt lang. De heer S c h e r me r Het gaat in de toe- komst om meerdere gevallen. De vorige keer heb ik reeds gezegd, dat B. en W. desnoods de bevoegdheid zouden kunnen krijgen om dispensatie te verleenen. De v o o r z i 11 e rB. en W. hebben liever een imperatief voorschrift. Misschien is deze aangelegenheid in het K.B. reeds omschre- ven. Indien niet, dan kunnen B. en W. met een voorstel tot wijziging komen. De heer Gutter: Kan de raad geen ont- heffing verleenen? Ik vindt het jammer dat, zooals blijkt, de raad er voor is dispensatie te verleenen, en de menschen nu moeten wachten. De voorzitter: Over het recht om ontheffing te verleenen bestaat verschil van inzicht. De heer Schermer: Kunnen de men- paath, indien de geleider ,,the right man in sc^en voorloopig geen toestemming krijgen? the right place'' is, met bijzonder groote vlug- heid te volbrengen wat van hem wordt ver- langd Maloi'tz heeft zijn toehoorders gister van alle experimenten doen genieten. Na eerst met contact gewerkt te hebben, volvoerde de telepaath een opdracht zonder contact, waar bij dus naar men weet, de geleider op korten afstand achter hem loopt, om tenslotte zijn telepathische experimenten te besluiten met de zingende telepathie. Tot besluit demonstreerde de heer Maloi'tz eenige staaltjes van suggestie. Dit was zoo mogelijk nog belangwekkender en .,geb.i.:i zinniger" dan de telepathie. Stelt u voor een Heiloosche jongedame, of misschien juister gezegd: een Heiloosche schoone. Nietwaar, hier wordt een vanzelf- sprekende conclusie getrokken en opposanten worden naar wijlen Nicolaas Beets veiwezen! Verder willen we nog verklappen, dat deze jongedame Nellie heette Tenminste, dit ver- telde ze, voordat de heer Malo'itz haar onder suggestie bracht. En men zou zoo zeggen: zij kan het weten! Doch de heer Malo'itz bleek er nog beter mee op de hoogte te zijn. „Jij heet Annie!" beweerde deze dood- leuk. Even later: „Hoe heet jij?" En heel schuchter kwam het eruit „Annie' Om eenige oogenblikken later, toen de sug gestie opgeheven was, gevolgd te worden door een snel „Nee, ik heet toch Nellie!" Ging de beer Malo'itz vo6r de onder sug gestie te brengen persoon staan en wilde hij dat deze achterover of voorover zou vallen, dan gebeurde dit. Als een plank ging het lichaam naar voren of naar achter. Zoo zouden we nog veel meer kunnen ver- tellen, hoe iemand zijn handen rond elkaar draaide en niet meer ophouden kon, hoe een ander persoon een zoo juist nog opgetilde stoel niet meer kon opheffen, de armen niet meer omlaag kon krijgen, niet meer kon opstaan, enz., enz. Beter dan de opsomming van al deze expe rimenten lijkt het ons evenwel, dat we her- halen wat Malo'itz aan het slot zeide: Tot weerziens. Naar men weet vertrekt deze telepaath op 16 November a s. voor een tournee door Europa. Alvorens evenwel ons land te ver- laten stelt hij zich voor nogmaals in Heiloo op te treden Zonder twijfel zal de belang- stelling dan nog veel grooter zijn dan gister het geval was. Na de afscheidsvoorstelling, die Maloitz hedenavond in ,,De Harmonie" te Alkmaar geeft. maakt hij nog met het hiervoor ge- noemd cabaretgezelschap een tournee door t Noordelijk deel van deze provincie Het zal niet overbodig zijn hieraan toe te voegen: Veel succes! SCHOORL. Raadsvergadering. Gistermorgen te half elf kwacn de raad in voltallige zitting bijeen. Na opining door den voorzitter, baron Van Fridagh, werd de notulen onveranderd vastgesteld. I^IHH Ingekomen stukken en mededeelingen. Van Ged. Staten bericht van goedkeuring van het raadsbesluit, inzake wijziging der rooilijnen in de kom van het dorp Goedkeuring van het raadsbesluit inzake af- en overschrijving suppletoire begrooting. Bericht van den heer A. Oudes, waarin deze mededeelt de benoeming tot onderwijzer te Schoorl niet aan te nemen. Hij is inmid- dels benoemd te Koedijk De voorzitter las het betreffende schrijven voor en voegde er aan toe, dat de heer Oudes in het college van B. en W. nog nader zijn motieven heeft uiteengezet. Rekening van het G.E.B.. In kas was 4950.43. Een verzoek van het bestuur van den Bond van pluimveehouders en tamme konij- nenteelers in Noord-Holland otn een jaar- lijksche subsidie. B. en W. stelden voor dit verzoek bij de De voorzitter: Zooals de verordening nu luidt is dit niet mogelijk. De heer Duin: Op verschillende plaat- sen zal het natuurschoon wel, en op andere niet geschaad worden. Bij de vcoropgezette regeling is geen in- breuk mogelijk. Dit kan wel wanneer de ver- gunning afhankelijk wordt gesteld van het inzicht an B. en W., al zie ik wel in dat dit voor het betrokken college moeilijk is. Wethouder B ij 1Er is een wet, die be- paalt dat op sommige plaatsen 1 M. en op andere 3 of 5 M. vanaf den weg gebouwd moet worden. Dit is voor het natuurschoon. De voorzitter: Het gaat hier over de bijgebouwen. B. en W. zullen de zaak nader onder oogen zien. Aldus besloten. De afsluiting van Vaalderweg en Koggelaan. Ingekomen waren een verzoek van C. Spaans e.a. en een schrijven van Ged. Staten betreffende ditzelfde verzoek, in verband met de afsluiting voor autoverkeer van den Vaalderweg en de Koggelaan. De voorzitter: B. en W. hebben hier een fout begaan door den raad voor te stel len deze buiten de kom der gemeente ge- legen wegen af te sluiten voor autoverkeer. Daartoe is de raad niet gemachtigd. B. en W. stellen daarom nu voor aan Ged. Staten te verzoeken deze wegen af te sluiten voor auto's. De heer Kaag: Ik kan-me er nu nog niet mee vereenigen en sta op hetzelfde stand punt als de vorige maal. De heer Duin: In de eerste plaats wil ik opmerken dat de adressanten bijna alle landgebruikers zijn. Het is eigenaardig dat zij zich tegen afsluiting verzetten, omdat de de raad besluit deze wegen af te zetten in hun belang. Nu is er juist een pas ingeko men boer die er gebruik van wenscht te ma- ken. Als de wegen hier behandeld moeten worden, moeten de landeigenaren het zelf betalen door de opbrengst der polderlasten. Op 't oogenblik zijn de wegen uitstekend en er is zoo goed als geen verkeer. In den zomer doen de auto's daar ook geen kwaad Maar in de herfst, wanneer het regent, krijgt men wel last. Spr. heeft hier den Vaalder weg op het oog, waarbij hij geen persoon- lijke belangen heeft. De menschen geven voor, dat de toestand in het boerenbedrij': niet rooskleurig is, doch als de weg kapot gereden is, moet de polder de vernieuwing betalen, wat de huurder toch zelf aan belas ting moeten bekostigen. Het adres heeft geen kracht omdat het hoofdzakelijk huurders be treft. Verder levert het passeeren groote moeilijkheden op. Ik zou graag willen dat het besluit van kracht bleef en ik ben dus voor het voorstel van B. en W. De heer Gutter: De vorige keer was ik er voor. Ik heb eenige personen bij mij ge- had en de menschen schijnen er veel nadee' van te ondervinden. Ook op andere punten in de gemeente is het passeeren moeilijk en ik vind dat geen reden om de wegen af te sluiten. Wethouder v. L i e n e n: Auto's kunnen op de betrokken wegen niet uitwijken en beide loopen dood. Moeten wij de menschen dan nog meer last bezorgen. Ik begrijp niet, dat de heer Kaag daarvoor kan zijn. Lh heer Kaag: Slechts een boer aan den Vaalderweg is er tegen. Een hooiwagen le vert trouwens nog meer gevaren op dan een auto. Het voorstel van B. en W. om Ged. Sta ten te verzoeken tot afsluiting over te gaan, werd aangenomen met 43 stemmen. Te gen de heeren Stam, Gutter en Kaag. Hierna kwam in bespreking een verzoek van C. M. de Winder e.a., waarin werd op- gemerkt dat de weg Schoorldam—Schoorl in het wegenplan is opgenomen. Naar aanlei- ding hiervan verzochten adressanten de we gen, wegens den onhoudbaren toestand, op afdoende wijze te herstellen. De voorzitter deed hierbij tevens dat begrooting te behandelen. Aldus besloten. c Inzake den pensioengrondslag van den heer voorlezing van het voorstel Schermer, J. H. Smits deelde de voorzitter mede, wij reeds plaatsen in ons nummer van Dins dat deze nog gewijzigd moet worden, in ver- dag. band met de voortdurende vermindering van Spr. stelde voor beide stukken te behan- het salaris vogr ontyajoger,t bij punt vyf. De voorzitter deed vervolgens mede- deeling van een gister ingekomen schrijven van het R.K. parochiaal kerkbestuur te Schoorl, waarin werd medegedeeld, dat de St. Petrusschool met een gymnastieklokaal uitgebreid zal worden. Onder verwijzing naar de betreffende wetsartikelen verzocht het kerkbestuur om de benoodigde gelden. De voorzitter: Deze aanvraag houdt verband met de afwijzende beschikking op het verzoek om uitstel van de invoering van lichamelijke oefening op de scholen. Ook op de andere scholen zal gymnastiekonderwijs moeten worden gegeven. Het R.K. kerkbe stuur heeft medegedeeld, dat wanneer ook voor de andere scholen gebruik wordt ge maakt van het te bouwen lokaal, door hem geen ander lokaal zal worden aangevraagd. Gasvoorziening Ingekomen was verder het rapport van de gasvoorziening. Devoorzitter: Dit luidt niet gunstig. In 't algemeen wordt voor Schoorl eigen c'istributie het meest wenschelijk geacht. Het is echter niet rendabel als het net wordt uit gebreid tot Groet en Hargen, omdat de kosten dan zullen komen op 17 a 18 cts. per M3. De kosten moeten voor een plattelandsgemeeute loogstens 12 a 13 cts. zijn. Dan kost het nog voor de gemeente 5000. Omtrent het aanbod van het provinciaal electricifeitsbedrijf tot overname van het be- drijf in Schoorl, zullen B. en W. nog met na- dere voorstellen komen. Get huisje in de Nollen. De voorzitter deelde hierop mede, dat een belangstellende familie de woning van den heer B. Leen in de Nollen wil verbe teren. De kosten van uitbreiding dezer wo ning bedragen 750 en de betreffende fami lie wil 500 geven, zoodat de gemeente nog slechts 250 heeft te betalen. Daar de bewo- ners er gaarne blijven wonen, vroegen B. en W. het oordeel van den raad. De heer Duin: Indien het idee bestaat het luis te zijner tijd te sloopen, dan vind ik het onnoodig er nog kosten aan te besteden. De heer Schermer: Ik voel er veel voor om het wel te doen. Ik vind het een mooi aan bod en ik zou den heer Duin willen zeggen. dat hij de toestand daar niet kent. Het is treurig, dat de menschen in een gemeente- woning wonen, zooals daar het geval is. De heer G u t t e r: Ik vind den toestand daar ook verschrikkelijk. Toch zou ik het niet goed vinden als de woning bestaanszekerheid krijgt. Als het gesloopt wordt, zal het natuur schoon er mede gebaat zijn en dan moet er voor de menschen maar een andere woning gezocht worden. De v o o r z i t t e r: Die oplossing is niet zoo gemakkelijk. De heer D u i nDe gemeente is geen phi- lantropische instelling. Het is toch geen nood- zaak, dat de menschen in die woning blijven? Devoorzitter: Ik acht het zoogoed als een noodzaak. Wethouder B ij 1: We krijgen niet altijd een schenking en we moeten haar nu dankbaar aanvaarden. De heer Duin: Als de gemeente de schen king van 500 aanvaardt, is zij zedelijk ver plicht het huis er altijd te laten staan. De heer Schermer: De schenking wordt gegeven voor het gezin, maar niet voor het huis. Als over b.v. 5 jaar voor het gezin een betere woning gevonden wordt, dan zal er geen bezwaar zijn het huis te laten sloopen De voorzitter: Zoolang het gezin er in woont, hebben we natuurlijk niet het recht om het af te breken. De heer Stam: Ik vind, dat het huis daar schilderachtig staat. Daarom zou ik de schenking onder dank willen aanvaar den. De heer Gutter: Het is een moeilijk ge val. Devoorzitter: We moeten de schen king niet anders dan dankbaar aannemen. In de volgende vergadering kan het for- meeie besluit worden genomen, dat de schen king wordt aanvaard en dat het huis blijft staan, in ieder geval gedurende den tijd dat het gezin er in woont. Aldus besloten. De ziektegevallen te Groet. Geen gevaar. Devoorzitter wilde vervolgens eeni ge mededeelingen doen naar aanleiding van de ziektegevallen te Groet. Sommige men schen waren min of meer zenuwachtig. Er werd gezegd, dat het hier de z.g. vierde ziekte betrof, een zekere keelaandoening. Men had zich in verbinding gesteld met dr. Doyer en deze had een onderhoud gehad met den ge- meentearts Hiervan was het resultaat, dat is gebleken, dat er geen gevaar bestaat en er hier sprake is van een zachtaardige keelaan doening. De toestand is op het oogenblik dus zoo, dat we kalmpjes kunnen afwachten. Vaststelling rekeningen. Vervolgens was aan de orde punt 3 der agenda. Voordracht Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der rekeningen van het Bur- gerlijk Armbestuur, het Electriciteitsbedrijf, den Gemeenschappelijken Keuringsdienst en van de Vereeniging Volkhuisvesting Schoorl, alsmede omtrent de voorloopige vaststelling der gemeente-rekening, alien voor het dienst- jaar 1928. Deze gaven de volgende cijfers aan: Gemeente-rekening, gewone dienst, ont vangst 93520.92, uitgaaf 87744.40, voor deelig saldo 5776.52; kapitaaldienst ont- vangst en uitgaaf 16200. Rekening Burgerlijk Armbestuur: ont- vangst 4090.311/2, uitgaaf 4025.13, batig saldo 65.18^. Rekening vleesohkeuringsdienstontvangsl 3023.46, uitgaaf 2827.61, batig saldo 195.85. Rekening G.E.B.: bezittingen en schulden 131935.64^, verlies en winst 22636 03, met een boeking naar verlies en winst van 2233.61. Rekening Ver. Volkshuisvesting „Schoorl bezittingen en schulden 86035.08, exploita- tierekening bouwblok A, lasten en baten f 3723.64 met een nadeelig saldo van 1493.75; idem bouwblok B, lasten en baten 1671.33 met een nadeelig saldo van 766.13. De rapporteur S t a m: De commissie rap porteert in gunstigen zin, doch acht het niet juist, dat de gemeente-geneesheer een reke ning indient voor de handeling van zieken waar de commissie u, ant, dat deze tot de practijk voor het Burgerlijk Armbe stuur. Devoorzitter zegde toe, dat hierover gesproken zal worden. De rekeningen werden aldus vastgesteld met een woord van dank aan de commissie en den rapporteur. Aanbieding begrooiingen. Punt 4 luidde als volgt: Burgemeester en Wethouder bieden aan: de gemeente-begrooting, de begrooting van het electriciteitsbedrijf, die van het Burger lijk Armbestuur en van den Gemeenschappe lijken Keuringsdienst, alien voor het dienst- jaar 1930 en stellen voor een commissie tot onderzoek aan te wijzen. De begrooting van het G.E.B. gaf aan een opbrengst en een uitgaaf van 21925, met een post onvoorzien groot 1605. De begrooting van het B. A. gaf aan een saldo van het vorig jaar groot 60. Zij sloot op een bedrag van 4176.59, waarbij was aangegeven 500 kasgeld van de gemeente, terwijl de gemeentelijke subsidie ter dek- king van het tekort was gebracht van 1750 op 2000. De begrooting van de keuringsdienst sloot op een bedrag van 2952 82, met een salda van 195.85 en een post onvoorzien, groot 81, terwijl het kasgeld was geraamd op 200. De gemeentebegrooting gaf de volgende cijfers aan: gewone dienst, ontvangsf 58036.9334, uitgaaf 90997.95. Uit de belasting moet worden opgebracht 35.100. De post onvoorzien voor de wegen bedroeg 1000. De voorzitter stelde in uitzicht een belastingverlaging, waarbij het vermenig- vuldigingscijfer van 1.4 op 1.3 zal worden gebracht. Tot commissie werd wederom benoemd den geheelen raad buiten B. en W., met den heer Stam als rapporteur. Vernieuwing der wegen. Be- ginselbesluit genomen. Vervolgens kwam aan de orde punt 5 der agenda Voorstel van B. en W., om hen op te dra gen door een deskundige eene begrooting te do-en ontwerpen tot het in het voorjaar van 1930 geheel vernieuwen van den Duinweg, den Heereweg van Schoorl tot Camperduin alsmede van den Damweg en den Laanweg, zulks met eene bestrating tot eene doorgaan- de breedte van 3 meter, met aan weerszijden een rijwielpad van 60 c.M., met dien ver- stande, dat de reeds aanwezige goede ge- deelten, ter breedte van 3 meter, alleen van rijwielpaden worden voorzien, terwijl de her- bestrating enz. van den Voorweg (600 M.) in 1930 uit de gewone middelen geschiedt. VOORKQMT TANDBEDERF en poetst 's-mor^ens en 's-avonds met 75 cts per 'A tube, 25cts p, 'A tube. behoort Hierbij kwam tevens in behandeling het hiervoor genoemd ingekomen schrijven van C M. de Winder e. a. en het voorstel van den heer Schermer. De voorzitter: Ik zou hierbij willen zeggen, les beaux esprits se rencontrent. In 1923—'24 hebben we het voorrecht ge had dat door den A. N. W. B. een plan van wegenverbetering alhier werd opgemaakt. Toen waren de, kosten 234 ton. Maandag j.l. werden met een ingenieur van den A. N. W. B, de wegen wederom bezichtigd. Spr. deed hierna voorlezing van een voorloopig plan van verbetering, zooals B. en W. dat zich ge dacht hadden. I>e heer Schermer: Aan mijn voorstel heb ik weinig toe te voegen. De gemeente- financien lieten nog nooit wegenverbetering toe. Door ons werd provinciale hulp noodig geacht, mede omdat de weg voor doorgaand verkeer is. Doch bij de uitkeeringen voor we- enverbetering is de streek van Noord- ennemerland miadeeld geworden. Een woord van lof had spr. voor den groo- ten ijver, dien 3. en W. betoond hebben om den Duinweg op de wegenlijst te krijgen. Het lad spr. verwonderd, dat Ged. Staten niet hadden gevolg gegeven aan de wenschen van Schoorl. Nu staan we voor het feit, dat we onze eigen boontjes moeten doppen. Toch is het geen toeval, dat de goede geesten elkaar ontmoeten. Dit komt, omdat de gemeente- financien er nu goed voorstaan. Het plan van B. en W. is in grove trekken gelijk aan mijn voorstel. Alleen is bij het eerste niet de Voorweg betrokken. Laten we de zaak flink aanpakken. Ik heb mijn begroo ting gebaseerd op onze financien en tamelijk hoog genomen. We moeten de wegen verbete- ren, zooals de gemeente-financien dit toela- ten.' Wanneer wij echter een weg hebben van 4.25 M. a 4.50 M. dan is deze breed genoeg voor Schoorl. Spr. waarschuwde tegen het laten maken van een begrooting door des- kundigen, wat misschien veel geld zou kos ten. Bij het maken van een klinkerweg is het niet zoo'n groote toer, aldus spr., om den weg eens na te gaan en te kijken op welke wijze er verbeterd moet worden. We kunnen er zelf wel begrooting en bestek van opmaken en dit dan den A. N. W. B. ter ir.zage geven. Spr. stelde voor uit den raad een commissie te benoemen om B. en W. terzijbe te staan bij de verdere afwiVkeling der plannen. Dit gaf nog het voord 1, dat, wanneer eventueele be- slissingen genomen moeten worden, over aan besteding enz., reeds eenstemmigheid is ver kregen. Ik hoop dat dit voorstel wordt aanvaard, opdat we ons het volgende jaar niet meer behoeven te schamen over de klaagtonen van het verkeer. De wegenverbetering zal in het belang zijn van Schoorl. Het vreemdelingen- verkeer is een enorme bron van inkomsten en het wordt verhoogd door goede wegen De vooruitgang van Kamperduin wordt verhin- derd door den slechten toestand der wegen. De heer Duin: Ik ben het volkomen met den heer Schermer eens. De heer Stam: Ook ik ben het vanzelf- sprekend met dezen spreker eens. In het voor stel van B. en W. zag spr. echter gaarne den Voorweg opgenomen. De voorzitter oordeelde het beter in zake de verbetering van den Voorweg voor- eerst nog een afwachtende bonding aan te nemen. De heer Stam wilde deze verbeteringen! liever tegelijkertijd. 1 Wethouder B. iilj: Dit kan uog gebeufea Weiqer namaak en let er op dat op elk® tablet het woord „BAYER" staat. Prijs75cts ✓v-U.i. nUno.1' tnat Kinnnrlor will O"- A

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6