z'f De moord te Giessen-Nieuwkerk, AMSTERDAMSCHE BEERS g* Sport CONTROLEEREN VAM BOEKEN. De eerste dag van de revisie-behandeling. Honderd getuigen 1 De beharidelirtg in revisie aange van- gen. V eel belangstelling en bijna 100 getuigen. Voor het gerechtshof te Amsterdam is he- den aangevangen met de behandeling in re visie van de geruchtmakende moordzaak van Giessen-Nieuwkerk. Te kwart voor tien, als de eerste verslag- gevers de „oude rotten" van het Paleis .van Justitie de ruime zaal van het Ge rechtshof betreden door een achterdeur- itje is deze nog geheel leeg. Door een ach- terdeurtje, want de hoofddeur bij de trap is voorloopig op hoog bevel „geblokkeerd", teneinde een te vroegtijdige invasie van het publiek, dat „op een kaartje" binnen mag, te voorkomen. Naast den zetel van den pre sident is een tafeltje geplaatst, dat het ge- wicht te torsen heeft van een lijvigen sta- pel stukken Op de Prinsengracht, bij den hoofdingang van het Paleis, staat een bataljon fotogra- fen opgesteld, wachtend op de dingen die komen zullen. De heeren hebben geluk, want te ruim half tien komt het echtpaar Krooti met Vermeer de hoofdgetuige in deze zaak rustig aanstappen. Even een kleine schrik fvanwege de plotseling op hun personen ge- concentreerde belangstelling; dan zegt Kroon, zich tot zijn echtgenoote wendend: „Zeg vrouw, draai je eens even om, de hee ren willen je kieken!" Het volgend moment staren beiden welwillend naar de op hen ge- richte lenzen. Tegen 10 uur wordt in de Hofzaal het pu bliek op de groote str.antribune toegelaten, terwijl de kleine 100 getuigen de zaal vul- len. De beide verdedigers van Klunder en Teu- nissen, zijn mr. H. Roobo1 en D. den Hollan der. Te kwart over tien wordt eerst Klunder door een veldwachter binnengeleid. Zoo met een ouderwetsch brilletje op den neus maakt hij den indruk van een gemoedelijken bur- german. Zichtbaar nerveus onderhoudt hij zich met zijn verdediger. Even later wordt Teunissen binnengeleid, die er vrij gesoig- neerd uitziet. Kalm kijkt hij de zaal rond en knikt af en toe lachend naar bekenden. Ver- volgens betreedt het „publiek op de kaar- tjes" de zaal. Te 10.20 uur staat plots de geheele zaal overeind, het is het oogenblik dat het Hof binnentreedt. Het college is als volgt somen- gesteld President mr. Joh. M. Jolles, raadshee- ren mr. Jb. Wiarda en H. Boekhoudt, bij2it- tend raadsheer J. G. Meilink, advocaat-ge- neraal mr. P. M. F. Bauduin, griffier mr. H. E. Vlaanderen. De president deelde mede, dat het in zijn bedoeling ligt, in 4 dagen het getuigenver- hoor af te inaken, t.w. heden, morgen (Vrij- dag), alsmede a.s Maandag en Dinsdag. Het verhoor der verdachten Het onderzoek vangt dan aan met het ver hoor der verdachten. Op vragen van den pre sident, antwcorden verdachten, dat zij on- schuldig zijn. Pres.: „Blijft u volhouden, dat u beiden onschuldig bent?" Verd. Teunissen: „Daaraan behoeft u geenszins te twijfelen, Edelachtbare. Waar- om staan wij, die altijd de waarheid hebben gesproken, te boek als leugenaars?" Pres.: „Maar Klunder, al dat bewijsmate- riaal!" Verd. Klunder: „Dat is door de recht- bank klaargemaaktHeusch, meneer, ik sta van dien moord even ver af als u!" De president gaat dan met Klundert de omstandigheden na, waarin deze tijdens den moord verkeerde. Ook Teunissen antwoordde op zes betreffende vragen. Dan komt het be- kende vroolijke avondje bij de Kroons ter 3prake. De president gaat met beide verdach- ien den avond na. Er wordt verteld, hoe en waarom Klundert en Teunissen een kwartier het huis van de Kroons hebben verlaten. Nadat president mr. Jolles vervolgens de heeren mr M. van Aken, rechter in de arr. rechtbank te Dordrecht en A. J. Tienstra, inspecteur van politie te Sliedrecht, I die zich beiden zeer veel moeite hebben ge- geven, klaarheid in deze zaak te brengen, verzocht heeft de zitting te willen bijwonen, treedt getuige Geudeker, redacteur van „Het Volk" voor het hekje, aan wiens vrouw Kroon de opzienbarende mededeeling deed, dat zij voor de rechtbank onder pressie ge- logen had, waarbij ook het cahier, waarin zij het geheele relaas van haar wedervaren na den moord en hare herroeping van hare bezwarende verklaringen had opgeteekend, aan getuige wordt voorgelezen. De heer Stuy, zwager en destijds werkge- ver van Teunissen, doet mededeelingen no- pens de verdiensten der verdachten en hun werk. Na den aannemer Stuy werden gehoord dr. Strucker arts te Dordrecht, die inder- tijd de gerechtelijke schouwing op het lijk van den spoorwegwachter De Jong verricht heeft; voorts dr. G. J. Meurs, directeur van de keuringsdienst van waren te Dordrecht, die de pet van den spoorwegwachter De Jong onderzocht heeft. Hierna treedt voor het hekie getuige H. Muis en kort daarna v. Weelden en daarna getuige Dogterom, wegopzichter bij de Ned. Spoorwegen, die chef was van den versla- gene. Getuige H. P. de Noo, commies bij de Spoorwegen, deelt mede, dat er aan de halte Giessen-Nieuwkerk ongeveer 20 gulden per dag ontvangen wordt. De volgende getuige is mr. A. J. Kronen- berg, subs, off van justitie te Dordrecht. Getuige is niet van den aanvang af in de zaak geweest. Zijn onderzoek begon op 7 Aug. 1923 met een huiszoeking bij Kras. Kort daarna, in het laatst van Augustus, had getuige Klundert en Teunissen op ver klaringen van Mijnster laten arresteeren. Beiden werden echter weer vrijgelaten. Hier na heeft getuige den proc.-generaal in Den Haag om 'nflinken rechercheur gevraagd; dit naar aanleiding van verschillende nieuwe vermoedens. Getuige kreeg toen rijksrecher- cheur de Jong toegevoegd, die zijn onderzoek aanving en daarover rapporten uitbracht. Naar aanleiding hiervan heeft getuige Klundert en Teunissen twee jaar na den moord opnieuw doen arresteeren, terwijl ook de Kroons preventief werden gezet. De president: „Waarom heeft De Jong de verhooren der verdachte gehouden ei niet de rechter-commissaris, onder wiens onmid- delijk bereik de verdachten toch waren?" Getuige: „Dit was in het belang van het onderzoek" (Gelach!). De president: „En vindt u dat juist? Het komt eigenaardig voor. De mogelijkheid be- staat, dat de jury door strikvragen en onder pressie de verdachten verklaringen heeft af- gcdwongen en het resultaat hiervan heeft medegedeeld aan den rechter-commissaris". Getuige: „Maar de rechter-commissaris heeft ook zelfstandig gehoord." De president vraagt getuige, of de recht bank te Dordrecht de teruggave aan Kroon van den hamer heeft -bevoien. Getuige: „De rechtbank achtte het veiliger otti den hamer vast te houden". Voorts verklaarde getuige, dat de hamer be- waard is gebleven, omdat het niet onmoge lijk was, dat er in deze zaak nog wel het een en ander kon geschieden. (Groote vroolijk- heid!) De president vraagt: „Zijn er nog posten van recherdheur de Jong aan het dossien toegevoegd?" Getuige: „Neen!"»(Verbazing in de zaal). President: Dus de verdediger heeft er geen kennis van kunnen nemen?" Gettfige: „Neen!" President: „Dat was dus een geheimzinnig dossien! De verdediging wist dus niet, hoe de bezwarende verklaringen van de Kroons waren afgelegd. Wanneer heeft vrouw Krom haar bezwarende verklaringen ingetrokken Getuige: „Zij is tijdens de instructie bij mij geweest en gezegd, dat Klundert en Teunissen onschuldig waren Op dat moment geloofde ik werkelijk aan de onschuld van Klundert en Teunissen. In het kabinet van den rechter-commissaris heeft zij die intrekking van haar bezwarende verklaring weer herroepen en gezegd, dat die verklaringen wel iuist waren geweest. Die herroeping was door haar geschied uit vrees voor Klundert en Teunissen, vooral voor de laatste." President: „Had zij voor die laatste herroe ping weer met rechercheur de Jong gespro ken?" Getuige: „Dat weet ik niet." Mr. Roobol: „Het staat in de stukken." President: „Inderdaad!" Later merkt getuige nog op, dat de Kroons nooit over pressie geklaagd hebben. Te kwart over een werd de zitting ge- schorst. Laatste berichten. ONGEVAL. Hedenmiddag te ruim 2 uur is in het stads- ziekenhuis athier binnengebracht een mans- persoon. wien de rechterarm tot aan de el!e- boog geheel vernield was. Dadelijk is de man onder narcose gebracht en werd de arm ge- amputeerd Nadere bijzonderheden over dit ongeva! ontbreken ons nog. TREKKING L.E.T.T. Hedenmiddag had de trekikng plaats van de L.E.T.T. te Heiloo. De eerste prijs, twee paarden, viel op lot no. 75; de tweede prijs, twee veulens, op 8996 en de derde prijs, een transportwagen op 14166. JUBILEUV Heden herdacht de heer j ljers, direc teur van de Fabriek van Meikproducten »,Uithoorn" aan den Helderscheweg alhier, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Natuurlijk is dit feit niet onopgemerkt voorbijgegaan en van vele zijden mocht de jubilaris bewijzen van hoogachting ontvan gen. Hedenmorgen werd de heer Beijers per auto van zijn woning gehaald en naar de fabriek gereden. Een der fabriekslokalen was feestelijk ver- sierd en hier werd de jubilaris door ver- •chiliende personen toegesproken. Allereerst voerde het woord de directeur- pigenaar, de heer De Kadt, die in welgekozen bewoordingen de verdiensten van den jubi- leerenden directeur in het licht stelde Hij bood hem aan een bad met geyser. Hierna sprak de fabriekschef J. B. de Looze, die zijn woorden van hoogachting vergezeld deed gaan van een fraai eetservies en een cadeau onder couvert. dat den heer Beijers werd aangeboden namens het perso- neel. tut naam van het kantoorpersoneel sprak de heer Ooms eenige toepasselijke woorden en overhandigde den jubilaris een mooie iamp De heer v. d. Burg voerde het woord na mens de onderhoorige maatschappijen en prees eveneens de groote verdiensten van den directeur. wien hierbij een prachtig bloem- stuk werd geoffreerd. Het personeel der kaasfabriek werd in de rij van sprekers vertegenwoordigd door den heer Brouwer, die zijn welgemeende felicita- tie van een bijzonder mooien plateelen bloem- pot deed vergezeld gaan. Vervolgens sprak namens de schippers en reeders de heer P. Kool, die een iraaie radio kast aanbood. De heer J. Waijboer, sprekende uit naam van de melkleveranciers, vereerde den jubila ris een mooi ontbijt- en theeservies, benevens een stijivolle rooktafel. Tenslotte werd het woord gevoerd door den heer Harp, directeur van de melkfabriek „Concordia", die namens de vrienden van den jubilaris eenige welgemeende woorden van felicitatie sprak en een salontafel aan bood. De iubilaris dankte yervolgeos voor de betoonde belangstelling en de vriendelijke woorden die tot hem waren gesproken. In huiselijken kring heeft de heer Beijers de viering van dit jubileum voortgezet. MR. H. MANGER—CATS, f Gisteravond is te Breda op 56-jarigen leef- tijd overleden mr. H. MangerCats, rechter bij de rechtbank te Breda. De overledene was voordien o.m. subs, griffier bij de Rotterdam- sche rechtbank en kantonrechter te Woerden NOODLOTTIG ONGEVAL. Uit Oosterhout melclt men: Gisteravond omstreeks 11 uur is de 53- jarige arbeider J. Heerkens, die van zijn werk per rijwiel huiswaarts reed, vermoede- lijk door de duisternis misleid, in het Wilhel- minakanaal gereden. Hedenmorgen is zijn lijk opgehaald. Hij was gehuwd en vader van drie kinde- ren. MUSSOLINI LEGT 7 PORTEFEUILLES NEER! Mussolini heeft 7 van zijn 8 minister-por- tefeuilles neergelegd en alleen die van binnen landsche zaken behouden. Er zijn voor de andere departementen bij Kon. Besluit ministers aangewezen. Dino Grandi wordt minister van buitenlandsche zaken; de heer Acerbo komt in het ministe rs terug als minister van nationale econo mic; de heer Debono wordt minister van ko- lonien; hij was eerst directeur-generaal van politie en is daarna gouverneur van Tripo- lis geweest. De bekende vliegofficier Balto is benoemd tot minister van luchtvaart. Nader wordt Hit Rome gemeld: Er zijn in totaal 9 ministers benoemd en twee ministeries gereorganiseerd. Het ministerie van landbouw is omgezet in een ministerie van land- en boschbouw en het ministerie van onderwijs in een ministerie van volksopvoeding. De onder-staatssecretarissen van de depar tementen van oorlog, marine, buitenlandsche zaken, luchtvaart, kolonien en vakvereeni- gingswezen zijn tot ministeas van hun resp. departementen benoemd. Er werden in de plaats d'er afgetreden onder-staatssecertarissen nieuwe functiona- rissen benoemd. Binnevtland ALG. NED. ZUIVELBOND. Jaarvergadering te Breda. Gistermiddag werd te Breda de jaarver gadering van den Algemeenen Nederland- schen Zuivelbond geopend. Om half twee werden de afgevaardigden officieel ten stadhuize ontvangen, waarna om half drie de algemeene vergadering een aanvang nam onder leiding van den heer Joh. M. Vos, voorzitter van den Brabant- schen Zuivelbond. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat op 1 Januari 1929 bij den Bond waren aangesloten 436 fabrieken, die in de jaren 1927/1928 ruim 2095 millioeu K.G. melk verwerkten. De aanvoer is in 1928 nog 17 millioen K.G. grooter geweest dan in 1927. De hoe- veelheid verwerkte melk per fabriek over alle bonden bedroeg in 1928 4.8 millioen K.G., terwijl dit in het vorige jaar 4.6 millioen Kg was. De geldelijke omzet der afdeeling Cen- trale Aankoop was in 1928 wat hooger dan in 1927 In 1927 bedroeg deze 1.298.214 in 1928 1,323.712. Een toename dus van ruim 25000. Aan de door den bond uitgeschreven examens practisch melkonderzoek namen 273 personen deel. Aan 143 kon het diploma worden uitgereikt. De financieele resultaten. behaald met de uitgave van het officieel or- gaan, bewogen zich in stijgende lijn. Verder maakt het verslag nog melding van verrichtingen van verschillenden aard, zooals o.a. behartiging der melkproducten- blangen en verkoopsvergunningen, rege- ling van arbeidstijden, tentoonstellingen, congressen, zuivelfilm, maatregelen ter voor- koming van het aanbieden van steekpennin- gen. Aan het slot van het verslag wordt gecon- stateerd, dat de zuivelprijzen in het afgeloo- pen jaar in het algemeen vrij wat beter wa ren dan in het daaraan voorafgaande jaar r,r°f_ H. A. Kaag, hoogleeraar aan de R. K. Handelshoogeschool te Tilburg, heeft hierna een inleiding gehouden over trust- en kartelvorming in verband met den land bouw. Gister bood het gemeentebestuur den con- gressisten een concert aan op de Groote Markt; de vereeniging „Breda Vooruit" liet het carillon bespelen. Heden worden excursies gehouden in de omgeving Breda, Roosendaal, Bergen op Zoom en Tilburg. CONGRES N. V. V. In de gisteren te Rotterdam voortgezette vergadering van het congres van het N.V.V. is voortgegaan met de behandeling der voor- stellen van de aangesloten vakbonden. Op advies van het Hoofdbestuur, dat daarvoor den tijd nog niet rijp achtte, werden voor- stellen tot het instellen van een Jeugdraad teruggenomen. Het congres werd vervolgens toegesproken door den heer C. Jouhaux, vertegenwoordi- ger van het I. V. V. en het Fransche Vak- verbond. Voorstellen van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond en de Ned. Lito-, Foto- en Chemigrafenbond, strekkende tot het onder- zoeken van betere ontwikkelingsmogeliikhe- den voor het Instituut voor Arbeidersontwik- keling en daarvoor in samenwerking met de S. D. A. P. en andere financieele basis te scheppen, werden ingeleid door de heeren Luberti, van den Centr. Ned. Ambtenaars bond en Lindeman van den Lito-, Foto- en Chemigrafenbond. De voorstellen werden door verscheidene afgevaardigden uitvoerig besproken. Bij de beantwoording van de sprekers heeft het hoofdbestuurslid, de heer De la Bella met nadruk gewezen op de noodzakelijkheid om nu eens een beslissing te nemen over het al-of-niet voortbestaan van het Instituut. Er is niets zoo funest voor een organisatie, als haar jarenlang rond te laten loopen „met een strop om den hals". Het In stituut heeft steun noodig. De heer E. Ku Ders Wi aannegiigp; Yan de voorstellen af- geraden, daar er in den algemeenen raad van N. V. V. en S. D. A .P. reeds gesproken is over steun. Het voorstel tot reorganisatie werd teruggetrokken, dat tot verleening van financieelen steun met groote meerderheid verworpen. Een Indisch spreker. Het congres is vervolgens toegesproken door Hadji Agoes Salim, vertegenwoordiger van de Indische arbeidersbeweging. Deze spreker heeft erop gewezen, dat men in Hol land veel te weinig weet van Indie, hetgeen de Indische overheid in staat stelt onbeperkte macht uit te oefenen, en zelfs een organisatie die in een groot land de fabrieks- spoor- en metaalarbeiders vereenigt, te verbieden. Spr. waarschuwde met klem tegen schrik voor net communisme. Dat heeft in Indie geen in- vloed. De oproeren waren slechts zeer kleine bewegingen van enkele honderden tegenover een massa van millioenen, desniettemin spreekt de Indische regeering van een alge meene revolutie. De heer F. S. Noordhoff heeft een inlei ding gehouden over „Overheidspersoneel en arbeiders beweging". Hij had zijn betoog samengevat in een reeks van stellingen, die ten deele het oog richtten op de toekomst. Discussies. De heer v. d. Hoeven (sigarenmaker) maakte bezwaar tegen de sanctie aan het stakingsverbod voor ambtenaren, die hij in de rede-Noordhoff had beluisterd. De heer Brouwer (Handels- en kantoor- bedienden) besprak het weren van „onze menschen". Hij verzocht den algemeenen raad van S. D. A. P. en N. V. V. eens aan- dacht te willen schenken aan het herstel van het burgerrecht, 6ok van den sociaal-demo- craat. Spreker was er tegen, en hij beroept zich daarbij op Leon Blum, dat ambtenaren van staking gebruik maken, daar meestal wel een minnelijke schikking mogelijk is. En stakingen kunnen schadelijk zijn voor de be- weging. De heer J. J. de Roode, vertegenwoordi- fer van het Intern. Arbeids-bureau, bracht ulde aan den heer Kupers en drong er voorts op aan dat hier te lande getracht zal worden de achturen-conventie geratificeerd te krijgen. Het organisatie-probleem. De heer F. v. d. Walle heeft een inleiding gehouden over „Het organisatie-probleem". Hierbij werd tevens behandeld een voorstel tot statutenwijziging, en een voorstel van de N. V. van Spoor- en Tramwegpersoneel. De heer v. d. Walle had zijn rede o.m. in de volgende stellingen samengevat Het voorstel van de Ned. Ver. werd inge trokken, in verband met een vrijwel gelijklui- dend voorstel tot statutenwijziging in dezen zin Na inleiding door de heeren De la Bella en P. Moltmaker, welke laatste er aan her- innerde, dat het geschil over het Rotterdam- sche trampersoneel langs arbitralen weg vrindschappelijk is opgelost, werd door tal van afgevaardigden gesproken. Daarna werd de zitting gesloterj. DOODELIJK ONGELUK BIJ HET SCHIETEN. Naar het „Dagblad van Noord-Brabant" bericht, is Maandagmiddag tijdens de ker mis te Overslag (Z.), toen een 130-tal boog- schutters nog nauwelijks begonnen waren, een elfjarige jongen, die belast was met het afroepen der namen van de schutters, door een pijl getroffen. De jongen, die aan het hoofd gewond was, is kort nadien overleden. De oorzaak van dit droevig ongeval schijnt te zijn geweest, dat de jongen toeval- lig zijn hoofd te ver buiten zijn schuilhoek gestoken heeft. i DE WETHOUDERSCRISIS TE AMSTERDAM. Oister gitn Raadszitting, De vergadering van den Amsterdamschen gemeenteraad, bepaald op gistermiddag en belegd voor de wethoudersverkiezing, is uit- gesteld tot a.s. Woensdag, in de hoop, dat dan voldoende overeenstemming tusschen een aantal raadsgroepen zal zijn verkregen om tot de samenstelling van het dagelijksch gemeentebestuur te kunne overgaan. HARDDRAVERIJ TE ZAANDAM. 'j Gisteren, Woensdag, had op de Station- straat te Zaandam een handicap-draverij op de korte baan plaats waarvoor 19 paarden waren ingeschreven. Drie kwamen niet op. Geplaatst werden Harold 310 m., Omeg® 305, Remplacant 310, Sally Harvester 325, Prinses Dulith 300, Meteoor 310, Senator Axbond 315, Othella 305, Mary Magowan 315, Nicky Henri 315, Jeannett Harvester 325, Oplooper 310, Petit Amie C. 290. Qualiteit 300 en Fretty Molly 295. De uitslag was als volgt: 1. Jeannette Harvester van J. Vergay, Purmerend, barii- der eigenaar. 2. Sally Harvester van B. de Vries, Heerenvee, berijder de Vries, 3de en 4de (de prijzen werden gedeeld) Senator Axbond van Z. Davidson, Hoorn, berijder K. Davidson en Maggy Henri van J. Schoon, Medemblik berijde. J. van Leeuwen Sr. De prijzen waren 300, 100, 50 en 25. Er was, dank zij het mooie weer, de uitste- kende regeling en de krachtige propaganda van het nieuwe bestuur, zeer veel belangstel- ling. I van 12 September 1929 Opgltve van £ToAtfihollandgcli I.amlboinvorcdiel. K.Vl (Ofttv^ugen per dtaadlooze teleioon). Gem. Eig. Scheepvaart Unie V orlge Koers ,4 •-s- - I 9i - 2 Vorige S. J. A. KEESOM, STEENENBR'"G, TEL. 152. Leeraar M. 0. Boekhouden. Lid der Ned. A. v. Accountants. ST A ATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 n Resc, I*,., Kol. Bank Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. B1NNENL. v. Berkels' Patent Calv6 Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. A AND. BUITENL. Am. Smeltingi Anaconda Bethleh. Steel Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Colt. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Boeton 3 Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr, Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Kon. Ned, Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust 5 Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash 1006/s 1777, 177 250'/. 169 587 285 2671/, 68'/j 153 614i;, 111'/, 284 930 125 2581% 1287/16 239 342 684'/a 447'/j 165'/, 147 89* 253 194'/, 400 417'/« 200 266 178 347'/, 203 9l/a 2063/,, 91 91 140 395 446'/, 415'/, *Exdividend. fExclaim. 90 V, 41 Ms 155 280 68 PROLONGATIE vorige koers 57s pCt. heden 51% WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Koers van heden t« plm. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. a.— pl.*^ 3.15 178s/« 178'/, 178*-V4 178-/, 255.7 177}.8* 178 585.* 285 273'/, 272'/,. 4 281.1/. 271 280i/..| 271 68 621 110 280 940-2 620.37, 280.6 937.40 617 938*.40 617.8 277-0 935 1 1 260i/,-l 1317..* 343 125«/, 131 lk-i 242 697.9 693.9 455.8 168.9 694.5 450.3 693-5 447.53 165.8 89.} 256 172 255-7 168-72 257-8 170-1 438*.41 437*.40 200 436-8 437-8% 266 178 265-6 265'/. 265t/,.8 203 9% 206 206 140 395'/, 446 419'/, 140-3 395'/, 446 419'/, 142'/,.3 395-} 447-8 40M 89 40'/.-J 407,6 282 68 677.-8 pCf. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italie koers 12 097, 59.40 9.70'/, 34.68'/, 48 06'/, 35.15 66.42'/, 66.82'/, 66.45 2-497,6 13.05 Koers op heden 3 uur 12.09'/, 59.39 y.761/4 34.68'/, 48.05 35.15 66 42'/, 60.85 66.45 2.49»/„ 13.0b

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8