ALCMARIA VICTRIX I W. F. C. I Cr Db Firma d6 Lange <S de Moraaz 2Z2m&eLS*L2s-S I kS MS AGENDA Stadsnieuws Binnenland Alkmaar Vrijdag 13 Sept. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum- ftier De held van Frisco (rom.), hoofdrol Victor Mac Laglen. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, A. B. T., hoofdrol De roode •rijders van Canada (sens.) Toegang boven il4 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, hoofdnummers A. Gevaar (rom., avont.), hoofdrol William Haines; 2. Het duel der seksen (com.), •hoofdrol Norma Shearer en Conrad Nagel. Toegang boven 14 jaar. Zaterdag 14 Sept. Floralia-tentoonstelling te Oterleek. - 7.30 uur, Cinema Americain: De held van Frisco (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.De roode rijders van Canada (boven 14 jaar). 7.30 uur Victoria Theater: 1. Gevaar, 2. Het duel der Seksen (boven 14 jaar). 8 uur, Sportpark, openings-voorstelling circus Hagenbeck. i Zondag 15 Sept. i 2 uur Circus Hagenbeck Sportpark. /i Floralia-tentoonstelling te Oterleek. 7.30 uur, Cinema Americain: De held van Frisco (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.De roode rijders van Canada (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Gevaar, 2. Het duel der seksen (boven 14 jaar). 8 uur, Stedelijke Muziektuin, Concert door het Sted. Muziekcorps. 8 uur, Circus Hagenbeck, Sportpark. j 'Maandag 16 Sept. 7.30 uur, Cinema Americain: De hed van Frisco (boven 18 jaar.) 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Inbraak i(avonturen), hoofdrollen Aud. Nissen, Willy ■Kaijser en Elsa Kruger. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Gevaar, 2. Het duel der seksen (boven 14 jaar). 8 uur, Circus Hagenbeck, Sportpark. 8 uur, de Unie, vergadering contribuanten Volksuniversiteit; 7 uur tentoonstelling Wereldbibliotheek. Dinsdag 17 Sept. 7.30 uur, Cinema Americain: De held van Frisco (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Inbraak (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Gevaar, 2. Het duel der seksen (boven 14 jaar). 8 uur, Circus Hagenbeck, Sportpark. Woensdag 18 Sept. 7.30 uur, Cinema Americain: De held van Frisco (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Inbraak (boven 18 jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Gevaar, 2. Het duel der seksen (boven 14 jaar). stond uitrukte, was het tengevolge van de groote hitte en de ontploffende benzine- en olievoorraden niet mogelijk de brandende ge- bouwen te bereiken. 't Blusschingswerk bleef derhalve beperkt tot het voorkomen van ver- dere uitbreiaing. Voor zoover thans vaststaat ►ijn er 22 vliegtuigen door de vlammen ver- woest, terwijl bovendien een groot gedeelte Van den fabrieksinventaris een prooi der vlammen werd. Naar verluidt bedraagt de schade ongeveer 10 millioen zloty. De oorzaak van den brand kon nog niet worden vastgesteld. AMERIKA. CONGRESLID OMGEKOMEN. In zijn slaap verbrand. Het Congreslid O. J. K. Vale is Woensdag- avond in zijn zomerverblijf te Battle Lake (Minnesota) tijdens den slaap het slachtoffer geworden van een plotseling uitgebroken brand. Het huisje brandde tot den grond toe af en alleen eenige overblijfselen toonden aan waar het gestaan had. De brand wordt toe- geschreven aan het springen van een petro 'eumlamp. MOORD TE NEW YORK. Slachtoffer van didstere elementen. Op de achterbank van een op de Fifth Avenue staande auto is het met kogels door- zeefde lijk gevonden van een persoon, die het slachtoffer van duistere elementen is gewor den. mag niet worden verheeld, dat de oorlog op zijn denken en doen ongetwijfeld een bijzon- der ongunstige uitwerking heeft gehad. Voor den oorlog toch deed van der M. hier niet in ongunstigen zin van zich spreken. Hij was, wat men noemt, een goede chef van de tram. Goed voor den dienst, goed voor het perspneel en hij genoot het vertrouwen zelfs zoo, dat hij voor de reclasseering werk- zaam werd. Toen kwam de onzalige krijg. Hij zag hoe hier gesmokkeld werd, hoe de smokkelwaar bij wagonladingen hier aan- kwam, om verder getransporteerd te worden Hij zag hoe de kettinghandel bloeide en hij zak ook hoe „gemakkelijk" althans in zijn oogen) het ging om zich op deze wijze 'te verrijken. Aan al die verlokkingen kon hij blijkbaar geen weerstand bieden. Hij begon ook han- del te drijven. Hij kocht en verkocht turf, kolen, vet, spek, kaas, sigaren en wat niet al. Zijn naam werd zelfs ver buiten de gren- zen van onze gemeente bekend als iemand, bij wien je alles voor weinig geld kon beko- cnen. Kr. v. d. M. was in dien tijd de man- Bij de oningewijden, die van hem betrokken, waren de zakenmenschen eigenlijke „afzet- ters,,. Als van der M., aldus redeneerden ze, de levensmiddelen zoo goedkoop van den hand kon doen, dan is het een shandaal, dat de winkeliers zooveel meer voor hun waren durven nemen. Zelfs zeer ont~'ikkel- de menschen steunden hem in dit „bedrijf", waaraan naar onze meening de directie van de tram onmiddellijk een eind had moeten maken. Want wat was het geval? Kr. van der M., totaal onbekwaam om zaken te doen, boven dien weinig ontwikkeld en onderlegd, al ging hij ook door voor ,,'n gladde", kon zijn „za- ken" niet overzien. Bijna alles verkocht hij lager dan het hem bij inkoop kostte. Met hartstocht legde hij zich op zijn nieuwe „affaire" toe, terwijl hij zijn eigen zaken bij de tram in de war liet loopen. Er ontstond bij de tram een groot tekort in kas, waar- voor hij, zooals men weet, met de gevange- nis kennis maakte. En bij dat alles vond hij nog gelegenheid om in bepaalde arbeiders-gezinnen het geld om zich heen te strooien. Het meest kwam hij in gezinnen, die steun eigenlijk niet waard waren. In 't bijzonder interesseerde hij zich voor ongehuwde meisjes, die een be- valling hadden af te wachten. Hier „steun- de" hij met mooie luiermanden, bruine kou- sen en schoenengeen wonder, dat hij door dit soort menschen als weldoener werd verheerlijkt. Maar niemand wist eigenlijk, dat Kr. v. d. M dat alles niet van zijn eigen geld deed, maar van het geld van een ander en met het geld der reclasseering. Dat hij mooi kon praten bleek wel hieruit, dat hij tenslotte, toen hij vast zat, bij de winkeliers, wie hij een ontzettende schade met zijn „handel had berokkend, aanklopte om hem financieel uit den nood te helpen envan zeer veel ingezetenn ook werkelijk geld wist los te krijgen, waar ze hem eigenlijk de deur hadden moeten wijzen. omgekomen. Toen Kr. v. d. M. voor de rechtbank moest terechtstaan, heeft de officier van justitie hem een „fantast" genoemd en we gelooven dat deze kwalificatie zeer wel op hem van toepassing was. Voor zoover ons bekend, heeft Kr. v. d. M. te Emmen geen aanleiding gegeven aanmerking op zijn zichtbaar le- vensgedrag te maken Hij dronkniet, leefde niet bovenmatig boven zijn stand, maar... vond nog wel gelegenheid als koppelaar op te treden! Naar onze vaste overtuiging heeft de oor log in dezen man veel goede hoedanigheden vernield; dat hij een moordenaar zou wor den, neen, dat had stellig niet een in dezen omtrek, die hem kende, ook maar ooit kun- nen vermoeden. We gevoelen groote deernis met zijn vrouw en kinderen, die hij verlaten had, entenslotte ook deernis met hem zelf MALOITZ IN DE HARMONIE heid ten opzichte van het menschelijk lichaam, kan achteruitgaan, of m.a.w. kan degenereeren. Blijft nu bij een aantal met de- I den heer Maloltz wel kenned Temninste; hij I diredTe'VanTn heerT'p zelf de stof ingeente personen elke reactie met is hier nu al zoo dikwijls opgetreden, en voor ren at h°°" HjM* A.Corn. Jonker's k„or. moet deze ten spoedigste door een krachtiger Misschien was het daarom, misschien lag ket pianobegeleiding van G. Hek- werkender stam worden vervangen en moe- het aan het zwoele drukkende weer Hat Hp r>„ u i j ten de zonder resultaat behandelde personen zaal van de Harmonic niet stampvol was La Ll vemlffeShet wffh^61" Gro"ds- daarmede opmeuw worden gevaccmeerd. Misschien ook kwam het, omdat het nog zoo Suwe declamefren eJL r iT,3?" kort geleden is, dat Maloltz hier optrad. nationale diHiKwrkPn r bekende Hoe het zij, de zaal was slechts matig be- de Hisfe womde^ kfnnfn "0g tC We" genoterfheeft vTn Zo^nc^' 'ZrVfj°g- ft*0 eens, dat de uitvoering bij horten en stooten Muzle.kcorPs besluit het musicale ge- ging. Daarmee willen wij absoluut niet zeg- Ongelukkigerwijze heeft men nu in den beginne in Rotterdam blijkbaar met een on- deugdelijke entstof en zonder voldoende con- trdle gevaccineerd. Het gevolg was, dat een aantal daarmee ingeente personen toch alastrim kreeg. Het is duidelijk dat aldus bi] het publiek het ver- gen, dat de schuid lag bij den telepaath. In- trouwen in de vaccina tie een ernstigen schok tegendeel! hij heeft meer dan eens bewezen, kan krijgen. Want met alleen ziekte, maar dat zijn telepathic kunde genoemd zelfs de dood kunnen het gevolg er van zijn. worden En onder zulke omstandigheden wordt de Maar' weer bleek, dat lang niet iedereen ?and.a T00^ on,ze dagen z0° ho°S' I „geleider" is. Het sterk concentreeren van noodige vaccinatie verlamd. Tijdelijk verkeerd gehandeld. Er moet echter met nadruk op worden ge- wezen, dat het volkomen juiste principe der kunstmatige onvatbaarmaking door deze be- treurenswaardige geschiedenis niet wordt ge- troffen, doch dat er alleen sprake is van een tijdelijk verkeerde toepassing en onvoldoende controle. Indien er van schulddge nalatigheid sprake kan zijn, dan dient men de consequentie daar- uit te trekken. Dit is dan ook in Rotterdam geschied. Het bestuur van het Genootschap ter bevordering der koepokinenting aldaar, onder welks auspicien de pokstof wordt be- reid, heeft aanleiding gevonden, den direc- - ge- deelte van den avond en het slotwoord zal door den heer B. Kuijper, den voorzitter der feestcommissie worden uitgesproken. Waar de beste Alkmaarsche krachten op voraal- en instrumentaal gebietf dus aan de ze uitzending die om 9.15 eindigt zul- len medewerken, mag zeker verwacht wor« gedachten schijnt bij de meeste menschen df"nrf A alle luisteraars hun toestellen diefl moeilijk te zijn, ofzij kennen hun eigen I ond op H|lversum zullen afstemmen, opdracht niet meer! Hoe het zij, de opdrachten werden uitge- voerd, met en zonder contact, met koper- contact, geblinddoekt en zingende. Variatie was er dus genoeg, zoodat men zeer zeker tevreden was met het gegevene. Intusschen wenschen we Maloitz een groot succes toe op zijn a.s. buitenlandsch tournee en we roepen hem een tot weerziens toe in Alkmaar. Dat dan een tjok-volle zaal hem mag begroeten! Hij verdient het! GEMENGD KOOR HARMONIE.- u, u Het Alkmaarsch Gemengd Koor „Harmo- teur dier instelling, den arts A. F. S., als I n'i'' d'r- Jac- F4. Al, besloot in een gisteren zoodanig te ontslaan. Thans is sedert eenigen tijd de zaak weer in orde. Men ent in Rotter dam weer met een krachtig werkzamen vac- cine-stam. Laten zij, bij wie de laatste inenting zonder eenig resultaat bleef, zich daarom opnieuw aan deze kunstbewerking onderwerpen, raadt de Tel. aan, gehouden vergadering deel te nemen aan I het groote Muziek- en Zangconcours, dat gedurende de Pinksterdagen van het volgen- de jaar te Parijs wordt gehouden. DE ZUIDERKERK TE AMSTERDAM. Bestemd voor museum? XOIDAG a.s. GISTING IN PARAGUAY. Staat van beleg afgekondigd. Uit Asuncion wordt gemeld: Daar de poli- Heke toestand hier ongunstig is geworden, heeft het parlement op voordracht van den president der republiek gedurende 3 maanden den staat van beleg afgekondigd. Voorzorgsmaatregelen. Er komen slechts zeer weinig berichten uit Paraguay binnen. Er zijn te Asuncion voor- lorgsmaatregelen genomen in verband met troebelen tengevolge van communistische igitatie. De moord te 's-Gravenhage. Nieuw bewijsmateriaal? i Naar de Haagsche Crt. zou er nieuw be- zwarend bewijsmateriaal tegen den verdach- te, W. Kr. v. d. M. op den voorgrond geko- men zijn. Men zou na nauwkeurig onderzoek een stukje huid op het lemmet van het scheer- mes gevonden hebben. De liefdadigheidszin van den ver- dachte. Het bericht, dat de vroegere tramchef der ,E. O. S. te Emmen, Kromhout v. d. M., de vorige week in de residentie op een zoo af- schuwelijke wijze een oude dame heeft ver- moord, heeft velen, die van der M. kenden hier diep geschokt, schrijft het te Emmen verschijnende weekblad „Drenthina": Niet, dat hij te Emmen en in den omtrek onverdeeld gunstig bekend stond, maar bij alles wat hij gedaan en misdaan heeft, had zeker nooit iemand kunnen denken, dat hij een moordenaar zou worden. Zijn heele per soon, zijn oogenschijnlijke beheerschtheid, eijn innemendheid, zijn menschenlievend- heid, vaak, zijn zachtheid van karakter ver- tetten zich tegen c' gruwelijke. J^oewel we hier voor een raadsel staan, 1 Wormerveer Aanvang 2 uur. ONDEUGDELIJKE ENTSTOF. Verleden week heeft prof. Sleeswijk in „De Telegraaf" uiteengezet, dat, wil men zeker heid hebben omtrent het resultaat der inen ting, er steeds een reactie moet volgen. Bij de eerste vaccinatie beginnen zich na onge veer zeven dagen een of meer echte pokpuis- ten te ontwikkelen. Bij de revaccinatie is dit verschijnsel meetsal iets vervroegd en min der inlensief, of wel blijft het bij een zooge- naamde vroegreactie (slechts wat roodheid en jeuk in de eerste twee dagen). De variatie in dit beeld wordt bepaald door den graac van onvatbaarheid, welke van de vorige in enting nog was overgebleven.' Maar in het algemeen mag men verlangen, dat er iets ge- beurt. Het komt zoo goed als nooit voor, dat de inenting, volgens de regelen der kunst ver- richt en met goed werkzame stof, zonder eenig resultaat blijft. net is dus niet juist, bij de revaccinatie al lien te letten op de ontwikkeling van een meer of minder typische pokpuist en om, in dien deze uitblijft, te zeggen dat de gerevac- cineerde dus nog cnvatbaar was. Dit laatste is alleen geoorloofd, wanneer men een dui- delijke vroegreactie heeft waargenomen. Maar hierop wordt niet allijd voldoende ge- let. s De entstof. Indien er dus werkelijk niets gebeurd, dan is men nog geenszins gerechtigd om tot een bestaande immuniteit te besluiten. De kans is n.l., gelijk boven bleek, uiterst gering. Is er geen reden, om aan de techniek der inen ting te twijfelen, dan kan de deugdelijkheid van de entstof te wenschen overlaten. Men moet niet vergeten dat deze (de vaccine) een levende stof is, welke door verschillende in- vloeden in levenskracht en dus in werkzaam- vergoedt rekening-courant berekent omzetprovisie GROOTSCHE PLANNEN TOT STICHTING VAN EEN TEHUIS VOOR OUDELIEDEN. Door het bestuur der Federatie van dia- conieen in de classis Alkmaar is gisteren te Alkmaar een vergadering gehouden met ver- tegenwoordigers der diaconieen uit genoem- de classis, ter bespreking van ontwerp-plan- nen met betrekking tot de oprichting van een tehuis voor oudelieden. Deze plannen zijn ontworpen door een indertijd benoemde com- missie, bestaande uit de heeren ds. D. Eilerts de Haan, ds. F. v. d. Kieboom, R. G. C. Schroder, arts, ds. J. Rooker, F. W. Roder- wijn, D. Saal, architect en het bestuur der Federatie. Aan alle kerkeraden of diaconieen in de classis zijn teekeningen met toelich- ting en begrooting der exploitatie toegezon- den. De stichtingskosten zijn geraamd op 250.000. 19 diaconieen waren vertegenwoordigd. De plannen werden met instemming begroet en uit de vergadering werd warme sympathie en ingenomenheid met een en ander betuigd. De vergadering was van oordeel, dat er werkelijke behoefte bestaat aan een centraal op moderne leest geschoeid Oudeliedenge- sticht voor de classis Alkmaar. Zoowel va- lide als invalide personen kunnen in dit te huis plaatsing verkrijgen. De maatschappe- lijke toestanden, zoo oordeelde men, zijn de laatste jaren zoo veranderd, wat betreft de eischen, welke men stelt aan de verzorging van oudelieden, zoomede wat de kringen be treft waarin behoefte bestaat voor oudelie- denzorg, dat de bestaande diaconale oude SIC TRANSIT GLORIA MUNDI Vanmorgen wist ik heusch een oogenblik- je niet of ik droomde dan wel werkelijk wakker was. In een enkel moment zag ik in een droom aan mij voorbijgaan de geheele geschiedenis van de tractortram, haar op- heffing en de indienststelling der nieuwe glimmende stadsautobussen. De oorzaak hiervan? Als in voorbije dagen stond daar weer op het Ritsevoort de oude paardentram! En wel zoo natuurgetrouw, of misschien juister gezegd, zoo der historie getrouw, dat het was, alsof dit reeds lang verdwenen vervoermiddel nimer uit ons stadsbeeld ver dwenen was geweest en waardoor ik wer kelijk gedurende eenige oogenblikken meen- de de geschiedenis van tractortram en auto- busdienst slechts te hebben gedroomd. Plot seling stond de vroegere paardentram weer in haar oude glorie van trouwe bruin-glim- mende paarden en uit de rails geloopen wa- gens voor me. Ik schreef: zoo der historie getrouw. De lezer oordeele zelf: De wagen, die toch eigenlijk in de rails behoorde te rijden, stone daarnevens, op de straatsteenen en met haas- tigen ijver werd er gesjord en getrokken om hem weer „op het goede pad" te helpen. Er voor stond, rustig en onbewogen, het paard de. resultaten van dezen arbeid af te wach ten. Erom heen belangstellende toeschou- wers. En toch was er eenige verandering te be- speuren. Want inplaats van lachend en spot- tend dit tooneeltje aan te zien, keek men met ernst, misschien zelfs een tikje melancho- liek naar dit gebeuren. Hier zag men n.l. geen levende werkelijk- heid, doch een brokje historie uit het oude Alkmaar. Ik hoorde iemand spottende misdadiger die steeds weer terugkeert naar de plaats van zijn vergrijp! Dit deed me onaangenaam aan. Ik beschuldig dezen man dan ook van groote ongevoeligheid en een totaal gebrek aan inzicht en gepaste waardeering voor de bijzondere verdiensten van dit weleer zoo trouwe stadsvervoermiddel. De belangstellende lezer zal allicht vra- gen wat het doel was van het vervoer van het materiaal der voormalige stadstram. Door de Amsterdamsche firma De Jong en Zoon zijn de wagens en de tractors gekocht en deze zullen worden gesloopt in de remise aan den Limmerhoek. "Daartoe werden ze van de remise aan de Vierstaten naar den Limmerhoek gebracht. DE G.A.M.I.T. Wie er zich van wil overtuigen welke om- vang de G.A.M.I.T. zal krijgen neene Zon- dagmiddag eens een kijkje op het Doelen- veld. Tusschen 3 en 4 uur bestaat daarvoor gratis de gelegenheid. Van het gemeentebestuur is bericht ont- vangen, dat de Stadsautobusdiensten tijdens de G.A.M.I.T.-week langs het ten- toonstellingsterrein zullen rijden. OPENING. In het perceel Langestraat, waar voorheen was gevestigd de winkel van Suze Kuijper, opent de heer J. van Zalinge Jr. een speciale zaak in Dames- en Kinderhoeden. De winkel is geheel nieuw ingericht en van eenige groote spiegels voorzien. Ook de etalage is veran derd en het pand maakt een goeden k. De uitgebreide collectie dames- ei- r- Mannen- en Vrouwengestichten langzamer- hoeden is op smaakvolle wijze uitges. De A ,1'! T -i" verlichting is verder uitstekend verzorgd. Het benocxiigd kapitaal moet door een De opening van dezen nieuwen winkel obligatieleening verkregen warden. Ook zal vindt hedenavend om 5 uur plaats. de gelegenheid opengesteld worden, opdat particulieren mede aan deze leening kunnen HERDENKING VAN DEN BANGSTEN dcelnemen. Men hoopt ten zeerste, van de 52 DAG UIT HET BELEG VAN ALKMAAR diaconieen in de classis, op gunstige voor- waarden deze leening te verkrijgen. Met het bestuur en de commissie was de vergadering van oordeel, dat de onderhavi- ge plannen op energieke wijze moeten wor den aangepakt. Er werden geen bindende besluiten geno men, doch in de eerstvolgende vergadering stelt men zich voor de statu ten te behande- len en eene Vereeniging van diaconieen op te richten, waarop de Koninklijke goedkeuring gevraagd zal worden. Het ligt in de bedoe- ling ook particulieren in de gelegenheid te stellen als contribuant of donateur van de nieuw op te richten vereeniging toe te tre den. -- v IN 1573. Woensdag 18 September zal door de A.V.R.O. aan de 8 October-vereeniging hier ter stede gelegenheid worden gegeven per ra dio een en ander uit te zenden, dat betrek king heeft op het beleg van Alkmaar in 1573. Den 18en September van dit jaar was het voor onze stad de bangste dag en in ver band daarmede hebben verschillende stad- genooten zich bereid verklaard aan een ver- eenigingsuurtje te Alkmaar mede te werken. Om 8 uur zal dat herdenkingsuurtje ge- opend worden met het bespelen van ons ca rillon door den heer W. J. Crefeld. Daarna houdt de voorzitter van de 8 October-vereeni ging de heer A. H. P. Blaauw een herden- CIRCUS KARL HAGENBECK. Men meldt ons: Het groote wereldcircus Carl Hagen beck uit Stellingen zal Zaterdag 14 Sept. omstreeks 7 uur met zijn extra treinen van Bussum naar Alkmaar komen. De plaatselijke oladen te Bussum roemden de buitengewone dresuurnum- mers van de meest uiteenloopende dier« soorten. Als hoofdschotel komen natuur* lijk de edelste paarden in de manage, want het ligt in de bedoeling van Carl Hagenbeck deze dresuur weer op Let oude hooge niveau te brengen. Daar- naasfr zien wij gedresseerde zebra's, zee- leeuwen. olifanten, beren, guanacos, da groote springers en als grootste attractie een gemengde roofdierengroep, bestaan de uit leeuwen, tijgers en beren, een specialiteit van het huis Hagenbeck, voorgeleid door den jeugdigen dresseur Kaden, die de dieren op origineele wijze gedresseerd heeft en ze met zijn rustige kalme stem goed in bedwang houdt, al is de prachtige leeuw Pacha niet altijd de gemakkelijkste. Verder wordt het programma afge- wisseld door zeer bijzondere acrobati- sche prestaties, die verschillende attrac- ties omvatten, door de koenste Jockey's van Europa en de leukste clowns, die men zich denken kan. Als grootste attractie brengt Hagen beck zijn troep Somalis uit Abessinie, een troep prachtige menschen, die in iedere stad weer met hun krijgsspelen hetzelfde opzien baren. Alles in alles, cen voor Holland geheel nieuw proerramma, dat naar het succes in Zuid-Amerika en de tot nu toe be- zochte steden in Holland te oordeelen ook in Alkmaar en omgeving wel trek ken zal. Zondag a.s. zal in de Zuiderkerk van de her- vormde gemeente te Amsterdam door dr. F. J. Los de laatste dienst in dit kerkgebouw wor den gehouden. Absolute zekerheid omtrent de lotsbestem- ming van het gebouw bestaat nog niet. Daar echter de toren gemeente-eigendom is, wordt ten stadhuize het voornemen gekoesterd, het kerkgebouw te doen aankoopen door de stad, meent het Hbld. Gaat dat plan d6or, dan zal er in worden gevestigd een architectonisch mu seum. o VERTROKKEN PERSONEN. H. Schipper, N.H., fabrieksarbeider, en gezin, van Eikelenbergstraat 23 naar Kampen. W, J. van de Pol, N.H., zonder, van Steijnstraat 25 naar Deventer. Kl. Oudes, N.H., onderwijzer, van Payglop 4 naar Koedijk. J. M. Wage- naar, R.K., zonder, van Heemraadstr. 3 naar Medemblik. W. J. M. Preijer, R.K., winkel- juffrouw, van Kennemerpark 5 naar Bussum. A. H. Posthuma, R.K., off. 2e kl., van Oudegr. 19 naar Den Helder. A. C. Korteweg, G.K., hulp in de huish,, van Wilhelminalaan 11 naar Amsterdam, A. J. F. van den Bosch, R.K., huisknecht, van Langestr. 70 naar s Hertogen- bosch. J. J. van Don, R.K., zonder, van Ca- beljaustr. 6 naar Beverwijk. G. J. Zijlstra, Rem., zonder, van Langestraat 86 naar Baarn. S. Reus, R.K., arbeider, van Meerweg 30 naar Oudorp. C. D. Klaaren, geen, contro- leur, van Rochdalestr. 9 naar A'dam. J. H, Oskam, controleur, van Ritsevoort 56a naar Amsterdam. G. C. van Dorrestein, R.K., dienstbode, van Egmonderstr. 5 naar Dedems- vaart. C. Schot, N.H., dienstbode, van Wa- terschapstr. 10 naar Schermerhorn. F. G. Dame, grondwerker, van Baangr. 3 naar Haar lem. D.- J, Dikkeboom, Chr. Ger., van Ko- ningsweg 63 naar Zuilen. B. H. J. Visscher, R.K., buffetjuffrouw, van Houttilt 9 naar Am. sterdam. L. Alferink, N.H., glasslijper, van Rochdalestraat 39 naar Haarlem. L. Kraak- man, R.K., zonder beroep, van Landstraat 34 naar Leende (N.B.) P. A. M* van Rooijen, R.K., dienstbode, van Fnidsen naar Schagen. C. Druijven, R.K., dienstbode, van Vrouwenstr. 8 naar Limmen. A. C. A. Kluppel, R.K., van Heerenstraat 6 naar Amersfoort. 1NGEKOMEN PERSONEN. TH. J. Westerhof, zonder, van Oudenbosch naar Nassaulaan 30. J. A. W. van Heusden, R. K., zonder, van Oudenbosch naar Nassau laan 30. L. A. J. C. Hollaar, E. L., admi- nistrateur, van Doetinchem naar Laat 185, P. Bloem, N. H., arbeider, en gezin (geen) naar Compagniestraat 13. G. J. Ton, geen, ma- chinewerker, van Wormerveer naar Landstr. 63. J. G. Stoffels, N. H., verpleegster, van Amsterdam naar Wilhelminalaan 11. W. H. van Hardeveld, N.H., verpleegster, van Am sterdam naar Wilhelminalaan 11, P. van Ga len, R.K., zonder, van Haarlem naar Houttil 9. D. L. Groenhart, N.H., zonder, van Haren- karspel B 98 naar Costerstraat 33. A. J. M. Ruport, R.K., zonder, van Hoorn naar Comans- straat 5. M. W. Berendsen, R.K., chocolade- werker, en vrouw, N.H., van Rotterdam naar Tulpstraat 6. W. van den Berg, N.H., stuca- door, en gezin, van R'dam naar Hekelstr. 23a. J. Baas, R.K., dienstbode, van Schagen naar Verdronkenoord 9. L. Bitser, E.L., hulp in de huish., van Essen (Did.) naar Kenn. Straat- weg 11. W. Visser, N.H., zonder, van Bergen (N.H.) naar Kanaalkade 38. J. Opgelder, G.K., hulp in de huish., van Kampen naar le Landdwarsstraat 3. A. KeijsperHolman, N.H., zonder, van Amerika naar Spoorstr. 40. A. G. van den Berg, N.H., smid, van Haar lem naar Stuartstraat 36. P. M. van Evam, R.K., smid, van Renkum naar Polderstr, 10. - P. J. Kapitein, N.H,, bankwerker, van Zaan- dam naar Oudegracht 131. H. van der Beek, C.K., zonder beroep, en echtg. (G.K.), van Gou- da naar Zuiderhoutlaan 14. E. H. J. Kanteri, R.K., glassnijder, en gezin, van Amsterdam, naar Dijkgraafstraat 36. C. de Goede, geen, vertegenwoordiger, van Groningen naar Dahlia- straat 19. D, Mulder, N.H., spoorwegarbei- der, en echtg., van Wieringen naar Dahhaatr, 1L- itvoeraers wcra kcuj mi, umcn miuuuiuv

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2