Burgerlijke Stand. Radmfisch Weerbericht. Tijdschriften Zeetijdingen AMSTERDAMSCHE BEUBS Telegramnien Onze Kolonien. Pi»i»vivtc3aal nleuws ford van Valkenburg over de Jong be- klaagd? Get. vrouw Kroon: Ach, ik dacht, eigenlijk gezegd, dat het tusschen den rechter-commUsaris en den officier van justitie en de Jong een complotje was. Mr. Wiarda: Is mr. Roobol met de we- duwe Havernian bij U geweest? Get.: Ja, zij zei me, dat ik mr. Roobol vertrouvven kon. Mr. Wiarda: „Hebt U dat schrift alleen geschreven? Get.: „Ja zeker." Mr. W.: U gebruikte daarin het woord saggestie. Weet U, wat dat betee- kent? Get: Ja, ik bedoelde daarmee, dat ik geen wil meer had. Mr. W.: Hebt U de Lagere school ge- heel doorloopen? Get.: Ja, alle klassen, ik ben nooit blijven zitten. Mr. W.: Hoe spelt U „suggestie"? Get. spelt het woord met een kleine hapering. (Groote hilariteit). Dan wordt de Jong weer voor het hek- je geroepen. Pres.: Hebt U, voordat U vrouw Kroon weer sprak, van den rechter-commissa- ris gehoord, dat ze haar bezwarende ver- klaring weer had ingetrokken? i Get. de Jong: Dat kan wel. Pres.: Dan zal het wel zoo zijn! Ook de subs. off. van justitie te Dord recht, mr. Kroonenberg, moet nog even voor het hekje komen. Als hij eenige verklaringen aflegt, verwijt vrouw Kroon hem, dat zij nooit eenigen steun van hem heeft ondervonden. Mr. Kronenberg: Het is heel jammer, dat U mij nooit verteld hebt, dat de Jong pressie op U heeft uitgeoefend. Dat was een fout van U! Volgende getuige is de eigenaar van de bekende ijzerzaak op den Nieuwen- dijk, de heer S. v. Embden. Deze heer wordt als deskundige ge hoord over de hamer. (De zitting duurt voort). Pres.: Is deze hamer door een leek ge- maakt of is hij in den handel? De deskundige beantwoordt in een onder-onsje, dat de hamer zeer oud is, niet in den handel is en dat hij niet door den eersten den besten gemaakt kan .worden. Hierna wordt de echtgenoot van vrouw Kroon gehoord, die ook mededeelingen doet over het vroolijke avondje ten zij- nen huize in Sliedrecht op 3 April 1923. Ook Kroon houdt thans vol, dat Kltm- dert en Tennissen na 11 uar niet langer dan 10 minuten zijn weg geweest. Ruim 1 uur zijn Klunder en Teunisse naar het eenige huizen verder gelegen kosthuis van Klunder gegaan en is Teunisse even later teruggekeerd, om by de Kroons te blijven slapen. Pres.: Dus als er tusschen 12 enfcl iemand in Giessen-Nicuwkerk vermoord is, kunnen Klunder en Teunissen dat niet gedaan hebben? Get.: Absoluut niet. Pres.: En wat zeg je er wel van, dat Mijnster den hamer als de jouwe her- kend heeft? iGetDat is opzet van hem geweest. Getuige vertelt dan voorts dat de aanvankelijke instructie normaal is ver- loopen. Anders werd het tusschen 1923 en 1925. In het laatste jaar is getuige opnieuw gearresteerd. Hij kreeg toen met de Jong te doen. In eerste instantie begon de Jong over den hamer, o.m. vertellende dat get's vrouw reeds bekend had, dat die hamer vr i liuar was. Toen kwam de kwestie met het be- ruchte door de Jong geschreven briefje. Toen get. dit las, gaf hij nog niet toe. Dit bekende" hij eerst den volgenden dag. Pres.: Waarom heb je toen opzettelijk gelogen? Get: Daar ben ik door de Jong toe ge- dwongen. Onder nressie hebben we ein delijk gezegd: „Nou dan moet ie maar van ons zijn." Ik dacht toen dat ik er af was. Pres.: Begreep U dan niet dat U Klun der en Teunissen daarmee ophing? Get.: Pertinent heb ik nooit toegegeven, dat die hamer van mij was. Pres.En toen ben je maar verder gegaan. Zoo heb je verklaard, dat Klunder en Teu nissen gezegd hebben: We hebben er een fijn de hersens ingeslagen en als je niet oppast, slaan we jullie hersens ook in. Get: Dat alles is het gevolg van de Jong's pressie. (beweging in de zaal). Pres je houding was toch wel erg slap, Kroon! Get.: Maar u moet niet vergeten, dat nie- rnand ons geloofde, als we de waarheid spraken, ook mr. Kroonenberg en mr. Bent fort niet. Alles wat we zelf zeiden, was gelogen, wat voorgezegd werd, was goed. (Beweging in de zral). Pres.: Maar toen je bij den rechter-com missaris geteekend had dat die hamer van jouw was, was het gezeur toen afgeloopen? Get.: Als de heeren maar even dachten dat we wat van de verklaringen wilden intrekken, werd Mijnster er weer bij gehaald. Deze had gezegd dat die hamer van hem was en dat moest en zou zoo wezen. Later, toen get. voor mr. Bentfort z'n be zwarende verklaringen wilde intrekken, werd hij regelrecht naar de eel gestuurd, toen hij nog maar eenige woorden gesproken had. Mr. Bentford nam zoo goed als geen ver- hooren af. De instructie werd vrijwel uitslui- tend door de Jong gevoerd (Protesten). Pres.: En als jullie gunstig verklaard hadden, kregen jullie centen? Get.: Ach, ik niet, want Ik had nog geld, maar mijn vrouw heeft van de Jong een gulden en van den directeur van net huis van bewaring f 0.50 gehad. (Beweging). Tusschen den tijd dat getuige uit het voorarrest ontslagen werd en de zitting van de Dordtsche rechtbank is de Jong weer berbaalde majen bii hem geweest om theorie te geven. Pres.: Juist, theorie, zoo is het. Get.: De Jong heeft ons voorgezegd wat wij voor de Rechtbank moesten ver- klaren. Verschillende dingen heeft hij voor ons opgeschreven. De verdere verklaringen van Kroon (voor de zitting van het Hof) zijn vrijwel gelijklui dend aan die van zijn vrouw. Rechercheur de Jong wordt voorgeroepen, wanneer ook deze getuige de kwestie van de fietslantaarn vermeld heeft. Hij onteknt ooit gezegd te hebben, dat Kroon de gekleurde glaasjes weg moest gooien. Voelt u niet, mijnheer de president, zegt de Jong, dat deze man van A tot Z. staat te lie- gen? (Algemeene beweging in de zaal). Kroon valt woedend tegen de Jong uit. De president hamert. Onder ademlooze stllte en geweldige spanning In de zaal verzoekt Mr. Roobol bevel tot opening der instructie tegen de Jong op vermoeden van meineed, met bevel tot gevangenneming. Mr. Roobol motiveert dit verzoek als volgt: Wanneer Klunder en Teunissen vrij- gelaten worden en ze komen op straat de Jong tegen, gebeuren er ongelukken. Verder wensdht pleiter, dat de Kroons be- schermd worden tegen verdere machinaties van den rijksrechercheur. De president zei alvorens een beslissing te nemen, eerst het verhoor voort, voornamelijk ondergeschikten punten betreffende. Te ruim half 2 wordt de zitting geschorst. Daarna zal Vermeer worden gehoord waar- na de president over het verzoek van mr. Roo bol inzake de Jong zal beraadslagen. Voorts zal in overleg met den advo- caat-generaal na he hooren van Ver meer Mr. Roobol de onmiddellijke Invrij- heidstelling van Klunder en Teunissen verzoeken. Na de pauze. Tegen het oogenblik dat de middagzitting zal aanvangen, staat een vrij dichte men- schenmenigte voor het Paleis van Justitie op- gesteld, welke door agenten in bedwang wordt gehouden. Een incident. Den voorbijganger, die voor rechercheur de Jong wordt aangezien, wordt uitgejouwd. De zitting vangt aan met de mededeeling van mr. van Aken, rechter te Dordrecht. Deze zegt dat de Kroons tijdens de zitting der rechtbank eenige malen door den president op het gewicht van den eed zijn attent ge maakt. Kroon ontkent dit. Ook Teunissen en Kleunder ontkennen zulks. (De zitting duurt voort). tGedeeltelijk gtcorrigeerd.) ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK. Vijf dooden. BERLIJN, 13 Sept. In defabriek „Foer- de" van de Siegener Dynamietfabriek Maatschappij tc Keulen, heeft hedenmor- gen een ontploffing plaats gehad. De plaatstvervanger.de bedrijfsdirecteur, de bedrijfstechniker en een meesterknecht en 2 arbeiders were,en slachtoffers. Nadere bijzonderbrden ontbreken nog. UIT BOEDAPEST VERTROKKEN. 13 September. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat het postvliegtuig, op weg naar Ned.-Indie, hedenmorgen om 5.45 van Boedapest vertrok naar Konstantinopel. KOEDIJK. Augustus. G e h u w d: Klaas Cornelis Bakker, 30 jaar en Geertje Oostwouder, 22 jaar. G e b o r e n: Wilhelmus Petrus, z. van F. Hes en C. M. Duin. Jacob, z. van Corn. J. v. d. Ham en D. Tentij. Overleden: Trijntje Cos, 76 jaar, wed. van Jb. van Meurs. Cornelis Ploe ger, 59 jaar wedn. van A. de Vries. Ingekomen: M. de Geus, van Alkmaar. P. Woutering, van Bloemendaal. Verlrokken: W. de Ruiter, naar Den Hel- der. S. P. Stennenberg naar Amster dam. M. Velthuijs naar Castricum. G J. Minnesma naar Wormer N. van Baar naar Heemskerk. J. van Baar naar Voor- hout. H. Commandeur naar Hoorn. H. v. d. Molen naar Apeldoorn. G. Idema naar Odcorn. P. Kohne naar Alkmaar. J. Res. Jacobus Simon Marie, z. v. P. J. Boersen en C. Dekker. Cornelia Chatrina d. v. J. N. Stuifbergen en C Res. Cor nelia Maria, d. v. A. Winder en A. M. Smit. Ondertrouwd: A. van der Molen van Heiloo en B. Mooij. Overleden: S. van Til, 46 j., echtg. van J. Leen. N. Mooij, 89 j., wedn. van M. Admiraal. J. Dekker, 9 rnnd., d. v. S. Dekker en E. Verkuil. SCHERMERHORN (Augustus). Geboren: Cornelia Maigaretha, d. van Joh. Mantel en Tr. Wesselius. Jo hannes Gerardus, z. van Stephanus Stokman en H. M. Blokdijk. Adrianus Nicoiaas Zephyrinus, z. van J. N. A. Hermes en G. J. Stroet. Jan, z. van J. Madderom en A. C. Bouwes. URSEM (Augustus). Geboren: Catharina Anna, d. van Nicoiaas Commandeur en Elisabeth Prinse. Elisabeth Cornelia, d. van Cornelis Groot en Dieu.vortje Brink. Adriana Catharina, d. van Cornelis Knijn en Maria Buisman. Catharina Anna, d. van Meindert Timmer en Anna Smit. Jacob .'.oris. z. van Joannes Baptista Eduardus van Mol en Maria Catharina Koelcmeij. Overleden Pieter Nieuweboer, oud 78 jaren en Cornelis de Boer oud 85 jaren. EGMOND AAN ZEE (Augustus). Geboren Klazina, d. van Pieter Stam en Antje Groen. Ovorleden: Maartje Prins, oud 74 jaar. Gehuwd: Jan Konijn en Cornelia Prins. BERGEN. Geboren: Belia, d. v. Antonius van der Vusse en Rinsje van der Meer. Cathari na Theresia, d. v. Adrianus Wittebrood en Neeltje Komen. Albert, z. v. Neeltje Fran- cina Schouten. Hendrik, z. v. Willem Ko- ten en Grietje van der Woude. Johannes Jacobus, z. v. Theodorus Nicoiaas de Ko- ning en Sijbregt Kenter. Cornelia, d. v. Cornelis Dekker en Jacoba Johanna Veel. Willem Michiel, z. van Jan Zee en Anna Elisabeth Haasbroek. Ondertrouwd Cornelis Bijwaard en Hildegard Rosa Maria Bertha Stephan te 's-Gravenhage. Overleden: Hendrik Wielinga, echtge noot van Johanna Christina Maria Mook, 40 j. Pieter Schuijtemaker, weduwn. van Geertie Houtkooper, 86 j.. Meta Cathari na Willins, echtgen. van Johannes Lanting, 72 j. Cornelis van Wonderen, 6 rnnd. Getrouwd Bart Scholten, wedn. van Jantje Koning en Gepke Brands. LIMMEN (Augustus). Geboren Jozef Nicoiaas Henricus, z. v H. J. Bisschop en W. C. M. van Rooijen. se Matuajet^ Anna d. y, J, Eeppitig en M. MOORD UIT WRAAK. Een ontslagen Chineesche barbiersbedien- de liep de zaak van zijn vroegeren patroon op Tjiantiar te Soerabaja binnen. De man had een revolver in de hand, die hij afschoot op den patroon en een employe. Beiden wer- den gedood. De dader ontvluchtte, maar werd den volgenden dag te Madioen in den express-trein gevat. MARBAU AFGEBRAND. Een schade van twee ton. In een slachterij te Marbau is, naar de „Sum. Post" meldt, een brand uitgebroken, tengevolge waarvan de geheele kampong in de asch is gelegd. Er zijn ruim honderd ke- dehs afgebrand, en eenigen honderden bewo- ners, meerendeels Chineezen, dakloos ge- worden. Van de voorraden der kedehs kon slechts een geringe hoeveelheid gered worden: vrij wel alles ging in de vlammen op, waardoor een schade van ongeveer 200.000 is aan- gericht. Alle pogingen, in het werk gesteld om het vuur te stuiten, bleven vruchteloos, aange zien de brand een gretig voedsel vond in de houten met nopah bedekte gebouwtjes. Deze brand verwekte begrijpelijkerwijs groote consternatie onder de Inlandsche be- volking, voornamelijk bij de Chineesche han- delaren, die hun haven en goed in de vlam men zagen opgaan, zonder dat, ook wegens gebrek aan brandbluschmiddelen, het gevaar kon worden gestuit. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Jan Hendrik Hoogeveen en Tiijntje Visser. Pieter Johannes Cornelis Groen en Cornelia Schoonhoven. Jacobus van Baar en Afra Schuitemaker. Christiaan Johannes Wolf en Johanna Maria van den Aakster. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen heden- avond te 7.54 uur licht op. ierenice, 11 September v. Piraeus te Limni Crijnssen, thuisreis, 11 September v. Barba dos n. Plymouth. Deucalion, 11 September v. Civita Vecchia n. Napels. Doros, 11 September v Hamb. n. Amsterd. Juno, 11 September v. Fiume n. Bari. Wars, 12 September v. Amsterdam te Rott. Neptunus, 11 September v. Vigo n. Lissabon. Oberon, 11 September v. Huelva n. Amsterd. Perseus, 11 September v. Bilbao n. Santan- der. Pollux, 11 September, v. Constantinopel te Bourgas. Saturnus, 11 September, v. Rotterdam te Pa lermo. Theseus, 11 September v. Gibraltar te Bar celona. Triton, 10 September v. San Domingo n Guatemela. Zues, 11 September v. Amsterd. n. Hamburg HOLLAND—AM ERIK A LIJN. Bilderdijk 11 Sept. v. Philadelphia te Balti more. Moerdijk v. Antw. n. Pacifick., 7 Sept. v. S. Francisco. Nictheroy, Vanc./Rott., 9 Sept. te Portland Rotterdam 11 Sept. v. Rott. n. New York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. deemskerk 12 Sept. v. Antw. te Amst. Giekerk (uitr.) 9 Sept. v. Beira. Klipfontein (thuisr.) 11 Sept. te Kaapstad. Meliskerk (thuisr.) 10 Scot. v. Pt. Natal. Randfontein (uitr.) 11 Sept. te Port Soedan. Springfontein (thuisr.) 11 Sept. v. Genua n. Marseille. ROTTERDAMSCHE LLOYD Sitoebondo (uitr.) 11 Sept. v. Singapore. Tabanan (uitr.) 12 Sept. te Marseille. Toba (thuisr.) 12 Sept. v. Alexandria Buitenzorg (thuisr.) 12 Sept. v. Port Said. Madoera 12 Sept. v. Rott. te Hamb Alkmaar 12 Sept. v. Amst. te Curasao. Vesta 12 Sept. v. Algiers te Amst. T PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De Prov. Staten van Noord-Holland zijn voor de najaarszitting bijeengeroepen op Dinsdag 15 October te halftwaalf. In deze vergadering zal de verkiezing geschieden van een lid van Ged Siaten in de vac.-Hendrix. SCHOOLKWESTIE TE UITGEEST. Voor Ged. Staten van Noord-Holland is Woensdag behandeld het bezwaarschrift in- gebracht door het R. K. kerkbestuur te Uit- geest tegen een besluit van den Raad dier ge- meente, waarbij gelden voor den bouw van een r. k. school voor 1. o. worden geweigerd. De hoofdinspecteur van het 1. o. had gead- viseerd tot vernietiging van het raadsbesluit. Mr. H. Kusters, voor het schoolbestuur optredend, betoogde dat door dit bestuur aan de wet is voldaan. De heer Van Roosmalen zei, namens het gemeentebestuur, dat medewerking niet ge weigerd is; als men twee lokalen aan de be- staande school wil bijbouwen. Auto-Leven. Hoofdredacteur Herman Levy heeft met de 6 cylinder Hupmobile door het Schwarz- wald getoerd en geeft daarvan een lang reis- verhaal met kiekjes gei'llustreerd. Op zich zelf zou dit nog niet zoo iets bij- zonaer zijn. Maar het belangwekkende voor den automobilist is wel, hoe de „Hup" zich hield. Het moet gezegd worden, dat deze wa- gen ofschoon er veel van hem gevergd werd zich schitterend hield en dat zijn comfort aan het ongeloofelijke grenst. Als men in week zoo'n 2500 K M. aflegt en 's avonds na een tocht 350 K.M. nog niet ver- stijfd en vermoeid uitstapt, dan bewijst de wagen, dat hij gesdiikt is voor toerwagen. H. v. Wermeskerken vertelt verder van de super-Ford, het nieuwe metalen ford-vliegtuig, dat dezer dagen te Rotterdam op Waalhaven demonstreerde. Ernstman is te beklagen! Daar meende hij de aardige miss Wies voor zich alleen te heb ben en nu komen er huisvrienden opduiken Leest, hoe rnistig en hoe mis het was met de lieftallige miss Wies en hoe miss Wies iets miste Tenslotte nog noemen we nog het artikel van Jerome Mertens over de „Alco"-onste- king, verlucht met foto's en teekeningen. ST OOM V A ARTLIJN EN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Borneo, thuisreis, 10 September te Penang. Christiaan Huygens, thuisreis, 11 September v. Genua. P. C. Hooft, uitreis, 11 September v. Bela- wan. J. P. Coen, uitreis, 12 September v. Sout hampton. Johan de Witt, thuisreis, 12 September v. Co lombo. Poelau Bras, uitreis, 11 September v. Suez. Radja, thuisreis, 12 September v. Padang. KON. NED. STOOMB. Mil. Lemelo, uitreis, 10 September, v. Mollendo. Boskoop, 11 September v. Iquique n. Gua- yaqint. Brielle, uitreis, 10 Ceptember te Corral. Soos, 11 September v. Tunis te Portemao Irene, 11 September v. Valencia n. Alicante Odysseus, 12 September v. Amsterdam naar Danzig. naar waarnemingen, verricht in den morger van 13 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.9 te Stock holm. Laagste barometerstand 743.5 te Vest- manor. Verwachting, geldig tot den avond van 14 September: Zwakke tot matige, later wellicht toene- mende, Westelijke tot Zuidelijken wind; aan- vankelijk afnemende bewolking; later half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; koeler des nachts; later overdag iets zachter. Mr. Kusters merkte op, dat het bestuur gelden gevraagd heeft voor een nieuwe school, niet voor een uitbreiding; waartegen de heer Van Roosmalen aanvoerde, dat vereeniging der twee seholen (een afzonder- lijke school voor jongens en een voor meisjes) zeer goed mogelijk is. De beslissing van Ged. Staten volgt later. BEVERWIJK. De gemeenteraad heeft op voorstel van B. en W. besloten tot afkoop van den onder- houdsplicht der Hondsbossche Zeewering. Eveneens op voorstel van B. en W besloot de raad een crediet te verleenen voor den aanleg van een alarminrichting ten dienste van de brandweer, Het door den raadgevend-ingenieur A. Lod- der ontworpen uitbreidingsplan voor de gronden ten Zuidoosten van den spoorweg BeverwijkUitgeest werd voorloopig vast- gesteld. Aan B. en W. werd opgedragen een onder- gemeenteli'ke exploitatie van een radio- zoek in te stellen naar de mogelijk'neid van centrale in deze gemeenie. Een voorstel van den heer Eijking, om een commissie van drie leden te benoemen ten- einde bij Ged. Staten een onderzoek in te stellen of B. en W. wel inderdaad alle be- scheiden inzake de vermeende overtreding van art. 24 der gemeentewet door wethouder C. A. Zwager, hebben opgezonden, werd met groote meerderheid verworpen KENNEME3LAND. Voor eenige weken terug deed in de pers ook in de tuinbouwpers het gerucht de ronde dat de boonenteelt een mislukking was, aangezien luis en ziekte de teelt deed mislukken. We hebben destijds de alarmee- rende berichten tegengesproken en thans blijkt hoe goed we hebben gezien want we zijn bijna half September en er worden nog duizenden kisten en zakken aangevoerd en dat men in Beverwijk 5 tot 6 uur per dag veilt, is geen zeldzaamheid. Zijn de prijzen in de afgeloopen week hoog geweest? Ja en van 13 September 1929 Opgiive van .YoABMlhollaBiflsch fjandtioinvofedict. VV. (Outvangen per draadlooze teleioou). V orige Koers plm. 1.30 17/7. pl.ra. 1.45 6S5-6 250 173 433'/, 267 179 206 272-V, 26/ 609-10 100-8 271-5 943 pl.m. 2.15 Vorige Koers op koers heden 3 uur DE GEBEURTENISSEN OP CURACAO. 's-GRAVENHAGE, 13 September. Aange zien het door de commissie Hoorweg op Curacao ingesteld wordende onderzoek bin- nenkort zoover gevorderd zal zijn, dat de aanwezigheid van den gouverneur aldaar niet meer strikt noodzakelijk is, heeft de Re- geering hem tot het verstrekken van nadere ophelderingen herwaarts ontboden. De Landvoogd zal met zijn gezin omstreeks 3 October de reis naar Nederland aanvaarden. Na vertrek van den heer Fruytier zal de heer Schotborgh, administrateur van finan cier als waarnemend gouverneur optreden. STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert, v. 1000 Resc, Kol. Bank Ned lnd Handelsbank Franscbe Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels' Patent Calv4 Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit i INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Steel comm. Zweedsche Lucifers i CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl Dito actions Poerworedjo i MIJNBOUW. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak .............I RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn i Gem. Eig. ......j Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Nicv. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails i Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. lOOK/ls 17&V, 17?V 250 mils 585 V, 2791/. 270 69 153 019 105i/5 274 939 125V8 2603/js 131*/, 243 342V/, 695v/2 451 l/j lOM/j 140'/, 89 250 171 416'/, 439V, 206 2671/4 178 347'/, 2U61/, 98/16 561 54' 208 91'/, 93'/, 143 395 447'/, 419 Vs Koers van heden te 2551/4 583 273 207 143 012-3 108 275 939-40 895/4 407/lg 39 Vs 155 280 280 89 68-9 PROLONGATIE vorige koers 51/4 pCt. heden 5 pC. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 682-8 440-5 1007, 145'/, pi .111. 2 - 1434/4 395'/, 4473/4 419'/, 433.53/4 200-1 266'/,-7 3953/4 449 419'/, 89 583-5 267 613 275-6 V36-7 123 129-Sfe 236'/, 687.8 166 252 436.7'/. 266'/, 177 «/,-| 176'/, 276-7 268 6I3'/, 2712-5 936'/,." 254 129-1 344-5 687-8 445.7 165- 253 436'/, 267.| 395V4 419'/, 39 j-s; Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel 1 Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-York Italie a. I 1 i 12.09'/, 12.095/, 59.39 59.40 9.761/4 9.761/4 34.68'/, 34.68 48,05 48 06'/, 35.15 35.15 66.42'/, 65.45 06.85 00.82'/, 56,45 66.45 2.499/1, 2-499/m 13.05 13,00

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6