Alkmnht Ciurant. m n nieuwe mantel De geheimzinnige voefstappen A FEMLLETON. Eerst kijken\ Honderd een en dertigste Jaargang. Radio-hoekje Koepok-inenfing, Binnenland No. 210 Vr|jda^ 13 September. Zaterdag 14 September. Huizen, 1875 fit. 1010.15 Moigenwij- crisg. 12.152.Concert door het A. V. R. O.-kwartet. 2.2.30 Filmprr.atje door Max Tak. 2.304.— Aansluhing van het Theater l'uschinski 4.n - Dansmuziek in „La Gaite". 5.306.Gramofoonmuziek 6 01 7.45 Concert door het Omroep-orkes* on- der leiding van Nico Treep. 8.V. A. R. A. Concert door het V. A. R. A.-orkest onder lei ding van Hugo de Groot. 10.30 Vroolijk uur- tje. 11.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 298 At. (Na 6 uur 1071 At (Uitsluitend K. R. O.) 11.30—12.-- Gods- dienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Conceit door het K. R. O.-Trio. 1.15—2.— Gramo foonmuziek. 2.—3.15 Kinderuurtje. 5—5.45 Gramofoonmuziek. 5.45—6.— Journalistiek weekoverzicht. 6.—7.30 Concert. Cinema- orkest. 7.30—8.Lezing over: De huidige stand der Zuider Zee werken. 8.9.Vroo- lijk programma. Declamatie. 9.—12.— Con cert. Orkest en tenor. 9.30 Nieuwsberichten. Daventry, 1554.4 At. 10.35 Morgenwij-. ding. 11.05—11.20 Lezing. 1.202.20 Or- jiestconcert. 3.50 Concert. M. Barrett, so- ipraam S. Pope, has-bariton. Instrumentaal .Octet. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7 05 Concert. 7.20 Lezing. 7.35 Lezing. 7.50 .Concert. H Macklin, tenor, militaire kapel. ,8.50 Vaudeville. 10— Nieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10.3512.20 Dansmuziek. Pari/s „Radio-Paris" 1725 At. 12.50 Gra mofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 6.55 Gra mofoonmuziek. 8.35 Concert. Zang en man doline. 9.20 Berichten, tijdsein en dansmu. ziek. 10.20 Berichten en dansmuziek. Langenberg, 473 At. 7.35—6.15 Gramo foonmuziek. 8.200.20 Orkestconcert. 10.35 —11.50 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.25—2.50 Concert. Orkest en sopraan. 5.556.50 Concert. Mandoline' orkest. 8.20 Vroolijke avond. Solisten en or kest. 8.209.20 „Ist Mr. Brown zu verur- teilen?" Hoorspel van V. H. Fachs en G. Wolf. Daarna tot 1.20 dansmuziek. Zeesen, 1635 At. 6.1010.50 Lezingen. 12.20—1.10 Muziekuitzending vcor scholen. 1.10—1.50 Lezingen. 2.20—2.50 Gramo foonmuziek. 2.50—5.20 Lezingen. 5.20— 6.20 Concert uit Hamburg. 6.208.20 Le zingen. 8.20 „De Vogelkoopman". Operette. Muziek van Carl Zeller. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 At. 3.20—3.50 Concert voor kinderen. 3.50—5.50 Concert door 't omroep-orkest. 8.20 Concert door het Kon. Lijfgarde muziekcorps. 10.15 Concert door het omroep-orkest. 11.20—12.35 Dansmu ziek. Brfussel, 508.5 At. 5.20 Trio-concert. Mme Pauwels, zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 8. Wielrijders moeten bij aangaan bij de f Een oogenblik meende zij nog, dat zij zich Nieuwpoortslaan afstappen en het rijwiel vergiste. Zij duwde de deur open. aan de hand medevoeren tot aan den eer- sten ingang, welke toegang geeft tot de rijwielstalling op het terrein. Omgekeerd bij afloop van den eersten ingang tot aan den Kennemerstraatweg. 9. Autobussen met bezoekers van buitenge- meenten kunnen de passagiers uitlaten voorbij den derden ingang aan de Nieuw poortslaan. Daarna moeten die autobus- sen oprijden en kunnen op nadere aanwij- zing der Politie, standplaatsen ingeno- men worden en file op den Kennemer straatweg nabij den Heilooerdijk. Na af loop der voorstelling kunnen de passa giers zich via Nieuwpoortssteeg naar de bussen begeven. Er wordt dus geen rijverkeer door de Re gulierslaan naar de Nieuwpoortslaan toege- laten. Motorrijtuigen, rijtuigen en rijwielen komende van de richting Heiloo rijden dus via Kennemerstraatweg en Vierstaten naar de Nieuwpoortslaan. Burgemeester en Wethouders maken be- kend, dat er elken Zaterdagavond, te begin- nen 14 September a.s., van 7—8 uur voor ieder gelegenheid zal zijn, zich kosteloos te laten inenten of herinenten in de polikliniek van het Stadsziekenhuis aan de Wilhelmina- laan. ALKMAAR, 12 September 1929. A. F. THOMSEN,, loco-burg. A. KOELMA, secretaris. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat tijdens het bezoek van het circus CARL HAGENBECK op het ge- meentelijk Sportpark aan de Nieuwpoorts laan alhier, de volgende politiemaatregelen zijn getroffen: 1. Het entree tot het sportpark en den kaar- tenverkoop zal door en in den meest Zui- delijken, dus derden ingang zijn. 2 Gedurende het aan- en uitgaan zal het rijverkeer in een richting worden geleid en wel via Kennemerstraatweg, Nieuw poortslaan en Regulierslaan. Er zal op het sportpark gelegenheid zijn voor stalling van motorrijtuigen en rijwie len en wel door den eersten ingang. Bestuurders van motorrijtuigen die op het terrein gestald worden, mogen niet verder dan tot den eersten ingang oprijden. van- waar de inzittenden zich te voet moeten begeven naar den derden ingang. Bestuurders van huurauto's moeten tot voorbij den derden ingang oprijden, al- waar de passagiers worden uitgelaten en vervolgens afrijden via de Reguljers laan. 6. Bij afloop zullen de bestuurders van op het terrein gestalde motorrijtuigen moeten wachten totdat het loopende publiek van het terrein is vertrokken om dan vervol gens door den eersten ingang iff de rich- de Regulierslaan af te rijden. Sj .auto's en rijtuigen worden voor bij den derden ingang aan den kant van den weg in de richting van de Reguliers- laan opgesteld en mogen dus niet den derden ingang, voorrijden. 3. 5. voor geautoriseerde vertaling uit het Engelsch van Mevrouw Belloc Lowndes, door OSWALDI. 241 ■M,a?r toen zij The Mill House in het ge zicht kreeg verkilde plotseling haar zonni^e stemming door een gevoel van onbehaagliike vrees, want Birtley Raydon stond op den we" met een onheilspellende uitdrukking op zifn S air,evnStlgJi,eer!lgSzins vleezi£ gezicht en met van kwaadheid opengesperde oogen. n it r l131"* ^ankte Eva den hemel, dat zii Mintlaw met had toegestaan haar naar het hek van The Mill House te rijden. Dit had zi: voorkomen, omdat zij het niet wenschelijk yond, dat de mannen elkaar zouden ontmoe- ten en zelfs dat Adelaide Mintlaw zou zien voor komenden Zaterdag. Want tot zoolang wude zij, wat zij noemde „de aardigheid" van zijn gezelschap voor zich alleen hebben. HOOFDSTUK IX. „Een hevige twist.. y^far l'e in's hemelsnaam gezeten? Adelaide en ik hebben overal heen getelefo- reerd, waar we maar vermoeden hadden, dat Je kon zijn Ilk wacht al van half twee thuis TWEE INBREKERS GEPAKT. De burgerij achterhaalde de twee vluchtende mannen en arresteerde hen na een wild gevechl. De Haagsche Courant vertelt: Het is een buurt, waar je wonen moet, wil je er komen. Een beetje afzijdig, een beetje afgelegen aan de peripheric van de stad is het een buurt, die eigenlijk een stad op zich zelf is. Een stad met haar eigen karakter en een eigen sfeer. Het is de sfeer van kalme burgerlijkheM en van rustige menschen. Er spelen veel kinderen en's morgens zijn de mannen weg, die zie je in geen straten ver, maar ijverige moeders loopen met melkkannen en boodschappen- mandjes de winkels in en uit. Kortom het is een buurt van eenvoudige brave menschen Politie zie je er sporadisdh. Men kan den geheelen Parellelweg afloo- pen en al de lange en talrijke zijstraten in- kijken, welke als droppels water aan elkaar gelijk zijn, zonder dat men een uniform ont moet. En mocht men dan al eens een poli- tieman tegen komen, dan peddelt hij met een tevreden gezicht rustig op zijn rijwiel rond, want in deze stille, fatsoenlijke wijk van stille fatsoenlijke menschen is toch nooit iets te doen. En zoo lag de vredige burgerwijk langs den Parellelweg en groeide uit en werd groo- ter en werd van buurteen stad en van stadgroot-stad. Toen werd de rustige idylle verstoord. Want iedere groot-stad heeft nu eenmaal haar drama's en ook deze stad van spelende kin- ders en winkelende moeders zou haar huive- ringwekkend drama krijgen. Dezer dagen ondervond dat de familie W., groenten- en fruithandelaar op den hoek van de Vollevenstraat en den Parallelweg. Gedu rende den zonnigen dag was de Volleven straat vol leven geweest, maar naarmate de avond viel, werd het rustiger en zwegen de schelle kinderstemmen Toen besloot mej. W., de echtgenoote van den groentehandelaar, haar kinderen naar bed te brengen. Nu wilde het geval, dat het bovenhuis boven den groentenwinkel leeg stond. De huurders waren eenigen tijd ge- leden vertrokken en nieuwe bewoners hadden er hun intrek nog niet genomen. De groente handelaar besloot dat, zoolang er nog geen huurders voor zijn bovenhuis woonden, twee kinderen in een der leege kamers zouden kunnen slapen. Er stond een groot bed en de beide meisjes konden er rustig den nacht doorbrengen, er geschiedde immers nooit iets, dat niet in den haak was. Bovendienals er iets was, konden ze roepen, ze konden be- neden gehoord worden. En zoo trok moeder de vrouw met haar kroost naar boven Zij stak den sleutel in 't sleutelgat en wilde de deur openduwen, maar wie schetst haar ver- bazing, toen zij bemerkte, dat de deur tegen- gehouden werd. Er duwde iemand van binnen tegen de deur Het leege huis was niet leeg! Als verlamd van schrik bleef de goede vrouw staan. In het leege huis, waar haar beide kinde ren „rustig" zouden slapen, stonden twee onbekende mannen. Het waren volwassen kerels, ze hadden zich plat op den grond ge- legd, misschien in de hoop niet gezien te worden. Wat moeten jullie hier? vroeg de vrouw doodelijk ontsteld. Het eenige antwoord was een grinnikenc lachen Angstig trok juffrouw W. haar kin deren mee, een der mannen greep nog naar een der meisjes, die wilde gaan huilen, ver- moedelijk om te beletten, dat ze zou gaan schreeuwen, maar toen had de ongelukkige moeder er genoeg van en begon luid te gillen: Help! Moord! Dieven! Help, mijn kinderen! De heer W. beneden begreep, dat het bo ven toch niet zoo heel rustig was. Hij vloog onmiddellijk toe. Zijn vrouw was het huis uitgevlucht en hield gillende haar kinderen dicht tegen zidh aangetrokken. De beide on- verlaten hadden begrepen, dat hun kansen verkeken waren en renden zoo hard zij kon den de trappen af en de straat op. Maar de heer W. was niet mak. Nu de vredige idylle van de rustige buurt eenmaal verbroken was, trok hij geducht van leer en als een razende zette hij een der vluchtelingen achter- na. De man vloog in zijn doodsangst als een haas voor hem uit, maar hij liep zoo hard, dat hij spoedig uitgeput raakte en geheel buiten adem viel hij tenslotte op een der straathoeken neer, waar de woedende vader hem weldra te pakken kreeg en hardhandig inrekende. De man verweerde zich nauwelijks. Hij Week geheel beduusd te zijn en vol- komen verbijsterd door deze even onver- wachte als hardnekkige achtervolging. Buren .schoten toe en brachten den man in triomph terug naar de Vollevenstraat. Mej. W., die haar man zoo moedig achter den inbreker had zien aan draven, Dedacht zich nu ook geen oogenblik, maar holde den anderen vluchteling achterna. Zij gilde en riep om de aandacht der voorbijgangers te trekken: Houdt hem. Houdt den Dief! Hij heeft ingebroken Het duurde niet lang of het werd een ware klopjacht. Opgeschoten jongens renden mee, een sergeant op een motorfiets tufte achter den inbreker aan, die holdeholde voor zijn leven. En in onbegrijpelijk korten tijd deed1 het verhaal de ronde, dat de vluchteling een moordenaar was, die een jong meisje gedood had. De man stoof de Woumermanstraat in, maar de heer v. R. kreeg „de moordenaar" te pakken. Hij dacht niet anders, of het moest een wel hoogst gevaariijk individu zijn, maar niettegenstaande dat, was hij vast besloten hem aan te houden. In tegenstelling met zijn uitgeputte collega verzette de man zich ech- ter hardnekkig en een wilde worsteling ont- stond. De heer v. R. dacht vermoedelijk: „liever jij dan ik" en beantwoordde de slagen van den van zich af ranselenden kerel met een maximum aan trues op het gebied der boks- kunst, jiu-jitsju en andere zelfverdedigings kunsten, die hem in een minimum van tijc maar te binnen wilden schieten. Het gevolg was, dat de man „bloedende als een rund" zooals een der omstanders plastisch mede deelde werd overweldigd en door te hulp geschoten burgers ingerekend. Het tweetal heeft dus al heel weinig succes gehad. De burgers waren zoo trotsch op hun vangst, dat het hun eigenlijk speet de beide gevangenen aan de politie over te moeten geven. Van een „moord" bleek echter niet sprake te zijn. De heeren hadden het en pas sant op den muntmeter begrepen. Het zijn de 40-jarige behanger P. T. en de 33-jarige schilder A. W. P., die in het bezit waren van loopers en ook met een looper het huis waren binnengedrongen. De politie herkende hen spoedig, want het tweetal bleekeen paar beruchte inbrekers te zijn. Dank zij het manmoedig optreden van het echtpaar W., de heer v. R. en andere burgers, zijn beide heeren nu in handen der politie ge- komen. Het duurde tot laat in den avond eer in de ontstelde gemoederen der buurtbewoners de vredige rust van gewoonlijk terugkeerde. CHR. WERKGEVERSVEREENIGING. De jaarvergadering Onder presidium van den heer F. L. v. d Bom, uit Amsterdam, werd gister te Utrecht j de elfde jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Christ. Werkgeversvereeni- ging. De morgenvergadering was huishoudelijk. Daarin werden de jaarverslagen van secreta ris en penningmeester. behandeld en vastge- steld. Ook het rapport inzake de Chr. Pa- troonsvakorganisatie werd in deze zitting be handeld. Om half twee ving de openbare middagver- gadering aan. De voorzitter hield een openingsrede, waar- in hij o.a. zei het aangenaam te vinden met de vereeniging van Ned. werkgevers en de R.-K. werkgeversvereeniging goede buur schap te onderhouden, maar van fusie, aldus spr., kan geen sprake zijn. Mr. dr. A. A. v. Rhijn, ref. aan het Depar- tement van Arbeid te 's-Gravenhage, refereer- de over „Drie vragen van dezen tijd: Pen- sioen, Vacantie, Kinderbijslag". Spr. bezag de meer theoretische zijde dezer vragen. Hierna was het woord aan den heer H Diemer, van Rotterdam, om den practischen kant van deze vragen nader onder oogen te zien. Om 4 uur bracht men een gemeenschap pelijk bezoek aan de jaarbeurs, waarna een autotocht naar Zeist en omgeving gemaakl werd, waar men zich aan een gemeenschappe- lijken maaltijd vereenigde. CHR. VERZORGING VAN ZENUWLIJDERS Onder presidium van prof. mr. H. Vis- scher, van Huis ter Heide, kwam de Vereeni ging tot Christelijke Verzorging van Zenuw- lijders in Nederland gisteren te Zeist in 29ste algemeene vergadering bijeen. De morgen vergadering was gewijd aan afdoening van huishoudelijke zaken. In de middagvergadering refereerde dr. A. Kuyper Jr., geref. predikant te Rotterdam, over „Swedenberg en diens visioneele gave". Het voorstel aangenomen. Het hoofdbestuur had vooi van het hoofdbestuur werd net nooiaoestuur naa voojpesteld bestaande ziekteverzekering We laten lo. de door- gaan tot 1 Maart 1930; 2c. een patroonsver- zekering op te richten ingaande 1 Januari 1930; 3o. een bedrijfsvereeniging op te rich- ten, eveneens ingaande 1 Januari 1930. De voorzitter verkreeg machtiging op den ingeslagen weg met de ziekteverzekering door te gaan. VERPLAATSING VAN KOMMIEZEN.*^ Om politieke redenen? Het tweede Kamerlid, de heer J. ter Laan. heeft den minister van Financien de volgen- i de vragen gesteld: Is het juist, dat met ingang van 1 Septem ber 1.1. de kommiezen bij's Rijks belastingen W. Brink en J. Koeize, resp. geplaatst te Nieuwe Schans en te Wedde inspectie Winschoten verplaatst zijn naar Sellin- gen? Is het juist, dat als motief voor deze ver* plaatsingen heeft gegolden, dat deze ambte- naren in hun vrijen tijd met steunlijsten hebben gewerkt voor de stakende landarbei- ders in Oostelijk Groningen en dat zij op deze lijsten teekenden, dat zij verkiezingsmanifes- ten hebben uitgereikt en deel hebben geno men aan een 1 Mei-feest en voorts, dat zij lid waren van een arbeiderszangvereeniging ea van het Instituut voor Arbeidersontwikk#» hng? Indie.n de bovenstaande vragen bevestigend moeten worden beantwoord, hebben deze ver- plaatsingen dan de instemming van den mi nister? Zoo neen, is de minister dan bereid deze verplaatsingen ongedaan te maken?. EMfL' DE CREMATIE VAN TIMROT. Gistermiddag had onder zeer groote be. langstelling de crematie plaats van het stof- felijk overschot van Emil Timrot. Vrienden en medetooneelspelers droegen de baar. Co Balfoort en Joh. Elsensohn spraken eenige diepgevoelde woorden van sympathie. DE STAKING IN HET ZAANSCHE HOUTBEDRIJF. Gistermiddag hebben de beide partijen, betrokken in het Zaansche houtbedrijf, we- derom geconfereerd en de liquidatie van het geschil onder de oogen gezien. Deze besprekingen leidden nog niet tot een resultaat. Zaterdagmiddag te vier uur zul len de besprekingen worden voortgezet. op je, om een belangrijke zaak met je te be spreken!" Raydon kijkt zijn vrouw uitvorschend, kwaad aan, doch er komt een zachtere uit drukking in zijn oogen, want zij ziet er uit als elke vrouw, die zich heeft gekoesterd in de stralen der liefdezon. Dan merkt hij op, dat zij een lossen mantel draagt, een aardig dingetje, dat hij haar nooit heeft zien aan hebben en plotseling gaat hem een licht op, de overtuiging, dat dit de geborduurde mantel moet zijn, die volgens zijn gevoelen de monsterachtige s.om heeft ge- kost van acht-en-twintig pond. Zijn gezicht betrekt weer onheilspellend en zijn vrouw voelt iets van vrees vrees en schuld. Maar zij is niet laf en ten slotte heeft zij „niets gedaan". En dus jokt zij lichtelijk: „Vanmorgen ben ik opgebeld door een paar oorlogsvriendinnen, om mee te doen aan een pic-nic op de rivier. Ze hebben me zoo even af- gezet aan den anderen kant van onze laan. Het spijt me vreeselijk, lieveling, dat ik juist uit was, toen zij thuis kwamEen echte wan- bof!" Zij steekt haar arm door den zijne en leunt even tegen hem aan. „Je moet niet zoo verschrikkelijk kwaad kijken, mannetje! Waarom heb je niet getele- foneerd, dat je vroeg thuis zou komen?" „Dat doet er allemaal niet toe', zegt hij ge- prikkeld. Nu trekt zij haar hand van zijn arm terug, maar hij houdth aar vast, en knijpt haar vin- gers stevig samen. - Amsterdam Nieuwendijk 225/229 Utrecht Oude Gracht 151. Wacht even" vervolgt hij met beslist- heid, op een toon, die geen tegenspraak duldt „ik heb je iets te zeggen, Eva, en dat wil ik nu maar dadelijk doen". Door geen van beiden opgemerkt, is Ade laide Strain dicht bij hen gekomen. Plotseling klinkt haar stem: „Ik heb een belangrijke boodschap voor je, uit Londen, Eva. 't Is voor morgen. Raydon valt haar stroef in de rede: „Die boodschap heetf den tijd nog!" Dan laat hij er op volgen: „Neen, ag u niet weg, mevrouw Strain. Ik stel er prijs op, dat u ook hoort, wat ik te zeggen heb. Eva, ik wil, dat je dit eens bekijkt." Hij haalt een lan ge enveloppe uit zijn binnenzak te voorschijn. Alle kleur verdwijnt uit Eva's wangen. Dus heeft dat vo'lk een aangeteekenden brief naar het kantoor gezonden? Ze kon wel hebben vermoed, dat zij eindelijk zoo iets zouden doen. Met een zenuwachtig laehje zegt zij' „Ik geloof, dat we beter kunnen wachten, tot we in huis zijn, en alleen, Birtley, voor we over die vervelende rekening van die ver- velende Madame Domino gaan praten". „Neen, ik wil er hier, buiten, over spreken. Mevrouw Strain weet er alles van". Eva keert zich nu tegen haar man, als een wilde kat in het nauw. Zij voelt zich „beu", opgejaagd, echt nijdig en gemeen behandeld bovendien, nu haar heerlijk dagje zoo akelig moet eindigen. „Hoe kom je er bij, mijn particuliere zaken met Adelaide Strain te bespreken? Dat is heel gemeen, onmannelijk en minderwaardig!" BRANDSTICHTING. De meubelen in petroleum gedrenkt. Op het Begijnhof te Haarlem ontstond vannacht om halfvijf brand. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die het desbe- treffende perceel binnenging en constateerde, dat de meubelen in petroleum en benzine wa ren gedrenkt. De brand was spoedig ge- biuscht. De bewoner werd gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. NEDERL. SOHILDERSPATROONS. Algemeene vergadering te Atiddelburg. De vergadering werd Woensdag door den voorzitter geopend met dank aan de afdee- ling Middelburg voor de ontvangst. In het afgeloopen jaar was het rustig In het bedrijf en er was geen reden te klagen over het werk. Hierna werd begonnen met het afwerken der agenda. De heer A. Schotel, uit Dordrecht, werd benoemd tot eere-lid. De vacantie-regeling werd besproken, het- geen financieele bezwaren medebrengt. Ten slotte werd een regeling getroffen en aan de gezellen voorgelegd. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren H. van der Sluijs te 's-Gravenhage, W. Krook te Amsterdam cn S. Koster te Alkmaar. Behandeld werden hierna voorstellen van het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur advfeeerde, dat contact wordt verkregen met de gemeentebesturen, de besturen van bouwvereenigingen, coopera tes enz. en deze te bewegen hun begrootin- gen voor de jaarlijks te verrichten schilder- werken te doen opmaken in overleg met de plaatselijke besturen van de schilderspa- troonsvereenigingen en geen gunningen te doen plaats vinden, welke meer'dan 10 pCt. beneden de begrooting blijven. Bij gebleken noodzakelijkheid voor provin cial aangelegenheden kunnen de afdeelingen zich onderling verstaan, teneinde door groepsvorming voor hun belangen op te komen. Rijks- en spoorwegtesturen te bewerken, dat de fcegrootingen van schilderwerk wor den opgemaakt in overleg met vertegenweor- digers van de hoofdbesturen van de schil- derspatroonsvereenigingen. Hard schreeuwt zij het uit, en wel zoo, dat Raydon plotseling bang wordt, dat de een of ander voorbijganger op den straatweg haar hooren kan. Viug pakt hij haar bij den arm; maar zij schudt hem af en, in tranen uit- barstena, snelt zij het grintpad af, naar de deur. Een oogenblik staat hijsals verbluft, dan gaat hij haar na. Nog een geruimen tijd blijft deh uishoud- ster staan, waar zij haar verlaten hebben, en als zij zich eindelijk omkeert en naar het huis terugloopt, treffen haar de geluiden van een hevigen twist. Bliikbaar zijn de twee in de hal of in den salon. en Eindelijk hoort zij Raydon schreeuwen: „Ga nu maar naar boven en leg je goed af, dan kunnen we later over die dringende zaak wel praten". De salondeur wordt met een smak dichtge- slagen. Dan, door de open voordeur, is het getrippel van Eva's hooge hakje hoorbaar op de breede lage treden van de trap. Langzaam ging mevrouw Strain naar haar eigen vertrek, de heerlijke tuinkamer, waar- van zij echter zoo schoon genoeg had, zoo meer dan genoeg. Wat een beladielijke, kinderachtige manier van doen, voor twee volwassen menschen! Zij voelde een sterken hekel, zoowel aan den man als aan de vrouw, in zich groeien. Zij ging aan haar schrijftafel zitten, om i en brief aan Gilly's onderwijzer af te ma- ten, dien zij in den morgen begonnen was en gaarne's middags klaar wilde hebben. Maar hoewel hij natuurliik goed gezien had, datjuj^ NIEUWE POGING OM GOOILUST TE BEHOUDEN. De Zoological^ociety te Londen heeft zich tot de koningin gericht met het dringend verzoek maatregelen te willen nemen tegen den te verwachten ondergang van Gooilust, als de kininefabriek in de omgeving in wer- king wordt gesteld. HET ONWEER VAN HEDENNACHT."' Boven de hoofdstad. Na een drukkenden dag een zwoele avond, die ook al niet veel verlichting bracht in de atmosfeer, barstte tegen middernacht een on-' weer los, gelijk dit in jaren niet zoo hevig hier is voorgekomen. Een tijdlang was de' bliksem niet van de lucht, terwijl de kracht der donderslagen vensters en ramen deed ramelen. Buiten verwachting echter zijn er geen groote ongevallen door dit korte nood- weer veroorzaakt. In totaal moest de brandweer een tiental malen uitrukken tot het verleenen van assis- tentie. i Boerderij afgebran'd. In Schouw (Broek in Waterland) is in den afgeloopen nacht de boerderij van de Groot door den bliksem getroffen en afgebrand. CONGRES N.VtV. "T>, De slolvergadering. Dr. lr. Van der Waarden, die in de slot- zitting van het congres van het N.V.V. een rede hield over „De rationalisatie", had de ze samengevat in een aantal stellingen. Verschillende afgevaardigden hebben hier na nog het woord gevoerd. De heer v. di' Houven (metaalarbeiders) wees op de nieu we vorm van rationalisatie, de fusie, zoo als er een tusschen Wilton en Feijenoord heeft plaats gehad, welke rationalisatie niet gaat ten koste van den kleinen man, en daar- om meer in ons land moet worden doorge- voerd. Daarnevens moet concurrentie in het eigen land vermeden worden. De heer v. d. Weyde (sigarenmakers). maakte bezwaar tegen het werk op ongere- gelde tijden, waartoe de arbeiders door de" rationalisatie worden gedwongen. De heer Kievit (transportarbeiders) acht het verheugend, dat er onder de arbeiders eindelijk belangstelling zal komen voor dit? fen brief zat te schrijven, had Raydon gedu- ng in- en uitgeloopen en haar allerlei vragen gedaan, die zij moeilijk kon beantwoorden terwijl hij hardop, kwaad en achterdochti"-, had geprobeerd uit te vorschen, waar E\Ta kon zijn. Eensklaps keek zij op, haar pen hield stil, want zij hoorde den zwaren stap van den heer des huizes op de krakende treden van het oude trappenhuis, dat als een van de mooiste on- derdqelen van The Mill House werd be- schouwd. Zij schoof het blad papier, dat zij voor zich had, weg en luisterde Volkomen stilte in en buiten het huis De deur van de tuinkamer naar de hal, stond aan en eindelijk werd de stilte ver broken door een geluid. Hetr aam van Eva's slaapkamer werd gesloen. Daarna het o-e- kners van een sleutel, die in het slot werd onb gedraaid. Een spottende, bijna onheilspellende glim- lach kwam op Adelaide Strain's afgetobde gelaat. Wat een misselijk, bespottelijk, on- waardig ding was het menschelijk karakter toch, zooals Birtley Raydon het toonde! Hij veibeelde zich o, zoo'n goed mensch te zijni zoo n volmaakt voorbeeld van een beschaaf- den, beheerschten man van de wereld, met zoon nobel gevoel van eigenwaarde. Maar wat was hij feitelijk? Onrustig liep zij heen en weer in haar ka- mer en werd zich steeds duidelijker bewust dat een Iangere samenleving met die men--' sohen haar ondragelijk zou zijn. (Wordt yeryol£d.)Jk QOn rlfl MOtlrl tn X 1 JI A t H.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9