Wat is Stenotypie? m 11^ (-.A.fl.l.T. Stadsnieuws Rechtsaaken Stand No. 14. Damrubriek Schaakrubriek fcunnen het niet bijhouden, meneer", bromde een grijsbaardige bestuurder, toen ik hem ver- weet, dat hij mij niet naar een adres brengen kon dat ik zelf niet vermocht te vinden. Er zullen waarlijk weinig Amsterdammers zijn die hun stad nog kennen. EMERGO. 'Amsterdam, September 1929. Aan de Dammersl In onze vorige rubriek gaven wij ter Oplossing probleem no. 1085 (auteur Gortmans). Stand. Zw. 8 sch. op: 8, 9, 10, 15 18, 20, 25, 26. Wit: 8 sch. op: 30/35, 48, 49. /Oplossing. 1. 34—29 1. 26 39 '2. 29—24 2. 20 29 of 25 34. 3. 49—43 3. 25 34 of 20 29. 4. 35—30 4. 34:25 5. 43: 5! Interessante Standen. Door de Haagsche damspelers Kleute en Huizer zijn eenige standen samenge- steld, die alleen de aandacht verdienen door hun buitengewone ontleding. Dat de standen verre van natuurlijk zijn, dient men ter wille der aangebrachte op lossing over het hoofd te zien. De heer Huizer noemde den volgenden stand: „De Val der Koningen". Men spele de oplossing aandachtig na. Zw. 8 sch. op: 5, 14, 16, 24, 26, 28, 29, 33 en vier dammen op 1, 2, 19 en 23. W. 17 sch. op: 12, 15, 17, 18, 25, 27, 30, Wit speelt: ■v 20. Dg3 Euwe vindt zelf weer dat vl. 27—21 1. 16 27 beter geweest zou zijn 20. 2. 17—11 2. 2 16 c5. 3. 12— 8 3. 23: 3 20. Pe8 ''4. 34 :21 4. 16 :46 21. Te2 La6 Voor wat hoort wat. 5. 38; 9 5. 3 47 22. Te6 Lc4 6. 30—24 6. 19 :48 23. Lc4 Dc4 7. 40—34 7. 1 :49 24. Tael Pc7 8. 50—44 8. 49 :40 25. Te7 Dc3. Beter was 25Te7 /9. 45 34 9. 48 30 26. Te7 Pd5. Nu gaat zwart (10. 35 :24 10. 47 :20 verloren. 11. 25 14 11. 46 :1G 26. Dd6 Nu ziet men dat zwart beter 12. 15: 4! had gespeeld 24Pg7 Het dambord blijft het terrein der on- begrensde mogelijkheden. Van den heer Kleute is de volgende •ompositie: i|| H IB ■m& vtm s zm/, mwk 'ISi W/ Zw. 11 sch. op: 1, 17, 18, 19, 22, 23, 26, 28. 33, 34, 40 en dam op 29. W. 12 sch. op: 6,11, 25, 31, 32, 37, 41,42, 43. 45, 48, 49. Wit speelt: 1. 25—20 1. 29 :15 2. 31—27 2. 22 31 3. 11 24 3. 15 29 4. 32—27 4. 31 22 5. 37—31 5. 26:46 6. 42—38 6. 33 :42 7. 48 37 7. 46 32 8. 43—39 8. 34 43 9. 49 :18 9. 23 :12 10. 45:32! Ter oplossing voor deze week: fProbl. 1086 van R. Grandmougin (Fr.) wm. Zw. 12 sch. op: 6, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 17, 19, 21, 24, 35. W. 12 sch. op: 23, 26, 28, 30, 32, 36, 37, 38, 43, 44, 45, 48. In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. Deze partij is gespeeld in de tweede roncle van het Karlsbad-turnooi. Wit: Dr. H. Euwe. Zwart: Canal. (Enkele aant. zijn van den uit-speler in de Tel.) 1. d4 Pf6 2. c4 v. e6 3. Pc3 Lb4 4. 5. 6. 7. Pf3 dc5 e3! 7. 8. 4. Db3. Wit heeft zooals blijkt niet veel plezier van dezen zet. .Veiliger en gebruikelijker schijnt hem Dc2. Toch is Db3 speelbaar en ook meerdere malen gespeeld in dit tournooi. c5 Pc6 Er zit al dreiging in de lucht n.l. Pa5 met winst winst van pion c4. Pe4! Er dreigde na 7. Ld2 Pd2 8. Pd2 Pd4 (dreigt nu 9. Db3 Pc2) 9. Da4 (of dl) Lc3 10. bc3 en wit heeft een triple pion. De tekst- zet voorkomt dit dus. Lc3 M bc3 Pc5 9.Dc2 f5 gericht tegen het opspelen van den witte e-pion. Euwe vindt hier dat zw. had moeten spelen 9 b6 10La6 om den zwakken c-pion aan te vallen. Pd4 Da5. Le2 Pe4 Zwart helpt hiermede wit in zijn ontwikkeling Lcl komt nu mooi te staan. Ook Pa5 dwingt wit tot Ld2 zoodat zijn Loopers goed komen te staan. Pd4 0—0 Dc7 Wit komt hoe langer hoe beter te staan. b6. Net 16. Le4 fe4 17. De4 we- gens Lb7, waardoor Wit allereerst zijn voordeel van de beide Loopers in boet maar tevens zich aan een aanval blootstelt. Dat is de pionwinst niet waard. Pf6 La3 Om c5 te kunnen spelen en zoo den dubbelpion op te lossen. dC Tel. Nu heeft wit den zwarten e-pion verzwakt. g6 Df2 Tf7 10. 11. 12. 13. 14. 15. 15. 16. Lb2 ed4 0—0 Ld3. f3 16. 17. 17. 18. 18. 19. i. p. v. Pc7. Er dreigt paardverlies en nog meer. Speelt zwart bijv.: 26Pb5 dan volgt 27. Te8 Te8 28. Te8 Kg7 29. De5 Kh6 30. Df4. Iig7 31. Lcl en wint. Dd2 Da2 Kg7 Tf7 Kh6 Zwart geeft op. Na 32Kg7 volgt Ld6 en Le5 en zwart kan zich niet weer los werken. Oplossing eindspel 299. 1. Tb7 Db7 gedwongen anders volgt mat. Df6 Dg7 (op Kg8 volgt 3. Dd8 Kg7 4. Lh5). Dd8t Dg8 Df6f Remise door eeuwig schaak. Oplossing probleem 245. (G Schlechter). Da4 (dreigt aftrekschaak en mat). 27. 28. 30. 29. 31. 32. Tel Dc7 Db8 Tf7 De2 Df4. -.3* ab4 2. Db4 mat. Kb4 2. Pa6 mat. Kf4 2. Pd3 mat. gf4 2. Pc6 mat. Lg8 2. Pbd5 mat. l?robleem 246. (Brian Harley). wdbvM1//. Tweezet. HET CIRCUS HAGENBECK IN ALKMAAR. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is het circus Carl Hagenbeck vanuit Bussura met zijn extratreinen in Alkmaar aan- gekomen. Oogenblikkelijk heerschte in der. om- trek van de losplaats die interessante bedrijvigheid, die aan het circus eigen is en die altijd zeer velc; menschen trekt, zooals ook nu het geval was. Direct waren personeel en olifanten in de weer, om de wagens, die het eerst noodig waren, te lossen en naar de plaats te brengen, waar het fonkelnieu- we circus binncn eenige uren zou ver- rijzen en waar reeds denzelfden avond de artisten hun prestaties aan het Alk- maarsche publiek zullen laten zien en de knapste dresseurs hun vverkzaamheden met de prachtigste dieren zouden too- nen. Den geheelen morgen rolden de zware wagens door de straten en des middags vond het vervoer van het die- renmateriaal plaats. De roofdieren als leeuwen, tijgers, beren en ook de zee- leeuwen werden per wagens vervoerd, terwijl de paarden, olifanten, kameelen, muilezels en zebra's gewoon door de stad trokken en de algemeene aandacht trokken. Een groote attractie is een troep So- malis mannen, vrouwen en kinderen in hun schilderachtige kleedij. Het opbouwen van het circus gebeur- de in de grootste orde en met de grootste kalmte, zonder het ruwe geschreeuw en geroep, waarop men bij andere onderne- mingen wel eens verrast wordt. Het zal wel overbodig zijn onze lezers aan te sporen naar Hagenbeck te gaan. Wat het circus te Bussum. bood. Zooals bekend vertoefde het circus tot gister te Bussum. In de Bussumsche Courant vinden wij over de voorstellingen nog de volgende bij- zonderheden gemeld: Een half jaar geleden kwam een brief uit Brazilie; de perschef van Hagenbeck schreef ons, dat hij in het najaar weer in Bussum hoopte te zijn na de triomftocht door Zuid- Amerika. Dat was het eerste teeken van de nadering van den Hagenbeck-orkaaneenige weken geleden kwam het bericht, waarin de datum werd vastgesteld en toen kwamen cuccessievelijk eerst uit Scheveningen, toen uit Hoorn, de expresses met krantenverslagen in het dorp verschenen op hooge borden en voor winkelruiten de gekleurde platen, waar op in een klein bestek zooveel mogelijk sen- satie aan dreigende leeuwen, lachende inboor- lingen babies en springende zebra's is bijeen- gebracht. Hagenbeck verzorgt alles zelf van begin tot eind: in de wildemissen worden de dieren gevangen door eigen jagers, expeditie van circussen geschiedt met eigen personeel; smeden en timmerlieden reizen mede; electri- citeit wordt zelf verzorgd. De drie eerste nummers van het pro- gramma: het concert van Carl Hagenbeck's geuniformeerde muziekkorps, brachten met het af en aan geloop van gegalonneerde be- dienden, de spanning van het reeds zittende publiek de eigenaardige sfeer waaraan men zich gaarne overgeeft. Plots draafden kittige ponny's door het mulle zand; het eigenlijke programma was begonnen. De heer Gautier speelde met ze, en toen verscheen een kleine olifant in de arena, die voor een verir.ake- lijken clown kunstjes moest doenhet publiek gierde en onder daverend gelach werden dc drie clowns de olifant bleek uit twee te bestaan uitgeleide gedaan. De „tot dusver voor ontembaar gehouden Zuid-Afrikaansche wildzangen", zooals het programma de binnenstuivende en snuivende zebra's voorstelt, wekten groote bewondering door de mooi gestreepte uniformen die de natuur voor ze geteekend heeft. Zij werden opgevolgd door de Zuid-Amerikaansche Guanacos, in ons land meer bekend onder den naam van lama's. Op verzoek van den heer Gindl, die eveneeens dresseur van de Zebra's is, sprongen zij door een hoepel en over tonnen. Deze beesten bezitten een rhytmische, zeilende vaart. Na een korte wijle, waarin de clowns het publiek met hun leuke grollen afleidden, wendden aller biikken zidh naar boven, waar twee bekoorlijke, forsche Russinnen de be wondering trokken, die tot een toppunt steeg toen zij in een gei'llumineerd rad hoog in de lucht rondwentelden. Toen zij weer gedaald waren, naderden zes vurige Trakhener hengsten, om de aandacht voor hun kracht en lenigheid op te eischen. Nadat de Babusioclowns een scene gevuld hadden, bereed Baron Siegfried van Redwitz z'n Hongaarschen roodschimmel Nena Sahib dien hij dwong uit te voeren. De beheersching die de elegante ruiter een der nieuwe leden van de directie van Hagenbeck's circusafdee- ling toonde, werd met aanhoudend applaus beloond. Een zwaar veerend net van koorden werd gespannen, ijzeren palen opgericht en vier zware athleten de vier Cleos verrasten door hun prachtige en krachtige toeren. De inboorlingen uit Somaliland icwamen tierend en ianszwaaiend het zandperk binnen, dat spoedig een strijdperk werd vanwege een beleediging die den oudste van een der twee sfammen waarin de groep verdeeld was. werd aangedaan. Gelukkig bleek de strijd slechts een aanleiding te zijn tot het uitvoe- ren van krijgsdansen en tot het sluiten van vrede, waaraan weer vredesdansen verbon- den waren. Doch de film ging wisselend voort en zoo kwam plechtig een kudde In- dische olifanten aangeschreden. In de pauze maakte men gaarne gebruik van de gelegen- heid om de kleedkamers der optredende die ren te bezichtigen. De olifanten bewonen 'n vrij confortabel ingerichte ruimte, waarin ter hunner verpoozing pagegaaien redena- lies voeren: de paarden. ontdaan van hun tuig, gebruikten als echte actrices versnape- ringen; de apen die nog niet opgetreden waren gedroegen zich als bakbischjes; ie leeuwinnen namen niet de minste notitie van haar bewonderaars. Na de pauze traden de vier Draga's op, voor wier ontstellende lenigheid, waarmede zij door het luchtruim zweefden, elkaar beur- telings grijpend en loslatend, groote bewon dering bestond. Een reeks paardennummers volgde. Een Hagenbeck's specialiteit. de dres- suur van zeeleeuwen, wist beurtelings lach en verwondering te wekken. Slechts tegen vooruitbetaling wenschten deze in beide opzichten gladde dieren hun kunsten te vertoonen. Zoodra zij een portie visch te pakken hadden, verrichtten ze gewil- lig en in voile maat de verlangde toeren. Ont- vingen ze deze niet of te weinig, dan waggel- den ze naar den zeekapitein om hun hono rarium. Eindelijk kwam de climax in het pro gramma; het hoogtepunt van de spanning waarnaar alien verlangden: de tijgers en de leeuwen. Een menschenkind bedwong tegelijk drie leeuwen, drie leeuwinnen, om van de tijgers en beeren niet te spreken. Bedwong ze met zijn wil; er ging door de menigte op die momenten toch een trotsch, dat een der voelens en gedachten op, van aangename en had. Een gang naar Hagenbeck wekt vefe ge- voelens en gedacht enop. van aangename en .van wijsgeerigen aard, Zjj is een leergang. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 en van 25 uur. Des Zaterdags van 91—1 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maan- dag en Donderdagavond van 78 uur. De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend dat hed ende na volgende werk- zoekenden zijn ingeschreven: 1 boekbinder, 1 bouwkundig opzichter, 4 chauffeurs, 5 grond- werkers, 2 kantoorbedienden, 2 letterzetters, 1 machinezetter, 1 metselaar (leerl.), 1 lood- gieter, 3 opperlieden, 1 sigarenmaker, 1 tim- merman, 1 tuinman, 14 losse arbeiders, 2 werksters. Geplaatst: 1 opperman, 1 portier, 3 tim merlieden, 11 losse arbeiders, 2 werksters. Alkmaar, 14 September 1929. De ambtenaar voornoemd, A. KLEYMEER. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 15 September is de apotheek van I!. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedur'-nde daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 13 September, SCHRIFTELIJKE VONNISSEN. Corn. L., veehouder te Uitgeest; aflevering van op melk geftjkende vloeistof, die door toevoegen van water in bruikbaarheid was verminderd: 15 boete of 15 dagen hechte- nis. De eisch was 80 boete of 80 dagen. Pieter K., handelaar te Obdam. Het met een 4-wielig motorrijtuig niet voldoende naar rechts uitwijken. Vonnis f 30 boete of 30 dagen bekrachtigd. Willebrord J. K., chauffeur te Heiloo. Niet geven van een geluid-signaal, waar de ver- keersveiligheid zulks vordert. 5 boete of 5 dagen. Waar het aangereden paard later is moeten worden afgemaakt, zal na deze ver- oordeeling een civiele actie vermoedelijk niet uitblijven. DE HARDE NOODZAAK. Op 7 Augustus j.l. liet de heer Arie P., rijwielhandelaar en -hersteller te Bergen, uit dringende noodzakelijkheid door zijn werk- nemer N. J. Harder een rijwiel repareeren buiten den wettelijke toegestanen arbeidstijd. De heer P., heden te dier zake ter verant- woording geroepen, gaf het feit geredelijk toe, doch verzuimde niet er even op te wij- zen, dat er overwegende redenen waren voor hem om van den wettelijken weg af te wij- ken. De kantonrechter hield rekening met de force majeure van het drukke seizoen en ver- oordeelde verdachte tot slechts 1 boete of 1 dag. STAGNATIE IN DE VLOTTE BE- RECHTING. Een te Schoorl wonende werkende en win kelende slager, de 26-jarige Jacob K., was op 30 Juli in conflict gekomen met de ar- beidswet omdat hij een 13-jarig jongeling met name Jasper de Vet aan het werk had gezet door hem osselappen bij een in de buurt wonenden klant te laten bezorgen. De heer K. erkende zulks doch beweerde in strijd met het proces-verbaal, dat de jongen niet in zijn dienst was. Hij kwam maar eens kijken naar het slagersbedrijf, waarvoor hij heel veel ambitie gevoelde. De kantonrechter noemde de overtreding niet zoo erg maar was van meening dat verdachte, nu hij er om heen stond te draaien, het feit daardoor verzwaart. Het was beter om er rond voor uit te komen. De slager bleef echter in zijn verklaring belangrijk verschillen met het- geen door den ambtenaar was gerelateerd, zoodat tot aanhouding der zaak tot 4 Octo ber werd besloten. Alsdan zal de verbalisant worden gehoord. VISSCHEN IN NIET BEVAARBAAR EN BEVLOTBAAR WATER ZONDER GELDIGE VERGUNNING IS EN BLIJFT VERBODEN. De 35-jarige landbouwer Pieter B. te Heerhugowaard hoopte op Zondagmorgen 11 Augustus nog een vette karper te snap- pen en had zijn hengelsnoer uitgeworpen in de wateren van de Ringsloot onder Vlietend in de Berkmeer en Veenhuizerpolder. Hij werd echter zelf gesnapt door een veldwach- ter, aan wien hij geen vergunning kon too- nen van den pachter Rood en zijn dure hen- gel meedogenloos in beslag genomen. Boven- dien moest de onfortuinlijke karpersjager he den ook nog terechtstaan. Hij verklaarde te goeder trouw te zijn geweest, daar hij vanaf zijn prille jeugd daar steeds ongemoeid had gevischt. Ook was hij misleid door een kran- tenbericht, terwijl bovendien de pachter zelf meende, dat daar geen vergunning vereischt werd. Nu was echter alles in orde, daar hij in staat was de noodige vergunning van den heer Rood te overleggen. Op grond van de ze toelichtingen nam de zaak een gunstige wending en werd Pieter B. veroordeeld tot slechts 1 boete of 1 dag met last dat hem zijn mooien hengel zou worden teruggeven. ARBEIDSWET CONTRA GODS- DIENSTIGE VERPLICHTINGEN. De heer Joh. Th., 'n 26-jarige bakker te Limmen had in den vroegen morgen van 14 Augustus toegelaten dat zijn inwonende knecht Th. Overtoom was aangevangen met de werkzaamheden om 3.40, terwijl hen zulks niet was toegestaan vo6r 5 uur in den morgen. De patroon, heden te dier zake terecht- jstaande, erkende de overtreding, doch deelde tevens mede, dat deze vervroeging noodig was, daar men op 15 Aug. een R.K. Zon dag vierde en daar rekening mee moest worden gehouden, daar de arbeidsinspectie voor dergelijke gelegenheid geen ontheffing verleent. Dat hem bij tijdig verzoek die ontheffing zou worden toegestaan, was den bakker niet bekend. Niettemin was de kantonrechter hu- maan genoeg dezen strijd tusschen wettelij ke en godsdienstige verplichting met een wijs oordeel te onderscheiden zooals bleek uit het clemente vonnis, 3 boete of 3 dagen. Niettemin zal de bakker met het oog op de langzame jerking der antjbtejijke admini strate, verstandig doen, reeds nu ontheffing te vragen voor allerheiligen, welke feestdag dit jaar op Vrijdag valt, anders loopt hij kans er weer tusschen te worden genomen. DE OPVOERING VAN DIT DRAMA UITGESTELD. l De te Heiloo wonende 51-jarig heer CfH* nelis R., een bekend natuurminnaar en verdroten wandelaar in den natuurtempel van ongekorven hout, in casu het voormalige bosch van Nijenburg, stond heden weer eens terecht terzake het wandelen buiten de open- bare wegen en paden op 14 Augustus. Ver dachte, in persoon verschenen, ontkende het- geen hem was tenlaste gelegd en beweerde zich slechts twee passen buiten het geoor- loofde pad te hebben geabsenteerd. Op grond van die verklaring werd het noodig geacht ter wille van een goede justitie, den verbalisant te hooren en ae zaak aangehou- den tot 4 October. ZIJN AANKOMST NIET BEHOORLIJK GEMELD. De 25-jarige handelaar in motorrijtuigen Ant. M. B. uit Amsterdam, reed op 1 Sep tember op zijn motor om den hoek Dorps- en Keistraat te Bergen, daarbij verzuimende het noodig geachte signaal te geven, wat door een rijks-' en gemeenteveldwachter werd geconstateerd Veroordeeling tot f 4 boete of 4 dagen was het schadelijke resul- taat van dit verzuim. VAN 'N OUD FORDJE KUN JE ALLES VERWACHTEN. De heer Joh. Klinkenberg, oud 33 jaar en bloembollencontroleur te Heemskerk, had op 6 September ter wille van zijn ambt een nog- al bejaard fordje gehuurd en tufte daarin genoeglijk te Alkmaar op den Frieschen weg onbekend met het noodlot, dat verradelijk op hem loerde in de gedaante van een con- troleerend motoragent. Deze constateerde helaas, dat de remmen niet voldoende werk- ten en de uitreiking van het onvermijdelijke bonnetje was het gevolg. Gelukkig" evenwel kon de heer K. heden den kantonrechter over- tuigen, dat het gebrek was veroorzaakt door het verlies van een achterboutje uit de rem- stang, welk defect hij onmiddellijk had doen herstellen door den verhuurder ert kwam hij er met 6 boete of 6 dagen nog niet zoc heel slecht af. EEN AL TE ENTHOUSIASTE ORANJEKLANT. Evenals in vele gemeenten werd ook te Schoorl de Koninginnedag recht hartelijk ge- vierd doch de 24-jarige boerenknecht T de B. had zoo dikwerf op heil van het vorstelijk huis gedronken dat zijn feeststemming over- sloeg in het verwekken van wanorde door het uitroepen van vloeken en uitdagen tot vechten en al dergelijke ongewenschte buitensporig- heden. Hij stond nu voor een en ander terecht en ontving een passende correctie in den vorm van 6 boete of 6 dagen hechtenis. SCHIJN KAN SOMS LEELIJK BEDRIEGEN. Ter zelfder gelegenheid, het oranjefeest is te Schoorl op 5 September gevierd, had ook de 26-jarige tuinder Petrus O. uit Groet zich niet onbetuigd gelaten en de feestvreugde ver minderd door in staat van dronkenschap de orde te verstoren en zijn jas uit te trekken met het kennelijk voornemen eens een flink rob- bertje te willen vechten. Ook deze held stond nu terecht, tot verbazing van den kanton rechter, die den „gebrilden" verdachte meer scheen te observetren voor een Duitsch pro fessor dan een wanordelijk dorpeling. Maar het bleek, dat hier schijn bedroog, daar de in- lichtingen niet onverdeeld gunstig waren en de verdachte zich ook nog zal hebben te ver- antwoorden voor den politierechter. De aanvankelijk vriendelijke stemming sloeg dus in zijn nadeel om en dus sprak de kantonrechter streng: Dat moet uit zijn, hoor, anders zal een flinke straf niet uitblijven. Gevorderd werd f 6 boete of 6 dagen hech tenis, doch op grond van de minder goede antecedenten van den verdachte verhoogde de kantonrechter deze straf tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. OP DE TROTTOIRS WORDEN TE ALKMAAR GEEN ANDERE RIJ- EN VOERTUIGEN TOEGELATEN DAN KINDERWAGENS. Den slagersbediende Hendr. K., die op 4 September te Alkmaar op net Varnebroek bij het afleveren van een bestelling met zijn rij wiel het trottoir had bereden, werd het on- toe'aatbare van deze overtreding van art. 153 duidelijk gemaakt door het opleggen van 2 boete of 2 dagen hechtenis. ALLES LIEP HEM TEGEN. Een te Haarlem en omstreken welbekend handelaar in gerookte paling, de 58-jarige Hendr. S., die zich bedient van een vrachtauto om zijn vette waar in ruirner kring te pro- pagandeeren, had op 31 Augustus te Haar lem zijn handel uitgeoefend en nog een flink partijtje overgehouden, dat hij met succes hoopte te plaatsen te Alkmaar, alwaar op 1 September de laatste kermis-Zondag werd gevierd. Hij begaf zich onverwijld met zijn auto naar gemelde plaats, echter om spoe dig te ontwaren, dat een vreeselijke strop hem wachtte. Hij had namelijk zijn wagen geplaatst in de Principestraat, alwaar de Rutschbaan was opgeslagen en daar kwam al spoedig een politieagent hem beduiden, dat hij een verboden standplaats had ingenomen en dus in overtreding was. Toen hij voorts werd gevraagd naar zijn nummer- en rijbe- wijs, kon hij die documenten niet toonen, aangezien hij ze per abuis in den zak van zijn werkjasje had achtergelaten. Bekeuring no. 2 en 3 werden hem dus aan- gezegd en daar geen officieele en flinke auto- standplaats hem was aangewezen, kreeg hi} geen gelegenheid zijn vliegende palinghandel uit te oefenen. Heden stond de goede man voor al deze overtredingen terecht, vertelde den kanton rechter zijn tegenslagen en legde behocrlijk rii nummerbewiis en kwitantie betaalde we- Y///AW, WW/?,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6