Haarden en Kachels Raferafisch Weerbericht. KINADRUPPELS AGENDA Binnenland I V o O R Stadsnieuws Eterk en school Kunst Maandag 16 Sept. 7.30 uur, Cinema Americain: De hed van Frisco (boven 18 jaar.) 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Inbraak (avonturen), hoofdrollen Aud. Nissen, Willy Kaijser en Elsa Kruger. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Gevaar, 2 Het duel der seksen (boven 14 jaar). 8 uur, circus Hagenbeck, elitevoorstelling. 8 uur, de Unie, vergadering contribuanten Volksuniversiteit; 7 uur tentoonstelling Wereldbibliotheek. Dinsdag 17 Sept. 7.30 uur, Cinema Americain: De held van Frisco (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.Inbraak (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Gevaar, 2. Het duel der seksen (boven 14 jaar). 8 uur, circus Hagenbeck, afscheidsvoor stelling. Eeuwfeesten te Heerhugowaard. ijeen kapitaal van 471.144 (v. j. 306.003). In 1928 is uitgekeerd 559.086 voor werk- loozensteun. ..Staat alles U tegen? Gebrek aan eetlust Verstopping Fopter's Maagpilien ALASTRIM. Te Delft ruirn 60 patienten. -yfians worden alleen de zwaardere geval- len van alastrim in de barak van het gast- huis ter verpleging opgenomen. Met het oog op de talrijke voorkomende gevallen is het badhuis, ingang heden, ge- sloten, zoowel voor de binnen- als voor de buitenbaden. Aanvankelijk zijn alle gevallen zooveel mogelijk in de barak van het gasthuis opge nomen, doch reeds direct werd gestuit op de slechte medewerking van enkele patienten. Daardoor was het niet gemakkelijk enkele gevallen te isoleeren of tegen te gaan. Lang- zamerhand werd het aantal gevallen steeds grooter en thans is de barak geheel bezet. Wei is er nog gelegenheid voor de opnemiug van enkele ernstige gevallen en ook wordt getracht om wanneer in een gezin een geval voorkomt, de uitbreiding zooveel mogelijk te beperken, maar wanneer zes tot zeven personen in een gezin worden aangetast, worden deze thuis verpleegd. Tot nu toe werd weinig gebruik gemaakt van de gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting, doch thans wordt hiervan op ruimer schaal gebruik gemaakt. Tijdens de inenting is reeds tot drie maal toe alastrim geconstateerd. Totnutoe zijn ruim 60 geval len bekend. Gelukkig zijn alle gevallen van zeer lichten aard. Te Tiel. Te Tiel doet zich een geval van alastrim voor bij een klein kind, dat eenigen tijd ge- leden ter observatie in een der ziekenhuizen ^'daar was opgenomen. DE STAKING TE ZAANDAM. Naar het einde? Van vier tot acht uur hebben Zaterdag in de „Industrieele Club" te Amsterdam de voortgezette besprekingen tusschen de bij het conflict in het Zaansche houtbedrijf betrok- ken partijen geduurd. Opnieuw vier uren van wikken en wegen, van gezamenlijk con- fereeren, afgewisseld met nader overleg der werkgevers en -nemers afzonderlijk in eigen kring. En't is ten slotte gelukt de onderhan- delingen over het gevreesde doode punt heen it helpen. De wederzijdsche besturen zijn tot overeenstemming gekomen en de besturen der arbeidersorganisaties zullen heden het resultaat der onderhandelingen aan de le- denvergaderingen voorleggen. Bij de besprekingen is van den kant der verknemers het voorbehoud gemaakt, dat opheffing der staking slechts mogelijk is, in- dien ook het conflict tusschen de werkge- versorganisaties en de scheeps- en bootwer- kersvereeniging „Eensgezindheid" tot oplos- sing komt, terwijl de werkgevers hun toezeg- gingen slechts gestand kunnen doen indien uiterlijk op Maandag 30 September as. het werk is hervat. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Op den Haarlemmerweg tusschen Half- weg en Sloterdijk heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. De heer T. uit Groenlo kwam uit de richting Haar- Dr.H.NANNING'S EETUJ5T-QPWEKKEND. /l30p.fl. Het is de bedoeling deze verlagingen tevens toe te passen in het verkeer met Ned.-Indie, iem, toen plotseling de ketting van zijn mo- Suriname en Curasao, mits tijdig met de tor brak. De ketting geraakte tusschen de postbesturen van deze gewesten overeen- machine en deze sloeg met den berijder over stemming wordt verkregen Voorts wordt den kop. De man werd dood opgenomen. Het met de Ned.-Indische postadministratie over- stoffelijk overschot is door den G.G.D. naar leg gepleegd om op een nog nader te bepalen het Binnengasthuis vervoerd. DR. ZIMMERMAN WEER NAAR MEXICO. Dr. A.. R. Zimmerman, oud-burgemeester van Rotterdam en gewezen hooge commis- saris van den Volkenbond voor Oostenrijk, zal 18 dezer te Le Havre aan boord van de „Isle de France" scheep gaan naar New datum tot eenige veriaging te geraken van het port der pakketfen, welke met de zeepost naar Ned.-Indie worden verzonden. NA DEN BRAND IN HET LEIDSCHE STADHUIS. Een buitenkansfe voor de gemeente. Eenigen tijd geleden is aan de gemeente Leiden door de assurantie-maatschappijen, York. Hij zal zich van daar per trein bege- j waarbij het Leidsche stadhuis was verze- kerd tegen brandschade, het verzekerde be- drag van rond een millioen ontvangen. Dit is door B. en W. rentegevend belegd. Tegen 4 pCt. bedraagt de jaarlijksche rente dus f 40.000. ven naar Mexico City, waar hij zal presidee- ren de vergaderingen der Anglo-Mexican Claimscommission. RANTSOENNEERING VAN ELECTRI- SCHEN STROOM. Een defect in de eentrale te Dordecht; 65 gemeenten de dupe. Donderdag is de groote turbine in de elec- trische eentrale te Dordrecht defect geraakt; zij moest worden stopgezet. Reserve-machi- ld en nes werden igeschake DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. 1 doode Zaterdagavond tusschen 9 uur en half tien wandelden te Breda op den Oosterhoutschen weg ter hoogte van het Missie-huis 4 meisjes na een storing aan de zijde van de tramlijn. Op dit oogen naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van 17 September: Zwakke tot matigen, Oostelijke tot Noorde- lijken wind; nevelig tot licht tot half be- wolkt; waarschijnlijk droog weer; weinig STAKING GFFINninn verandering in lempera.,,-,Io ke «,'™°^,de sta- geheel te leeren. De invoering van zulk een g, 1 d® firma Krijns kan medegedeeld cursus is hoogst eenvoudig en weinig kost- wo™en, dat hedenmorgen het personeel een baar. conferentie had met den werkgever den h»ei J. Koel Hierbij waren vier hoofdbestuursleden van diverse organiSaties aanwezig. De heer Koel deed tenslotte een voorstel IJSPEERT's Ozermayaziln ritsevoort 31. NA DE SCHEEPSRAMP TE ROTTERDAM. Begrafenis van slachtoffers Zaterdagmiddag half twee heeft op de al- waaFm betaling toegezegd werd van een va- gemeen begraafplaats te Overschie onder cantje van drie dagen en waarbij bepaal^ groote belangstelling de teraarde bestelling w,. ,dat alien dadelijk voor een week d< van 25 minuten was het euvel verholpen. blik kwamen 2 auto's, waarvan 1 bestuurc Het defect aan de groote machine bleek van werd- door een zekeren H dien aard, dat zij geheel gedemonteerd moest aangereden, met het noodlottig gevolg worden; de wikkelingen moesten worden dat de auto van H. twee der meisjes over vernieuwd. reed, die in bewusteloozen toestand en ge- Vrijdagmiddag kwart voor vieren is de gewond op den weg bleven liggen. Spoedig jrootste reserve-machine eveneens „in sta- was geneeskundige hulp ter plaatse. Het cing gegaan", waardoor de eentrale slechts eene meisje. de 21-jarige mej. Snoek uit Tete- de beschikking kreeg over de halve benoodig- I ringen is tiidens het transDort naar Rrpda de capaciteit. ringen is tijdens het transport naar Breda overleden. Het andere meisje, de 20-jarige De 65 buitengemeenten, waaraan licht- en m€j- Schellen, uit den Hout is in het zieken crachtstroom geleverd wordt, moesten van evering worden uitgesloten. Van 's avonds acht tot 10.15 is, om die gemeenten ter wille te zijn, toen een gedeelte van de stad stroom- 00s gemaakt, terwijl in de nachtelijke uren let geheele stroomgebied voorzien werd. Zaterdagmorgen van zeven uur tot 10.15 is de geheele stad uitgeschakeld terwille van let district. Daar wordt voorzien dat niet huis te Breda opgenomen. Haar toestand is bevredigend. Over de schuldvraag en de wijze, waar- op een en ander plaats vond, tast men nog in het duister. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. STAKING GEEINDIGD. Naar wij vernemen, is de staking in de voor a.s. Woensdag de stroomlevering nor- I suikerwerkfabriek der firma Jurrien en Veld- maal zal zijn, blijft de rantsoenneering voor- kamp te Groningen beeindigd. Beide partijen hebben de voorwaarden aanvaard, zooals oopig van kracht. Heden zal tot half een stroom worden ge- I deze z'Jn vastgesteld op Zaterdag 14 Sept. BRAND. Hooibroei. Gistermorgen te 11 uur brak brand uit in de boerderij van den heer Dambuis. De hof- stede brandde geheel af. Het vee kon wor den gered, doch inboi-del en voorraden gin- gen verlorcn. Watergebrek was oorzaak dat men vrijwel machteloos tegen het vuur was. De oorzaak moet gezocht worden in hooi broei. DE MALVERSATIES TE MEPPEL. Verhaal op de verantwoordelijke autoriteilen. Het college van Ged. Staten van Drente adviseert den gemeenteraad van Meppel om inzake de gepleegde malversaties op de na- volgende personen te verhalen de volgende bedragen: J. Knoppers, burgemeester 5998 D. de Koning, directeur gasfabriek 2821 Salje, klerk gasfabriek 2825; Hakvoort, ge- meente-ontvanger f 2500; mr. J. Veunman, oud-wethouder f 225 en M. Goldsteen, voor- malig directeur van het distributiebedrijf 225. De raad komt at. Woensdag in vergade ring bijeen. ALG. NED. BOUWARBEIDERSBOND. Het verslag van den Algemeenen Neder- landschen Bouwarbeidersbond over 1928 meldt, dat de bond 17.252 leden heeft. De stijging in 1928 was 2016 leden, dat is meer dan in de drie vorige jaren tezamen. De be- drijfsverhoudingen verbeterden, groote con- flicten kwamen niet voor. Het bondskapitaal bedroeg 1 Januari 1928 959.068 en 31 December 1.173.535. Aan contributies is in 1928 ontvangen f 402.306. De .werkloozenkas had per 31 Dec. 1928 everd aan de stad en dan volgen de buiten- jemeenten 's middags en Dinsdagmorgen. De voorziening's avonds zal afhangen van de omstandigheden alsook van de vraag of het bewuste deel van het net niet te sterk wordt belast. Om beurten zullen 's avonds eenige stadswijken stroomloos zijn, om daar- mede zooveel mogelijk buitengemeenten te kunnen helpen. Stilliggende fabrieken. Intusschen veroorzaakt een en ander heel wat ongerief en booze gezichten, om niet te spreken van de reusachtige bedrijfsschade, want in alle aangesloten gemeenten worden industrieen en fabrieken tot stilliggen ge- doemd. Dit was Vrijdagmiddag in Dordt het geval. Het werk is heden hervat. De staking heeft precies 3 maanden geduurd DUMPINGPOLITIEK IN DUITSCHLAND. En d: Nederlandsche landbouw. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den mi nister van binnenlandsche zaken en land bouw de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de Ncder- landsche landbouw reeds nu en nog meer in de toekomst, onberekenbare schade zal on- dervinden van het dumpingsysteem, dat de worden gaarne op aanvraag gratis toegezonden. ALKMAAR. Telef. 120. Tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte dan Duitsche regeering" tw'pasT door den uitvoer I de rijksuniversiteit te Groningen, om onder- van haar overtollige granen, in dit geval wijs te geven in de Nederlandsche taal en enorme kwantums haver, welke granen hier te letterkunde» hst Middel-Nederlandsch en dt lande worden ingevoerd en verhandeld tegen algemeene taalwetenschap, is benoemd dr. een prijs voor dergelijke kwaliteit ver bene- G- S. Overdiep, leeraar aan het openbaar den den wereldprijs en den prijs, waarvoor gynasium te Apeldoorn. de Nederlandsche landbouwer deze produc- ten kan verkoopen, daar de kostprijs van ver- bouwing en landhuur hiervan meer zullen bedragen Is het den minister bekend, dat de Duitsche KERK EN POLITIEK. Een classicale uitspraak gevraagd Het optreden van predikanten in politieke vergaderingen (zoo dat van ds. J. C. Aal- regeering dit den Duitschen landbouwer mo-1 ders te Amsterdam voor de Chr. Dem. Partij) gelijk maakt door dezen uitvoer met zes heeft in de kringen der Geref. Kerken in Mark per 100 kilo te steunen en zoodoende Hersteld Verband eenige beroering gewekt, elke concurrentie onmogelijk maakt, zoodat zooals wij indertijd al hebben gemeld. genoemde dumpingpolitiek den Nederland- schen landbouw zal doen ondergaan, wat een terugslag zal geven op den Nederland Wij lezen thans in de „Overtoomsche Kerkbode" dat de kerkeraad van Amsterdam- Centrum (predikant ds. J. C. Aalders) be schen handel in het algemeen met zijn funeste sloten heeft bij de classis een voorstel aan- gevolgen? Welke maatregelen denkt de minister te nemen tot bescherming van onzen eigen land bouw? hangig te maken van den volgenden inhoud: „De classis, gehoord en gelezen het mee- ningsverschil in onze Kerkengroep inzake Kerk en Politiek (o.a. uit de art. in „Woord en Geest" en „Kerkblad") trachte tot een uitspraak te komen over de verhouding, waarin deze tot elkaar behooren te staan en over de houding, welke onze dienaren des Woords terwille van onze kerken daar- bij dienen aan te nemen". ESPERANTO OP DE LAGERE SCHOOL. De Centrale Esperanto Propaganda-coin- missie te Nijmegen heeft aan de besturen van alle gemeenten in ons land een schrijven gezonden, waarin meegedeeld wordt: Sedert een paar jaar wordt te Nijmegen van gemeentewege aan leerlingen der hoog- ste klassen van alle openbare en bijzondere lagere scholen, alsmede aan wat oudere kin deren, gelegenheid gegeven tot het faculta- tief volgen van een eenjarigen Esperanto- cursus, met twee lesuren per week (n.l. Woensdag- en Zaterdagmiddag). Het resul- taat van deze leergangen is dermate gun- DIEFSTAL VAN EEN GELDTROMMEL. stig, dat wij met vertrouwen het verzoek tot Ten huize varj een logementhouder uit de uw gemeentebestuur richten, het daarheen te Prins Hendrikstraat te IJmuiden heeft een willen leiden, dat ook in uwe gemeente een zeeman, die tijdelijk in dit logement verblijf dergelijke cursus worde ingevoerd. PROV. ZIEKENHUIS TE SANTPOORT. Vragen omirent het drama Het lid van Provinciate Staten van Noord- Holland dr. M. de Hartogh heeft aan Gede puteerde Staten de volgende vragen gesteld: le. Kunnen Ged. Staten nadere inlichtin- gen verstrekken omtrent het in de dagbladen vermelde drama in het Provinciaal Zieken huis te Santpoort. het tweede van dien aard in betrekkelijk kort tijdsverloop 2e. Zijn Ged. Staten bereid naar het ge- beurde een ernstig onderzoek in te stellen en aan de Staten den uitslag van dat onderzoek kenbaar te maken? 3e. Zijn Ged. Staten van meening, dat maatregelen moeten worden getroffen om dergelijke gevallen te voorkomen, ten eerste in het belang van de verpleegden en ten tweede in het belang van den goeden naam der inrichting? hield, een geldtrommel met ongeveer gulden ontvreemd. 600 NIEUWE VERLAGING VAN DE BINNENLANDSCHE POSTTARIEVEN VOOR BR1EVEN TOT 20 GRAM EN VOOR MONSTERS. De meeste kinderen, die aan zulk een cur sus deelnemen, leeren in een jaar de wereld- hulptaal zoodanig, dat zij in heel de werekl (althans met behulp van het Esperanto Jaar- boek) terecht kunnen. Ongetwijfeld zal in de toekomst voor de jeugd kennis van de eenvoudige, mooie en logische internationale taal Esperanto, die plaats gehad van het stofelijk overschot van den bij de scheepsramp van de Vimeira om het leven gekomen J. Vuyk. Aan de groeve hebben achtereenvolgens't woord gevoerd een vertegenwoordiger van de Rotterdamsche Droogdok Mij., cen be- stuurslid van de Werklieden-vereeniging der Rott. Droogdok Mij., den gemeenta-secreta ris van Overschie, een afgevaardigde van 't personeel der Droogdok Mij. en ds. G. A van der Hooft. Op de begraafplaats op Charlois zijn dien dag twee van de slachtoffers van de arbeid zouden hervatten en voor veertien d4» gen tijdelijk wegens reorganisatie van de fa- briek. Doordat de voorstellen aanvaard werden, is aan deze staking een einde gekomen. DE G.A.M.I.T. Men verzocht ons nog te willen melden, dat zoowel de demonstratie van het foto- eiectrische hondje als de verlichting van het Diaconietorentje door middel van Philips- schijnwerpers zullen geschieden door 0en „v voor rekemng van het Radio-Technisch-Bu- ramp onder groote belangstelling ter aarde reau van Reijendam, Mient, alhier, welke fir- besteld. Eerst is J. van der Stoep ten grave ma tevens voor de Philips-Neon-verlichting gedragen en daarna is het stoffelijk hulsel zo!jgt' van J. Hardenbol aan den schoot der aarde dte Y11112331 zal bovengenoemde firma tcevertouwd. De heer Dijkgraaf heeft bii den ults.luitend, Philipsartikelen exposeeren. In- J. j,-., - - gemeurs dezer fabrieken zullen daar lezin- gen over moderne etalage-verlichting hou- eerste de directie van de Rott. Droogdok Mij vertegenwoordigd. Aan de groeve van Har- denbol heeft ir. A. Knape dit gedaan. Overwogen wordt om, zoo mogelijk met ingang van 1 November a.s. over te gaan tot I uitsliiitend naast (dus niet in 'plaats van) veriaging van het port voor brieven tot ieders moedertaal wil gebruikt worden, een 20 gram in het binnenlandsch verkeer van algemeene eisch zijn. Zeer zeker bewijst men 7 Vi tot 6 cent, a'smede van het minimumport dan ook een weldaad aan de jeugd, door ge- voor monsters in bet binnenlandsch verkeer J legenheid te geven en reeds op de lagere van 5 tot 3 cent -"~x school, mttt weinig moeif BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Jochem en Albert zns. van Cornelis Koopman en Gartje Staal. Johan Willem z. v. Hendrikus Jansen en Alida Adrichem Maria d. v. Petrus Louter en Klazina Dek- ker. Eduard Frits z. v. Hendrik van den Beld en Minna Grunsky. Jan z. v. Jan Roos en Kaatje de Wilde. Geesje d. v. Ger- rit Stroomberg en Christina van de Leemku- le. Cornelia Maria d: v. Bernardus Elswijk en Jansje Veerman. OVERLEDEN: Trijntje Bakker wed. Jacob Schollee 77 jaar. Jan Pater 73 jaar. ZANG EN VRIENDSCHAP. Verleden week hebben we den uitslag ver- meld der bekroning van het dubbelmannen- kwartet „Zang en Vriendschap" dat deelge- nomen heeft aan den Internationalen wed- strijd voor kwartetzang te Hagen, in West- falen. Hieronder volgen nog eenige bizon- derheden. Men vertrok Zaterdagochtend 7 uur van hier en te Amsterdam^ sloten de kwartetten van Haarlem en A'dam zich bij de Alkmaarders aan. Omstreeks 3 uur arriveer- de men te Hagen en werd men aan bet station buitengewoon hartelijk ont- om daarna in het officieele gebouw te worden toegespro- ken. Ontvangst en gastvrijheid zijn ge- durende het verblijf van dien aard ge- weest dat het een diepen, indruk heeft gemaakt. 's Avonds werd in de concertzaal van de Stadthalle die on geveer 3000 personen kan bevatten een eere-avond gegeven door het feestvierende dubbelmannenkwartet Heimatklange, diri- gent Burghard. Heltewig bet stadsorkest on der leiding van Hans Pelz en het dubbel gemengd kwartet uit Utrecht, dirigent de 77- jarige heer Corns. Galesloot. Men kwam al- ras onder den indruk van den prachtigen zang van het „Heimatklange"-kwartet. Bi] deze gelegenheid sprak de heer Corns. Jon- ker, de leider van Z. en Vr. o.m. zijn diepge- voelden dank uit voor de ontvangst en over- landigde den dirigent van „Heimatklange", een zeer mooie ets in lijst van de Alkmaar- sche kaasmarkt. Zondags begonnen de wed- strijden. Eerst „Klasse-zingen". Elf vereeni- gingen, Z. en Vr. zevende prijs. Daarna Ehresingen", elf concurrenten, 8 prijzen, Z. en Vr. weder een zevende. De twee ande re Hollandsche kwartetten kregen niets, zoo dat Z. en Vr. moest meedoen in de hoogste afdeeling. Wei is waar behaalde men nu geen prijs maar het verschil in punten ver- schilde toch niet veel bij de andere, gelukki- ger geslaagde kwartetten. Het hoogst te be- lalen cijfer was 9. Dit verkreeg Z. en Vr. alleen voor opvatting. Voor zuiverheid, dy- namiek kreeg men afwisselend 8 en 7. Z. en Vr. ontving negen groote Schubert draagmedailles, 'n diploma, 'n kunstvoor- werp bestaande uit een kaartencoupe en een gei'llustreerd boek van de stad Hagen als een herinnering aan den wedstrijd' Deze prijzen zijn vanaf Maandag geetaleerd bij de firma P. Th. IJpma, Langestraat. Als een bizonder bewijs van sympathie ontving den heer Jonker van den eeredirec- teur van „Heimatklange", den heer Paul Schmale, zijn portret, een door hem gecom- poneerd lied en verzocht men hem zijn hand- teekening in het „Gouden Boek" te plaatsen. Zondagsmiddags gemeenschappelijke tocht naar Staunsee, 's avonds afscheidsbijeen- komst. Daarna hebben onze zangers nog een bezoek aan Keulen en Bonn gebracht en kwam men Woensdagavond kwart over tien hier aan door familie en vele vrienden be- groet. Er is sprake van dat Utrecht, Amsterdam en Alkmaar „Heimatklange" zullen uitnoo- digen het volgend jaar in genoemde steden te komen concerteeren, als dat plaats vindt dan moge „Zang en Vriendschap" den steun van velc stadgenooten ondervinden, om het in staat te e'ellen „Heimatklange" een sym- .athjeke qfltvac^st te bereiden. AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDS- ONDERWIJS EN AVONDCURSUSSEN. De aandacht wordt er op gevestigd dat de inschrijving van leerlingen hedsn wordt gehouden tot en met 21 September a.s. aan het gebouw der Ambachtsschool. Alle leerlingen moeten zich aanmel- den, dus ook zij die het vorig jaar de school reeds bezochten. WERELDBIBLIOTHEEK TENTOON- STELLING. Men verzoekt ons nog even de aandacht te willen vestigen op de tentoonstelling van de wereldbibliotheek welke hedenavond van 7 tot 10 uur in de bovenzaal van de „Unie" gehouden wordt en welke gratis te bezichti- gen is voor personen boven de 16 jaren. Aanwezig zijn alle uitgaven der wereldbi bliotheek in den meest uitgebreiden zin, be* nevens de volledige collectie isografieen (sy- steem W. van Meurs) omvattende 160 repro- ducties van werken van oude en nieuwe meesters. Te half negen houdt de heer J. C. Winte- rink, lid van het hoofdbestuur der W.B.-ver- eeniging, in verband met deze expositie een voordracht over „Het boek en de wereldbi bliotheek". TENTOONSTELLING AFD. ALK MAAR HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Men verzoekt ons opname van het vol gende De Holl. Mij. van Landbouw, Afd. Alk maar, zal op 25 Sept. en niet, zooals wij Zaterdag abusievelijk vermeldden op 25 October wederom eene tentoonstelling houden waarbij tevens verschillende fees- telijkheden worden georganiseerd waar van een ieder kosteloos kan profiteeren. De wijlccommissarissen hebben zich wederom geheel belangeloos bereid verklaard de intee- kenlijsten aan de burgerij van Alkmaar aan ?v.- te bieden en zij vertrouwen, dat hieroprulm- blijvenden schoots zal worden geteekend, opdat de fees- telijkheden, door de feestcommissie georga niseerd, in haar geheel kunnen worden uit- gevoerd. Voor het vuurwerk zullen toegangsbewij- zen voor de boot a 0.25 per persoon (tot een beperkt aantal) verkrijgbaar zijn op Dinsdag 24 September a.s. van v.m. 912 en 25 uur aan het bureau V. V. V. Waag- gebouw. POLITIEDIPLOMA. fe Amsterdam slaagden voor het politie- diploma van den Algemeenen Nederland- schen Politiebond de heeren J. Ket, J. C. de Jong en H. de Jong. EEN BRANDJE. Gistermiddag omstreeks 6.45 uur ont* stond brand in de rookleiding van de spek- rookerij van den slager J. K., wonende Oudegracht 72. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist met een slang op de waterleiding den brand te blusschen. BEEN GEBROKEN. De 9-jarige C. t. H., wonende aan deft Nieuwlandersingel alhiti-, kwam gistermid dag bij het afspringen van de renstallen op het Gemeenteiijk Sportpark zoo ongelukkig terecht, dat hij een been brak. Per auto van J. K. werd de jongen naar't Stadsziekenhuis vervoerd. LICHT OP! HedenavoucI voor rijwielen en motorrijtul- gen en andere voertuigen te 7.47 uur licht op. AFD. ALKMAAR VAN DE KON. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANT- KUNDE. Voortbouv/ende op het succes dat de afd. Alkmaar van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde de vorige ja ren had met hare Floraliatentoonstelling, zal zij ook dit jaar 20, 21 en 22 Septem ber a.s. in den Stedelijken muiziektuin een dergelijke tentoonstelling houden en wcl in uitgebreiden zin door eok inzendingen ter opluistering toe te laten van vakUeden en liefhebbers die geen Floraliaplanten heb ben ontvangen. Verder zal er voce hen die vruchtboomen hebben en die vruiliten, appels, peren, prui- men enz. niet bij naam kennen, gelegenheid zijn 57 stuks van elke soort in te zenden, cm dez: te doen op naam stellen. De Florahaplanten en ook de andere in- Slechte spijsverttring to alle voedingsstoornissen moeten spoedig zwichten voor- Foster's Maagpil- 1en, die uw geheele or» - ganlsme verkwikken. Alom verkrilgbaar 4 I 0.65 per flacon. 1e 1 1 r I nntitio non -Jj nllolo m/tt. A 1_l_f .1 ::t 0 I prhpin 7f\U Hon ■-j a j -i.j 1 I 1I -,i- 11,Avi- 1-. -am 11 a i—1_1

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2