AMSTEItDAMSCHE BEERS van 16 September 1929 Opgave van IVoordhollandsch Ijandhotnvcrediet. M.V} Mr. Den Hollander was inmiddels weer oaar Amsterdam vertrokken om op dezen jheugelijken dag zijn verloving met mej. Staalman puibliek te maken. Het gezelschap, v.- o. ook de familie Kroon, is vervolgens naar Baarn gereisd, om daar ten huize van den heer Stuij den avond ge- jellig door te brengen. V1ERDE DAG DER TERECHT- ZITTING. /'Als de zitting heden, den 4den dag der -Tevisie-behandeling, aanvangt, vraagt mr. Roobol den president, get. de Jong even voor bet hekje te willen roepen. Mr. Roobol: Hebt U wel eens direct of in direct invloed willen uitoefenen op de ver- klaringen van Klein? Get. de Jong: Ik wil nadrukkelijk zeggen, dat ik in deze zaak nooit iemand tot 'iets gedwongen heb! (Verbazing). Mr. Roobol: Hebt U Klein nooit op schrift gegeven of willen geven, wat hij verklaren moest voor de rechtbank te Dordrecht? Get. de Jong: Nooit! Mr. Roobol: Hebt U Mijntjes niet eens op- gedragen een door U geschreven briefje aan Klein te geven?. Get. de Jong: Absoluut niet. Mr. Roobol: Mijnheer de president, ik heb dat briefje. Hier is het! (Beweging in de zaal). Get. De Jong (nadat de president hem het briefje heeft getoona, hetwelk hij als zijn handschrift herkent) veronderstelt stamelend, dat hij dit kladje in de keuken van Mijntjes heeft kunnen laten liggen. Pres.Dit is dus de tekst van een verkla- ring, die achtergelaten wordt bij dengene, die haar heeft afgelegd, om zijn geheugen op te frisschen. (Groote beweging). I>e Jong: Ik heb daar toch niets mee ge- daan? Ik ben tenslotte maar ondergeschikt ambtenaar. 'k Heb tocn niets inisdragen? Adv.-gen. mr. Bauduin: We hebben het hier alleen over IJw gedragingen. Pres.: En dat is al meer dan genoeg! Mr. Bauduin: En wat er verder gebeurt, zal nog wel blijken. Pres.Dat kladje van U is de basis van Klein's verklaring en in Uw rapport staat meer. Bij bet uitwerken van uw aanteekenin- gen komt er wat bij. Het Hof zit hier, om de zaak eens goed uit te zoeken. Dat moet U goed begrijpen. (Applaus in de zaal). Als de Jong dan van zijn opdrachten spreekt, zegt de president: Verhooren worden door den rechter-commissaris gehouden en niet door een rechercheur. De Jong: Maar als ik toch een opdracht had Pres.: Dan is dat een misbruik, dat zoo spoedig mogelijk dient te verdwijnen. Hierna wordt gehoord de chef-machinist B Vledderman, die o.m. vertelt, dat hij Klunder eens op een nacht heeft upgezocht, om hem te zeggen, dat hij bij de Kroons moest komen Klunder had toen een hamer bij zich gesto ken. Klunder: Ach meneer de president, de kwestie is, dat ik, eerlijk gezegd, de Kroons niet vertrouwde. En daar bovendien deze ge- tuige zijn naam niet wilde noemen, kreeg ik argwaan. Ik heb toen uit mijn gereedschaps- kist een hamer genomen en die in mijn binnen- zak gestoken. Pres.: Een hamer met houten steel? Klunder: Met houten steel, meneer de pre sident (gelach). Pres.Had U in den moordnacht, toen U bij de Kroons was, een tasch met gereedschap op uw fiets? Klunder: Ja zeker, ik had allerlei materiaa) bij me, er was ook een bijl bij! Pres.: Een prachtig wapen om een moord mee te plegen! En toch vraagt U en Teunis sen een hamer van de Kroons, gaat om elf uur even weg om iemand te vermoorden, komt terug en zegt, dat U beiden den seinhuiswach ter van Giessen-Nieuwkerk hebt vermoord, om vervolgens nog een glaasje bier te drin ken. Zoo was de constructie van het vonnis der rechtbank! (vroolijkheid). Weer wordt rechercheur de Jong voor het hekje geroepen. Er blijkt dan, dat de Jong bij een hoefsmid inlichtingen heeft ingewonnen over de constructie van den hamer. Hij kreeg van dezen man verkeerde inlichtingen, die de Jong overbracht aan Kroon, die op zijn beurt de rechtbank weer verkeerd inlichtte! De president onderhoudt hem scherp over zijn optreden«en als de Jong dan met een vloed van woorden antwoordt, interrumpeert president mr Jolles hem met een hamerslag Ja hoor eens de Jong, probeer me nu niet van de sokken te praten, want dat lukt toch niet. Ik wil er maar even op wijzen, dat de wijze, waarop U gewerkt hebt, een pestilentie is ge- weest. Ook Klein hebt U met de geschiedenis van den bril zoo bewerkt, dat hij hier onder eede heeft volgehouden, iemand met een bril op den dijk te hebben zien fietsen De Jong: Ik heb geen menschen bewerkt, alle menschen zijn bewerkt, ook Meinster, maar niet door mij! (protesten in de zaal).» Pres.: Ik begrijp niet de Jong, dat U niet wilt inzien. dat U zich vergist hebt. Word* het geen tijd om van honding te veranderen?" De Jong (nijdig): „Ik heb rapporten van deze zaak opgemaakt voor mijn superieuren en die hooren niet in het dossier thuis! (Beweging). De adv.-Generaal: „U hebt in deze zaak maar wat gepraat en er moet niet maar wat gepraat worden! U bent aan feiten gebonden, niet aan fantasieen! Fantasieen zijn in een zaak als deze misdadig! (Beweging). Volgende getuige is de logementhouder Bessels uit Deventer. Pres.: Had U opdracht in 1924 om Klun der uit te hooren? Get.: Ja, dat was vanwege den commis- saris. Pres.: Heeft de Jong het U niet gevraagd? Get.: Nee, die kwam later. Pres.: later? Get.: Eerst werd er door de politie ge- yraagd, of ik plaats had voor van Oosten. 1 Pres.: Die kende Klunder? Get.: Ja, ik toen nog niet. Pres.: En v. Oosten zocht Klunder? Get.Ja. hij vertelde mij, dat er geen groo- Jer beest was Ik dacht toen, dat v. Oosten rechercheur was. Pres.: En hoe ging dat onderzoek van U beiden? Get.: Alles met jeneve. Eerst mo.-sf Klunder dronken gevoerd worden en dan -acmten zij hem aan het spreken te krijgen. Pres.: En leverde dat „justitioneele onder zoek" nog al wat op? Get.: Klunder sprak wel over den moord, maar hij heeft steeds gezegd, dat hij onschul- dig was. Pres.: Heeft Klunder niet over een vermoe- delijken dader gesproken? Get.: Ja, een Oost-Indisch militair. geloof ik. Prec.: U hebt verklaard, dat Klunder ge zegd heeft: Wij hebben er de sleutels weer net zoo ingestopt als we ze er uitgehaald hebben. Get.: Ja. Pres.: Heeft de Jong U dat niet aange- praat. Get.: Neen. Pres.Was het niet zoo, dat u den volgen- den dag tegen Klunder zei: „Wat heb je ons gisteren, toen je dronken was, van die sleutels verteld", en dat fantaseerde u, om er Klunder in te laten loopen. Get.: Toch heb ik het verklaard. Pres.: Dan had rechercheur de Jong het heusch wel in zijn geheim rapport gezet (ge lach). Waarom heeft u er later niet over gespro ken? Get.: Ik dacht, dat ze dat in Dordrecht wel wisten. Pres.: Hoe bedoel u dat? Mr. Roobol: De officier van justitie te Dordrecht is een neef van den commissaris van politie te Deventer. Pres.: U kan dat van die sleutels niet ge zegd hebben, anders was het genotuleeid met dikke streepen er onder. Get.: Ik weet zeker dat ik het de Jong ge zegd heb. Pres.: Ik kan het niet aannemen Bessels. De Jong zou, naast al de nonsens, die hij op- schreef, zulk een verklaring zeker niet hebben laten loopen. Wanneer hebt U de Jong voor't eerst ge sproken? Get.: Dat weet ik niet zeker. In elk geva! is de Jong in dien tijd een keer of drie bij mij geweest. De Jong zei: Ik weet, dat zij het gedaan hebben. Je moet alleen maar meehelpen om bewijzen te krijgen. Pres.: Na den rechter-commissaris is d Jong nog eens bij U geweest; ook na de rechtbank? Get Ik geloof het wel. Pres Wat heeft hij U later gevraagd Get.: Hij vroeg, of ik niet bewerkt was door de tegenpartij. Pres Was men niet over U tevreden? Get (aarzelend): Ik denk het niet. De srneer- lappen hebben mij gerui'neerd. M. RoobolHij heeft niet genoeg geholpen Mr. de Hollander: Mijn vergunning is in 1928 ingetrokken, omdat hij en zijn vrouw een onzedelijk leven leidden. Pres.: U hebt het hem kwalijk genomen, dat u bijna broodeloos bent geworden. U achtte hem daarvoor verantwoordeliik. Get.Ja, dat heeft de Jong verleden Dins dag verteld. Pres.: Hebt u hem dan gesproken? Get.: Ja, ik was van plan, om naar den president van het Hof te gaan, om te vragen, of er voor gezrogd kon worden, dat ik weer behoorlijk mijn brood kon verdienen. Toen zei de Jong: „Dat raad ik je af. Ze komen toch vrij". Pres.De Jong ziet wel vooruit (gelach) Pres. totg et.: Heeft uw vrouw ook niet over de sleutels gesproken? Mr. de Hollander: Dat was in opdracht van den proc.-gen. en van den meneer van de Telegraaf. Pres.: U lustte wel een glaasje, Klunder? Klunder: Als we met zijn drieen cafe in cafe uit gingen, lagen beide al onder tafel, voor ik dronken was. Pres.: En zag u de Jong in dien tijd. Klunder: Die was niet weg te slaan Pres.: Is er ook geen sprake van een adver- tentie voor Cuba geweest? Klunder: Ik wou er niet naar toe. maar van Oosten hield zoo lang aan, tot ik zei: Ik ga met je mee. Maar mijnheer de* president, ik was heelemaal niet van plan om te gaan Ik wilde eens zien, wat er achter zat. En daarom schreef ik op die advertentie onder den naam Jansen. Pres. En dat is je ongeluk geworden Men heeft dien brief van je als wapen gebruikt om je te arresteeren. Dan komt ter sprake, van wie het plan van de advertentie van Cuba is uitgegaan. Bet. Bessels: Daar zat de Jong achter. Hij heeft die advertentie opgesteld. (Beweging in de zaal). (De zitting duurt voort). Biiinenland STATEN-GENERAAL. Zaterdagmiddag is de Vereenigde vergade- ring van de beide Kamers der Staten-Gene- raal gehouden tot sluiting van de zitting 1928-1929. De voorzitter van de Eerste Kamer, de heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, bezette den voorzittersstoel. VERKEERSONGEVALLEN. Dcodelijk motor ongeluk. Ter hoogte van de buurtschap Teuge, op den weg Deventer—Ape!doom, heeft Zater- dag een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. De 19-jarige motorrijder H Lankwarden, leerling van de landbouwschool te Deventer, kwam met zijn motor in de richting Apel- doorn rijden. Bij Teuge ongeveer in een bocht kwam de hand aan het stuur van de motor in aanraking met ^-er. bus van dienst Apel- doornDeventer. De motorrijder had een be- hoorlijke vaart en werd wepgeslingerd 7.waar gewnn wen! uij naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd, waar hij enkele uren later is overleden. Uit het onderzoek is, naar De Crt. weet te melden, vast komen te staan dat de chauf feur van de bus geen scliuld heeft. GEDENKSTEEN ONTHULD. Voor den Haagschen politie agent Op Nieuw Eik en Duinen is Zaterdagmid dag namens een comite, gevormd om de na- gedachtenis te eeren van den agent van po litie Uittien, die in Augustus j.l. als slacht- offer van zijn plicht om het leven kwam bij pogingen bij Kijkduin om een drenkeling te redden, die door onvoorzichtig baden reeds ver was afgedreven, een gedenkteeken ge- plaatst op diens graf. RELLETJES TE MAASTRICHT. De politie begeleidde werkwilligen. Zatefdagmiddag zouden werkwilligen, on geveer 140 man, die drie weken lang de fa- briek niet hadden verlaten, naar huis gaan. Wegens de te verwachten relletjes was een verbod tot samenscholing door den burge- meester uitgevaardigd. Het politiecorps, ten getale van 80 man, was gemobiliseerd en over de stad verspreid. Toen in Wijk het pu- bliek opdrong bij de door politie begeleide werkwilligen en er werd geroepen en met projectielen uit de vensters geworpen, sloeg de politie er met den gummistok op in en wer den er flinke klappen uitgedeeld. In de'Maas- trichter Crusstraat kwamen er verscheidenen onder den voet en 'oste de politie eenige scho- ten in de lucht. Het bleef den gebeelen mid- dag rumoerig. Van nu af zullen de werkwil ligen Hken dag near huis gaan. AL^STRIM. Te Hetlevoetsluis. Te Hellevoetsluis is een gival van alastrim geconstateerd bij een zts-jarig meisje. Ter isoleering is het gansche gezin overgebracht naar de ziekenbarak. Een te Rotterdam die- nende dochter had de vorige week een bezoek gebracht. Te Poortvliet. Te Poortvliet (Thoien) hebben zich twee gevallen voorgedaan. WERELDTENTOONSTELLING TE ANTWERPEN. Installatie van de Nederlandsche commissie. De minister van Arbeid, Handel en Nij- verheid heeft in een der zalen van zijn de- partement de bij K. B. ingestelde Centrale Commissie voor de deelneming van Neder- land aan de wereldtentoonstelling voor kolo- nien, zeevaart en Vlaamsche kunst, welke in 1930 te Antwerpen zal worden gehouden, geinstalleerd. DE TEXTIELSTAKING TE ALMELO. Opgeheven. Op uitnoodiging van de hoofdbesturen van de samenwerkende bonden is Zaterdag een conferentie gehouden met de directie van de Leeuwarder Textielmaatschappij te Almelo inzake het hangende conflict. Besloten werd de staking op te heffen en heden den arbeid te hervatten. De stakers zullen op hun vroe- gere plaats terugkeeren, doch de ontslagen arbeiders worden niet weder geplaatst. Wel zullen zij een vastgestelde uitkeering ont- vangen. Tenslotte zal het aantal christelijke feestdagen waarop loon wordt uitgekeerd, van twee op vier worden gebracht. Met in- gang van 1 Jan. 1930 zal een collectieve ar- beidsovereenkomst worden aangegaan. PvsovincSaal nieuws LIMMEN. Boerderi] afgebrand. Zaterdagmiddag is de boerenbehuizing van den heer P. Schoenmaker aan den Laan- weg alhier door brand verwoest. Een groote partij hooi ging verloren. Het pand was oud en laag verzekerd. De ocrzaak is onbekend. HEERHUGOvvAARD. Ons werd meegedeeld, dat op het verzoek der posterij alhier, om gedurende de feestda gen vrijstelling te mogen hebben van de avondbestelling, gunstig is beschikt Onge- twijfeld zal dit den brievenbestellers door de burgerij gaarne gegund worden. POLITIEDIPLOMA. Bij het te Den Haag gehouden examen voor het diploma vanwege den Alg. Ned, Po- litiebond zijn geslaagd de heeren H. v. d. Heyden te Hoorn, R. Koelemey te Sint Pancras, I. Kievit te Beemster, G. Jonker te Ursem. DEN OEVER. Een vethtpartij. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in de woonkeet van den heer Tienstra alhier een ernstige vechtpartij plaats gehad. De heer T., die's avonds thuis kwam, werd in de keet door daar verblijvende jeugdige grondwerkers bij de Zuiderzeewerken aange- grepen en afgerost. De aangevallene ver- weerde zich en maakte daarbij gebruik van een mes, waarmee hij in het wilde om zich heen sloeg. Hierdoor werden twee jonge mannen era- stig gewond. De politie heeft de orde hersteld. T. werd' aangehouden en is heden naar Alkmaar over gebracht. De beide gewonde grondwerkers moesten, na verbonden te zijn, per auto naar het zie kenhuis te Den Helder worden overgebracht, waar zij zijn opgenomen. Volgens latere berichten is hun toestand redelijk wel. Naar wij nader vernemen, is de oorzaak van dezen vechtpartij minnenniid. Alle betrokken personen waren geheel nuchter, zoodat hier van drankmisbruik geen sprake is. TOEGANG WIERINGERMEER. In den loop van de week van 1621 Sep tember 1929 zal het Molendiep nabij De- Haukes voor de scheepvaart afgesloten wor den wegens de vordering van den aanleg van den Amstelmeerdijk. De scheepvaartverbinding naar Kolhorn en de Wieringermeer en omgekeerd zal van het oogenblik van afsluiting af gevormd worden door het alsdan in gebruik te nemen nieuw aangelegde kanaal OostpuntKol horn en de geul van de buitenhaven van Kol horn. Het oogenblik van afsluiting zal tijdig aan het personeel van de Kooisluis en de Van Ewijckssluis worden bekend gemaakt. T elegramvnen Gedeeltelijk geeorrigeerd.) VAANDELUITREIKING AAN HET KORPS MARINIERS. DEN HAAG, 16 Sept. Hedenmiddag heeft op het Malieveld te Den Haag de plechtige vaandeluitreiking door de Konin- gin aan het korps mariniers plaats gehad Er waren o.a. tegenwoordig dejv/aties van het korps adeiborsten en van in de residentie in garnizoen zijnde wapens, zoo- mede een detachement 'en het muziekkorps der Kon. Marine. Ook waren aanwezig de minister van Defensie en de burgemeesters van Den Haag en Rotterdam en vele an- dere burgerlijke en militaire autoriteiten De Koningin was vergezeld door den Prins en de Prinses. Na een inspectie richt- te de Koningin, staande in haar rijtuig, na dat het corps mariniers een carre had1 ge vormd, aan den commandant der mari niers, kolonel Oele, het vaandel uit met een toespraak, eindigend met een1 „Leve het Vaderland!" met welken kreet alien in- stemden. Vervolgens beantwoordde kolonel Oele deze toespraak, waarop een: „Leve de Koningin!" weerklonk. Met een defile eindigde de plechtigheid. HET RUSS.-CHIN. CONFLICT TOKIO, 16 Sept. Naar uit Nanking ge- meld wordt, heeft de regeering aldaar den Chin. vertegenwoordiger te Geneve Utschaoschu opgedragen, na het einde van de Volkenbondszittingen naar Berlijn te gaan, om daar onderhandelingen te voeren met den Sovjet-ambassadeur Krestinski. Utsdhaoschu heeft verstrekkende vol- machten, om een einde te maken aan het Russ.-Chin. conflict. ZWARE DORPSBRAND IN DUITSCHLAND. KOBURG, 16 Sept. Zondagmiddag tegen g uur brak brand uit in het centrum van het aan de Beiersche grens gelegen Thuringsche dorp dorp Aesslitz. Hetv uur, dat ontstaan was in een schuur, breidde zich zeer snel uit en binnen korten tend waren 13 huizen in de asch ge- legd. Het blusschingswerk werd ernstig be- lemmerd door gebrek aan water. Het vee kon gered worden, doch het grootste deel van de inboedel en de geheele oogst en vele landbouwwerktuigen kwamen in de vlammen om. De schade is zeer groot en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. MASS A-ARREST ATIES TE MOSKOU. KOSNO, 16 September. Naar uit Mos- kou gemeld wordt, zijn door de G.P.Oe in verband met de ontdekking van een ge- heime organisatie „Wedergeboorte", 30 personen gearresteerd. Zij worden be- schuldigd van propaganda in het Roode leger en op de vloot. Bij de gearresteerden zouden wapens en munitie gevonden zijn. Het totaal aantal arrestaties te Lenin- grad en Moskou bedraagt 100. deld door hem opzettelijk een of meermalen te slaan, te stompen en te treffen. Eisch een week gevangenisstraf. DE INBRAAK IN DE SPUISTRAAT TE DEN HAAG. De daders gevondett. Zooals men zich zal herinneren werd op den avond van 17 Juni j.l. ingebroken in een juweherswinkel aan de Spuistraat te 's-Gra- venhage. Voor vele duizenden guldens is toea gestolen. Ondanks haar onderzoek wist de politie aanvankelijk niet het minste spoor van de daders te vinden. Maar na eenigen tijd kreeg zij mededeelin- &en, welke haar aandacht vestigden op een persoon, die met den toestand bij den goud- smidswinkel bekend was. Deze persoon werd nauwkeurig waargenomen, en het bleek, dat hij voor de inbraak bekend was met twee goe- de bekenden van de politie. Nog verschillende andere feiten kwamen ter kennis van de poli- ne, welke bij haar meer en meer de overtuiging deden groeien, dat de twee laatstgenoemden de inbraak hadden gepleegd, daarbij gehol pen door den derde. De aanwiizingen tegen dit drietal waren van dien aard, dat de poli tie tot arrestatie is overgegaan. Een der mannen werd te Rotterdam ge arresteerd; de beide anderen te 's-Graven- hage. Zaterdagochtend zijn zij voor den officier van justitie geleid. Kerk en school De Raad van Schagen benoemde tot on der wijzeressen de dames: G Hettinga te Terhorne (Friesland) en F. Barkman tijde- lijk te Schagen. Luchivaapt Rechtszaken BURGEMEESTER MISHANDELD. Voor de rechtbank te Winschoten heeft te- rechtgestaan de heer L. F. W., arts te Nieu- wolda, wien ten laste gelegd werd, dat hij op of omstreeks 22 Juli te Nieuwolda den burgemeester F. Tjaberings heeft mishan- ERNSTIGE VLIEGTUIG- ONGELUKKEN IN AMERIKA. Dertien dooden. In de Vereenigde Staten zijn drie ernsti ge vliegutig-ongelukken gebeurd, die dertien slachtoffers hebben geeischt. Bij Marytown in Wisconsin stortte een groot passagiers- vliegtuig van een tamelijk groote hoogte neer en geraakte in brand De zes inzitteo- den, waaronder de beide piloten, werden ge« dood. In de nabijheid van Oakland (California) viel een vliegmachine naar beneden en ging door het dak van een huis. Vliegtuig en huis geraakten in brand. Hierbij kwamen drie personen om het leven. Volgens ooggetuigen ontstond de val tengevolge van een vleu- gelbreuk. Te Chicago botsten op groote noogte twee vliegtuigen tegen elkander. Uit de verbijzelde toestellen werden vier dooden gehaald. DE POSTVLUCHT NAAR INDIE. Te Bagdad gearriveerd. Aneta-Vaz Dias meldt, dat het postvlieg- tuig voor Indie Zondag van Aleppo naar Bagdad vloog en aldaar om 12.25 uur is aangekomen. Aan boord is alles wel. Heden wordt de vlucht voortgezet. (Qatvj»nfieg pjj toodlaoze teleioon), Eig. V orige Koers 285 203 70 150 614 106Vj 269 927 Koers van beden te S STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN, Handel Mpij Cert. v. f 1000 ii n Resc. i i i i Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels Patent Calv6 Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V, A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon, Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn H I. Gem. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash *Exdividend. tExclaim. 88l/g 40V, 153 280 083/, PROLONGATIE vorige koers 51/, pCt WISSELKOERSEN 101 178 177V, 253V, 16*3/, 585 1211/4 253 130i/i« 237 342 691 448 167 144.50 86 264 175 421l/a 443V, 205V, 2673U 177 345 208 93/, 58 tig 54 2071/, 93V, 95 147 V, 404 455 431V, plm. pi.m. pi.m. pi.m. 1.30 1.45 2.- 2.15 1771A 177V, 1763/, 2561/, 256V, 253-| 585 577-85 278V, 279-80 275i/, 268-9 270 270-1 153 619-26 6261/, 625i„ 110 110-2 111 275-6 274-7 270-4 921 920-3 921-2 920-5 120V, 128'/, 128-9/ 235 343 686-91 6851/,-9 683-5 447-8 445 441-5 168-9 168-9 148 272 269-74 267-70 267 175 178 447.8 417-9 445J-6J 446-7 266'/, 266-7 267 2671/,. 176 178V, 206 206 9u/w - 149 149 149-J 4091/, 415-7 412-6 459 459-60 460 460 438'/, 4381/, 437-8 88 4013/16 40i3/lg-l 40«/m 281 68 heden 5J pC*. AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New-\ork Italie feci ii..-. Vorige Koers op koers heden 3 uur 12.096/16 12.091/, 59.40 59.40 9.761', 9.761/, 34.68 34.67 48.06 48.07 35.121/, 35.121/, 66.42V, 66.42'/, 66.821/, 60.82'/, 66.45 66.45 2.49»/lg 2-491/, 13,05 13.06

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8