BinnenBand BCunst Daaroni, alle aanwezigen, wie gij ook zijt, oud of jong, rijk of arm, viert feest, viert feest, feest, ter herd en king van ons driehon- derdjarig bestaan. En daarom, daaroni mee- nen wii dan ook werkeliik. dat er feest ge- vierd mag worden, een groot en waardig feest, drie dagen lang. En dan zullen we na die drie dagen, onder Gods zegen onze oude gewone werkzaam- ibeden weder opvatten, opdat onze nazaten bij de herdenking van net' vierde eeuwfeest nog meer reden tot feest vieren mogen heb- b6De fraaie, door den heer Born vervaardig- de hamer, met de wapens van Alkmaar en Heerhugowaard en het opschiftje Van Alk maar 'aan Heerhugowaard 1629—1929 werd met een woord van dank dcor den dijk- graaf aanvaard. Krachtig annlaus. Jhr. ROeLL AAN HET WOORD. Na de rede was het woord aan den Com- missaris der Koningin Jhr. Roel, die het vol- gende zeide: Mijnheer de Dijkgraaf en verdere be- stuurderen van den polder H. Hugowaard, mag ik u namens alle aanwezigen den dijk graaf wel hartelijk danken voor het woord van welkom tot ons gesproken. Het was mij een groot voorrecht de uitnoodiging te ont- vangen om als eere-voorzitter voor de feest- viering op te treden en ik kan zeker namens alle andere leden van het eere-comite jwel de verzekering geven, dat wij de uitnoodiging op hoogen prijs hebben gesteld, blijkt wel uit de talrijke aanwezigen. Gij hebt in uw welkomstwoord het wel en wee van den polder H. Hugowaard geschetst van- het 300-jarig bestaan en terwijl er van - de 300 jaren 250 zijn geweest, waarin men dikwijls het woord „de magere Waard in den mond heeft moeten nemen, hebt gij toch met vreugde kunnen gewagen van de bloei ende laatste 50 jaren, waarin het woord „de magere Waard" verdween. Wij hebben gelegenheid gehad in het boekwerk van Mr. Belonje de geschiedenis van den polder te leeren en bovendien een korte aangename schets van den heer B rug- man in het feestprogramma, waarin deze herhaaldelijk de vraag stelt of er rede is om feest te vieren en die vraag bevestigend be antwoord. Gij hebt ook die vraag gesteld en met een volmondig „ja" beantwoord. Gij hebt gezegd „Viert feest inwoners van den polder en bezoekers van buiten, geeft aan den roepstem om feest te vieren, gehoor. Straks zullen wij onder uw leiding de ten- toonstelling openen en bezoeken en dit zal de inleiding zijn tot het driedaagsch feest, la- ten wij U en alien die tot dit feest hebben bijgedragen de verzekering geven dat wij met vreugde en geestdrift aan uw oproep gevolg hebben gegeven en u toewenschen dat het feest in alle opzichten mag slagen en dat de feestdag een mijlpaal mag zijn voor een ■nog veel schooner toekomst van de Heerhu gowaard. (Krachtig applaus). WETHOUDER THOMSEN SPREEKT. Het woord was hierna aan den waarne- menden burgemeester van Alkmaar, Wet- houder Thomsen, die het volgende zeide: Mijnheer de Dijkgraaf! Namens het G. B. van Alkmaar wensch ik U en uwe medebestuurders van den pol der H. Hugowaard van harte geluk met dit jubileum. Het G. B. van Alkmaar stelt in dit jubi leum veel belang, wat het heeft willen too nen door niet een enkel lid van ons Bestuur af te vaardigen, maar door in pleno hier te komen. Alleen onze Burgemeester, die in 't buitenland vertoeft moet ik exuseeren. Dat ons G. B. zulk een belangstelling heeft voor uw feest, moet ieder wel duidelijk zijn, die bedenkt, in welke verhouding onze Gemeente steeds tot uw Polder stond. Alk maar had in de eerste plaats een belangrijk aandeel in de droogmaking van uw water schap, maar wat van zooveel meer beteeke nis is, zij was gedurende die eeuwen de Me tropool van uw gewest. Alkmaar was de aangewezen plaats voor den afzet van zoo veel producten in uw polder geteeld; daaren tegen was de Heerhugowaard een alleszins gewaardeerd afzetgebied voor de producten van Handel en Nijverheid uit onze Gemeen te. Zoo droegen beide gebieden in belangrij ke mate bij tot elkanders vooruitgang en bloei. Ik zou wenschen, dat dit ook in de toekomst in steeds toenemende mate het ge val zal mogen zijn. De goede en zoo gewenschte verhouding tusschen uw bestuursgebied en het onze heb ben wij willen symboiiseeren door de wapens van beide gebieden aan te brengen in een materie, die de tand des tijds een paar eeuwen kan doorstaan en op een voorwerp dat bij het bestuur van een polder goede diensten kan bewijzen. De voorzittershamer. zij is tevens een teeken van Orde en Gezag twee aangelegenheden die voorwaarden zijn voor een goed bestuur, dat zooveel kan bij- dragen tot bevordering van vooruitgang en welvaart. Mijnheer de Dijkgraaf mag ik namens de Gem. Alkmaar dit symbool in uwe handen stellen en daarbij den wensch uitdrukken, dat die handen nog lange jaren dezen waker des gezags zullen mogen hanteeren tot heil, tot zegen en voorspoed van uw gewest. (Ap plaus). DE OPENING VAN DE TENTOONSTELLING. Hierna was het woord aan den heer Brug- man, die de volgende rede uitsprak: Mijnheer de Commissaris der Koningin, dames en heeren, 't zij me vergund als voor- zitter van het comite een enkel woord te spre- ken voor de officieele opening onzer tentoon stelling. Het schijnt me toe, dat er niet veel wordt gezegd, indien ik beweer, dat de eerste belangstelling voor de viering van het derde eeuwfeest ter herdenking der droogmaking van onzen polder, gedacht is geworden door het bestuur der eerste voorbereidingsverg., dat tijdens de feestdagen zou worden gehou- den een land- en tuinbouwtentoonstelling, waaraan al aanstonds uitbreiding werd ge geven door te besluiten, daaraan te verbinden een afdeeling voor Huisvlijt. Dart hierdoor de belangstelling gewekt kon worden, meen ik voor een goed deel te moeten toesohrijven aan het feit, dat zeer velen nog hoogst aangename herinneringen hebben be houden aan onze eerste eigen tentoonstelling, nu juist 25 jaar geleden gehouden en aan de ;daarop volgenden in de jaren 1908 en '12. Het buitengewoon welslagen dezer tentoon stelling hebben er ongetwijfeld toegeleid, dat nadien herhaaldelijk de vraag werd verno- men: Krijgen we niet eens weer een tentoon stelling? De omstandigheden tijdens de oor- logs- en naoorlogsjaren waren echter van c ien aard, dat de organisaties, welke de ge- louden tentoonstellingen hadden uitgeschre- ven, geen moed konden vinden, op die vraag en bevestigend antwoord te geven. Toen ech ter het jaar 1929 meer en meer nabij kwam, werd den vragers verwezen naar het 300- jarig bestaan van c':n polder en daarbij de veronderstelling uitgesproken, dat bij even- tueele feestviering het houden eener tentoon stelling wel niet op het programma zou ontbreken. Die veronderstelling is juist geble- ken, irnmers, we staan voor het oogenblik, dat onze tentoonstelling geopend zal worden. Dat door de bewoners van onzen polder veel wordt gevoeld voor een land- en tuin bouwtentoonstelling kan geen verwondering wekken, wanneer we bedenken, dat een zeer groot deel der bevolking in land- en tuinbouw zijn bestaan heeft en een ander belangrijk deel door deze takken van bestaan zijn broodje heeft. Temeer nog wordt er voor ge voeld nu vooral gedurende de laatste 25 jaren het klein grondbezit zoozeer is toegenomen, waardoor zeer velen in de gelegenheid zijn daadwerkelijk aan zoo'n tentoonstelling deel te nemen. Voegen we hier nog aan toe, dat door velerlei factoren de landbouw met z'n on- derdeelen veeteelt en zuivelbereiding en voor al ook de tuinbouw tot vrij wat hoogere ont wikkeling zijn gekomen, dan wordt het begrij- pelijk, dat mui elkaar en eventueele bezoe kers wel graag eens de besten der zelfge- fokte dieren en de besten der zelfgekweekte producten wil toonen, speciaal, wanneer de gelegenheid tot onderlinge vergelijking wordt geboden. Men gevoelt toch, dat uit die onder tinge vergelijking in't bijzonder op een ten toonstelling in't algemeen voor ieder nog wel jets te leeren valt. Is dit het geval op een land en tuinbouwtentoonstelling, sterker geldt dit nog wellicht voor een tentoonstelling van huisvlijt. Waar voor het eerst in onzen pol der een huisvlijttentoonstelling wordt gehou den, mogen we, naar ik meen, het comite daar voor getukwenschen met het succes. Hoewel ik me nog slechts met een vluchtigen blik in het huisvlijt-gebouw heb moeten tevreden stellen, hoop en verwacht ik, dat we daar zul len vinden een afspiegeling der resultaten van het in steeds ruimeren kring genoten huis houd-, nijverheids- en vakonderwijs. Ik voeg er den wensch aan toe, dat ook bereikt za! worden het doel, dat men zich voor oogen heeft gesteld, n.l. het aankweeken van lust voor huisvlijt, met het gevolg, dat meermalen een huisvlijttentoonstelling gehouden zal kun nen worden met toenemende deelname en toe nemende moeilijkheid voor de komende jury's voor een juiste beoordeeling en voor de recht matige toewijzing der bekroningen. Het heeft ons zoowel voor het een als voor het ander aan belangstelling bij ingelanden en burgers niet ontbroken, waarvoor we natuurlijk zeer dankbaar zijn, doch vooral zijn we getroffen door de groote belangstelling van buiten, ge- tuige het groot aantal medailles dat te onzer beschikking werd gesteld, ge tuige ook de zeer belangrijke inzendingen ter opluistering van elders. Mijnheer de commissaris, het wordt door het tentoonstellingscomite op zeer hoogen prijs gesteld, dat U met uw staf van Ged. Sta- ten de belangstelling voor ons heugelijk feest ook zal uitstrekken tot een bezoek aan onze tentoonstelling, waarin we meenen te mogen zien klimmende belangstelling in de hoofd bronnen van bestaan voor een zeer groot deel van het Gewest door u bestuurd. Met groote waardeering, mijnheer de Comm., leden van Ged. Staten, is door de land- en tuinbouwbe volking ervaren, dat door 't Provinciaal be stuur daadwerkelijke belangstelling wordt ge toond voor deze takken van bestaan, getuige o.a. de bevordering van land- en tuinbouw onderwijs, getuige de steun voor de demon stratiebedrijxen ter bevordering van den glas cultuur, getuige de geldelijke steun aan d reclame voor speciaal Noord-Holl. produc ten in de vreemde, teneinde daarvoor het af zetgebied te verruimen. Ook mag zich het huishoud-, nijverheids- en vakonderwijs ver- heugen in de belangstelling van het Prov. be stuur. Moge het niet als te groote vrijmoedig heid mijnerzijds worden beschouwd, indien ik met warmte de belangen van land- en tuin bouw, de belangen van al het door mij ge noemde onderwijs, ook voor de toekomst bij 't Prov. bestuur aanbeveel. Laat mij thans mijnheer de Comm., h.h. leden van Ged. Sta ten, U namens het tentoonstellingscomit hartelijk welkom mogen heeten op onze ten toonstelling en hieraan den wensch verbinden dat moge die dan al een plaatselijk karakte dragen, dit bezoek niet al te zeer teleur zal stellen. In ons voordeel is ongetwijfeld, dat we haar in een feestkleed mochten steken. Verdere hoogen gasten, leden van het eere comite, leden van het hoofdcomite moge het daar juist uitgesproken welkom ook be schouwd worden als tot U gericht. Ieder bij name te noemen of in kwaliteit aan te duiden. zou te veel van onzen kostbaren tijd eischen en ongetwijfeld tot ongeduld leiden. Toch meen ik een paar uitzonderingen te moeten maken 1 En dan wil ik speciaal welkom heeten den heer Kostelijk, wien reeds in de eerste ver- gadering werd verzocht zitting te willen ne men in ons eere-comite, als lid der Prov. Sta ten, We hebben hiermee, meen ik, uiting wil len geven aan onze vreugde over't feit, dat weer iemand uit ons midden zitting heeft in Prov. Staten, te meer verheugen we ons daar- over, omdat we de overtuiging hebben, dat de heer Kostelijk in de Statenvergadering hij moge daar dan zitten als de Benjamin zooveel in zijn vermogen is zal behartigen de belangen van het heele Gewest, maar toch ook, waar hem dit gewenscht toe lijkt, krach- tig zal opkomen voor de speciale belangen van onzen polder, van onze gemeente, van deze hem zoo goed bek-ende belangrijke land- en tuinbouwstreek. En ten slotte, geachte heer Dijkgraaf en burgemeester, als voorzitter van het hoofd comite, als eere-voorzitter van het tentoon- stellings-comitie, zij ook U 'n wel zeer harte lijk welkom toegeroepen. Wordt deze wel- komstgroet het laatst geuit, daaruit mag niet worden afgeleid, dat die van mindere beteeke- nis zou moeten getuigen. Indien hiermee niet al te zeer wordt gezondigd tegen de vormen, dan zou ik io dezen wel toegepast willen smaakl ah zien: Lest Best. Het schijnt me toch toe, dat dit herdenkingsfeest, ons Derde Eeuwfeest, juist voor U van meer beteekenis, van hoo gere waarde moet zijn dan voor ieder ander, wie dan ook; vooral, omdat tijdens Uw Dijk graaf- en Burgemeesterschap, wel niet recht- streeks door U persoonlijk, maar dan toch onder Uwe leiding, dank zij Uw buitenge- wone werkkracht, gepaard aan helder in- en doorzicht en doorzettingsvermogen, zeer veel tot stand kwam ter verhooging van den bloei van onzen polder, tot meerder aanzien der remeente Heerhugowaard. Deswege dus aan U een dubbel hartelijk welkom en ik houd me ervan overtuigd, dat ik dit niet alleen mag doen namens ons comity, maar rnede namens de ingelanden van onzen polder, namens vrij- wel de ingezetenen onzer gemeenten. Voor ik eindig meen ik reeds nu een harte lijk woord van dank te moeten richten tot de jury's voor de ongetwijfeld moeilijken arbeid hedenmorgen verricht en een hartelijk woord van dank ook aan alien, die gewerkt hebben ban en voor onze tentoonstelling. En einde- lijk, mijnheer de ccmmissaris, richt ik mij tot U zeer beleefd en vriendelijk met't verzoek of U zoo welwillend zou willen zijn onze tentoonsteling officieel te openen, hetgeen op zeer hoogen prijs zou worden gesteld. Na deze rede werd de tentoonstelling door den commissaris der koningin geopend door het doorknippen van een lint. Ndmens den Bond van Waterschappen in Noord-Holland werd hierna een keurig bloemstuk aangeboden. DE BEKRONINGEN. Hieronder volgen de bekroningen: Paarden. Paarden. lste pr. P. de Boer, 2e pr. de- zelfde. Oudere paarden. lste pr. Jac. Oudhuis Az., lste pr. P. de Boer; 2e pr. C. Mul, 2e pr. J. Oudhuis Cz., eerv. verm. P. Kostelijk Pz. en G. Appelman. Rundvee- Rundvee, niet geregistreerd: Kuipinken. lste pr. J. Blauw Jz., 2e pr. J, Maijer. Kuikalveren, lste pr. J. Zuurbier, 2e pr. P. Blauw Jz. Stieren, geb. in 1928. lste pr. A. Oudhuis Az., 2e pr. S. Bont, e. v. W. Appelman. Jonge stieren. lste pr. Frans 121, eig. M. Spaan, Heerhugowaard, 2e pr.Wodan N. H. 2536, eig. P. Blauw Jz., Heerhugowaard, 3e pr. Cornelis C 3, eig. L. P. v. Graft, Heer hugowaard, Sierkalveren. lste pr. Linda, eig. H. A. M. Wuis, Heerhugowaard, 2e pr. Nellie, eig. dezelfde. Vier hokkelingen. lste pr. groep A, Oud- huis Heerhugowaard, 2e pr. groep 69, eig. G. Kant, Heerhugowaard. Groepen van 4 kalveren. lste pr. groep A. Kuiper Heerhugowaard, 2e pr. groep A. Oudhuis, Hee.rhugowaard. Vaarzen, geb. 1927. lste pr. Stijntje II, eig. H. Scheer, Heerhugowaard, 2e pr. Griet- je XIV, eig. P. Blauw, Heerhugowaard; eerv. verm. Aagje II, eig. dezelfde; eerv. verm. Zwartje II, eig. H. Binin, Heerhugowaard. Melkkoeien, niet afgewisseld. lste prijs C. Slinger, 2e pr. F. N. Spaan. Twinters, geb. 1926, lste pr. Emma, F. R 420, eig. K. Oudeman, Heerhugowaard, 2e pr. RuiTer II F. K. 469, eig. P. Molenaar, Heerhugowaard, eerv. verm. Zwartstaart, eig. H. Bruin, Heerhugowaard. Melkkoeien, afgewisseld. lste pr. P. Blauw Pz., eerv. verm. Th. Kuilboer, Petrus Konijn Koeien, geb. 1925: le pr. Geertje, K. Oude man H. H. W., 2e pr. Nellie, eig dezelfde, e.v. Bonte Meintje, en H. Bruin H. H. W. en Trien, eig. P. Blauw Jz. H. H. W. Vette koeien, niet afgewisseld: le pr. D Smit Jaczn., e.v, K. Stammis. Vette koeien, afgewisseld, le pr. C Zuur bier. Koeien, melkgevend in 1925 Eereprijzen Cornelia, eig. C. Oudhuis en Zelinka. eig N. Spaan H. H. W.. productieprijs, Campi eig. J. Vader H. H. W. Zichtbaar dragende schotten: le pr. Dirkje IV, eig. H. Bruin, H. H. W. Zichtbaar dragende koeien: le pr. Friso F. R. 50, eig. P. Blaauw Jz., H. H. W. Fokkersgroepen: le pr. groep K. Oude man, H. H. W., 2e pr. groep P. Blauw H. H. W., e.v. groep H. Bruin, H. H. W. Wolvee en geiten. Rammen, geb. in 1928 of ouder. le pr. M Spaan, 2e pr. P. Blauw Jz. Ramlammeren: le pr. P. Borst, 2e pr. H Oudhuis, e.v. M. Spaan. Fokschapen: le pr. gouden medaille, M Spaan, 2e pr. A. Langereis, e.v. P. Blauw. Ooilammeren: le pr. P. Borst, 2e pr. M. Spaan. Bokken: le pr. Jn. Tamis, 2e pr. dezelfde. Geiten: le pr. K. Wester, 2e pr. Jac. v. d Buase. Varkens. Drachtige zeug: le pr. A. Appel, 2e pr. P. Borst. Zeugen met biggen: le pr. P. Borst, 2e pr dezelfde, e.v. H. Scheer. Vette varkens: le pr. P. Blauw. Beeren: le pr. W. Greenland, 2e pr. H Bruin. Fokzeugen: le pr. S. Borst, 2e pr. A APP*1- Kaas en boter. Commissiekaas: le pr. C. Zuurbier, 2e pr R. v. Langen, e.v. dezelfde. Boerenboter: le pr. R. v. Lange, 2e pr. C Haringhuizen. Kasproducten. Tomaten A. le pr. J. PluisterMeurs, 2e pr. Jac. Tromp, e.v. C. Kuilboer. Tomaten B. le pr. J. Pluister—Meurs; 2e pr. Jn. Tromp, e.v. Jac. Tromp. Druiven: le pr. Jb. Grocneveld; 2e pr. J. PluisterMeurs. Kassnijboonen; le pr. C. Kuilboer. Kaskomkommers: 2e pr. C. Kuilboer. VRUCHTEN, Verzamel/ng mootste en bcste peren le pr. K. Heuvel; 2e pr P. B. de Vries; eerv. verm, LW. v. d. Meulep Mooiste en beste appelen: le pr. K. Heu vel; 2e pr. W. v. Slooten; eerv. vert C. v. Langen, P. M. de Vries en K. den Hartigh. HUISVLIJTTENTOONSTELLING, Schoolkinderen, Nuttlge handwerken: le pr. Anna Kuin; eerv. verm. Nely Bas. Fraaie handwerken; le en 2e pr. Anna Kostelijk; 3e pr. Trien Kalf. Houtsnijwerk: le pr. R. Kuilboer; 2e pr. P. Haringhuizen Klz.; eerv. verm. H. Meg- gel aar. Teekenwerk: le pr. Ina Bierhaalder; eerv. verm. P. Haringhuizen Kz; 3e pr. Trien Beers. Kunstvoorwerpen: le pr. Trien Beers; eerv. verm. Chris Smit. Groep twee, kinderen i. e. m. 16 jaar. Nuttige handwerken: le pr. mej. G. Bom- mezij. Fraaie handwerken: le pr. mej. M. Bakker Pd; 2e pr. M. Kostelijk. Schabloonwerk, le pr. D. P. Dirkmaat. Houtsnijwerk: le pr. B. Knip. Teekenwerk: le pr. D. P. Dirkmaat. Schilderwerk2e pr. mej. N. de Koning. Oudere personen. Nuttige handwerken: le pr. mevr. N. Heinev. d. Ham; 2e pr. mej. N. Kooij Jd.; eerv. verm. mevr. M. Dirkmaat—Kok en mevr. Kantde Boer, nog een eerv. verm, dez. en mevr. Th. Kuilboer. Fraaie handwerken: le pr. mevr. Scholten; 2e pr. mevr. IJ. Zomer; 3e pr. mej. Tr. Rei- ne; 4e pr mej. J. M. Brouwer; 5e pr. mevr. J. H. v. SchaikKathmann; prijs la mevr. N. WuisWonder, prijs 2a mevr. H. A. v. SlootenOotjers; pr. 3a J. H. v. Schaick— Kathman; eerv. verm. mevr. K. v. Bodegra- venHoogland, mej. J. M. Brouwer, mevr. A. GrootStammes, mevr. N. Wuis-Wonder. Houtsnijwerk: le pr. C. Kuilboer; 2e pr. N. Doodeman; 3e pr. P. Hittema; extra prij- zen C. Kuilboer en P. Wester. Raffia-werk: le pr. mej. T. v. Slooten. Teekenwerk: 2e pr. M. J. Hoogland; eerv. verm. C. Langedijk; extra prijs mej. M. v. Slooten. Schilderwerk: le pr. mej, E. M. de Vries. extrapr. W. Wijte. Kunstvoorwerpen: le pr. Th. Voskuil; (Ongecorrigeerd). KANTOORBEDIENDEN EN ARBEIDSWBT. Om tegenover de nieuwe regeering en nieuwe Tweede Kamer te demonstreeren te gen de steeds uitgestelde invoering van de Arbeidswet 1919 voor de kantoor- en handels bedienden had de Nationale Bond „Mercu- rius" Zondag te Den Haag een demonstra- tieve bijeenkomst belegd, die door pl.m. 650 man bezocht was. Als eerste spreker trad op de heer Jac. Bakker uit Rotterdam, voorzitter van Mer- curius, die een rede hield over de beteekenis van de Arbeidswet voor de kantoorbedienden, waarbij hij scherpe critiek oefende op het feit, dat deze wet nu reeds 10 jaar geleden is vastgesteld, zonder ooit voor de kantoor bedienden tot uitvoering te zijn gekomen. De volgende spreker, de heer H. B. Berg- huijs, wnd. secretaris der Ned Vakcentrale te Utrecht, behandelde indrukken van de 13e Arbeidsconferentie te Geneve, waarbij hij zijn verbazing er over uitdrukte, dat voor deze conferentie de Hollandsc'he delegatie geen enkel overleg heeft gepeegd. Ten slotte sprak de heer J. Veenhuijsen uit Amsterdam, bestuurslid van het Verbond van Vakorganisaties van Hoofdarbeiders, die de regeling de rechtspositie der kantoorbe dienden aan een beschouwing onderwierp. ren de kermis had bezocht, heeft hij zich op de spoorlijn te slapen gelegd. Een been werd geheel van het lichaam gescheiden, terwijl het andere zeer zwaar gewond is. De getroffene is naar het gasthuis te Hel- mond vervoerd. Zijn toestand is levensge- vaarlijk. EEN SUCCES VOOR NIC. HOOGERWERF,, Men schrijft ons: De heer Nic. Hoogerwerf, directeur van het Mannenkoor „Orpheus" alhier, heeft Zondag te.Dordrecht met het Haarlemsch Klein a Capella Koor op het aldaar ge houden concours, uitgeschreven door de Liedertafel „Zanglust" een schitterend suc ces behaald. „De Oprechte Haarlemsche Courant" schrijft daarover het volgende: „De beide door het koor te zingen werken werden op zoo danige wijze vertolkt, dat het publiek aan koor en leden een ware ovatie bracht. Reeds moesten nog vele maten van't vet* plichte koorwerk, „Een Zomerdag" van Er- delman, worden gezongen, toen men in de zaaj opstond, en met luide bijvalsbetuigin- gen te kennen gaf, hoe men in Dordrecht zulk zingen waardeerd. Toen omstreeks middernacht de jury hd podium betrad, om den uitslag mede te deelen, zeide de voorzitter der jury, de heer Erdelman, dat het hem een behoefte was het koor, dat den len prijs verdiend had, met op zulk een artistieke en diep doorvoelde wijze zijn werk „Een Zonnedag" te vertolken, een persoonlijke felfcitatie te moeten brengen. Haarlemsch Klein a Capella Koor kreeg bij acclamatie een bijzondere felicitatie van de jury: De le prijs, 250. met gouden medaille, benevens de eere-mcdaiile van H. M de Koningin-Moeder, de directeur-prijs, f 35, alsmede de verguld zilveren plaquet, aange boden door de stad Dordrecht. Deze plaquet werd beschikbaar gesteld voor die vereeniging, die door haar opkomen en samenstelling op het podium het cachet dezer afdeeling zou verhoogen. Het hoogtepunt voor Haarlemsch Klein Cappella Koor werd, toen na afloop van den wedstrijd de jury aan den heer Hoogerwerf verzocht om nog eenmaal een nummer te willen zingen; een verzoek waaraan natuur lijk werd voldaan". Alkmaar bezit vele goede zangers. Moge dit een vingerwijzing zijn, dat er hier toch ook gelegenheid bestaat onder dezen bekwamen leider te zingen. Het man nenkoor „Orpheus" heeft thans o.a. in studie het prachtige Fransche werk „L'Orgae" met jongenskoor, hetzelfde wat een paar jaar ge leden door zijn Haarlem's koor „Caecilia" in de Groote Kerk alhier zoo'n machtigen indruk heeft verkregen. Het mannenkoor gaat zijn zilveren jubi leum tegemoet. Laat men hier ter stede, evai- als in Dordrecht, een koor waardeeren, zoo- als het verdient! BRANDEN. Boerderij afgebrand. Gisternacht is de leegstaande boerderij van den heer L. van Oorschot aan den Leen- derweg te Eindhoven door onbekende oor- zaak afgebrand. Het vuur vond gretig voed- sel in een groote partij hooi en strooi. Een paard kwam in de vlammen om. Geen water genoeg. Zondag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de perceelen van den heer A. M. Spronk te Domburg, die daar een winkel drijft in alerlei artikelen. Doordat Domburg nog steeds geen waterleiding heeft, door de droogte geen ander water in de buurt was en door laag water ook het pompen van wa- ter uit zee onmogelijk was, werd het blus- schingswerk zeer bemoeilijkt. Heel de groote winkel en het aangrenzende woonhuis zijn dan ook in vlammen opgegaan, niets bleef gespaard. Met moeite kon verdere uitbrei ding werden voorkomen. EEN BRANDENDE AUTO GEVONDEN. Aan den noodweg bij den Utrechtscheweg onder Hilversum heeft gistermorgen een burger een tweepersoonsauto bran- dende gevonden Hij was genummerd L 11868 en behoort volgens het register aan den heer A. B. Huber te Doorn. De eigenaar is echter tot dusver niet gevonden. Vermoe- delijk, heeft hij zich verwijderd, nadat hij zag, dat van zijn wagen niets meer te red den viel. Daarvan is niets anders over dan het geraamte. De politie js te weten gekomen dat hij was verzekerd bij de Mij. Fatum te s-Gravenhage. In afwachting van de komst van een expert of van den eigenaar werd het overblijfsel bewaakt door de Hilversum- sche politie. VERKEERSONGEV ALLEN. Te water gereden en verdronken, Te Alphen aan den Rijif is Zondagmiddag het dertienjarig zoontje van de weduwe Verbij bij het uitwijken voor een auto op zijn fiets in het kanaal gereden en verdronken. TEHUIS VOOR JONGE MANNEN. Te Eindhoven geopend. Zaterdagmiddag is te Eindhoven aan de Guido Gezellestraat geopend het eerste te- huis van het Nederlandsche Jongelingsver- bond. Het huis is gebouwd naar een ontwerp van architect A. Ingwersen te Amsterdam. Dit tehuis is, na het Loma-Tehuis, in Lim- burg, het tweede van genoemd verbond Het biedt ruimte voor 31 jonge mannen. EEN ONGESCHIKTE SLAAPPLAATS. Hedenmorgen om ongeveer half zes is te Mierloo door de stoomtram de 58-jarige fa- briekarbeider K. overreden. Nadat bii uiste.- 74£ itetrr •iNie'-Ofticieel). 451e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 17 September 1929 5e Klasse 2e Lljst. Hooge prilzen; 232 3557 16379 1000 4026 5274 10222 19656 200 457 1157 3023 9701 10987 170« 19303 20617 100 Prilzen van 70S—: 479 751 856 877 1182 1220 1452 1559 1602 1931 2594 2638 2754 2791 3553 4070 4119 4125 4562 4755 4790 5099 55S6 5614 5626 5680 5988 6020 6231 6818 7563 78S1 8027 8086 8967 9470 9504 9567 303 1306 2337 2942 4289 5353 5753 6890 8622 1322 2542 3349 4432 5424 5769 7008 8629 1325 2572 3377 4468 5557 5957 7105 8346 134 1298 2222 2855 4181 5208 5725 6868 8378 9780 9790 10017 10535 10752 11406 11422 12221 12362 12847 13288 13330 14188 14261 14420 15147 15165 15184 15710 15836 16053 16361 16621 1665? 16742 16811 17191 17203 17221 17233 17840 17854 18029 18065 18842 18948 19323 19363 10029 10061 10944 11067 11529 11554 12398 12578 19562 19814 2C944 20907 10095 10119 10453 10478 11079 11141 11214 11328 11603 12119 12123 12145 12654 12718 12737 12761 13445 13462 13691 13960 14182 14453 14478 14S96 14S99 15063 15269 15281 15316 15484 19702 1639S 16490 16491 16508 16825 16828 16993 17017 17261 17316 17477 17821; 18093 18604 18615 18716 19425 19443 19485 19525 19867 20115 20435 20540 20592 Z07S5 22 273 513 669 911 1222 1737 2275 2692 2930 3438 3975 4252 4652 4965 5269 5610 5943 6464 6678 7101 73.67 7813 7940 8287 8478 8811 9230 9515 9933 10371 55 313 525 696 943 1245 1844 2333 2696 2972 3476 3995 4261 4738 4987 5294 5713 6113 6505 6919 7171 7482 7830 8030 8305 8536 8872 9285 9535 9968 10396 11049 11097 11248 11268 4223 11553 11567 11932 12024 12268 12284 12490 12505 85 314 537 t03 945 1305 1899 2352 2813 3080 3534 4Q20 4305 4821 4?9J 5SgO 5741 6124 056-1 6941 71»1 7496 7838 8081 8819 8548 8934 9306 9352 1O00S 10459 1 f 121 11302 NIETEN: .1 j 132 364 .359 710 0SO 1317 2087 2372 2815 3289 3546 4033 4439 4830 4994 5423 5744 0297 6597 6976 7 m 7m*5 9(106 9329 9613 10023 5.72 764 1012 1333 2144 2453 2697 3309 3689 4104 452} 4836 5014 54J0 5746 6322 6668 7017 7292 7619 7905 8146 $413 8720 9012 9331 9711 10141 203 430 583 180 417 377 8J4 1143 1407 2,153 2609 2509 3323 372-1 4lt)S 4504 4849 5043 5549 5706 6328 6685 7042 7301 7311 7t3I9( 7621 7668. 7.T«9j 7907 7915 79221 8208 8239 8260s 8414 8446' Sifi 8747 8707 87941 9039 -9162 92,1(4 9340 9402- 94$3| 97& 9784 98201 10156 10J76 1028,8) 10462 10489 1052.6 10877 1.0,956] 11124 iriST 11190 11193* 14242] 11305 11306 11348 1I35T) 114771 11593 11604 11636 11043 11.685 12053 12062 12118 1?2?? 12238 12249; 12317 42322 12360 1239.2 13426 12468] 12523 12SJ8 12705 12734 12733 12762; i in40 nnn iafn7 i i ao i 'in Q7l 12861 12870 12942 13024 18037 lS04i 13049 131971 13210 13243 13278 13310 13331 13341 13362 133674 13405 13406 13432 13521 13393 13630 13700 13016/ 13839 14006 140)4 14020 14026 14059 1412.9 14IR7, 14207 14242 14249 14270 14287 14359 14429 14439 14440 14461 14476 14543 14562 14632 14674 1,^710, 14748 14757 14781 14832 14856 14869 149)0 14940 14974 15019 15020 15157 15177 15227 lS.306 .15320 15347 15363 15374 15392 15460 J54S5 15488 154961 15559 15582 15599 15640 15645 18656 15705 lW'j 15869 15891 16051 16098 16127 16!f>5 10260 10004; 16434 16530 16506 16611 16619 16600 16720 16738 16740 16771 16822 169,32 17001 17018 17116 17)60 17178 1721,S 17269 IT270 17276 17330 17473 1 7439 17500 17354 17556 17022 177.79 17697 17866,17906 17935 17943 17978 17979 17997 18019 18032 WO?! 18143 18179 18200 18229 18269 18199 I84OI 184141 1S444 18457 18530 18556 18619 1J-805 18830 1S936, 18961 10971 18978 19012 19Q70 191,28 10222 19340$ 19263 1§287' 194CJ2 19404 W409 19553 1BS67 19096. 19726 19761 19795 19830 19848 1-9M6 I9S$» 21X041 20020 30041 30002 20O8O. 20148 20303 202* .JMSjlS 20262 20263 20287 20303 30327 203.10 20316 20373* 20381 20421 20467 20504 20597 20613 2<?60t, 3069® 20771 20797 20808 20818 20828 20863 30886 200971 20935 V e r b e e r i n g- 5c Kl. le lijs,t9262. 13485 en 19620. alien met ZeTrQ,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7