SIDONIUS ..JONG OVERGOROIJNEN Radi^rafisch Weerbericht. AG EH DA Stadsnieuws Rechtsasaken A11 STERDAAISCIIE BEUEtS BinnenManii ft r~.-11[-ll.r. f Woensdag 18 Sept. 7.30 uur, Cinema Americain: De held van Frisco (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Inbraak (boven 18 •jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater: 1. Gevaar, 2. Het duel der seksen (boven 14 jaar). Eeuwfeesten te Heerhugowaard. CIRCUS HAGENBECK. De afscheidsvoorstelling was maar matig bezet. In het programma waren eenige wij- zigingen aangebracht, waardoor verschillen- de nummers niet werden vertoond. Buitengewoon sensationeel was echter het nummer van den temmer Kaden, als hij te paard zijn leeuwen de verschillende kunst- stukjes laat verrichten. Ruiter en ros waren kalm, en de temmer mocht dan ook voor de- ze prestatie een welverdiend applaus in ont- yangst nemen. Het programma werd verder zonder pauze tamelijk vlug afgewerkt, waar door deze afscheidsvoorstelling te ongeveer half elf was geeindigd. Intusschen was men met het afbreken van het circus reeds gerui- men tijd aangevangen en passeerden ons bij 't huistoe gaan, de Somali's op weg naar't station om zich ergens anders te laten be- zichtigen. De afbraak. Tijdens de voorstelling zag men reeds ver schillende dieren, die niet meer behoefden op te treden, door de Nieuwpoortslaan trekken naar het station, waar een extra trein in ge- reedheid werd gebracht om het circus naar Almelo te vervoeren. Vele menschen, uit ervaring wetende welk een gezellige drukte het vertrek van een cir cus geeft, kwamen een kijkje nemen in de an ders stille straat. Na half elf, toen de toeschouwers uit het circus kwamen, begon ook meer het sleepen en sjouwen van de zware wagens, waarbij een der olifanten een uitstekende trekkracht bleek te zijn. Als de leider riep: „Mimi, hier heen!" kwam het logge geduldige dier op zijn kalme wijze aanwandelen, de zwaarste wagens als terloops meenemende. Een oogenblik, toen een wagen waarschijnlijk in het zand was weggezakt. zagen we het dier zich uitermate inspannen om hem op de straat te krijgen. En het gelukte zonder dat meer trekkracht noodig was. Een ongeluk Jammer, dat zich bij den afbraak van het circus nog een ongeluk heeft voorgedaan tij dens de werkzaamheden, die overigens zoo regelmatig en kalm verliepen. Een 21-jarige Alkmaarsche jongeman, zekere H. P. de L., werd door een vallenden balk getroffen en bleef bewusteloos op het terrein liggen. Een geneesheer, wiens hulp terstond werd inge- roepen, was van oordeel, dat het slachtof- fer verinoedelijk een lichte hersenschudding had opgeloopen en liet hem per politiebran- card naar zijn eigen huis aan de Overdie- straat vervoeren. EEN SCHADEPOSTJE. Een wagen van den heer K. op de Oude- gracht beladen met dakpannen, was blijk- baar te hoog opgeladen. Althans, bij het caf6 Ceres op den Heldersche weg ging de lading aan het glijden, met het gevolg dat een paar honderd dakpannen op de steenen kapot vielen. Een man, die boven op de la ding zat en mee tuimelde kwam met den schrik vrij. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het programma der Orgelbespeling op Donderdagavond 19 September half 8—half 9 door den heer Jan Zwart te geven, bevat orgelstukken van Beyer, Sweelinck, Handel e a. De toegang is op programma a 10 cent. Donderdag 26 September de laatste orgel bespeling in dit seizcen. VLIEGTOCHT NEDERLAND—INDIE. De directeur van het postkantoor te Alk maar maakt bekend, dat het tweede vliegtuig naar Indie zal vertfekken morgen 19 Sept Hiermede wordt vervoerd gewone en aange- teekende luchtcorrespondentie (met uitzonde- ring van stukken met aangegeven waarde). Laatste buslichting ten Postkantore dd. 18 September 21.30. Boven het gewone port is verschuldigd voor briefkaarten en postwis- sels 0.40, voor brieven en andere stukken 0.75 per 20 gram of gedeelte van 20 gram VERGADERING VAN DEN BOND VAN GEUENFOKVEREENIGINGEN IN DEN KRING AI.KMAAR. In cafe Switser werd de vergadering ge houden van bovengenoemden Kring, ter be- spreking van een inzending op de tentoon- stelling te Alkmaar. De vergadering werd gepresideerd door den heer G. Smits van Hejloo De voorzitter deed mededeeling van de groote bereidwilligheid van het bestuur van de Ho!l. Mij. van Landbouw, die naast een 3-tal medailies nog 30 voor prijzen beschik- baar stelde. Tegenover het gegeven woord behooren verplichtingen en daar niet alle afdeelingen vertegenwoordigd waren, stelde spr. voor om deze afdeelingen te bezoeken, omdat de tijd dringt. Aldus besloten. De heer de Vries zeide, dat wij even goed voor den dag kunnen komen als de schapen- fokkers, indien er maar een ernstigen wil is Spr. zou er een voorstander van zijn om straks in het reglement vast te leggen dat er minstens een lid van de afdeeling op de Kringvergadering moet tegenwoordig zijn op boete van minstens 1. Tot heden waren de vergaderingen goed bezocht, doch de laatste keeren was het matig. De voorzitter onderschreef deze ziens- wijze. De slappe houding van de besturen is niet te verdedigen, aid us werd nog opgemerkt. Besloten werd om den komenden winter de afdeelingen te bezoeken en in het regle ment vast te leggen dat het bezoek van de vergadering van den kring verplichtend is op boete van f 1. De voorzitter stelde voor om aan de Holl Mij. van Landbouw te verzoeken om de prijzen toe te kennen als volgt: voor de mooiste groep (1 bok en 5 geiten) oudere dieren le prijs f 7.50, 2e Drijs f, 5, idem voor MIET19 VOOR ALKMAAR de mooiste groep jongere dieren en voor den mooisten bok, de mooiste geit (oudere dieren) en mooiste geit (jongere dieren) de restee- rende 5 en medailies te vragen, een en ander te regelen, met het bestuur. Aldus besloten De verdere bespreking en regeling werd aan den secretaris opgedragen. Nog hechtte de vergadering zijn goed- keuring aan het bestuursvoorstel om lid van de afdeeling te worden. Verkiezing voorzitter en uitbreiding be stuur. De voorzitter stelde voor om in de va- cature te voorzien in Januari. De afdeelingen kunnen candidaten opgeven tot 31 December a.s. Het bestuur moet worden uitgebreid tot 2 leden van elke afdeeling. Aldus besloten. Met den wensch dat de inzending op de a.s. landbouwtentoonstelling mag slagen en alle geitenhouders hun beste beentje zullen voor- zetten om goed uit te komen, werd de bijeen- komst gesloten. DE VER. VAN VOLKSTUINDERS EXPOSEERT. Op de a.s. Landbouwtentoonstelling zal de Ver. van Volkstuinders voor de eerste maal exposeeren. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK ALKMAAR. (Meervoudige strafkamer). ZITT1NG VAN DINSDAG 17 SEPT. Uitspraken vorige zitting. Ds. Lodewiik P., Etersheim, gem. Oost- huizen, eenv. beleediging in geschrifte, 8 da- gen aangehouden. Arie N., Harenkarspel, mishandeling V rijgesproken. Teunis A., gedetineerd, diefstal te Helder, ter observatie opgenomen in 't psychopaten- asyl. Hubert P., Egmond aan Zee, mishande ling, onbep. aangehouden. Louis H., Schagen, thans gedetineerd, mis- drijf artikel 247 vvetb, v. strafrecht: nader onderzoek gelast. NIEUWE ZAKEN. ONJUISTE AANGIFTE VERMOGENS- EN INKOMSTENBELASTING. De uitgever Heinrich Paul Joh. E. te Hel der stond gister als verdachte terecht terza- ke het hem ten laste gelegde feit, onjuiste aangifte der vermogensbelasting dienstjaar 1926'27. Hij zou hebben aangegeven een vermogen van 107,674, terwijl hij geen aangifte zou hebben gedaan van een bedrag van 26.235 althans van 25.183, zooals door de inspectie na onderzoek was gecon- stateerd. De verdediger, mr. Buijs, van Am sterdam, een bekend pieiter in belasingzaken, kon niet tijdig ter zitting aanwezig zijn, waarop de rechtbank zich in raadkamer be- gaf. Inmiddels was mr. Buijs ter zitting aan- gekomen en kon de verdere behandeling plaats hebben. Mr. Buijs heeft van den fun- geerenden president mr. Muller een bemer- king te incasseeren. Pieiter verzoekt voeging der twee zaken, waarin verdachte is betrok- ken. De president zal handclen naar om- standigheden en toont zich aanvankelijk niet genegen tot voeging over te gaan. Over deze aangelegenheid wordt door presi dent en verdediger gediscussieerd en daarna weer tot berading in raadkamer besloten. De officier Mr. v. d. Feen de Lille heeft in het belang der verdediging geen bezwaar tegen de voeging. Na heropening wordt de voeging gelast, doch de behandeling gesplitst, ter vergemak- kelijking. Daarop werd voorgelezen de dagvaar- ding betrekking hebbend op de onjuiste aan gifte der rijksinkomstenbelasting en waaruit blijkt dat verdachte heeft opgegeven een be drag van 12.372.16en daarbij verzweeg een bedrag van 4735 of daaromtrent. Vol- gens het voor-onderzoek heeft verdachte ook zijn accountant, den heer Elte, omtrent den toestand van zijn vermogen onjuist inge- licht en verzwegen een Bank-dep6t ad 4485 en een bedrag in effecten ad 21000. Hij heeft aan Elte daaromtrent niets ge- toond. Hij heeft wel opgegeven een schuld van 1000 aan het Dorus Rijkersfonds. De getuige. inspecteur der dir. belastin- gen Zwart, destijds te Helder, werd in de eerste plaats geboord. In het jaar 1926 was de vermogensbelasting nog ondergebracht bij de successie. Over 1928 is verdachte aan- geslagen voor een inkomen van ruim /35000 en bedroeg zijn vermogen 168,827! De president voegt verdachte toe, dat hij ter ontlasting van zijn geweten of dat al thans voor hem. is ontlast, met een juistere opgaaf voor den dag is gekomen. Verdachte heeft gedurende het onderzoek door den rijksaccountant getracht met de grootste en meest gecompliceerde slimheid uit den greep van den fiscus te bliiven. De rijksaccounant bracht daarop verslag uit en bevestigde zijn rapporten. De heer J. G. Elte, financieel adviseur van verdachte en accountant te Amsterdam, onderging een uitgebreid verhoor met betrekking tot de opgave der belastingen door verdachte ver schuldigd. (zie daarvoor de hier- boven genoemde cijfers). Het bleek, dat ver dachte geen balans heeft overgelegd. De ver zwegen posten komen onder de gedane op gaaf niet voor. Verdachte heeft colportage- inkomsten voor het Dorus Rijkersfonds, pl.m 4000, verzwegen. Een colporteur te Am sterdam voor het Dorus Rijkersfonds heeft op de Amsterdamsche bank gestort een be drag van ruim 6000, zijnde de opbrengst van boekjes-colportage. De colporteur ontving 20 pCt voor zijn moeite. De rijksaccountant is er na veel moeite in geslaagd de verhouding tusschen verdachte .en dezen colporteur vast te stellen Deze geheele relatie kwam den rijkoaccoun tant verdacht voor en na gebleken onderzoek kwam aan het lieht. welke bedragen verdachte door tusschenkomst van den colporteur via de Amsterdamsche bank ontving. De toestand week sterk af van de aan den accountant ver- strekte opgaven. Om dus het Rijk en het Dorus Rijkersfonds te benadeelen heeft u derhalve de bedragen verheimelijkt en valsche inlichtingen gegeven, is de meening van den president. Het Dorus Rijkersfonds heb ik niet bena- deeld, protesteerde flauwtjes de verdachte. Na het verhoor van den directeur der Am sterdamsche bank werd gehoord de secre taris van het Dorus Rijkersfonds te Den Haag, de heer P. J. Jager, op verzoek der verdediging, die verklaarde dat de verdachte heeft aangeboden de wisselvallige inkomsten der colportage te vervangen door een vast jaarlijksch bedrag van 1000. Verdachte betaalde geregeld elk kwartaal f 250 als bijdrage. Het treft getuige, die met den verdachte zoo enthousiast het Dorus Rijkersfonds hee.t opgericht, dat het nu den schijn krijgt, alsof de zaak een verdacht luchtje heeft. De. colportage is oorzaak dat vele extra bijdragen en zelfs ot>k legaten het fonds toevloeien. De zaak blijft door col portage populair, zegt getuige. In 1925 was ingekomen een bedrag van 4000 op de in- vulbiljetten in de boekjes. De president wees er op, hoeveel er van de colportage vloeit in de zakken van den verdachte. Verdachte zei, dat het bedrag geen winst is, doch het bruto bedrag van de inkomsten der boekjes. De rijksadvocaat zei, dat de netto-winst veel hooger moet zijn. Verdachte ontkende dit. Het was geen winst, doch ontvangst, waarvan alle kosten moesten worden afgetrokken. De rijksadvocaat merkte op, dat behalve met boekjes voor het D. R. fonds verdachte ook nog liet colporteeren met andere uit- gaven. Professor Russe, deskundige van de ver dediging, werd als getuige-deskundige beeedigd. De heer Elte, opnieuw gehoord in zake de inkomstenbelasting, gal toe, dat de winst- en verliesrekening over 1925 niet juist is opge- maakt. Verdachte ging met de cijfers dezer balans accoord. Een post van f 4485 komt daarop niet voor. Wij belasten ons met den aan> en verkoop van effecten. ALKMAAR. Telefoon 120. Op de vraag van verdediger gaf de heer Elte een uitvoerige toelichting hoe de latere verhoogde aangifte met 21000 aan effecten is tot stand gekomen, alsmede de verhooging der aangifte voor den aanslag naar het in komen met f 6000. De deskundige Russe lanceerde een uitge- breide verklaring van onderscheidene artike- len, voornamelijk art. 117 der belastingwet met betrekking tot de aangifte uit eigen be- weging en hoe zulks gebeurt. Daarna werd overgegaan tot de behande ling van de zaak der onjuiste aangifte voor de inkomstenbelasting, zulks wat betreft de verzwijging van de colportage-inkomsten en de rente van het bank-deposito. Verdachte gaf toe te hebben geweten, dat hij deze inkomsten had en niet heeft opge geven. Hierna pauze. In de voortgezette behandeling bij herope ning na een pauze verkreeg weldra de officier het woord tot het nemen van zijn requisitoir. Deze releveerde dat hij slechts een greep heeft gedaan uit het vele materiaal en alleen heeft aangebracht de meest markante gevallen. De verdachte erkende het ontbreken van deze posten op de aangifte, waarop zij had- aen behooren voor te komen. Daarom is het den officier tegengevallen, dat hij nu op de zitting met foefjes voor den dag komt Uitvoerig stond de officier stil bij de vrij- willige bijdrage van f 1000, die verdachte op zicb had genomen, jaarlijks te doen toe- komen aan het Dorus Rijkersfonds ter ver- goeding voor eve<.tueele winsten op den boekjesverkoop. De manier, waarop men heeft gemeend het rijk schadeloos te moeten stellen, kon de goedkeuring van den officier niet wegdragen, zooals door spreker nader werd gestipuleerd. Het standpunt der justitie is even anders dan dat van de administratie. Behalve het finan- cieele weegt hier voornamelijk het juridische element. Ten slotte requireerde de officier twee geldboeten en wel een boete van 5000 of 100 dagen hechtenis en een van 2000 of 100 dagen hechtenis voor het tweede feit. De oPicier sprak hierbij nog zijn afkeuring uit over de wijze, waarop een hoofdbestuurs- lid van het Dorus Rijksfonds zich ten bate van zijn eigen portemonnaie tegenover dit fonds heeft gedragen. 3/4 van de bijdragen zijn verdwenen in de zakken van dit bestuurs- lid, den verdachte. Mr. Buys ving zijn uitgebreid pleidooi aan met in extenso uiteen te zetten het tot stand komen van het aangiftebiljet. Pieiter verdedigde daarin krachtig het standpunt van den accountant Elte en den bijzonderen weg tot schadeloosstelling. Pieiter verdedigde daarom krachtig het standpunt van den accountant Elte en de bijzondere weg tot schadeloosstelling van he* Rijk door hem gekozen. De verdediger geeft overigens toe, dat de feiten in de dagvaar- ding gesteld, juist zijn, doch pieiter betwij- felt of hier een aangifte is gedaan in wette 1 iiken zin. En als de aangifte aldus geschiedde, dan mist zij strafrechterlijke gevolgen. In verband hiermede noemde pieiter eenige uit- gesproken arresten van den Hoogen Raad. Pieiter toonde uit de aangifte biljetten aan, dat de aangiften onvolledig waren. Daarop bespreekt pieiter de vragen, kon er nadeel ontstaan en was het opzet gericht op het toe- brengen van nadeel, welke vragen door piei ter na nadere toelichting, ontkennend wor den beantwoord. Pieiter trachtte voorts aan te toonen, dat verdachte uit eigen beweging geinspireerd door den accountant een aan- vullende aangifte heeft gedaan. Met de ver hooging van 6000 op instigatie van Elte meende verdachte dat nu alles was goed- gemaakt. Ool: de verzwegen 4000 gulden op de Amsterdamsche bank. Pieiter is sum- ma summarum niet overtuigd van de nood- zakelijkheid van zulke hooge, als door den officier geeischte boeten. Pieiter is ook niet overtuigd, dat verdachte het Dorus Rijkersfonds heeft willen benadee len. Hij heeft steeds getoond, dat hij veel voor dit fonds over had en de verklaring van den heer Jager is zeker niet in zijn nadeel. Pieiter drong ten slotte aan op een minder hooge boete als geeischt door den officier. Mr. Buijs werd door laatstgemelden op verschillende punten van zijn betoog beant woord, waarop nog dupliek volgt. De respec- tieve opvattingen bleven natuurlijk als on- aangevochten gehandhaafd. Uitspraak 1 October. DE WETHOUDERSCRISIS TE AMSTERDAM. Gisteriddag zijn de afgevaardigden der raadsfracties van katholieken, anti-revolutio- nairen, soc.-dem. en vrijz. dem. het eens ge- worden over een werkprogramma voor een nieuw te vormen college, waarvan drie soc.- dem., een katholiek, een vrijz. dem. en een anti-revolutionnair deel zal uitmaken. De gisteren gehouden ledenvergadering van de Federatie Amsterdam heeft met 1057 tegen 84 stemmen het advies van het federa- tiebestuur en de Soc. dem. raadsfractie tot aanvaarden van wethouderszetels op grond- slag van de bereikte overeenkomst goedge- keurd. WEER RELLETJES TE MAASTRICHT. De relletjes van Zaterdagmiddag te Maas tricht hebben zich Maandagavond herhaald. Tegen het verlaten door de werkwilligen van de zinkwitfabriek hadden zich vele men schen op de straten verzameld. Aanhoudend moesten politie en marechausse de menigte verstrooien. Tegen negen uur werd de toe stand erger. Honderden opgeschoten jon- gens uit de achterbuurten hadden zich in het centrum der stad nabh de brug verzameld en traden sarrend op. Er werd toen aanhou dend gechargeerd. De politie loste tal van schoten, terwijl voortdurend de gummistok gebruikt moest worden. Tot na middernacht heerschte er veel onrust. Het samenscholingsverbod in den Maastrichtschen Raad. In den gisteravond gehouden vergadering van den Raad werd als laatste punt der agenda behandeld het voorstel tot bekrachti- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van 19 September Zwakke tot matigen windaanvankelijk uit Zuideiijke richtingen; later Westelijke tot Noordelijke, toenemende bewolking met kans op regen of onweer, koeler, vooral des na- middags. ging van den getroffen maatregel, waarbij samenscholingen in de gemeente Maastricht verboden zijn. De debatten namen reeds da- delijk een zeer rumoerig karakter aan, zoo- dat na ongeveer een half uur de publieke tribune ontruimd moest worden. Van de zij- de der sociaal-democraten werd druk gein- terrumpeerd en de politie met minder vleien- de benamingen betiteld. De verwarring en opwinding werden zoo groot, dat de voor zitter zich gedwongen zag, de vergadering te sluiten. v'oor het gemeentehuis stonden honderden personen te wachten, terwijl even te voren een menigte met een roode vlag door de straten was getrokken. Intusschen blijft het samenscholingsverbod van kracht. De raad zal over veertien dagen opnieuw bijeenkomen. UIT DE STAATSBEGROOTING. Psychopathenzorg. In de raming voor het hoofdstuk Justitie, welk kapittel 880.000 meer vraagt dan voor 1029 is toegestaan, is thans een afzonderlijke afdeeling ingelascht voor de raming der kos ten van het dienstvak der psychopathenzorg. Een scherpe raming was niet wel mogelijk, in verband met de omstandigheid, dat de toe- passing der psychopathenwetten nog in haar aanvangsstadium verkeert. Wel blijkt echter reeds nu, dat de groei van het instituut der ter-beschikkingstelling vrij snel is, zoodat het niet is uitgesloten, dat het thans geraatpde cijfer in den loop van het jaar verhoogd zal moeten worden. De herziening van het strafsfelsel. Voorts is 110.000 gereserveerd voor wer- ken, verband houdende met de voorgenomen herziening van het strafstelsel, zoomede voor noodzakelijk gebleken aanbouw bij en verbou- wing van in dienst zijnde gestichten. Landbouw enz. Voor landbouwonderwijs staat 262,558 meer op de begrooting dan een jaar geleden. voor den plantenziektenkundigen dienst en voor den boschbouw elk ongeveer 100.000 meer. Rechtsfilosofie en Chineesch te Leiden. Voorgesteld wordt den leerstoel in de rechtsfilosofie te herstellen. Voorts wordt geld uitgetrokken voor het bevorderen van den lector in het Chineesch, dr. Duyvendak, tot gewoon hoogleeraar. van 18 September 1929 Opgiive van Hfooriitiollandseh fjanill»oiiwcretliet. i.V.1 (Ofttvfinaen per dfgadlooze telefoon). V orige Koers STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Resc Kol. Banka. Ned. lnd. Handelsbank Fransche Banken (3) t INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels Patent Calv6 Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Steel romm Zweedsche Lucifers i CULTUUR MAATSCH. H. V, A Java Cultuur Cult. Vorstenli Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn ■I ,i Gem. Eig Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan i TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash •Exdividend. fExclaim. 101 U7'/s 177 2548/. 1681/g 577 2758/. 2723/. 72'/, 150 626'/, 101 252'/, 927 1218/. 2501/. 1308/. 23811/is 342'/, 684 441 171'/, 148 88'/, 2621/. 430 4567s 201'/, 275'/, 184 353 210 IT/e 60 59 208'/. 9"/, 97 151 4225/. 4688/. 444'/, 873/. 4'u/ie 155 281 6?7, PROLONGATIE vorige koers S&'s pCt. heden 55/a pO. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Koers van heden te plm. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 177 570 573 2743/. 274.i 274'/,-5 274 208 267-87J 267 267 616 612 614 611 96-9 96-99 96-7'/j 238-40 23S-43 239-42 238-9'/, 921 916-8 915-6 917 1213/. 244 243'/,.4 128'/.- 12t7a 235 340 675 671-5 673.4 674-6 435 436-8 256-9 449 448-50 1481/,-9 448J.50 273t/.-4 2723/.. 4 271§-2£ 182 181 179 354'/, 215 2143/. 109/18 lOVis -1 1537, 153'/, 419 419-'/, 418-9 416 4641/, 465'/,.7 461-3 441 441 438 435-6 87 397, 39^-40* 280 67'/,-S Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo c NIET OFFICIEEL. New-York Italie t Vorige koers 12.0 59.38'/, 9,761'. 34.66 43.07 35.12'/, 66.4 2'/, 06.a".'/, 60.42'/, 2.407/,, 13,05 j Koers op heden 3 uur lAOfi;;/.. 59.3/i/o 9.76 34.66 430'"/, 13.12", 1 66.40 66.80 56.427, 13.C6

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2