Vriendin. Sport Telegrammen Uit de Pers Luchfvaart Kunst Ingezonden siukken Marktberichten Adveptentien Een nieuwe leerstoel en een lecioraat te Groningen. Voorgesteld wordt den afdeelingsdirecteur aan het physiologisch laboratonum, die Sens lector is in de histologic, te benoemen tot gewoon hoogleeraar. Voorts wordt voor- gesteld dr. van Giffen, den conservator bi] de zoologie, wien de beoefening van de praelus- torie en de Germaansche archeologie is opge- dragen, te benoemen tot lector. g Het nijverheidsonderwijs vraagt 516.800 meer. voor gymnasia f 29.097 meer gevraagd, terwijl voor de scholen en lvcea 5040 minder bestemd blijkt te zijn, waartegenover echter we*r staat een verhoogmg van f 50.00 voor ae handelscholen. De sterke vermeerdering van de uitgaven foor het lager onderwijs vindt voor een dee haar oorzaak in een bedrag van 2.000 001) als gevolg van het herstel van het 7de leer- mlichtiaar en 3 500.000 voor de wederin- voering van de leerlim'iiscbaal der „Techm- sche" herziening. Mcc. .vcrdt gevraagd voor de opleiding van ondenvijzers en onderwijze- ressen 133.322, voor het openbaar gewoon uiteebreidlager, lS debetzijde van de budgetbalans een plaats hebben gevonden of nog zullen moeten vin den, heeft het zijn nut, dezen feitelijken toe- stand scherp in het oog te vatten, opdat hi] niet straks op een wellicht ongelegen oogen- blik al dan niet samenvallende met een tegenslag in de conjunctuur hier of in Indie —"ons plots en pijnlijk overvalle. ALASTRIM. Nieuwe gevallen van alastrim zijn gecon- stateerd te Pernis 1, te IJtnuiden I, te Maas- sluis 1, te Delft 16, te Amersfoort 1. Te Rot terdam is een kind aan deze ziekte overle- den. Bezoeken stopgezet De directeur van het St. Jorisgesticht te Delft heeft het, in verband met het heer- schen van alastrim aldaar, noodig geoor- deeld het patifentenbezoek stop te zetten. Duimelaar, Tepas en Dunk- Men zorge zoo- veel mogelijk post met het vliegtuig mede te geven, daar een gebruik van den luchtpost naar Indie een steun voor deze snelle post- verbinding beteekent. en begrooting van (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) voor de overige uitgaven lager onderwijs 55.800. Op de begrooting van defensie is ruim 9 millioen voor nieuwen aan- ir bouw voor de zeemacht uitgetrokken. Voorts weer 4 milhoen voor aanvulling en verbetering van de bewape- ning van het leger. Voor de herhalingsoejemngen in 1930 is bijna 12 ton uitgetrokken. De verhooging van 1 Vi milhoen moet hoofdzaak worden toegeschreven aan de nieu- we bezoMiging,regelmg.^ Uamm„n krijgen 567.976 meer dan in 1929 hun deel was. 1 I Voorts vindt men op de Waterstaat voor het Zuiderzeefonds „og 4.070.000, gevolg van de veranderde wijze van financieering dezer werken, waar- door voorshands tot en met het jaar 1J.34 een bedrag van 8.8 millioen op den ge- wonen dienst wordt uitgetrokken voor den af- sluit* moet het ditmaal met 14.527 minder doen dan het vorig jaar het geval was De post voor gezondheids- en vacanhekolonien Is met f 100.000 verhoogd. DE M1I.LIOENENNOTA. Financieele toestand niet zorgwek kend, maar toch Jhr. De Geer heeft als minister van finan cien weder zijn nota betreffende den toestand van 's lands financien ingediend. De nota wijst voor den gewonen dienst van 1930 een voordeelig saldo aan van 9 millioen, voor den kapitaaldienst een nadeelig van 69 millioen, voor den geheelen dienst een nadee lig saldo van 60 millioen. De minister is niet tevreden, want de nieuwe' wet op de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten, die in 1931 in werking treedt, za! jaarlijks een groot offer vergen van s Kijks schatkist. Het is onmogelijk, dit verlies op het budget van een jaar te lijden. In twee jaar tijds zal het verlies waarschijnlijk te over- bruggen zijn; in een jaar is het dat stellig i iet Vandaar dat er ernstig naar gestreefd is, op de onderhavige begrooting een over schot te verkrijgen, dat althans eenig uitzicht biedt, het critieke jaar 1931 met zekere kans op een bevredigend resultaat te kunnen tege- rnoet treden. De regeering is hierin niet ge- heel naar wensch geslaagd. Verschillende maatregelen, in de laatste jaren tot stand ge- komen, o.a. de salarisherziening, het herstel van het zevende leerplichtjaar en de wederin- voering van de leerlingenschaal van 1923, hebben, evenals de tegenvaller bij de Zuider- zeeweiKen, geleid tot een verhoogde raming d'-r uitgaven. De begrooting van onderwijs alleen moest voor 1930 met 9 millioen ver hoogd worden en heeft thans het tevoren nog niet gekende cijfer bereikt van ruim 159 millioen. Voorts is de daling van hoofdstuk VII A (Staatsschuld), welke de laatste jaren steeds eenig tegenwicht bood tegen vermeer dering van uitgaven elders, tot staan geko- men, en zelfs omgeslagen in een kleine ver hooging, o.a. door de stijging van den rente stand met het onvermijdelijk gevolg van een duurdere financiering der vlottende schuld. De helft van het offer, dat in 1931 de wet op def inancieele verhouding zal kosten, is dit niet. Dat offer toch kan thans gesteld worden op 23 millioen. Tegen 1931 zal ongerekend het normale accres der uitgaven nog 14 millioen moeten worden overbrugd, wil de nieuwe wet op de financieele verhouding zal kosten, is wijze kunnen worden g'efinancierd. Geen kelastingverlaging. Uit een en ander blijkt wel, dat van een verdere belastingverlaging in den eersten tijd bezwaarlijk sprake zal kunnen zijn. En tevens. dat, wil aan belastingverhooging tegen 1931 worden ontkomen, groote behoedzaamheid en zelfbeheersching in acht genomen zullen moeten worden. Het staat vast, dat de uiterste spankracht van wat reorgar.isatie en middelen-accres leveren kunnen, vereischt is. Daarmee staat vast, dat nieuwe jaarlijksche uitgaven van beteekenis voor 1932 slechts uit nieuwe mid- delen zouden kunnen worden gefinancierd, of belastingverhooging zouden meebren- gen, d.w.z. een stap terug zouden beteekenen op den onder dringende economisch noodzaak in de laatste jaren afgelegden weg. Het overschot van 9 millioen op de be grooting is geen weelde, maar een spaarza melijk gevuld stootkussen om den scnok van 1931 op te vangen. In de tweede plaats zal bij de beoordeeling van den toestand van 't lands geldmiddelen in d? eerstvolgenden tijd steeds gerekend moeten worden met't obligo, 'twelk daarop in '31 zal komen te rusten, en dat, in dit licht bezien, die toestand, zij 't niet zorgwekkend, toch in hooge mate zorgeischend is. Daar aldus de minister van financien nu en dan sommiger indruk een tegenovergestelde blijkt te zijn, doordat zij eenzijdig zien op de mee- vallers van eenige achterliggende jaren en niet voldoende in hun aandacht betrekken de tientallen millioenen. welke sindsdien aan de EERSTE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 18 Sept. In de ge houden vergadering van de Eerste Kamer werden 26 nieuwbenoemde leden door den voorzitter beeedigd. Daarna werd aange nomen een voorstel om de Troonrede met een adres te beantwoorden, nadat de heei Wibaut opgemerkt had, dat de soc.-dem. deze beantwoording ouderwetsch vinden en van geen politieke beteekenis. Daarna wer den de afdeelingen getrokken. Tot voorzit- ters der afdeelingen werden gekozen de hee ren Haffmans, Polak, de Vlugt, Van voorst tot Voorst en De Gijselaar en tot ondervoorzitters de heeren Van Wasse naer, van Catwijck, Rink, Van Sasse van I Isselt, Wibaut en Janssen en in de com- missie voor de redactie van het antwoord op de troonrede de heeren Van der Hoeven, Bruyn, De Geer, Van Voorst tot Voorst en Verkouteren. De vergadering werd verdaagd tot mor- gen 11 uur voor het ter tafel brengen van een ontwerpadres van antwoord op de troonrede. TWEEDE KAMER. DEN HA AG, 18 September. In de heden gehouden vergadering is bij 't opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap der Tweede Kamer bij le stemming geko zen tot len candidaat, met 53 van de 93 uit- gebrachte geldige stemmen mr. Van Schaik (R.K.) Voorts verkregen de heeren Knottenbelt 8 stemmen, Marchant 7, Heemskerk 24 en Beumer 1 st. Er werden 7 bianco stemmen uitgebracht. Tot 2en candidaat werd met 60 stemmen gekozen de heer Schaper. INTERNATIONAAL RADIO-CONGRES. DEN HAAG, 18 September. In de Rid- derzaal te Den Haag is vandaag geopend het Internationale Radio-congres, in tegen- woordigheid van verschillende autoritei- ten, o.w. burgemeester Patijn, de Dir- Gen der P.T.T. en vele hoofdambtenaren van het Staatsbedrijf. De openingsrede van den minister van Waterstaat werd be- antwoord door generaal Terrie, leider van de Fransche delegatie. De zittingen van het congres zijn niet openbaar. HET BRITSCHE ONTWAPENINGS- VOORSTEL GENEVE, 18 Sept. Het verluidt, dat ge- durende de laatste dagen onderhandelin- gen hebben plaats gehad tusschen de voor- naamste Fransche, Italiaansche en Japan- sche gedelegeerden te Geneve en tot een eensgezinde houding t. o. v. het Britsche ontwapeningsvoorstel. Naar van goed ingelichte zijde gemeld wordt, is tusschen de drie delegaties prim cipieele overeenstemming bereikt over de volgende punten: De bevoegdheid van de derde commissie van de Volkenbondsvergadering (ontwape- ningscommissie) ter behandeling van de principieele kwesties der ontwapening wordt bestreden; de groote vraagstukken kunnen alleen in de voorbereidende ontwa- penings-commissie worden behandeld daar in deze commissie naast de leden van den Volkenbond ook niet-leden als Sovjet Rusland, de Ver. Staten van Amerika en Turkije vertegenwoordigd zijn en voor wel- ken besluiten van de commissie van de Volkenbondsvergadering niet bindend kun nen zijn. De taak van de derde commissie moet beperkt worden, de Volkenbondsvergade ring het voorstel te doen voor het weer bij- eenkome van de voorbereidende ontwape- ningscommissie en mag niet zijn de voor bereidende ontwapeningscommissie alge^ meene beginselen voor haar werkzaamhe- den voor te schrijven, zooals in het Engel- sche voorstel, dat eenige dagen geleden is ingediend, gebeurt. Postduiven. POSTDUIVENVEREENIGING „ALCMARIA VICTRIX" Bovijgenoemde vereeniging hield op Zon- dag 15 September een wedvlucht met oudt en jonge duiven vanaf Soignies( Belgie). Af- stnnd 233 K.M. Wind Oost. Gelost 10.35. 1. C. J. de Moel 2.8.2.; H. J. Caarls 2.10.52; 3. B. Teraat 2.11.53; 4. H. J. Caarls 2.13.32; 5. Idem 2.14.49; 6. G. de Nijs 2.14.46; 7. H. J. Caarls 2.15.543; 8. Idem 2.16.12; 9. G. Waijboer 2.15.45; 10 C. Ka- per 2.15.43; 11. T. J. Meelis 2.16.20; 12 L. v. Vuure 2.18.23; 13. C. J. de Moel 2.18.42; 14. B. Termaat 2.1823; 15. C. J. de Moel 2.19.17; 16. B. Termaat 2.19.58; 17. G. H. Waijboer 2.20.17; 18. Idem 2.20.32; 19. C. de Nes 2.20.24; 20. W. Godschalk 2.21.7; 21. S. Dingerdis 2.21.53; 22. Theo v. Gij- zen 2.22.24; 23. T. J. Meelis 2.22.25; 24 Idem 2.23.30; 25. W. Godschalk 2.23.29; 26. Idem 2.23.47; 27. C. de Nijs 2.44.6; 28. A. Haling 2.23.55; 29. C. de Nijs 2.24.23; 30. C. J. de Moel 2.24.42. GRAF ZEPPELIN Terug van den iocht, De Graf Zeppelin is hedenrnorgen te ruim 7 uur na een tocht van 27 uur te Friedrichs- hafen teruggekeerd. In verband met lichten nevel op de aarde, werd de landing ver traagd, zoodat het luchtschip nog een kwar tier in de lucht moest blijven. Nadat de nevel was opgetrokken, had te 7.18 uur een vlotte landing plaats. In de omgeving van de landingsplaats be vond zich 'n groote menigte, om het lucht schip te begroeten. Naar huis Het luchtschip Graf Zeppelin, vloog, ko mende van Beieren te 5.57 uur hedenmor gen, over Ulm in de richting van Friedrichs hafen. De landing wordt tegen 7 uur verwacht. DE VLIEGTUIGEN NAAR INDIE. Het eerste te Karatsji aangekomen Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat het postvliegtuig op weg naar Nederlandsch Indie, gistermorgen om 6.08 uit Jask is ver- trokken en te 14.25 te Karatsji is aangeko men. Alles is wel aan boord. Het tweede postvliegtuig vertrekt morgen Donderdagmorgen te zes uur zal het twee de postvliegtuig naar Indie van Schiphol vertrekken. De bemanning zal bestaan uit de heeren De voornaamste punten staan stevig voorop: Belgie, Indie, Sociale Wetgeving. Uit de zinsnede, die betrekking heeft op de totstandkoming eener nieuwe regeling met Belgie, blijkt het verlangen dezerzijds, dat overeenstemming zal worden bereikt. Wij hopen, dat deze woorden in Belgie zullen worden verstaanwant dan zijn we er zeker van, dat de gedachtenwisseling, die heeft plaats gehad, vooral ook de mondelinge, zal worden voortgezet en tot een goed resultaat leiden. Vooral op sociaal gebied wordt veel toe- gezegd, waarbij in het bijzonder de aandacht trekken de politiek-rechtelijke regeling der collectieve arbeidsovereenkomst en de herzie ning der sociale wetgeving, waarmede niets anders bedoeld kan zijn dan de unificatie, nu de Ziektewet tot stand is gekomen. Dat de troonrede tevens vermeldt, dat op den weg van versobering van 's Rijks dienst zal be- hooren te worden voortgegaan sluit o.i. in, dat de unificatie zal gaan in de richting van de bedrijfsvereenigingen. Wat er bedoeld wordt met een wettelijke regeling omtrent de instelling van bedrijfs- raden, is niet heei duideliik. Zal dit zijn een wettelijke regeling voor de organen, die be- last zijn met de uitvoering van de Ziekte wet, of zal er komen een wet op de vakver- eenigingen? In geen geval zullen door deze wetten nieuwe lasten op 's lands schatkist gelegd mogen worden, want de financieele toestand dwingt nog steeds tot voorzichtig- heid". Eigenheimers f 2.603; Bl. Aardappelen 3.20; Drielingen 2.80f 3; Uien f 2.70 3.30; Drielingen f 2.80—/ 3.20; Grove f 3.40; Gele Nep f 4.20— f 4.60; Spercie- boonen 3.20—/ 12.70; Snijboonen 10.40; Kroten f 0.50-/ 2.20; Peen f 2.203.70, Kleine Peen f 2.20—/ 2.30; Deensche Witte Kool 3.80; Roode Kool 3— f 7; Witte Kool f 2.30—/ 3.60; Gele Kool f 4.40— 10.70, alles per 100 K.G.; Boswortelen f, 3.70 per 100 bos; Bloemkool f 5.307.20; Chin. Kool 1.40f 2.20 per 100 stuks. Aan^oer: 75400 K.G. Aardappelen; 30000 K.G. Uien; 14800 K G. Spercieboonen; 50 K.G. Snijboonen 1300 K.G. Kroten; 3000 KG. Peen; 1150 KG. Deensche Witte Kool; 82800 K.G. Roode Kool; 26000 K.G. Witte Kool; 21400 K.G. Gele Kool; 420 bos Bos wortelen; 1100 stuks Bloemkool en 1500 st. Chin. kool. WARMENHUIZEN, 17 Sept. 1929. Vale erwten 24.50— f 26; Groene erwten f 24.50. Aanvoer: 1025 K.G. Grauwe erwten; 2525 K.G. Vale erwten; 800 K.G. Groene erwten. DE TROONREDE. Perssiemmen. Het H.bl. (lib.) zegt: De algemeene indruk van de troonrede? Ware die gehouden in het tweede of derde jaar eener parlementaire periode, dan zou men met haar gebrek aan inhoud meer vrede kunnen hebben, dan nu daarmede voor een heel parlementair tijdperk het werkplan moet worden geschetst. Nu kan men alleen maar hopen dat de daden van dit Kabinet inhoudsrijker zullen zijn dan de woorden waarmee het aan het Nederlandsche volk is voorgesteld. De Nieuwe Rotterdamsch C o u r a n t noemt de troonrede een nage- noeg geheel leeg stuk. Een aantal gemeenplaatsen, die welhaast iedereen voor zijn rekening kan nemen, ver- der eenige vage aanduidingen van plannen op wetgevend gebied zonder lijn of strekking of nader aangegeven gedachte. Van de Sta- ten-Generaal wordt medewerking verzocht ter behandeling van reeds aanhangige wetsont werpen „voor zoover zij daartoe, g--wijzigd dan wel ongewijzigd, in aanmerking komen". Nu weet gij het! Een reeds vroeger door mi nister Donner aangekondigd ontwerp tot her ziening van het huwe'.ijksvermogensrecht zal nu spoedig komen IntfiPssant, niet? Verder zal „vernieuwing van recht op onderscheiden gebied worden bevordr-rd"'. Buitengewoun be- langrijk! De minister van financien, die de touw- tjes in handen heeft, is zichzelf gebleven, en heeft voor zijn politick blijkbaar de instem- ming van den kabinetsformateur verkregen. „Op den weg van versobering van's Rijks diensten (zal) woTden voortgegaan en voor- zichtigheid zal geboden zijn ten opzichte van wettelijke maatregelen, welke lasten op 's Lands schatkist kunnen leggen". Deze zinsnede lijkt ons wel de belangrijk- ste uit de geheele Troonrede. Zij zal een streep halen door vele illusien. Meer behoe- ven wij niet te zeggen van deze Troonrede, die volstrekt bianco is gehouden. Zij is noch links noch christelijk noch paganistisch noch radicaal noch conservatief noch democra- tisch. De a. r. „R o 11 e r d a m m e r" spreekt van een troonrede, die niet teleur stelt en hoopvolle verwachtingen wekt. Als de wetgevende kracht van het Kabinet beantwoordt aan de voornemens, dan kan het een vruchtbare periode worden. Bijzonder verheugend is het plan om de werkloosheidsverzekering wettelijk te regelen. Zij, die met deze materie practiseh in aanra- king zijn geweest, hebben ervaren, dat de te- genwoordige regeling absoluut onhoudbaar is en tot onrechtvaardige en ongelijke beje- gening aanleiding geeft. De uitvoering van deze regeling zal des te gemakkelijker worden, als de Regeering er in slaagt door verstandige maatregelen de vreeselijke werkloosheid gaandeweg te verminderen. De c. h. „N e d e r 1 a n d e r" schrijft o.m. het volgende: De paragrafen, ditmaal gewijd aan de internationale en koloniale vraagstukken zijn uitvoerig, helder, scherpbelijnd; haar inhoud zal in breeden kring bijzonder de aandacht trekken. De volzinnen, gewijd aan de cultu- reele, sociale en economische belangen van het oude Nederland, zijn echter met z6o groote behoedzaamheid gesteld, dat op me- nig gebied, van vele zijden de wensch naar meer klaarheid zich zal uiten. Blijkbaar wordt er op gerekend, dat de Staatscommissie-Rutgers voorstellen zal doen, die tot beteekenende wiiziging der La- ger-Onderwijswet zullen leiden. Deze voor stellen, welker strekking nog niemand kan kennen, „zul!en alsdan met den meesten spoed worden aanhangig gemaakt". Deze uitspraak lijkt ons bijzonder voortvarend Indien gelijke voortvarendheid op het gebiec van het Middelbaar onderwijs mocht worden betracht, breken voor de inrichting van ons onderwijs goede dagen aan. Beginselloos, zielloos, futloos noemt „H e t Vol k" de troonredt. „Wbt heeft deze regeering tot de arbeidersklasse te zeggen?" zoo vraagt dit blad. Feitelijk komen de be- loften hierop neer: Wat niet langer te kee- ren is zal worden ondernomen. „Het Volk" laakt vervolgens, dat over invoering der achturen-overeenkomst en uitbouw van de ar- beidersbescherming niets wordt gezegd. In de aankondiging van een onderhandelings- tarief leest het, dat de regeering de protec- tie wil binnenhalen. Ook over de zinsnede, die Indie betreft, is het blad niet te spreken Ten slotte wordt nog opgemerkt, dat alles wat verder in de Troonrede staat, zoetelijk vaag is. „Een kloek program", schrijft de „M a a s- b o d e" boven haar beschouwing over de troonrede EEN ALKMAARSCHE OPERETTE. Men verzocht ons mede te deelen, dat de heeren E. Prins en J. Prins alhier 'n kinder- operette voor kinderkoor, soli en orkest ge maakt hebben, welke dezen winter door de koorklassen van den heer Jonker wordt op- gevoerd. (Buiten verantwoordelijkhetd van de Re dactie. De opname in deze rubnek, bewijsl geenszms dat de redactie ermede instemt). „KERSTFEEST OP ZEE". Mogen wij evenals andere jaren weer rekenen op de hulp van velen, die iets zenden willen voor de Kerstkisten der Ned., zeeschepen, welke in Nov. en Dec. vertrek ken van Amsterdam, Rotterdam, Zaandam, Schiedam en Vlaardingen en voor Kerstmis niet thuis kunnen zijn? Behalve allerlei handwerken als kussens, dassen, lampekapjes, kooigordijntjes, wan- ten enz. vallen mooie Holl. leesboeken, ver- snaperingen, spelen, pijpen en tabak zeep in den smaak. Wilt ge ons uw pakje liefst voor 1 November zenden? Tot Kerstmis toe ech ter is alles nog welkom. Nadere inlichtin- gen verschaffen we met het grootste genoe- gen. Mevr. F. J. JONGMAN—v. d. STROOM p.a. Waterschoutskantoor, Nieuwe Vaart 2, Amsterdam. Jonkvr. MINNIE ORTT Tehuis voor Zeelieden, Veerhaven 17 Rotterdam. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE GEMEENTELIJKE AVOND- SCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDER WIJS MET VOORTGEZETTE KLASSEN TE ALKMAAR. TfiN: De inschrijving van leerlingen zal plaats hebben van MAANDAG 16 tot en met ZATERDAG 21 SEPTEMBER, des voorm. van 912, nam. van 24 an s avonds van 79 uur in het gebouw der Ambachtsschool. De leerlingen moeten minstens 12 jaar oud zijn en voldoende lager onderwijs hebben genoten. Laatste RAPPORTCIJFERS moeten voor nieuwe leerlingen worden medege- bracht. Leerlingen met einddiploma Am bachtsschool kunnen tot de 5e kiasse worden toegelaten. Leerlingen met eind diploma Gem. Avondschool voor N. O. kunnen toegelaten worden tot de voort- gezette klassen. De school duurt 5 jaar. De voorgezette klassen duren 2 jaar. Het schoolgeld, geregeld naar finan cieele draagkracht der ouders en groot- te van het gezin, is zeer laag gesteld. De leermiddelen worden door de school verstrekt. De cursus vangt aan DINSDAG 1 OCTOBER, 's avonds 6uur. Inlichtingen bij den directeur A. FLEDDERUS. Alia leerlinger. moeten zich opnieuw laten inschrijven. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM. 18 Sept. 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 924 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 18 Sept. 1929. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 325 vette kalveren, le kw. f i1.04; 2e kw. 0 90— f 1; 3e kw. 0.76f 0.88; 43 Nuchtere kalveren /II f 18; 410 Varkens: vleeschvarkens van 90— 110 K.G. f 1.031.04; Zware varkens 1f 1.01; vette varkens, 0.99f 1. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Sept. '29. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s 6.70— f 14; Bloemkool 2e s. 1 20—f 1.90 per 100 stuks; Peen f 2.90—/ 3.10; Roode Kool f 4.20—/ 7.40; Gele Kool f 4.60 6.60; Witte Kool f 2—f 2.90; Uien 3.10 f 3.60; Drielingen f 33.20; Nep f 4.50f 4.60; Slaboonen 6.50—f 13 10; Aardappelen: Schotsche muizen 2.10 2 90; Schooimeesters f 3.30; Blauwe Eigenheimers f 2.60f 3.10; Drielingen 2.803.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 341300 stuks Bloemkool; 2475 K.G. Peen; 52000 K.G. Roode Kool; 27000 K.G. Gele Kool; 52500 K G. Witte Kool; 2000 K.G. Uien; 11400 K.G. Slaboonen; 16000 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 17 Sept 1929 Schotsche Muizen f 1.902.80; Duken 4.30—/ 4.50; Eigenheimers 2.10; Bl, Getrouwd: KLAAS LANGEDIJK en MARIE DE WAAL, die, mede namens wederzijdschs familie, hartelijk dank zeggen voor de vele bljjken van be'angstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 17 September 1929. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een zoon CORNELIS. P. KLEYN. J. C. KLEYN— Alkmaar, 18 September 1929. Fnidsen 51. In plaats van kaarten. W. BLOKKER en J. BLOKKER—v. d. AARDE geven U kennis van de geboorte van hun Dochter GRETHA W1LHELMINA. 17 Sept. Mient 21. Burgermeisje, 15 jaar, zoekt een VRIENDIN. Liefst eenigszins piauo kunnende spelen. Br. lett. E 954 bur. v.d. blad. (Niet-Officieel). 451e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 18 September 1929 oe Kiasse 3e Lilst. Hooge priizen; 10683 2000.—. 15940 15 1000— A 8689 8281 /400.—t d 10925 200.4 14051 13137 5601 2188 100.— Prl]zen van 70.—t 25 84 190 195 254 259 724 906 1058 1147 1731 2011 2037 2119 2660 2709 2914 2990 3915 4075 4207 4316 4632 4696 4837 4875 5551 5644 5709 5722 6678 6679 6777 6779 7809 8106 8116 8170 8869 9074 9327 9338 9786 9911 10011 10078 10563 10697 10723 11247 12055 12081 12128 12177 12937 13182 13455 13456 13747 13835 13879 14027 14960 15118 15133 15223 15733 15739 16336 16564 17480 17600 18322 18403 15578 15704 16271 16330 17207 172/4 18152 18171 18924 19017 19122 19185 20112 20188 20292 62 109 34? 43! -.810 ,823 i 881 - 983 U7fi 11S3 20366 N1E 57.3 874 1004 1205 1662 1992 2264 2484 2823 3335 1159 2129 3064 4335 4997 5774 6885 8291 9423 10172 11449 12453 13480 14049 15244 15768 16584 17669 18608 19223 20439 - 192 602 895 1050 1229 1666 2014 2291 2488 2922 3375 1363 2333 3488 4413 5240 5873 7244 8306 9589 10318 11760 12574 13538 14721 15257 15796 16627 17779 18667 19585 20478 593 1485 2471 3644 4425 5350 6063 7601 8649 9659 10460 11872 12644 13592 14794 15397 15803 16751 17901 18710 693 1616 2535 3764 4624 5510 6500 7802 8808 9718 10544 12020 12819 137 IS 14839 15540 15975 16952 18087 1874? 19796 19843 20664 20854 110 55.4 855 984 «m» -. hop 1185 41413 "<'1545 1591 '"IMS $1913 1919 2069 2164 2241 24p5 -'2420 2461 2722 2757 2772 3103 3123 3213 £3489 V, 349,3 3551 3919 V 3921 ff 3931 4328 4350 - 4494 ,4629 4635 4698 '4824 4883 4914 4956 j?512> 5147,. 5222 azza azza szoa sz/i szya •t 5315 5357,^ 5433 ',5489 5496 5j41 5562 5584 - 5535.. K77C K7G7 4074 KQC7 CQfift 207 629 907 1090 1288 1778 2027 2344 2490 2957 3400 209 670 -g34 1131 1405 1811 2034 2373 2504 2985 3404 274 67! 971 1175 1411 1821 2046 2400 2713 3001 3435 3630 3949 4517 4758 5007 5225 3710 4128 4559 4773 5039 5228 3718 4161 4575 4791 5091 5265 3756 4285 4600 4794 5095 5271 3855 4299 4618 4800 5120 5298 5587." 5635 v 5767 5775 5.90.2 A6Q88 ^6115 6119 .62# $6252; 63.76 6383 «'„6575 ji 6725 6827 6825 16951 6973 7047 7120 5-7126 7164 7207 73$9 J- 7373 746,4 7534 78?.4 1 7836 ,7844 7860 7977 1 80)44 18052 8115 8274/8331 8405 8496 .8641"/ 8655 J S692 '8716 8819 -'886.4 8884 8963 49233 9307 9311 ..9463 49588 9670 ':"9699 9731 '*9966 f 10054 j 10076 10264 10525 10595 10642 (10898109,23 1095S 11183', 11295 i 11326 ,11485, 11642 117,01 '11852 '11875 '11883 120,60 12082 12125 ,12324 12408.12416 10733 11005 5787 6146 6409 6834 7058 7214 76S0 7869 8126 8512 8724 8972 9465 9758 10273 10764 11028 11371 1,139,4 11711 11739 11903 11954 12155 12198 124?0 12499 (12640 12690 128Q9 12955 12982 113047 13074 ,13139 13155 '13261 13830 14354 14716 14968 '13490 ,13515 113544 .13567 1373.3 M'3774 M379.8 13826 [14098 j 14141414218,14349 1#00; 14504 14592 - 14.615 14^43 ^14S51 14866 1488.6 5836 6161 6457 6838 7075 7215 7700 7893 8128 8550 8737 9002 9496 9778 10331 10828 11092 11407 11740 12000 12285 12552 12985 13318 13598 13923 14404 14772 15016 5853 6165 6458 6850 7088 7326 7763 7932 8175 8583 8758 9035 9506 9814 10373 5869 6230 6497 6851 7095 7342 7814 7970 8262 8590 8786 9093 9566 9821 10523 10834 10870 11135 11160 11417 11484 11754 11795 12032 12044- 12294 12581 13012 13356 13648 13934 14408 14804 15079 12304! 12589 13033 13399 13696 13970 14473 14807, 15080 1S0533151M 15.199 '-15210 15212 15255 15287,15372 15380 ;1,53S16 15476 ,15532 1557.7 15664 15669.15671 1569.7 "15751 ,.15757 15863 15871 15948 15961 16024 1607,4 jl,®)76 16/1.5 16143 16211'16214 16227 16230 162K?«16288 16315 1 6354 16397 16613 16629 ,16676 HJ5TQD 16801 16803 16858 1§879 16961 16989 17022, 1702.6" 17027 17105 17139 17.148 17231 17255 17392j 1,7457 17516 175J5 17549 17557 17591 17614 17620; 617695 17702 17.730 17823 17930 18044 18080. 18106 181Q7 1J177 18184 18210 18260 18349 18367 18437, 18449 18461 1S491 18532 18584 18593 18602 18640 18669 18895 189.26 18957 18969 18987 19023 19025 19040 19076 19084 19148 19236 19285 19421 1943Tj 19511 19601 19700 19.716 19765 19832 19834 19850 1992*0 19955 1?981 19992 200^1 20134 20167 20308 20314 20317 2Q076 20391 20547 20638 20639 30681 20687 209.12 20964 20981 20134 20167 20576 20594 2.0608' 20801 20850 20879 20895 *,4-vJ OCHQCEK

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3