c Onze Kolonien. Rechtszaken Tooneel. Binneriland Luchfvaart SCunst Kerk en school Tijdschriften RADI0-UITZEND1NG. Door middel van de A. V. R. O. had gister- avond in 't Gulden Vlies de radiouitzending plaats ter herdenking van 18 September, den bangsten dag van Alkmaar's oeleg. Ingeleid werd de avond door klokkenspel van den Waagtoren door den heer Crefeld, en in de zaal was het de heer A. P. H. Blaauw, die in een korte rede verschillende feiten uit het be- leg in herinnering bracht en niet alleen de 'Alkmaarders opwekte tot eensgezind leest- vieren, doch ook de bewoners uit de om- geving daartoe uitnoodigde. Want we eeren daarmede de daden van het voorgeslacht, waardoor we verkregen hebben de meeste vrijheid op godsdienstig, staatkundig en eco nomisch gebied. Daarna kwatn het muzikale gedeelte van den avond, verzorgd door Alkmaar s Gem koor „Harmonie", dir. J. N Al. Honker's koorklassen. begeleiding G. Hekket, mej. Veenenbos en het Sted. muziekkorps, dir H. A. Maas. Tusschen de uitgevoerde stukken stond nog 'n nummer declamatie van den heer Grondsma. Het slotwoord zou gesproken worden door den heer B Kuiper, dat echter niet werd uit- gezonden, omdat de tijd verstreken was. Allen oogstten met hun bijdragen veel bijval. Er was slechts weinig publiek. EEN BANK OPGELICHT VOOR ANDERHALVE TON. De Hongkong-Shanghai Banking-corpo ration te Batavia is voor een bedrag van 150.000 opgelicht door middel van val- sche voorraadslijsten, die opgemaakt waren door het Engelsche Tea-concern C. H. R. Cocq Comp. De partner Cocq is naar Lon- den vertrokken. Tegen den procuratiehou- der is een bevel tot in hechtenisneming uit- gevaardigd. AARDSCHOKKEN. Het observatorium te Batavia heeft Maan- dag twee aardbevingen geregistreerd en gis- termorgen een, alle komende van 250 K.M. en uit het Zuid-Oosten. De tweede beving was het sterkste. Na den Radio-avond. DE MOORD TE 's GRAVENHAGE. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de gevangenhouding van W. K. v. d. M., den verdachte van den moord op mevr. O. aan het Bezuidenhout, met 30 dagen verlengd. VONNIS BEVESTIGD. Het Amsterdamsch gerechtshof heeft he- den bevestigd het op 28 Febr. 1.1. door den Haarlemschen rechtbank gewezen vonms, waarbij de gewezen boekhouder J. H. v. d. Riet van verduistering was vrijgesproken. der zaak hem vergunt op meer rechtstreeksche gegevens te werken, zich ernstig rekenschap zaf geven van het geheele verloop dezer zaak en van de vraag, welke momenten daarin zijn, die tot maatregelen van algemeenen of bijzon- deren aard aanleiding moeten geven. net in de vragen te berde gebrachte punt zal daarbij ook zijn aandacht hebben. Met het oog op een en ander moge hi} zich thans van nadere pre- ciseering omtrent te trefkn voorzieningen onthouden. MET DE NATUURHISTORISCHE NAAR EGMOND EN BAKKUM. De heer A. H. B. schrijft ons: Overheerlijk (aanvankelijk ietwat nevel- fichtig, later al helderder) was het weer tij- dens de excursie van de Natuurhist. Ver. afd. Alkmaar Zondag 11. naar Egmondbinnen en Bakkum en schitterend mooi de natiur! Dat begon al terstond voor en in het stille dorp Egmond en zijn tuinrijke omgeving vol kleu- rige dahlia's en hooge zonnebloemen en niet ininder op het terrein van de aloude kapel van den St. Adalbertusput ten W. van't dorp. (Hoe bloeiden daar nog prachtig de groote Teunisbloem en de Lucerneklaver, wat prijk- ten er de roode bessen van de Geldersche roos! En niet minaer werd de aandacht der bezoekers getroffen door de groote gele mer- gelsteenen, waarmee men vorm en omvang van de vroegere Jeapel heeft aangegeven, maar vooral nog weer door de zeer oude schelpen, die in sommige steenblokken wer- den opgemerkt en zich als zoovele fossielen uit een heel oud geologisch tljdperk (secon- dair) aanmeldden. De tocht naar de lage duintjes van Noord- Bakkum, waar de straatweg verder Zuid- waarts tusschendoor slingert, leverde en schoone vergezichten en merkwaardige plan- ten op. In deze buurt bloeiden het weilrieken- de lichtrose Zeepki-uid (waardig vertegen- woordiger van de Silene-familie) en r.og en kele Stengels van de lange gele Kosacse Agrimonia. Verderop de gele erfbrem, de paarse Knautia, schitterend mooie gele Leeu- wenbekjes, nog een paar Knikkende Silenes, een enkele witte Koekoeksbloem. Af en toe kon men zich laven aan heerlijk zoete dauw- bramen. En naarmate de zon sterker coor de dunne wolkensluiers drong, verhieven zich een groeiend' getal gele stippels, nl van bloemhoofdjes v .n verschillende Conposie- ten, als Herfstkeuwentand (heel veel), Bit- terkruid en een enkel Streepzaadplante. En overal, waar de weg zich kronkelde tusschen duintjes en bosch de witte schermen van 't gewone Duizendblad (een Composiei) cn van dat tieve Umbellifeert]e, dat den heelen zo- mer overal in en langs de duiner. bloeit: de Kieine Bevernel. Nog bloeiden e: op sonmige plekken honderden rose sterretjes van de gewone Reigersbek, hier e daar in de lage duintjes de rose Thijm en paarse Slangen- kruid, en op een ietwat vochtige. plek strek- ten zich de kruipende Stengels van 'tVijf- vingerkruid1 met zijn groote vijftallige bladen en prachtig gele sterbloemen. De lage duindoorns vertoonden helaas maar weinig van hun oranje bessen, naar wel zag men nog op enkele plekken langs de akkers de ronde bladen van de pijpbloem. En ook herinnerde een enkele opvliegende fasant er aan, dat hier wilde leefde. Zoo ging het voort langs wilg en popel, langs berk en els naar het hooge geboimte aan het begin var. het Kanaal (de Duker) en den schaduwrijken Zeeweg. vanwaar nieu- we heerl ijkheid zich voor de genieteiden opende. Het was een heerlijke tocht! L A P> 1T W. De bekende markt van geregistreerde nm- lammeren van het Texelsch Schapenstom- boek in Noordholland zal dit jaar te Hcorn worden gehouden op Zaterdag 28 Septm- ber, v.m. 9 uur op de Veemarkt, aan de vor- tnalige kazernezijde. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Ak- jiaar brengen ter algemeene kennis, (at heden op de gemeente-secretarie van HII- LOO ter inzage is gelegd het verzoek net bijlagen van den Polder „De Boekelermeer" te Heiloo, om ver gunning tot het ay- richten van een electrische berm- lingsinstallatie in het perceel, h- dastraal bekend in die gemeente n sectie C., nr. 221. Bezwaren tegen deze oprichting kunnn Worden ingediend ten raadhuize der g- meente Heiloo, mondeling op WOENSDAj 2 OCTOBER a.s., 's voormiddags te EL? uur en schriftelijk vdor of op dien tijd. G:- durende DRIE DAGEN vo6r gemelden dig kunnen de verzoeker en hij die bezwarei heeft ingebracht op de Secretarie dier gf- meente van de terzake ingekomen schrifturei kennis nemeh. Alkmaar, 19 September 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaai, A. F. THOMSEN, lo.-burgemeestei. A- KOELMA. Secretaris. VOORZITTER TWEEDE KAMER. Bij Kon. Besl. is benoemd tot voorzitter der Tweede Kamer voor het tijdvak van dd zittingsjaar de heer v. Schaik, lid dier Ka mer. FRANSCH SCHIP AAN DEN GROND. Uit Hansweerd meldt men: Een Fransch stoomschip is hedenmorgen in de Biezelingsche Hans op de plaat blijven zitten. Daar er weinig water staat, ligt de boot bijna droog. Drie Belgische en een Duitsche sleepboot zijn ter plaats?. Vermoe- delijk zal men trachten, hedenavond onge- veer negen uur bij hoog water de Fransche boot weer vlot te krijgen. UIT DE OUDHEID. Uit Exlo (Dr.) wordt gemeld, dat orfder leiding van dr. E. van Giffen, directeur van het Biologisch Archeologisch Instituut te Groningen, nabij Odoorn opgravingen zul- len worden gedaan. De opgravingen geschieden voor .rekening van de Drentsche Prae-historische vereeni- ging op gronden, gelegen tusschen Odoorn en Exlo, waartoe deheer Lanting welwil- lend permissie heeft gegeven. Het betreft hier een vernield hunnebed, een graf met houtbouw uit het steenen tijdperk, vergelijk- baar met Harendermolen en den Ketting- berg bii Eext. Het betreft ook hier weer opgravingen, die verricht worden omdat de grafheuvels binnenkort een prooi der ontginning zullen worden. De ontginning gaat zoo snel voort, dat het bijna niet moge- lijk is, alles wat zij op prae-historisch ge bied vernietigen moet", van tevoren te onder- zoeken. HET OOST NED. TOONEEL. Dit nieuwe gezelschap onder leiding van Albert van Dalsum gaf gisteravond zijn eer- ste voorstelling in Amsterdam. De N. R. Ct. meldt daarover kort het vol- gende Amsterdam heeft, vroeg in het seizoen, zijn grooten avond beleefd, die uiterst moei- lijk te overtreffen zal zijn. Het was te voor- zien, dat aan van Dalsum en de zijnen een meer dan gewone ontvangst ten deel zou val- len, ook onafhankelijk van wat stuk en spel zouden brengen. Dat het echter aan het slot een hulde zou worden, zoo groot, zoo uitbundig, zoo aanhoudend, als Amsterdam het sedert „de Russen" niet gekend heeft, was door niemand, en wel allerminst door de spelers zelf, voorzien. Een lang festoen van bloemen verbond de ontroerd buigende spelers met den leider in het Harlekijnspak in't midden. Bloemen lagen over den vloer, niemand wist wien ze toebehoorden. Amsterdam eerde deze wakk're groep die in deze stad zijn oorsprong heeft gevonden en voor wie deze avond, juist in den Stads schouwburg, wel een bizondere beteekenis had. Bovenal heeft het echter den directeur, regisseur en speler van Dalsum geeerd, en met hem alien, zonder uitzondering, die dit krachtige stuk van Evre'inof „de Comedie van het geluk" gemaakt hebben tot wat in de eerste acte als bittere persiflage werd ge- zegd: „Geen gewone voorstelling maar een artistieke daad". Het tooneel als volkomen „illusie" is terug. Moge deze comedie van let geluk de inzet beteekenen van een reeks comedies, die het geluk van dezen avond waardig zijn. HET SCHOUWTOONEEL. Het Schouwtooneel heeft zijn tien-jarig bestaan gevierd met een wederopvoering van Laudy's Paradijsvloek. Het geheel een groot succes. onder leiding en in opdracht van wijlen prof. Kamerlingh Onnes onderzoekingen heeft verricht. Naar aanleiding van deze onderzoekingen promoveerde hij in 1914 te Zurich tot dr. in de natuurkunde op proefschrift, getiteld: „Les proprietes de l'ammoniac et du gloru- re de methyl". Van zijn hand verscheen verder in de uit- uitgave van de Volksuniversiteitsbibliotheek een bijdrage, getiteld „Electrische lichtbron- nen en haar eigenschappen". TIJDELIJKE VERVANGING. Gedurende het ziekteverlof van den Leid- schen hoogleeraar mr. A. J. Blok zal het onderwijs in het strafrecht en de strafvorde- ring aan de universiteit te Leiden worden gegeven door mr. J. M. van Bemmelen subs, griffier bij het kantongerecht te Rot terdam. Mr. v. Bemmelen is een zoon van den be- kenden Groningschen hoogleeraar P. v. Bemmelen en een kleinzoon van den be- roemden Leidschen natuurkundige wijlen prof. J. M. van Bemmelen. Hij is 32 jaar oud en te Den Haag geboren. Hij studeerde aan de universiteit te Groningen, waar hij promoveerde tot dr. in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift. Hij is secretaris van de afdeeling Rotterdam van het reclasseerings- genootschap en sedert eenige jaren geves- tigd als repetitor in de economie, het Ro- meinsch recht en strarfecht, als hoedanig hij zich een uitstekende naam heeft weten te verwerven. NOODLOTTIGE AANRIJDING. Toen de motorrijder P. uit Hilversum gis teravond op den Franschen kampweg te Bussum reed, werd hij door autolichten ver- blind, waardoor hij de 26-jarige mej. H. uit Bussum, die met haar verloofde wandelde, aanreed. Mej. H. kreeg een schedelfractuur, de heer P. een hersenschudding. Zij zijn opgenomen in de Majella-stichting. Mej. H. was vanmorgen nog niet tot be- wustzijn gekomen. Beider toestand is ern stig. ERNSTIGE BRANDEN TE NIEUWE PEKELA. Te Nieuwe Pekela (Gron.) zijn afgebrand de bakkerij van Blankert en het sigarenma- gazijn van den heer v. d. Molen. DE MOORDZAAK VAN GIESSEN- NIEUWKERK. Antwoord op de vragen van mr. Mendels. Op de volgende vragen van den heer Men- dels: 1. Is het ter kennisse van den minister ge komen, dat bij de openbare behandeling in revisie van de strafzaak tegen de verdachten Klunder en Teunissen voor het gerechtshof te Amsterdam door den desbetreffenden getuige onder eede is verklaard, dat onderschei'der aan hem uitgebrachte politierapporten betref fende plaats gehad hebbende onderzoekingen en verhooren niet bij het dossier dier straf zaak in eersten aanleg gevoegd zijn, zoodat de verdachten en hun verdedigers van het be staan, althans van den inhoud daarvan, on kundig zijn gebleven, doch dat niettemin d rechtbank, die in deze zaak te oordeelen had in de gelegenheid is gesteld van die stukken „ad informandum" kennis te nemen? 2. Is de minister van oordeel, dat zulk een handelwijze wettelijk of moreel toelaatbaar was, of is hij niet veeleer van meening, dat het euvel van tersluiks bei'nvloeden van een in strafzaken rechtsprekend college, door ge- heime stukken buiten de verdediging om, in Nederland onbestaanbaar moest worden ge acht? 3. In dit tweede geval, acht de minister het dan noodig, ten aanzien van het gebeurde maatregelen te treffen van repressieven of/en preventieven aard? Zoo ja, welke? heeft de minister van justitie geantwoord: 1. De ondergeteekende heeft tot dusverre de behandeling der bedoelde zaak slechts uit de courantenverslagen kunnen volgen. De in de vraag vermelde verklaring heeft daarbij ook zijn aandacht getrokken. 2. Een handelwijze, als naar die verklaring gevolgd, ware zoowel met het oude als met het nieuwe Wetboek van Strafvordering in strijdmen zie de artt. 123, 134, 142, 177 en 211 van het oude, en de artt. 33, 51, 297 en 350 van het nieuwe Wetboek. 3. Het spreekt wel vanzelf, dat de onderge teekende, zoodra de stand van de behandelins BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jan Leeuwangh en Johanna Vis. Pieter Wiggers en Maria Kuiper. GEBOREN: Johanna Cornelia Maria d. v. Gerardus Bekker en Neeltje Bouwmeester. Cornelis z. v. Pieter Kleijn en Jannetje Ochquee. DOOR DE LUCHT NAAR INDIE! Het tweede postvliegtuig vertrokken. Hedenmorgen tegen het aanbreken van den dag is het tweede postvliegtuig voor Indie, de P.H.-A.E.O., voor zijn groote vlucht naar het Oosten gestart. Behalve een aantal leden van dienst der K L. M. waren nog eenige honderden be- langstellenden, die het vertrek gade sloegen. De directeur van de K L. M., de heer Plesman, hield voor het vertrek een korte toespraak tot de bemanning van het vlieg- tuig, de vliegers Duimelaar en Tepas en den mecanicien Dunk en wenschte hun een voor- spoedige reis. y Te 6.08 uur startte het vliegtuig en ver- dween spoedig in de ochtendnevel. Het vliegtuig heeft 131 K.G. post aan boord. Bij de K. L. M. is gister bericht ingekomen, dat het postvliegtuig naar Nederlandsch- Indie des morgens om 6.20 van Karachi was vertrokken en om 15.05 te Allahabad is aan- gekomen. Alles is wel aan boord. De reis wordt heden voortgezet. NOO DL ANDIN GEN. Gistermorgen 1 uur hadden op de Woens- drechtsche heide bij Bergen op Zoom militaire oefeningen plaats met een verkenningsvlieg- tuig n.l. de 535, dat des morgens uit Soester- berg was gekomen. Bestuurder was de ser geant vliegenier A. J. v. d. Pol met den ver- kenner adjudant van Beurden. Toen te ongeveer half twaalf de oefenin gen waren geeindigd, merkte de bestuurder dat zijn motor minder regelmatig liep, waar- om hij besloot een noodlanding te maken. Hij kreeg echter geen gelegenheid naar een geschikt terrein uit te zien, waarom hij direct iandde op het eerste het beste terrein, n.l. een heikant aan de kieine meren. De landing ge- schiedde zeer goed. Wij vernatnen, dat Donderdag het vliegtuig zal worden gedemonteerd en van Soesterberg per auto zal worden gehaald. Gistermiddag even voor 4 uur had op het terrein Kijk in de Pot te Bergen op Zoom een noodlanding plaats Het was het militair verkenningsvliegtuig 119 dat zich genood- zaakt zag hier te dalen. Des morgens was het vliegtuig bestuurd door sergeant vliege nier Rademaker en met den verkenner ser geant Siebensma van Soesterberg vertrokken met bestemming naar Vlissingen. Om onge veer 10 minuten voor half vier was men te Vlissingen opgestegen, maar even voorbij Goes bleek men een ernstig defect aan de olieleiding te hebben gekregen. Op het terrein Kijk in de Pot werd be- houden geland. Vermoedelijk zal dit vliegtuig ter plaatse kunnen worden hersteld en zal het Donderdagmorgen wederom opstijgen voor voortzetting van zijn reis naar Soesterberg. Ds. J. K. Lofvers te Wieringen heeft toezegging van beroep ontvangen van de Herv. Gem. te Hansweert. Wegens bebrek aan leerlingen is de voor enkele jaren ingerichte R.K. U. L. O. school te Sappermeer opgeheven. Voor de Landbouwwinterschool te Schagen werden 21 leerlingen ingeschreven voor alle vakken, benevens 2 voor enkele vakken. BENOEMTNG. De Universiteitsraad van het Leidsche Universiteitsfonds heeft benoemd tot bijzon- der hoogleeraar in de Natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Leiden dr. G. Hoist te Eindhoven, werkzaam aan het Philips' labo- ratorium aldaar. Dr. Hoist is te Haarlem geboren. Hij is eenigen tijd werkzaam geweest aan het Na- tuurkundig laboratorium te Leiden, waar hij ZANGVEREENIGING „TOONKUNST". Dank zij de gunstige_ resultaten van de dezen zomer gevoerde actie, gesteund door de bereidwillige en zeer gewaardeerde me- dewerking van de redacties der beide Alk- maarsche dagbladen, kan bovengenoemde zangvereeniging haar werkzaamheden blij ven voortzetten. De gewone wekelijksche repetities voor de beicte uitvoeringen in het komende wintersei- zoen zullen aanvangen op Dinsdag 24 Sept. a.s. in het gebouw „De Unie", voor het da- meskoor precics half 8, terwijl het mannen- koor om 8 uur op het appel moet zijn. Natuurlijk wordt gerekend op trouwe op- komst van alle leden en op aanwezigheid op bovengenoemde vastgestelde uren. Slechts door zeer ernstige studie en met groote am- bitie kan het beoogde doel bereikt worden, n.l. het geven van uitvoeringen, die den toets van een vrij scherpe critiek kunnen door- staan. Voor de eerste uitvoering, waarschijnlijk omstreeks half December, zullen drie kieine werken in studie genomen worden, alle voor gemengd koor en strijkorkest: le. Psalm XIII van Woldemar Bargiel, 2e Thranen van F. Wiillner en 3e Kantate 6 van J. S. Bach. Het bekende, schitterende oratorium „Elias" van F. Mendelsohn- zal voor de tweede uitvoering ingestudeerd worden. Aan een goede uitvoering, vooral van het laatste werk, worden zeer hooge eischen gesteld; een flinke sterke bezetting van het koor is hierbij een vereischte, waarom het zeer ge- wenscht zou zijn, dat, vooral het mannen- koor, een aanzienlijke versterking erlangde. Zangers en ook zangeressen, die dit pracht- werk nimmer mede uitgevoerd hebben, zijn nu in de gelegenheid, er kennis mede te ma ken, door zich alsnog als werkend lid der vereeniging aan te sluitenmen kan zich hiervoor aanmelden op de a.s. repetitie in De Unie, bij den directeur of een der be- stuursleden. Krachtens een der artikelen van het (regle- mer.t der vereeniging kan men ter kennis- making een of twee repetities bijwonen, al- vorens zich tot iets te verbinden. welbekend bij alle Stadionbezoekers op den I gedenkwaardigen dag, toen zij Holland's vlag deed rijzen. Verder noemen we nog kiekjes uit de hip- pisches port, de film-pagina's, de auto-rubriek en tenslotte de lectuur: Commentaren, Roeien, Tennis, Voetbaloverzicht, Geheime Dagboek- i bladen, het Sportfeuilleton, enz., enz. De Kroniek. Het September-nummer van „De Kroniek" opent met een artikel, w.aarin het werk van een schilder en graficus wordt behandeld. De redactie had een interview met den Vlaming Jan van Cleempunt van wien reeds zoo vaak groote lino's, vertellend van 't Vlaamsche Volksleven, in „De Kroniek" verschenen. Thans zien wij van Cleemput van geheel an- deren kant: als werker, wiens arbeid groote rust en bezonkenheid ademt; zoo zijn lino's Haven" en „Visschers". Een doorwrocht zelfportret in lino geeft den sympathieken kop van den Vlaming. C. L. Baronesse van Tillden Beer Poor- tugael, wijdt een gedicht aan Walcheren's oud stil stadje Veere. Hierbij zijn d rie. prachtige foto's van Arthur Marschall ge- reproduceerd. Aan het Oorlogsmuseum Wilton van Reede is een artikel gewijd, waarbij de geschenken, welke Z.K.H. Prins Hendrik daarvoor be- stemde, zijn afgebeeld. ,Algemeen Sportblad". Het „Algemeen Sportblad", officieel or- gaan van den N. H. V. B., N. H. K. B., N. H A. B., Zaanschen Turnkring en tal van an- dere sportvereenigingen is nog altijd het blad, dat elken belangstellende in de sport- gebeurtenissen in deze provincie op de hoogte brengt van alles wat er op dit gebied in Nocrd-Holland geschiedt Het blad van deze week opent met de offi- cieele mededeelingen van den N. H. V. B. en vermeldt daaronder allereerst het programma van dezen bond. In een prettig geschreven overzicht worden de morgen te spelen ontmoetingen op voetbal- gebied besproken, zoowel van den N. V. B. als N. M. V. B. Natuurlijk wordt in dit sportblad een flin ke ruimte besteed aan de nieuwe strafschop- bepaling, die in Engeland reeds danige be- roering teweegbracht en ook vanaf morgen door den N. V. B. is ingevoerd. Aan de korfbalsport is eveneens een flinke plaats ingeruimd. Allereerst vinden we hier de officieele mededeelingen van den N. H. K B., daarna volgt Athletiek nieuws. Tusschen deze officieele rubrieken treffen we tal van rubrieken aan, waarin de verschil lende voetbal- en korfbalvereenigingen hun clubnieuws afdrukken. Het meerendeel is sa- mengesteld uit prettig geschreven copie en ook voor een buitenstaander de moeite van het lezen waard. Eenige vaste rubrieken, waarvan we nog noemen „Rommelkruijdt", completeeren den inhoud van dit goed verzorgde sportblad. Panorama. Panorama geeft op de frontpagina een mooie foto van Dolores del Rio ea Ralph Forbes in een scene uit de film „Goud". Bij vele mooie foto's bespreekt Dr. W. J. van Balen verschillende Italiaansche steden. A. P. Hengeveld vertelt van oude Delftsche c .uifpotten en de verzorgster van de mode- rubriek geeft bij aardige afbeeldingen een beschouwing over den zegetocht van de pyama. Er zijn novellen van Charles Garvi- ce, P. Robinson en J. W. Ward en vele actu- eele fotos' o.a. van den brand op de Vimeira, van den bomaanslag op het Regeeringsge- bouw te Liineburg, de wedstrijden om de Schneider-cup, van lijfwachten in verschillen de landen, van het vertrek van het postvlieg tuig, d'e opvoering van „De familie Stastok" en van de Vo'.kenbondsvergadering tijdens een rede van Rijksminister Stresemann. Licht. In Licht het populair-wetenschappelijk weekblad, dat bij den uitgever W. de Haan te Utrecht verschijnt spreekt j. J. L. van Z. het behoud van natuurmonumenten in Ned. Indie. W. S. verhaalt van interessante bijzon- derheden over het leven van den thee-dokter Bontekoe, die een Alkmaarder van geboorte geweest is. Alex Dam bespreekt Emanuel Swedenborg, die een vrij mystieke figuur ge weest blijkt te zijn. M. Visser geeft het slot van zijn beschouwingen over de ontwikke- ling van het moderne bankwezen, waarna ten slotte H. Lund een interessante verhan- deling over zuren en zuurheid geeft. Sport in Beeld. De N.V.B. heeft Zondag het voetbalseizoen 1929/30 officieel geopend en dus heeft Sport in Beeld op de eerste pagina een voetbalkiek (moment Vitesse—Z.A.C.). Verder bevat dit nummer nog tal van voetbal kiekjes uit alle deelen des lands, om niet te vergeten het 50- jarig jubileum van H.F.C. De tennis-wedstrijden Holland-Belgie wor- J den niet vergeten en evenmin de athletiek- en golf-gebeurtenissen van de laatste dagen. vervnt.. Op de eereplaats deze keer onze Lien,1 - A Laat ook UW kinderen medezingen in Corn. Jonker's Koorklassen. In stu- die: „Hans Drift" (operette in 3 bedr.) (NI e t - 0 f f i c i e e 451 ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 19 September 1929. 5e Klasse 4e Lllst. -*■ Hooge priizen: 3603 100.000. 8634 16834 1000. 13609 14348 14552 400. 626 1189/1587 6001 6295 200. 3044 5097- 6926 7261 8580 18463 19300 f 100. A Priizen van 20.—: 126 131 153 294 341 721 740 838 930 999 1286 1354 1409 919 1534 1865 2808 4202 5747 6580 7685 8183 8798 9431 929 2081 2810 4561 5854 6654 7729 8333 8821 9544 896 1415 1818 2782 4201 5583 6360 7614 8051 8795 9337 10452 11071 11147 11228 11990 12076 13133 13143 13989 14196 14849 15143 16298 16409 16898 17142 18270 18350 18361 19245 19297 19362 19794 19812 19943 10468 10469 11147 11228 2167 2198 2208 2870 3473 3593 4622 4727 5065 59*0 6251 6269 6714 6755 6822 7740 7772 7831 8410 8508 8730 9055 9059 9070 9789 10067 10265 10364 10483 10603 10781 10858 2512 3812 5358 6312 6886 7868 8732 9075 11350 11383 11383 11452 12313 12366 13233 13313 14376 14502 15398 15901 15921 16578 16602 16666 17342 17411 17612 18596 19501 11350 12220 13166 14223 11574 11613 11574 11613 12463 12542 13900 14663 16025 16759 17673 18700 18790 19634 19646 2529 4065 5515 6336 7252 8010 8756 9267; 10433 10924 11889 11889 112656 13941 13958| 14737 14790 16119 16281 16859 16883 18061 18241 19060 19088 19711 19788 19983 20114 20133 20199 20270 20405 20813 NIETEN: 1 2 6 35 40 63 64 88 107 127 200 216 276 306 425 491 574 578 596 603 665 6*"" 750 910 959 1027 1107 1273 1330 1357 1366 1422 1437 1508 1586 1636 1709 1725 1746 1815 1854 1936 2050 2099 2131 2140 2145 2146 2166 2221 2271 2281 2296 2339 2345 2470 2588 2596 2639 2673 2679 2712 2741 2752 2865 2907 2944 3036 3070 3151 3157 3159 3161 3276 3372 3394 3573 3654 3697 3726 3888 3903 3959 4000 4004 4011 4012 4034 4044 4105 4131 4148 4149 4163 4191 4255 4272 4287 4298 4351 4360 4423 4450 4560 4599 4619 4621 4626 4659 4707 4767 4903 4920 4933 5002 5011 5031 5040 5051 5082 5135 5139 5153 5176 5239 5362 5399 5441 5479 5513 5556 5685 5694 5782 5800 5808 5826 5859 5871 5914 5926 5927 5937 5967 6048 6049 6143 6153 6178 6213 6220 6222 6264 6288 6314 6331 6366 6417 6452 6542 6554 6593 6649 6669 6697 6704 6743 6749 6774 6793 6804 6819 6826 6928 6952 6960; 6962 7045 7091 7146 7151 7218 7274 7299| 7434 7499 7517 7564 7565 7582 7603 7620 7643 7657 7714 7786 7882 7883 7887 7914 7943 7952 7972 8000 8001 8062 8168 8222 8315 8329 8360 8364 8383 8409 8467 8501 8533 8581 8697 8722 8727 8774 8907 8941 8959 8991 9016 9017 9030 9049 9062 9063 9066 9067 9117 9137 9141 9142 9171 9245 9247 9287 9294 9324 9396 9414 9438 9443 9474 9476 9548 9615 9637 9652 9698 9771 9783 9922 9977 10032 10073 10091 10146 102451 10383 10401 10474 10768 10770 10797 10853 10959 11074 11107 11108 11116 11132 11159 11243 11261! 11320 11338 11413 11479 11618 11644 11659 11676 11700 11750 11783 11835 11842 11876 11880 11893 12009 12063 12085 12134 12147 12192 12219 12230 12267 12368 12375 12510 12536 12541 12636 12756 12760 12815 12844 12852 12866 12869 12938 12997 13019 13040 13087 13215 13218 13259 13276 13279 13305 13338 13363 13372 13408 13410 13438 13526 13588 13729 13730 13742 13811 13821 13858 13883 13992 14023 14064 14065 14105 14112 14113 14267 14316 14342 14373 14403 14418 44426 44465 14485 14563 14591 14725 14838 14847 14883 14956 14973 14976 15059 15075 15125 15137 15166 15275 15371,; 15477 15486 15504 15516 15566 15730 15738 15753 15774 15900 15913 16010 16095 16139 16191 16215 16270 16274 16294 16343 16405 16416 16432 16440 16512 16582 16626 16641 16664 16818 16840 16848 16875 16899 16912 17009 17097 17131 17265 17344 17367 17380 17474 17555 17559 17576 17626 17627 17660 17704 17707 17775 17801 17884 17912 17916 17942 17988 17994 18007 18046 18159 18181 18206 18219 18293 18294 18295 18334 18336 18347 18352 18470 18536 18621 18651 18673 18715 18823 18849 18850 18934 18938 18952 18991 19046 19062 19216 19387 19570 19669 19684 19713 19766 19805 19842 19845 19855 19928 19929 19933 19934 19976 20002 20075 20124 20178 20271 20273 20370 20387 2041« 20678 20422 20445 20475 20476 20525 20536 20590 20692 20781 20834 20857 20943 20945

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3