Sport lapkiberichten BRAND TE AMSTERDAM Een groot gevaar voorkomen. Een brievenbesteller ontdekte hedenmorgen /mstreeks 4 )4 uur, dat er brand was in het complex gebouwen, gelegen op den hoek van de Spaarndammerstraat en Westzaanstraat te Amsterdam, waar gevestigd zijn Aiber- dingk's oliefabrieken. Aan dezen man is het waarschijnhjk te danken, dat het geheele complex van ge bouwen niet in viammen is opgegaan. De brandweer was er vlug bij en greep dadelijk sterk in. Er werd, gezien het groote brandgevaar,, veel materiaal gezonden. Aan den kant van de Westzaanstraat brandde het tel. Daar staat een vijftal gebouwtjes achter elkaar, die ieder een kookketel hebben, en bovenop een olietank. In een van deze gebouwtjes, die door steenen muren van eikaar gescheiden zijn, sloegen de viammen door het dak. In dat gedeelte was de tank leeg, maar in de korsten, die zich in de tank bevinden, vond het vuur toch veel voedsel. De oliedampen, die daar ontstonden, trokken door een groote buis naar de andere zijde van de fabriek en vonden daar een uitweg in den schoorsteen. Deze buis, die rood gloeiend werd leverde een gevaar op voor de omgeving. Door het dichtmaken van een schuif kon men de rook in die buis doen ophouden. Intusschen had de brandweer 9 stralen uitgelegd. Door deze groote massa water, die op net vuur geworpen werd, kon de brand betrekke- lijk spoedig word en tedwongen. Om half zes sloeg plotseling een geweldige vl&ifl uit den hoogen schoorsteen Het waren de oliedampen, die zich in den schoorsteen [hadden verzameld en explodeerden. Geduren- de eenige minuten was de geheele omtrek fantastisch verlicht. Veel olie heeft niet ge- ^Het zijn voornamelijk een drietal gebouw tjes, waar, zooals we reeds zeiden, de olie wordt gekookt, die door het vuur te lijden hadden en voor een groot deel waren uitge- brand Hoe de brand ontstaan is, weet men met. In de fabriek wordt des nachts niet gewerkt. Tegen half zeven kon een groot gedeelte van den brandweer inrukken, w.o ook de „Jan v. d. Heijde", die geen dienst had be- hoeven te doen. OPHEFFING VAN TOLLEN. In de omgeving van Baarn. B. en W. van Baarn deelen aan den Raad fnede, dat zij reden hebben om te verwachten, dat de beide tollen op den straatweg tus- schen Baarn en Hilversum met ingang van 1 Jan. a.s. zullen verdwijnen. Verder deelen B. en W. mede, dat zij zich gewend hebben tot de Commissie ingesteld door den Minister van Waterstaat, om on- derhandelingen te voeren en voorstellen aan genoemden Minister te doen omtrent den af- koop van tollen, met het verzoek te bevorde- ren, dat ook tot opheffing der tollen op de wegen naar de Lage Vuursche wrde overge- gaan. MET GROOT-VERLOF. De thans voor herhalingsoefeningen on der de wapenen zijnde infanteristen en gre nadiers worden op 21 September a.s. weder in het genot van groot-verlof gesteld. LIJK AANGEBRACHT. Door de douaneboot „Albatros" is te Hansweerd hedenmorgen een lijk aange- bracht, vermoedelijk van een der opvarenden conferentie vertegenwoordigd was door de heeren D. Hamburger Jr. te Utrecht en A. de Hoog te Amsterdam, resp. voorzitter en ad- ministrateur van dien Bond, achtte dit voor- stel, hetwelk naar het inzicht dier verte- genwoordigers de centrale nakeuring in de perfectie zou regelen, terwijl bovendien nog betaling van de nakeuringskosten ver- langd werd, waarop de Bond nimmer wenschte in te gaan, onaanvaardbaa'r. Nadat beide partijen te kennen hadden gegeven, dat zij ieder voor zich niet verder wilden gaan, dan hetgeen in hun resp. voor stellen belichaamd was, werden de onder- handelingen, als zijnde volkomen mislukt, af- gebroken. Het bioscoopconflict in het Zuiden blijft dus voortduren. van de „Estella". in d een man EEN GOEDE VANGST. Gistermorgen zag een rechercheur Lange Torenstraat te Rotterdam loopen, die een actentasch onder den arm droeg, welke tasch bijzonder zwaar leek te zijn. Hij hield den man aan en toen bleek de tasch te zijn gevuld met allerhande zilve ren voorwerperr. De aangehoudene bleek de Rus I. M. te zijn. De rechercheur nam hem mee naar een politiebureau en weldra bleek dat de zilveren voorwerpen bij een inbraak eenigen tijd geleden in een villa te Amers foort gepleegd, zijn gestolen. Er werd een huiszoeking gedaan in het Duitshe loge ment, waarin de Rus verblijf 1 werden behalve enkele gouden sieraden, die ook te Amersfoort waren gestolen, nog vele postzegels van Fransche, Belgische en En gelsche waarden gevonden. Een verder on derzoek wees uit, dat men hier te doen had met een man, die in Italie, Frankrijiv, Belgie en Engeland inbraken heeft gepleegd. Hij is opgesloten. HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. De onder handelingen afgebroken. Gistermiddag is ten kantore van de Cen frale Commissie voor de filmkeuring een conferentie, onder leiding van den voorzit ter dier commissie, den heer D. van Stave ren, gehouden tusschen vcriegenwoordigers van het bestuur der Verceniging van Noord Brabantsche en Limburgsche gecneenten .voor gemeenschappelijke filmkeuring en het hoofdbestuur van den Nederlandschen bios coopbond, ter verdere bespreking van een mogelijke oplossing van het bioscoopccjiflict in het Zuiden. De Zuidelijke keuringsvereeniging had in haar laatste vergadering besloten, niet te treden in het voorstel van den Nederland schen bioscoopbond, om de film-nakeuring in eerste instantie centraal te doen geschie- den, mits de afgekeurde en niet-geziene films plaatselijk zouden worden nagekeurd De heeren mr. van Oppen en Verdijk, bur gemeesters resp. van Maastricl ven, die de Zuidelijke keuringsvereeniging ter conferentie vertegenwoordigden, brach ten nu een tegen-voorstel ter tafel, hierop neerkomende, dat de films in eerste instan tie bij de openbare vertooningen te Amster dam, Rotterdam of Den Haag in centraal werkend nagekeurd worden en ook de her keuring van de afgekeurde films, op aanvra ge van belanghebbenden, centraal, eveneens door een der Zuidelijke keuringsvereenigin gen, samengestelde commissie Centraal zal geschieden, mits de kosten verbonden aan de herkeuring door belanghebbenden worden betaald. De Nederlandsche Bioscoopbond, die ter ALASTRIM. Te Rotterdam! In het tijdvak van 10 tot en met 16 Sep tember werden door den Gem. Geneeskun- digen Dienst te Rotterdam 17 nieuwe gvva'.- len van alastrim vastgesteld. Hieryan waien er 2 in reeds tevoren besmette gezinnen, ter wijl er 15 in 15 tevoren niet besmette gezin nen voorkwamen. Volgens mededeelfing van den geneesheer- directeur van het ziekenhuis aan den Cool- singel hebben in deze periode geen leden van het personeel en ook geen patienten in dit ziekenhuis alastrim gekregen. In bovengenoemde periode is 1 patient aan alastrim overleden, zoodat het aantal sterf- gevallen thans 11, nl. een man, een vrouw en 9 kinderen bedraagt, waarvan 3 kinderen bovendien een andere ernstige ziekte hadden Het aantal alastrimpatienten bedraagt m totaal 89 patienten. Bij den Geneeskundigen Dienst te Rotter dam zijn vijf nieuwe gevallen van alastrim aangegeven. Nieuwe gevallen. Te Delft zijn gister weer tien nieuwe ge- allen van alastrim geconstateerd. Te Amsterdam is een patient in observa tie genomen, omdat men vreest met alastrim te doen te hebben. Te Her veld (Old.) Bij den heer Freeling, dokter te Herveld, is alastrim geconstateerd. Tevoren heeft de dokter eenige patienten behandeld. Te Barneveld In de gemeente Barneveld is het eerste eval van alastrim geconstateerd bij een jon- gen man in de buurtschap Zwartebroek. BEGROOTING ZUIDERZEEFONDS. In de memorie van toelichting tot het wets- ontwerp tot vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Zuider- zeefonds voor het dienstjaar 1930 geeft de minister van waterstaat een uitvoerig over- zicht van de berekeningen der Zuiderzeewer- ken, die telkens echter werden overscb reden en steeds hooger werden. De minister kan zich niet onttrekken aan den indruk, dat, niettegenstaande de uitvoe- lige gegevens, die ten vorigen jare door de regeering zijn verstrekt, een gevoel van on- voldaanheid is achter gebleven over ce ge- bleken overschrijding der ramingen en dat, hoezeer men van meening is gebleven, dat bet werk moet worden voortgezet, het ver- trouwen, dat men in de voorbereiding van deze werken meende te mogen stellen, dreigt in gevaar te komen. Volgens de memorie van toelichting van 25 Mei 1926 was de raming van de afsluit- dijk 90 millioen gulden. Vrij spoedig bleek, dat deze raming te laag was. De opnieuw, naar de thans bekende gegevens opgemaakte raming van de werken wees voor den af- siuitdijk een bedrag van pirn. 128 millioen aan met inbegrip van de kosten der werken, verband houdende met de afsluiting. De minister be+oogt, dat in den loop van een 15-tal jaren telkenmale wisselende cli fers voor den dag kwamen, gevolg van de omstandigheid, dat de voorhanden gegevens ook telkens wisselden, en men nochtans niet een zoodanig verband daarin kon aantref- fen, dat stijgingen of dalingen van de onder- scheiden begrootingen met een behoorlijke mate van betrouwbaarheid konden worden voorzien; ook de oorlog heeft hier zijn in vloed doen gelden. Mocht men dan nu de verzuchting willen slaken, dat ook de thans laatstelijk verstrek- te gegevens wel weer in enkele opzichten niet geheel juist zouden kunnen blijken, dan kan daarin een grond van de waarheid lig- gen, maar daarnevens worde bedacht, dat de periode, die thans valt te overzien, veel korter zal zijn dan die, welke tusschen voor bereiding en uitvoering is gelegen, zoodat ae mate van betrouwbaarheid der verstrekte cij- fers belangrijk verschilt van de vroegere. Is dus mogelijk, dat zich nog eenige verhooging der kosten daargelaten verzwaring van de aan de werken te stellen eischen zal voordoen, vooshands valt niet te verwachten dat de ramingen zullen worden overschre- den. Voor de sluizen beoosten Wieringen waarvan de bouw vermoedelijk in 1930 ge- reed zal komen, wordt een bedrag van 6.800.000 noodig geacht. Voor de sluizen op het Kornwerderzand, waarvan de voltooi- ing in 1931 kan worden tegemoet gezien wordt 5.400.000 aangevraagd. Het eilanc op het Breezand zal in dit begrootingsjaar vermoedelijk gereed komen. In aansluiting daarvan zullen in '30 op't Breezand 'n 2-tal vakken van den afsluitdijk gemaakt kunnen worden, waarvoor 6.400.000 noodig ge acht wordt In 1930 zal dan ook voortge gaan moeten worden met den aanleg van een dijkwal tusschen het Gaatje en de Vlie- ter, waarmee reeds in 1929 werd begonnen De beteugeling van de geul, genaamd de Middelgronde, zal waarschijnlijk in dit jaar gereed komen in 1930 zal dan moeten wor den voortgegaan met de beteugeling van geulen in de lijn der afsluiting, waarna dan in de eerste plaats het Gaatje en de geul be westen de Middelgronden in aanmerking ko men. Verder worden gelden aangevraagd voor de verhooging van zeedijken in Fries- land en op de Noord-Hollandsche eilanden uitbreiding der bezinking langs de Helder sche zeewering, verbetering der haventoe gangen langs de af te sluiten Zuiderzee, waaronder ook van het Zwolsche diep. De dijk WieringenMedemblik zal ver moedelijic in 1929 gereed komen. Voor afwer kin" van den dijk langs het boezemmeer wordt nog op een uitgaaf van 120.000 in 1930 gerekend. Ook voor de voltooiing der overige, in verband met de indijking in uit voering zijnde werken, zoomede voor het baggeren van hoofdkanalen en tochten zul len in 1930 nog uitgaven zijn te doen. Voor ret droogmaken van den polder, waarmede, naar gehoopt wordt tegen het einde van 1929 zal kunnen worden begonnen en dat dan voor het einde van 1930 voltooid zal kunnen zijn, is voor dat jaar gerekend op een uitgaaf van 600.000, terwijl dan in dat jaar ook reeds kan worden begonnen met de uitvoering van verschillende verkavelings- werkzaamheden op de het eerst drooggeval- len gronden, zooals het afwerken van kana- len en tochten, het maken van kavelslooten, wegen, bruggen enz., welke werken reeds in den loop van 1930 moeten worden voorbe- reid, waarvoor reeds een bedrag van 1.750.000 is uitgetrokken. Mede met het oog op de onderzoekingen in verband met de gedeeltelijke drooglegging van de Zuiderzee is een ruimere huisvesting van het Bodemkundig Instituut te Gronin- gen urgent. Met den minister van binnen- landsche zaken en landbouw is overeenge-' komen om 1/3 van de op 108.000 geraamde stichtingskosten van het nieuwe gebouw ten laste van het Zuiderzeefonds te brengen. LIJK AANGESPOELD. Te Walsoorden is door een rijkspolitie- vaartuig uit Antwerpen een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk van een manspersoon, vermoedelijk een van de op varenden van de gezonken Estella, aange- bracht, dat op de Schelde drijvend was ge- vonden. DE DOKTER MET BROODMES AANGEVALLEN. Door een overspannen patient. In het zittingslokaal van den Geneeskun digen Dienst in de Orionstraat in het tuin- dorp Oostzaan te Amsterdam is gistermor gen eenig tumult geweest, dat veroorzaakt werd door een overspannen patient. De personen, die in de wachtkamer zaten, loorden plotseling een hevig gestommel en lawaai, het bleek, dat de overspannen man via den uitgang de consultatie-kamer van den medicus, dr. Bijlsma was binnengedron gen en hevig schreeuwende met een brood- mes dreigde. De dokter slaagde er in hem dat mes afhandig te maken. De man werd later per auto van den G. G. D. naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. Hij was reeds eerder bij den dokter op het spreekuur geweest. Een uur geleden had hii verzocht opgenomen te mogen worden, doch de dokter had gezegd, dat hij nog eenigen tijd zou moeten wachten. De stumper heeft dus toch zijn zin gekre gen, vertelt de Tel. KORTE BERICHTEN. Op den Almeloschenweg te Borne is een pl.m. 60-jarige zwerver door een auto uit Enschede overreden en gedood. De man verkeerde vermoedelijk onder invloed van sterken drank. De 50-jarige veehouder A. L., te Tjalle berd, is door een jong rund gestooten. Hij is aan zijn verwondingen overleden. De grootste houtlading, welke ooit in Amsterdam aankwam, is gister aldaar gear- riveerd met het stoomschip Farmsum, van de Stoomvaartmaatsehappij Oostzee. Het schip heeft 24.725 balken aan boord. Minister Deckers zal morgenochtend ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Marine-instituut te Den Helder de adel borsten van het instituut inspecteeren en daarna op de receptie van den commandant van het instituut aanwezig zijn. Te Haarlem werd op verzoek van den commissaris van politie van Delft gearres- teerd een 23-jarige vrouw, verdacht van op- lichting van geld ten nadeele van eenige be- woners van de Nieuwe Plantage te Delft Tegen haar werd proces-verbaal opgemaakt. Dinsdagavond is een li/2-iarig kind van den heer G. O. te Udenhout, toen het op de spoorbaan nabij de ouderlijke woning aan het spelen was, door een trein aangere- den. Het kind heeft zeer ernstige verwon dingen aan het hoofd gekregen. De toestand is levensgevaarlijk. OLYMPISCHE SPELEN VOOR BALKANSTATEN. In Athene. Van 27 tot 29 September a s. vindt in het Oude Station te Athene de eerste Olympia- de plaats van de Balkanstaten. De organi- satie berust bij de Grieksche Athletiek Fede rate, terwijl president Konduriotes be- schermheer is, van de spelen. Aan deze Olympische spelen nemen deel Yoegouslavie, Roemenie, Bulgarije, Griekenland en Alba- nie. Yougoslavie zendt 15, Griekenland 30 Bulgarij 12, Griekenland 30 en Aibanie 8 athleten. Met betrekking tot deze Olympi sche spelen wordt een speciale postzegel uit- gegeven met het opschrift: Eerste Balkan- olympiade 1929. P a a r d e n. A. T. COLENBRANDER. Door een val ernstig gewond. Gistermiddag is bij het Concours Hippique te Zelhem een ernstig ongeluk gebeurd. In een der concoursnummers stortte bij den zoo- genaamden Ierschen wal ritmeester A. T. Colenbrander uit Ginneken van zijn paard. De ruiter kreeg bij den val nog een trap van paard op de borst. Dokter van de Poest Cle ment uit Zelhem verleende de eerste hulp en constateerde beschadiging van het rugge- merg in de lendenstreek, waardoor het onder- lichaam en de beenen verlamd zijn. Ritmees ter Colenbrander is onder leiding van luite- nant Cnopius terstond naar het diaconessen- ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Tot zoover dit ontstellend bericht. Men weet, dat ritmeester Colenbrander tot de beste ruiters in den lande behoort. In onze sportrubriek komt zijn naam wekelijks voor en steeds was er reden te over om van zijn kor- daat ruiterschap te gewagen. Bij menige ge legenheid heeft hij de kleuren van ons land fier hoog gehouden tegenover buitenlandsche tegenstanders, zoowel in den vreemde als hier te lande. Ook trok hij met zijn kameraden naar New York om daar aan het concours- hippique deel te nemen. Laat ons hopen, dat ritmeester Colenbran der spoedig en volledig herstel mag vinden. Nader meldt men uit Doetinchem: Omtrent het ongeval dat gistermiddag ritmeester Colenbrander op het concours hippique te Zelhem overkomen is kunnen we nog het volgende melden: Ritmeester Colenbrander nam met Mas- cotte deel aan het beheridigheids springcon- cours voor officieren en heerrijders. Hij had het parcours ong'.veer voor de tweede maal afgelegd toen hij bij den Ierschen wal den sprong verkeerd nam en in te schuinen stand op den wal terecht kwam. Bij dien sprong brak het singelband. Ritmeester Colenbran der gleed daardoor van de hindernis waarbij Mascotte boven op hem terecht kwam met het bekende ongelukkige gevolg. Ritmeester Co lenbrander schreef het ongwal zelf toe aan de te smalle hindernissen; vooraf had hij zich reeds uitgelaten, dat hij tegen deze hin dernis (twee sloten van twee meter breedte met een wal er tusschen) opzag, daar het paard daaraan niet gewend was. Ritmeester Colenbrander is in het Diaconessenhuis Arnhem onderzocht door de doctoren Emons en Charbon. De patient is zeer pijnlijk. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 19 Sept. 1929. O? de heden gehouden eierveiling waren in totaal 65062 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij. zen als volgt: witte 6.90—/ 7.50; bruine 7.20—/ 8.10; kleine witte 3.20—/ 5; 196S stuks Eendeneieren 5.80. SCHAGEN, 19 Sept. 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij- zen als volgt: 4 Paarden 150350; 5 Stieren 160300; 25 Geldekoeien (mag.) 140—/ 260; 154 Geldekoeien vette) 250—/ 430; 15 Kalikoeien 200— 340; 17 Pinken 100—/ 150; 9 Graskal- veren 40—/ 90; 19 Nuchtere kalveren 14—/ 25; 30 Schapen (mag.) 33—/ 38; 338 Schapen (vette) 3641; 548 Lam- meren 2430; 28 Varkens (mag.) 0.84 0.87; 151 Biggen 20—/ 32 7 Konij- nen 0.50—/ 2; 185 Kippen 0.50— 1.25; Han en/ 0.25—/ 1; 57 K.O. Boter 2—f 2 20 per K.G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PR1JZEN A AMSTERDAM, 19 Sept. 1929. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onverandeid. Aanvcer 1 lading, zijn de 620 H.L. ;j BROEK OP LANGENDIJK, 19 Sept 1929. Langedijker Groentenveiling. Bloem- kool le s. 3.707.50; Bloemkool 2e s. 1f 1.40 per 100 stuks; Peen 3.40— 3.50; Roode Kool 3.70—/ 7.30; Gele Kool 4.60—/ 5.30; Witte Kool 1.80— 2.60; Uien 3.20—/ 3.50; Drielingen 2.70—/ 3; Nep 44.50; Slaboonen 7—/ 13; Tomaten: A 4.10; B 4; C 2.20—/ 2.70; Snijboonen 8.80—/ 25.20; Aardappelen: Schotsche muizen 1.90 2.70; Blauwe Eigenheimers 2.50; Drie lingen 2.04—/ 3.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 34000 stuks Bloemkool; 1000 K.G. Peen; 73000 K.G. Roode Kool; 20000 K.G. Gele Kool; 70000 K.G. Witte Kool; 8700 K.G. Uien; 1130 K.G. Slaboonen; 600 K.G. Tomaten; 200 K.G. Snijboonen en 22000 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 18 Sept.. 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstrey ken" Aardappelen 0.44f 0.89 per zak, 25 K.G.; Slaboonen 0.60—/ 2 20 per zak, 15 K.G.; Snijboonen 0.304.20 per zak, 15 K.G.; Tuinboonen f 0.80 per zak, 15 zak, Pruimen f 938 per 100 K.G.; Kom- kommers f 2.509 per 100; Tomaten: A! f 4—f 5; B 57; C 2—f 3; Tomaten (Bonken) 3 50f 4 50 per 100 K.G.; BL kool f 217 per 100; Roode Kool f 4 9.50 per 100; Savoye Kool 9.50—/ 12.50 per 100; Spinazie f 0.200.80 per mand; Sla f 1.40—/ 4.40 per 100 krop; Andijvie f 1.60—/ 3.80 per 100 krop; Wortelen 6—. 15 per 100 bos; Uien f 0.65f 0.76 per 25 K.G.; Druiven 0.56—/ 0.64 per K.G Meloen f 0080.34 per stuk. Appels: Codlin Keswick 512; Kandiizoe( 3— 9; Transparante de Cronsels 934; Roode Tulpappel 417; Peren1 Beurre de Mirode 5— f 12; Bon Chretien Williams f 5—/ 10; Clapp's Favorite 16—/ 36; Dirkjes 4.509; Diamant 614; Du chess Williams f 6—/ 11; Juttepeer 10— 22; Seigneur d'Esperen 9— f 18; alles per DRAVERI JEN EN SPRINGCONCOURS TE SCHAGERBRUG. Uitslag der harddraverij te Schagerbrug op 17 September. Ingeschreven 10 paarden le pr. f 300, Marry Maggowna, 315 M eigenaar Th. Smit; 2e pr. f 150, Otella 305 M., eigenaar Jn. Plevier; 3e pr. 50, Nellie Z, 305 M., eigenaar G. Visser. De uitslag van het springconcours bij ge legenheid van de landbouwtentoonstelling te Schagerbrug luidt: D. de Graaf met Corrie, A. Barten met Catrien, M. Eriks met Lenie, P. Burger met Letha Schaken HET WERELDTOURNOOI TE KARLSBAD. Thans wordt medegedeeld, welke prijzen de verschillende schaakmeesters gewonnen hebben op het onlangs gehouden wereld- tournooi te Karlsbad. O.m. vinden we vermeld, dat onze nationale kampioen dr. M. Euwe met Nimzowitsch den prijs voor de best gespeelde partij heeft gewonnen. Het waren de partijen Euwe— Thomas en NimzowitschBogoljubow. V o e t b a 1. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1933 IN DE V S.? Te Chicago wordt in 1933 een groote we- reldfcntoonstelling gehouden. Men is thans van plan om ter gelegenheid van deze ten- toonstelling een tournooi te houden om het wereldkampioenschap. De voetballende lan- den krijgen het nu druk, in 1930 naar Uru guay, in 1933 naar Amerika en misschien is Japan wel het land, dat als organisator zal optreden van een derde wereldkampioen- schap-voetbaltournooi. KRACH IN POLEN. Op de Bondsvergadering van den Pool- schen Voetbalbond is het tot een „krach" ge- komen. Naar verluidt zou het in het seizoen 1928—1929 niet altijd even regelmatig zijn toegegaan en toen dan ook enkele vereen. 't voorstel deden de geheele competitie van het vorige seizoen ongeldig te verklaren, vond dit voorstel zulk een grooten steun, dat het bestuur van den Poolschen Voetbalbond zijn functies ter beschikking stelde. Op 5 en 6 October a.s. zal een buitengewone algemee- ne vergadering worden gehouden, waarop de aangelegenheid zal worden besproken. Olympische spelen. TOURNOOI DER DOOVEN. In 1931 te Neurenberg. Op het Congres van het Comite-Internatio- nale Sport Silencieux („C.I.S.S."), dat te Ber- lijn werd gehouden en waar Engeland, Duitschland, Oostenrijk, Hongarije, Neder land, Italie, Polen, Zwitserland, Belgie, Zweden, Denemarken, Finland, Noorwegen en Frankrijk vertegenwoordigd waren, is be sloten om de Olympische spelen der Dooven te Neurenberg te houden in 1931. Naar men weet, vonden de laatste spelen der dooven plaats na de IXe Olvmpiade te Amsterdam 1928. Postduiven. „STEEDS IN SPANNING". Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met Oude en Jonge duiven vanuit Soignies (afstand 233 K.M.) Gelost om 10.35 met Oostel. wind en be- wolkte lucht. Aankomst als volgt: 1. G. Hijmans 2.9.40; 2. J. J. Veel 2.12.00; 3. M. Kroese 2.14.08; 4. J. J. Veel 2.15.23; 5. Dezelfde 2.15.40; 6. M. Kroese 2.18.28; 7. J.J. Veel 2.20.27; 8. S. Vos 2.21.25; 9. R. J. Ran 2.21 11; 10. G. Hij mans 2.24.02. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 18 Sept. 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.502.20; Appelen per 100 K.G. 3—/ 11.40; Augurken per 100 pond 5.60—/ 16.40; Bloemkool le s per 100 stuks 5.9010.40; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 1.502.90; Groene Kool per 100 stuks 2.60—/ 6; Kropsla per 100 stuks 1.50—/ 1.60; Komkommers per 100 stuks 3.60—/ 10.80; Meloenen r 100 stuks 11—/ 23; Prei per 100 t 5.609.10; Postelein per bakje 0.05 0.21Roode Kool per 100 K G. 36; Selderie per 100 bos 1.90; Spinazie per bakje 5—31 cent; Snijboonen per 100 K.G. f 514; Dubbele Spercieboonen per 100 K.G. 2.60—8.40; Tomaten per 100 pond: A 4.10; B 4.20; C 2.10; CC 0.70; Wortelen per 100 bos 5 4011 HOORN, 19 Sept. 1929. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 19 stapels kleine fabriekskaas 47.50; 15 stapels kleine boerenkaas 47; 1 stapels fabrieks-commissiekaas 478 sta pels boeren commissiekaas 49. In totaal waren 43 stapels wegende 44199 K.G. kaas aangevoerd. De handel was ma tig. Triomphe de Vienne 1124, 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 18 Sept. 1929. Schotsche Muizen 2.102.70; Eigenhei mers 1.80; Bl. Eigenheimers 2.60; Bl.: Aardappelen 2.80; Drielingen f 2.70— 2.90; Uien 2.90—/ 3.50; Drielingen 2.60— f 3; Grove 3 303.50; Gele \Tep 4.504.60; Spercieboonen 7.60— 13; Peen 2.60—/ 3.30; Kleine Peen 2.30—2.50; Roode Kool 2.80—f i; Witte Kool 2.403.50; Gele Kool /3.30 7.30, alles per 100 K G.; Bloemkool le s. 3 40—/ 7 per 100 stuks Aanvoer: 18600 K.G. Aardappelen; 2Q800 K.G. Uien; 1300 KG. Spercieboonen; 2300 K.G. Uien; 58200 K.G. Roode Kool; 19400 K.G Witte Kool; 14200 K.G. Gele Kool; 1500 stuks Bloemkool. WARMENHLTZEN, 18 Sept. 1929 Schot sche Muizen 1.903; Drielingen 2.60; Grove f 1.801.90; Graafjes 2 40; Bl. Aardappelen 2.80; Roode Kool f 3— 7.30: Witte Kool 2—f 2.50; Nep 3 60 4.10; Uien 3.20— 3.50; Uien drielin gen 3.20—/ 3.30; Grove Uien 3 60; Sla boonen 58 20. Aanvoer: 6950 K G, Aardappelen; 10600 K.G Roode Kool; 16400 K.G. Witte Kool; 4425 K.G Nep; 4200 K.G. Uien; 1000 K.G. Slaboonen. BOVENKARSPEL, 18 Sept. 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BL kool le s 9f 13; Bloemkool 2e s 4 8; Roode Kool 3.50—/ 7; Witte Kool 2.50; Gele Kool 7.50— 11; Uien 1.15— f 1.25; Slaboonen 1.50; Aardappelen: Schotsche 0.35—/ 1.30; Wilde Due 2.55 f 2 85. ZAANDAM. 18 Sept. 1929. Veilitigver, „De Zaanstreek". Sla 0.75f 1.75 per kist; Andijvie 040—/ 0.98 per kist; Peen 18— 24 cent per bos; Pieterselie 24 cent per bos; Selderie 2Vi7 cent per bos; Prei 10 12 cent per bos; Slaboonen 512 cent per pond; Snijboonen 3—15 cent per pond; Kom kommers 210)4 cent per stuk; Spinazie 40 75 cent per kleine kist; Postelein 3850 ct. per kl. kist; Pruimen 10—24 cent per pond; Handperen 514)4 cent per pond; Zoete ap pelen 5—5)4 cent per pond; Roode Kool 12 14Yt cent per stuk; Groene Kool 13)4 cent per stuk. BEVERWIJK, 18 Sept. 1929. Coop. Tuin bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Snijboo nen 15—25)4 cert; Stek 2—7 cent; dubbele boonen 6—13)4 (ent; Spercieb. 7—18 cent; Trosbessen 1525)4 cent; Tuinboonen 6)4; —13 cent; Tomaten 410 cent; Druiven 5062 cent; Appels 815 cent; Peren 8 21 cent; Doppers -16 cent; blis a 1819 ct.; Br. Cap. 15—31 cent; Raspers 18—/ 32 per 100 K.G.; Chin. Kool 5—/ 6; Roode Kool 69; Groene 6—/ 7; Meloen 1526; Komkommers 2.50—/ 10 50 per 100 stuks; div. bos groenten 2)420 ct.; Augurken 0.501.20 per bakje Tomatenveiling: 1.902.70. Bloemkoolveiling „De Molen", le s. 7.10 14.30; Bloemkool 2e s. 3.705.80. Aardappelen: Bevelar.ders 2.25 2.50; Eigenheimers 2.25—f 2.75; Bon-< ken 1.75—/ 2; Drielingen 2.252.75; Blauwe 3-/ 3.50; Kriel 17.5—

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7