Zeetijdingen AMSTEIIDAMSCBE BEIIBS Ingezonden stukken Euiteniand Luchtvaart van 28 September 1929 OpgaVe vttn ftotftfHiollandgcli fiancHioHiiVcfedict. L De arbeider-rangeerder D. Bos alhier is overgeplaatst naar Velsen. In zijn plaats is s^ngesteld G. Gram van Blokker. ANDIJK. De collecte voor de alleenstaande blinden te Wolfheze heelt in deze gemeente 131 opge- bracht. BERKHOUT. Tot ondcrwijzer aan de O .L. S. alhier is benoemd de heer C. Bos te Hauwert. DE STREEK. De Lecerf-bloemkool is alhier vrijwel op- geruimd. Thans wordt voornamelijk zooge- naamde „kortpoot" gesneden, waarvan hou- derden bunders zijn bepoot. De geweldig warme zomer met Oostenwinden is oorzaak, dat er weinig eerste soort wordt gesneden De zouters kunnen uit den geweldigen aan voer tweede- en derde soort gemakkelijk in bun behoefte voorzien. HOORN. Raadsvergadering. In de Vrijdagavond gehouden spoed- vergadering van den gemeenteraad wer den door den heer Zijp (S. D. A. P.) eeni- ge vragen gesteld naar aanleiding van ingekomen klachten bij de kostelooze inenting tegen Alastrim. In hun antwoord deelden B. en W mede, dat het college geen klachten had- den bereikt. De heer Zijp bracht nu feiten ter ken- nis van B. en W., waarbij volgens hem bij de inenting niet voor de noodige ont- smetting van instrumenten enz. zou zijn gezorgd en noodigde B. en VV. uit hier- naar een onderzoek in tc stellen. Nadat van verschillende zijden de aan- gelegenheid werd toegelicht, zeiden B en W. toe in deze een onderzoek te zul len instellen en den raad daaromtrent inlichtingen te zullen verstrekken. Naar aanleiding van een door mevr Keyset*Lens in de raadsvergadering van 6 Augustus j.i. gesteldc vraag of het onderwijzend personeel verplicht is zioh aan het leerplan te houden, welke vraag werd gesteld naar aanleiding van klach ten van ouders, dat de in het leerplan genoemde volksliederen niet meer aan de kinderen worden onderwezen, hebben B. en W. zich om inlichtingen gewend tot de hoofden van de openbare lagere scholen in deze gemeente. Uit de antwoorden van school hoofden bleek, dat het Oude Wilhelntus en ande- re meest bekende volksliederen, welke tot de verplichte liederen bij het vak zingen voor de 6e klasse betiooren, op alle openbare scholen worden geleerd zoodat de door de ouders geuite klach ten ongegfond zijn gebleken. De rekening over het dienstjaar 1928 van het Brandwezen in deze gemeente sloot in ontvang en uitgaaf tot een be drag van 4470.83. De begrooting was met e enbedrag van ruim 60 over schreden tengevolge van een fellen brand op de houtterreinen van den heer K. Zijp. De rekening van de gemeentelijke In stelling Maatschappelijk Hulpbetoon sluit in ontvang en uitgaven met een bedrag van f 71.232.96. De rekening van het Stadsziekenhuis over 1928 wees aan, wat betreft den ge wonen dienst: in ontvan'g 39.504.01, in uitgaaf 40.941.93, nadeelig saldo f 1.437.92, den buitengewanen dienst in ontvang 12000, in uitgaaf 12000, saldo nihil. Daarna werd de openbare zitting ge schorst en ging de raad in geheime zit ting. Na heropening van de openbare zit ting werd in verband met het uitbrei dingsplan der gemeente rfiet algemeene stemmen besloten tot aankoop van gronden tusschen Draafsingel en Holen weg tot een gezamenlijk bedrag van on geveer 116.000.—. ENGELAND. BALDWIN AAN HET WOORD. Over MacDonald! s politiek. De vroegere minister-president Bald win, de leider van de conservatieve partij heeft Vrijdag gesproken over den politiken toestand in Engeland. Hij wees op de ondsrhandelingen met Rusland en betoogde hierbij, dat hij de verklaring van Mac Donald toejuicht, dat de betrekkingen met Rusland niet zullen worden hervat zonder waarbor- gen tegen de vijandige propaganda. Wanneer de arbeiderspartij dit stand- punt laat varen, zal zij niet meer op den steun van de conservatieven kunnen rekenen. Het ontwerp-verdrag tusschen Enge land en Egypte most men zeer kritisch beoordeeleii, daar dit ver-strekkende ge- volgen voor het Britsche rijk kan heb ben. Sprekende over de binnenlandsche po litiek, herinnerde Baldwin er aan, dat het minister Thomas nog niet gelukt is, nieuwe plannen ter bestrijding van de werkeloosheid voor te stellen. Het aan- tal werkloozen is gestegen. Wanneer de regeering de door haar gedane belofte als de insielling van den 7-urigen arbeidsdag nakomt, zal de cri sis ontstaan, die tot een gedeeltelijke stillegging der mijnen en tot verhooging van het aantal werkloozen zal leiden. De regeering zal 6f het vertrouwen van een groot deel van haar aanhangers moeten teleurstellen, 6f om politieke re- denen zal zij stappen moeten doen, die tot een catastrophe voor de Britsche in- dustrie moeten leiden. Het vertrek. Minister-president MacDonald kwam met zijn gezelschap Vrijdagavond laat te Southampton aan. Hij werd door vertegenwoordigers van de auloriteiten ontvangen. De „Berengaria' is hedenmorgen vroeg naar Southampton vertrokken. DE PRINS VAN WALES EN HET HUWELIJK. Donderdag is er een boek verschenen met een levensbeschrijving van den prins van Wales. Het is sainengesteld door twee jonge schrijvers, W. en L. Townsend, en de kopij is doorgtzien door sir Godfrey Thomas, den particulieren secretaris van den prins. Een van de belangwekkendste passages erin luidt als volgt. "Het is niet gemakkelijk om 't standpunt van Z.K.H. tegenover het huwelijk te bepa- len. Zeker is, dat hij de heiligheid van het huwelijk zoo ernstig opvat, dat hij geen huwelijk uit staatkundige en dergelijke over- wegingen wil sluiten. Onder zijn moderne opvattingen heeft de prins de beste van de zoogenaamde ouder- wetsche overtuigingen behouden en de prins is vast de meening toegedaan, dat het ner- gens toe dient, om zonder liefde te trouwen. Aangezien hij dit gevoel van liefde nog niet in zijn ware kracht heeft gekend, trouwt de prins niet. Dit is alles wat erachter zit." BELGIE. SOLDATEN-GRAVEN. (Buiten verantwoordelvjkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek, bewijsi geenszins dat de redactie ermede instemt). DOOR DEN TREIN VERRAST. Vijf arbeiders doodgerede^ Te Saint Jean Maurienne zijn vijf arbei ders, die op de spoorbaan aan het werk wa- ren door den trein verrast en doodgereden. Een zesden arbeider werd de schedel inge- drukt, een zevenden werden de beide beenen en een arm afgereden. Alle arbeiders waren uit Servie afkomstig. Nog twee dooden Nader meldt men, dat 2 der arbeiders, die bij het spoorwegongeluk gewond werden, bezweken zijn. CLEMENCEAU „BELAAGD". Een publieke bezienswaardigheid. Clemenceau is niet tevreden. Nu is tevreden- heid nooit een van de meest op den voor- grond tredende eigenschappen van den Tij- ger geweest, doch hij heeft er thans alle re- den toe. Zijn klein huisje te Sables-d'Olonne, waar lij in teruggetrokkenheid leeft en bezig is zijn memoires te schrijven. wordt meer en meer het middelpunt van de belangstelling der toeristen. De autocars rijden langs zijn huisje, dat op de prospectussen der maat- schappijen speciaal staat aangeduid. Hij kan ^ijn deur niet uitkomen of hij wordt tegemoet getreden dor een toerist, die de eer wil ge- nieten eenige woorden met hem te wisselen. Dezer dagen, toen hij ging wandelen, be- merkte hij tot zijn schrik, dat op ongeveer tweehonderd meter afstand de fundamenten voor een nieuw huis werden gelegd, dat een.. cafe belooft te worden. De eigenaar specu- leert op de onmiddellijke nabijheid van den staatsman als „attractie" voor zijn gasten. De bladen vragen of het niet tijd wordt dat de regeering ingrijpt om den Pere-la-Vic- toire op zijn ouden dag veel ergernis te be- sparen. ITALIE. CESARE ROSSI VEROORDEELD. Tot 30 jaar gevangenistraf. De bizondere rechtbank tot verdediging van den staat heeft Cesare Rossi tot dertig jaar gevangenisstraf veroordeeld. AMERIKA. OUD-PRESIDENT COOLIDGE. Zijn handteekening heeft wciarde. De ex-president der Ver. Staten Calvin Coo- lid ge heeft een auto-biografie geschreven. Het werk is gedrukt en gisteren heeft Coolidge 1000 exemplaren van de oplaag voorzien van zijn handteekening. Hjj deed daar drie uur en 25 minuten over. Maar het loonde de moeite, De exemplaren met een handteekening van den schrijver moeten elk 25 dollar opbrengen. Een aangeslotene uit het Stationskwartier. HET TWEEDE POSTVLIEGTUIG. Niet uit Akyab vertrokken. Aneta-Vaz-Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het tweede postvlieg tuig, de P. H. A. E. O., bemand met de pilo- ten Duijmelaar en Tepas en den mecanicien Dunk, gister niet uit Akyab is vertrokken om- dat het landingsterrein te Bangkok onbruik- baar is. Smirnoff heeft reeds medegedeeld, dat het landingsterrein te Bangkok niet ideaal was, doch langzamerhand verbeterde. Door de harde regens van de laatste dagen schijnt het terrein in 'n bijzonderen slechten toestand te zijn gekomen. VLIEGONGEVAL. Bij de nachtelijke oefeningen, Donderdag- avond op het vliegkamp De Kooy bij Den Helder gehouden, is de sergeant-konstabel Remmerswaal, bij het dalen met den Fokker- jager „D 31", tegen een dijkje gevlogen. Het toestel sloeg over den kop; het landingstoe- stel en de propeller werden daarbij vernield. De bestuurder kwam met den schrik vrij. &- STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Enggano (thuisr.) 27 Sept. te Suez. Kambangan (uitr.) 27 Sept. v. Suez. Kangean 27 Sept. v. Batavia 1. v. Havre te Amsterdam. Johan de Witt (thuisr.) 27 Sept. te Genua Koningin der Nederlanden (uitr.) 26 Sept. v. Southampton. KON. NED. STOOMB. MAATSC&APPfJ Agamemnon 27 Sept. v. Amst. a. Rott. Baarn (uit.) 25 Sept. v. Arica. Ilos 27 Sept. v. Rotterdam n. Gibraltar. Haarlem 27 Sept. v. Bremen n. Hamburg Hebe 27 Sept. v. Genua te Spezia. Iris 26 Sept. v. Kopenh. n. Aarhus. Merope 27 Sept. v. Pyraeus te Syra. Odysseus 27 Sept. v. Amst. n. Stettin. Perseus 27 Sept. v. Amst. n. Stettin. Telemon 26 Sept. v. Amst. te Hamburg. Vesta 27 Sept. v. Amsterdam n. Rotterd. Zeus 27 Sept. v. Vigo n. Lissabon. a Ajax 26 Sept. v. Carthagena n. Huelva. Alkmaar (uitr.) 26 Sept. te Curacao ver-1 trekt 29 Sept. n. Cristobal. t Ariadne 25 Sept. v. Amst. te Gothenburg. Aurora 25 Sept. v. Oran n. Malta. j Boskoop (thuis.) 29 Sept. te Balbac verw< Deucalion 27 Sept. v. Palermo te Amst. j Fauna 27 Sept. v. ran te Amst. El Libertador 26 Sept. v. Danzig n. Amst Eos 27 Sept. v. Amst. te Rotterdam. Euterpe 27 Sept. v. Amst. n. Danzig. Kinderdijk 26 Sept. v. Hull te Amsterd. Nero 26 Sept. v. Amst. te Bc-deaux. Nickerie (uitr.) 26 Sept. v. Madeira n, Paribo. Oberon 27 Sept. v. Amsterd. te Rotterd. Rhea 27 Sept. van San Juan de Portot Rio n. Arecibo. Stella 26 Sept. v. Algiers n. Piraeus. Triton 26 Sept. v. Puerto Plata n. Havre, HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Billiton (thuisr.) 26 Sept. v. Las Palmas. Jagersfontein (thuisr.) 26 Sept. v. Port Natal n. East Loudon. Klipfontein (uitr.) 25 Sept. Port Natal n. Delagoabaai. i Nias (uitr.) 27 Sept. v. Kaapstad n. Mos- selbaai. Nieuwerkerk 27 Sept. v. Amst. n. Rott. Nijkerk (thuisr.) 26 Sept. v. Marseille n. Duinkerken. Rietfontein (uitr.) 27 Sept. v. Antwerpen n. Port Said. Sumatra (uitr.) 25 Sept. v. Kaapstad n. East London. -,i„ i HOLLAND—AMERIKA-LIJN. f Nieuw-Amsterdam, Rott. n. New York 26 Sept. v. Halifax. Burgerdijk 27 Sept. v. Rott. n. Baltimore. Edam Tampioca n. Rotterdam 27 Sept. te Havanna. Eemdijk, Antw. n. Pacific 25 Sept. te Sf. Lucia. Lochmonar 27 Sept. v. Rott. n. Vancouver Nebraska( Poc./Rott., 26 Sept. v. Liverp. Statendam, Rotterd. n. New-York, 27 Sept. v. Boulognfc. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Insulinde (uitr.) 26 Sept. te Marseille. Tombora (thuisr.) 26 Sept. v. Singapore Tosari 26 Sept. v. Rott. te Hamburg. Kota Baroe (thuisr.) 27 Sept. va Londen. Palembang 27 Sept. v. Rott. n. Batavia. Patria 27 Sept. v. Batavia te Rott. Samarinda 26 Sept. v. Btavia n. Rotterd. Toba (thuisr.) 27 Sept. v. Gibraltar. ONTW APENING. DE A.S. VLOOTCONFERENTIE. De diplomatieke medewerker van de „Daily "1 el." wijst er op, dat minister- president MacDonald oorspronkeliik her voornemen had, de uitr.oodigingen voor de 5-mogendheden-conferentie aan den voor- avond van zijn vertrek uit Londen te publi- ceeren. Dit voornemen is evenwel op verzoek van de Amerikaansche regeering opgegeven daar president Hoover van meening is, dat de uit- noodigingen een grooteren indruk maken, wanneer deze worden verzonden na de as besprekingen, die tusschen hem en Mac Donald zullen plaats hebben. De medewerker van het blacl wijst er in aansluiting hiermee op, dat over den vorm der uitnoodigingen reeds overeensiemming is bereikt, daar generaal Dawc-s de uitnoodi gingen in het ministerie van buitenlandschc zaken heeft mgezien. DE GROOTE DROOGTE. Ernstige gevolgen voor tuinders en lot r en. De groote moestuin van Engeland voor wintergroenten, die door de Ouse besproeid wordt en feitelijk de geheele oppervlakte van Bedfordshire en groote deelen van Noord- Hertfordshire, Cambridgeshire en Hunting donshire beslaat, gaat in het vooruitzicht van gebrek en ontbering een winter zonder wedergade tegemoet. De ernstige toestand is het gevolg van de langdurige droogte Myriaden insecten zijn op de groente-ak- kers neergestreken en hebben groote ver- wcestingen onder spruiten, savoye kool en andere koolsoorten aangericht. Er zijn groo te uitgestrektheden waar het gewas vrijwel vernietigd is. De warmoezeniers en hoveniers, zoo groo te als kleine, de werklieden die zij gewoonlijk in dienst hebben, verkeeren in groote moei lijkheden, want in dit anders drukke seizoen is er niets te doen. De werklooze veldarb ders krijgen geen steun, en er is nu negen maanden lang geen kans voor hen werk te doen. Honderden bij honderden gezinnen worden met broodsgebrek bedreigd. Een bijzondere medewerker van de Daily Herald die de meest geteisterde streek van Bedfordshire bezocht heeft, zegt dat de lange reeksen spruitkool- en andere koolplanten er uitzien als de gelederen van een verslagen leger. Hier en daar verrijst nog een reusach- tige kool boven de rest, maar haar blaren hangen er in blauwachtige gele flarden bij haar stronk is bedekt met de Lilliput-horden die de levenssappen hebben opgezogen. De groentevelden verspreiden een ondra gelijke stank en tegen den avond ziet men de insecten bij myriaden opstijgen; dan krijgt men den indruk van een avonddauw of een fijnen regen. Het eenige wat den kweekers overblijft, is alles op den brandstapel te gooien en de ak kers opnieuw om te ploegen. Want geen re gen kan het gewas nu meer redden, dat al- leen aan zaad en arbeid honderdduizenden ponden gekost had.. De verslaggever sprak met een man die met zijn zoon 60 acres bebouwt. Zij hadden gerekend op een opbrengst van 20 tot 30 pond per acre. Maar zij hebben niets van de akkers kunnen halen dat te verkoopen was. Toch heeft men overal met insecten-aoo- dende oplossingen gesproeid. De duizenden ponden die ervoor uitgegeven zijn, zijn weg- geworpen geweest. Tal van stadjes en dorpen zijn er slecht aan tee. De 36ste dag van de droogte. Gister was het weer warm en zonnig. in Londen. Het was de 36ste dag van de droogte in het grootste gedeelte van het Zui- den van Engeland Het gemis aan regen begint nu algemeen ernstig gevoeld te worden en men wordt on- gerust over het uitgeput raken van water- voorraden. In sommige van de afgelegendste districlen wordt het water reeds gerantsoe- neerd. Te Londen wordt opnieuw bij het publiek erop aangedrongen, zuinig met water om te gaan. Het bespuiten van tuinen en sportter- leinen is on boete verbodeu. DROGEN EN NATTEN. Senator Smith Brookhart, te Washington, heeft gedreigd, de namen te zullen bekend maken van de 20 Senatoren en leden van het Huis van Afgevaardigden, die drie jaar gele- den, aldaar, hadden deelgenomen aan 'n di ner, aangeboden door zakenlieden uit New York, 0-5 welk diner ieder der gasten een zil- veren fl'esch met sterken drank ten geschenke kreeg. De flesch werd op dit diner zoo stevig aangesproken, dat nog lang daarna van het avondje werd gesproken als van „de con- ventie der dranksmokkelaars". Onder de aan- wezigen waren 10 Senatoren die op een „kurk-droog" program waren gekozen. Het is een bekend feit dat vele leden van het Huis van Afgevaardigden in de politiek „droog" zijn, maar in hun prive leven tamelijk ,nat'\ Daar lachen de meeste menschen weer wat 001. Men is zeer benieuwd of Senator Brook- hart de bedreiging zal uitvoeren. Men zou het onder de leden van Huis en Senaat uiter- mate oncollegiaal vinden. Maar komt hij met de namen voor den dag dan worden de gesignaleerden toch wel politiek onmogelijk. Senator Brookhart heeft zijn bedreiging geuit, om steun te verleenen aan senator Ho well, die gezegd had dat de anti-drankwet in Washington zelf niet werd toegepast. Die bewering was door president Hoover kwa- lijk genomen en deze had Howell gesom- meerd de bewering waar te maken. Op die sommatie is nu alvast door Brook hart met een dreigement geantwoord. ZES KINDEREN VERBRAND. Te Danforth (Maine) is een heel gezin van zes kinderen van een tot acht jaar oud ver- brand terwijl de ouders naar hun werk wa ren. KLEIN-AZIE. DE TOESTAND IN PALESTINA. De boy cot. Naar uit Jeruzalem gemeld wordt, heeft de boycot der Arabieren tegen de Joden te Jaffa een zeer verontrustend karakter aangenomen. De gouverneur van Jeruzalem heeft de Joodsehe en Arabaische kooplieden uit- genoodigd, zich in tegenwoordigheid van den burgemeester en vertegenwoor digers van banken en van de kamer van koophandel uitspreken. De ,'ouverneur heeft eenige voorstellen gedaan, die door de joodsehe kooplieden zijn aanvaard. De Arabieren hebben zich nog niet over deze voorstellen uitgela- ten. Men hoopt evenwel op deze wijze een einde te maken aan de boycot. Nieuwe botsingen. Verder wordt gemeld, dat gedurende de laatste dagen weer nieuwe botsingen hebben plaats gehad. Woensdaeavond werd een Jood gedood en een Arabier ernstig gewond langs den spoorweg ge vonden. De algemeene indruk is, dat de ver- houding tusschen de Joden en de Ara bieren eerder verscherpt dan verbetert en dat een doortrekking van de Engel- sche trOepen nieuwe onlusten in het land tot gevolg zal hebben- STAATSLEENINGEN. V orige Koers 7W NIET OFFIC1EEL. Koers op heden11 uur 12.091/, 59.38 9.76«/i 34.68 48.087, 35.127, 65.311/, 66.80 66.37V, at een aanschrijving gericht dat rij voor 1 Nov. a.s. verplicht zijn aan te sluiten. Wordt hieraan geen gevolg geven, dan zullen er minder aan- gename maatregelen genomen worden, ZWAAG. WARMENHU1ZEN. Woensdag 25 Sept. had in de kolfbaan van den heer H. Slikker alhier de verhuring plaats van de landerijen der gemeente Warmenhuizen. Het weiland .wordt gemiddeld 8 pCt. minder verhuurd dan de vorige vier jaar. Het bouw- land, dat door de vorige huurders werd losge- laten, was erg gewild, en bracht een flinken prijs op. Het weiland wat om te scheuren ver huurd werd bracht een hoogen prijs op, be- halve 3 perceelen, welke doorelkaar voor 3.— per snees verhuurd werden. Voor 22600 zijn thans de landerijen der ge meente voor 4 jaar verhuurd. Een klein ver- schil van 100 meer dan de vorige vier jaar. Donderdag 26 Sept. had in het cafe van den heer Jb. Wester alhier de verhuring plaats van de landerijen van het algemeen armbestuur 'an Warmenhuizen. 152 snees werd verhuurd om te scheuren, rervolgens bouwland. Ongeveer leze verhuring der landerijen >racht dan de vorige vier jaar. 800 heeft opge- De Peuple bericht, dat er, op last van den I Belgischen dienst voor de soldatengraven, op- gravingen zijn gedaan in het vroegere gevechts- gebied bij Bellevue en in de buurt van de sui- I kerfabrieken van Frameries bij Bergen (Mons). Daarbij zijn de lijken van twee-en-twintig Duitsche soldaten gevonden. Zij zijn naar Spiennea overgebracht, waar zij thans zijn bc- graven. FRANKRIJK. RADIO-DISTRIBUTIE. j<jj M. de Redacteur, - vJv Aangesloten bij de radio-distributie was ik gisteravond weer allesbehalve voldaan. De uit- zending van de geestige revue was bijzonder onduidelijk. Het was net of het ergens onweer- de en dat knetteren gebeurde geheel op de maat der muziek. Zoo nu en dan gilde de luid- spreker even, en dan werd het iets beter, maar niet van langen duur. Voor elven was ineens alles afgeloopen, hoewel de revue nog niet uit was en het programma tot twaalf uur muziek beloofde. Ik weet wel, dat ik mij allereerst tot den dis tributor moet wenden, maar ik heb hem zoo- wel gisteravond als hedenmorgen tevergeefs opgebeld. Zijn bel gaat wel over, maar niemand antwoordt. Moet er daar eigenlijk niet altijd iemand thuis zijn in de radio-uren, of laat men het toestel maar aan zich zelf over? Met dank voor de plaatsing, 1000 5 1919 BANK-1NSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. Resc. Kol. Bank i Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels' Patent Calvg Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde i t Margarine Unie Maekubee Nederl, Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo M1JNBOUW. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd, Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash Koers van heden t* pl.m. pl.m. plm. pl.m. 10.30 10.45 11.- 11.15 101'Vie - 175k, I75i/, 175.$ 174V, 247 1661/, 553 550 550 2451 205-15 205-23 229 234 2247, 212 212.6 211 214 707, - 150 524»/4 498-9 496 493 498-504 961/4 95i/, 95.i/a 947a 93.4 249'/. 245 243.5 241-37a 240-2 830 795-800 791-5 780-97 1161/4 112 243 mmm 230 120 1157a-6 115-Vw 233'/, 2267, 331 66U/, 661 658.61 658 658 432 170 145 - 861/4 243i/, 237 234.6 232-5 177 177 417V, 443'/, 429-31 429-31J 429-30 429J.31 188 2 6U/, 259 258$.60 259 258.91/, 172 172 172'/, 340 2021/, 203 95/g 567, 537, 208'/, 927/8 90'/, - 142i/4 140 140 40,Va 407 4C8 459 454 45472 438'/, 435 4351* 83'/, 327a 381-g 37 155 269'/, 263 64 63 •Exdividend. tExclaim. PROLONGATIE vorige koers 5 pCt. heden 5l/a pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo 100 New-York italic g i i j i Vorige koers 12.09i/]« 59.3Wi/s 9.761/, 34.67i/, 48.07 35.071/, 66.427, 66.80 66.421/, 2.49«A« 13.C6 2.4QU,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 11