M.I.T. TUIMemSGLAS Radip.srafisch Weerbericht, Noord-Hollandsciie Slashandel, AGENDA Zaterdag 28 Sept. Harmonie, G. A. M. I. T., geopend van f5% uur en van 711 uur. 7.30 uur, Cinema Amerieain: 1. De groo te doorbraak; 2. De opstandige. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: 1. Een dief in den nacht; 2. Vergeten. Toegang voor elken leef- tijd. 7.30 unr, Victoria-Theater: De brug van San Luis Rey. Toegang boven 14 jaar. Zondag 29 Sept. Harmonie, G. A. M. I. T., geopend van 12 uur's middags af. 's Av. 9 uur, officieele sluiting der stands. 2 uur, Sportpark, voetbalwedstrijd Alc- maria Victrix IV. V. A. I van Amsterdam. 7.30 uur, Cinema Amerieain: 1. De groo- te doorbraak; 2. De opstandige. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, A. B. T.: 1. Een dief in den nacht; 2. Vergeten. Toegang voor elken leef- tijd. 7.30 uur, Victoria Theater: De brug van San Luis Rey. Toegang boven 14 jaar. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden caba- j retgezelschap „De witte raaf". Het bezoek wordt beschouwd als een ge- baar van eendracht tusschen twee naties. Uit de ontstentenis van alle cnarine-des- kundigen in het reisgezelschap van den eer- ste-minister besluit het blad, dat men tot vol- ledige overeenstemming is gekomen en de Britsche admirailteit zich ermee heeft veree- nigd. Reuter meldt nader uit Londen: MacDonald is gisteravond van hier naar Southampton vertrokken, waar hij scheep gaat op de Berengania. Op het perron hebben Dawes, de Ameri- kaansche gezant, ministers en diplomaten hem uitgeleide gedaan. Voor zijn vertek zeide MacDonald: „lk zie met groote voldoening mijn bezoek aan de Ver. Staten en Canada tegemoet. Ik reken niet op sensationeele gebeurtenissen, omdat de onderhandelingen over de ontwapening ter zee zoover zijn evorderd, dat zij thans een ruimere internationale faze moeten in- treden. Voordat wij den voortgang van de ontwapeningskwestie goed kunnen overzien, moesten Washington en Londen de eniddelen vinden om uit de impasse te geraken, waarin zij in 1927 te Geneve waren gekomen. Tot mijn groote voldoening kan ik zeggen, dat wij zoodanige vorderingen hebben gemaakt, dat naar ik hoop het tijdstip is gekomen, om de vijf zeemogendheden, die het verdrag van Washington hebben geteeken, te kunnen uit- noodigen zich bij ons te voegen om gemeen- schappelijk een gunstigen uitslag van de a.s. conferentie te verzekeren. Indien deze slaagt, zal zij de voorbereidende ontwapeningscom- missie van den Volkenbond een belangrijke bijdrage leveren voor de ontwapening ter zee en de latere bijeenroeping mogelijk ma- ken van een door den Volkenbond te beleg- gen algemeene ontwapeningsconferentie, waarvan de Bond reeds zoo geruimen tijd heeft getuigd". De koning wenscht MacDonald goe- de reis. Z.M. de koning heeft tot MacDonald de volgende boodschap gericht: „Voor uw ver- trek naar Arnerika stel ik er prijs op u goede reis te wenschen. U gaat op weg, vergezeld van alle goede wenschen, want uw reis is een bijdrage tot de goede betrekkingen tus schen twee groote staten, welke alle men- schen van goeden wil vertrouwen moet in- boezemen". MacDonald heeft geantwoord: „lk ben zeer erkentelijk voor het beminnelijke en wel- willende gezindheid, die Uwe M. heeft bewo- gen mij haar goede wenschen mee te geven op de reis, die naar ik hoop vruchtdragend zal zijn". Ook Baldwin wenscht MacDonald gocd succes. Stanley Baldwin, de vorige premier, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Ramsay MacDonald teneinde hem voor zijn vertrek naar Arnerika een goede reis te kunnen wen schen. Vliegen niet Vliegen Vliegen Van bezoekers, van stands en van nog wat. Spannning in de gelederen. Een rustige dag gisterenen een rustige ,/vond. En toch was het bezoek zeer bevredigend. Als men op een Vrijdag nog zoo'n 2200 per- sonen binnenlaat ongerekend de genoo- digde gasten en schoolgroepen dan mag men niet klagen. Maardat doet het Gamit-bestuur ook niet. En het leek heusch niet „sneu", toen gisteravond de 15000ste bezoeker de controle zou passeeren. Het was even een spannend oogenblik. Tegen half acht kwamen we even informeeren, hoe ver men was. ,,Nog zoo'n 150 kaarten en dan komt de ISOOOste!" was het ant- woord van den volijverigen en schier onver- moeidbaren secretaris der GA.M.I.T.-onder- neming En toen telden wij stiekum. Het scheen, dat het publiek ook eenigs- zins onrustig was. Daar waren er, die hals- reikend uitkeken naar den bureaulist. Mis- schien zouden ze aan zijn gezicht kunnen ten, „hoe ver het was." Maar deze bleef onverstoorbaar. t De 15.000ste komt binnen. Een groepje van een man of twintig komt fneens voor de controle. En we weten, dat bij dit groepje de gelukkige zal zijn. i* Wie?! Zou het dat leuke meisje zijn, met haar blauwe hoed? Of die andere met het vraagteeken op d'r voorhoofd geplant? Of zou „En meneer, U is de 15000ste!" Kalm klonk de stem van secretaris de Raat, die in het bureau zat. Kalm keek de controleur en scheerde de controle-strook af. Kalm riep de man met zijn programma's: „Programma 20 cent! Onmisbaar voor de tentoonstelling!" En kalm noodigden de bestuursleden den gelukkigen eigenaar van het 15.000ste biljet uit, even mee te komen. En deze zelf? Hij wist, gelooven we, eerst niet. wat er gebeurd was. Het drong niet dadelijk tot hem door, dat hij zou gaan vliegen. Op het bureau werd hem een stoel aange- boden. ,,En gaat U vliegen?" vroeg de heer de Raat? 'Ja, dat wist hij nog niet. Eventjes in be- raad houden tot morgen. EigenTijk voelde hij er veel voor. En zijn vrouw, die hem vergezelde, zijn vrouw ze,'niets. Toen wij haar vroegen, wat zij er van dacht, antwoordde ze, dat „hij het zelf maar weten moest". Met andere woorden: zij stemde toe! Toen trachtten wij beiden te overtuigen, dat het een buitenkansje was, dat de K. L. M. [veilig genoeg was, datenfin, dat het de :kans van het leven was, om per K L. M. naar E>usseldorp te gaan, om te zien; om te 'genie ten, om te leven. Maar de gelukkige bleef vast houden aan de voarwaarde: in beraad houden! - Morgen zou hij het zeggen. Morgen, dat is vandaag! Nog weten wij het niet, maar we hopen, dat hij de luchtreis zal accepteeren. Dan zal hij een nieuwe propagandist voor de K.L.M worden en aan zijn vrienden en kennissen enthousiaste verhalen opdoen van wat hij ondervonden heeft. Zoodat de G.A.M.I.T. ook aan de K L.M. groote diensten bewijst. Wie is de gelukkige? Wei, hier is zijn naam: de heer J. Plant, lergerweg 64. Det hjj vliege! Het officieele bezoek. f Eigenlijk zijn we reeds vooruitgeloopen jnet ons yerhaal. We zouden hebben moeten beginnen met de gebeurtenissen van gister- middag. Toen we schreven het gister reeds kwamen de afgevaardigden van de kamer van koophandel en van de middenstandsver- eenigingen in Noord-Holland's Noorder- kwartier ter G.A.M.I.T. Nadat de heeren verschillende stands had- den bezichtigd en zich in zeer waardeeren- den zin hadden uitgelaten over hetgeen te zien was, sprak de heer G. C1 o e c k namens het G.A.M.I.T.-bestuur een kort woord van welkom. Het deed hem groot genoegen dat zoo- veel vertegenwoordigers van middenstands- vereenigingen hadden gevolg gegeven aan de uitnoodigingen van de K. v. K. cm een groot middenstandsbelang te bespreken en dat de heeren daarna een bezoek aan de G.A. M.I.T. hadden willen brengen. U treft het, zei spr,, dat wij ook eens iets hebben aan te bieden. Vijf jaar geleden heb ben wij de G.A.M.I.T. gehad en de aan- drang voor een herhaling werd zoo groot, dat wij er eindelijk voor bezweken. Thans hebben wij onze tweede G.A M.I.Tdie tot heden een groot succes is. Den vorigen keer kwam op den Vrijdag de lO.OOOste bezoeker en vandaag zal de 15000ste betalende naar binnen komen. Sprekende over de reclame, die een zaak moet maken en zeggende dat die evenredig dient te zijn aan hetgeen de koopman aan- biedt, constateerde spr., dat de grootste re clame van de G.A.M.I.T. is, dat alle stand- houders tevreden zijn over den verkoop. (Applaus). Spr. eindigde met den heeren een thee aan te bieden. De heer Arntz aan bet woord, De heer Arntz dankte voor de geboden gelegenheid om op de tentoonstelling de vele attracties te kunnen zien en was er verheugd over dat de middenstand niet heeft opgezien tegen het vele werk, dat een tentoonstelling als deze meebrengt. Zoo nu en dan moet er eens iets bijzonders zijn en dat hier wat bij- zonders is bewijzen de vele menschen die we deze dagen op straat zien. Dat is het wat de winkelier moet hebben: publiek, men ziet en koopt. Maanden na deze nog kan men het in zijn zaak merken, dat er vraag is naar ar tikelen, die men op de tentoonstelling zag. Ook niet-exposanten profiteeren van de ten toonstelling, doordat zij voordeel hebben van het feit dat er veel meer menschen dan anders op straat zijn. Dit alles kan de vertegenwoordigers der middenstandsvereenigingen van elders aan- sporen om in hunne woonplaatsen ook eens iets op touw te zetten. Zij hebben nu een prachtige gelegenheid te zien welk schitte- rend succes de Alkmaarsche middenstand heeft weten te behalen. (Applaus). Stand-nieuws. We zullen nog enkele standen aan de ver- getelheid ontrukken en beginnen dan met stand 7, Het Lederhuis. Hier vinden we weer nieuwe artikelen, waaronder de diverse damestasschen en reiskoffers zeer opvallen. De fraaie afwerking is wel het eerste, wat de aandacht trekt. De firma de Wild laat gedurende de twee laatste dagen een volledig program van gramofoonnummers hooren door middel van haar Magnavox-luidspreker, zoodat de Nieu- wesloot wel weer zwart zal staan van muziek- liefhebbers „Maison Marcel" verfrischt de bezoekers met de een of andere odeur. Zeer welkom in de soms warme schouwburgzaal. Over de firma Ringers hebben we het al eens gehad. En we schreven toen over het fijne werk der decorateurs. Men heeft thans een mooie gelegenheid1, om dat werk beter te beschouwen. Een kleedje, geheel van suiker gemaakt, staat thans in de etalage van den heer A. Emrianrkr in de Lancestraat. En daar, tus schen al die echte kleedjes, daar merkt men pas, hoe fijn, hoe keurig het suikerkleedje gemaakt is! De firma Van Vuure (stand 35) is voor de dames vooral interessant. In deze stand ziet men, naast vele andere mooie en nuttige huishoudelijke en luxe voorwerpen, o.a. een nieuwe kookpan voor melk e.a. Deze pan, hoewel zeer eenvoudig, heeft dit voordeel, dat overkoken van de melk tot de geschiede- nis behoort. Men vrage eens, deze pan te mogen zien en elke vrouw is gewonnen. Geen melkvlekken meer op fornuis of haard! Is dat niet prachtig?! De Singer-naaimachines denk om de 16000ste bezoeker, die vanmiddag zal bin- nenkomen! staan in het belangstelling van de dames. Wat met deze machines gemaakt kan worden is niet te beschrijven. De Ford-stand van den heer W. Schmidt trekt de aandacht van vele belangstellenden. Inderdaad zijn de wagens wel een kijkje waard. De uitvoering van carosserie, de lij- nen en de kleuren maken de wagens zoo fraai, dat men thans trotsch kan zijn een Ford te bezitten! En de deugdelijkheid van dit merk is bekend genoeg! Een enkel woord willen wij nog wijden aan de stand van den heer J. Otter, die zoo gezel- lig op het hoekje bij de dancing gei'nstal- leerd is. Het is geen wonder, dat het daar steeds vol belangstellende bezoekers is, want de limo- nade van deze zoo gunstig bekend staande fabriek is een product, dat bij alle G. A. M. I. T. bezoekers in den smaak zal vallen. Voornamelijk Orancia, een zuivere limonade uit sinaasappelen geperst, een fabrikaat dat onder voortdurende controle van dr. Basenau staat en ook de heldere citroenlimonade vin den hier ter stede steeds meer liefhebbers en verbruikers. Wat een stofzuiger vermag. Het gebeurde op de Gamit. Druk waren de standhouders aan het demons treeren. Een boer nadert een stofzuigersstand Effentjes kijken. De demonstrateur werkt. Plots komt een ondeugend lachje in zijn oogen. En ziet U meneer! Dit is nou onze stofzuiger. Met deze slurf zuigt ie alles op. As je vrouw nou zoo'n ding hoopt, heeft ze 't veel gemakkelijker! Kijk nou eens, hoe sterk die zuigkracht is. En de bediende plaatst zijn hand voor den zuigmond en de boer ziet, dat deze hand sterk wordt aangetrokken. Dan, terwijl de helper doorpraat en de boer vol aandacht kijkt, gaat de slurf naar des boeren borstzak, waaruit twee sigaren even te voorschijn komen. ZzzzztEn sigaar no. 1 is in de stofzui ger verdwenen. Dan dadelijk daarop dezelf- de beweging en sigaar nummer twee zit in den verzamelzak. De boer kijkt nog steeds naar het toestel en merkt niets. Een sigaar opsteken, mijnheer? vraagt de bediende." Zeer graag natuurlijk. Dan wordt de stofbus geopend en de twee- sigaren liggen er netjes in. En als onze boer dan een sigaar pakt, zegt hij met een zwa- re„Verr..k! Dat zijn de mijne!" Tableau! Nog twee dagen. Tot nu toe zijn er bijna 16000 bezoekers geweest. Deze 16000ste komt vanmiddag. Nog twee zeer drukke dagen zullen komen. En als we rekenen op 300 per dag, dat is vandaag en morgen zeker niet te boud ge- sproken, dan zal Zondagavond wellicht reeds Zondagmiddag het ticket naar Parijs uitge- reikt worden, De 20.000ste! Vooruit, wie zal het zijn? Laat het een wedloop worden. Laat het stormen deze twee dagen. Bezorg het bestuur een massa-drukte, door in groote drommen ter G.A.M.I.T. te gaan! Laat de heeren eens moe worden van kaarten uitgeven. Laten hun vingers pijn doen van het geld tellen.! Dat hebben ze wel verdiend! WIJ VERLEENEN VOORSCHOTTEN OP WISSELS. NASDERE LNLICHTINGEN WORDEN GAARNE OP VERZOEK GEGEVEN ALKMAAR Telefoon 120 Binnenland DE STAKING TE ZAANDAM. Het werk wordt 7 October a.s. hervat De vier bij het conflict in het houtbedrijf betrokken organisaties van werknemers heb ben Donderdagmiddag en Vrijdagmorgen met hun leden vergaderd over de eventueele werkhervatting, nu tusschen de ftheeps- en bootwerkersvereeniging „Eensgezmdheid" en de werkgevers overeenkomst is bereikt. Een besluit moest worden genomen over den da tum van werkhervatting. In verband met het feit, dat de havenarbeiders niet eerder met den arbeid kunnen aanvangen dan 7 October en de werkgevers in het houtbedrijf v66r dien datum eveneens de werkwilligen niet konden ontslaan, werd van werknemerszijde de idee naar voren gebracht de algeheele werkhervat ting te doen plaats vinden Maandag 7 Octo ber aanstaande. Van werkgeverszijde werd hiertegen be- zwaar gemaakt en werd voorgesteld in ieder geval die bedrijven, waar geen werkwilligen tewerk waren gesteld, in de gelegenheid te stellen door het oproepen van technische kr acht en hun bedrijven gereed te maken. In de diverse ledenvergaderingen werd ge- stemd over het voorstelwerkhervatting op 7 October aanstaande of werkhervatting op Maandag 30 September aanstaande, zooals door den Bond van Werkgevers in het Hout bedrijf was voorgesteld, met dien verstande dus, dat aan de bedrijven waar geen werkwil ligen tewerk waren gesteld de technische ar- beiders het werk zouden aanvangen. Voor werkhervatting op 7 October werden 464 stemmen uitgebracht, waarvan 67 stem- men geen bezwaar hadden de technische ar- beiders, om de bedrijven gereed te maken, eerder te doen aanvangen. Voor werkhervatting op Maandag 30 Sep tember werden 117 stemmen uitgebracht; hiervan wilden 49 stemmen, namelijk die van den R. I<. Bond, het werk alleen hervatten in die bedrijven waar geen werkwilligen tewerk zijn gesteld. Van onwaarde werden uitge bracht 12 stemmen en bianco 11 stemmen. Dit beteekent dus, dat zonder uitzondering de arbeid op Maandag 7 October aanstaan de wordt hervat en dat geen gelegenheid wordt gegeven, zoolang werkwilligen in het boutbedrijf werkzaam zijn, de bedrijven door het aanstellen van technische krachten eer der in bedrijf te stellen. De voorwaarden die gesteld waren voor de werkhervatting op 30 September aanstaande blijven ook nu onveranderd van kracht. In den loop van de komende week zullen de werkgevers in het houtbedrijf hun personeel, voor zoover zij hiervoor onmiddellijk werk hebben, per brief oproepen. DE ALASTRIM. Bij een kind van den heer v. d. V., leeraar aan het gymnasium te Amersfoort, is alas- trim geconstateerd. Het kind is leerling der Montessorieschool aan den Utrechtschen weg, welke school tijdelijk gesloten is., EEN WIEL OP HET HOOFD. Betonwerker gedood. Donderdag kreeg de 27-jarige gehuwde betonwerker J. den Otter uit Schijndel, werk zaam aan de betonwerken voor de Philips- fabrieken te Eindhoven, bij het neerlaten van 'n ouderwetschen betonwagen, 'n los- geraakt wiel op den schouder en op het hoofd. Ernstig ewond werd de man naar 't zie- kenhuis overgebracht, waar hij thans is overleden. DE STAKING IN SLUISKIL. Het geheele personeel ontslagen. Het Hbld. verneemt, dat de leiding der fa briek den stakers heeft laten weten, dat zij vandaag het verdiende loon, over de dagen waarop gewrkt is deze week, kunnen komen halen en voorts dat zij zich als ontslagen dienen te beschouwen. De leiders der vakvereenigingen treffen thans de administratieve maatregelen ten be- hoeve van een steunverleening. SStadsBiBeuwg DE HONDERSTE WAGON. Vanwege de veilingvereeniging Spes Nostra te Nieuw Amsterdam is onder groote belangstelling de honderdste wa gon contract-groenten naar N. V. voor- heen Hoogenstraaten Co. conserven- fabriek alhier verzonden. De voorzitter, de heer C. v. d. Capelle, voerde het woord bij den versierden wagon. Verder hebben nog gesproken de com- missaris der koningin in Drente, mr. J. T. Linthorst Homan; de heeren G. J. Verzijden, een der directeuren van de firma Hoogenstraten; C. Brok, lid van Gedep. Staten van Drente, en S. Toxo- peus, secretaris der veilingvereeniging. Daarna vereenigden de genoodigden zich voor een thee in het cafd Braam. JUBILEUM. Heden viert de heer J. Stuart, onder- ladingmeester alhier, zijn 25-jarig jubi- leum bij de Nederlandsche spoorwegen. Gedurende zijn geheelen diensttijd was hij steeds aan het station Alkmaar werkzaam. De jubilaris is namens de di- rectie geluk gewenscht en de gebruike- lijke enveloppe overhandigd. Ook het personeel bood hem een ge- schenk aan. VOLKSONDERWIJS. De collecte op Zaterdag j.l. ten behoe- ve van het Fonds tot steun van de Open- bare scholen heeft 400.42 H opgebracht. EERVOLLE ONDERSCHEIDING. Van een oud-stadgenoot. In de „Bakkerscourant", het orgaan van den Nederl. Bakkersbond, lezen we het vol gende: Met voldoening namen we kennis van het bericht, dat op 17 September 1929 door den Senaat van de Universite Philotechnique te Brussel den titel van doctor honoris causa In de Handelswetenschappen werd toegekend aan den heer J. K. P. Kraan, geboren te Alkmaar, directeur der N.V. Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij te Rotterdam en wonende te Wassenaar, Groote Hoefijzer- laan 57. Deze promotie zal voor velen een verras- sing zijn, maar de bakkers in Nederland zullen er zeker trotsch op zijn, dat de man, die hun zaak zoo heeft geleid, dat er eer en voordeel werd behaald, niet alleen practisch, maar ook theoretisch doorkneed is in de we- tenschap van den handel en daarvoor dan ook dit eervolle praedicaat verwierf. Wij wenschen dan ook namens de Neder landsche Bakkers en niet het minst namens de leden van onzen Bond Dr. J. K. P. Kraan geluk, den wensch uitsprekende, dat hij dezen eervollen titel lang moge dragen. DE HERKENNINGSWEDSTRIJD OP 8 OCTOBER. naar waarnemingen, verricht in den morger van 28 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.8 te Weenert Verwachting, geldig tot den avond van 29 September: Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Westelij- ken wind; meest licht tot half bewolkt; wei- nig of geen regen; iets zachter, des nachts in het Noorden mogelijk toenemende wind met grootere regenkans nn 8 OCTOBER-VIERING. Ter gelegenheid van de herdenking van Alkmaar s Ontzet zullen het Stadhuis en de Stadhuistoren op 7 en 8 October a.s. van ge- meentewege verlicht worden door middel van electrische gloeilampen. DE STRAAT ZAL VERSIERD WORDEN Op de gisteravond gehouden vergadering der Buurtcommissie van Ritsevoort en Choor- straat werd besloten op 8 Octoberdag de straat weder op dezelfde wijze als het vorig jaar te verlichten, doch er dit jaar een ver rassing aan toe te voegen. In de gisteravond ten huize van den fteef Proot gehouden vergadering van Lange. straatbewoners is besloten, om de Langestr. op 8 October a.s. een feestelijk aanzien t« doen geven en de gelden daarvoor benoodigd bijeen te zamelen door het rondgaan met in- teekenlijsten. Het voorloopig bestuur bestaat uit de hee ren W. J. K. Burdorf, voorzitter; J. H. Luuferzt, secretaris en G. F. W. Norde^ raann, penningmeester. OPENING. De heer Max Trijbetz heeft zijn zaak ver plaatst van de Magdalenenstraat naar da Hoogstraat. In het perceel Hoogstraat 10 heeft hij thans zijn winkel in huishoudeiijke artikelen, glas- en aardewerk gevestigd. Hedenavond wordt deze nieuwe zaak geopend. Het Electr. Technisch en Radio-bureau van Gebrs. Kosters is eveneens verplaatst en van- af heden gevestigd in het perceel Spoorstraat 51. De opening van dit nieuwe winkelpand vindt ook hedenavond plaats. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 29 September is de apotheek van Mevr. Schouten—Oele, Koorstraat 47, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. DISTRICT ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgeveri en werknemers. Geopend van 91 en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maan dag- en Donderdagavond van 7—8 jur. De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden de navolgende werk- zoekenden zijn ingeschreven: 1 bouwk. opzichter, 3 chauffeurs, 1 druk ker, 3 grondwerkers, 1 kantoorbediende, 1 letterzetter, 1 loodgieter, 1 machinezetter, 1 mach. houtbewerker, 1 metselaar, 4 opper- lieden, 1 pakhuisknecht, 1 sig. sorteerder, 1' rijwielhersteller, 1 schilaer, 2 timmerlieden, 15 losse arbeiders, 2 werksters. Geplaatst: 1 metselaar, 1 opperman, 2 steenbikkers, 4 timmerlieden,, 4 losse arbei ders, 1 dienstbode. Alkmaar, 28 September 1929. De ambtenaar voornoemd, A. KLEYMEER. LICHT OP! A Voor rijwielen en andere voertuigen heden« avond te 8.17 uur licht op. PADVINDERS. Zondag 29 September bijeenkomst der Welpen om half tien in het troephuis Kanine- fatum. lifSarktheiricfiten AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 28 Sept. 1929. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd be- taald voor: Zeeuwsche Eigenheimers 1.90 f 2.10; Blauwe Eigenheimers 22.10; Zeeuwsche Bonten f 2.803; Zeeuwsche Blauwe 2.753; per H.L.; Langed. muizen 44^ cent per K.G. Aanvoer 5 ladingen, zijnde 2899 H.L. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKW ARTIER. ALKMAAR, 28 Sept. 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 80.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 56—58 8.50—/ 8.80; 58— 60 8.60—/ 9.20 60—62 8.70—/ 9.50; 60—66 (kleine) Gy (8 62—64 9—/ 9.70; Bruin 60—66 8.60— 9.70; Kleine 5.30—/ 6.70; 17000 stuks Eendeieren 6.306.40. koopt U 't voordeeligst bij den VIS S E R. ZAADMARKT 35. Dir. ALKMAAR DE KAASMARKT. ALKMAAR, 27 Sept. 1929. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 127 sta- pels, wegende 123538 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Febriekskaas Kleine 50; Commissie 51 50; Boeren- kaas: Kleine 50; Commissie 53. Han- ce! goed. Alles met rijks merk. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 27 Sept. 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald yoori jQun.- Optocht van twaAlf wagens, voorstellende de twaalf provincien. Bij elken wagen rijdt een historische figuur, die in de provincie geboren is, of er een be langrijke rol heeft gespeeld, te paard of in een rijtuig. Het publiek wordt er aan herinnerd, dat in afwijking van verleden jaar nu zoowel personen uit den tegenwoordigen tijd als uit het verleden herkend moeten worden. De wedstrijd heeft plaats in de Harddravers- laan van 2 tot 3 uur. Voor prijzen heeft de com- missie fraaie kunstvoorwerpen beschikbaar gestel$)

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2